Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Neverstop είπε:

      Καλημέρα!! Το γάλα μου κατέβηκε αφού γέννησα και μετά από λίγες μέρες. 

      Σε ό, τι αφορά τα κιλά.. το τελευταίο δίμηνο πήρα σχεδόν δέκα κιλά,είχα μια απίστευτη όρεξη..τι ενάμισι κιλό ακούω??!!!!! μια χαρά είναι!!!

      βασικα ο άντρας μ μου είπε προχθές να κόψω τις σαβούρες γιατί ψιλό πήρα και λέω ρε λες να είναι πολύ;  (εγώ του εχω πει, όταν με δει και πάρω να μ το πει)  εγώ εχω όρεξη για fast food δε θέλω φαγητό 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κοριτσάκια και μάνα, γεια χαρά σε όλες! :P

Ελπίζω να είστε καλά κι εσείς και οι οικογένειές σας και να σας βρίσκω χαλαρές να καταστρώνετε διακοπές (αν δεν πήγατε...) Εμείς τσου :rolleyes:, μετακόμιση!

Σας σκεφτομουν καιρό τώρα, αλλά χρόνος γιοκ, η μικρή μου είναι "αλυσοδεμένη" στο πόδι μου και πραγματικά δεν αφήνει να καθήσω καν στην καρέκλα του γραφείου, οπότε το πσ με ξέχασε... Ειδικά τώρα έχω και τις δύο σπίτι (την σταμάτησα τη μεγάλη από σταθμό τον Ιούλιο) και γίνεται χαμός με τα δυο πιτσιρίκια... ¨ολη μέρα ακούω μαμα και τσιρίδες... :?

Έχω να διαβάσω νέα σας, 3 μήνες τουλάχιστον :shock:... φαντάζομαι δεν μπορώ να αναπληρώσω τα χαμένα, εν καιρώ!

Εν συντομία, τα νέα μας:

- Η μικρή διεκδικεί, η μεγάλη εκδηλώνει ζήλιες και παράπονα, και έχουμε ψιλοκαβγάδες, γκρίνιες και κλάματα, κι εγώ τραβάω τα μαλλιά μου, τα οποία όσο πάνε πέεεεεφτουν :?:?:cry::cry:

- Γενικότερα, ξεπεράσαμε επιτέλους ψιλοαρρώστιες, δόντια (τα 2 τελευταία βγαίνουν τώρα μαζί) και μας έμεινε η γκρίνια λόγω ομιλίας της μικρής (προς το παρόν είμαστε με καμιά 12αριά λέξεις, συννενοούμαστε τέλεια, αλλά θέλει να μιλήσει, και νευριάζει...)

- Επιτέλους, βρέθηκε νονά για τη μικρή :P (αμήν το πουλάκι μου) και ετοιμαζόμαστε για βάφτιση Σεπτέμβρη (έχω να την οργανώσω κι έχω ψάξιμο...) Ρίχτε ιδέες... ;)

- Είχαμε προγραμματίσει μετακόμιση στο πατρικό μου τώρα, αλλά τελικά θα προηγηθεί ψιλοανακαίνιση (πατώμα, κουζίνα, μπάνιο) και έχουμε κι εκεί τρέξιμο και ψάξιμο. Οι δικοί μου βρήκαν ένα όμορφο διαμέρισμα στον από πάνω δρόμο (επιτέλους θα έχω βοήθεια, αλλά κυρίως παρέα τη μανούλα μου!! :rolleyes:) Βέβαια, έχει τα ψιλομερεμέτια του, λόγω ηλικίας, αλλά είναι φωτεινό, τριγύρω μπαλκόνι και γλύκα! Ευτυχώς ο μπαμπάς μου είναι diy ανέκαθεν και το έχει συνεφέρει σχεδόν! Πάντως οι προηγούμενοι ήταν απίστευτα βρώμικοι! Δνε το συζητώ πώς ήταν τοίχοι/ καλοριφέρ/ πλάτη κουζίνας/ντουλάπες, κλπ.... :shock::shock:

- Πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω κούτες για την μετακόμιση, και με τις μικρές στα πόδια μου, προλαβαίνω απλώς τα καθημερινά μόνο... Τί θα κάνω;; ¨Εκανα ένα ψιλοσκαρτάρισμα στα έπιπλα μπάνιου και φαρμακείο. Αλλά έχω πολλά ακόμη... :?:?:?

Αυτά, σε γενικές γραμμές, δε θυμάμαι άλλα... κατά τα άλλα είμαι σε ένα γενικότερο τρελό άγχος/ανησυχία/προβληματισμό, ψιλο-άυπνη (εξου και η ώρα που γράφω), κοιμάμαι αργά και ξυπνάω πρωι (ενώ νυστάζω, έχω υπερένταση), ενίοτε περνάω φάσεις απαισιοδοξίας και γκρίνιας :oops::?, ο σύζυξ πήρε την άδειά του και έτρεχε να βρει μαστόρους, κλπ για το τί θα κάνουμε, διακοπές δεν προβλέπονται, ξεκούραση επίσης, κατά τα άλλα τώρα που σας γράφω είμαι χαρούμενη, ίσως γιατί νιώθω ότι είμαι με φίλες και μιλάω επιτέλους και με ενήλικες πράγμα που μου έχει λείψει τελευταία απίστευτα...

Ανυπομονώ να τα ξαναλέμε! Φιλιά σε όλες! :P


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Τώρα είδα ότι είχα να μπω από 21-04-13 !!!!

Μόνο 189 σελίδες σε 3 μήνες;;;;; :shock::shock::shock::shock::roll::roll::roll:

Δεν τις προλαβαίνω με τπτ!:tongue:


ImnOp3.png p7gjp3.png

«Αν υπάρχει κάτι που επιθυμείς, θα υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις. Αν υπάρχει κάτι για το οποίο μετανιώνεις, θα υπάρχει κάτι που θυμάσαι.

Αν υπάρχει κάτι που θυμάσαι, δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις. Αν δεν υπήρξε τίποτα για το οποίο να μετανιώνεις, δεν υπήρξε τίποτα που να επιθυμείς».

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια:P:p

επιστρέψαμε από διακοπούλες, περάσαμε τέλεια, κάναμε μπανάκια, βολτάραμε, ξεκουραστήκαμε τρελά...ήταν αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν καθότι κουρασμένος άνθρωπος-απαλλάχτηκα για λίγο από δουλειές, μαγειρέματα κ λοιπές ομορφιές και χαλάρωσα με την οικογένεια!Επίσης μας περίμενε κ μια έκπληξη η οποία μας ξετρέλανε!!Εμεις είχαμε κλείσει κ πληρώσει ενα απλό 3κλινο δωμάτιο και όταν πήγαμε στο ξενοδοχείο μας είπαν ότι επειδή είμαστε από τους ελάχιστους έλληνες -όντως ήταν όλοι Ρώσοι - κ συχνοί πελάτες θα μας βάλουν σε....σουίτα!!!και έτσι κ έγινε, μας βάλαν σε μια σουιτάρα 70τμ με δυο μπάνια και 3 μπαλκόνια!!!Εννοείται δεν είχαμε ξαναμείνει σε τέτοια χλιδή και φαντάζομαι ούτε θα ξαναμείνουμε, αλλά μας ανέβασε πολύ τα κέφια η απρόσμενη έκπληξη!!Μόνο που κάποια στιγμή σκέφτηκα "αμαν κ δω με κυνηγάνε τα τετραγωνικά κ τα μπάνια":tongue::tongue::tongue:

Δεν σας εχω διαβάσει και δεν ξέρω σε τι φάση είστε, ελπίζω να σας βρίσκω κεφάτες, θα ξεκινήσω ανάγνωση ωσονούπω....


Wgl2p3.png

kHoQp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια, τι κάνετε?

Διάβασα στα γρήγορα τα προηγούμενα..

Ειρήνη μου άρεσε καλύτερα τώρα η διακόσμησή σου και πράγματι δένει με την κουρτίνα. Το δωράκι δε τέλειο αλλά και πρακτικό.

Υοτου πέρασες καλά με την φιλενάδα σου?

Δήμητρα μακάρι να σας πάρουν με το έσπα στον παιδικό. Δεν υπάρχει η εναλλακτική του δημοτικού σταθμού? ή δεν έχουν αρκετές θέσεις?

Περαστικά στα μωράκια που ψήνονται καλοκαιριάτικα, και ο μικρός μου έκανε πολύ και ακατέβατο πυρετό την προηγούμενη εβδομάδα, κράτησε 2 μέρες και ο γιατρός που τον είδε είπε ότι είναι ίωση, δεν είχε βήχα, έβγαλε όμως ένα εξάνθημα στο λαιμό εσωτερικά.

Μαριάννα ελπίζω να λύσετε γρήγορα το θέμα με το πλυντήριο ρούχων γιατί είναι μεγάλη ταλαιπωρία να πλένεις στο χέρι.

Ρενάτα ανυπομονώ να δω τι θα κάνετε με το ξύλο. Ξέρεις τι παρατήρησα στην φώτο αυτή, το σπίτι σας πρέπει να είναι πολύ καλή κατασκευή, όλες οι ενώσεις των διαφορετικών υλικών (πλακάκι με πέτρα με αλουμίνιο) είναι αψεγάδιαστες, εγώ είμαι λίγο καμένη σε αυτό το κομμάτι.

Κορίτσια παλιά που ξαναήρθατε, καλωσήρθατε και πάλι.

Σταυρούλα, το πάρτυ σας τελικά τα είχε όλα, να τον χαίρεστε και πάλι.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κορίτσια:P:p

επιστρέψαμε από διακοπούλες, περάσαμε τέλεια, κάναμε μπανάκια, βολτάραμε, ξεκουραστήκαμε τρελά...ήταν αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν καθότι κουρασμένος άνθρωπος-απαλλάχτηκα για λίγο από δουλειές, μαγειρέματα κ λοιπές ομορφιές και χαλάρωσα με την οικογένεια!Επίσης μας περίμενε κ μια έκπληξη η οποία μας ξετρέλανε!!Εμεις είχαμε κλείσει κ πληρώσει ενα απλό 3κλινο δωμάτιο και όταν πήγαμε στο ξενοδοχείο μας είπαν ότι επειδή είμαστε από τους ελάχιστους έλληνες -όντως ήταν όλοι Ρώσοι - κ συχνοί πελάτες θα μας βάλουν σε....σουίτα!!!και έτσι κ έγινε, μας βάλαν σε μια σουιτάρα 70τμ με δυο μπάνια και 3 μπαλκόνια!!!Εννοείται δεν είχαμε ξαναμείνει σε τέτοια χλιδή και φαντάζομαι ούτε θα ξαναμείνουμε, αλλά μας ανέβασε πολύ τα κέφια η απρόσμενη έκπληξη!!Μόνο που κάποια στιγμή σκέφτηκα "αμαν κ δω με κυνηγάνε τα τετραγωνικά κ τα μπάνια":tongue::tongue::tongue:

Δεν σας εχω διαβάσει και δεν ξέρω σε τι φάση είστε, ελπίζω να σας βρίσκω κεφάτες, θα ξεκινήσω ανάγνωση ωσονούπω....

Επιστρέφουν μία μία οι άσωτες, μπράβο που περάσατε τόσο ωραία, και εμείς πέρσι πήγαμε σε ξενοδοχείο που είχε μόνο ξένους και είμασταν οι μόνοι Έλληνες, αλλά δεν μας έδωσαν καλύτερο δωμάτιο ( βέβαια ήταν και όλο γεμάτο)


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημέρα κορίτσια:P:p

επιστρέψαμε από διακοπούλες, περάσαμε τέλεια, κάναμε μπανάκια, βολτάραμε, ξεκουραστήκαμε τρελά...ήταν αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν καθότι κουρασμένος άνθρωπος-απαλλάχτηκα για λίγο από δουλειές, μαγειρέματα κ λοιπές ομορφιές και χαλάρωσα με την οικογένεια!Επίσης μας περίμενε κ μια έκπληξη η οποία μας ξετρέλανε!!Εμεις είχαμε κλείσει κ πληρώσει ενα απλό 3κλινο δωμάτιο και όταν πήγαμε στο ξενοδοχείο μας είπαν ότι επειδή είμαστε από τους ελάχιστους έλληνες -όντως ήταν όλοι Ρώσοι - κ συχνοί πελάτες θα μας βάλουν σε....σουίτα!!!και έτσι κ έγινε, μας βάλαν σε μια σουιτάρα 70τμ με δυο μπάνια και 3 μπαλκόνια!!!Εννοείται δεν είχαμε ξαναμείνει σε τέτοια χλιδή και φαντάζομαι ούτε θα ξαναμείνουμε, αλλά μας ανέβασε πολύ τα κέφια η απρόσμενη έκπληξη!!Μόνο που κάποια στιγμή σκέφτηκα "αμαν κ δω με κυνηγάνε τα τετραγωνικά κ τα μπάνια":tongue::tongue::tongue:

Δεν σας εχω διαβάσει και δεν ξέρω σε τι φάση είστε, ελπίζω να σας βρίσκω κεφάτες, θα ξεκινήσω ανάγνωση ωσονούπω....

ελα βρε κοριτσι καλη επιστροφη λοιπον:P

χαιρομαι που περασες τελεια και ξεκουραστηκατε.

χαιρομαι επισης για την ομορφη εκπληξη που σας περιμενε με τη σουιτα αλλα βρε φιλεναδα πες την αληθεια ενα πλυντηριο δε σου ελειψε:lol::lol::lol:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια:P

βλεπω αλλες φευγουν, αλλες ερχονται απο διακοπες και αλλες ηδη λειπουν:P

εμεις εδω μονο τα σκ φευγουμε οι διακοπες μας ακομα αργουν μετα τις 15/08 αλλα οταν ολες θα ειστε εδω εμεις θα λειπουμε :P;)

η σιδερωστρα ηδη κοσμεί το σαλονι μας εγω λειπω απο διπλα της :tongue:

πολλα φιλια


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

τωρα θα ετοιμαστω, θα ταισω κ θα αλλαξω την μικρη κ μετα θα την αφησω στον μπαμπα της κ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΜΕ ΑΠΟ ΤΙΣ ΦΙΛΕΣ ΜΟΥ!!! ειμαι πολυ χαρουμενη γιατι εχω να βγω με φιλη μου μονη μου απο οταν γεννησα!!! παω βουρ να ετοιμαστω!!!

σας φιλω!!!

να σημειωσω οτι πριν λιγο αδειαθετησα!!!:evil::evil::evil::evil: δεν μπορουσε να περιμενει μεχρι αυριο???????????????

οχι δε θα σε βασανισω θα τα πεις ολα απο μονη σου που πηγατε ,πως περασατε τι ηπιατε ποη ωρα ελειψες και πες μου τι σπιτι βρηκες οταν γυρισες:lol::lol::lol:

ενα μονο ευχομαι να μην ειχες τυψεις οση ωρα ελειπες εγω το παθαινα πολυ στην αρχη που ηταν το ανθρωπακι μικρο:? τωρα οταν βγαινω βολτα το εχω τοσο αναγκη που λεω μεσα μου 'αντε γεια":rolleyes:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

mirtoula και όποια άλλη έχει μικρό παιδάκι πως τα βολεύετε με το φαί τους, πείτε μου καμιά πρακτική ιδέα.

Εγώ όταν ο μεγάλος ήταν 1χρ είχα πάρει μαζί μου φαί αλεσμένο κατεψυγμένο και σε ταπεράκια, 1 ταπεράκι για κάθε μέρα (για 15 μέρες). Το ξεπάγωνα από το βράδυ, και πριν το ζεστάνω το ξαναχτυπούσα στο μούλτι(βέβαια η υφή του ήταν χάλια). Έβραζα αυγό, άλεθα φρούτα, έκανα κρέμες, γενικά δεν θα μπορούσα να μείνω σε δωμάτιο χωρίς κουζίνα.

Τώρα που πήγαμε μόνο 6 μέρες αλλά το δωμάτιο δεν είχε κουζίνα, είχα πάρει πάλι φαί μαζί μου που το έδωσα στην κουζίνα του ξενοδοχείου, να το αλέθουν και να το ζεσταίνουν. Πάλι όμως είχα μαζί μου μούλτι και βραστήρα για να κάνω γάλα και φρουτόκρεμα.

Όπως καταλαβαίνεται μια ταλαιπωρία την έχω και στις διακοπές, αν έχετε κάτι πιο πρακτικό θα με σώσετε.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Χτες είχα πραγματικά ενα αγχωτικο απογευμα ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ ΕΠΙΑΣΕ ΧΑΛΙΑ ΝΕΥΡΑ

Μεχρι και η τουρτα ηταν λάθος επομένως χτες έκοβα και εραβα...

Ολα καλά ομως ...λεμε τώρα

:) Θα χαμογελάσω και θα συνεχίσω

Λετε και το Σάββατο να μου τα κάνει μουτι ( ο ζαχαροπλάστης) μάλλον δεν ήταν καλά γιατι όταν πηγε η αδερφή μου μονο που δεν έκλεγε

Και ρωτα εγω γιατι να κάνω τα νευρα μου σπαράλια!!!

Ματσ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, κοριτσάκια γλυκά!

Είμαι ένα πτώμα :|. Η μικρή μου, ευτυχώς, σήμερα απύρετη. Ελπίζω να παραμείνει, μιας και χθες έφτασε μέχρι 37,8 το περισσότερο. Όμως, οι αναποδιές συνεχίζονται! Ξύπνησα με πονόλαιμο, πονοκέφαλο και, το αποκορύφωμα, πονόδοντο :shock:. Κι ο οδοντίατρός μου λείπει. Θα πρέπει οπωσδήποτε να πάω κάπου αλλού. Δε φεύγω διακοπές και να ταλαιπωρούμαι έτσι.

Τεσπα, σηκώθηκα νωρίτερα από τη μικρή και το σπίτι μου είναι σε πολύ καλή κατάσταση, αντίθετα με εμένα την ίδια :rolleyes:. Το μεσημέρι θα φάμε στο αγαπημένο πεθερίδιο αλλά πρέπει να μαγειρέψω για τη μικρή (κοτόπουλο με ρυζάκι μάλλον), να σιδερώσω 2 πλυντήρια (το μεσημέρι) και να ετοιμάσω ένα τελευταίο, πριν φύγουμε, για το βράδυ. Ακόμη, θέλω να κάνω τη λίστα με τα πράγματα που θα πάρουμε μαζί μας.

Και, αν προλάβω, κάποιες εξωτερικές δουλειές.


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωτούλι, πέρασες καλά; :D

Βικτωρία, καλό κουράγιο! Σκέψου τι ωραία που θα είναι μετά σε "καινούριο" σπιτάκι, με τη μαμά κοντά και τα μικράκια να έχουν μεγαλώσει λίγο ακόμη και πάρε δυνάμεις!

Mirtouli, καλώς ήρθατε και καλή συνέχεια! Μια χαρά τα τεραγωνικά και τα μπάνια, αν τα περιποιείται άλλος ;)!

Ρενάτα, κι εγώ είμαι σίγουρη ότι θα γίνει απλά τέλειο! Ή τουλάχιστον ξέρω ότι εμένα θα μου αρέσει. Δεν θυμάμαι να έχεις βάλει ποτέ φωτό που να μην μου άρεσε πολύ.

Εγώ μαζεύω μικρά τέτοια ξυλαράκια και, ενώ μου αρέσουν πολύ, δεν τα είχα κάνει κάτι. Ώσπου έβαλε μια φορά η Χρύσα μια υπέροχη εικόνα με γυάλινα βάζα γεμάτα με διάφορα "θαλασσινά". Εγώ με τα κοχύλια δεν τα πάω πολύ καλά. Μ' αρέσει να τα βλέπω στην παραλία. Έτσι, πήρα 3 ίδια βαζάκια και στο ένα έβαλα τα ξυλάκια μου, στο άλλο πέτρες μαζεμένες από διακοπές και το τρίτο το γέμισα με άμμο που είχε φέρει πέρυσι η μικρή από τις διακοπές μας. Μου αρέσει πολύ! Ευχαριστώ, Χρύσα! :D

Σταυρούλα, όσα ετοίμασες ήταν πραγματικά υπέροχα!

Σοφάκι, να δεις που στο τέλος θα είναι όλα όπως τα ήθελες! ;)


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

μια καλημερα απο μενα σε ολες σας. ευχομαι να εισαστε στα καλυτερα σας δεν προλαβαινω να σας διαβασω κοριτσακια.

μονο στην τινταιλ θελω να πω ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο για τις τοσες δυσκολιες που αντιμετωπιζει με θαρρος κ αισιοδοξια! κοριτσι μου, να χαιρεσαι τα ανθρωπακια σου κ το απιστευτο ταλεντο σου επαθα πλακα με τις κουκλες σου....

εμεις καλα ηρεμα κ χαλαρα.

καπως ετσι

images?q=tbn:ANd9GcQ55N0elcEctTv51dXH4Edfukud7SRDfeclnbc_wm4TzojiS_Wo2g

σας φιλω θερμα!

9k=images?q=tbn:ANd9GcR8G82fyCYzbPjZfIAhPPVAXRWVrKRzXBgEB1laBPRCFZrav0qA

9k=

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορούλες!

Τι κάνουν τα κορίτσια μου? Τα κέφια τους? :D

Εγώ ξύπνησα, ετοιμάστηκα, ετοιμάστηκε και το φιογκάκι και φύγαμε για εξωτερικές δουλίτσες:

1) Πήγαμε κρεοπωλείο

2) Πήγαμε σε κατάστημα ηλεκτρονικών και δυστυχώς δεν βρήκαμε την "αντίσταση" για την τηλεόραση που χάλασε {είπαμε να δοκιμάσουμε μήπως φτιάχνεται πριν κοιτάξουμε για καινούργια}

3) Πήγαμε βιβλιοπωλείο και αγόρασα χαρτόνι για να στείλω ένα δωράκι στα ξαδερφάκια της Αμερικής

4) Φούρνο

5) Μοδίστρα και πήρα ένα αέρινο μπουστάκι που είχα αφήσει για στένεμα...

Άφησα και στο σκουπιδοτενεκέ του σούπερ μάρκετ {στην έξω πλευρά, την πλαϊνή, στο χερούλι} μία σακούλα με ένα ζευγάρι παπούτσια του μπαμπά {από τα χθεσινά που τακτοποίησα} που ήταν για δόσιμο. Εδώ στη γειτονιά, το "συνηθίζουμε" αυτό, στο συγκεκριμένο σημείο και περνούν και τα πέρνουν. Εγινε κι αυτό.

Ξεκινώ δουλίτσες γιατί το πάτωμα είναι μέσα στη βρώμα.... :?

Εδώ γύρω είμαι και σιγά-σιγά θα σας σχολιάσω.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσακια,

σας εχω χασει λιγο γινονται διαφορα στα επαγγελματικα και στο ευρυτερο οικογενειακο περιβαλλον που με εριξαν λιγο αλλα δε το βαζω κατω.Προχωραμε με αισιοδοξια και χαμογελο ;)

Ελπιζω να ειστε ολες καλα και να περνατε ακομα καλυτερα.

Μυρτουλα φοβερη εκπληξη φανταζομαι χλιδη η σουιτα στο συγκεκριμενο ξενοδοχειο.

Χριστινα πρακτικη λυση αφηνεις το μικρο στη γιαγια και πας μονο με το μεγαλο :tongue::tongue: πλακα κανω.Δεν ξερω να σε βοηθησω εγω απο τοτε που εκανα παιδια παω διακοπες μονο σε δωματιο με κουζινα.

Φιλακια σε ολες


Mx8hp2.png

dv8Yp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...