Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Το βιβλίο εγώ προσωπικά το θεωρώ από τα καλύτερα δώρα, και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να συνοδεύεται από άλλα πράγματα, ίσως να φτιάξεις έναν ωραίο χειροποίητο σελιδοδείκτη αφού το έχεις και με τις κατασκευές

Πολύυυυυυ καλή ιδέα!! Έκλεισε θα κάνω κ σελιδοδείκτη, χαρτί χοντρό έχω κ θα πάω στο φωτοτυπάδικο να μου το πλαστικοποιήσει

Και να σου πω τι σκέφτηκα.....να βάλω τη μικρή σε πλαίσια στο μέγεθος του σελιδοδείκτη να ζωγραφίσει να γράψει κ το όνομα της κ να κάνω αυτό σελιδοοδείκτη ε????

Υπέροχη η ιδέα σου. Για μένα, ένα βιβλίο, είναι πάντα καλοδεχούμενο! Πόσο μάλλον για μία δασκάλα!

Σου βάζω και μερικές άλλες ιδέες :D με ή χωρίς το βιβλίο {αν και εγώ το λατρεύω σαν ιδέα} :

1) Κάτι "καλοκαιρινό" όπως παντοφλες {πάντα χρήσιμες και καλοδεχούμενες} και ένα όμορφο ποτήρι για καφέ στην παραλία

tsanta1_zpse436f1f1.jpg

2) Ένα απ' αυτά τα υπέροχα πλαστικά κουτιά με διαχωριστικά, που εσείς οι δασκάλες χρησιμοποιείτε για τα είδη που εκείνη χρειάζεται:

218002438181899611_S8J6MaYS_c_zpsed4b27fc.jpg

3) Κάτι ακόμα πιο "καλοκαιρνό" όπως μία ψάθινη τσαντούλα παραλίας, με μία πετσετούλα και παντοφλίτσες

DSC_0011beach2_zpscdedab8b.jpg

4) Κάτι όπως αυτό που χαρίσαμε εμείς στη δασκάλα μας. Ενα γλαστράκι με ένα ιδιόγραφο σημείωμα του φιογκακίου, που έλεγε

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ

ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ

Και η δασκάλα του το λάτρεψε!! ;);)

DSC02256_zps4d805f67.jpg

Το ξερα πως θα με πρηζώσεις με φωτογραφίες!!!

Τέλεια είναι όλα!!! Ακριβώς αυτό σκεφτόμουνα!!

Νομίζω θα πάω με το ψάθινο καλάθι ή τσάντα, σαγιοναράκια κ βιβλίο κ σελιδοδείκτη!! Τι λέτε???

Και τώρα στα δύσκολα.....

Επειδή λόγω αφραγκιάς έχω πολυυυυυυυ καιρό να πάρω βιβλίο για μένα

για προτείνετε τίποτα που διαβάσατε κ σας άρεσε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Να το χαιρεστε Σταυρουλα! Μακαρι συντομα να καταφερεις να κανεις κατι με την εγχειρηση, να μην ταλαιπωρεισαι! Οσο για τα πλακακια.. δραμα.. :?

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Σαν σήμερα γεννήθηκε το μπουρμπουλιθράκι μου. Πώωω πω δέκα ολόκληρα χρόνια!!!

Ευχαριστώ και για το κουράγιο για τα χέρια μου.... όσο για τα πλακάκια.... ΜΕΓΑΛΟ ΔΡΑΜΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!

Link to comment
Share on other sites

καλαμαράκι εγώ διαβάζω τώρα το 'Μέρες Αλεξάνδρειας', το πήρα γιατί είναι βραβευμένο και είναι πράγματι πολύ καλό.

Πριν διάβασα το 'Ο γιος του δασκάλου' αλλά πρέπει να σου αρέσει ο Ξανθούλης για να το διαβάσεις, δεν είναι πάντως και από τα καλύτερά του.

Μου άρεσε πολύ 'Ο φρόυντ στο Μανχάταν', δεν είναι καινούργιο αλλά είναι καλό.

Αν θέλεις κάτι σε δράμα πάρε κάτι της Παπαδάκη, εγώ τα βρίσκω λυτρωτικά, ρίχνω πολύ κλάμα, αλλά μου αρέσει και ο τρόπος που γράφει.

Το πάμπλικ έχει πάντα πάγκους με βιβλία σε καλές τιμές, και ο Ιανός έχει εκπτώσεις αυτές τις μέρες.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Τα είδα δίπλα εύγε Σταυρουλίτσα , ειλικρινά έκαναν θαύματα τα χεράκια σου!!

Πάρα πολύ όμορφα όλα κ περιποιημένα!

Να σου ζήσει ο γιόκας κ η μανούλα του η πολυμήχανη!

Οσο για τα πλακάκια....εχμ....:rolleyes::rolleyes:

Ευχαριστώ πολύ καλαμαράκι μου!!!

Όσο για τα πλακάκια................

Link to comment
Share on other sites

QUOTE=kalamaraki;2123350]Πολύυυυυυ καλή ιδέα!! Έκλεισε θα κάνω κ σελιδοδείκτη, χαρτί χοντρό έχω κ θα πάω στο φωτοτυπάδικο να μου το πλαστικοποιήσει

Και να σου πω τι σκέφτηκα.....να βάλω τη μικρή σε πλαίσια στο μέγεθος του σελιδοδείκτη να ζωγραφίσει να γράψει κ το όνομα της κ να κάνω αυτό σελιδοοδείκτη ε????

Το ξερα πως θα με πρηζώσεις με φωτογραφίες!!!

Τέλεια είναι όλα!!! Ακριβώς αυτό σκεφτόμουνα!!

Νομίζω θα πάω με το ψάθινο καλάθι ή τσάντα, σαγιοναράκια κ βιβλίο κ σελιδοδείκτη!! Τι λέτε???

Και τώρα στα δύσκολα.....

Επειδή λόγω αφραγκιάς έχω πολυυυυυυυ καιρό να πάρω βιβλίο για μένα

για προτείνετε τίποτα που διαβάσατε κ σας άρεσε

1. H ερμηνευτική του φόνου (ένα αίνιγμα για τον Φρόιντ) μυθιστόρημα.

Jed Rubenfeld ο συγγραφέας.

2. Η τριλογία της Μασσαλίας του Ζαν-Κλωντ Ιζζό, εκδόσεις Πόλις.

3. Ως εκ θαύματος του Κωνσταντίνου Τζούμα.

Αγαπημένα των τελευταίων χρόνων, τα έχω συνδυάσει με καλοκαίρι και διακοπές :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

:-Pσταυρουλα να χαιρεσαι το παλικαρακι σου!ποσο εγινε το αγορινι?? δεν σε ξερω βρε!!ή εισαι πολυ παλια ή εισαι πολυ καινουρια εδώ :tongue::tongue:

Ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου!!!

Το αγορινι μου εκλεισε σημερα τα 10!!!

Ειμαι σχετικα παλια που ειχα χαθει για καποιους μηνες... :oops:

Link to comment
Share on other sites

μπραβο σταυρουλα μου!να το χαιρεστε το παιδακι σας!!! ευγε, θα παω διπλα να τις δω! μα τι ευτυχια που φυγαν τα τζατζαλα απο το σαλονι σας!!!!

πωπω τι ζημεια παθατε στα πλακακια! ειναι καινουργιο το σπιτι? να του κανεις εξωδικο κ να του ζητησεις να ερθει να στα φτιαξει αμεσα κ αυτο κ οτι αλλη κακοτεχνια υπαρχει!!!

Ευχαριστώ πολύ Γιωτούλα μου. Και εσύ να χαίρεσαι το παιδάκι σου.

Μα τί ωραία που είναι που μαζεύτηκε το σπιτάκι μου. (που είσαι μάνα να δεις)... αλλά τώρα με τα πλακάκια μεγάλη ήττα έχω πάθει. Πάνω που είπα να ξεκουραστούν τα χεράκια μου για 2 βδομαδούλες που θα κλείσουμε το μαγαζί... τώρα αυτό.....

Link to comment
Share on other sites

Κική αρρωστήσατε;

Α στο καλό μες στη ζέστη :(

Πολλά περαστικά κι αγύριστα :)

Αρετή θα πάμε κάποια στιγμή διακοπές, θα είμαστε μέχρι τις 6 Αυγούστου όμως σίγουρα εδώ (μπορεί και πιο μετά )

Ευτυχώς το σαβ/κύριακο θα πάμε Αίγινα, σταθερή αξία :)

Link to comment
Share on other sites

Σοφάκι, κάνατε τα γενέθλια στο σταθμό και το σάββατο είναι στο σπίτι;

Χρυσοχέρα μου εσύ!!! :P

Τέλεια τα έφτιαξες!!! :P

Ο μικρός δεν είπε καμιά από τις άπαιχτες ατάκες του; :tongue:

Link to comment
Share on other sites

kiki μήπως το δόντι πονάει αντανακλαστικά από τον πονοκέφαλο? η μικρή σου δεν θα ανεβάσει άλλο πυρετό πιστεύω.

μαμαβάσια μπράβο στην μικρή σου, τι κεραστήκατε για να το χαρείτε? μήπως παγωτό σάντουιτσ?

margio χαχα, όχι δεν θα τον άφηνα πίσω μόνο τον μικρό, ελπίζω ότι σε βασανίζει να είναι μικρό και περαστικό.

kalamaraki τι θα σερβίρεις στο πάρτυ?

Χρύσα και 4U σας σκέφτομαι αραχτές στην παραλία και ζηλεύω

Στην παραλία είναι οι τσούπρες; :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Να περνάτε τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ειρηνάκι, το θυμάμαι το ξωτικό, το είχες ξαναβάλει και το είχα σχολιάσει :)

Αλλά, αν δε κάνω λάθος το έχει φτιάξει ζωγράφος :?

Εγώ δυστυχώς δεν το ΄χω καθόλου με τη ζωγραφική...

Βικτώρια, καλή δύναμη με τη μετακόμιση...

Με την υγεία σου όλα καλά;

Link to comment
Share on other sites

Το ξερα πως θα με πρηζώσεις με φωτογραφίες!!!

Τέλεια είναι όλα!!! Ακριβώς αυτό σκεφτόμουνα!!

Νομίζω θα πάω με το ψάθινο καλάθι ή τσάντα, σαγιοναράκια κ βιβλίο κ σελιδοδείκτη!! Τι λέτε???

Και τώρα στα δύσκολα.....

Επειδή λόγω αφραγκιάς έχω πολυυυυυυυ καιρό να πάρω βιβλίο για μένα

για προτείνετε τίποτα που διαβάσατε κ σας άρεσε

Αφού ξέρεις, πως μπορείς να βασίζεσαι πάνω μου! :mrgreen:;)

Πολύ χαίρομαι που σου άρεσαν!

Ναι! Συμφωνώ με τα κομμάτια που λες! Θα το λατρέψει η δασκάλα της! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Σαν σήμερα γεννήθηκε το μπουρμπουλιθράκι μου. Πώωω πω δέκα ολόκληρα χρόνια!!!

Ευχαριστώ και για το κουράγιο για τα χέρια μου.... όσο για τα πλακάκια.... ΜΕΓΑΛΟ ΔΡΑΜΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!

Να σου ζήσει το αγοράκι σου!

Γερός και καλότυχος να ειναι! Πάντα να τον καμαρώνετε, κόρη μου!

Μα τί ωραία που είναι που μαζεύτηκε το σπιτάκι μου. (που είσαι μάνα να δεις)... αλλά τώρα με τα πλακάκια μεγάλη ήττα έχω πάθει. Πάνω που είπα να ξεκουραστούν τα χεράκια μου για 2 βδομαδούλες που θα κλείσουμε το μαγαζί... τώρα αυτό.....

Μπράβο κοριτσάκι μου, μπράβο!

Ασε.. στάνταρ έτσι γίνεται.. μόλις πεις "αμήν" ακολουθούν και 2 σφαλιάρες... :?

Ειρηνάκι, το θυμάμαι το ξωτικό, το είχες ξαναβάλει και το είχα σχολιάσει :)

Αλλά, αν δε κάνω λάθος το έχει φτιάξει ζωγράφος :?

Εγώ δυστυχώς δεν το ΄χω καθόλου με τη ζωγραφική...

Το ξέρω καρδούλα μου, στο έβαλα μήπως πάρεις καμιά ιδέα. Ούτε και γω το χω καθόλου με τη ζωγραφική.. ζωγραφίζω σαν παιδάκι της Α' δημοτικού :tongue::tongue:.

Έχεις καμία φίλη που να ζωγραφίζει λίγο να σου φτιάξει κάτι?

Τι άλλο να μπορούσαμε να κάνουμε... :rolleyes: Αν και εσύ είσαι.. ταλεντάρα αγαπημένη μου.. το γούστο σου είναι ταλέντο.

Υ.Γ. Μου χεις λειψει πολυ. Θέλω να πιουμε καφεδάκι!!!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

καλαμαράκι εγώ διαβάζω τώρα το 'Μέρες Αλεξάνδρειας', το πήρα γιατί είναι βραβευμένο και είναι πράγματι πολύ καλό.

Πριν διάβασα το 'Ο γιος του δασκάλου' αλλά πρέπει να σου αρέσει ο Ξανθούλης για να το διαβάσεις, δεν είναι πάντως και από τα καλύτερά του.

Μου άρεσε πολύ 'Ο φρόυντ στο Μανχάταν', δεν είναι καινούργιο αλλά είναι καλό.

Αν θέλεις κάτι σε δράμα πάρε κάτι της Παπαδάκη, εγώ τα βρίσκω λυτρωτικά, ρίχνω πολύ κλάμα, αλλά μου αρέσει και ο τρόπος που γράφει.

Το πάμπλικ έχει πάντα πάγκους με βιβλία σε καλές τιμές, και ο Ιανός έχει εκπτώσεις αυτές τις μέρες.

1. H ερμηνευτική του φόνου (ένα αίνιγμα για τον Φρόιντ) μυθιστόρημα.

Jed Rubenfeld ο συγγραφέας.

2. Η τριλογία της Μασσαλίας του Ζαν-Κλωντ Ιζζό, εκδόσεις Πόλις.

3. Ως εκ θαύματος του Κωνσταντίνου Τζούμα.

Αγαπημένα των τελευταίων χρόνων, τα έχω συνδυάσει με καλοκαίρι και διακοπές :)

Σας ευχαριστώ πολύ κορίτσια για τις ιδέες σας κ τις προτάσεις σας

Μου άρεσε πολύ το Μέρες της Αλεξάνδρειας κ το Η ερμηνευτική του φόνου από όσο διάβασα

Αφού ξέρεις, πως μπορείς να βασίζεσαι πάνω μου! :mrgreen:;)

Πολύ χαίρομαι που σου άρεσαν!

Ναι! Συμφωνώ με τα κομμάτια που λες! Θα το λατρέψει η δασκάλα της! :D

Ναι ναι κ ήδη σκέφτηκα χρώματα καλαθιού σαγιοναρίτσες κτλ

Θα σας βάλω το τελικό αποτέλεσμα :D

Μολις τελείωσα το μαγειρεμα έγινε λουκουμιιιιιιιιιιιιιιι αλλά δεν το βάζω εδώ για να μη μπανιαριστώ θα το βάλω δίπλα, τώρα περιμένω τον χαζμπαντ να γυρίσει από κολυμβητήριο να φάμε κ να πάρουμε τη μικρή από το σχολείο

Το απόγευμα έχει σίδερο..........αλλα με ταινία χε χε

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...