Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Κοριτσάκια και μάνα, γεια χαρά σε όλες! :P

Ελπίζω να είστε καλά κι εσείς και οι οικογένειές σας και να σας βρίσκω χαλαρές να καταστρώνετε διακοπές (αν δεν πήγατε...) Εμείς τσου :rolleyes:, μετακόμιση!

Ανυπομονώ να τα ξαναλέμε! Φιλιά σε όλες! :P

Kαλώς την άσωτη κόρη!!!

Γούελκαμ μπακ που λένε κ στο χωριό μου :D

καλημέρα κορίτσια:P:p

επιστρέψαμε από διακοπούλες, περάσαμε τέλεια, κάναμε μπανάκια, βολτάραμε, ξεκουραστήκαμε τρελά...ήταν αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν καθότι κουρασμένος άνθρωπος-απαλλάχτηκα για λίγο από δουλειές, μαγειρέματα κ λοιπές ομορφιές και χαλάρωσα με την οικογένεια!Επίσης μας περίμενε κ μια έκπληξη η οποία μας ξετρέλανε!!Εμεις είχαμε κλείσει κ πληρώσει ενα απλό 3κλινο δωμάτιο και όταν πήγαμε στο ξενοδοχείο μας είπαν ότι επειδή είμαστε από τους ελάχιστους έλληνες -όντως ήταν όλοι Ρώσοι - κ συχνοί πελάτες θα μας βάλουν σε....σουίτα!!!και έτσι κ έγινε, μας βάλαν σε μια σουιτάρα 70τμ με δυο μπάνια και 3 μπαλκόνια!!!Εννοείται δεν είχαμε ξαναμείνει σε τέτοια χλιδή και φαντάζομαι ούτε θα ξαναμείνουμε, αλλά μας ανέβασε πολύ τα κέφια η απρόσμενη έκπληξη!!Μόνο που κάποια στιγμή σκέφτηκα "αμαν κ δω με κυνηγάνε τα τετραγωνικά κ τα μπάνια":tongue::tongue::tongue:

Δεν σας εχω διαβάσει και δεν ξέρω σε τι φάση είστε, ελπίζω να σας βρίσκω κεφάτες, θα ξεκινήσω ανάγνωση ωσονούπω....

Τέλεια περάσατε, μπράβο στους ξενοδόχους που σας τράταραν τη σουίτα!!

Καλημέρα κοριτσάκια!!!

Χτες είχα πραγματικά ενα αγχωτικο απογευμα ΠΑΝΣΕΛΗΝΟΣ ΕΠΙΑΣΕ ΧΑΛΙΑ ΝΕΥΡΑ

Μεχρι και η τουρτα ηταν λάθος επομένως χτες έκοβα και εραβα...

Ολα καλά ομως ...λεμε τώρα

:) Θα χαμογελάσω και θα συνεχίσω

Λετε και το Σάββατο να μου τα κάνει μουτι ( ο ζαχαροπλάστης) μάλλον δεν ήταν καλά γιατι όταν πηγε η αδερφή μου μονο που δεν έκλεγε

Και ρωτα εγω γιατι να κάνω τα νευρα μου σπαράλια!!!

Ματσ

Τι έπαθε αυτός κ τα έκανε όλα λάθος ρε συ?

Καλημέρα, κοριτσάκια γλυκά!

Είμαι ένα πτώμα :|. Η μικρή μου, ευτυχώς, σήμερα απύρετη. Ελπίζω να παραμείνει, μιας και χθες έφτασε μέχρι 37,8 το περισσότερο. Όμως, οι αναποδιές συνεχίζονται! Ξύπνησα με πονόλαιμο, πονοκέφαλο και, το αποκορύφωμα, πονόδοντο :shock:. Κι ο οδοντίατρός μου λείπει. Θα πρέπει οπωσδήποτε να πάω κάπου αλλού. Δε φεύγω διακοπές και να ταλαιπωρούμαι έτσι.

Τεσπα, σηκώθηκα νωρίτερα από τη μικρή και το σπίτι μου είναι σε πολύ καλή κατάσταση, αντίθετα με εμένα την ίδια :rolleyes:. Το μεσημέρι θα φάμε στο αγαπημένο πεθερίδιο αλλά πρέπει να μαγειρέψω για τη μικρή (κοτόπουλο με ρυζάκι μάλλον), να σιδερώσω 2 πλυντήρια (το μεσημέρι) και να ετοιμάσω ένα τελευταίο, πριν φύγουμε, για το βράδυ. Ακόμη, θέλω να κάνω τη λίστα με τα πράγματα που θα πάρουμε μαζί μας.

Και, αν προλάβω, κάποιες εξωτερικές δουλειές.

Κικηηηηηη γιατί δεν ρωτάς αν μπορείς να πάρεις κομτρεξ είναι πολύ καλό για το κοινό κρυολόγημα κ θα σε μπουτάρει πολύ. Ρώτα το φαρμακοποιό σου

Τα νέα μου

Χτες πήγαμε το απόγευμα στον οδοντίατρο να πάρουμε χαρτάκι για το νηπιαγωγείο, την εξέτασε της έδωσε εύσημα για τα καθαρά χωρίς μαύρα συννεφάκια δοντάκια, αλλά της είπε πως στους πίσω τραπεζίτης ξεκινάνε τα μαύρα συννεφάκια σημάδια, πολύ πρώιμο στάδιο μας είπε αντιστρέψιμο με καλύτερο βούρτσισμα. Την συμβούλεψε να με αφήνει να της κάνω τα πίσω δοντάκια για ποιο σίγουρα, της άρεσε της οδοντιάτρου η κλεψύδρα {ακούς Ειρήνηηηηη} Και τέλος μας συμβούλεψε να τα βουρτσίζει πρωί μεσημέρι βράδυ μετά το φαγητό ακόμα κ μετά το γάλα το βραδινό.

Η μικρή τα έκανε μέχρι τώρα πρωί κ βράδυ οπότε θα τα βουρτσίζει κ το μεσημέρι που γυρνάει από το σχολείο.

Μετά είχα ραντεβού με φίλη κ την κόρη της σε πάρκο παιδική χαρά, εμείς κάτσαμε να πιούμε καφεδάκι, περιμετρικά της παιδικής εχει τρια καφέ άνετα κάθεσαι κ βλέπεις τα παιδάκι σου να παίζει. Επαιξαν εκείνες εως τις 9 ξεβιδώθηκαν κ εμείς στο πίρι πίρι :rolleyes:;)

Γυρίσαμε κάναμε τα μπάνια μας γαλατάκι κ νάνι η μικρή.

Εγώ κάθισα είδα ταινία,

παααααααααρα πολύ ωραία ταινία καθόλου αμερικανιά τη συνιστώ !

Σήμερα ξυπνήσαμε ετοιμαστήκαμε με τη μικρή την πήγα στο σχολείο.

Άφησα τις προσκλήσεις με τη λίστα στη δασκάλα της κ μετά πήγα τράπεζα να φορτίσω κάρτα να αγοράσω κάτι χάπια του πατέρα μου από Αμερική.

Γύρισα έστρωσα κρεβάτια, συμμάζεψα ρουχαλάκια από έξω απλωμένα

{Καλά δεν το συζητώ τι σίδερο έχω κ το αγνοώ....γκρρρρ κ πρέπει να το κάνω γμτ γιατί Κυριακή πρωί έρχεται η πεθερά από Αθήνα για τα γενέθλια της μικρής....κ δεν θέλω να το δει έτσι, θέλω να μπει κ να αστράφτει το σπίτι χε χε}

Ετοίμασα καφεδάκι

Κάνω τα ταμπελάκια τώρα για τα δωράκια των παιδιών κ τέλος!

Και μόλις τελειώσω καφεδάκι θα περάσω το σπίτι μια σκούπα σουίφερ κ να μαγειρέψω

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εδώ είμαι και εγώ.....το σπίτι μας πεντακάθαρο!

Σήμερα είμαι μια περήφανη κουκουβάγια!!! εκτός απο την μεγάλη τώρα και το κορίτσι μου το μικρό 4,5 χρονών έμαθε να κάνει ποδήλατο χωρίς βοηθητικές ρόδες.....σήμερα όλο το απόγευμα έμαθε και μπορώ να πω ότι κάνει πολύ καλά πλέον.....διανύει όλο το γήπεδο του μπάσκετ χωρίς να σταματήσει ......μπορώ να κάνω κουκουβααααααααααααααααααααααααααααα ??

Είναι αστεράκι η μικρή σου! Μπράβο της!

Κουκουβάγιασε ελεύθερα!!!!!!! ;);)

Ειρηνη στο εχω ξαναπει αυτο το ξωτικουλι ειναι υπεροχο...

Ευχαριστώ, Αρετούλα μου. Και γω.. το λατρεύω!!!

- Επιτέλους, βρέθηκε νονά για τη μικρή (αμήν το πουλάκι μου) και ετοιμαζόμαστε για βάφτιση Σεπτέμβρη (έχω να την οργανώσω κι έχω ψάξιμο...) Ρίχτε ιδέες...

- Πρέπει να ξεκινήσω να φτιάχνω κούτες για την μετακόμιση, και με τις μικρές στα πόδια μου, προλαβαίνω απλώς τα καθημερινά μόνο... Τί θα κάνω;; ¨Εκανα ένα ψιλοσκαρτάρισμα στα έπιπλα μπάνιου και φαρμακείο. Αλλά έχω πολλά ακόμη... :?

Που είσαι εσύ, μικρό μου, μπουμπουκέρι???? Που είσαι??? ;)

Βάφτιση σε ενάμιση μήνα? :shock: Δύσκολο! Ελπίζω να το έχετε κανονίσει καιρό και να έχεις προχωρησει με κάποια πραγματάκια. Τι ιδέες ψάχνεις? Από ιδέες, όπως ξέρεις, σκάει το κεφάλι μας! ;)

Πω-πω.. μετακόμιση... δεν σε ζηλεύω καθόλου... τι να πω ΚΑΛΑ ΚΟΥΡΑΓΙΑ!:rolleyes:

Η λύση είναι μία: ΟΡΓΑΝΩΣΗ, ΟΡΓΑΝΩΣΗ και πάλι ΟΡΓΑΝΩΣΗ.

Εγώ θα τη χώριζα σε "στάδια" με πρώτο την ΠΡΟΕΤΟΙΜΑΣΙΑ

Κούτες

Μαρκαδόρους

Αεροπλάστ

Κολλητικές ταινίες

και δεύτερο στάδιο

ΟΡΓΑΝΩΣΗ ΠΑΚΕΤΑΡΙΣΜΑΤΟΣ

Οτι χρειαστείς, μου λες! ;)

καλημέρα κορίτσια:P:p

επιστρέψαμε από διακοπούλες, περάσαμε τέλεια, κάναμε μπανάκια, βολτάραμε, ξεκουραστήκαμε τρελά...ήταν αυτό ακριβώς που χρειαζόμουν καθότι κουρασμένος άνθρωπος-απαλλάχτηκα για λίγο από δουλειές, μαγειρέματα κ λοιπές ομορφιές και χαλάρωσα με την οικογένεια!Επίσης μας περίμενε κ μια έκπληξη η οποία μας ξετρέλανε!!Εμεις είχαμε κλείσει κ πληρώσει ενα απλό 3κλινο δωμάτιο και όταν πήγαμε στο ξενοδοχείο μας είπαν ότι επειδή είμαστε από τους ελάχιστους έλληνες -όντως ήταν όλοι Ρώσοι - κ συχνοί πελάτες θα μας βάλουν σε....σουίτα!!!και έτσι κ έγινε, μας βάλαν σε μια σουιτάρα 70τμ με δυο μπάνια και 3 μπαλκόνια!!!Εννοείται δεν είχαμε ξαναμείνει σε τέτοια χλιδή και φαντάζομαι ούτε θα ξαναμείνουμε, αλλά μας ανέβασε πολύ τα κέφια η απρόσμενη έκπληξη!!Μόνο που κάποια στιγμή σκέφτηκα "αμαν κ δω με κυνηγάνε τα τετραγωνικά κ τα μπάνια":tongue::tongue::tongue:

Ελληνίδα ζάμπλουτη με σουϊτα με 4 γράμματα

ΕΡΣΗ :mrgreen::lol:

Καλως ήρθες κοριτσάκι μου! Περάσατε υπέροχα απ' ότι καταλαβαίνω ε?? ΠΑΝΤΑ ΌΜΟΡΦΕΣ ΣΤΙΓΜΕΣ!

Ειρήνη μου άρεσε καλύτερα τώρα η διακόσμησή σου και πράγματι δένει με την κουρτίνα. Το δωράκι δε τέλειο αλλά και πρακτικό.

Ευχαριστώ πολύ, Χριστινάκι μου! Για όλα τα σχόλια!

Το παιδί πως είναι τώρα?

εμεις εδω μονο τα σκ φευγουμε οι διακοπες μας ακομα αργουν μετα τις 15/08 αλλα οταν ολες θα ειστε εδω εμεις θα λειπουμε :P;)

Α, μη στεναχωριέσαι, ματάρες μου, μαζί θα είμαστε! :mrgreen:

Λετε και το Σάββατο να μου τα κάνει μουτι ( ο ζαχαροπλάστης) μάλλον δεν ήταν καλά γιατι όταν πηγε η αδερφή μου μονο που δεν έκλεγε

Τι εννοείς Σοφάκι μου? Ειναι άρρωστος? :confused:

Καλημέρα, κοριτσάκια γλυκά!

Είμαι ένα πτώμα :|. Η μικρή μου, ευτυχώς, σήμερα απύρετη. Ελπίζω να παραμείνει, μιας και χθες έφτασε μέχρι 37,8 το περισσότερο. Όμως, οι αναποδιές συνεχίζονται! Ξύπνησα με πονόλαιμο, πονοκέφαλο και, το αποκορύφωμα, πονόδοντο :shock:. Κι ο οδοντίατρός μου λείπει. Θα πρέπει οπωσδήποτε να πάω κάπου αλλού. Δε φεύγω διακοπές και να ταλαιπωρούμαι έτσι.

Φαντάζομαι την κούρασή σας.... :|Υπομονή και περαστικά της, βρε μπουμπού μου... :|

μ;)ια καλημερα απο μενα σε ολες σας. ευχομαι να εισαστε στα καλυτερα σας δεν προλαβαινω να σας διαβασω κοριτσακια.

Σου στέλνω σφιχτή αγκαλιά διαρκείας.. η αγαπημένη μου! ;)

Υ.Γ. Οσο σας απαντούσα, με διαλείμματα από τις δουλειές, έβαλα πατατούλες στον φούρνο με λεμόνι, θυμαρι και μουστάρδα με μπριζολίτσες να γίνονται, άπλωσα ένα πλυντήριο, σκούπισα καλά όλο το σπίτι και τώρα σφουγγαρίζω...


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα κοριτσακια,

σας εχω χασει λιγο γινονται διαφορα στα επαγγελματικα και στο ευρυτερο οικογενειακο περιβαλλον που με εριξαν λιγο αλλα δε το βαζω κατω.Προχωραμε με αισιοδοξια και χαμογελο ;)

Κοριτσάκι μου, ελπίζω να νιώσεις καλύτερα. Το ξέρεις πως στα περισσότερα σπίτι, τα ίδια είναι... όλοι με προβλήματα... ας είμαστε καλά τουλάχιστον.

Σε φιλώ!

Γούελκαμ μπακ που λένε κ στο χωριό μου :D

:lol::lol::lol:

Χτες πήγαμε το απόγευμα στον οδοντίατρο να πάρουμε χαρτάκι για το νηπιαγωγείο, την εξέτασε της έδωσε εύσημα για τα καθαρά χωρίς μαύρα συννεφάκια δοντάκια, αλλά της είπε πως στους πίσω τραπεζίτης ξεκινάνε τα μαύρα συννεφάκια σημάδια, πολύ πρώιμο στάδιο μας είπε αντιστρέψιμο με καλύτερο βούρτσισμα. Την συμβούλεψε να με αφήνει να της κάνω τα πίσω δοντάκια για ποιο σίγουρα, της άρεσε της οδοντιάτρου η κλεψύδρα {ακούς Ειρήνηηηηη} Και τέλος μας συμβούλεψε να τα βουρτσίζει πρωί μεσημέρι βράδυ μετά το φαγητό ακόμα κ μετά το γάλα το βραδινό.

Τι όμορφο νέο! Ευχαριστώ που το μοιράστηκες, Ελενάκι μου!

Μπράβο στην κουκλίτσα σου, που τα πλένει τόσο συχνά! Μπράβο!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι.... ΕΝΝΟΩ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΣ!!!

Αλίμονό μου!!!

Κόρη, δεν θέλω να σε "ρίξω" ψυχολογικά αλλά δεν μπορείς να φανταστείς τι "μανίκι" πρόβλημα είναι αυτό... το περάσαμε πριν 4 περίπου χρόνια και... :|:neutral::|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Σφουγγάρισα, μάζεψα, το σπιτάκι μου είναι αρκετά καθαρό.

Το φιογκάκι έχει απλώσει ένα παπλωματάκι, απ αυτά που βάζει στο πάτωμα, έχει μία κούτα που του έφερε χθες ο μπαμπάς μας και παίζει... :tongue:

Μπήκα στο δωμάτιό του, που κρατιέται πολύ μαζεμένο και διάλεξα την τσάντα και την κασετίνα του για δόσιμο.

Δεν είναι σε άριστη κατάσταση αλλά άνετα την κρατάει κάποιο παιδάκι για του χρόνου.

Αν τα χρειάζεται κάποια από "μας", ας μου στείλει προσωπικό μήνυμα. Αλλιώς θα πάω να τα αφήσω στις ειδικές κρεμάστρες του Δήμου Κορυδαλλού...

DSC02452_zpsaa7cd06f.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια ευτυχως ολα εγιναν ομορφα στον παιδικό και ο μικρος μου ειχε ενα μεγάλο χαμογελο!!!

:)

Σας βάζω φωτο απο το παρτυ να δειτε ...

972075_485249971557140_446205220_n_zps79d4d3d2.jpg

999066_485250161557121_24852381_n_zpsa6c45cd7.jpg

Την Τουρτα ευτυχως του άρεσε χαχα ετσι που την εφτιαξα!!!

Link to comment
Share on other sites

kiki μήπως το δόντι πονάει αντανακλαστικά από τον πονοκέφαλο? η μικρή σου δεν θα ανεβάσει άλλο πυρετό πιστεύω.

μαμαβάσια μπράβο στην μικρή σου, τι κεραστήκατε για να το χαρείτε? μήπως παγωτό σάντουιτσ?

margio χαχα, όχι δεν θα τον άφηνα πίσω μόνο τον μικρό, ελπίζω ότι σε βασανίζει να είναι μικρό και περαστικό.

kalamaraki τι θα σερβίρεις στο πάρτυ?

Χρύσα και 4U σας σκέφτομαι αραχτές στην παραλία και ζηλεύω


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εκτύπωσα τα καρτελάκια μου

Σκούπισα με σούιφερ

Πέρασα το μπάνιο με πανάκι κ χλωρίνη

Παρείγγειλα του μπαμπά μου τα χαπάκια

Ετοίμασα το φαγητό χοιρινό με πιπεριές ντομάτα κ πατάτες κ το έβαλα να γίνεται

Και τώρα θέλω την φαντασία σας κ τις ιδέες σας

Θέλω να κάνω δωράκι στην δασκάλα της μικρής

Δεν θέλω κόσμημα...της έχουν πάρει τα άπειρα κ το έχουμε συζητήσει {σαν συνάδελφοι }

Και έχει κολλήσει το μυαλό μου.....

Σκεφτόμουν βιβλίο τώρα για τις διακοπές της...σε καλάθι με διάφορα? τι λέτε?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ευτυχως ολα εγιναν ομορφα στον παιδικό και ο μικρος μου ειχε ενα μεγάλο χαμογελο!!!

:)

Σας βάζω φωτο απο το παρτυ να δειτε ...

972075_485249971557140_446205220_n_zps79d4d3d2.jpg

999066_485250161557121_24852381_n_zpsa6c45cd7.jpg

Την Τουρτα ευτυχως του άρεσε χαχα ετσι που την εφτιαξα!!!

Τα είδα κ στο φεις, ΜΠΡΑΒΟ Σοφάκι, άξια μανούλα!!

Πανέμορφα όλα κ φαίνεται κ από τα χαμόγελα του μικρού Γιάννη κ των παιδιών.

Πολύχρονος ο Πειραιώτης σου!!!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ευτυχως ολα εγιναν ομορφα στον παιδικό και ο μικρος μου ειχε ενα μεγάλο χαμογελο!!!

:)

Σας βάζω φωτο απο το παρτυ να δειτε ...

[/url]

Την Τουρτα ευτυχως του άρεσε χαχα ετσι που την εφτιαξα!!!

Μπράβο Σοφία , φυσικά και του άρεσε, είναι όλα καταπληκτικά.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εκτύπωσα τα καρτελάκια μου

Σκούπισα με σούιφερ

Πέρασα το μπάνιο με πανάκι κ χλωρίνη

Παρείγγειλα του μπαμπά μου τα χαπάκια

Ετοίμασα το φαγητό χοιρινό με πιπεριές ντομάτα κ πατάτες κ το έβαλα να γίνεται

Και τώρα θέλω την φαντασία σας κ τις ιδέες σας

Θέλω να κάνω δωράκι στην δασκάλα της μικρής

Δεν θέλω κόσμημα...της έχουν πάρει τα άπειρα κ το έχουμε συζητήσει {σαν συνάδελφοι }

Και έχει κολλήσει το μυαλό μου.....

Σκεφτόμουν βιβλίο τώρα για τις διακοπές της...σε καλάθι με διάφορα? τι λέτε?

Το βιβλίο εγώ προσωπικά το θεωρώ από τα καλύτερα δώρα, και δεν νομίζω ότι χρειάζεται να συνοδεύεται από άλλα πράγματα, ίσως να φτιάξεις έναν ωραίο χειροποίητο σελιδοδείκτη αφού το έχεις και με τις κατασκευές


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια ευτυχως ολα εγιναν ομορφα στον παιδικό και ο μικρος μου ειχε ενα μεγάλο χαμογελο!!!

:)

Σας βάζω φωτο απο το παρτυ να δειτε ...

972075_485249971557140_446205220_n_zps79d4d3d2.jpg

999066_485250161557121_24852381_n_zpsa6c45cd7.jpg

Την Τουρτα ευτυχως του άρεσε χαχα ετσι που την εφτιαξα!!!

Μπράβο Σοφάκι μου! Υπέροχα ολα! Γεια στα χέρια σου!

Φαντάζομαι καμάρι ο μικρός ε? ;)

Υ.Γ. xaxaxaxxaxa η θήκη των χυμών... ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

kalamaraki τι θα σερβίρεις στο πάρτυ?

Χριστίνα

Έκανα συμφωνία με την ιδιοκτήτρια του παιδότοπου.

Επειδή Κυριακή πρωί θα βαράνε μύγες που λείπουν όλοι κ κόσμο θα έχει το απόγευμα κ μετά, της είπα να κλείσω το μαγαζί που έτσι κ αλλιώς άδειο θα ήταν, για πρωινό πάρτι, έχω πάει σε μερικά κ εγώ. Να μου χρεώσει παιδιά κ ενήλικες σαν να πάμε για καφέ παιδί 5 ευρώ με τοστ κ χυμό κ τον ενήλικα 3 ευρώ για ρόφημα/χυμό ή καφέ.

Στον παιδότοπο αυτό πάμε με δυο φίλες 2 ανελλιπώς μια φορά τη βδομάδα κ της έχω θάρρος της ιδιοκτήτριας, επίσης οι κοπέλες παίζουν με τα παιδιά σε καθημερινή βάση {όχι μόνο σε πάρτι} κάνουν κουκλοθέατρο σβήνουν τα φώτα κ στήνουν καρεκλάκια για τα παιδιά, ανάγνωση παραμυθιών, διαγωνισμό παιχνιδιού με μικρά βραβεία όπως χρυσό νόμισμα κ μετάλλια, ζωγραφική , τατουάζ. Και όλα αυτά σε μια κανονική μέρα. Σε πάρτι βάζουν μουσική δυνατά τα χορεύουν limbo με μια ράγα πλαστική , κάνουν χορογραφίες με τα γνωστά παιδικά τραγούδια.

Γενικά ο παιδότοπος αυτός είναι η χαρά του γονιού γιατί όντως τα παίζουν τα παιδιά δεν τα επιτηρούν απλά, κ κάθεσαι κ πίνεις καφέ κ δεν έρχεται τρεις κ λιγο το μωρό σου επειδή βαρέθηκε κτλ

Και συμφώνησε λόγο γνωριμίας να με αφήσει να φέρω κ δυο πιατέλες από δικά μου κεράσματα, κ θα φτιάξω τυροπιτάκια σπανακοπιτάκια κ πιτσάκια κ ότι έχω φτιάξει για το πάρτι τα δωράκια κτλ κ την τούρτα που θα φτιάξω εγώ κ τέλος.

Στο σπίτι δεν ήθελα γιατί θα έπρεπε να φτιάξω πολλά περισσότερα για να κεράσω, ντρέπομαι να βγάλω μόνο πιτάκια, να αγοράσω χυμούς αναψυκτικά κ ποτά κ θα είχα το καθάρισμα πριν κ μετά συν ότι δεν ζω σε έπαυλη χε χε κ το κυριότερο τα παιδιά θα έιναι απασχολημένα κ θα παίξουν όμορφα, ενώ σπίτι ή θα έτρεχαν πάνω κάτω κ θα βαριοντουσαν ή θα έπρεπε να φέρω κοπέλα να τα απασχολήσει.

Θέλω να πιστεύω έκανα καλή επιλογή

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα

Έκανα συμφωνία με την ιδιοκτήτρια του παιδότοπου.

Επειδή Κυριακή πρωί θα βαράνε μύγες που λείπουν όλοι κ κόσμο θα έχει το απόγευμα κ μετά, της είπα να κλείσω το μαγαζί που έτσι κ αλλιώς άδειο θα ήταν, για πρωινό πάρτι, έχω πάει σε μερικά κ εγώ. Να μου χρεώσει παιδιά κ ενήλικες σαν να πάμε για καφέ παιδί 5 ευρώ με τοστ κ χυμό κ τον ενήλικα 3 ευρώ για ρόφημα/χυμό ή καφέ.

Στον παιδότοπο αυτό πάμε με δυο φίλες 2 ανελλιπώς μια φορά τη βδομάδα κ της έχω θάρρος της ιδιοκτήτριας, επίσης οι κοπέλες παίζουν με τα παιδιά σε καθημερινή βάση {όχι μόνο σε πάρτι} κάνουν κουκλοθέατρο σβήνουν τα φώτα κ στήνουν καρεκλάκια για τα παιδιά, ανάγνωση παραμυθιών, διαγωνισμό παιχνιδιού με μικρά βραβεία όπως χρυσό νόμισμα κ μετάλλια, ζωγραφική , τατουάζ. Και όλα αυτά σε μια κανονική μέρα. Σε πάρτι βάζουν μουσική δυνατά τα χορεύουν limbo με μια ράγα πλαστική , κάνουν χορογραφίες με τα γνωστά παιδικά τραγούδια.

Γενικά ο παιδότοπος αυτός είναι η χαρά του γονιού γιατί όντως τα παίζουν τα παιδιά δεν τα επιτηρούν απλά, κ κάθεσαι κ πίνεις καφέ κ δεν έρχεται τρεις κ λιγο το μωρό σου επειδή βαρέθηκε κτλ

Και συμφώνησε λόγο γνωριμίας να με αφήσει να φέρω κ δυο πιατέλες από δικά μου κεράσματα, κ θα φτιάξω τυροπιτάκια σπανακοπιτάκια κ πιτσάκια κ ότι έχω φτιάξει για το πάρτι τα δωράκια κτλ κ την τούρτα που θα φτιάξω εγώ κ τέλος.

Στο σπίτι δεν ήθελα γιατί θα έπρεπε να φτιάξω πολλά περισσότερα για να κεράσω, ντρέπομαι να βγάλω μόνο πιτάκια, να αγοράσω χυμούς αναψυκτικά κ ποτά κ θα είχα το καθάρισμα πριν κ μετά συν ότι δεν ζω σε έπαυλη χε χε κ το κυριότερο τα παιδιά θα έιναι απασχολημένα κ θα παίξουν όμορφα, ενώ σπίτι ή θα έτρεχαν πάνω κάτω κ θα βαριοντουσαν ή θα έπρεπε να φέρω κοπέλα να τα απασχολήσει.

Θέλω να πιστεύω έκανα καλή επιλογή

Άψογη επιλογή έκανες.

Στο σπίτι τελικά πάντα βγαίνει πιο ακριβά και σου μένουν στο τέλος και πόσα κεράσματα και έχεις και το καθάρισμα πριν και μετά, εμείς δεν έχουμε παιδότοπο στο χωριό μας.


6gLop3.pngQtMup3.png91SPp3.png
Link to comment
Share on other sites

Και τώρα θέλω την φαντασία σας κ τις ιδέες σας

Θέλω να κάνω δωράκι στην δασκάλα της μικρής

Δεν θέλω κόσμημα...της έχουν πάρει τα άπειρα κ το έχουμε συζητήσει {σαν συνάδελφοι }

Και έχει κολλήσει το μυαλό μου.....

Σκεφτόμουν βιβλίο τώρα για τις διακοπές της...σε καλάθι με διάφορα? τι λέτε?

Υπέροχη η ιδέα σου. Για μένα, ένα βιβλίο, είναι πάντα καλοδεχούμενο! Πόσο μάλλον για μία δασκάλα!

Σου βάζω και μερικές άλλες ιδέες :D με ή χωρίς το βιβλίο {αν και εγώ το λατρεύω σαν ιδέα} :

1) Κάτι "καλοκαιρινό" όπως παντοφλες {πάντα χρήσιμες και καλοδεχούμενες} και ένα όμορφο ποτήρι για καφέ στην παραλία

tsanta1_zpse436f1f1.jpg

2) Ένα απ' αυτά τα υπέροχα πλαστικά κουτιά με διαχωριστικά, που εσείς οι δασκάλες χρησιμοποιείτε για τα είδη που εκείνη χρειάζεται:

218002438181899611_S8J6MaYS_c_zpsed4b27fc.jpg

3) Κάτι ακόμα πιο "καλοκαιρνό" όπως μία ψάθινη τσαντούλα παραλίας, με μία πετσετούλα και παντοφλίτσες

DSC_0011beach2_zpscdedab8b.jpg

4) Κάτι όπως αυτό που χαρίσαμε εμείς στη δασκάλα μας. Ενα γλαστράκι με ένα ιδιόγραφο σημείωμα του φιογκακίου, που έλεγε

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

ΠΟΥ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΑΤΕ

ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΩ

Και η δασκάλα του το λάτρεψε!! ;);)

DSC02256_zps4d805f67.jpg


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...