Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 ώρες πρίν, η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Ξανά ήρθε σήμερα η καφέ μας 😅 αυτό το παιδί θα μασ βγάλει την πίστη είμαι σίγουρος 😅😅 η γιατρός λέει ότι είναι λογικό κάποιο θα απορροφηθεί μέσα στην μήτρα και κάποιο θα βγει αφού μασ βγει πρώτα η πίστη και 2,3 αυτοάνοσα 😅😅 

      Σε πολλές κοπέλες εμφανίζονται καφέ και όλα πάνε μια χαρά αλλά καταλαβαίνω απόλυτα το άγχος σας....

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Γιωτακι χαιρομαι που επιτελους πηγες για καφεδακι.

Σε καταλαβαινω απολυτα.

Εμεις οποτε παμε ο ενας πινει και ο αλλος τρεχει με τη μικρη μετα απο λιγο αλλαζουν οι ρολοι.

Βεβαι το χειμωνα θα μπορει τα ΣΚ να την κραταει λιγο η μαμα μου οποτε ανυπομονω....


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

:arrow:ΥΟΤΟU

:idea:

:D:D:D:D:Dσημερα μαζεψα ολα τα μπιμπερο!!!! καθαρισε ο παγκος -διαχωριστικο κουζινας!!! μετα απο5χρονια ακριβως, δεν υπαρχει μπιμπερο κ θηλη στην κουζινα μου!!αχχχ

:P:idea:

:P:p:p:p

Συγχαρητηρια !!!

Πως νιωθεις ???? Αν δεν κανω λαθος ηθελες κ ενα τριτο παιδακι???


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γιωτακι μπραβο πυ περασες ομορφα..να το ξανακανεις οταν μπορεσεις..

ναι μωρε σαν πουλακι και εγω εφαγα,μετα ηθελα και καρπουζι αλλα ο αντρας μου μου λεει θα σκασεις δεν θα μπορεις να κοιμηθεις..δεν εφαγα τελικα αλλα μια χαρα κοιμηθηκα..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια θελω μια αγκαλια (ιντερνετικη). Δεν εχω καλες ημερες.

Ο Γιαννης εχθες διελυσε το σπιτι. Δεν τον προλαβαινα απο τις ζημιες μιλαμε. Ειναι η 3η μερα που ειναι διαολου καλτσα. Τι βολτες, τι εδω, τι εκει, τιποτα, δεν ηρεμει.

Μετα ο Τ. δεν ειναι καλα σημερα, δεν μπορουμε να ρυθμισουμε το ζαχαρο του. Τον εστειλα να κοιμηθει.

Ο Κωστης ειναι λιγο καλυτερα αλλα βηχει ακομα.

ΚΑΙ, το σουπερ... μας εκλεψαν τους βαφτιστικους σταυρους των παιδιων. Την Παρασκευη που μας περασε, εφερα κατι μεταφορεις που εχω ξαναφερει, να παμε κατι κουτες στην αποθηκη και κατι επιπλα.

Ειχα το κουτακι πανω στην βιβλιοθηκη. Βλακεια αλλα δεν μου πηγε το μυαλο, δεν ειμαι τοσο πονηρη. Σημερα συνειδητοποιησα οτι το κουτακι λειπει :(

Δεν μπηκε κανεις αλλος στο σπιτι, τα παιδια δεν το εφταναν, εγω δεν το μετακινησα...

Επισης μου λειπει μια ηλεκτρικη σκουπα και μια κουτα με πραγματα απο την προηγουμενη φορα. Δεν τα συνεδεσα αλλα ειναι συμπτωση?

Τι κανω? Ειναι γνωστο φορτοταξι της Αθηνας. Τους παιρνω να τους το πω? Θα μου πουν ,δεν το καναμε εμεις... τι θα πουνε?

Ειναι και τα οικονομικα, ειναι και ο πρωην που βρηκε τελικα τροπο να μας παρει το αυτοκινητο (ειναι στο ονομα του το εχω πληρωσει εγω αλλα δεν μπορω να το αποδειξω), πνιγομαι.

Ειμαι να ΣΚΑΣΩ σας λεω :( Θελω να βαλω τα κλαμματα και να μην σταματαω.


Μετα απο 20 κυκλους υποβοηθουμενης αναπαραγωγης, ηρθαν!!

bPp7p3.png

Το τελειως αναπαντεχο θαυματακι μας!!

Xkx4p3.png

Link to comment
Share on other sites

οχι δε θα σε βασανισω θα τα πεις ολα απο μονη σου που πηγατε ,πως περασατε τι ηπιατε ποη ωρα ελειψες και πες μου τι σπιτι βρηκες οταν γυρισες

ενα μονο ευχομαι να μην ειχες τυψεις οση ωρα ελειπες εγω το παθαινα πολυ στην αρχη που ηταν το ανθρωπακι μικρο:? τωρα οταν βγαινω βολτα το εχω τοσο αναγκη που λεω μεσα μου 'αντε γεια":rolleyes:

θα τα πω απο μονη μου!!! μην μου βαλεις αυγα στις μασχαλες!!! χαχαχαχαχα!

πηγαμε μπουρναζι, ηπιαμε φρεντο καπουτσινο κ εφυγα 7 παρα κ γυρισα στις 9. για τρελλο ξενυχτι μιλαμε!!! ασε για το σπιτι, βρηκα τον χαμο, μεχρι κ το ρανερ που εχω στο καλοριφερ ηταν εκτος θεσης!

οχι δεν ειχα τυψεις ουτε μιση, το εχω ξεπερασει αυτο το σταδιο, 2 χρονια ειναι αρκετα πιστευω που δεν εχω παει ΠΟΥΘΕΝΑ!!! το θεμα ειναι κατα ποσο ευκαιρος κ διατεθημενος ο αντρας μου να κραταει την μικρη, αυτο τωρα δηλαδη θα ξαναγινει του χρονου ισως!!! (η αληθεια ειναι οτι κ εκεινος δεν παει πουθενα εκτος απο τρεξιμο το βραδυ 2-3 φορες την εβδ)

mirtoula και όποια άλλη έχει μικρό παιδάκι πως τα βολεύετε με το φαί τους, πείτε μου καμιά πρακτική ιδέα.

Όπως καταλαβαίνεται μια ταλαιπωρία την έχω και στις διακοπές, αν έχετε κάτι πιο πρακτικό θα με σώσετε.

περισυ με κουζινα νοικιασαμε κ φετος παλι τα ιδια

Καλημέρα, κοριτσάκια γλυκά!

Είμαι ένα πτώμα :|. Η μικρή μου, ευτυχώς, σήμερα απύρετη. Ελπίζω να παραμείνει, μιας και χθες έφτασε μέχρι 37,8 το περισσότερο. Όμως, οι αναποδιές συνεχίζονται! Ξύπνησα με πονόλαιμο, πονοκέφαλο και, το αποκορύφωμα, πονόδοντο :shock:. Κι ο οδοντίατρός μου λείπει. Θα πρέπει οπωσδήποτε να πάω κάπου αλλού. Δε φεύγω διακοπές και να ταλαιπωρούμαι έτσι.

Τεσπα, σηκώθηκα νωρίτερα από τη μικρή και το σπίτι μου είναι σε πολύ καλή κατάσταση, αντίθετα με εμένα την ίδια :rolleyes:. Το μεσημέρι θα φάμε στο αγαπημένο πεθερίδιο αλλά πρέπει να μαγειρέψω για τη μικρή (κοτόπουλο με ρυζάκι μάλλον), να σιδερώσω 2 πλυντήρια (το μεσημέρι) και να ετοιμάσω ένα τελευταίο, πριν φύγουμε, για το βράδυ. Ακόμη, θέλω να κάνω τη λίστα με τα πράγματα που θα πάρουμε μαζί μας.

Και, αν προλάβω, κάποιες εξωτερικές δουλειές.

κικη φευγετε??? δεν το διαβασα καπου το εχασα! περαστικα κιολας!!!

Γιωτούλι, πέρασες καλά; :D

:D:D:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μια καλημερα απο μενα σε ολες σας. ευχομαι να εισαστε στα καλυτερα σας δεν προλαβαινω να σας διαβασω κοριτσακια.

μονο στην τινταιλ θελω να πω ενα ΜΕΓΑΛΟ μπραβο για τις τοσες δυσκολιες που αντιμετωπιζει με θαρρος κ αισιοδοξια! κοριτσι μου, να χαιρεσαι τα ανθρωπακια σου κ το απιστευτο ταλεντο σου επαθα πλακα με τις κουκλες σου....

εμεις καλα ηρεμα κ χαλαρα.

καπως ετσι

images?q=tbn:ANd9GcQ55N0elcEctTv51dXH4Edfukud7SRDfeclnbc_wm4TzojiS_Wo2g

σας φιλω θερμα!

9k=images?q=tbn:ANd9GcR8G82fyCYzbPjZfIAhPPVAXRWVrKRzXBgEB1laBPRCFZrav0qA

9k=

σε φιλω κοριτσακι!!!!

Link to comment
Share on other sites

Kαλώς την άσωτη κόρη!!!

Γούελκαμ μπακ που λένε κ στο χωριό μου :D

Μετά είχα ραντεβού με φίλη κ την κόρη της σε πάρκο παιδική χαρά, εμείς κάτσαμε να πιούμε καφεδάκι, περιμετρικά της παιδικής εχει τρια καφέ άνετα κάθεσαι κ βλέπεις τα παιδάκι σου να παίζει. Επαιξαν εκείνες εως τις 9 ξεβιδώθηκαν κ εμείς στο πίρι πίρι :rolleyes:;)

απο το μπακιχαμ εισαι???? γεννησε κ η καιτουλα!!! αγορακι εκανε!!! θα συνεχιστει κ το ονομα!!!! χαχαχαχαχαχα!!!!!

αυτα ειναι τα καλυτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εκτύπωσα τα καρτελάκια μου

Σκούπισα με σούιφερ

Πέρασα το μπάνιο με πανάκι κ χλωρίνη

Παρείγγειλα του μπαμπά μου τα χαπάκια

Ετοίμασα το φαγητό χοιρινό με πιπεριές ντομάτα κ πατάτες κ το έβαλα να γίνεται

Και τώρα θέλω την φαντασία σας κ τις ιδέες σας

Θέλω να κάνω δωράκι στην δασκάλα της μικρής

Δεν θέλω κόσμημα...της έχουν πάρει τα άπειρα κ το έχουμε συζητήσει {σαν συνάδελφοι }

Και έχει κολλήσει το μυαλό μου.....

Σκεφτόμουν βιβλίο τώρα για τις διακοπές της...σε καλάθι με διάφορα? τι λέτε?

μου αρεσε η ιδεα με τις σαγιοναρες!!! πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κοριτσάκι μου. Σαν σήμερα γεννήθηκε το μπουρμπουλιθράκι μου. Πώωω πω δέκα ολόκληρα χρόνια!!!

Ευχαριστώ και για το κουράγιο για τα χέρια μου.... όσο για τα πλακάκια.... ΜΕΓΑΛΟ ΔΡΑΜΑ ΣΟΥ ΛΕΩ!!!

να το χαιρεσαι το παιδακι σου!!! να το καμαρωνεις!!!

:arrow:ΥΟΤΟU καλέ τί επαθα κ τις μπερδευω??δικιο εχεις!! ριξε καμια σφαλιαρα να συνελθω !!! :tongue: επισης μαρεσε που το "αδιαθετησα" το εγραψες "αδειαθετησα"!! ειναι επειδη θελουμε ολες τοτε αδεια απο ολα!!! εσυ δεν τοκανες 'η κανω παλι λαθος ρε γμτ???

:idea:ειρηνη θελω να σε ρωτησω εδω κ παρα πολυ καιρο......:confused:αληθεια αλλάζεις χρωμα στα νυχια καθε2μερες??? ξερω ειναι το επαγγελμα σου αλλά κ παλι μου φαινεται περιεργο!..δεν ειναι κ απλα χρωμα...κανεις κ σχεδιακια κτλ...

:arrow:christine εχω πολλες λυσεις να σε πω για φαγητο!μην μασας!! μπορεις να παρεις εκεινα τα γυαλινα βαζακια nestle 2γευσεις υπαρχουν λαχανικα με κοτοπουλο κ μοσχαρι !! ειναι τελειο! παλια το ελεγαν γκερμπερ κ τα εδιναν οι γιατροι!με τετοιο μεγαλωσα κ μου το προτεινε η μαμα μου!!κ γιανα ζεσταθει θελει μονο μπενμαρί!!λιγα λεπτα σε πολυ ζεστο νερο μαζι με το βαζακι!ουτε πιατο δηλ δεν θελεις!! επισης μια πολυ ευκολη λυση ειναι ο τραχανας για φαγητο!βραζει σε 10λεπτα(γκαζακι)!! οι κρεμες κα ειναι γνωστα!!

έτσι εκανα εγω ακομη κ με δωματιο με κουζινα....

:arrow:μαμαβασια κανω τον κινεζο τοσο καιρο..:cool:.βαζεις παγωτο με μπισκοτο δεν απαντω,,,λες για παραλιες κ θαλασσες..το καταπινω!! ανθρωπος ομως ειμαι κ θα λυγισω....:(

:idea:μυρτουλα καλέ τετοια κριση καλοσυνης &πατριωτισμου απο ξενοδοχειο σε φουλ σεζόν !:rolleyes:τι να πω?? μακαρι!!!!!! χαλκιδικη εισασταν??αφου περασατε καλα αυτο εχει σημασια!!!!!! αν επιτρεπεται σε ποιο πηγες?κανε διαφημιση στον καλο αυτον ανθρωπο δεν ειναι κακο!!!!

:arrow:μυμσοφια:D τα εκανες ολα τελεια!!!!!!! πραγματικα!! να τον χαιρεσαι τον παλικαρά σου !!!! 5 κι εμεις !!! εγω παλι κουλοχερα..... θα κανω μονο πιτες ,πιτακια, κρεπες , σαντουιτσακια&μια πιτσα.... θαχω ετοιμα τουρτα,ξηρουςκαρπους,γαριδακια-πατατακια,ντονατς κτλ...

:idea:

:D:D:D:D:Dσημερα μαζεψα ολα τα μπιμπερο!!!! καθαρισε ο παγκος -διαχωριστικο κουζινας!!! μετα απο5χρονια ακριβως, δεν υπαρχει μπιμπερο κ θηλη στην κουζινα μου!!αχχχ

:P:idea:

:P:p:p:p

χαχαχα πολυ γελασα!!! ετοιμασου!!! ερχεται κανουργια σφαλιαρα!!! μαρη δεν ειναι ολα δικα της τα νυχια!!! απο πελατισσες εινια που τις τραβαει φωτο κ τις βαζει στο φειςμπουκ!!!

μπραβο για τον παγκο της κουζινας!!!

Link to comment
Share on other sites

ΓΕια σας κοριτσακια μου

Εχετε γραψει ενα σωρο αλλα δεν σχολιαζω γτ θα μπερδευτω σιγουρα...

Θα σας πω τα δικα μας. Απο δουλεια καλα παμε αλλα απληρωτοι ειμαστε, ευτυχως οι διακοπες μας ειναι δωρεαν μονο τα αεροπορικα πληρωνουμε και διατροφη (θα μενουμε στην πεθερα) :D

Απογοητευτηκα με τους βρεφικους και το ΕΣΠΑ ...ολοι οι καλοι που ειναι κοντα μας ειναι στο ΕΣΠΑ μονο για την απογευματινη βαρδια...οποτε θα πρεπει να τα σκασουμε...ελπιζω να κανουμε σωστα....η μικρη οταν πηγαμε να δουμε ξεσαλωσε εκει με τα παιδακια (βεβαια ημασταν στο οπτικο της πεδιο.....:rolleyes:).

Το δωρο του καλαμαρακιου στη δασκαλα θα ειναι υπεροχο ειμαι σιγουρη (φοβερες ιδεες!).

Επισης δεν μπορω να μη σχολιασω το παρτυ του μικρου της Σοφουλας! ΚΑταπληκτικα ολα!

Σας φιλω (παω να παιξω με τη μικρη -μπανια δεν εχει...μας εχι παρει ο αερας...)

υγ Κικη μου ελπιζω να εισαι περδικι αυριο! Δεν περιμενα ποτε οτι θα συστηνε καποιος (εκτος απο μενα ) βιβλιο του Μουρακαμι (ειμαι φαν!)...[/QUOTE]

Βάλτε με κι εμένα στο club!

Το νορβηγικό δάσος από τα ωραιότερα που έχω διαβάσει!

Δύσκολα όμως θα τον σύστηνα, θα έπρεπε να ξέρω πολύ καλά αυτόν-ή που θα του το πρότεινα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


mirtoula, τα θερμά μου συγχαρητήρια στους ξενοδόχους!

Πολύ χαίρομαι με τέτοιες ενέργειες :)

(καλά κουράγια με τα σίδερα)

Βάσια, μαμά κουκουβάγια, μπράβο στη μικρή σου! :P

Καλά να περνάτε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!!

Πόσα διάβασα πάλι ούτε τα μισά δεν θυμάμαι να σχολιάσω,θα ξεκινήσω από το τέλος...

Τίνα μου μην στεναχωριέσαι για τίποτα,μια αγκαλιά στην έστειλα;)Να τους πάρεις τηλέφωνο και να τους το πεις και να μην καθυστερείς καθόλου.

Έρση πέρασες υπέροχα ,μπορώ να το φανταστώ,μπράβο στο ξενοδοχείο γιατί δεν το κάνουν και πολλοί:P

Σοφάκι τα είδα και στο φβ,είναι όλα πολύ ωραία,μπράβο σου...

Βικ που είσαι τόσο καιρό...;)όλα μαζεμένα σου έχουν πέσει,συνιστώ ψυχραιμία και οργάνωση όπως τόνισε και η μάνα:D

Δήμητρα να μη σε νοιάζει τι λένε οι άλλοι ούτε πως σε κοιτάνε,να κάνεις αυτό που νομίζεις εσύ ότι είναι το καλύτερο.Όταν γέννησα και κυκλοφορούσα με το μάρσιπο εδώ με κοιτούσαν σαν ούφο,με ρωτούσαν αν μπορεί το μωρό και αναπνέει και άλλα τέτοια,εγώ χαμογελούσα κι έφευγα...Όσο για το μπιμπερό εγώ της το έκοψα την προηγούμενη βδομάδα(είναι 22 μηνών)αλλά νομίζω ότι όσο νωρίτερα τόσο το καλύτερο.Πίνει στην κούπα με καλαμάκι και κάνει και τις μπουρμπουλήθρες της:DΚαι το βράδυ που θέλει νερό πάλι με το καλαμάκι πίνει,δεν την ένοιαξε καθόλου το μπιμπερό

Γιωτάκι ανανεώθηκες μετά τη βόλτα νομίζω:tongue:Να το κάνεις πιο συχνά

Ειρήνη εσύ που έβαλες τη φωτό,πού μπορώ να βρω αυτό το κουτάκι με τα διαχωριστικά,το ερωτεύτηκα μόλις το είδα:cool:

Καλαμαράκι συμφωνώ με τα κορίτσια σε όσα σου έγραψαν,λίγο περισσότερο με την ιδέα του βιβλίου και τον σελιδοδείκτη...;)

Αμάν πολλά έγραψα,αχ γλωσσούδες με καταστρέφετε:tongue::tongue::tongue:

Έχω μπει στο γούγλη και ψάχνω φωτό με χτενίσματα και μακιγιάζ και δεν μπορώ να αποφασίσω...Θα σας βάλω πληροφορίες να με βοηθήσετε


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το Σάββατο έχουμε γάμο,θα φορέσω ένα μπλε σκούρο φόρεμα με βολάν κοντό και φούξια γόβες.Σκεφτόμουν τα μαλλιά μου να είναι πιασμένα πάνω όχι πολύ στημένα και να βάλω μια στέκα και έχω δει αυτάimages?q=tbn:ANd9GcS703DkRPmvU7_Zja-Q3vOGmGzmhX0NuWDylcPxSjEGNzBML9XFQQ

images?q=tbn:ANd9GcR01Qi3XKQFJih9pQLoOVjl8Tx4hgSXCSTBOyslF4CYcawC9MlNDg

images?q=tbn:ANd9GcQKouUyEqnOdNYMrmC4yL9g02B6yl6W0FCR-9x4kZq6U7lpAwhZnQ

prom-hairstyles-2012.jpg

και για μακιγιάζ κάτι ελαφρύ όπως

images?q=tbn:ANd9GcRJgw6Lgu8MErMThi0ubofVinkBrdvWQGws6sYdokXOi1g3kFB3WA

images?q=tbn:ANd9GcQx_AX-_yQbMSNtW1l5y-fzk17TDCwqSbyUNNucxZjUHSyHDhElnA

Εσείς τι λέτε?


[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μικρές μου μπουρμπουλίθρες :P.

Κάναμε αρκετά πραγματάκια και σήμερα... προχώρησα κάποιες δουλίτσες που ήθελα...

Τελικά αγοράσαμε τηλεόραση για το δωμάτιό μας, πήγαμε σήμερα στο media markt, βρήκαμε μία στα χρήματα που διαθεταμε και έτσι τελείωσε κι αυτό...

Σιδέρωσα πολύ επίσης, άλλαξα σεντόνια, ετοίμασα πλυντήριο για την νύχτα και ξεκίνησα μία κούτα που είναι για "ξεσκαρτάρισμα" του μπαμπά.. και μέσα ξέρετε τι βρήκα ε?

Γράμματα της μανούλας μου, προς τον μπαμπά μου, από τον καιρό που εκείνος ταξίδευε............. :cry::cry: .

Θα αγοράσω ένα ειδικό κουτί γι αυτά και θα του ζητήσω να τα αφήσει σε μένα, όταν εκείνος θα μου είναι σύμφωνος.

Σας φιλώ γλυκά, όλες, καλό βράδυ.


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...