Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αφήστε που την ώρα των γεννεθλίων ΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΥΖΙΝΟΣΑΛΟΝΙΟΥ. Άλλο τίποτα δεν θέλαμε, αυτό μας έλειπε.

Κόρη, πες μου πως δεν εννοείς, αυτό που εννοώ!!! :shock::shock::shock:

A, σας διαβάζω όσο μπορώ και με εμπνέετε, απλά δεν έχω συνήθως χρόνο!

Ειδικά αν σε βοηθάει, να το κάνεις, κοριτσάκι μου!

Μμμ η κατανόηση είναι ποολύ σημαντική Ειρήνη μου , έχεις δίκιο, όπως κατάλαβα μετά από 5 χρονια γάμου!

Είναι... ;).. άκου τα 15 χρόνια... :tongue:

Θα δοκιμάσω και το λαδάκι + μπαλσάμικο, θα την κάνει πλουσιότερη - αν και είμαι σε περίοδο δίαιτας...
Καλή επιτυχία στη δίαιτα!!!

Ειρήνη δεν πειράζει που αγνοείς την φώτο χιχιχι!!! Αλλά βρε παιδί μου....δεν παθαίνεις καμία ζημιά......αφού τρώς ποσότητες και δεν παχαίνεις, δεν σε φοβάμαι αν φας και όλο το παγωτό!!!!

Εγώ να ξέρεις, κάποια μέρα θα σε πνίξω! :tongue::tongue:

Hello!!!

Είμαι η Ρενάτα και είμαι καλά!:)

Κοριτσάκια μου έχετε λείψει, δεν είχα καθόλου χρόνο να μπω εδώ και τρεις εβδομάδες...

Προσπάθησα να σας διαβάσω 2-3 φορές εγκατέλειπα όμως αμέσως την προσπάθεια γιατί ήταν πολλές οι σελίδες...

Ηταν τρομερά κουραστικό όλο το προηγούμενο διάστημα, ευτυχώς την πέμπτη το βράδυ φύγαμε για το χωριό μου, πήγαμε και μια μονοήμερη το σάββατο στον Καστό με καϊκάκι, κάπως έχω συνέλθει...

ΠΟΣΟ ΜΟΥ ΕΛΕΙΨΕΣ.... :|


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσάκι μου γλυκό ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΧΡΟΝΟΣ! Πάντα ευτυχισμένος, πάντα γερός, δυνατός και τυχερός!

Μπράβο για το πάρτυ σας ΜΠΡΑΒΟ! Φαντάζομαι το παιδάκι καμάρι και χαρά ε?

Και του χρόνου!!!!!

Ευχαριστώ πολύ Ειρηνάκι μου. Και εσύ να χαίρεσαι τον μικρό και το μεγάλο αντρούλη σου.

Link to comment
Share on other sites

σταυρουλιτσα,πολυχρονος ο γιος σου!τι εννοεις σηκωθηκαν τα πλακακια?εσπασαν δηλαδη?

Alexenia ευχαριστώ πολύ για τις ευχές σου.

Και ναι... εννοώ ότι σηκώθηκαν τα πλακάκια. Δηλαδή έχουν κάνει σε μία έκταση 3επί3 ανάμεσα στο σαλόνι και την κουζίνα ένα βουναλάκι. Περπατάς και νιώθεις ότι ανεβαίαιαιαινεις και μετά κατεβαίαιαιαινεις. Και από κάτω κούφιο!!!

Ανάθεμα τον κατασκευαστή. Επειδή μας έχει κάνει πολλές στραβοδουλειές στο σπίτι θα δούμε μήπως του κάνουμε εξώδικο.

Link to comment
Share on other sites

Σταυρούλα, Χρόνια Πολλά στο παιδάκι σου, να το χαιρόσαστε!:P

Δεν ήταν να κάνεις μια επέμβαση;:?

Την έκανες; Ολα καλά;

Renata σε ευχαριστώ για τις ευχές σου.

Ναι ήταν να εγχειριστώ στον αριστερό μου ώμο, που τώρα έχει γίνει να εγχειριστώ και στους δύο αλλά δεν έχω κάνει τίποτα γιατί πρώτον δεν πρόλαβα και ξεκίνησε η δουλειά στο μαγαζί και δεύτερον ο καλός μου είναι χωρίς δουλειά και απλήρωτος εδώ και 4 μήνες οπότε.......

εγώ πονάαααωωω.... δεν κοιμάμαι τα βράδια..... αλλά δεν μπορώ να κάνω και κάτι διαφορετικό. Κάνω υπομονή...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kαλημέρα κορίτσιαααααααααααα

Εδώ μουντή κ φθινοπωρινή η μερα , πραγματικά το φετινό καλοκαίρι θα το θυμάμαι καιρό έτσι όπως είναι ο καιρός

Ηρθε το μικρό μου το Σάββατο κ δεν κάναμε πολλά, το σπίτι ήταν λαμπίκο κ τακτοποιημένο πήγαμε πάρκο το βράδυ.

Χτες χαζολογήσαμε με τη μικρή οι δυο μας παίζοντας playdoh επί τρεις ώρες μωντιεεεε!!

Εφτιαξα μια πατατοσαλάτα για εμάς κ λίγα μακαρόνια με κιμά για τη μικρή γιατί το βράδυ θα πηγαίναμε σε γάμο να μη βαρύνουμε.

Το απόγευμα αργά φύγαμε για το γάμο, μανία η μικρή να δει τη νύφη πω πω τι παθαίνουν κ σεληνιάζονται όλα τα μικρά με τη νύφη χε χε χε

Πήγαμε στο κέντρο μετά για το γλέντι.....

τραγική κατάσταση φτάσαμε στο κέντρο 9κ μισή

κ σερβιρίστηκαν το κρασί κ τα αναψυκτικά στις 10 κ μισή εως τότε με νερό μόνο.{κ εδώ να πω μεγάλο φάουλ...τα αναψυκτικά δεν ήταν μπουκαλάκια...ήταν ποτήρι με αναψυκτικό...μέγα φάουλ του κειτερινγκ}

η σαλάτα στις 11

κ το κυρίως....στις 12!!

Ω ναι...ναι 2μιση ώρες ...καθόλου καλό σέρβις, το σερβιριζόμενο φαγητό κρύο...κρίμα τα λεφτά που έδωσαν. Σχεδόν το 40% του κόσμου είχε φύγει στις 11μιση γιατί δεν υπήρχε καθόλου εξυπηρέτηση ούτε φαγητό, το μόνο που άξιζε ήταν η μουσική.

Ευτυχώς είχα πάρει μαζί μου ένα νεκταρίνη, μια μπανάνα κ τοστ για τη μικρή, είχε λυσάξει τόσες ώρες, κ φαντάσου την ταίσα κ καρπούζι κ βανίλια μεγάλη στις 7 πριν φύγουμε για το γάμο.

Τέσπα γυρίσαμε στις 2 και...το μικρό ήταν λιωμένο χχαχα αλλά χόρευε κ σχεδόν όλο το βράδυ με τον πατέρα της. Είχα βάλει εγώ σε πρόγραμμα στεγνωτήριο κ πλυντήριο πιάτων για να μη χάσω το νυχτερινό.

Το πρωί σήμερα με ξύπνησε η μικρή στις 7μιση ανυπόμονη να φύγει για το σχολείο, έλα παναγιά μου, την ετοίμασα ήπιε το γάλα της κ έφυγε με τον πατέρας της.

Συμμάζεψα πλυντήριο πιάτων κ στεγνωτήριο, ω ναι έχω τρελό σίδερο απόψε γκρρρρρ

έστρωσα κρεβάτια

έστρωσα ριχτάρια

Μάζεψα τις πετσέτες από τα χθεσινά ντουζάκια

Σφουγγάρισα τα μπαλκόνια γιατί μας βούλιαξε από την βροχή

Έκανα καφεδάκι

Ετοίμασα λίστα με τα ψώνια για τις τούρτες τις μικρής , προμήθειες για τις διακοπές μας κ ψιλά που μας έλειπαν.

Πήγα σούπερ μόνη μου, γύρισα τα συμμάζεψα φφιουυυυυυ

Έκανα κ ένα ντουζάκι

Και τώρα θα κάτσω να πάρω μια ανάσα!

Πάω να σας διαβάσω κ να σχολιάσω :tongue:

{σαν απειλή ακούγεται χαχαχα}

Link to comment
Share on other sites

Καλο μεσημερι κοριτσακια.

Ρενατα μου welcom back. ΜΑς ελειψες (αισθητη η απουσια σου)...

Σταυρουλα να χαιρεσαι και να καμαρωνεις το παιδακι σου παντα!

Σοφια καιΕλενα κουραγιο με τις ετοιμασιες να μας βαλετε φωτο να δουμε (ειμαι σιγουρη θα εχετε κανεει αριστουργηματα).

Εγω πριν λιγο γυρισα απο τη δουλεια. Ευτυχως η μικρη κοιμαται. Ετοιμαζω στα γρηγορα μακρονια με κιμα να φαμε.

Εχω τοσα να κανω ...τρεχω και δεν φτανω....

Να γραφετε να με παρακινειτε.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

:Pγεια σας καλες μου φιλες!!!!!!!

:idea: Την Κυριακη εχει γενεθλια η κοπελαρα μου!!! Εδω στο σπιτι θα τα κανουμε!! Δεν θα ειμαστε πολλοι μαλλον γιατι λειπουν για διακοπες πολλοι!!

Α εχετε και εσεις γενεθλια! Δεν πειραζει που δεν θα εχετε κοσμο, ειμαι σιγουρη θα περασετε πολυ ωραια.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, κοριτσάκια μου!

Σας διάβασα αλλά στα πεταχτά γιατί έχω τη μκρή μου αρρωστούλα από το Σάββατο το απόγευμα κι έχουν πάει όλα λίγο πίσω :(. Χτυπάμε 39άρια χαλαρά :(. Αλλά είναι ήσυχο το καϋμενάκι μου. Προσπαθώ να δω τη θετική -λέμε τώρα- πλευρά αφού φεύγουμε στο τέλος της βδομάδας, οπότε, αφού ήταν να γίνει, καλύτερα τώρα παρά στις διακοπές. Τι να πω;

Περαστηκα σας. Ελπιζω να περασει γρηγορα και να ξεσαλωσετε στις διακοπες!


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω κοριτσια μου σημερα δεν ειχα ουτε μαγειρεμα ουτε ζυμωμα μιας και εχουμε απο χτες. Εφτιαξα γεμιστα, αγαπημενο και ακρως καλοκαιρινο φαγακι!!

Κατα τα αλλα, εριξε το βραδυ μια καλη βροχη και μας δροσισε ακομα περισσοτερο! Βγηκα το πρωι και σκουπισα οσα νερακια ειχαν μεινει στην αυλη αλλα και τα πεσμενα φυλλα γιατι τα μικρα ολο εξω θελουν να παιζουν. Τωρα η μικρη μου κοιμαται και ειναι ευκαιρια για σιδερωμα χεχε :D Εχω και πολυ λιγα πιατικα στον νεροχυτη, οποτε με παιρνει να τα αγνοησω λιγο ακομη.. :rolleyes::rolleyes:

Να ρωτησω: επρεπε να ποτισω σημερα αλλα επειδη εβρεξε σκεφτηκα να μην τα ποτισω κιολας. Βλακεια? Μηπως πρεπει? Ειναι και καλοκαιρι, ειναι και γεματα σταφυλια οι κληματαριες, μηπως το χρειαζονται? Δεν ξερω απ'αυτα βρε κοριτσια μου, πρωτη φορα εχω να φροντιζω φυτα στο σπιτι μου :oops:

Καλημέρα, κοριτσάκια μου!

Σας διάβασα αλλά στα πεταχτά γιατί έχω τη μκρή μου αρρωστούλα από το Σάββατο το απόγευμα κι έχουν πάει όλα λίγο πίσω :(. Χτυπάμε 39άρια χαλαρά :(. Αλλά είναι ήσυχο το καϋμενάκι μου. Προσπαθώ να δω τη θετική -λέμε τώρα- πλευρά αφού φεύγουμε στο τέλος της βδομάδας, οπότε, αφού ήταν να γίνει, καλύτερα τώρα παρά στις διακοπές. Τι να πω;

Ειρήνη και Καλαμάρι, καλώς τα δεχτήκατε τα βλαστάριά σας!

Περαστικά σε όλα τα παιδάκια που ταλαιπωρούνται από παλιοιώσεις!

Σοφάκι, όλα τέλεια θα είναι μέχρι το Σάββατο!

Καλές ετοιμασίες και για τα άλλα πάρτι του Σαββατοκύριακου, Δήμητρα και Έλενα!

Σας φιλώ!

39ρια??? :shock: περαστικα σας!

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή "συννεφιασμένη και δροσερή" εβδομάδα.

Εμείς εχθές είχαμε τα γεννέθλια του μικρού μου (πέρασαν πολύ ωραία τα παιδάκια και το χάρηκα πολύ).

Τα πραγματάκια που τους έφτιαξα τα καταευχαριστήθηκαν, έπαιξαν, έφαγαν, έκαναν τους beyblade αγώνες τους, τους είχα πάρει και ένα dvd για να δουν (τί ωραία εικόνα ήταν τότε. Όλα άλλα πάνω στους καναπέδες, άλλα κάτω σε μαξιλάρες, αφοσιωμένα στην ταινία, ήρεμα και χαρούμενα) πολύ ωραία περάσανε.

Εγώ πάλι, δεν εχω πού να βάλω τα χέρια μου (έχω και το πρόβλημά μου να δω πότε θα εγχειρηστώ), τα πόδια μου και τη μέση μου. Αφήστε που την ώρα των γεννεθλίων ΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΥΖΙΝΟΣΑΛΟΝΙΟΥ. Άλλο τίποτα δεν θέλαμε, αυτό μας έλειπε.

Συνεχίζω όμως.... το καλό με αυτά τα γεννέθλια, εκτός του ότι το παιδάκι μου αλλά και τα άλλα παιδάκια πέρασαν πολύ ωραία, είναι ότι κάναμε το σπίτι τζιτζί. Ενεργοποιήθηκε και ο καλός μου, μάζεψε όλα τα σέα και τα μέα του που γύριζαν γύρω γύρω στο σαλόνι, καλώδια, καλωδιάκια, μηχανήματα, dvd & cd, συνέχισα και εγώ να μαζεύω, να καθαρίζω και να τακτοποιώ, έκανα μπαλκόνι, μπάνιο, παιδικό, το δικό μας, έξω-μέσα, μου βγήκε η πίστη βέβαια αλλά.... τώρα γυαλοκοπάει το σπιτάκι μου. Γιατί εχθές αφού έφυγαν τα παιδάκια κάθισα και το ξανακαθάρισα. Σκούπισα, σφουγγάρισα, μάζεψα και σήμερα το πρωί που σηκώθηκα για να έρθω στο μαγαζί το κοίταζα (εκτός από τα σηκωμένα πλακάκια) και το χαιρόμουνα. Ακούς μάνααααα;;;; Μάλλον μπαίνω σε σειρά πάλι!!!

Έχω βάλει και μερικές φωτογραφίες στο parents από το πάρτυ.

Αυτά κοριτσάκια μου. Να χαίρεστε και εσείς τα παιδάκια και τις οικογένειές σας. Αυτά είναι που μας κρατάνε και μας δίνουν κουράγιο και όρεξη να συνεχίζουμε.

να τον χαιρεστε Σταυρουλα! Μακαρι συντομα να καταφερεις να κανεις κατι με την εγχειρηση, να μην ταλαιπωρεισαι! Οσο για τα πλακακια.. δραμα.. :?


bgJGm7.pngHRPJm7.png7u3pm7.png
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω ελενα μου εχει το ιδιο και σε ροζ;) ναι αν μπορεις να το γαζωσεις μονη σου οκ εγω δε ραβω ουτε κουμπι:oops: ετσι το πηγα στη μοδιστρα και εβαλε κοπιτσα για να μπορω να το βγαζω και να το πλενω κιολας;)

Τιγράκι κ εγώ έτσι λέω, όταν πάω τζάμπο θα το πάρω, το έχω ήδη βάλει στη λίστα μου ;)

Καλημέρα μικρές μου, καλή μας εβδομάδα! :P

5) Ανέβασα νυχάκια στο face, ελπίζω να σας αρέσουν

mov_zps3231a39d.jpg

Μου αρέσει που δεν κάνει πολύ ζέστη και είναι μουντός ο καιρός, για αλλαγή...

Αlexenia μου, σου βάζω το κομμάτι που είχα γράψει από παλιότερο μου ποστ:

Τώρα, αν θέλεις να δεις άμεσο αποτέλεσμα, βάλε ένα πλυντήριο με σόδα {μία κούπα}, 3 κούπες ξύδι λευκό και βάλε ένα πρόγραμμα με ζεστό νερό. Το ξύδι θα αφρίσει, μη φοβηθείς. ;)

Σας φιλώ, εδώ γύρω είμαι.. σήμερα δουλεύω απόγευμα.

Πάρα πολύ ωραίο χρώμα κ χεράκια!!!

Και εγώ αυτό κάνω Ειρήνη κ στο ρούχων κ στο πιάτων.

Στο πιάτων βάζω μια γυάλινη καράφα που έχω της πυρέξ στο πάνω συρτάρι με το λευκό ξύδι γεμάτη κ μια δόση μαγειρική σόδα εκεί που μπαίνει το απορρυπαντικό. Και το βάζω να δουλέψει στο ποιο ζεστό μου πρόγραμμα στους 70βαθμούς. Όταν το ανοίξετε θα στραβωθείτε απο την καθαριότητα του :D

καλαμαρακι πολυ ωραια τα ψωνια σου!! εγω εκανα τα μισα κ πρεπει να ξαναπαω για δωρα κ για μενα...εχω καταλαβει οτι τα παιδια εχουν παρα παρα παρα πολλα εως απειρα κ δεν προλαβαινουν να ταφορεσουν σε μια σεζον αυτα που εχουν...η μικρη πχ εχει 4συρταρια(μια συρταριερα μεγαλη)και ποσα αλλα σε ντουλαπα οπως ζακετες κ φορεματα..μια μονη γεματη δηλ...

:arrow:εχω ετοιμα τα χαρτια εσπα&περιμενω....τις25!!!! ειναι πολυ σημαντικο για μενα...περσυ δεν μας πηραν αλλα'φετος πρεπει να παει οπωσδηποτε ο μικρος...μου τοπε&η παιδιατρος επειδη δεν μιλαει....:cry:

Και εγώ θα ξαναβγώ για ψιλολόγια για τη μπέμπα που έρχεται κ τέλος για φέτος.

Καλή επιτυχία με το εσπα ;)

Ελπίζω να περάσατε όμορφα, νυχτόπουλο... ;)

Η ιδέα δε, να το βγάζεις για να πλένεται... ΤΕΛΕΙΑ! ;);)

χαχαχαχα είσαι η χαμένη μου αδερφή! Ετσι τις πλενω!!! Μία στο τόσο {γιατί δεν κρατώ πολύ καιρό ίδια διακόσμηση} τις ρίχνω στο σουρωτήρι, τις ξεπλένω και αφού στεγνώσουν λίγο μόνες τους, τις σκουπίζω {μαζικά, όχι ένα-ένα} με πετσέτα και μετά μπαίνουν στο μπουκαλάκι τους, μέχρι να ξαναχρησιμοποιηθούν! :D

χι χι ....κ εγώ έτσι κάνω μόνο που τις βάζω στο νεροχύτη με ξύδι κ μετά τις στραγγίζω χε χε αθάνατο ξύδι παντού το χρησιμοποιώ!

Καλημέρα, κοριτσάκια μου!

Σας διάβασα αλλά στα πεταχτά γιατί έχω τη μκρή μου αρρωστούλα από το Σάββατο το απόγευμα κι έχουν πάει όλα λίγο πίσω :(. Χτυπάμε 39άρια χαλαρά :(. Αλλά είναι ήσυχο το καϋμενάκι μου. Προσπαθώ να δω τη θετική -λέμε τώρα- πλευρά αφού φεύγουμε στο τέλος της βδομάδας, οπότε, αφού ήταν να γίνει, καλύτερα τώρα παρά στις διακοπές. Τι να πω;

Ειρήνη και Καλαμάρι, καλώς τα δεχτήκατε τα βλαστάριά σας!

Περαστικά σε όλα τα παιδάκια που ταλαιπωρούνται από παλιοιώσεις!

Σοφάκι, όλα τέλεια θα είναι μέχρι το Σάββατο!

Καλές ετοιμασίες και για τα άλλα πάρτι του Σαββατοκύριακου, Δήμητρα και Έλενα!

Σας φιλώ!

Περαστικά στο μικράκι σου κ αγύριστα! :D

Καλημέρα κοριτσάκια και καλή "συννεφιασμένη και δροσερή" εβδομάδα.

Εμείς εχθές είχαμε τα γεννέθλια του μικρού μου (πέρασαν πολύ ωραία τα παιδάκια και το χάρηκα πολύ).

Τα πραγματάκια που τους έφτιαξα τα καταευχαριστήθηκαν, έπαιξαν, έφαγαν, έκαναν τους beyblade αγώνες τους, τους είχα πάρει και ένα dvd για να δουν (τί ωραία εικόνα ήταν τότε. Όλα άλλα πάνω στους καναπέδες, άλλα κάτω σε μαξιλάρες, αφοσιωμένα στην ταινία, ήρεμα και χαρούμενα) πολύ ωραία περάσανε.

Εγώ πάλι, δεν εχω πού να βάλω τα χέρια μου (έχω και το πρόβλημά μου να δω πότε θα εγχειρηστώ), τα πόδια μου και τη μέση μου. Αφήστε που την ώρα των γεννεθλίων ΣΗΚΩΘΗΚΑΝ ΤΑ ΜΙΣΑ ΠΛΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ ΚΟΥΖΙΝΟΣΑΛΟΝΙΟΥ. Άλλο τίποτα δεν θέλαμε, αυτό μας έλειπε.

Συνεχίζω όμως.... το καλό με αυτά τα γεννέθλια, εκτός του ότι το παιδάκι μου αλλά και τα άλλα παιδάκια πέρασαν πολύ ωραία, είναι ότι κάναμε το σπίτι τζιτζί. Ενεργοποιήθηκε και ο καλός μου, μάζεψε όλα τα σέα και τα μέα του που γύριζαν γύρω γύρω στο σαλόνι, καλώδια, καλωδιάκια, μηχανήματα, dvd & cd, συνέχισα και εγώ να μαζεύω, να καθαρίζω και να τακτοποιώ, έκανα μπαλκόνι, μπάνιο, παιδικό, το δικό μας, έξω-μέσα, μου βγήκε η πίστη βέβαια αλλά.... τώρα γυαλοκοπάει το σπιτάκι μου. Γιατί εχθές αφού έφυγαν τα παιδάκια κάθισα και το ξανακαθάρισα. Σκούπισα, σφουγγάρισα, μάζεψα και σήμερα το πρωί που σηκώθηκα για να έρθω στο μαγαζί το κοίταζα (εκτός από τα σηκωμένα πλακάκια) και το χαιρόμουνα. Ακούς μάνααααα;;;; Μάλλον μπαίνω σε σειρά πάλι!!!

Έχω βάλει και μερικές φωτογραφίες στο parents από το πάρτυ.

Αυτά κοριτσάκια μου. Να χαίρεστε και εσείς τα παιδάκια και τις οικογένειές σας. Αυτά είναι που μας κρατάνε και μας δίνουν κουράγιο και όρεξη να συνεχίζουμε.

Τα είδα δίπλα εύγε Σταυρουλίτσα , ειλικρινά έκαναν θαύματα τα χεράκια σου!!

Πάρα πολύ όμορφα όλα κ περιποιημένα!

Να σου ζήσει ο γιόκας κ η μανούλα του η πολυμήχανη!

Οσο για τα πλακάκια....εχμ....:rolleyes::rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Αστα... έφαγα και στη Σαλαμίνα σαν κτήνος και ήρθαμε και ξαναέφαγα σαν... καρχαρίας....

Κοτόπουλο ψητό από χθες, που το λατρεύω και μπορώ να το τρώω συνέχεια, σαλάτα, μαγιονέζα και μετά.... σχεδόν μισό κιλό παγωτό.. και δεν έχω χορτασει ακριβώς.. :|

Να τον χαίρεσαι τον αδερφούλη σου!!!

άντε ρε δε σε πιστεύω με τίποτα!!!

καλημερα και καλη εβδομαδα:P

σημερα και αυριο θελω να κανω ενα σουπερ καθαρισμα στο σπιτι, παντα με πιανει πριν γυρισει ο συζυξ αυτη η τρελα και ακομα περισσοτερο οταν ειναι οι δυσκολες μερες του μηνα (επισκεψεις;)) μαλλον αισθανομαιοτι χρειαζομαι περισσοτερη καθαριοτητα τοτε:rolleyes:

πολλα φιλια σε ολες

Και εγώ το παθαίνω αυτό τις "δύσκολες" μέρες, την πρώτη μέρα σέρνομαι κ την επόμενη έχω μια τρελή ενέργεια κ κάνω ντου συνήθως σε ότι με ενοχλεί στο σπίτι.

:idea:σημερα απο φαγητο ή μπαρμπουνοφάσουλα ή φασολακια !μου εδωσε η μαμα φρεσκα καθαρισμενα κ απο τα 2!!! θα τα χωρισω κ θα βαλω κ στην καταψυξη!!!!

Τα αγαπημένα μου!! Εγώ πήρα φασολάκια αισέ από την λαική για να φτιάξω

καλημέρα κοριτσάκια καλη μας εβδομαδα!!!

Σήμερα κλεινουν τα ματια μου και νυστάζω ...αρχισα να διακοσμώ το σπιτι για το παρτυ του μικρου το Σαββατο για να προλάβω μια και ειναι δυσκολη εβδομαδα!!

Βασικα απο την διαιτα εχουν πεσει και λίγο οι δυνάμεις μου

:)

Σματσσσσσσσσσσσσσσσ κ όλα θα γίνουν κράτα γερά!:D;)

ακόμη περιμένω τηλέφωνο λέμεεεεεεεεεεεεεε

Hello!!!

Είμαι η Ρενάτα και είμαι καλά!:)

Κοριτσάκια μου έχετε λείψει, δεν είχα καθόλου χρόνο να μπω εδώ και τρεις εβδομάδες...

Προσπάθησα να σας διαβάσω 2-3 φορές εγκατέλειπα όμως αμέσως την προσπάθεια γιατί ήταν πολλές οι σελίδες...

Ηταν τρομερά κουραστικό όλο το προηγούμενο διάστημα, ευτυχώς την πέμπτη το βράδυ φύγαμε για το χωριό μου, πήγαμε και μια μονοήμερη το σάββατο στον Καστό με καϊκάκι, κάπως έχω συνέλθει...

Καλώς την

Και όλο Ρενάτα ακούω κ Ρενάτα δεν βλέπω!

Καλή ξεκούραση!

Καλο μεσημερι κοριτσακια.

Ρενατα μου welcom back. ΜΑς ελειψες (αισθητη η απουσια σου)...

Σταυρουλα να χαιρεσαι και να καμαρωνεις το παιδακι σου παντα!

Σοφια καιΕλενα κουραγιο με τις ετοιμασιες να μας βαλετε φωτο να δουμε (ειμαι σιγουρη θα εχετε κανεει αριστουργηματα).

Εγω πριν λιγο γυρισα απο τη δουλεια. Ευτυχως η μικρη κοιμαται. Ετοιμαζω στα γρηγορα μακρονια με κιμα να φαμε.

Εχω τοσα να κανω ...τρεχω και δεν φτανω....

Να γραφετε να με παρακινειτε.

Ευάκι καλή ξεκούραση κ σε σένα, να δούμε τι θα καταφέρουμε πλησιάζουν οι μέρες :rolleyes::tongue:

Link to comment
Share on other sites

:DΓΕΙΑ ΣΑΣ .καλες μου φιλεναδες !!!!!!!

Ποσο χαιρομαι οταν σας διαβαζω δεν φανταζεστε!!!!!!!

:arrow:εμεις ηρεμα! την πεφτουμε!!!!!

:arrow:το πρωι μαγειρεψα φασολακια,τακτοποιησα τις τσαντες με τα ρουχα,επειδη ηρθαμε χθες&οι τσαντες των παιδιων ηταν απο την προηγουμενη Παρασκευη!!

:arrow:Πηγαμε με τα ζουζουνακια μου σε σουπερ κ ψωνισαμε! Εκανα οσο πιο γρηγορα μπορουσα..εβλεπα&χαρτακι για να μην ξεχασω κατι.ο γιος μου μία ηθελε μεσα σε καλαθι,μία απεξω...&η μεγαλη μου ολο φωναζε κ τον μαλωνε...μια τρελλα!! εκανα χρονο ρεκορ μαλλον!!Τα απαραιτητα τα πηρα παντως!!!

:idea:ο συζυγος βρηκε τελικα εισιτηρια για τον ΜΑΙΚ ΤΟΝ φασολακη,σημερα παιζουν εδω! Μου εριξε&ενα στολισμενο μπινελικι μεσω τηλ...γιατι ειχε παρα πολυ κοσμο&εχασε ποση ωρα αποτην δουλεια του...:tongue:

μια φορα ερχονται στην επαρχια&κανουν αρπαχτες!

τουλαχιστον αυτοι ειχαν13ε το εισιτηριο νορμαλ τιμη!οχι οπως περσι στη DORA που πληρωσαμε απο20ε&ηταν μια βλακεια με ανθρωπους με κουκλιστικα κεφαλια&ηχογραφημενους διαλογους!

:Pκαλαμαρακι πότε με το καλο γεννας??:P

:(κικη :oops: της βαζεις κανενα υποθετο ή μονο σιροπακια καθε3,5ωρες??? το υποθετο πιανει κ πιο γρηγορα κ κραταει 6ωρες περιπου!!

:Dmumsofia κι εσεις γενεθλια?27/7ειναι γεννημενος?? να τον χαιρεσαι!!!!!καλέ ειμαστε πολλοι με αυτες τις ημερομηνιες!:rolleyes:

:-Pσταυρουλα να χαιρεσαι το παλικαρακι σου!ποσο εγινε το αγορινι?? δεν σε ξερω βρε!!ή εισαι πολυ παλια ή εισαι πολυ καινουρια εδώ :tongue::tongue:


du4bvfn6x.png1389tcem0.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια μου!!

Σταυρουλα να τον χαιρεσαι τον γιοκα σου πολυχρονος και να τον καμαρωνεις παντα..αφου ηταν ολα τελεια ηταν δεδομενο οτι θα περασουν τελεια τα παιδια..μπραβο σου για ολα...

Ειρηνη καλως το δεχτηκες το φιογκακι..τελεια τα νυχακια αγαπημενο χρωματακικαι εγω τα κρυσταλλακια τα βαζω στον νεροχυτη γεμιζω νερο και ριχνω λιγο ξυδακι και μετα τα σκουπιζω ολα με πετσετα..

Δημητρα με το καλο το παρτυ σας..δεν πειραζει λιγοι και καλοι..

Ρενατα μας ελειψες..ξεκουραστηκες?

Καλαμαρακι απαραδεκτο σερβις τοσες ωρες ο κοσμος νηστικος..αντε κοντευει το παρτυ φανταζομαι την ανυπομονησια της μικρης..

Κικη περαστικα στην μικρουλα και γρηγορα..τουλαχιστον θα ειναι καλα οταν θα φυγετε..να περασετε ολοι καλα στις διακοπες..

Εγω απο το πρωι εχω μια βαρεμαρα αλλο πραγμα..κανω τις δουλειες με ρυθμους χελωνας..

μαγειρεψα γεμιστα

απλωσα ενα πλυντηριο

εκανα ενα περασμα στο μπανιο

εστρωσα κρεβατια

εφτιαξα γαλα επλυνα και αλλαξα την μικρη

την ταισα τα φρουτα

εβγαλα τα ρουχα της μεγαλης

σκουπισα

εφτιαξα ψωμακι

εκανα τα μπαλκονια

επαιξα με τις μικρες στο μπαλκονι

φαγαμε και μαζεψα την κουζινα

κοιμισα την μπεμπα

σφουγγαρισα(τωρα τελειωσα)

δεν κανω τιποτα αλλο..


vSYvp3.png

6HIKp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...