Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 27 λεπτά , Blue Velvet είπε:

      Να ανησυχήσεις εάν έχεις φριχτους πόνους,αν περάσουν κάποιες ώρες χωρίς να νιώσεις το μωρό,αν έχεις αίμα,αν έχεις πολλά υγρά σαν ούρα και αν κάνεις πολλές συσπάσεις.Το να σου "πέσει" το μωρό δεν γίνεται έτσι απλά.Αν σε κάνει να είσαι πιο ήρεμη,να τον πάρεις τηλ να σε καθησυχάσει 

      υγρά κιτρινωπά στο σερβιετακι εχω καιρό τώρα αλλά οκ με έχει δει! πόνους δεν εχω , το μωράκι το νιώθω όλη μέρα ! συσπάσεις -σφιξιματα εχω έτσι κ αλλιώς όποτε δεν μου κάνει εντυπωση! απλώς αυτό το βάρος μ κάνει εντυπωση , κάθε μέρα το χω! 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Αχ κουφετάκι μου, ευχαριστώ πολύ. Το σώμα που έχω τώρα είναι ένα τύπου panel (τώρα τα μαθαίνω κι εγώ) και θέλω να μάθω αν πρέπει να ξαναβάλω ίδιου τύπου ή μπορώ να πάρω κάποιο από αυτά που έχουν βγει τελευταία που είναι πολύ λεπτά (4mm) και πολύ όμορφα. Δεν φαίνεται καν ότι είναι καλοριφέρ.

Επίσης δεν βρίσκω τιμές για αυτά που μου αρέσουν. Είναι πολύ πιο ακριβά?

νομιζω οτι μπαινει οτι σωμα θες.στα καινουργια ειναι οι κυψελες που κοστολογουνται οπως οι φετες στα παλια.λοιπον το βραδυ που θα ερθει απο την δουλεια ο χαμπι θα του δειξω το ερωτημα σου κ θα μου λεει και θα σε γραψω τις απαντησεις που θες.οσο ακομη κ μαγαζια που ξερει απο σαλονικα.

Το βασικό είναι να μην σε ενοχλεί που τα βλέπεις. Αν δεν σε ενοχλεί, τότε ΟΚ γιατί αυτό που είναι το βασικότερο στην καθημερινότητα μας είναι το τι εξυπηρετεί την κάθε μία μας.

Αν από την άλλη σε ενοχλεί, δες το. Κάνε μερικές εναλλαγές και δες τι σου "κάνει" καλύτερα. Εγώ πέρασα από διάφορες επιλογές μέχρι να καταλήξω στο να μην βάζω 3ο πλυντήριο αν πρώτα δεν έχω σιδερώσει. Είναι δηλαδή... νόμος στο σπίτι μου! ;) Και έτσι και μαζεμένο το σπίτι βλέπω {πράγμα που συμβάλλει στα... νεύρα μου να τα κρατώ κοιμισμένα :P } και διατηρώ τακτοποιημένα τα ασιδέρωτα.

Οσο για τον χοντρό με τα κόκκινα...... ;P άσε.. σκέφτομαι να του στείλω εξώδικη διαμαρτυρία!!!! :P

θελω να παρω ενα καλαθι να βαζω τα ασιδερωτα στο ικεα λετε να βρω?κατι σε ψαθα?


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσάκια

Ειρήνη βάλε στο πρόγραμμα και τα ρημαδοσύρταρα να τα ξαναθυμηθούμε.

Κορίτσια και γω το κάνω αυτό με το μαλακτικό στο ξεσκόνισμα. Οντως η σκόνη αργεί να εμφανιστεί.

Και γω θέλω κατι για τα ασιδέρωτα, αλήθεια εσείς που τα βάζετε;


st5Bp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια

Ειρήνη βάλε στο πρόγραμμα και τα ρημαδοσύρταρα να τα ξαναθυμηθούμε.

Κορίτσια και γω το κάνω αυτό με το μαλακτικό στο ξεσκόνισμα. Οντως η σκόνη αργεί να εμφανιστεί.

Και γω θέλω κατι για τα ασιδέρωτα, αλήθεια εσείς που τα βάζετε;

εγω βασικα τα βαζω πανω στην πρεσα διπλα απο την πρεσα κατω στο πατωμα που πεφτουν δραμα.πρπει να βρουμε ενα κατι να τα βαζουμε παντος.αυτο με το μαλακτικο στο ξεσκονισμα δεν το ξερα.κ με το τζακι εχω πολυ σκονη.θα το κανω αυριο να δω!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο το θεματακι, καλοριζικο!!!μαρεσει, μιας και εχω τρελλα με την καθαριοτητα και την ταξη. σημερα εφτιαξα κατι συρταρια με dvds που ηταν ανω κατω. αυτο με το μαλακτικο στο ξεσκονοπανο δεν το ηξερα, θα το εφαρμοσω!!

Link to comment
Share on other sites

θελω να παρω ενα καλαθι να βαζω τα ασιδερωτα στο ικεα λετε να βρω?κατι σε ψαθα?

Εδώ, θα πρέπει να σκεφτείς και πάλι τις δικές σου ανάγκες:

- Τι χώρους έχεις διαθέσιμους (γιατί κάπου θα πρέπει να το τοποθετείς)?

- Κάθε πότε σιδερώνεις.

Αυτά μετράνε για να επιλέξεις το καλύτερο καλάθι για τα ασιδέρωτα.

Αν έχεις χώρο, τότε κανένα θέμα. Μπορείς να επιλέξεις οποιοδήποτε καλάθι της αγοράς σου αρέσει. Αν δεν έχεις χώρο... τότε το ψάχνεις λίγο.

Εγώ, παλιά, που έβαζα το ένα πλυντήριο μετά το άλλο και κατέληγα να έχω πάντα μα πάνα ασιδέρωτα ρούχα... :( χρειαζόμουν πολυυυυ χώρο. Οπότε τα έβαζα στο κάτω μέρος της ντουλάπας με τα ρούχα του άντρα μου. Τα δίπλωνα και τα έβαζα εκεί, το ένα πάνω στο άλλο και συνήθως ήταν πάντα μία γεμάτη στοίβα που την έβλεπα και ήθελα να... τσιρίξω...! :(

Αν επιλέξεις κάποιο καλάθι, να κοιτάξεις να είναι ευρύχωρο και πλατύ ώστε να μην τσαλακώνονται περισσότερο τ' ασιδέρωτα και φυσικά να χωράει αρκετά! ;)

Φιλιά!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

πολυ ωραιο το θεματακι, καλοριζικο!!!μαρεσει, μιας και εχω τρελλα με την καθαριοτητα και την ταξη. σημερα εφτιαξα κατι συρταρια με dvds που ηταν ανω κατω. αυτο με το μαλακτικο στο ξεσκονοπανο δεν το ηξερα, θα το εφαρμοσω!!

Να είσαι καλά! Καλώς όρισες!

Μπράβο για την τακτοποίηση! Αχ.. πες μου τώρα, δεν αισθάνεσαι 2 κιλά ελαφρύτερη???!!! :P


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

χμμ!!!εχω χωρο διπλα απο την πρεσα.δεν υπαρχει περιπτωση πραγματικα(ψεματα να πω?)να κατσω ασιδερωτα ρουχα να τα διπλωνω,ειμαι και νευρικος ανθρωπος,το βρισκω χασιμο χρονου,δεν χωνευω τα ρουχα,κ δεν αντεχω αλλο τις καααααλτσες!!!!!τις οποιες τις βαζω συνηθως σε ενα υφασματινο σεντουκακι,κ οποιος θελει παει ψαχνει περνει.αν ηξερα οτι ο γαμος ειναι =σιδερο+μαγειρεμα+σφουγγαρισμα,δεν θα το καμα.χαχααχαχαχχααχαχ!!!!!!!


921477wc2fyvv2y2.gif

Link to comment
Share on other sites

Αααχ τα ασιδέρωτα είναι το χειρότερό μου. Εγώ πάλι έχω ένα καλάθι για άπλυτα μέσα στην αποθήκη (πάντα γεμάτο ασιδέρωτα είναι) και πήρα και μια λεκάνη , αυτήν που μαζεύουμε τα ρούχα για να μην είναι χύμα και να τα σιδερώνω με αποτέλεσμα να έχω ακόμα περισσότερα . Βέβαια τα πλυντήρια μπαίνουν το ένα πίσω από το άλλο γιατί διαφορετικά εκτός από ασιδέρωτα θα έχουμε και άπλυτα:D:D:D:D. Οργανώστε τα καλά όπως λέει η Ειρήνη εγώ μόλις καταφέρω να σιδερώσω ότι έχω , πράγμα απίθανο , θα προσπαθήσω να το κάνω..!

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια

Ειρήνη βάλε στο πρόγραμμα και τα ρημαδοσύρταρα να τα ξαναθυμηθούμε.

Κορίτσια και γω το κάνω αυτό με το μαλακτικό στο ξεσκόνισμα. Οντως η σκόνη αργεί να εμφανιστεί.

Και γω θέλω κατι για τα ασιδέρωτα, αλήθεια εσείς που τα βάζετε;

Πω πω... τι είπες τώρα.... Ξέρεις πόσα προσωπικά μηνύματα έχω λάβει όλους αυτούς τους μήνες για το.... ρημαδοσύρταρο?? Και σχεδόν όλες μου έγραφαν "πλέον και μεις αναφερόμαστε σαν... ρημαδοσύρταρο πια"!! Το λέμε όλες ρημαδοσύρταρο!!! :P

Κορίτσια μου

ΚΑΤΑΡΓΗΣΤΕ καθε είδους ρημαδοΣΥΡΤΑΡΟ!!! Καταργήστε το και βρείτε την υγειά σας και την ψυχολογική σας ηρεμία!

- Ξεσκαρτάρετε τα χαρτιά / λογαριασμούς / αποδείξεις!

Πάρτε 2-3 κλασεράκια (έτσι τα χω και γω και τα κρατώ στο κάτω μέρος του κομοδίνου του άντρα μου) και τακτοποιήστε όλα σας τα χαρτιά. ΟΛΑ! Μην αφήσετε τίποτα έξω! Διατηρήστε ένα μικρό κλασεράκι και κρατήστε μέσα μόνο το τελευταίο αντίγραφο του κάθε λογαριαμού και οτιδήποτε άλλο σχετικά με πληρωμές.

Αγοράστε έναν ταχυδρομικό φάκελο και βάλτε μέσα όλες τις αποδείξεις τις χρονιάς! Κερδίζετε χρόνο, χώρο και... θα είναι έτοιμα για την φορολογική σας δήλωση! ;)

- Αγοράστε ένα μικρό κουτάκι και βάλτε μέσα όλα εκείνα τα μικρο-αντικείμενα που κυκλοφορούν στο ρημαδοσύρταρο και σας τρελαίνουν! Εκεί μέσα έχω όλα τα εκνευριστικά όπως 1 κατσαβίδι του άντρα μου μικρό και εύχρηστο, 1-2 πορτ κλε, 1 ζάρι που όλο το χάνουμε, 3-4 συνδετήρες, 1 λίμα κλπ.

- Αγοράστε έναν φάκελο μικρό, λεπτό και βάλτε μέσα μόνο τα delivery που έχετε δοκιμάσει και σας αρέσουν. Τα λοιπά ... ξεφορτωθείτε τα!!!

Σας φιλώ και επανέρχομαι! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αγαπητά μέλη

το θέμα μεταφέρθηκε στην ενότητα :

Καφέ των Social Groups

- Ψυχαγωγικού τύπου Social Groups

ευχαριστούμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο το θεματάκι Ειρήνη!

Λοιπόν, κορίτσια, θέλω ιδέα για κάτι... χαζό :oops:!

Έχω ένα κόλλημα με το καλαθάκι για τα μανταλάκια. Δεν μου αρέσει καθόλου σαν αντικείμενο. Έχετε καμιά ιδέα να το αντικαταστήσω με κάτι όμορφο που να είναι, όμως και πρακτικό;


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

χμμ!!!εχω χωρο διπλα απο την πρεσα.δεν υπαρχει περιπτωση πραγματικα(ψεματα να πω?)να κατσω ασιδερωτα ρουχα να τα διπλωνω,ειμαι και νευρικος ανθρωπος,το βρισκω χασιμο χρονου,δεν χωνευω τα ρουχα,κ δεν αντεχω αλλο τις καααααλτσες!!!!!τις οποιες τις βαζω συνηθως σε ενα υφασματινο σεντουκακι,κ οποιος θελει παει ψαχνει περνει.αν ηξερα οτι ο γαμος ειναι =σιδερο+μαγειρεμα+σφουγγαρισμα,δεν θα το καμα.χαχααχαχαχχααχαχ!!!!!!!

Φίλη μου,

Να κάνεις αυτό που νιώθεις, όπως και αν το νιώθεις! Αν δεν θέλεις να διπλώνεις τα ασιδέρωτα να μην τα διπλώνεις! Αυτό θα έλειπε να καταπιέζεσαι ακόμα και στο ίδιο σου το σπίτι! Οχι δα! Αυτό άλλωστε θα πει easy living! Να ζούμε χαλαρά χωρίς επιπλέον άγχη από όσα χρειάζεται να υποστούμε καθημερινά.

Τις κάλτσες τις σιχαίνομαι και γω.... Φανταστείτε πόσο... που αρνούμαι να τις απλώσω! Αλλάζουμε καθημερινά και οι 3 κάλτσες και φαντάζεστε τι γίνεται μέσα στο πλυντήριο! Ετσι και γω {επειδή βαριέμαι ελεεινα να τις απλώνω} τις ξεχωρίζω από τα ρούχα που είναι να απλώσω και απλώς τις απλώνω στο τραπέζι του μπαλκονιού και...στεγνώνουν μόνες τους! Ασε μετά για να τις βάλω σε ζεύγη... gkrrr.... τις βαριέμαι τις κάλτσες! :D


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και καλορίζικο το θεματάκι Ειρήνη!

Λοιπόν, κορίτσια, θέλω ιδέα για κάτι... χαζό :oops:!

Έχω ένα κόλλημα με το καλαθάκι για τα μανταλάκια. Δεν μου αρέσει καθόλου σαν αντικείμενο. Έχετε καμιά ιδέα να το αντικαταστήσω με κάτι όμορφο που να είναι, όμως και πρακτικό;

'Οταν ήταν μικρά τα παιδιά μου είχαν φέρει πυτζαμούλες μέσα σε ένα σάκο υφασμάτινο που κλείνει σαν πουγκί να σου δώσω να καταλάβεις κι έκτοτε έχω κρατήσει το ένα για τα μανταλάκια και το άλλο για να πλένω "ευαίσθητα" στο πλυντήριο...

Αν έβρισκες κάτι τέτοιο μήπως σε ικανοποιούσε ??? Κυκλοφορούν σε πολλά χρώματα, σχέδια, είναι όμορφα και πλένονται !:rolleyes:

ΕΠΙΣΗΣ:

για τα ΑΣΙΔΕΡΩΤΑ και την φύλαξή τους...

Έχω να καταθέσω την δική μου εμπειρία : επειδή κι εγώ πάντα θα σιδερώσω 2, το πολύ 3 πλυντήρια, και μετά θα πλύνω κι άλλα, λόγω έλλειψης χώρου ΕΠΕΛΕΞΑ πολύ απλά να μην τα μαζεύω από το σχοινί... δεν τσαλακώνονται, δεν μου σπάνε τα νεύρα να τα βλέπω, δεν παίρνουν μυρωδιά (επειδή αναγκαστικά τα είχα στην κουζίνα όπου και σιδερώνω) και "αναγκάζομαι" να τα σιδερώσω μέσα σε σύντομο χρονικό διάστημα εεεε να μην βλέπει και η γειτονιά !

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Καλόρίζικο ξανά το θεματάκι!

Σε παρακολουθουσα στο άλλο θεμα και μου ειχες δώσει πολλές ωραιες ιδεες γιατί συν τοις άλλοις ειμαι και άγουστη (δεν κάνω πλάκα). Έτσι τώρα που χρειάστηκα να μετακομίσω χρησιμοποίησα πολλές ιδεες σου και βοηθηθηκα πολύ!

Καλές γιορτές σε όλες!


ktiri7jq0bqkpc3m.png  q93iayvjx.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...