Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 2 λεπτά , Eflenew είπε:

      Δε ξερει γιατι παιρνω αρνητικες ή χαμηλές δεδομένου οτι αυτη και 2 προηγουμενες ειναι με δανεικα και με αριστο ενδονητριο. Εχω κάνει έλεγχο μικροβιώματος και θεραπεια, υστεροσκοπησείς, εχω κάνει όλες τις εξετάσεις σε αιματολόγο, εχω ελέγξει θρομβοφιλία, εχουμε ελέγξει ορμόνες, έχουμε ελέγξει σπέρμα (οξειδωτικό στρες & καλλιέργεια για μικρόβιο). Δευτέρα....θα φανεί...ουφ!

      Άρα κάτι σαν ανεξήγητη υπογονιμότητα όπως το περιγράφεις.Ελπιζω αυτή τη φορά να είσαι έγκυος,να έχεις μια όμορφη εγκυμοσύνη και να αφήσεις πίσω σου όλη την ταλαιπωρία που πέρασες ❤️

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Kαλησπέρα και από εμένα:D

Σας διάβαζα αλλά δεν έτυχε να γράψω...

Ξανακαλορίζικο..

Dalia! Χρόνια και ζαμάνια!

Καλώς ήρθες, καλη ανάγνωση και καλή συμμετοχή όποτε χρειαστείς κάτι! ;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Dalia! Χρόνια και ζαμάνια!

Καλώς ήρθες, καλη ανάγνωση και καλή συμμετοχή όποτε χρειαστείς κάτι! ;)

Ευχαριστώ κοριτσάκι..

Όντως χρόννια και ζαμάνια....

Μακάρι να μπορέσω να βοηθήσω και εγώ όπου και αν μπορέσω

Κορίτσια εγώ τα πανωφόρια τα βάζω σε μια κρεμάστρα σε ένα χώρο που δεν πολυφαίνεται.Επίσης άλλη μια κρεμαστρούλα έχω στην κρεβατοκάμαρα. Και εμένα μου τη δίνουν και επίσης δεν μπορώ το άνοιξε ντουλάπα, πάρε κρεμάστρα, κλείσε ντουλάπα.Τουλάχιστον τα καθημερινά πανωφόρια.

Ρούχα ο μικρος δεν αλλάζει όταν επιστρέφουμε, διότι έτσι και αλλιώς όλα πάνε στα άπλυτα ( μόνο φόρμες φοράει στο σχολείο )

Πάντως αυτό που λες Ειρήνη μου όταν δεν "τραβάει η ομάδα" το κάνω και εγώ.Ίσα ίσα ότι φαίνεται και όντως είναι βάλσαμο.

Εγώ πέρνω γυναίκα κάθε βδομάδα που κάνει τα πιο χοντρά συν σιδέρωμα.

Επίσης όταν είναι να κάνω δύσκολο ή μπελαλίδικο φαί πχ παστίτσιο κάνω προεργασία από το βράδυ.

κορίτσια το στεγνωτήριο καίει ναι.

εγώ το έχω συναιτερικό με τη διπλανή μου σε έναν κοινόχρηστο χώρο και στο κοινόχρηστο ρευμα, όπου και τα μοιραζόμαστε

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ τα πανωφόρια τα βάζω σε μια κρεμάστρα σε ένα χώρο που δεν πολυφαίνεται.Επίσης άλλη μια κρεμαστρούλα έχω στην κρεβατοκάμαρα. Και εμένα μου τη δίνουν και επίσης δεν μπορώ το άνοιξε ντουλάπα, πάρε κρεμάστρα, κλείσε ντουλάπα.Τουλάχιστον τα καθημερινά πανωφόρια.

Σ' αυτό έχεις δίκιο αλλά τελικά ειναι πόσο ενοχλεί τον καθένα να τα βλέπει... Εμένα μου τη δίνουν τόσο πoλύ στα νεύρα τα πεταμένα μπουφάν που προτιμώ να τα βάζω στην ντουλάπα 2-3 φορές την ημέρα! ;)

Ρούχα ο μικρος δεν αλλάζει όταν επιστρέφουμε, διότι έτσι και αλλιώς όλα πάOR]

Εδώ να σου πω: μου χε δώσει μια συμβουλή όταν ο μικρός μου είχε ξεκινήσει τον παιδικό. Μου χε πει "μόλις μπαίνει το παιδί στο σπίτι να το βάζεις να βγάζει τα πάντα. Από κάλτσες μέχρι βρακάκι". Θα γλυτώσεις πολλά μικρόβια." Μου φάνηκε λογικό! Και δεν ξέρω αν είναι τυχαίο ή έχει συμβάλει και αυτή μας η συνήθεια, ο μικρός μου αρρωσταίνει σχετικά πολύ λίγο! ;)

[quote=DALIA;1357895

Πάντως αυτό που λες Ειρήνη μου όταν δεν "τραβάει η ομάδα" το κάνω και εγώ.Ίσα ίσα ότι φαίνεται και όντως είναι βάλσαμο.

Έτσι! Και πολύ καλά κάνεις! Γιατί όχι? Μήπως θα σου κόψουν κόκκινη κάρτα? Κανακέψτε τον εαυτό σας! Αγαπήστε τον και προσέξτε τον! Θυμάστε τι κύρηγμα σας είχα κάνει στο παλιό θέμα... Εννοείται θα επανέλθω και σ αυτό. Μπράβο Ντάλια μου... πολύ καλά κάνεις!

Επίσης όταν είναι να κάνω δύσκολο ή μπελαλίδικο φαί πχ παστίτσιο κάνω προεργασία από το βράδυ.

Α, μπράβο! Τέλεια ιδέα! Πολύ καλά κάνεις! ;)

Μάκια!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Α! Ξέρεις τι άλλο ήθελα; Είχες γράψει στο προηγούμενο θέμα κάποια στιγμή για τον καθαρισμό της "κεφαλής" της ηλεκτρικής σκούπας, πώς το κάνεις. Μπορείς να το επαναλάβεις;

Για σένα φίλη μου και την φίλη που μου είχε στείλει προσωπικό μήνυμα αλλά και για όλες εσάς: ;)

Μην αμελείτε να καθαρίζετε την ηλεκτρική σας σκούπα! Κάνει τόσα για σας αλλά και κεινη χρειάζεται καθάρισμα γιατί έχει χιλιάααααδες μικρόβια! ;)

Αποσυναρμολογείστε την σκούπα σας και καθαρίστε οτιδηποτε καθαρίζεται!

skoupa-1.jpg

Βγάλτε τον σωλήνα και βάλτε τον στην μπανιέρα, ρίχτε λίγο σαμπουάν μέσα και ξεπλύντε με άφθονο χλιαρό νερό.

Όσο για το στόμιο της, που υπάρχουν τρίχες αλλά και ατελείωτα μικρόβια εγώ κάνω το εξής:

Βυθίζω το στόμιο της μέσα σε λεκάνη με λίγο σαμπουάν, χλιαρό νερό και 1 σταλίτσα χλωρίνη. Το αφήνω λίγη ώρα και μετά ξεπλένω με άφθονο χλιαρό νερό. Το αφήνω να στενγώσει στο μπαλκόνι και είναι... πεντακάθαρο!

SKOUPA.jpg

Υ.Γ. Και ένα extra tip που μας το είχε δώσει μία κοπέλα (λυπάμαι που δεν θυμάμαι το όνομα της!) στο παλιό το τοπικ. Ρίξτε στο φίλτρο της σκούπας μια σταλίτσα βανίλια και θα... μοσχομυρίζει! :);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Καλέ πόσα γράψατε από χθες!!

Θελω να σας πω κι εγώ τον πόνο μου και να ακούσω τις ιδέες σας

Πώς μπορώ να διατηρώ την κουζίνα μου καθαρή;

Κάθε μέρα τις περισσότερες ώρες που βρίσκομαι σπίτι τις περνώ στην κουζίνα!

Δεν προλαβαίνω να καθαρίζω και πάντα είναι ακατάστατα

Φετος με το μωρό την άφησα και άστρωτη γιατί λυπήθηκα τη μοκετα

Εχω inox συσκευές που δείχνουν πάντα βρώμικες,inox νεροχυτη που μονίμως είναι μέσα στα άλατα

Συνέχεια πλένω και λερωνω,πλένω και λερώνω, μπλέντερ και πιατάκια του μωρού και μπουκάλια και λεμονοστιφτη

Εχω και τον άντρα μου και τα ανακατώνει

Η κουζίνα είναι μεγάλη με πολλούς χώρους και πολλά ντουλάπια.Εκεί τρώμε κι εκεί περνάμε πολλές ώρες της ημέρας.

Στα ντουλάπια με τα τροφιμα και στο ψυγείο γίνεται μονίμως της τρελής

Για να μην πω στο νεροχυτη

Με αυτήν την κατάσταση εχω ερθει στα όριά μου

Και να φανταστείτε ότι μόλις κάτι λερωνεται φροντιζω να το πλένω και να το βαζω στη θεση του

Πείτε ιδέες οργάνωσης κουζίνας και διατηρησης καθαριότητας

Αν υπάρχουν τροποι δηλαδή

Link to comment
Share on other sites

Υ.Γ. Και ένα extra tip που μας το είχε δώσει μία κοπέλα (λυπάμαι που δεν θυμάμαι το όνομα της!) στο παλιό το τοπικ. Ρίξτε στο φίλτρο της σκούπας μια σταλίτσα βανίλια και θα... μοσχομυρίζει! :);)

Το κάνω κι εγώ αυτό αλλά ρίχνω δυο βανίλιες σε σκόνη στο πάτωμα και τις ρουφάω με τη σκούπα . Σε κάθε σκούπισμα μοσχοβολάει βανίλια!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω πλενω τα φίλτρα με dettol πράσινο μήλο, επίσης σούπερ μυρωδιά.Κάτι άλλο που κάνω. Όταν φτιαχνω παστιτσιο χρησιμοποιω μια κατσαρόλα για όλα , βραζω μακαρόνια στρωνω. Ξεπλενω, κάνω κιμά, ξεπλενω μπεσαμελ, είναι πιο χρονοβορο αλλα δεν μαζεύονται συμπραγκαλα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγω πλενω τα φίλτρα με dettol πράσινο μήλο, επίσης σούπερ μυρωδιά.Κάτι άλλο που κάνω. Όταν φτιαχνω παστιτσιο χρησιμοποιω μια κατσαρόλα για όλα , βραζω μακαρόνια στρωνω. Ξεπλενω, κάνω κιμά, ξεπλενω μπεσαμελ, είναι πιο χρονοβορο αλλα δεν μαζεύονται συμπραγκαλα.

Ωπ! Τι μαγκιά! Παστίτσιο χωρίς δυο νεροχύτες άπλυτα;!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Για σένα φίλη μου και την φίλη που μου είχε στείλει προσωπικό μήνυμα αλλά και για όλες εσάς: ;)

Μην αμελείτε να καθαρίζετε την ηλεκτρική σας σκούπα! Κάνει τόσα για σας αλλά και κεινη χρειάζεται καθάρισμα γιατί έχει χιλιάααααδες μικρόβια! ;)

Αποσυναρμολογείστε την σκούπα σας και καθαρίστε οτιδηποτε καθαρίζεται!

Βγάλτε τον σωλήνα και βάλτε τον στην μπανιέρα, ρίχτε λίγο σαμπουάν μέσα και ξεπλύντε με άφθονο χλιαρό νερό.

Όσο για το στόμιο της, που υπάρχουν τρίχες αλλά και ατελείωτα μικρόβια εγώ κάνω το εξής:

Βυθίζω το στόμιο της μέσα σε λεκάνη με λίγο σαμπουάν, χλιαρό νερό και 1 σταλίτσα χλωρίνη. Το αφήνω λίγη ώρα και μετά ξεπλένω με άφθονο χλιαρό νερό. Το αφήνω να στενγώσει στο μπαλκόνι και είναι... πεντακάθαρο!

Υ.Γ. Και ένα extra tip που μας το είχε δώσει μία κοπέλα (λυπάμαι που δεν θυμάμαι το όνομα της!) στο παλιό το τοπικ. Ρίξτε στο φίλτρο της σκούπας μια σταλίτσα βανίλια και θα... μοσχομυρίζει! :);)

Ειρήνη, ευχαριστώ πολύ! Θα το κάνω αύριο κιόλας. Δε χωράει άλλη αναβολή :rolleyes:!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites

Ωπ! Τι μαγκιά! Παστίτσιο χωρίς δυο νεροχύτες άπλυτα;!

Έτσι ακριβως, το χρόνο που χάνεις τον γλιτωνεις σε λάτζα. Επίσης υπάρχουν φορές που χωνω τα πάντα όλα στο πιάτων, σαπιυνιζω νετοχυτηωκαι είμαι κυρία σε 5 λεπτακια.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβως, το χρόνο που χάνεις τον γλιτωνεις σε λάτζα. Επίσης υπάρχουν φορές που χωνω τα πάντα όλα στο πιάτων, σαπιυνιζω νετοχυτηωκαι είμαι κυρία σε 5 λεπτακια.

Ντεν έκω πλυντήριο πιάτων, καρντιά μου! Οπότε η συμβουλή σου αποκτάει άλλη αξία ;)!


4j3mz22muk0eivxh.png

41ed94dflw3lenl5.png

41ed5tais0z8.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...