Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 14 λεπτά , Eflenew είπε:

      Ακούσαμε καρδια!!!!!!! 143 παλμοί! Μου έγραψε εξετάσεις και ξανά εξεταση σε 15 μέρες!  Πιθανή ημερομηνία τοκετού Γενάρης 2025!

      Πόσο θυμώνω με το κράτος που δε βοηθάει πιο ουσιαστικά με τα φάρμακα. Εύχομαι να βρεις άμεσα. 🙏

      Η βλαστοκυστη  5ης ημέρας αξιολογείται απο το 1 εως το 6 και πίσω από το νούμερο παίρνει 2 γράμματα από Α-C. Σε βλαστοκυστη 5ης ημέρας το 6 μπροστά δείχνει ότι έχει εκκολαφθει πληρως, έχει εξέλθει από τη διαφανη ζώνη. Είναι καλό ότι προχωρησε.  Εκτός αν εννοούν βλαστοκυστη 6ης ημέρας  που δε γνωριζω για αυτό. 

      Δυστυχώς κι εγώ δεν γνωρίζω... d5 Kai d6 μου έγραψες γιατρός μου. Του ζήτησα διευκρίνηση αλλά δεν μου έχει απαντήσει ακόμη. Λογικά μέσα στη μέρα θα μου πει, απλά δεν θα ήθελα να προσπαθήσω ξανά αν οι βλαστοκυστες δεν είναι καλές... πέρασα πολλάηια να κρατήσω στην αγκαλιά μου τα διδυμακια μου  και φοβάμαι την αποτυχία

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Χρυσάκι μου, θα μιλήσω σύντομα με τη δασκάλα του. Αμεσα. Ειδικά για το κείμενο της ανάγνωσης, είχε πει μόνη της στη συνάντηση γονέων που είχαμε, πως είναι μεγάλα {τα κείνεα}. Δεν είναι δηλαδη "μυστικό". Επίσης είπε πως υπάρχουν παιδάκια που διαβάζουν το κείμενο 25 φορές για να το διαβάζουν "σωστά", πράγμα που είπα πως είναι ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΟ!!! Παράλογο για μένα! :rolleyes:

Σήμερα, ας πούμε, που έχουμε και αγγλικά και πρέπει να φύγουμε στις 6 από το σπίτι και στο διάστημα 3-6 θα πρέπει να έχουμε διαβάσει και για το σχολείο και για τα αγγλικά... που να βρω χρόνο να το αφήσω λιγάκι να ξεκουραστεί ή να παίξει παρά μόνο κανα 10λεπτο... :?:?

Καλά θα κάνεις Ειρήνη μου,είναι απίστευτο πόσο πιεζονται τα παιδια....:rolleyes:


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μπήκα στο φιογκο-δωμάτιο...

Μάζεψα τα πάντα, άνοιξα όλα τα συρτάρια της trofast και ξεχώρισα αρκετά "μικρά" για πέταμα... ξεφόρτωσα τα συρτάρια, ξεσκαρτάρισα τους μαρκαδόρους του και έβγαλα τις χειμερινές του παντοφλίτσες (που ευτυχώς του κάνουν ακόμα....) και τις έβαλα σε λεκανίτσα να πλυθούν...;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα

Η μικρη κοιμαται οποτε συμμαζεψα και τωρα σας διαβαζω πινοντας καφε.

Ειρηνη το χαλακι ειναι πολυ μικρο...τα ειχα δει και εγω το καλοκαιρι που ειχα ανεβει Αθηνα και εψαχνα για το δωματιο της μπεμπας πραγματα.

Επισης να το ξερεις οποτε πεφτω λιγακι ψυχολογικα μπαινω και διαβαζω το παλιο χριστουγεννιατικο θεμα για να φτιαχνει η διαθεση ;)

Yotou τι ωραια που εβαλες τα παιχνιδια μας τα παιδικα...αχ τα λατρευα τα πονυ...

Χρυσα μου καλα να περασεις με το μικρο σου.


IIk6p3.png

Qskdp3.png

Link to comment
Share on other sites

Εχει αδεια η δασκάλα του για λόγους οικογενειακούς και ετσι θα είμαστε χωρίς σχολείο για όλη την εβδομάδα.Να δω τι θα τον κάνω...

Μία δασκάλα έχετε μόνο Χρύσα μου? :confused: Για πόσα παιδάκια?

Και οι γονείς που εργάζονται, τι κάνουν?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μία δασκάλα έχετε μόνο Χρύσα μου? :confused: Για πόσα παιδάκια?

Και οι γονείς που εργάζονται, τι κάνουν?

Το νηπιαγωγείο μας είναι στο χωριό και είναι ενα τμήμα με νηπια-προνήπια,κλασσικό,όχι ολοημερο και ευτυχώς οσες μαμάδες δουλευουν εχουν τα παιδάκια οι γιαγιάδες,αλλα ακόμη και να μην υπάρχει γιαγιά πάντα υπάρχει μια πρόθυμη θεία για βοήθεια.Τα καλά του χωριού...

Γενικά η δασκάλα τους είναι πολύ τυπική αλλα πέθανε καποιος γονέας της,γι'αυτο και κάνει χρήση της αδειας.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites

Tιγρακι,το δωμάτιο είναι πολύ πολύ ομορφο και όλα τα χρώματα,παρότι δεν το φανταζόμουν τόσο ,ταιριάζουν απίστευτα.Μαλλον επειδή είναι στο σωστό τόνο.Μπραβο σας,να το χαίρεται το αγορακι σας.

ευχαριστουμε πολυ,ουτε εγω φανταζομουν οτι θα ταιριαζαν;)

Τιγράκι, πολύ ωραίο βγήκε το κόκκινο χρώμα, κι εμένα μου αρέσει. Το γαλάζιο συρτάρι είναι για το "μάτι"; :tongue:

ευχαριστουμε, η συρταριερα ειναι λαθος θα ειναι κανονικα ολη οπως το κομοδινο εναλλαξ τυρκουαζ με λαδι.:P

Αγαπημένη, να σε ρωτήσω κάτι.

Αυτό το κομματάκι μοκετούλας που βλέπω κάτω είναι αυτό που πωλούν στο ΙΚΕΑ?

Αν ναι, θυμάσαι τιμή?

ειρηνη μου ναι ειναι αποτο ικεα το ειχαμε παρει κοντα 10 ευρω εχει και γκρι μεγαλυτερο αλλα καθεται ο μικρος με τις ωρες και παιζει με τα αυτοκινητα του.

τιγρακι το δωματιο σας σουπερ! καλοριζικο!!!

[/img/QUOTE]

ευχαριστουμε πολυ:P

καλημερα ομορφες και να πω εχαριστω και στα κοριτσια που μου ειχαν βαλει κοκκινα δωματια για να με πεισουν και να βοηθησουν τη φαντασια μου:tongue:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Τις είδα με γεία με γεία ,ωράιο και το κρεββάτι και τα έπιπλα και το κόκκινο μια χαρά βγήκε.Θα κανονίσω να φέρω την νύφη να το καταστρέψουν.:evil::D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Τις είδα με γεία με γεία ,ωράιο και το κρεββάτι και τα έπιπλα και το κόκκινο μια χαρά βγήκε.Θα κανονίσω να φέρω την νύφη να το καταστρέψουν.:evil::D:D:D:D

ευχαριστουμε φερτην εσυ και μη σε νοιαζει :tongue:


as1cCyI0g410000MDAwNjExMmR8NTYzMjYzb2R8dGlnZXIgbm8xIGVpbmFp.gif

as1cOEg0g410000Nzc3MTE1enw1NjFkfHRpZ2VyIG5vMiBlaW5haQ.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια,

πολύ όμορφο έγινε το δωμάτιο και να που τελικά το κόκκινο πάει και σε αγορίστικο δωμάτιο.

Όσο αφορά τα παιχνίδια και έγω είχα τα δύο πάνω πόνυ από τα άλλα δεν είχα καποιο αλλά τον αγκαλίτσα τον έχω πάρει και εγώ στα παιδιά μου περισσότερο για να καλύψω το δικό μου αποθημένο και όχι για αυτά γιατί δεν του έχουν δώσει ποτέ σημασία,αγόρια βλέπεις.Έτσι μου έρχεται να τον πάρω στο δικό μου δωμάτιο,η μπεμπέκα χιχιχι.

Ειρήνη μου δεν μπορείς να κάνεις κάτι, αν η δασκάλα έχει βάλει σκοπό να τα πιέζει θα συνεχίσει να τα πιέζει.Εμείς στις 2 πρώτες τάξεις είχαμε καθημερινά φωτοτυπία και γλώσσα και μαθηματικά,αντιγραφή και ορθογραφία που ναι μεν ήταν 4 γραμμές αλλά πάντα τους έβαζε άγνωστη ορθογραφία σε όσες λέξεις είχαν μάθει μέχρι τότε οπότε η ορθογραφία ήταν μία Α4 σελίδα.Φέτος η δασκάλα είναι λίγο πιο χαλαρή και μπορώ να σου πώ ότι κακοφαίνεται σε όλους τους γονείς που βάζει τόσο λίγα.

Για το διάβασμα και για να λυθεί η γλώσσα του το μόνο που μπορώ να σου προτείνω είναι το ΣΚ να τον βάζεις να σου διαβάζει παραμύθια που του αρέσουν όσο πιο πολλά τόσο καλύτερα θα λυθεί στο διάβασμα.Εμένα καθόταν και διάβαζε στα μικρότερα τα οποία από το πολύ διάβασμα κοντεύουν να μάθουν την μυθολογία καλύτερα από το όνομά τους αλλά ξέρεις πόσο βοήθησε τον μεγάλο;πάρα πολύ.

Link to comment
Share on other sites

ε δες τον αφου τον λατρευες!!!

images?q=tbn:ANd9GcQlDZFlX352O6qEAVprcul2Tan-C5sOoFuXIc2W0Ruc97ygkpK8dw

εμεις εχουμε την συγχρονη εκδοση

06776.jpg

η μικρη μου τον λατρευει!!!!!!!

xaxaxaxa!!! Είσαι τόσο καλή!!! Και γω τον πράσινο είχα!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ;);)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Μία δασκάλα έχετε μόνο Χρύσα μου? :confused: Για πόσα παιδάκια?

Και οι γονείς που εργάζονται, τι κάνουν?

Το νηπιαγωγείο μας είναι στο χωριό και είναι ενα τμήμα με νηπια-προνήπια,κλασσικό,όχι ολοημερο και ευτυχώς οσες μαμάδες δουλευουν εχουν τα παιδάκια οι γιαγιάδες,αλλα ακόμη και να μην υπάρχει γιαγιά πάντα υπάρχει μια πρόθυμη θεία για βοήθεια.Τα καλά του χωριού...

Γενικά η δασκάλα τους είναι πολύ τυπική αλλα πέθανε καποιος γονέας της,γι'αυτο και κάνει χρήση της αδειας.


eTeNp3.pngeTeNp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...