Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Μέχρι πόσα κιλά είναι υγιές να πάρουμε? Μιλώ για ένα μωρό όχι για δίδυμα.

      Εγώ σε αυτή την εμβρυομεταφορα τα πήρα τα utrogestan από το στόμα και μου έφεραν τρελή θολούρα και ζάλη...δυσκολεύομουν πολύ στη δουλειά...σε παλιότερες φορές δε με είχαν επηρεάσει τόσο. Παρολαυτα τα προτιμω απο το στομα ...κολπικα βάζω vasclor και cyclacur και με αγχώνει...και γιατι πεφτουν καποιες φορες αρα δε ξέρω αν απορροφάται όλο και μαζεύει η περιοχή vasclor μετά από πολλές μέρες, δεν απορροφάται όλη και είναι μια μόνιμη υγρασία στην περιοχή που ευνοεί την ανάπτυξη μυκητων...καπου το διαβασα. ..δε ξερω αν ισχυει 100%. Άρα παρολη τη θολούρα αν μπορούσα θσ τα έπαιρνα όλα από στόμα.. 

      Όλα να σου πάνε καλά!!! Να πάρεις μια τεράστια χοριακη!!!! 🙏

      εμένα μ είπε ο γιατρός από 9-13 ! εκεί γύρω 

EASY LIVING {Ειρήνη}


Ειρήνη

Recommended Posts

Ειρήνη, το πάρτυ θα είναι super! Eχεις κάνει υπέροχα πράγματα, όσα έχω προλάβει να δω...

Εγώ, δυστηχώς, έχω ένα σπίτι που δε βλέπετε τον τελευταίο καιρό λόγω του προβλήματος με το χέρι.Ο άντρας μου βοηθάει όσο μπορεί-όταν είναι στο σπίτι γιατί δουλεύει πολλές ώρες.

Μακάρι βρε Ρηνάκι, γιατί δεν το έχω ξανακάνει {με χαρτοκοπτικές και τόσο δύσκολο θέμα} και έχω ένα μικρό άγχος... ελπίζω να το ευχαριστηθούν τα πιτσιρικάκια αλλά και εμείς οι μεγάλοι που το χουμε πολύ ανάγκη να το ρίξουμε λίγο έξω...

Υπομονή και περαστικά. Πήγες στο γιατρό?


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 53,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Ειρήνη

    10846

  • YOTOU

    4856

  • χρυσα81

    3863

  • mamavasia

    3157

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ειρήνη η γιορτουλα σας θα είναι τέλεια!

συγχαρητηρια στην χρυσοχερα μανουλα!!

Μακάρι βρε κοριτσάκι γιατί είπαμε.. ένα αγχος το χω. Θέλω να τελειώσω τα πάντα αυτή την εβδομάδα για να μου μείνει καθάρισμα και φυσικά για το τέλος το.. μαγείρεμα... :|:neutral:

Ευχαριστώ πολυ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :P:p:p Αφού το κάνω εγώ που είμαι άσχετη... μπορεί η κάθε κοπέλα!!!!!!!!!!!!!;)


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πήγα. Εκανα και επαναληπτικό έλεγχο μήπως υπάρχει και κάτι άλλο, ευτυχώς είναι μόνο το αρχικό πρόβλημα. Πήγα και σε έναν καταπληκτικό χειροπράκτη-Ελληνοαμερικάνος ορθοπεδικός με ειδίκευση στη χειποπρακτική-και μου είπε πως χειροπρακτικά δεν υπάρχει βοήθεια στο συγκεκριμένο πρόβλημα:(

Anyway, είναι απλώς σε έξαρση, θα περάσει:P

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πήγα. Εκανα και επαναληπτικό έλεγχο μήπως υπάρχει και κάτι άλλο, ευτυχώς είναι μόνο το αρχικό πρόβλημα. Πήγα και σε έναν καταπληκτικό χειροπράκτη-Ελληνοαμερικάνος ορθοπεδικός με ειδίκευση στη χειποπρακτική-και μου είπε πως χειροπρακτικά δεν υπάρχει βοήθεια στο συγκεκριμένο πρόβλημα:(

Anyway, είναι απλώς σε έξαρση, θα περάσει:P

Σε νιώθω όσο δεν μπορώ να σου γράψω... :|

Και μένα, όταν το έψαξα, αρχικά, μου είπαν πως ουσιαστικη λύση δεν υπάρχει πέραν της εγχείρησης, την οποία οι μισοί γιατροί συστήνουν και οι άλλοι μισοί απορρίπτουν....:| άντε βρες εσύ τι απόφαση να πάρεις... κάπως έτσι. Και πως άπαξ και ξεκινήσει το πρόβλημα δεν υπαρχει "επιστροφή" γιατί με τα χρόνια χειροτερεύει. Δοκίμασα πολλά... και ειδικά χάπια και ειδικές αλοιφές και ενέσεις κορτιζόνης ακόμα και γύψο {ώστε να μην μπορώ να τον βάζω για να δουλέψω... :rolleyes::rolleyes:} για ξεκούραση μαζί με ενεσεις....

Τώρα νομίζω πως μπορώ να πω, πως όλα αυτά βοηθούν λιγάκι, κυρίως το "καθυστερούν"... πράγματι όταν κουράζομαι πολυ και είναι σε έξαρση όπως σωστά γράφεις και συ.. είναι βάσανο...:|:-| ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ~!


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites

Όπως σας έγραψα νωρίτερα, ολοκλήρωσα και τις τερατο-γκριμάτσες {thanks G :P:p:p} και είμαστε έτοιμοι!!!!

Το φιογκάκι έχει ενθουσιαστεί μ' αυτά και νομίζω πως θα έχουν πολύ μεγάλη επιτυχία στα μικρά. Ολο το βάζει στο στόμα του μπροστά και μου κάνει το τέρας...!!! :tongue::tongue:

Πως σας φαίνονται?

DSC00432.jpg

Ειρηνη μου ειναι ΤΕΛΕΙΑ!!!!!!!!!!Μπραβο σου!!!!πιανουν πολυ τα χερια σου!!!!!!μου αρεσουν πολυ!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σε νιώθω όσο δεν μπορώ να σου γράψω... :|

Και μένα, όταν το έψαξα, αρχικά, μου είπαν πως ουσιαστικη λύση δεν υπάρχει πέραν της εγχείρησης, την οποία οι μισοί γιατροί συστήνουν και οι άλλοι μισοί απορρίπτουν....:| άντε βρες εσύ τι απόφαση να πάρεις... κάπως έτσι. Και πως άπαξ και ξεκινήσει το πρόβλημα δεν υπαρχει "επιστροφή" γιατί με τα χρόνια χειροτερεύει. Δοκίμασα πολλά... και ειδικά χάπια και ειδικές αλοιφές και ενέσεις κορτιζόνης ακόμα και γύψο {ώστε να μην μπορώ να τον βάζω για να δουλέψω... :rolleyes::rolleyes:} για ξεκούραση μαζί με ενεσεις....

Τώρα νομίζω πως μπορώ να πω, πως όλα αυτά βοηθούν λιγάκι, κυρίως το "καθυστερούν"... πράγματι όταν κουράζομαι πολυ και είναι σε έξαρση όπως σωστά γράφεις και συ.. είναι βάσανο...:|:-| ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ~!

Η μητέρα μου έχει κάνει επέμβαση, η αδερφή μου επίσης, η άλλη μου αδερφή έχει πρόβλημα...κατά τ΄άλλα είμαστε καλά:D:D:D

Βρε κορίτσια, θα βρέξει; Εχει σκοτεινιάσει!

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Ειρήνη

πολύ όμορφα είναι όσα έχεις φτιάξει και είμαι σίγουρη ότι η γιορτή σας θα έχει μεγάλη επιτυχία γιατί μεγαλύτερη σημασία έχουν οι ανθρώποι που θα συμμετέχουν και όλα τα υπόλοιπα απλά τα ομορφαίνουν περισσότερο,οπότε μην ανησυχείς όλα θα είναι τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα. Δυστυχως δεν εχω πολυ χρονο να μπαινω αλλα δεν σας ξεχνω.

Λοιπον και εγω παρελαβα τη ντουλαπα στο διαδρομο και το ντουλαπι πανω απο το πλυντηριο. τακτοποιησα καποια πραγματακια. Λιγα και καλα.

Πριν λίγο πεταξα μια σαακουλα με πραγμτατα. Κατι παμπαιλαια σπορτεξ, κατι αθλια παντελονια που ουτε και εγω ξερω γιατι τα κραταγα.... διαφορα χαζα ...

Φιλακια κοριτσακια

Link to comment
Share on other sites

Θα της μιλήσω και θα την παρακαλέσω αν γίνεται να μην βάζει τουλάχιστον τόσο μεγάλα κείμενα.:|

ειρηνη θυμαμαι οταν στο δημοτικο οταν καναμε κειμενο απο το ανθολογιο (μα τι θυμηθηκα παλι!!! ελεος!) ποτε δεν μας εβαζε ολο το κειμενο οταν ηταν μεγαλο, μας εβαζε το μισο την μια μερα κ το υπολοιπο την αλλη. να της το προτεινεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, πήγα. Εκανα και επαναληπτικό έλεγχο μήπως υπάρχει και κάτι άλλο, ευτυχώς είναι μόνο το αρχικό πρόβλημα. Πήγα και σε έναν καταπληκτικό χειροπράκτη-Ελληνοαμερικάνος ορθοπεδικός με ειδίκευση στη χειποπρακτική-και μου είπε πως χειροπρακτικά δεν υπάρχει βοήθεια στο συγκεκριμένο πρόβλημα:(

Anyway, είναι απλώς σε έξαρση, θα περάσει:P

θα μπορουσες να μοθ στειλει πμ με στοιχεια του. Σε τι παθησεις βοηθαει??? εχω και εγω διαφορα σε μικρο βαθμο και θελω να προλαβω καταστασεις (γονατο ρηκη χιαστου και χονδροπαθεια απο τροχαιο, ωμο τενοντιτιδα και αυχενα απο το μικρο , καρπιαιο στην εγκυμοσυνη)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Ευτυχώς είναι καλύτερα. Ακόμη κουτσός και σκυφτός,αλλα εχει αρχίσει και κυκλοφορεί.

Δυστυχώς λόγω οικονομικών μαλλον δεν θα ανέβουμε Αθήνα,ελπίζω τουλάχιστον να είναι καλύτερα και να μην είναι απαραίτητο.

περαστηκα βρε χρυσα μου! το εζησα προσφατα κ δεν παιζεται ο πονος της μεσης!

Link to comment
Share on other sites

Ναι mamavasiaγίνεται πεντανόστιμη! Τώρα μου ήρθε στο μυαλό και ένα κόλπο που κάνει νοστιμότατη και χορταστικότατη ομελέτα πουδεν χρειάζεται γύρισμα!!!:Pχτυπάτε μισό κριθαρένιο παξιμάδι στο μούλτι, Το ανακατεύετε με δύο αυγά, αλάτι, πιπέρι, και μόλις ρίξετε το μίγμα στο τηγάνι και απλώσει προσθέτετε ό,τι θέλετε (τυρί, ντομάτα σε πολύ λεπτές φέτες, ελιές) και αφήνετε να σιγοψηθεί σκεπασμένο με καπάκι 5 λεπτά, να "σταθεί" το πάνω μέρος. Μετά την αφήνετε στο τηγάνι μακριά από τη φωτιά (δεν τη γυρίζουμε! ) άλλα 5 λεπτά και τυλίγετε σαν ρολό την ομελέτα, την κόβετε αν θέλετε κάθετα φέτες και σλουρπ:tongue:! Γίνεται σαν swiss-roll αλλά αλμυρό!

πειναωωωωωωωωωωωωωωωωωωωω!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως σας έγραψα νωρίτερα, ολοκλήρωσα και τις τερατο-γκριμάτσες {thanks G :P:p:p} και είμαστε έτοιμοι!!!!

Το φιογκάκι έχει ενθουσιαστεί μ' αυτά και νομίζω πως θα έχουν πολύ μεγάλη επιτυχία στα μικρά. Ολο το βάζει στο στόμα του μπροστά και μου κάνει το τέρας...!!! :tongue::tongue:

Πως σας φαίνονται?

παλι εγραψες!!!:P

Link to comment
Share on other sites

Τελείωσα και το σφουγγάρισμα σε όλο το σπίτι και έπλυνα και τα λιγα πιατικά από το μεσημεριανό μας φαγητό.

Μόλις ξέπλυνα και τις χειμωνιάτικες παντοφλίτσες του μικρού και τις έβγαλα να στεγνώνουν στον ήλιο.. {μια ήλιο... μία συννεφιά... :rolleyes: δηλαδή}..

Πάω να κάνω μία απλή "ταμπελίτσα" για να την κολλήσω αργότερα στην "κάτω" πόρτα μας ώστε να κλειδώνουν την νύχτα γιατί φοβάμαι πολύ... :(


777885dugw57gt25.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...