Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Στεναχωρεθηκα παρα πολυ....

Ευχομαι chrimai μου να το ξεπερασετε γρηγορα και να προχωρησετε μπροστα!Εχεις ηδη ενα παιδακι και συντομα θα του χαρισεις κι ενα γερο αδερφακι.Οτι θες εδω ειμαστε!

καλημερα σε ολες...

Σορρυ που δε σχολιαζω κατι αλλο,ελπιζω να ειστε καλα.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

καλησπέρα

φέρνω άσχημα νέα

δυστυχώς το χάσαμε το σποράκι

σταμάτησε η ανάπτυξη του στην 8η εβδομάδα

παλίνδρομη κύηση

πήγα σήμερα στο νέο γιατρό και το διαπιστώσαμε

εκείνη την στιγμή του υπερήχου νόμιζα ότι βλέπω

ακόμα ένα από τα όνειρα που έβλεπα τελευταία

κι όμως δεν ήταν όνειρο

αύριο μπαίνω για απόξεση

είμαι ήρεμη σχετικά

ίσως γιατί από την αρχή είχα ένα αρνητικό προαίσθημα και

δεν την είχα χαρεί καθόλου αυτή την εγκυμοσύνη

το "ένστικτό της μάνας" τελικά βγήκε σωστό

κάτι δεν με άφηνε να χαρώ και επιβεβαιώθηκα

ο σύζυγος μου είναι πολύ στεναχωρημένος όμως

είναι απαρηγόρητος

δεν ήταν καθόλου προετοιμασμένος

δεν πειράζει να μαστε καλά και θα ξαναπροσπαθήσουμε

εσείς όμως μην μου αγχώνεστε

γιατί ότι είναι να γίνει θα γίνει

αυτή την ψυχολογία είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη

ενώ σ'αυτήν από την αρχή "τρωγόμουνα"

καλές εγκυμοσύνες να έχετε και γερά παιδάκια στις αγκαλίτσες σας

Crimai οτι και να πω είναι λίγο....λυπάμαι πολυ....χαίρομαι που είσαι δυνατή και συνειδητοποιημενη....αυτο θα σε βοηθήσει να το ξεπερασεις πιο γρήγορα...πολλές πολλές αγκαλιές.....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα τι κανετε;

Ειμαι καλα νομιζω!Παλι με εχει πιασει το ιδιο αγχος που ειχα και στο γιο μου...Δηλαδη επειδη δεν εχω συμπτωματα ,δεν περνανε οι μερες να παμε για αυχενικη να ξεαγχωθω.....

ουφ!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ριτακι σε καταλαβαίνω,....και εγω έχω μια αγωνία αν και έχω αρκετά συμπτώματα απλά βλέπω οτι κάπως έχουν ηρεμήσει....

Σήμερα έχω αυχενικη και έχω αγωνία....μακάρι να είναι όλα καλα...ποτέ έχεις αυχενικη???


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια!

Αν και σας διαβαζω αρκετα συχνα δεν προλαβαινω να γραψω.

Χαιρομαι που οι περισσοτερες ειστε καλα και ευχομαι οσες αρρωστησατε τωρα πια να ειστε περδικια!

Εγω την περασμενη εβδομαδα ειχα παρει αδεια γιατι στον παιδικο ειχαμε κρουσματα λοιμωδους μονοπυρηνωσης και ετσι μου ειπε ο ντοκ να κατσω σπιτι, ταυτοχρονα μου αρρωστησε και η μικρη οποτε καλα εκατσε η αδεια. Και αυτη την εβδομαδα πηρα την μεγαλη αποφαση και εστειλα την μικρη για μια εβδομαδα στην πεθερα μου στα Γιαννιτσα, πρωτη φορα αποχωριζομαστε και μου ρθε λιγο βαρυ αλλα επρεπε να ξεκουραστω λιγακι, αφητε που με αυτο το κρυο δεν χρειαστηκε να την ταλαιπωρω στον βρεφικο (ψαχνω λόγους για να παρηγορηθω:tongue:). Ευτυχως το Σαββατο φτανει και θα παμε να παρουμε την πεταλουδιτσα μας.

Πηγα και στον καρδιολογο για την πιεση , η οποια δεν εχει να κανει με την καρδια οποτε ειναι θεμα κουρασης. Κανοντας βεβαια μου βρηκε μια ανεπαρκεια σε μια βαλβιδα αλλα ευτυχως προς το παρον δεν ειναι κατι ανυσηχητικο.

Σημερα στις 6:30 θα παμε για αυχενικη, εφτασε η μερα και η αγωνια δεν περιγραφετε! Λετα μου καλη επιτυχια και σε εσένα!!!

Θα μπω μετα να σας πω τα νεα μας!!!

Πολλα φιλια σε όλες!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα

ευχαριστώ πολύ για τα μυνήματα σας

καλές αυχενικές στα κορίτσια σήμερα

και καλή συνέχεια σε όλες

η ζωή συνεχίζεται και για μας

δε θα γράφω στο καφέ αυτό πλέον αλλά υπόσχομαι

αν έχω ξανά ευχάριστα νέα περί εγκυμοσύνης κτλ..

να σας ενημερώσω


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και παλι!

Καλα που ειστε ολες ? Μια ολοκληρη μερα χωρις ενα ποστ?

Λέτα πως πήγε η αυχενικη σου?

Εμας αν ευτυχως ήταν πολύ καλή! Το μωρακι μας επαιζε με τα ποδεαρακια του:tongue: και αν και τα ειχε ορθανοιχτα δεν ειδαμε φυλο, αφου τιποτα δεν προεξειχε και για κοριτσι μου ειπε ο ντοκ οτι φαινετε πιο αργα οποτε ξανα στις 1/3 που εχω το επομενο ραντεβου!

Εφυγε και αυτο το αγχος!

Ευχομαι σε όλες να εχετε το ιδιο καλες αυχενικες!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααα

καλε που εξαφανιστηκατε παλι ολες?????

εκανα την αυχενικη και τα αποτελεσματα ηταν φυσιολογικα.....απλα θα κανω εναν επανελεγχο γιατι δεν μπορουσε να δει καθαρα λογω της θεσης του το ρινικο οστο.....μια χαρα ηταν το πουλακι μου.....χοροπηδουσε ολη την ωρα.....και μας ειπε και το φυλο.....ναι ναι κατα 80% αγορακι......

taniabell μια χαρα και η δικια σου ε?????αντε με το καλο και οι υπολοιπες....

crimai ειμαι σιγουρη οτι συντομα θα εχουμε νεα σου....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

KΚαλημέρα κορίτσια!

Μα που πήγατε όλες?:(

Τανια και Λέτα, τι ωραία νέα με τις αυχενικές σας!

Πάντα ευχάριστα!

Λέτα μπράβο και για το μικρό σας! Καθαρά επιδειξίας και από πολύ νωρίς!

Εμείς είμαστε καλά, αν και έχει πάρα πολύ κρύο. Χάλασε και το αυτοκίνητο μας, μια χαρά!

Χτές παρά το κρύο και το αυτοκίνητο, αποφασίσαμε να βγούμε, αλλά σα να το μετάνιωσα κάπως. Δεν είχα ντυθεί και καλά, περπατήσαμε αρκετά και άρχισα να φοβάμαι μη κάνω κακό στο μωράκι! Και το επόμενο ραντεβού με τη μαία είναι στις 2/3, και ποιος να περιμένει μέχρι τότε. Φαντάζομαι πως θα ακρουαστεί τη καρδούλα του. Το επομενο υπερηχογράφημα είναι στις 22/03 (ουσιαστικά η β επιπέδου). Ο γιατρός στην Ελλάδα μου είπε πως θα προτιμούσε να έκανα ενα κάθε μήνα, αρά προς το τέλους του μήνα. Λέγαμε να μη πάμε ιδιωτικά, αλλά έχω αρχίσει να το σκέφτομαι. Εσείς τι θα κάνατε?

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα, πολύ κρύο και βροχή εδώ, χάλια ο καιρός, με ρίχνει εμένα αυτο πολύ....

αγοράκι περιμένουμε κι εμείς, φάνηκε στην αυχενική ξεκάθαρα, το δαμε μόνοι μας χωρίς να μας το πει ο γιατρός, ε μιας και είναι το τρίτο μας αγόρι είμαστε εξοικειωμένοι πια!

άντε και στις υπόλοιπες αυχενικές τώρα, όλα καλά να πάνε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα και από εμένα κορίτσια. Πριν από λίγο γυρίσαμε από τραπέζωμα και είπα να απολεύσω ένα τσαγάκι διαβάζοντας τα νέα σας. Η αγαπούλα μου κοιμάται και ο καλός μου μαζεύει τα ρούχα... :tongue::tongue::tongue::tongue: δεν μπορώ να πω, με έχει στα όπα - όπα :P:p:p:p:p. Τι κρύο και βροχή είναι αυτή; Πάει παρέα με την ελληνική ψυχολογία; Ελπίζω να φτιάξει λίγο ο καιρός μήπως και χαρούμε και καρναβάλι.

Λετα και Τανιαμπελ μπράβο για τις αυχενικές σας!! :D:D:D:D:D Σας έφυγε ένα άγχος σωστά; Σας ζηλεύω και λίγο. Εγώ θα πάω για αυχενική στις 28/2 και δεν έχω σταματήσει να το σκέφτομαι..... ουφ...... Βλέπω και κάτι όνειρα περίεργα και δεν μπορώ να πω ότι δεν επηρρεάζομαι :(:(:(:(

Δέσποινα δεν μπορείς να ζητήσεις να κάνεις έναν υπέρηχο νωρίτερα; Έστω και με πληρωμή. Μέχρι 22/3 μου φαίνεται πολύ μακρινό διάστημα. Μην ανησυχείς πάντως. Δεν νομίζω να έπαθε τίποτα το σποράκι σου. Εσύ αφού έχεις περάσει και το 1ο τρίμηνο μπορείς να χαλαρώσεις παραπάνω.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!ειμαι ολοκαινουργια κ ελπιζω να χωραω κ γω στο παρεακι!

ειμαι 24 κ ειμαι εγκυος στο πρωτο μου παιδακι!ειμαι 13 εβδομαδων κ απο οτι εδειξε

η αυχενικη ειναι αγορακι κ ειναι ολα καλα!το μονο προβλημα ειναι πως εχω καθυστερησει

να κανω τις εξετασεις για το στιγμα κ καθοτι αγχοτικη εχω λογους να νιωθω μια διαρκη

ανησυχια!ελπιζω ολες να εχουμε να λεμε μονο ευχαριστα κ να κανουμε καλη παρεα!


dev231prs__.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!!!

Μπραβο για τις αυχενικες σας κοριτσια leta και taniabell!!!!Ολα τελεια!Αντε και στα δικα μας...χαχα!

Eirinomama καλως ηρθες!!!!Να μας λες τα νεα σου!!!Απο που εισαι;

Δεσποινα απο οσο ξερω στο εξωτερικο δεν κανουν υπερηχους οπως εδω καθε μηνα,κανουν μονο τους μεγαλους, αν παρολα αυτα νιωθεις αγχος απο το να σκας να πας να κανεις αλλον εναν,δε χαθηκε ο κοσμος.

Εμεις ειμαστε καλα θελω να πιστευω και περιμενουμε με ανυπομονησια την αλλη βδομαδα για την αυχενικη μας!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...