Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

γεια σας κοπελιες!!!!

το σ/κ βλεπω κινηση εδω μονο... μεσοβδομαδιατικα τρεχουμε ολες ε???

μυρινακι be cool...κατσε ξαπλα και ξεκουρασου... ειναι σπαστικο το ξερω αλλα αναγκαιο.

θελετε να κανουμε μια λιστα με τις ΠΗΤ μας για να ξερουμε ποια γενναει και ποτε???


suU8p3.png

vdz8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα κορίτσια. Το ΣΚ ανοίγει το καφέ μας; Μεσοβδόμαδα δεν;;; :tongue::tongue:

Μυρίνα μου εύχομαι όλα να πάνε καλά. Ξέρω είναι πολύ σπαστικό να είσαι στο κρεβάτι αλλά είπαμε τα μωράκια μας αξίζουν κάθε θυσία. Το θετικό είναι ότι η εγκυμοσύνη σου προχωράει μια χαρά. Την επόμενη φορά που θα μπεις να μας πεις νέα θέλω να πετάς από χαρά.:P:p:p

Λετα800 περαστικά. Τι αντιβίωση σου έδωσε ο γιατρός; Περαστικά στο μικρό σου. Πάει παιδικό; Ρωτάω γιατί αν είναι η πρώτη του χρονιά θα ταλαιπωρηθείτε λίγο με τις ιώσεις. Τα περάσαμε και εμείς και ξέρω.

Δεσποινα80 δεν θυμάμαι καθόλου τα αποτελέσματα της πρώτης μου αυχενικής. Ο γιατρός τι σου είπε; Είναι καλά; Εγώ δεν έχω πάρει μέχρι στιγμής κιλά, προσέχω λίγο παραπάνω γιατί έχω παραπανίσια :tongue::tongue: Στόχος μου είναι να μείνω σταθερή σε αυτά τα κιλά ως την 20η εβδομάδα. Θα δούμε αν θα τα καταφέρω.....:confused::confused: Πάντως στην εβδομάδα που είμαι τώρα, στην πρώτη μου εγκυμοσύνη είχα πάρει 2 -2,5 κιλά.

Σήμερα έχω και ραντεβού με το γιατρό για να δούμε το φασολάκι. Μια αγωνία την έχω, δεν μπορώ να πω. Έλεγα ότι στη 2η εγκυμοσύνη θα είμαι πιο χαλαρή αλλά μπααααααα...... δεν με βλέπω :tongue::tongue::tongue:


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας!!!!!!!!!

Πως ειστε;Τα σπορακια;

Μυρινα οταν με το καλο μας ξαναερθεις ολα θα ειναι τελεια!Περιμενουμε νεα σου!

Δεσποινα800 τοσο λιγο εκατσες ελλαδα;ταξιδι αστραπη ε;μπραβο!

Εγω απο συμπληρωματα περνω σιδηρο που ειναι σε χαπακι μαζι με φυλλικο,Χαπι 2 σε 1 δλδ και ασβεστιο.Τιποτα αλλο.

Για την αυχενικη σου νομιζω οτι το αποτελεσμα ειναι μια χαρα!!!!!!!!

Απο κιλα και εγω ακομα δεν εχω παρει,εχω χασει και λιγο γιατι εχω αποθεμααααα!!!

Αnnia καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου.Αφου σε εβαλε για 1/3 δε θα χρειαζεται να σε δει πριν αλλα αν εχεις αγχος και αγωνια ζητα να πας και μια φορα ενδιαμεσα!

taniabell τι εγινε με την πιεση τελικα;Καλη επιτυχια στην αυχενικη σου!!!!

geoangela λογικο να εχεις αγχος μεχρι την αυχενικη μετα θα ηρεμησουμε ,θα δεις...

chrimai και elisabeth περαστικα πως ειστε τωρα;Εμεις με τα πρωτα στο σπιτι δεν τη γλυτωνουμε, ολο και θα την τσιμπησουμε την ιωσουλα μας...

Leta800 περαστικα!Πιες την αντιβιωση και θα εισαι μια χαρα και εσυ και το σπορακι.Εγω επειδη περασα βαρβατες αμυγδαλιτιδες περισυ φετος το εχω μεγαλο αγχος μη μου τυχει.Το ειπα λοιπον στο γιατρο και μου ειπε οτι και να τυχει δεν αγχωνομαστε ,θα πιουμε κανονικα αντιβιωση και θα ειμαστε μια χαρα.Αυτο που δε θελουμε ειναι να εχω πυρετο.Η ανεβασμενη θερμοκρασια κανει κακο και οχι η αντιβιωση.

Αντε με το καλο να γινεις καλα!

chiqui Μπραβο και για τη δικη σου αυχενικη!Τελεια ε;Παντως και στο γιο μου στην αυχενικη μας ειχαν πει το φυλλο με απολυτη βεβαιοτητα.Αντε και στα δικα μας,να κανουμε αυχενικεςνα ησυχασουμε λιγο!Να φτιαξουμε λιστα που λες ,γιατι οχι;Μπας και το πιστεψουμε κιολας...χαχα!Αν και οι ημερομηνιες ακομα ειναι ρευστες.Εγω ΠΗΤ εχω 31/8 αλλα λογω καισαριkης θα εχω γεννησει στα μεσα του μηνα.

Γιοβαννα με το καλο σημερα!!!Μην αγχωνεσαι!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και απο εμένα.....εννοειται οτι δεν πήγα στη δουλεια μιας και ο πυρετός συνεχίζεται......δεν ξέρω άν είμαι καλύτερα θα δείξει...πάντως χθες έκανα 39 και δεν κατέβαινε με τιποτα......

Giovanna μου έδωσε amoxil.....πρωτη φορα παίρνω αυτη την αντιβιωση....είναι Απο τις πιο παλιές που υπάρχουν και μακάρι να με πιάσει και να μην χρειαστεί να πάρω κάτι άλλο.....

Ανυπομονω να πάω για αυχενικη την Πέμπτη να σιγουρευτω οτι το μωρό είναι καλα.... Η αλήθεια είναι και τώρα με την ίωση το έχω λίγο άγχος...απο το Σάββατο που άρχισε ο πυρετός μου κόπηκαν οι εμετοι.....και τώρα ανησυχω.....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

μην ανησυχείς για τις ιώσεις, και η αμοξιλ είναι συμβατή στην εγκυμοσύνη, όλα μια χαρά θα ναι!!!!

τα πέρασα στη δεύτερη εγκυμοσύνη μιας και ο μεγάλος πήγαινε πρώτη φορά παιδικό, είχα μαρτυρήσει βέβαια αλλά εν τέλει όλα οκ.

έχουμε τη πρώτη ανακοίνωση φύλου;;; με αγοράκι ανοίγει η αυλαία μας; τέλεια!!!! με το καλό! το πρώτο σου παιδάκι τι είναι chiqui ;

σε λίγες ώρες έχω αυχενική κι εγώ....

για να δούμε τι θα δούμε...

βασικά να ναι όλα καλά, όπως και να το κάνουμε πρώτο μαξιλάρι η αυχενική για να ησυχάσουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όλα καλά στο γιατρό. Το βγάζει βέβαια λίγο μικρότερο το σποράκι αλλά αυτό δεν τον πειράζει, λέει, γιατί το βλέπει να μεγαλώνει φυσιολογικά. Σε εμένα ΠΗΤ βγαίνει 5/9 αλλά εγώ είμαι σίγουρη ότι θα είναι αυγουστιάτικο μωρό. Άρα δεν αλλάζω καφέ :tongue::tongue::tongue::tongue: Για PAPP A κανονίσαμε στις 28/2..... άντε να γίνει και αυτό να ξεαγχωθώ.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια!

Τι κίνηση αυτή σημερα? Τώρα μπήκα να δω τι γράψατε, αλλά με τη νύστα μου, δε θυμάμαι και πολλά!

Να ευχυθώ όμως στη Λέτα περαστικά, και εύχομαι σύντομα (από αύριο κιόλας) να γίνεις περδίκη! Και από δουλειά, ούτε συζήτηση, να κάτσεις στο σπιτάκι σου και να ξεκουραστείς. Καλύτερα να λείψεις μια δυο μερούλες, παρά βδομάδες αν δε ξεκουραστείς! Περαστικά και στο μικρό σου. Για το γιατρό θα σου στείλω πμ, μη κάνουμε και διαφήμιση!

Κικη, για εμένα βάλε 7/8. Αλλος με έβγαλε 6/8 άλλος 8/8, ας βαλουμε τη μέση. Αν και δεν έχουμε δει φύλο, για κάποιο λόγο λέω πως θα είναι αγοράκι, μάλιστα, ακόμα δε το είδαμε το βαπτίσαμε κιόλας. βέβαια, ότι έρθει καλοδεχούμενο είναι!

Τζιοβάνα, πολύ εύχαριστά τα νέα του γιατρού. Πάντα τέτοια. Και μπράβο σου, αν τελικά καταφέρεις να μη βάλεις κιλά μέχρι τη 20 εβδ. Βέβαια, αν κάνεις αυστηρη διατροφή φντάζομαι θα σε παρακολουθεί και διαιτολόγος? Από όσα διαβάζω, θα ήθελα να βαλω γύρω στα 12 με 16 κιλά, ουτε περισσότερα, ούτε λιγότερα. Οπως πάντα όλα με μέτρο!

Ριτα, μπράβο και σε σένα που προσέχεις τα κιλά σου. Μαλλον σύντομα θα σας ζητάω συμβουλές, γιατι τα παντελόνια μου πια δε μου μπαίνουν!:(

Αννα, εύχομαι η αυχενική να ήταν πολύ καλή, περιμένουμε αποτελέσματα!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!

chiqui μπραβο για την αυχενικη αγορακι περιμενεις ε?με το καλο!!

γιοβαννα μπραβο και σε σενα που πηγαν ολα καλα στην αυχενικη!φυλο δε σου ειπε ο γιατρος ε?

μυρινα με το καλο να μετακομισετε...κοιτα να ξεκουραζεσαι οσο μπορεις!

λετα περαστικα σου!αμοξιλ ειχα παρει κ εγω πριν λιγες μερες...ειναι συμβατη με την εγκυμοσυνη μην ανησυχεις!ελπιζω ηδη να εισαι καλυτερα!

ριτα ευχαριστω για το ενδιαφερον...δε προλαβα καλα καλα να συνελθω και με ξανακολλησε η κορη μου...ευτυχως αυτη τη φορα μονο μπουκωμα και λιγο βηχα εχω...αντε να δουμε..μπραβο για τα κιλα μια χαρα σε βρισκω!

εμενα μου εδωσε πητ 6/9 αλλα αυγουστο θα γεννησω...αν και τρεφω μεσα μου την ελπιδα τουλαχιστον να μη παω προγραμματισμενα...να δουμε.για αυχενικη εχω ακομα καιρο...20-25/2 θα τη κανω.

τα φιλια μου σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Σπιτάκι μου σήμερα με τη ζουζούνα μου. Έχει βγάλει τώρα σεπαρτίνες και τις έχει σκορπίσει σε όλο το σπίτι. Ευτυχώς δεν είναι χαρτοπόλεμος....:tongue::tongue::tongue::tongue:

γιοβαννα μπραβο και σε σενα που πηγαν ολα καλα στην αυχενικη!φυλο δε σου ειπε ο γιατρος ε?

Δεν έκανα ακόμα αυχενική. Στις 28/2 θα πάω. Όσο για τα κιλά, μη φανταστείς ότι κάνω καμιά αυστηρή διατροφή. Απλά προσέχω λίγο παραπάνω τι θα φάω. Μεταξύ μας, δεν ξέρω αν θα καταφέρω να μείνω σταθερή ως την 20η εβδομάδα, αλλά τουλάχιστον να μην βάλω πολύ.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

φέρνω άσχημα νέα

δυστυχώς το χάσαμε το σποράκι

σταμάτησε η ανάπτυξη του στην 8η εβδομάδα

παλίνδρομη κύηση

πήγα σήμερα στο νέο γιατρό και το διαπιστώσαμε

εκείνη την στιγμή του υπερήχου νόμιζα ότι βλέπω

ακόμα ένα από τα όνειρα που έβλεπα τελευταία

κι όμως δεν ήταν όνειρο

αύριο μπαίνω για απόξεση

είμαι ήρεμη σχετικά

ίσως γιατί από την αρχή είχα ένα αρνητικό προαίσθημα και

δεν την είχα χαρεί καθόλου αυτή την εγκυμοσύνη

το "ένστικτό της μάνας" τελικά βγήκε σωστό

κάτι δεν με άφηνε να χαρώ και επιβεβαιώθηκα

ο σύζυγος μου είναι πολύ στεναχωρημένος όμως

είναι απαρηγόρητος

δεν ήταν καθόλου προετοιμασμένος

δεν πειράζει να μαστε καλά και θα ξαναπροσπαθήσουμε

εσείς όμως μην μου αγχώνεστε

γιατί ότι είναι να γίνει θα γίνει

αυτή την ψυχολογία είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη

ενώ σ'αυτήν από την αρχή "τρωγόμουνα"

καλές εγκυμοσύνες να έχετε και γερά παιδάκια στις αγκαλίτσες σας


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


crimai σε καταλαβαινω απολυτα, περσι τετοια εποχη και γω ειχα μια παλινδρομμη κυηση στην 8η εβδομαδα. Ευχομαι αυριο ολα να πανε καλα και να συνελθετε γρηγορα! Θα περιμενουμε να ακουσουμε και ευχαριστα νεα απο εσενα οποτε εσεις το αποφασισετε! Σου στελνω την αγαπη μου!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

:-(:-(:-(

εύχομαι ολόψυχα να βρει το δρόμο το σποράκι και να γυρίσει πίσω γρήγορα!

παλίνδρομη κι εγώ πέρυσι τον οκτώβρη 11 εβδομάδων:(

κι όπου και να ρωτησεις δυστυχώς συμβαίνει συχνά!

να ναι όσο γίνεται πιο ανώδυνο το αυριανό...εδώ θα μαστε...

Link to comment
Share on other sites

Chirmai

Λυπάμαι πολύ για το χαμό σου.

Εύχομαι όλα να πάνε καλά αύριο και να έχεις μια γρήγορη ανάρρωση τόσο σωματική όσο και ψυχολογική. Τόσο εσύ όσο και ο άντρας σου.

Φαντάζομαι είναι πολύ δύσκολο, αλλά εύχομαι σύντομα να το "προσπεράσετε" και να προσπαθήσετε ξανά για το μωράκι που επιθυμείτε. Και να μας γράφεις που και που πώς είσαι.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα

φέρνω άσχημα νέα

δυστυχώς το χάσαμε το σποράκι

σταμάτησε η ανάπτυξη του στην 8η εβδομάδα

παλίνδρομη κύηση

Τι να πω;;; Τα λόγια καμιά φορά είναι ανούσια. Εύχομαι να το ξεπεράσετε και να ξαναπροσπαθήσετε. Έχετε ήδη ένα ζουζούνι και όταν ο Θεούλης το αποφασίσει θα έρθει και το 2ο. Να είστε γεροί και να στηρίζετε ο ένας τον άλλον.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

chrimai λυπαμαι πολυ για την απωλεια σου..:(πολυ δυσαρεστο αυτο που συνεβει....ελπιζω να το ξεπερασετε οσο πιο ανωδυνα γινεται...ευχομαι συντομα να ερθει αλλο σπορακι στη κοιλιτσα σου!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...