Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

2 παιδιά...3 εγκυμοσύνες....η 3η ατυχής.

αυτή είναι η τέταρτη.

:oops::oops::oops::oops::oops:....... συγγνώμη..... το είχα διαβάσει αλλά δεν το θυμόμουν. Εύχομαι όλα να πάνε καλά τώρα.

Τι κάνετε κορίτσια; Εγώ είχα ένα ψιλοδύσκολο Σαββατοκύριακο. Χτες το πρωί κουράστηκα λίγο παραπάνο με τη μικρή μου και περπατήσαμε και κάμποσο και χτες το απόγευμε είδα αίμα. Πέντε - πέντε μου πήγε από την τρομάρα. Πήρα αμέσως το γιατρό μου τηλέφωνο και μου είπε να πάρω τα ουτρογκεστάν, να μείνω σπίτι, και ότι είχαμε στείλει τη μικρή στη μαμά μου και εμείς ήμαστε καλεσμένοι σε φίλη..... τεσπά, και σήμερα να παώ να με δει. Έτσι και έγινε. Καθήσαμε σπτάκι μας, ξεκουράστηκα και σήμερα πρωί - πρωί στο γιατρό. Ευτυχώς είναι όλα καλά, το φασολάκι μεγαλώνει και η καρδούλα του χτυπάει :-P:-P:-P:-P και δεν υπάρχει αποκόλληση. Το αίμα μου είπε μπορεί να ήταν τυχαίο από την κούραση. Θα συνεχίσω για λίγες μέρες και τα χάπια και θα το ακόψω σταδιακά.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

giovanna μην ανησυχεις ξεκουρασου παρε και τα χαπακια (και εγω παιρνω)και ολα καλα θα ειναι...Εγω εχω ψιλοπονακια και τα εχω αφησει ολα στο σπιτι στο ελεος τους...


:-D

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσακια!

Χαθηκα λιγο αυτες τις μερες αλλα κατι η δουλεια ,κατι ο μικρος δεν προλαβα να σας γραψω.

Χαιρομαι που σας διαβαζω πιο αισιοδοξες!Σας ξαναλεω μετα την αυχενικη ολα θα φανταζουν πιο ευκολα!Θα φυγουν και τα συμπτωματα και η διαθεση θα ανεβει!!Οταν πια νιωσουμε και τα μωρακια..θα ηρεμησουμε για τα καλα και θα περασουμε σε αλλη πιστα...χαχα!!

Giovannaμου, καλως σε βρηκα και εδω!!!

Με τη γιοβαννα γραφουμε απο το 2008,στο πρωτο-πρωτο καφε που δημιουργηθηκε στο παρεντς και ειμαστε πια φιλες!!!!

Γιοβαννακι μου ηρεμησε αφου σε ειδε ο γιατρος και το σπορακι ειναι μια χαρα ,μην αγχωνεσαι!!!!!!!!!!!!!!Ολα θα πανε καλα!Ξεκουρασου λιγο γιατι οσο να ειναι μας τρεχουν λιγο και τα πρωτα μας!

Κοριτσια εγω ειμαι καλα!Εχω μονο λιγη συχνοουρια τη νυχτα και τιποτα αλλο...ουτε στο γιο μου ειχα συμπτωματα βεβαια!Ευχομαι να μεινω ετσι.

Εκανα και τις πρωτες εξετασεις που ζητησε ο γιατρος και θα παρω τα αποτελεσματα μεθαυριο για να τα ξαναπαω στο γιατρο την τεταρτη που θα παμε να δουμε το σπορι μας!!!

Φιλια σε ολες!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αναγούλες ή εμετο δεν είχα καθόλου. Θέλω να πιστεύω πως απλώς ήμουν τυχερη! Αυτό όμως που με ανησυχεί είναι που δεν έχω συχνοουρία. Από όσα διαβάζω, φανταζόμουν ότι η συχνοουρία είναι αναπόφευκτη στην εγκυμοσύνη και κυρίως το βράδυ. Εσείς ξυπνάτε το βράδυ για τουαλέτα?

Εγω ναι σε αυτη την εγκυμοσυνη ξυπναω για τουαλετα αλλά στο γιο μου που ηταν και η πρωτη μου δεν θυμαμαι να ειχα ουτε αυτο!!!Μην ανησυχεις γενικως πολλες γυναικες δεν εχουν συμπτωματα!Δοξα τω Θεω να λες!!!Ολα καλα!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουτε εγω στον γιο μου ειχα μονο υπνηλια,στην κορη μου ομως ειχα τα παντα απο συμπτωματα δυσκοιλιοτητα εμετους λιποθυμιες συχνοουρια υπνηλια καουρες χααχαχα,καθε εγκυμοσυνη και διαφορετικη


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπερα κοριτσια....

εγω πηγα την παρασκευη στη γιατρο και ακουσα την καρδουλα του....μια χαρα ειναι το πουλακι μου....σημερα ομως εκανα αρκετες δουλειες και απο το μεσημερι και μετα πονουσα αρκετα ξαπλωσα και ηρεμησα...στεναχωρηθηκα λιγο και αγχωθηκα αλλα μαλλον ηθελε ξεκουραση....αυχενικη μου ειπε να κλεισω μεχρι τις 10/2 να περασει και αυτο και οντως να ησυχασουμε...giovanna ξεκουραση....τιποτα αλλο....

εγω εχω συχνοουρια....και αμα σηκωθω δεν μπορω να ξανακοιμηθω ευκολα....

καλη εβδομαδα να εχετε και προσοχη στα μπεμπονια...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια τι κανετε? εγω ειμαι καλα δοξα το θεο..

την πεμπτη πηγαμε στο γιατρο, ακουσαμε την καρδουλε του μωρου μου!!!

ευτυχως ειναι καλα!!! το αιμα οφειλεται σε αποκοληση...την προτειμω σαφως απο τις "κακες σκεψεις" που εβαζα στο μυαλο μου!!!...

μου ειπε ξεκουραση, οχι υπερβολες και δυστηχως να μην σηκωνω τον μικρο...

ετσι τον εχει η μαμα μου την περισσοτερη ωρα, να ναι καλα δεν ξερω τι θα εκανα χωρις τη μαμα μου..

ο μπεμπης μου ειναι λιγακι μπουκωμενος και πολυ ανησυχος κλασικα, δεν λενε να βγουνε τα δοντια και τον εχουνε ταραξει!!!

ευχομαι καλο βραδυ σε ολες σας, φιλια στις κοιλιτσες!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλά γεννητούρια λοιπόν στο καφέ σας ΑΝΝΑ27

Εγώ όπως πάνε τα πράγματα με βλέπω για καφέ Σεπτέμβριου

πριν λίγο γυρίσαμε από τον 2ο υπέρηχο

το σποράκι έχει μεγαλώσει φυσιολογικά μέσα σε μια βδομάδα

και η καρδιά χτυπούσε πιο γρήγορα 126/λεπτό

το μόνο περίεργο είναι ότι στις μετρήσεις είναι μια βδομάδα μικρότερο

δηλαδή ημερολογιακά είμαι 7+6 και υπερηχογραφικά είμαι 6+6

αυτό δεν θα ήταν καθόλου περιέργο αν είχαμε με το σύζυγο

έστω και μια επαφή μετά την 14η μέρα του κύκλου

αλλά δεν είχαμε

οπότε προς τι αυτή η καθυστέρηση στη σύλληψη ή στην ανάπτυξη?

η γιατρός είπε ότι μόνο στην αυχενική θα ξεκαθαρίσει το τοπίο

μπορεί να έτυχε...μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα το μωρό

(αυτό δεν μου το είπε το σκέφτομαι εγώ)

μέχρι τότε υπομονή!!!

αφού δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο

αποφάσισα να ηρεμήσω και να περιμένω....

αυτά

μαρακι μην αγχωνεσαι κοπελα μου! και μενα συνεχιζει η διαφορα αλλα εφοσον το εμβρυο αναπτυσεται κανονικα, δεν υπαρχει προβλημα!!! θα εγινε αργοτερα η συλληψη!!! μην το σκεφτεσαι, μονο θετικες σκεψεις απο δω και περα!!! :-P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια. Τι κανετε? Αχ, πέρασε και το σαββατοκύριακο και από αύριο πάλι δουλεια!:-(

Διαβάζω που μερικά κορίτσια κουραστηκάν λίγο παραπάνω και στενοχωριέμαι. Φαντάζομαι άμα έχεις ήδη και ένα παιδάκι, τα πράγματα δυσκολεύουν αρκετα. Ευχομαι σε όλες σας πολύ ξεκούραση, και άμα μπορείτε αφήστε τους άλλους να σας περιποιηθούν λίγο παραπάνω. Και προς θεού, δε χάθηκε και ο κόσμος, άμα το σπίτι δεν είναι στην εντέλεια κάθε μέρα όλη μέρα!

Μαριλένα, πολύ ευχάριστα τα νέα σου απο το γιατρό. Ξεκούραση λοιπόν και όλα θα παν μια χαρά!

Αλήθεια, στην Ελλάδα, σε ποια βδομάδα συνηθίζετε να κάνετε την αυχενική. Αγγλία τα χαρτιά που μου έδωσαν έλεγαν μεταξύ 11 εβδ και 2 μέρες μέχρι 13 εβδ και 6 μέρες. Εδώ κάνουν άλλωστε μόνο δύο υπερηχογραφήματα, ένα τώρα και ένα ξανά κατα τις 20 εβ (φαντάζομαι η β επιπεδου και τίποτα άλλο). Οπότε κανονίζουν την αυχενική σχετικά νωρίς. Θα θέλουν οι καημένες οι κοπέλες να δουν τι γίνεται στη κοιλια τους!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Α, και το σαββατοκύριακο διαπίστωσα, πώς τελικά έκανα κοιλίτσα (ή μάλλον κοιλούμπα-αναλόγως την οπτική γωνία!:tongue:) Πήγα με χαρά για ψώνια το Σαββάτο, τώρα που έχει και εκπτώσεις, αλλά δυστυχώς οι καθρέπτες στα δοκιμαστήρια μου κόψανε τη χαρά! Τίποτα δε μου άρεζε, όλα με παχαίνουν!;)

Κι από κιλά, πήρα μόνο 1.5 μέχρι στιγμής, ή η ζυγαριά είναι για πέταμα!

Και το βράδακι βγήκαμε μια βόλτουλα με ένα παιδί απο τη δουλειά και μου είπες πως είχε παρατηρήσει ήδη από την προηγούμενη βδομάδα πως η κοιλιά μου μεγάλωσε. Και εγώ νόμιζα πως θα μπορούσα να το κρύψω για κανένα μήνα ακόμα!:rolleyes:

Αλήθεια, εσεις πότε σκέφτεστε να το πείτε στη δουλειά σας?

Καλή βδομάδα να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη εβδομαδα να εχουμε!

μαριλενα ολα καλα θα πανε!ακουσατε και καρδουλα τελεια!

δεσποινα αγγλια εισαι?εκει θα γεννησεις?κ εδω απο οσο ξερω αυχενικη αυτες τις βδομαδες που εγραψες κανουν ειναι στανταρ νομιζω παντου.εμενα μου ειπε να κλεισω τελος φλεβαρη.μεθαυριο εχω ραντεβου κ εχω αγωνια...

οσο για τη δουλεια εγω ειχα σκοπο να το πω μετα την αυχενικη...αλλα μαλλον θα το κανω νωριτερα ειδικα αν χρειαστει να παρω αδεια...αλλωστε με τα κιλα που εχω παρει δε νομιζω οτι θα μπορεσω να το κρυψω για πολυ ακομη:P

κατα τ αλλα κ εγω ειχα ενα δυσκολο σκ με αναγουλες εχω και τη μικρη αρρωστη με βηχα χτες ανεβασε και πυρετο....ευτυχως σημερα τη βλεπω καλυτερα.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

εγώ έκλεισα αυχενική 24/02

θα είμαι 11+6

μιας και με βγάζουν μια βδομάδα πίσω

μεταφέρθηκε και η αυχενική

αίματος κτλ. θα κάνω αυτή τη βδομάδα

συμπτώματα 0

μόνο αν κουράζομαι που παίρνω αγκαλιά τον μικρό

έχω μερικά πονάκια περιόδου

πόσο ζηλεύω τις αναγούλες σας

εγώ είμαι στην αγωνία


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια....τι κανετε???

εγω εκλεισα αυχενικη 9/2....εχω μια μικρη αγωνια αλλα προσπαθω να μην το σκεφτομαι...crimai την καταλαβαινω την αγωνια σου....ολα θα ειναι τελεια....και εγω εχω δυο μερες τωρα πονακια περιοδου....θα δουμε....

οι υπολοιπες καλε που ειστε???


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλες!

chrimai έσω θετική όλα καλά θα πάνε!

αν σε καθησυχάζει κάνε πιο συχνούς υπερήχους.

κι εγώ στις 11 και 6 λέω να πάω για αυχενική, που θα είναι στις 3.2 αν δε κάνω λάθος. αύριο έχω γιατρό και θα διευθετηθεί κι αυτό.

για μένα συνεχίζουν οι ναυτίες αλλά όχι όπως τη προηγούμενη βδομάδα που δε μπορουσα να σταθώ. φεύγω για δουλειά τώρα χωρίς καμία όρεξη...καλύτερο το πάπλωμα τέτοια ώρα και με τέτοιο καιρό.

σας χαιρετώ προς το παρόν....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...