Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

καλησπερα κ απο μενα!

πηγα κ εγω στο γιατρο προχθες ειδαμε το απορακι ολα καλα...ειναι 16 ολοκληρα χιλιοστα:P

για αυχενικη θ ακλεισω 22-25/2 θα μαι 12 εβδομαδων+.

με κολλησε η κορη μου μια βαρβατη ιωση κ ημουν στο κρεββατι 3 μερες...ευτυχως σημερα ειμαι καλυτερα.πηρα και 10 μερες αναρρωτικη και καθομαι σπιτι.

καλα αποτελεσματα σε οσα κοριτσακια κανουν αυχενικη!!

τα φιλια μου σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσάκια!!

Χαιρομαι που διαβαζω οτι ειστε όλες καλα!

elizabeth δυστυχως εμεις με παιδακια θα τα έχουμε αυτα με τις ιωσεις!Περαστικά σου! Και στο τμημα μου στον παιδικο εδω και δυο εβδομαδες εχω ελαχιστα παιδια το τι ιωση κυκλοφορει δεν περιγραφετε!Προσοχη σε όλες!

Την περασμενη εβδομαδα είδαμε το σπορακι και όλα ειναι πολύ καλα, στις 9/2 θα παμε για αυχενικη και αναμενουμε με αγωνια! Εκανα και τον προγεννητικο και ευτυχως όλα καλα, αν εξαιρεσεις την ταλαιπωρεια που τραβαω με τον παλιο εοππυ:rolleyes:. Το μονο μου θεματακι ειναι οτι ανεβαζω πίεση και με τον γιατρο μου αποφασισαμε να την καταγραφω για λιγες μερες και να επισκεφτω εναν καρδιολογο προληπτικα μιας και πιθανον ειναι απο την κουραση αλλα θελει να αποκλεισει ολα τα ενδεχομενα!

Το οικονομικο νομιζω ολες μας απασχολει, δυστυχως ομως δεν μπορουμε να κανουμε και πολλα ετσι που μας καταντησανε! την υγεια μας να εχουμε και όλα θα τα καταφερουμε. Ευτυχως η κλινικη που έχουμε εδω μπηκε στον εοππυ οποτε μου ειπε ο γιατρος οτι δεν πληρωνω την νοσηλεια παρα μονο τους γιατρους ! Πολλες ιδιωτικες κλινικες εχουν μπει γι αυτο ψαξτε το!

Να εχετε ενα υπέροχο σκ ολες!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια.....

εκανα μερες να μπω γιατι εχω τον μικρο αρρωστο στο σπιτι....εκανε 40 πυρετο,εχει συναχι και βηχα...σημερα δεν εκανε πυρετο ευτυχως γιατι πραγματικα εχω να κοιμηθω μερες....ελπιζω να μην εχω κολλησει και εγω....

taniabell μαζι θα κανουμε αυχενικη.....αντε να δουμε εχω μια αγωνια...

γενικα ειμαι καλα, οι εμετοι συνεχιζουν οι αναγουλες εχουν υποχωρησει λιγο τωρα εχω απο το μεσημερι και μετα...

οσο αφορα τα οικονομικα νομιζω οτι ολες πραγματικα ζοριζομαστε θα δουμε δεν θα απογοητευτουμε....


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Τι κάνετε? Εγώ την περασμένη Δευτέρα πήγα στον γιατρό και κάναμε υπέρηχο. Όλα καλά με το σποράκι μου... Τι σποράκι δηλαδή... ολόκληρός σπόρος. Μεγάλωσε αρκετά. Είδα το κεφαλάκι του, τα χεράκια του ,τα ποδαράκια του. Μεγάλη συγκίνηση κορίτσια. Έχω ήδη κλείσει ραντεβού για αυχενική διαφάνεια στις 13/2 και ομολογώ ότι έχω άγχος. ουφ αμάν αυτό το άγχος.

Εύχομαι σε όλες τα καλύτερα αποτελέσματα!!:)


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα και καλή εβδομάδα!

Εχθές το βράδυ πάλι είχα αίμα, ενώ για σχεδόν 2 εβδομάδες είχε σταματήσει.. Ομολογώ πως είχα επαναπαυτεί και δεν πρόσεχα τόσο πολύ..

Ανυσηχώ.. Αύριο έχω ραντεβού με τον γιατρό..

Οστώσο θυμήθηκα ότι ο γιατρός μου είπε πως η μήτρα μου έχει οπίσθια κλίση, και διαβάζοντας online είδα ότι μπορεί αυτό να αποτελέσει αιτία αποβολής.. :-(


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μυρινα ΟΠΙΣΘΙΑ ΚΛΙΣΗ ΚΑΙ ΚΑΜΨΗ εχω και εγω στη μητρα μου και το ξερω απο τοτε που ημουν στην εφηβεια και ειχα πρωτοπαει γυναικολογο γιατι υπεφερα απο πονους περιοδου-δυσμηνορροια.Λοιπον ειναι απλα μια θεση μητρας και τιποτα παραπανω.Μη σε αγχωνει αυτο και μη διαβαζεις πολλα-πολλα γιατι θα τρελαθεις.Στον γιο μου ειχα υποδειγματικη εγκυμοσυνη χωρις κανενα απολυτως θεμα και τωρα μεχρι στιγμης ολα καλα.

Το αιμα θεωρω οτι ειναι απο την κουραση.Πρεπει να προσεχεις ολο το πρωτο τριμηνο ,μην επαναπαυεσαι.Πως στο εχουν δικαιολογησει;Που οφειλεται;Σε αποκολληση;

Προσεχε και να δεις οτι ολα θα πανε πολυ καλα!

Την καλημερα μου σε ολες!Καλη εβδομαδα!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου και καλή εβδομάδα να έχουμε. Δόξα Τω Θεώ είμαστε καλά. Λίγο αρρωστούλα ήταν η μικρή μου την προηγούμενη εβδομάδα και φοβήθηκα να μην κολλήσω αλλά τελικά είμαι σκληρό καρύδι.:tongue::tongue:

Μυρίνα φρόντισε να ξεκουράζεσαι όσο μπορείς. Το πρώτο τρίμηνο είναι όντως δύσκολο αλλά θετική σκέψη χρειάζεται. Θα πας και στο γιατρό σου και θα σου πει τι ακριβώς πρέπει να κάνεις. Ααααα και όπως λέει και το Ριτάκι..... μακριά από το ιντερνετ..... μπορεί να τρελαθείς ;););)

Ραντεβού με το γιατρό εγώ έχω πάλι σε μία εβδομάδα, 6/2 δηλαδή. Αυτός ήθελε να τα πούμε 17/2 αλλά του είπα ότι δεν υπάρχει περίπτωση να περιμένω τόσο.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα

χάθηκα λίγο γιατί κόλλησα από τον μικρό ίωση με βήχα και μύξες

και παιδεύτηκα πολύ

δεν μου έφυγε τελειώς αλλά είμαι καλύτερα

σήμερα κατάφερα και πήγα για τον προγεννητικό στη Βιοιατρική Πειραιά

μέσω ΙΚΑ μου κόστισε μόνο 34 ευρώ!

και θα τα πάρω την Πέμπτη το απόγευμα

και συγκεκριμένα 24 ευρώ η συμμετοχή που πληρώνουμε πλέον (μόνο το 15%)

και τα υπόλοιπα 10 ευρώ ήταν οι εξετάσεις για τη σύφιλη και λιστέρια

που δεν τις δικαιολογεί το ΙΚΑ

δεν έκανα ξανά την ομάδα αίματος, το στίγμα, και τα αντισώματα

κυταρρομεγαλοιού και ερυθράς

γιατί τα γνωρίζω από την πρώτη εγκυμοσύνη και δεν αλλάζουν

και φανταστείτε ότι μέσα στα 24 ήταν και μερικές έξτρα που μου

εγραψε ο ενδοκρινολόγος λόγω θυροειδή και ιστορικού με διαβήτη κύησης

που είχα στην πρώτη εγκυμοσύνη

να και κάτι καλό μέχρι στιγμής

καλά αποτελέσματα τώρα

κανονικά είχα αυχενική στις 17/2 αλλά λόγω μικρότερου εμβρύου

με πάνε μια βδομάδα μετά στις 24/02

και πως περνάει ο καιρός μεχρι τότε???


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια εχω χαθει και εγω λιγο αλλα ζαλιζομαι και ανακατευομαι πολυ εχω ατονια και νυσταζω ολη μερα,αχχχχ αντε να περασει το πρωτο τριμηνο να ηρεμησουμε ολες!!!:tongue::tongue:Εκανα και εγω τον προγεννητικο μεσω του ικα σε ιδιωτικο και πληρωσα 12,50Ε:wink:Θα εχω ελπιζω τα αποτελεσματα μεσα στην επομενη εβδομαδα...Κοριτσια εμενα μου εκλεισε κατευθειαν ραντεβου για αυχενικη στις 1/3 μακρια δεν ειναι?Εγω λεω να παω να κανω εναν υπερηχο ακομα μεχρι τοτε


:-D

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσιαααα!!! εκανα την αυχενικη σημερις!!! ολα καλα!! περιμενουμε και τα αποτελεσματα του papp A σε 2 μερουλες... ο μπεμπουλης ( ναι ναι ειδαμε και φυλο ...ο δοκτωρ ειπε 99.9% αλλα τον ρωτησα εφοσον το βλεπουμε οτι εξεχει το επιμαχο σημειο... το 0.1% τι το θελουμε???) μια χαρα αραχτος σαν σε αιωρα ηταν το πουλακι μου!!! ειδαμε δαχτυλακια χερακια ποδαρακια εγκεφαλο, στομαχι κτλ... τα ποσοστα τρισωμιων ηταν πολυ χαμηλα αλλα περιμενουμε οπως ειπα και την παπ Α για τελικα ποσοστα.

ουφ εφυγε ενα αγχος!!! εβαψα και το μαλλι και ξαναγινα ανθρωπος!!! :))))))


suU8p3.png

vdz8p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλε που ειστε χαμενες???ολες καλα?????εμεις ειμαστε μια χαρα.....μεγαλωνει η κοιλιτσα αλλα οι εμετοι δεν λενε να σταματησουν....περασα μια αρκετα δυσκολη εβδομαδα μιας και ο μικρος μου ηταν αρρωστος και ειμαι αυπνη μια εβδομαδα....τωρα αφου γιναμε καλα μαλλον θα ξεκουραστω......

αντε καλε πειτε νεα......


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Μαμάδες και σποράκια, όλοι καλά; Χαθήκαμε, αλλά νομίζω ότι με το που θα αρχίσουν οι κοιλίτσες να φουσκώνουν θα έχουμε περισσότερα να πούμε. :tongue::tongue::tongue: Εγώ για την ώρα, με εξαίρεση τις αναγούλες και το στήθος που είναι τούμπανο :tongue::tongue:, δεν νιώθω έγκυος. Τη Δεύτερα έχω ραντεβού και με το γιατρούλη μου και έχω μεγάλη αγωνία. Ελπίζω το φασολάκι μου να είναι καλά.

Χτες είχα και ραντεβού με τη διαιτολόγο μου, γιατί έχω ήδη αρκετά κιλάκια, και έμεινε πολύ ευχαριστημένη γιατί όχι μόνο δεν πήρα αλλά έχασα και λίγο. :):):) Σκοπός μου είναι να μείνω σταθερή μέχρι την 20η εβδομάδα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!! Έχω καλά και κακά νέα!!

Κακά νέα, είχα κι άλλη αποκόλληση, μεγαλύτερη αυτήν την φορά, έτσι όπως μου την έδειξε ο γιατρός στο υπερηχογράφημα μου φάνηκε σα να έχει ξεκολλήσει ο μισός πλακούντας. :roll: Ξάπλα άλλον ένα μήνα τώρα λοιπόν!! Έχουμε και μετακόμιση (νοικιάζουμε γκαρσονιέρα και πάμε σε 3αρι) και εγώ κάθομαι και τα κάνουν όλα άλλοι, αισθάνομαι τελείως άχρηστη..

Καλά νέα, το μέγεθος του μωρού είναι φυσιολογικό για τη διάρκεια της εγκυμοσύνης. :-) Την Τρίτη που έκανα τον υπέρηχο ήμουνα 9εβδ2ημ και ήτανε 22.5 χιλιοστά. Υπάρχει και καρδιακή λειτουργία. Το αίμα έχει σταματήσει τελείως εδώ και 2 μέρες.. Ας ελπίσουμε πως όλα θα πάνε καλά!! ;)

Αυχενική έχω στις 21/2, μου είπε ως τότε να μην ξαναπάω και να ξεκουραστώ, φυσικά να τον πάρω τηλέφωνο όποτε θέλω, αλλά μου είπε πως καλύτερα να μείνω σπίτι οστώσο! Τελικά αποφάσισα να συνεχίσω στο νοσοκομείο, δηλαδή αυτός είναι ο νοσοκομείακός γιατρός!

Επίσης από αύριο θα μένουμε στο καινούργιο διαμέρισμα, όπου βάσει αυτών που μας είπαν από την εταιρεία τηλεφωνίας, η μεταφορά της γραμμής θα γίνει στις 22/2, μία μέρα μετά την αυχενική!! Θα κάνω δηλαδή πολύ καιρό να ξαναμπώ, αλλά θα έχω πολλά νεά να σας πω, ελπίζω καλά!!! :)

Καλή συνέχεια σε όλες εύχομαι και θα τα ξαναπούμε εν καιρώ!!

Φιλιά πολλά!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες?

Τι κάνετε? Κριμα που το τοπικ δεν έχει πολύ κίνηση, εύχομαι σύντομα να έχουμε να λέμε πιο πολλά!

Μυρινα, μένω στα καλά σου μόνο νέα, πως το μωράκι σου αναπτύσσεται καλά. Ξεκούραση λοιπόν και σύντομα θα έχεις μόνο ευχάριστα!

Καλή υπομονή και με τη μετακόμιση, εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Βλέπω πώς τώρα με τα κρύα κυκλοφορούν πολλές ιώσεις. Περαστικά στις αρρωστούλες, και στα αρρωστούλικα μικρά σας για τις δευτερομάνες και βάλε. Οντώς βρε κορίτσια, πώς τα καταφέρνετε όλα, πρέπει να είναι δύσκολα!

Στα δικά μου, περάσαμε ωραία στη Θεσσαλονίκη, αν και είχε παγωνιά! Κάναμε τις βολτούλες μας, είδαμε τους φίλους μας, και γενικά πήραμε τη δόση μας από Ελλάδα, αν και θα ήθελα να έμενε και λίγο παραπάνω!

Ο γυναικολόγος μου είπε πάνω κάτω ότι και οι άγγλοι, απλά μου έδωσε και σίδηρο. Οπότε θέλω να πιστεύω πως όλα είναι καλά, αν και κανείς δεν ανέφερε τίποτα για το πλακούντα. Θα έπρεπε να ανέφεραν κάτι για τη θέση του/κατάσταση στις 13 εβδομάδες?

Αλήθεια σε εσάς τι άλλα συμπληρώματα σας έδωσε ο γιατρός πέρα από το φυλλικό? Οι κοιλίτσες σας φουστώνουν? Πόσα κιλά έχετε πάρει μέχρι στιγμης?

Πήρα και τα αποτελέσματα από την αυχενική, η πιθανότητα για Down είναι 1 στις 10000, αρκετά καλή μου φαίνεται! Εύχομαι και σε όλες εσάς παρόμοια αποτελέσματα!;)

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσάκια μου...

Εγω δεν είμαι και τόσο καλα....τελικά αρρώστησα και αρρώστησα καλα...έχω πτώση αμυγδαλιτιτιδα......δυστυχώς πρέπει να ξεκινήσω αντιβιωση...ήδη παίρνω depon για να ρίξω τον πυρετο....ο γιος μου απο την άλλη δεν λέει να ησυχάσει απο τις αρρωστειες ....εκει που ήταν 4 μέρες ακούτε τους ξαφνικά χθες έκανε πυρετο και τελικα αποδεικνύεται οτι έχει ωτιτιτιδα....

Γενικα αυτα τα νεα μας...

Myrina... Να ξεκουραστεις κα ελπίζω να πανε όλα καλα με την μετακόμιση...περιμένουμε νεα σύντομα....

Despoina εγω παίρνω σίδηρο και ασβέστιο επειδή κάνω εμετους....πόσες μέρες εκτάσεις στην πόλη μας????ποιος γιατρός σε βλέπει εδω????


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...