Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Antonia_ είπε:

      Καλησπέρα !! Κ εμένα δεύτερη μερα με ξεκινάνε!

      Στην προηγούμενη περίοδο ξεκίνησα προετοιμασία αλλά στον υπέρηχο είδαμε ότι το ενδομήτριο δεν ήταν όπως θέλαμε . Συγκεκριμένα δεν διακρίναμε ξεκάθαρα τις 3 ζώνες που θα έπρεπε οπότε το αφήσαμε. Σήμερα μου ήρθε η επόμενη περίοδος και ξεκινάμε πάλι προετοιμασία να δούμε αυτή τη φορά τι θ γίνει.

      Όλα με το καλό!!!! ❤️

      3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλή επιτυχία κορίτσι μου εύχομαι αυτή η φορά να είναι η τυχερή και στις δυο μας !!! Θα ήμαστε κοντά κοντά πρώτα ο θεός κ εγω έχω ξεκινήσει είμαι 5η μέρα προετοιμασίας σήμερα !! 

      Θα είναι η τυχερή σας!!!! 🥰

      7 ώρες πρίν, Angot είπε:

      πήγε στο 2 από 2,5 σε 14 ημέρες 30η εβδομάδα ! ο γιατρός μου το έχει πει ότι θα γεννήσω πιο νωρίς! είπε ως 35 θα φτάσουμε.   τώρα τι να σ πω

      Σε βλέπω για 35 μέσα στο νερό!!!! Κάνει από τώρα το δικα του 😆αλλά δε θα βιαστεί !!! Και 35 καλά δεν είναι? Δε γνωρίζω....

      On 10/5/2024 at 6:24 ΜΜ, Angot είπε:

      καλε η μέθη είναι ότι καλύτερο , σιγά μην κάθεσαι να πονάς και να αγχώνεσαι ! εγώ σ λέω εκανα αυτές τις 3 αλλά δεν θυμαμαι ημέρες ! εκανα σίγουρα 2η ημέρα περιόδου και μετά δεν θυμαμαι 

      Μέθη και ξερο ψωμί!!!! 😁

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Kαλησπέρα κορίτσια.

Τι κάνετε?

Εκανα την αυχενική το πρωί, όλα φαίνονται φυσιολογικα. Το μωράκι είναι 55 χιλ και πολύ ζωηρό. Η σονογράφος είπε πως ήταν απο τα δύσκολα μωράκια:tongue:, έμοιασε της μανούλας! Και ενώ υπολόγιζα πως είμαι 11 και 6 με έβγαλε 12 και 1 (μεγαλώσαμε απότομα!).

Αλλα για να πω την αλήθεια, δε τη χάρηκα την εξέταση και πολύ. Νόμιζα πως θα ακούγαμε και καρδούλα και θα μας έλεγε τους χτύπους. Μονο την είδαμε που χτυπούσε. Πέρα απο τις γενικές μετρήσεις μέτρησε μόνο το υγρό πίσω απο το κεφαλάκι του και τίποτα άλλο. Εσας στην αυχενική θα σας πουν και τι χτύπους έχει η καρδούλα του? Για φύλο ούτε συζήτηση. Στον επόμενο και ίσως μοναδικό υπέρυχο στις 20 εβδομάδες.

Εύχομαι να έκανα καλό ποδαρικό και όλες σας να έχετε πολύ ευχάριστα νέα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Μαρια (chrimai) και εγώ σαν και εσένα δεν είχα σχεδον καθόλου συμπτώματα και σαν εσένα ανησυχούσα αλλά όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά. Μάλλον θα έπρεπε όλο αυτο το καιρό να χαίρομαστε που είμαστε από τις λίγες και τυχερές που δε ταλαιπωρούνται! Και πάλι σου εύχομαι να πάν όλα καλά.

Αλήθεια βρε κορίτσια, πόσο πληρώνετε για τον προγεννητικό, γιατι θέλω να τον κάνω και στην Ελλάδα, έτσι για σύγκριση!

Link to comment
Share on other sites

Ελισάβετ

Ναι, αγγλία μένω και εδώ θα γεννήσω. Εχω κάποιες μικρές ανησυχίες, πολλά ακούγονται για το σύστημα, αλλά δε μπορώ να κάνω και κάτι αλλο. Εύχομαι να πάνε όλα καλά.

Δυστυχώς εγώ δε θα έχω την επιλογή που θα γεννήσω και με ποιο γιατρό. Θα είμαι πιστεύω τυχερη, αν θα με ξεγεννούσε γιατρός, γιατι συνήθως η μαια σε ξεγεννάει, αν δεν υπάρχουν επιπλοκές!

Link to comment
Share on other sites

αχ εσείς όλες έχετε νωρίς αυχενική

εμένα θα με φάει το άγχος μέχρι τις 24

καλά αποτελέσματα κορίτσια

λέτε να μάθουμε και φύλο?

στο πρώτο το είχα μάθει από την αυχενική

αγοράκι βλέπετε...

να τολμήσω να πώ ότι έχω προαίσθημα για κοριτσάκι

βέβαια η πεθερά μου είναι σίγουρη ότι είναι κι αυτό αγόρι

γιατί λέει ότι στο σόι της βγάζουν μόνο αγόρια

(όντως έτσι είναι)

αλλά έγω φτιάχνω άλλο σόι:wink:


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

Μαρια (chrimai) και εγώ σαν και εσένα δεν είχα σχεδον καθόλου συμπτώματα και σαν εσένα ανησυχούσα αλλά όλα φαίνονται να πηγαίνουν καλά. Μάλλον θα έπρεπε όλο αυτο το καιρό να χαίρομαστε που είμαστε από τις λίγες και τυχερές που δε ταλαιπωρούνται! Και πάλι σου εύχομαι να πάν όλα καλά.

Αλήθεια βρε κορίτσια, πόσο πληρώνετε για τον προγεννητικό, γιατι θέλω να τον κάνω και στην Ελλάδα, έτσι για σύγκριση!

μπραβο δεσποινα αντε με το καλο...μια χαρα το μωρακι εεε???εγω απο οτι θυμαμαι στο πρωτο μετρησε χτυπους ακουσαμε καρδια ειδε ολα τα οργανα γενικα ηταν μια εξεταση που κρατησε μια ωρα και ειχα πληρωσει τοτε πριν 2 χρονια 150 ευρω

αχ εσείς όλες έχετε νωρίς αυχενική

εμένα θα με φάει το άγχος μέχρι τις 24

καλά αποτελέσματα κορίτσια

λέτε να μάθουμε και φύλο?

στο πρώτο το είχα μάθει από την αυχενική

αγοράκι βλέπετε...

να τολμήσω να πώ ότι έχω προαίσθημα για κοριτσάκι

βέβαια η πεθερά μου είναι σίγουρη ότι είναι κι αυτό αγόρι

γιατί λέει ότι στο σόι της βγάζουν μόνο αγόρια

(όντως έτσι είναι)

αλλά έγω φτιάχνω άλλο σόι:wink:

crimai εγω η αληθεια ειναι οτι σεν θελω να μαθω το φυλο τωρα αλλα στο β επιπεδου που ειναι πιο σιγουρο....μπορει να μην το μαθω ομως και να ειναι kinder εκπληξη....η αληθεια ειναι οτι επειδη εχω τελειως διαφορετικη εγκυμοσυνη και εγω λεω οτι μαλλον ειναι κοριτσακι


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

despina80 σχετικα με τον προγεννητικο ελεγχο τον εκανα βιοιατρικη και περιελαμβανε εξετασεις για ηπατιτιδα, συφιλη, aids καλλιεργεια κολπικου επιχρισματος, εξετασεις θυροειδους, κυταρρομεγαλοιο, τοξοπλασμα, ερυθρα ερπητα τυπου 1 και 2 (αντισωματα) γενικη αιματος και ουρων, ουρια αιματος και καποιες ακομα που δεν θυμαμαι. μου κοστισαν 400 ευρω αλλα με ομαδικο συμβολαιο της allianz μεσω της δουλειας μου. εχουν ομως και αυτοι καποιο δικο τους πακετο προγεννητικου ελεγχου. μπορεις να τηλεφωνησεις και να ρωτησεις για το πακετο αλλα κοστος σου λενε απο τηλεφωνο μεχρι 3 εξετασεις. μονο με φαξ σου δινουν κοστολογιο για ολα.

πειρμενω με αγωνια την τριτη να κανω την α επιπεδου. ουτε αναγουλες ουτε εμετους!!!αλλα ουτε και κιλα!!! ευτυχως!!!!

για τις μανουλες που αγωνιουν ενα θα σας πω... αισιοδοξια και θετικη σκεψη!!! τα συναισθηματα μας τα καταλαβαινουν τα μπιζελακια μας!!!


suU8p3.png

vdz8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορτισα!!!

Πηγαμε κι εμεις εχθες στο γιατρο,του πηγα και τις αιματολογικες εξετασεις και ολα καλα!

Ειδαμε και το σπορι μας που εχει γινει ανθρωπακι!Το ειδα σε 4D εγχρωμο υπερηχο και επαθα πλακα εχει ποδαρακια,χερακια και μεγαλη κεφαλα!χαχα!

Τωρα εχουμε αυχενικη 22/2 δλδ 12 εβδομαδων και κατι...

Οι υπολοιπες που ειστε;Πως πατε;


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα!!!!! χτες είδαμε κι εμείς το δικό μας το σπόρο, μια χαρά, 3,6 εκατοστά τον υπολόγισε ο γιατρός (όλο σε αρσενικό το λέω η δύναμη της συνήθειας γαρ). γενικά ξεφύγαμε το κίνδυνο είπε. και πάμε καλά.

αυχενική έκλεισα στο κολωνάκι την άλλη δευτέρα στις 6 φλεβάρη.

ελπίζω σε θετικά νέα!

αυτά.

οι υπόλοιπες πως είστε; εύχομαι μια πολύ καλή και όσο γίνεται ξεκούραστη μέρα!

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα κι από μένα

τι καλά που μεγάλωσαν τα σποράκια σας

με το καλό οι αυχενικές

εγώ πήγα σήμερα στη βιοιατρική για τον προγεννητικό

και μου είπαν ότι αν μου τα γράψει γιατρός του ικα και έχουν σφραγίδα

ελεγκτή θα πληρώσω μόνο το 15% της αξίας τους

και από 166 ευρώ θα πληρώσω μόνο 24 ευρώ!!!

εκτός της σύφιλης/λιστέριας που δεν τις δικαιολογεί το ΙΚΑ

αλλά είναι 2η εγκυμοσύνη και δεν νομίζω να τις κάνω αυτές πάλι

κι έτσι έκλεισα ραντεβού σε γιατρό του ΙΚΑ

να μου τις γράψει και βλέπουμε

θα σας ενημερώσω

στο πρώτο μωρό τον προγεννητικό τον είχα κάνει στο ΙΚΑ

και είχα ταλαιπωρηθεί πάρα πολύ


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

και τον έρπη δε δικαιολογεί και την εξέταση για εητζ. γύρω στα 100 ευρώ πλήρωσα εγώ στη βιοιατρικη περιστερίου. συνολικά.

μη ξεχάσεις και τη σφραγίδα, εκτός αυτής του ελεγκτη που λέει ότι οι εξετάσεις δε θα πραγματοποιηθούν στο ικα.

καλά αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κι από εμένα κορίτσια!! Βλέπω τα νέα σας, όλες πάμε καλά και χαίρομαι γι'αυτό!!

Εμείς κάναμε υπέρηχο και είμαστε 17 χιλιοστά (8 βδομάδων) !! Κατά τα άλλα όταν είχα κάνει τον υπέρηχο ήτανε όλα μια χαρά, αλλά μου είπε να συνεχίσω να προσέχω γενικά.

Αυτές τις ημέρες κουράστηκα λίγο, είχαμε αρκετές μετακινήσεις και με ταλαιπώρησε πολύ αυτό, κι εχθές είδα κάτι κάποια καφέ έκκριση, ενώ είχα πολλές μέρες να δω και με ανησύχησε λίγο, αλλά ο γιατρός μου είχε πει να μην ανησυχώ όταν είναι καφέ γιατί είναι παλιό. Τα utrogestan συνεχίζω να τα παίρνω ούτως ή άλλως..

Αυτά τα νέα μας!! :-)

Φιλιά πολλά σε όλες!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Χαίρομαι να διαβάζω ότι είστε όλες καλά και τα μωράκια μεγαλώνουν μια χαρά :P:p:p

Myrina καιρό είχες να μας γράψεις. Να μπαίνεις συχνότερα για να μαθαίνουμε τα νέα σου. Όλα θα πάνε καλά. Μην ανησυχείς. Πότε είπαμε έχεις εσύ ΠΗΤ;

Εγώ είχα λίγο αρρωστούλα τη μικρή μου αυτές τις μέρες αλλά ο.κ. Έκανε λίγο πυρετό και τίποτα άλλο. Βέβαια έχει αλλάξει λίγο η φωνούλα της αλλά δεν μας παραπονιέται για κάτι άλλο. Θα δούμε. Πάντως χτες και σήμερα δεν την έστειλα παιδικό. Έκατσε με την πεθερά μου για να ξεκουραστεί.

Έχω μια ανεξήγητη ανησυχία αυτές τις μέρες που μάλλον έχει να κάνει με τα έξοδα και το οικονομικό........:(:(:(........ τι ανεξήγητη λέω και εγώ; Αφού έχει εξήγηση!


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Τι κάνετε?

Τι ωραία νέα, έτσι μας θέλω, μόνο ευχάριστα και ανεβασμένη η διάθεση.

Μύρινα, πολύ χάρηκα τα νέα σας. Ξεκούραση και πάλι ξεκούραση και όλα θα πάνε καλά.

Κορίτσια θα μου λύσετε μια απορία? Πώς γίνεται ο προγεννητικός να είναι τόσο διαφορετικός από γιατρό σε γιατρό? Από ότι κατάλαβα ο καθένας τους δίνει και άλλες εξετάσεις. Δε θα έπρεπε όλοι οι γιατροί να ελέγχουν τα ίδια? Απλώς κάποιοι γιατροί είναι υπερβολικοι ή μερικοι απλώς κοιτάνε την επιφάνεια μόνο?

Σήμερα πετάμε. Τρεις και ώρες στο αεροπλάνο, εύχομαι να τα καταφέρω!

Αλλά θέλω τόσο πολύ να έρθω να δω την οικογένεια μου, να δω και το γιατρό. Εχω ραντεβού την Τρίτη, θα είμαι 13 εβ, λέτε να δούμε φύλο?

Από τη μια λέω πως δε με νοιάζει, αλλά από την άλλη θέλω να ξέρω να πάντα για αυτο το μικρό πλασματάκι που βρίσκεται μεσα μου!

Εύχομαι όλες να είστε καλά και από βδομάδα, να ακούσω ακόμα πιο ωραία νέα!

Link to comment
Share on other sites

Giovanna

Περαστικά στη μικρούλα σου.

Καταλαβαίνω την ανησυχία σου, όλοι λίγο πολύ ανησυχούμε πια για το οικονομικό, αλλά τι να κάνεις!

Και εμείς, κι ας είμαστε αλλου, ανησυχούμε, αλλά δε μπορούμε να κάνουμε και πολλά. Ο άντρας μου ψάχνει αυτο το καιρό γιακαινούρια δουλεια, και ευχόμαστε γρήγορα να κάτσει κάτι. Και μάλλον θα χρειαστεί να αλλάξουμε και πόλη, αλλά την υγεία μας να έχουμε, και για τα άλλα θα βρεθεί λύση!

Εύχομαι η ατιμη η κρίση να περάσει και γρήγορα!

Link to comment
Share on other sites

GiovannaXA έχεις δίκιο ότι χάθηκα, θα προσπαθήσω να μπαίνω πιο συχνά!! :wink: Το έχω ξαναπεί ότι εσάς που ήδη έχετε παιδί και παλεύεται και την εγκυμοσύνη παράλληλα σας θαυμάζω!! Εγώ μόνο την εγκυμοσύνη και ζορίζομαι!! Τα καινούργια μου συμπτώματα είναι οι εξάψεις, με πιάνει μες τη νύχτα και φουντώνω και θέλω να τα πετάξω όλα, και μετά από λίγο κρυώνω, ότι να'ναι δηλαδή!! Και αρκετές ζαλάδες έχω, χωρίς λόγο με πιάνει και ζαλίζομαι.. Από εμετούς ευτυχώς προς το παρόν την έχω γλυτώσει!!

Για το οικονομικό δεν είσαι η μόνη, εμένα τώρα και αυτός είναι ένας επιπλέον λόγος που σκέφτομαι να επιλέξω το δημόσιο νοσοκομείο τελικά και να αφήσω τον ιδιωτικό γιατρό μου. Είναι πάρα πολλά τα έξοδα στην κλινική, οι καιροί είναι δύσκολοι, και επιπλέον από εδώ και πέρα (για μένα γιατί εσύ έχεις ήδη κι άλλο παιδί) περιμένουν πολλά έξοδα ακόμα!! Περαστικά στην μικρούλα σου κι από εμένα!!

Despina80 καλό ταξίδι να έχεις!! Αυτό που πρέπει να προσέξεις νομίζω είναι να σηκώνεσαι και να περπατάς ανά τακτά χρονικά διαστήματα, έχει να κάνει με την κυκλοφορία του αίματος, δεν πρέπει να μένουμε πολύ ώρα καθιστές οι εγγυούλες!! :tongue:

Φιλιά πολλά!! :lol:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...