Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 minutes ago, Blue Velvet said:

      Ξέρεις τι σκέφτηκα? Στην επόμενη προσπάθεια δεν θα κάνω κανένα τεστ και θα πάω μόνο για χοριακη.Επισης,αν δεν πιάσει ούτε το επόμενο,πιστεύω πως όλο και κάποιο υγιές θα έχουμε από την επόμενη ωοληψια.Ευτυχως έχω σούπερ γιατρό,τον εμπιστεύομαι 100%

      Εσύ τι έκανες για να μηδενιστεί η χοριακη? 

      Εμένα ήταν στα ύψη η χοριακη 3 μέρες καθυστέρηση 4000 μετά έφτασε 10000 ημπγν Ελλάδα εδώ στηβ Αγγλία όταν γύρισα δεν μετρήσαμε χοριακη προχωρησαμε σε απόξεση μάλιστα  2 εβδομάδες μετά …Όοτε σκέψου τώρα τι τράβηξα στην αναμονή μέχρι τιν απόξεση … με αιμορραγίες φοβερές άστο ...  πρώτη εγκυμοσύνη μετά από τόσο καιρό και μ βγήκε από τη μύτη … το μετά δεν στο περιγράφω που είχα συμπτώματα έως και τρεις μήνες μετά .. έπειτα επιτέλους μας δέχτηκαν για εξωσωματική λόγω μεγάλης αναμονής και εκεί που συζητήσουμε ακόμα και για δωρεα ωαρίων γιατί δεν βλέπαμε πολλά ωάρια με αρξετα χαμηλή αμη έφτασα σε ένα καλό σημείο να μετράω 5 βλαστοκυστες … 4 τις βάλαμε κατάψυξη … τώρα τι να πω δεν σφιζω και από τύχη στο θέμα μητρότητα αλλά δεν χάνω τη πίστη μου … αλλά αισιόδοξη δ είμαι .. κάτι τρέλα μου κάνει π οργανισμός μου . Μια ξυπνάω με πόνους στήθος την άλλη τίποτα, μια είναι πρησμενο μια όχι … σήμερα δ έχω τίποτα δηλαδή . Το τεστ αχνο χθες  σήμερα η γραμμή ανάθεμα κ εάν ήταν εκεί .. και από τα βίντεο που βλέπω στο εξωτερικό οι γραμμές είναι εκεί κ μετά από ένα μήνα .. κάτι δηλαδή δ μ κολλάει .. όποτε ότι είναι να γίνει ας γίνει πραγματικά κουράστηκα …

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Καλημέρα κοριτσάκια μου. Διάβασα τα νέα σας, πήρα μια εικόνα, αλλά μην νομίζετε ότι τα θυμάμαι όλα τώρα :tongue::tongue:. Εύχομαι όλες οι εγκυμοσύνες να πάνε καλά και να τις απολαύσουμε κορίτσια μου. Ξέρετε τι έλεγε η γιαγιάκα μου; Στο πρώτο τρίμηνο της εγκυμοσύνης ευχόταν πάντα "ΚΑΛΗ ΣΤΕΡΕΩΣΗ''. ΚΑΛΗ ΣΤΕΡΕΩΣΗ σε όλες μας λοιπόν.

Ριτάκιιιιιιι μου πολύ χάρηκα που σε είδα εδώ. Έλεγα αν δεν είχες έρθει ήδη να στο έλεγα, αλλά με πρόλαβες. Εσύ συμπτωματάκια; Τίποτα; Εμένα ευτυχώς χτες και προχτές υποχώρησαν λίγο οι αναγούλες.

Μυρίνα μην αγχώνεσαι τόσο με τα κιλά...... και τα δικά μου δεν είναι και λίγα :tongue::tongue::tongue: Λίγο προσοχή θέλει. Έχω το παράδειγμα μιας γνωστής μου που έμεινε έγκυος στα 110 κιλά, τον πρώτο καιρό με αναγούλες κλπ έχασε 2 κιλά, και στη συνέχεια διατήρησε το βάρος σε όλη την εγκυμοσύνη. Μετά από λίγο που γέννησε ήταν 100 κιλά. Δηλαδή -10 :P:p:p

Όσον αφορά το θέμα της δουλειάς, είμαι της άποψης ότι αν η εγκυμοσύνη πάει καλά, δεν υπάρχει λόγος να σταματήσουμε τις δραστηριότητες μας. Εντάξει δεν εννοώ να πάρουμε τα βουνά ή να τρέξουμε Μαραθώνιο, αλλά και στη δουλειά μας μπορούμε να πάμε και τη βόλτα μας κλπ. Αν φυσικά υπάρχουν προβληματάκια καλύτερα να ''καθήσουμε φρόνιμες'' και να ζητήσουμε βοήθεια από όπου γίνεται. Τα παιδάκια είναι Δώρα Θεού και δεν πρέπει να χάνονται από απερισκεψίες.

Τώρα γι' αυτά που επιτρέπονται και απαγορεύονται στην εγκυμοσύνη, διατροφικά εννοώ, εγώ έχω κόψει εντελώς τσίχλες, καραμέλες κλπ που περιέχουν ασπαρτάμη γιατί επηρρεάζει τα νεφρά και τα προϊόντα τύπου light για τον ίδιο λόγο.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Γεια σας κορίτσια!!

Ας ελπίσουμε το μωράκι μου να είναι καλά και αυτή η αποκόλληση να μην ήτανε κάτι σοβαρό.

geo_angela και η κουμπάρα μου, μου είχε πει ότι οι αναγούλες τις είχαν αρχίσει μετά που άκουσε καρδούλα!! Υπομονή!

Πραγματικά σε αυτό που περνάω νοιώθω πως κανείς δεν μπορεί να με νοιώσει, η μόνη μου παρηγοριά είναι αυτός εδώ ο χώρος!

Καλή συνέχεια σε όλες και τα καλύτερα για τους υπέρηχους εύχομαι!!

Να ακούς τις οδηγίες του γιατρού σου και να ξεκουράζεσαι!!! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά.

Εγώ την Δευτέρα έχω το δεύτερο ραντεβού με τον γιατρό μου και ανυπομονώ να ακούσω την καρδούλα από το μωράκι μου!

Το γάλα συνεχιζω να μην μπορώ να το πιω.

Θα τα πούμε ξανά.. Φιλιά σε όλες.


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια...σήμερα δεν μπορούσα να μπω καθόλου στο parents δεν ξέρω γιατι...τι κανετε????διαβασα λίγο γρήγορα τα νεα....έχω να σας πω οτι και εγω άγχος αν όλα πανε καλα σε αυτη την εγκυμοσύνη...αλλα μάλλον καταλαβαίνω τι φταίει....δεν είμαι προσεκτική όσο ήμουνα στο πρώτο....και δουλειες κάνω και τον μικρο σηκωνω και πολλα πράγματα....δεν μπορω όμως να κάνω αλλιως....ελπίζω να είναι καλα και να μην του προκαλώ ζημιά....

Όσο αφορά τους εμετους και τις αναγουλες συνεχίζονται ναι...αλλα τι να κάνω...υπομονη....σήμερα έχω ραντεβού με την γιατρο να το ακούσουμε....ελπίζω να είναι καλα....

Σας χαιρετώ προς το παρόν και να προσέχετε ναι??


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Να καλοσωρισω όλες τις νεες μανουλες και να ευχηθω σε αυτες που πρεπει να μεινουν για λιγο στο κρεβατι, υπομονη και όλα θα πανε καλα! Ειναι ευκαιρια για λιγη ξεκουραση ,ετσι να το δειτε :tongue:Και μην ξανακουσω για κακα προαισθήματα!

Εγω μεχρι και την Δευτερα ήμουν χαλια απο τις αναγουλες και τα σχετικα και την Τριτη ξαφνικα μια χαρα! Αγχωθηκα να πω την αληθεια και ζητησα νωριτερα ραντεβου απο τον γιατρο μου γιατι μεχρι την Δευτερα δεν αντεχα! Ετσι πήγαμε χτες , το ειδαμε , το ακουσαμε και όλα μια χαρα! Κι αφου ελλατωθηκαν -εξαφανιστηκαν οι αναγούλες ακόμη καλύτερα!! Ευχομαι όλες να απαλαγειτε γρήγορα απο αυτην την ταλαιπωρια!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κι από μένα!

αγωνιστικούς χαιρετισμούς σε όσες πλήττονται από ναυτίες και εμετούς, συμπάσχω κι εγώ τις τελευταίες μέρες, πρώτη φορά δε μου χει ξανατύχει αυτό. όλες οι εγκυμοσύνες μου ήταν διαφορετικές, εντελώς όμως.

σήμερα έχουμε γεννητούρια στον αύγουστο του 2009, οπότε και μεγααααλη αγωνία!!!!!απ το πρωί σε αναμμένα κάρβουνα κανονικά!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Kάλησπερα κορίτσια χτες πήγαμε στον γιατρό κ είδαμε το φασολακι ακούσαμε κ καρδούλα και μου είπε όλα καλα!!μου έδωσε κ το πακέτα κι με τις εξετάσεις!!!εκλεισα ραντεβού κ 1/3 για αυχενικη...βρε κορίτσια μου έγραψε και εξέταση για ινοκυστικη και στα 2 παιδιά δεν έκανα ούτε στις άλλες εγκυμοσυνες εσάς σας γράψαμε αυτή την εξέταση;;υπομονή με τις αναγουλες και εγω έτσι εαι όλη μέρα ίδια εγκυμοσύνη με της κόρης μου έχω!!!αννα η φεμ γεννάει;;


:-D

Link to comment
Share on other sites

από τωρα έκλεισες αυχενική; εγώ το υπολογίζω για 03.02 μάλλον.

ναι η φιμεηλ μας! πότε ανακοίνωνα τη πρώτη της γέννα και τώρα περιμένω να μάθω για τη δεύτερη!

στο πρώτο παιδί είχα έντονους πόνους περιόδου και συσπάσεις σχεδόν όλους τους μήνες κι έπαιρνα ένα κάρο χάπια.

στο δεύτερο παιδί είχα φοβερή υπνηλία. ηταν σα να κοιμήθηκα πρωτοχρονιά όταν έκανα το τεστ και να ξύπνησα πάσχα!!!!

πέρυσι είχα πόνους στη μέση, ήταν οπίσθια η θέση του και χτύπαγε στα νεύρα της μέσης.

τώρα ναυτίες.

καμία σχέση δηλ.

Link to comment
Share on other sites

καλά γεννητούρια λοιπόν στο καφέ σας ΑΝΝΑ27

Εγώ όπως πάνε τα πράγματα με βλέπω για καφέ Σεπτέμβριου

πριν λίγο γυρίσαμε από τον 2ο υπέρηχο

το σποράκι έχει μεγαλώσει φυσιολογικά μέσα σε μια βδομάδα

και η καρδιά χτυπούσε πιο γρήγορα 126/λεπτό

το μόνο περίεργο είναι ότι στις μετρήσεις είναι μια βδομάδα μικρότερο

δηλαδή ημερολογιακά είμαι 7+6 και υπερηχογραφικά είμαι 6+6

αυτό δεν θα ήταν καθόλου περιέργο αν είχαμε με το σύζυγο

έστω και μια επαφή μετά την 14η μέρα του κύκλου

αλλά δεν είχαμε

οπότε προς τι αυτή η καθυστέρηση στη σύλληψη ή στην ανάπτυξη?

η γιατρός είπε ότι μόνο στην αυχενική θα ξεκαθαρίσει το τοπίο

μπορεί να έτυχε...μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα το μωρό

(αυτό δεν μου το είπε το σκέφτομαι εγώ)

μέχρι τότε υπομονή!!!

αφού δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο

αποφάσισα να ηρεμήσω και να περιμένω....

αυτά


Konstantinos 04/12/10 - Eirini 26/03/13 - Nikolas 25/08/15 - Athina 11/06/18

Link to comment
Share on other sites

εννοείται να ηρεμήσεις και να περιμένεις...το καλύτερο.

θα σου πρότεινα εγώ απ την άλλη να επισκεφτείς κι έναν γιατρό ακόμη, να πάρεις μια δεύτερη γνώμη. δε λέω ότι είναι ανεπαρκής ο γιατρός σου σε καμία περίπτωση αλλά ίσως να βοηθήσει μια μέτρηση σε διαφορετικό μηχάνημα.

όλα να πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

στο πρώτο παιδί είχα έντονους πόνους περιόδου και συσπάσεις σχεδόν όλους τους μήνες κι έπαιρνα ένα κάρο χάπια.

στο δεύτερο παιδί είχα φοβερή υπνηλία. ηταν σα να κοιμήθηκα πρωτοχρονιά όταν έκανα το τεστ και να ξύπνησα πάσχα!!!!

πέρυσι είχα πόνους στη μέση, ήταν οπίσθια η θέση του και χτύπαγε στα νεύρα της μέσης.

τώρα ναυτίες.

καμία σχέση δηλ.

Πόσα παιδάκια έχεις; Τρία και πας για 4ο ;;;;;:confused::confused::confused::confused: Χαρά στο κουράγο σου

Εγώ όπως πάνε τα πράγματα με βλέπω για καφέ Σεπτέμβριου

Κοίτα και εγώ έχω ΠΗΤ 5/9 αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να με τραβήξει τόσο. Στην κορούλα μου είχα ΠΗΤ 12/7 και γέννησα 27/6. Όλοι μου έλεγαν ότι ''δεν υπάρχει περίπτωση, πρώτο παιδί, θα πάρεις όλο το μήνα κλπ''. Κάποια στιγμή γύρω στον 4ο μήνα κοίταζα ένα ημερολόγιο και γυρίζω και λέω στον άνδρα μου ''27/6 θα γεννήσω''. Εννοείτε ότι δεν με πίστεψε κανείς, αλλά εγώ συνέχισα να λέω αυτή την ημερομηνία. Όταν τελικά στις 27/6 είπαμε ότι γέννησα δεν με πίστευαν :tongue::tongue::tongue::tongue: Οπότε και τώρα υπολογίζω γύρω στις 20/8

πριν λίγο γυρίσαμε από τον 2ο υπέρηχο

το σποράκι έχει μεγαλώσει φυσιολογικά μέσα σε μια βδομάδα

και η καρδιά χτυπούσε πιο γρήγορα 126/λεπτό

το μόνο περίεργο είναι ότι στις μετρήσεις είναι μια βδομάδα μικρότερο

δηλαδή ημερολογιακά είμαι 7+6 και υπερηχογραφικά είμαι 6+6

αυτό δεν θα ήταν καθόλου περιέργο αν είχαμε με το σύζυγο

έστω και μια επαφή μετά την 14η μέρα του κύκλου

αλλά δεν είχαμε

οπότε προς τι αυτή η καθυστέρηση στη σύλληψη ή στην ανάπτυξη?

η γιατρός είπε ότι μόνο στην αυχενική θα ξεκαθαρίσει το τοπίο

μπορεί να έτυχε...μπορεί να έχει κάποιο πρόβλημα το μωρό

(αυτό δεν μου το είπε το σκέφτομαι εγώ)

μέχρι τότε υπομονή!!!

αφού δεν μπορώ να κάνω και κάτι άλλο

αποφάσισα να ηρεμήσω και να περιμένω....

αυτά

Και εγώ λίγη αγωνία γι' αυτό. Στον ένα και μοναδικό υπέρηχο που έχω κάνει το έβγαλε περίπου 5 μέρες μικρότερο και ο γιατρός μου είπε ότι μπορεί να είναι καθυστερημένη σύλληψη...... δεν μου βγαίνουν όμως οι ημερομηνίες. Έτσι έχω αγωνία ως τον επόμενο υπέρηχο στις 30/1.

Θετική σκέψη κορίτσια και όλα θα πάνε καλά.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Kάλησπερα κορίτσια χτες πήγαμε στον γιατρό κ είδαμε το φασολακι ακούσαμε κ καρδούλα και μου είπε όλα καλα!!μου έδωσε κ το πακέτα κι με τις εξετάσεις!!!εκλεισα ραντεβού κ 1/3 για αυχενικη...βρε κορίτσια μου έγραψε και εξέταση για ινοκυστικη και στα 2 παιδιά δεν έκανα ούτε στις άλλες εγκυμοσυνες εσάς σας γράψαμε αυτή την εξέταση;;υπομονή με τις αναγουλες και εγω έτσι εαι όλη μέρα ίδια εγκυμοσύνη με της κόρης μου έχω!!!αννα η φεμ γεννάει;;

γεια σου αννα!!! συγχαρητηρια για το μωρακι σου!

μηπως σου εγραψε κυστικη ινωση??? αν ειναι αυτη η εξεταση, δωσε συγχαρητηρια στον γιατρο σου!!! ειναι μια πολυ σημαντικη εξεταση που δυστηχως δεν την κανουν στις εξετασεις ...

εγω πολυ θα ηθελα να την κανω αλλα εδω στο ηρακλειο ειναι δυσκολο...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγκυούλες. Τι κάνετε? Πολλες μαζευτήκαμε, και για την ώρα μου είναι δύσκολο να θυμηθώ ονόματα. Εύχομαι με το καιρο, να γνωριστούμε καλύτερα. Αλλωστε έχουμε και τόσους μήνες μπροστά μας!

Πάντως χαίρομαι που τα κοριτσάκια που κάπως ταλαιπωρήθηκαν στην αρχή, ακούγονται πιο αισιόδοξα. Μακάρι όλα να πάνε καλά και όλες μας να κρατάμε τα μωράκια μας στην αγκαλια τον Αύγουστο!

Οσο για τις κοπέλες που δε μπορούν να υπολογίσουν την ημερομηνία σύλληψη, σκεφτείτε πως τα σπερματοζωάρια μπορουν να ζήσουν στη μήτρα εως 2 με 3 μέρες και σε κάποιες περιπτώσεις έως και εφτά μέρες (μιλάμε για πρωταθλητές)! Οπότε, άμα δε γνωρίζεται τη μέρα της ωορρηξίας σας με ακρίβεια, πολλά μπορει να συμβούν.

Αλλά πρέπει να ομολογίσω πως και εμεις είμαστε μέσα στην αγωνία, και μέχρι στιγμής δεν έχουμε χαρει την εγκυμοσύνη μου τόσο (και την περιμέναμε καιρο). Ευχομαι απλώς να είναι ο φόβος, που τελικά η ευχή μας πραγματοποιήθηκε. Αλλώστε πέρασε και ο καιρός και την Τρίτη το πρώι πάω για την αυχενικη. Θα είμαι 11 εβ και 6 μέρες. Φαντάζομαι αν όλα είναι καλά, θα μπορέσουμε να ησυχάσουμε κάπως και να αρχίσουμε να χαιρόμαστε την εγκυμοσύνη.

Και την επόμενη παρασκευή με το καλό ερχομαστε Ελλάδα για λίγες μέρες, και θα ήθελα να ανακοινωσω την εγκυμοσύνη μου στην οικογένεια μου. Ακόμα δε ξέρουν τίποτα..........

Καλό σαββατοκύριακο σε όλες μας και καλή ξεκούραση. Την χρειαζόμαστε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

Α, ξέχασα να σας ρωτήσω και κάτι ακόμα.

Αναγούλες ή εμετο δεν είχα καθόλου. Θέλω να πιστεύω πως απλώς ήμουν τυχερη! Αυτό όμως που με ανησυχεί είναι που δεν έχω συχνοουρία. Από όσα διαβάζω, φανταζόμουν ότι η συχνοουρία είναι αναπόφευκτη στην εγκυμοσύνη και κυρίως το βράδυ. Εσείς ξυπνάτε το βράδυ για τουαλέτα?

Το μόνο έντονο σύμπτωμα που έχω είναι ο πόνος στη μέση μου, που με πιάνει κυρίως μετά τις 12 το μεσημέρι. Μήπως σημαίνει πως η μήτρα μου δεν έχει τη σωστη κλίση?:-( Ποιος περιμένει ως την Τρίτη να δει τι συμβαινει εκεί κάτω?:-( Εχει καμιά άλλη πρόβλημα με τη μέση της?

τελικα, δύο ερωτήσεις έκανα, χιχι!

Link to comment
Share on other sites

Despoina80 μην ανησυχείς με την συχνοουρία... κι εγώ πηγαίνω συχνά τουαλέτα αλλά σπάνια ξυπνάω το βράδυ τουαλέτα. Πίνω αρκετό νερό και ένα με δύο φυσικούς χυμούς και λογικό είναι να επισκέπτομαι μερικές φορές συχνά την τουαλέτα.

Θα ήθελα να σε ρωτήσω πως και θα κάνεις την αυχενική τόσο νωρίς? Νομίζω ότι την κάνουν στον τρίτο μήνα. Εάν είσαι ήδη τριών μηνών τότε γενάς πιο νωρίς.

καλά να περάσεις στο ταξίδι σου και να έχεεις μία καλή τελειόμηνη εγκυμοσύνη!!


Ye4Ip3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...