Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Ρίτα ευχαριστώ για τις προτάσεις, βρήκα σήμερα κιμά στα βιολογικά και πήρα μπόλικο να της φτιάξω διάφορα, ελπίζοντας ότι κάτι από όλα θα της αρέσει επιτέλους!! :tongue:

Zoiskos εσύ αν δεν κάνω λάθος δεν θηλάζεις, σωστά; Και πάλι σου ξυπνάει! Γιατί μου την λένε ότι φταίει ο θηλασμός και δεν έχει φτιάξει πρόγραμμα με τον ύπνο της ακόμα!! :?

Περαστικά στα αρρωστάκια!! Εύχομαι γρήγορα να γίνουνε όλα τα μωράκια καλά!! Agtog εσείς έχετε ταλαιπωρηθεί πολύ με τις ιώσεις φέτος ρε γμτ :cry:

Η δικιά μου έχει πλέον βγάλει εντελώς (δεν έχουν μεγαλώσει πολύ αλλά φαίνονται όταν χαμογελάει) και τα δύο πάνω δόντια (4 στο σύνολο :cool: ) και βλέπω τα παραδίπλα κι από τις δύο πλευρές φουσκωμένα!! Έχει πολύ ζόρι.. Επίσης και το κοτόπουλο που βάλαμε στις τροφές πρόσφατα την ζόρισε στο θέμα των κενώσεων, αν και κάνει κανονικά από μόνη της, αλλά ζορίζεται.. Δεν ξέρω βέβαια μήπως δεν είναι το κοτόπουλο αλλά είναι το λαδοκούλουρο που βάλαμε στα φρούτα αυτό που την "έσφιξε".. Πάντως έχει πολύ γκρίνια αυτές τις μέρες γενικά.. Είμαστε και στην μέση άλματος..


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ήρθε ο ατμομάγειρας με Βρετανική μπρίζα!! Τον πήρα από το Βρετανικό Amazon και ίσως ήταν αναμενόμενο.. Ή μήπως έπρεπε/μπορούσα κάπου να επιλέξω;; Ρίτα κι εσύ από Amazon δεν τον πήρες;; Agtog έχεις πάρει ηλεκτρικές συσκευές από Amazon;;; Τί μπρίζα είχαν;; Τώρα πρέπει να πάω να πάρω μετατροπέα!! :cool:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Μανούλες γεια σας!

Δέχεστε νέες μανούλες στην παρέα σας? :P

Λίγα λόγια για μας:

Γέννησα τον μπομπιράκο μου στις 4 Αυγούστου, είμαστε στον όγδοο μήνα δηλαδή..

Είναι ένας όμορφος ξανθούλης, χαρούμενος και ζωηρός (λίγο παραπάνω από ζωηρός θα έλεγα :tongue:) ο οποίος απο τοτε που μπουσούλησε δεν βάζει κώλο κάτω...γκρρρρ

Από φαγητό θα μπορούσαμε και καλύτερα..Μεγάλο πρόβλημα η φρουτόκρεμα κορίτσια δεν την θέλει με τίποτα...ουφ!

Τρελαινόμαστε όμως για κρεατόσουπα-ψαρόσουπα, κάτι είναι κι αυτό!

Κορίτσια διαβάζω ορισμένες που τους δίνετε φαγητο-κομματάκια και σας θαυμάζω! Εχω μεγάλη φοβία με αυτό το πράγμα αλλά θέλω να το ξεπερασω γιατι είναι κρίμα για δικες μου χαζοφοβιες να του στερω πράγματα! Πείτε μου κατι που μπορω να του δωσω για αρχη να μασουλησει??

ΥΓ χαίρομαι που σας βρηκα, μακαρι να σας ειχα ανακαλυψει νωριτερα :D


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπερα κοριτσια!

Fritz καλως ηρθες!φυσικα κ δεχομαστε.να σου ζησει ο κουκλος.εγω εφ οσον εχει δυο δοντια του εχω δωσει αρκετα.μπανανα φραουλα πατατα ψωμι..μην φοβασαι δεν πνιγονται αν παρει μεγαλο κομματι θα το βγαλει μονος του αυτοματα.καλη επιτυχια.

Συμπεθερα πως ειναι η νυφη μου??εχει ταλαιπωρηθει το κοριτσακι μου με τις ιωσεις!να της σκασεις ενα μεγαλο φιλι!!;)

Zoiskos χαλια η κατασταση απ τα δοντακια.ταλαιπωρουμαστε ολοι.εμεις κανουμε κ δεκατα συνεχεια..ο παιδιατρος λεει depon εγω δεν δινω.

Τα νεα μας ειναι οτι ολη την ωρα θελει αγκαλια μου η να σηκωνετε μονος του στο παρκο κ να περπαταει.αυτος απο 3 μηνων εκανε βηματακια τι να περιμενω τωρα........γκρινιαζουμε πολυ κανουμε χαλια υπνο αλλα ευτυχως τρωμε :) :)

Και απ οτι βλεπω θα μας σκασουν πολλα δοντακια μαζεμενα.

Αγλαια εχω ξαδερφη στην Γερμανια κ μου ειπε οτι το depon το εχουν καταργησει λεει ακομα κ για τους μεγαλους καταστρεφει το στομαχι.να μην δινω.εγω μιλησα με τον παιδιατρο μας κ μου ειπε δεν υπαρχει προβλημα ολα το ιδιο ειναι.σκεφτομουν να παρω τα υποθετα αλλα.....

Αυτα απο μας παω να κανω νανι...(λεμε τωρα :P)

Σας φιλω

Καλο βραδυ να εχουμε!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Greta μου γεια σου!

Κι εμεις ακριβώς έτσι, ορθιος τη μιση μερα και μπουσουλιστος την υπολοιπη! Εμεις απο δοντακια εχουμε δυο και μαλλον ετοιμαζονται και τα υπολοιπα γιατι εχει λιγη γκρινίτσα..απο ύπνο, ξυπναει για γαλα γυρω στις 2 και αλλες 2-3 φορες για πιπιλα.

Αν δω οτι ειναι πολυ ανησυχος και ξυπναει συχνα, κοιμόμαστε και οι 3 μαζι στο κρεβατι οπου φυσικα κοιμαται σαν πουλακι! :)

Βρε Greta και κατι αλλο..το μενου σας τι περιεχει?

Εχω την εντυπωση οτι εχουμε μεινει λιγο πισω, πχ δεν μου εχει πει τιποτε για ζυμαρικα εμενα..δινω φρουτοκρεμα-κρεατοσουπα ή ψαρόσουπα και το απογευμα φαριν λακτε. δοκιμασα και τα γιαουρτακια advance αλλα εφαγε 2 κουταλιτσες μονο..

Την μπανανα να του τη δωσω δηλαδη ολοκληρη λες στο χερι? Ωχ παναγια μου το σκεφτομαι και φοβαμαι :oops::oops:


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ακόμα άρρωστες στο σπίτι, δεν υποφέρεται η κατάσταση!

Fritz καλοσώρισες (έχεις σχέση με γερμανία ή τυχαίο το nick?). Με τα κομματάκια το έχω κι εγώ αυτό, εγώ σήμερα επιτέλους της έδωσα μπισκότο το οποίο έλιωνε κι έφτυνε όλη την ώρα, γέμισε ολόκληρη, τα μαλλιά, τα μανίκια, το κάθισμα, βρε Δέσποινα, εσένα δεν τον κάνει πια;;;;; Πανικός!!! Fritz νωρίς δεν σου έβαλε ο γιατρός την ψαρόσουπα; Γιατί είχα την εντύπωση ότι δίνουν ψάρι πιο αργά; Μακαρονάκι και ρύζι βάζουμε σε αυτήν την ηλικία νομίζω, ρώτα όμως.

Greta, το depon είναι παρακεταμόλη, και τα υπόθετα τα παδικά όποιο όνομα και να εχουν (apotel, dolal, depon) πάλι παρακεταμόλη είναι... Παρακεταμόλη θα χρησιμοποιούν δεν μπορεί, απλά θα την δίνουν σε άλλο σκεύασμα με άλλο όνομα ή όχι; Τα άλλα αντιπυρετικά που δίνονται είναι το ponstan που πάντα τους έκανε εμετό και άλλα με ουσία την ιβουπρουφένη (πχ. το algofren αλλά έχει και άλλα των οποίων δεν θυμάμαι το όνομα), αλλά είναι άλλες οι αναλογίες και ρώτα τον γιατρό σου, έχω όμως την εντύπωση ότι πάντα πρώτα δίνουν παρακεταμόλη και ως δεύτερη την άλλη ουσία στο τρίωρο, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει!

Το μωρό πάντως είναι τέλειο (GRETA!!!!), είναι γελαδιάρικο που λέει και ο άντρας μου, καλημέρα να του πεις γελάει, ελπίζω να το κρατήσει και όταν μεγαλώσει!!! Όταν ακούει μουσική κουνάει σαν ροκού το κεφάλι πάνω κάτω, χτυπιέται και γελάει!!! Όνειρο, αν δε είμαι κι εγώ ελεύθερη και αρχίσω να χτυπιέμαι μαζί της γίνεται καταρράκτης το γέλιο της!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

fritz καλως ορισες!!να σου ζησει το μπεμπε!!κι εγω νομιζω οτι νωρις αρχισατε ψαροσουπα.

ηρθε ο ντοκ σημερα.μας βρηκε 8 κιλα και 71,5 ποντους!!θα ξεκινησουμε και γιαουρτι.


mOlSp3.png

R9wLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερρρρρα σας!!!!

Fritz οχι στο χερι.κοψε μικρα κομματακια κ αστα στο τραπεζακι του.κοιτα δεν τα πετυχαινουν παντα μεσ στο στομα αλλα προσπαθουν.εχει πολυ γελιο.εμεις τρωμε φρουτα το πρωι μετα λαχανικα με μοσχαρακι η κοτοπουλο.μου ειπε πιο πολυ κοκκινο απ οτι λευκο κρεας κ μου τονισε οχι ψαρι.νομιζω μετα τον χρονο ψαρι.κ το ξερω κ απο αλλες μανουλες.εσεις γιατι τοσο νωρις.(κ το απογευμα φρουτα παλι)δεν θελει με τιποτα κρεμες ο παιδιατρος μας

Αγλαια μου δεν ξερω.δεν την ρωτησα θα την ρωτησω ομως κ θα σου γραψω.χορευει η νυφη μου???το μωρο μου..εμεις οχι ακομα αλλα ειμαστε κ εμεις γελαστουλιδες.κ αν πας κ του μιλησεις τεντωνετε κ σου λεει χαιδεψε με!!!παρ ολο που ζοριζετε μωρε παλι χαμογελαει!κ εγω ελπιζω να παραμεινει ετσι κ.να μην γινει κλαψιαρης!

Χριστινιο μια χαρα ειστε!φτου φτου;)

Παω να κανω καφε..

Καλημερρρρρρρρρα!!!!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα, κούκλες!!!

Fritz, καλωσήρθες στην παρέα!!!Βέβαια, και εγώ δεν είμαι συστηματική στην παρέα αλλά προσπαθώ να γίνω!!!!:tongue::tongue::tongue:

Greta, και εγώ δεν δίνω αλλά και όταν το αποφασίζω δεν το πίνει!!!!!:rolleyes::rolleyes:

Myrina, καλά θυμάσαι. Δεν θηλάζω πλέον... Και εγώ σκεφτόμουν πόσο πιο λίγο θα κοιμόταν αν θήλαζε;;; Και όταν θήλαζε κοιμόταν ακόμα πιο λίγο, θέλω να σου πω...

Μπράβο, Χριστινιό!!Είστε πολύ ωραίοι!

Πάντως, κορίτσια, και σε εμένα είπε να βάλω ψάρι από τώρα.Εγώ, βέβαια, δεν το έκανα γιατί δεν τρώει τα βασικά!!!!!:shock::shock::shock::shock:

Καλημέρες και φιλιά πολλά!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια αυτό που λέτε γα το ψάρι είναι αλήθεια, κι εμενα όλες οι γνωστες μου με μωρακια δεν το εχουν δωσει ακομα.

Αλλα εμενα μου ειπε να το δωσω απο τους 6μισι μηνες! και η αληθεια ειναι οτι ειναι και το αγαπημενο του! Για κοτοπουλο μου ειπε οχι ακομα γιατι λεει εμποδιζει την απορροφηση του σιδηρου..

καθε γιατρος τα δικα του!

Εμεις τελευταια φορα που μετρηθηκαμε (πριν ενα μηνα) ημασταν 8.600 και 75 ποντους αλλα ψιλοαγχωθηκα γιατι δεν πηρε καθολου υψος απο τον προηγουμενο μηνα και απο κιλα λιγα γραμμαρια μονο..αυριο εχουμε παλι ραντεβου, ελπιζω να παρει εστω ενα εκατοστο να μου φυγει το αγχος..

Greta σημερα το πρωι του εδωσα μπανανουλα στο χερι και χαιροταν ο καυμενος! εγω ημουν σε αναμμενα καρβουνα βεβαια αλλα σιγα σιγα θα συνηθίσω!

Καλημερα σε ολες κι ευχαριστω για το καλοσωρισμα!!


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια, ακόμα άρρωστες στο σπίτι, δεν υποφέρεται η κατάσταση!

Fritz καλοσώρισες (έχεις σχέση με γερμανία ή τυχαίο το nick?). Με τα κομματάκια το έχω κι εγώ αυτό, εγώ σήμερα επιτέλους της έδωσα μπισκότο το οποίο έλιωνε κι έφτυνε όλη την ώρα, γέμισε ολόκληρη, τα μαλλιά, τα μανίκια, το κάθισμα, βρε Δέσποινα, εσένα δεν τον κάνει πια;;;;; Πανικός!!! Fritz νωρίς δεν σου έβαλε ο γιατρός την ψαρόσουπα; Γιατί είχα την εντύπωση ότι δίνουν ψάρι πιο αργά; Μακαρονάκι και ρύζι βάζουμε σε αυτήν την ηλικία νομίζω, ρώτα όμως.

Greta, το depon είναι παρακεταμόλη, και τα υπόθετα τα παδικά όποιο όνομα και να εχουν (apotel, dolal, depon) πάλι παρακεταμόλη είναι... Παρακεταμόλη θα χρησιμοποιούν δεν μπορεί, απλά θα την δίνουν σε άλλο σκεύασμα με άλλο όνομα ή όχι; Τα άλλα αντιπυρετικά που δίνονται είναι το ponstan που πάντα τους έκανε εμετό και άλλα με ουσία την ιβουπρουφένη (πχ. το algofren αλλά έχει και άλλα των οποίων δεν θυμάμαι το όνομα), αλλά είναι άλλες οι αναλογίες και ρώτα τον γιατρό σου, έχω όμως την εντύπωση ότι πάντα πρώτα δίνουν παρακεταμόλη και ως δεύτερη την άλλη ουσία στο τρίωρο, αλλά δεν ξέρω αν ισχύει!

Το μωρό πάντως είναι τέλειο (GRETA!!!!), είναι γελαδιάρικο που λέει και ο άντρας μου, καλημέρα να του πεις γελάει, ελπίζω να το κρατήσει και όταν μεγαλώσει!!! Όταν ακούει μουσική κουνάει σαν ροκού το κεφάλι πάνω κάτω, χτυπιέται και γελάει!!! Όνειρο, αν δε είμαι κι εγώ ελεύθερη και αρχίσω να χτυπιέμαι μαζί της γίνεται καταρράκτης το γέλιο της!

Agtog μου, δεν εχω καμμια σχεση με Γερμανια, απλά ετσι φωναζω τον μικρουλη μου επειδη ειναι ασπρος ασπρος και ξανθουλης σαν γερμανακι..(σε αντιθεση με μενα το μαυροτσουκαλο:tongue: )


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!Fritz καλως μας ηρθες να χαιρεσαι το αντρακι σου!

Την μπανανα καλυτερα να την κρατας εσυ για αρχη ή να του δινεις μικρα κομματακια!

εμεις καλα και σιγα σιγα ολοκληρωνω τα της βαπτισης!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια!

Μάλλον κοντεύουμε να γίνουμε καλά, άντε να καταφέρουμε να βγούμε καμιά βόλτα! Greta, αν χορεύει λέει η νύφη σου; Αγαπημένο τραγούδι "Take me down to the paradise city κτλ. κτλ." , δεν θα την μαζεύουμε σε λίγο, να τα παντρέψουμε μικρά μικρά τα γελαστά μας παιδιά να ξενοιάσουμε!!!

Δεν μου λέτε, τοστ όταν λέτε ότι τους δίνετε τους το κόβετε μπουκίτσες μπουκίτσες μικρές ή τους δίνετε κομμάτι να κρατάνε;

Με το καλό Ρίτα, όλα τέλεια τα φτιάχνεις!!!

Το ψάρι στη μεγάλη μου στο χρόνο πάνω είχε κάνει αλλεργία, αλλά είχε φανεί αμέσως είχε κοκκινίσει γύρω γύρω από το στόμα πάρα πολύ!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...