Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 5 λεπτά , Faith22 είπε:

       

      Χθες είχα υπέρηχο κ είναι όλα καλά.Ειμαι στην 25η εβδομάδα κ με έχει ενημερωσει η μαία ότι δεν είναι συστηματικές οι κινήσεις των εμβρύων αυτή την εβδομάδα.Χθες αυτό δεν το συζήτησα καθόλου με τον γιατρό.Εγω όμως τα νιώθω κάθε μέρα κ σήμερα από το πρωί δεν τα είχα νιώσει κ είχε πάει 3 το μεσημέρι.Η ξαδέρφη μου πριν 3 εβδομάδες έχασε το μωρο της στις 33 εβδομάδες.Δεν το ένιωσε μια μέρα κ τελικά είχε ενδομητρίο θάνατο.Το αναφέρω για να καταλάβετε λίγο την ψυχολογία μου,θέλω δεν θέλω είναι κάτι που το σκέφτομαι κάθε μέρα.Η μαία μου το ξέρει.Στελνω λοιπόν το μεσημέρι ότι δεν έχω νιώσει τα μωρά χωρίς να της πω καλησπέρα,ήμουν στο κρεβάτι όλο το πρωί ζουμπωντας την κοιλιά μου κ ενώ ήθελα μόνο ένα μην ανησυχείς μου απαντά ότι "κακώς δεν ρώτησες τον γιατρό,είπαμε μετράμε μετά τις 32 εβδομάδες κ παρεπιπτόντως καλησπέρα τάδε" κ της απάντησα "ναι κακώς δεν ρώτησα τον γιατρό κ ρωτάω εσένα.Δεν βλάπτει λίγο ενσυναίσθηση που κ που.Καλησπερα".Απάντησα έτσι γιατί ένιωσα ειρωνεία.Λαθος μου,το ξέρω.Μου απάντησε κ εκεινη πάλι αλλα το άφησα εκεί.Δεν ξανααπαντησα.Δεν ήθελα να το συνεχίσω.

      Κ τώρα το βράδυ μου έστειλε ο γιατρός μήνυμα ότι αν δεν με καλύπτουν,να κάνω τις επιλογές μου,εννοώντας ότι μπορώ να φύγω κ να αλλάξω γιατρό,μαζί με ένα κατεβατο.

      Αυτό με πείραξε παρά πολύ.Ενιωσα ότι με διώχνει.

      Ξέρω ότι είμαι παράλογη,εκφραστείτε ελεύθερα.

       

       

      Ε βλακεία του γιατρού . Κανονικά έπρεπε να σε πάρει τηλέφωνο Κ να σε ρωτησει εάν είσαι καλά Κ γιατί μίλησες έτσι στην μαία . Τώρα μηνύματα εάν δεν σε καληπτουμε άλλαξε τη γιατρό είναι εντελώς αντιεπαγγελματικο τι είστε ζευγαρι Κ χωρίζετε . 

      Πάντως αν δεν νιώθεις κάποια μέρα τα μωρά φάε κάτι γλυκό ή πιες κάτι παγωμένο μετά από λίγο θα εμφανιστούν . Προς Θεού μην ζουλας την κοιλιά κάνει συσπάσεις . 

      • Μου αρέσει 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Agtog στο ευχομαι κ εγω να ηταν κ η τελευταια!

Οσο για την νυφη μου μαλλον βαριετε ακομα... :) :) :)

Fritz πολυ αργα η βαφτιση οντως!αν γινετε να την αλλαξεις καλα θα ειναι για το μωρο οχι τιποτα αλλο..

Α!και με το πεπονι εμενα τρελενετε!την ετρωγε την φρουτοκρεμα αλλα τωρα το παρα ανοιγει το στοματακι!!

Καλο βραδυ να εχουμε!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Gretaκι ευτυχως το αλλάξαμε σημερα, το καναμε 6 τελικά.

Μα τι ηταν κι αυτο, ακου 8μισι βαφτιση, ρεταλι θα ηταν ο μικρος..

αυτος 8μισι ωρα πεφτει για υπνο!

Εχθες εκανα τον σταυρο μου, κοιμηθηκε απο τις 9 το βραδυ μεχρι τις 5 σερι...μετα εφαγε και ξανακοιμηθηκε μεχρι τις 8!δεν εχει ξαναγινει!

Κοιμηθηκα κι εγω λιγο σαν ανθρωπος! :P

Τι κανουν τα υπολοιπα Αυγουστομωρακια?? Μην χανεστε βρε κοριτσια τωρα που σας βρηκα :oops:


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία που αλλάξατε την ώρα Μαμαδοφριτζάκι! Εμείς είμαστε καλύτερα, ήρθε και η μαμά μου και τα μεγάλα αλωνίζουν! Η μικρή είναι μέσα στην γκρίνια πάλι, ενώ χθες ήταν καλύτερα, δεν καταλαβαίνω γιατί. Και δεν ανοίγει ακόμα το στόμα της.... δεν έχουμε πλέον πρόγραμμα, δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα και τα πέντε γεύματα, κλαίει σε άσχετες ώρες δεν μπορώ να προγραμματίσω έτσι τα μεγάλα. Ευτυχώς που ήρθε η μαμά!!!

Όσο για το καφέ, θα το παρατηρήσεις, υπάρχουν περίοδοι έξαρσης και περίοδοι ύφεσης!!!! Σταθερή αξία, τα μωρά!!!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Πολύ ωραία που αλλάξατε την ώρα Μαμαδοφριτζάκι! Εμείς είμαστε καλύτερα, ήρθε και η μαμά μου και τα μεγάλα αλωνίζουν! Η μικρή είναι μέσα στην γκρίνια πάλι, ενώ χθες ήταν καλύτερα, δεν καταλαβαίνω γιατί. Και δεν ανοίγει ακόμα το στόμα της.... δεν έχουμε πλέον πρόγραμμα, δεν ξέρω που πάνε τα τέσσερα και τα πέντε γεύματα, κλαίει σε άσχετες ώρες δεν μπορώ να προγραμματίσω έτσι τα μεγάλα. Ευτυχώς που ήρθε η μαμά!!!

Όσο για το καφέ, θα το παρατηρήσεις, υπάρχουν περίοδοι έξαρσης και περίοδοι ύφεσης!!!! Σταθερή αξία, τα μωρά!!!

Μπραβο σας! και που ειστε καλυτερα και που ηρθε η μαμα...να σε ξεκουρασει κι εσενα, να χαρουν και τα παιδακια! Οσο για την γκρινια και το προγραμμα..κι εμεις στο ιδιο καζανι βραζουμε

Μια καλα, μια χαλια.νομιζω τα δοντακια παιζουν πολυ μεγαλο ρολο σε αυτο..

Υπομονη!!


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αλλη μια δυσκολη μερα εφτασε στο τελος της!που λεει ο λογος!εχθες με ξυπνησε 6 φορες ανα μια μιση ωρα κ εκλαιγε γκρινιαζε ακομα κ στον υπνο του.το πρωινο μια απ τα ιδια κλαμα μεχρι που βραχνιαζει γθα να τον παρω.κ ηταν στο παρκο διπλα μου στην κουζινα.μεχρι που τον εβαλα για υπνο μετα απ τα φρουτα κ κοιμηθηκε δυωρο!!εφ οσον δεν κοιμουνται καλα γκρινιαζουν αλλα εμεις φταιμε!!και το καλυτερο εχει μια ταση να σκαρφαλωνει στο κεφαλαρι του κρεβατιου μου γιατι εχει σχεδιο στο κεντρο κ κρυφο φωτισμο.ε λοιπον εκτοξευθηκε εκει στην γωνια.δηλ εχει ενα σαν χαμογελο μεγαλο κ υφασμα στη μεση.φανταστειτε ακριβως στη γωνια!επαθα φρικη πραγματικα.μελανιασε λιγο.αλλα δεν τον ποβαει.κ οταν τονεκανα μπανια πριν εντοπισα μια μελανια στη μεση.μα ελεος κοριτσια ολο χτυπαει κ τον εχω συνεχεια στην προσοχη μου.

Τωρα κοιμηθηκε σε λιγο θα ξεκινησει τα κολπα!!

Fritz σε ζηλευω!καποτε κοιμοταν κ εμενα ετσι.κ δεν γκρινιαζα ρε παιδι μου.ημουν νορμαλ ανθρωπος τωρα πεω οκ τρεχω ολη μερα ας με αφηνε την νυχτα τουλαχιστον αλλα που...χαιρομαι που αλλαξες την ωρα!

Agtog κ εσενα σε ζηλευω ηρθε η μανουλα σου τι καλα!θα ξεκουραστεις κ θα ξεφυγουν κ οι μεγαλες!τι εχειπαλι η Ελενιτσα?απ τα δοντακια να ταλαιπωρουνται τοσο πολυ?

Ξαπλωσε η μανα μπας κ μ αφησει καμμια ωρα σερι υπνο!!!

Φιλια πολλα Αυγουστομανουλες κ Αυγουστομωρακια παρ ολο που δεν μπαινετε πια οπως παλια καποιες φιλες!

Καλο βραδυ


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ρε συ Γκρετα ακριβως το ιδιο κανει και μενα με το κεφαλαρι του κρεβατιου! Τι κολλημα ειναι αυτο?? Και εμενα δεν εχει κανενα σχεδιο, ολολευκο ειναι..ολο κοπαναει εκει παντως :P

δεν παθαινουν μωρε τιποτα, αυτα ειναι μικροχτυπηματακια αναποφευκτα..

Και για τον υπνο μην φανταστεις οτι γινεται συχνα αυτο, σου λεω πρωτη φορα ηταν! Και μενα γενικα ξυπναει, ειτε για πιπιλα ειτε για μαμ ειτε για αγκαλιτσα! Ε κατα τις 2-3 τον παιρνω στο κρεβατι μας και ησυχαζουμε ολοι.


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από εμένα!

Χαθηκά και εγώ αυτές τι μέρες, η μικρή θέλει την αποκλειστικότητα. Μη δει τη μαμά να κάνει οτιδήποτε άλλο!

Πώς είναι τα μικρά σας; Απολαμβάνουν τον ήλιο; Αλήθεια από πότε βάζουμε αντιλιακό στα μωρά; Κάθε φορά που βγαίνουμε έξω; Βέβαια, μηπώς θα είμαι υπερβολική άμα θα έβαζα στη μικρή αντιλιακό στα μέρη σας; Αλλά μια δυο φορές έχω καεί και στην Αγγλία, οπότε όλα είναι πιθανά!

Γυαλιά ηλίου για τα μωρά θα παρετέ; Στις λίγες φορές που έχει ήλιο, η μικρή σα να ενοχλείται. Και σκέφτομαι πως θα πάμε και Ιταλία και Ελλάδα. Τι να προσέξω;

Για φαγητό, δοκίμασα να της δώσω κρέπες, που τις λάτρεψε. Μια κούπα γάλα, μια κούπα αλεύρι και λίγες νιφάδες βρώμης. Μια χαρά γίνονται και χωρίς αυγο!

Οσο για τα χτυπήματα και τις μελανιές, και η δικιά μου έχει κάνει δυο τρεις. Είναι τόσο ευαίσθητο το δερματάκι της ή όντως χτυπάει αρκετά μερικές φορές;

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι απο μενα!Πολλα τρεχαματα εχω για τη βαφτιση,αλλαγες σχεδιων σε καποια πραγματα και δεν συμμαζευεται.ειχε και ο γρ. μου τα 5α γενεθλια του και ειχαμε διαφορα.

Δεσποινακι αντιηλιακο θα βαζεις στα γυμνα μερη οσο καλοκαιριαζει αν ειναι το μωρο στον ηλιο.Καποιο παιδικο- ειδικο θα παρεις με δεικτη μεχρι 25 ,αυτα με τους 50 δεικτες κτλ εχουν ολα χημικα μου εχει πει η παιδιατρος και ας ειναι απο εταιρεις με φυτικα..Γυαλια ηλιου δεν επιτρεπονται πριν τα 2 χρονια γιατι δημιουργουν φωτοευαισθησια στα ματακια.Ολα τα μωρακια ενοχλουνται απο τον ηλιο αλλά συνηθιζουν καποια στιγμη....

Αυτα ξερω επι του θεματος.

Οσο για τα χτυπηματα κορτισια μου δεν εχετε δει τιποτα ακομα....Μελανιες;Πταισματακια...χαχα!!!

Η μικρη μας εχει τρελανει με τα σκερτσα της..και ειναι και μεγαλη πειναλα τι παστιτσια εχει δοκιμασει,τι χαντρες φασολακια,τι φαβα.....χασαμε καθε σειρα...μεσα στο στομα μας κοιταει.

Παω να συνεχισω σας φιλω.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα!!! Σου το έχω ξαναπεί, θα σου στείλω τα παιδιά μου για εκπαίδευση!!! Να το κάνεις επάγγελμα σου λέω, εκπαίδευση μίζερων και κακόφαγων παιδιών!!! Άντε καλή συνέχεια!

Από χτυπήματα πέρα από το πέσιμο που είχαμε από το κρεββάτι δεν έχουμε τιποτα φυσικά (αφού δεν κινούμαστε καθόλου, την βάζω να κάθεται, βούδας ακίνητος!!!).

Δέσποινα μπράβο και στη δική σου που τρώει όμορφα πραγματάκια!!!

Υ.Γ. Σας είπα ότι ήρθε η μαμά μου και έλαμψε ο κόσμος μου;;;;; (Μαλαγάνα κόρη για τη μαμά που ήρθε να με ξεκουράσει και να κάνει τα παιδάκια μου να χαρούνε!!!!).


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ρίτα!!! Σου το έχω ξαναπεί, θα σου στείλω τα παιδιά μου για εκπαίδευση!!! Να το κάνεις επάγγελμα σου λέω, εκπαίδευση μίζερων και κακόφαγων παιδιών!!! Άντε καλή συνέχεια!

Ναι καλα.... ετσι ηταν και ο γιος μου και μετα του πηρε κανα 3αρι χρονια να ξαναδοκιμασει καποια φαγητα...για αυτο σας λεω τιποτα δεν ειναι μονιμο.

Καλως τη δεχτηκες τη μανουλα!!!!!!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπερα μανουλες κ χρονια πολλα!

Εμεις ειχαμε ενα ηρεμο πασχα βολταραμε κ τα σχετικα κ απο χθες εχουμε πυρετο εφτασε μεχρι 38.6.δινω ντεπον κ ποσταν εναλλαξ.κ τωρα παλι ανεβαινει.ηρθε ο παιδιατρος κ λεει μαλλον οωση AGTOG ΕΛΕΟΣ!εμβολιο ακυρο οποτε ουτε ζυγιστηκαμε ουτε τιποτα.σε 10-15 μερες λεει.

Πολυ εχω αγχωθει....ουυυυυφ!

Εσεις τα νεα σας?αντε εμφανιστητε..

Φιλια στα μπεμπακια κ τις μανουλες


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κορίτσια!!! Κι εμείς κλεισμένες σπίτι με αρρώστιες, δεν είχαμε πάσχα φετος....

Μαζί σου Greta, έλεος λέω κι εγώ αλλά ο μεγάλος δεν με ακούει.... Εμένα ήταν η μεσαία μου με 5 μέρες πυρετό και τώρα της έχει επιτέλους πέσει κι έχει τρελλό βήχα... Η μεγάλη βήχει μόνο, το ίδιο και ο άντρας μου. Το μωρό μεγαλώνει μόνο του στην απομόνωση... Δεν πάει άλλο, δεν μπορώ να καταλάβω τι χρονιά είναι αυτή φέτος. Τείνω να πιστέψω αυτό που λένε, ότι ό,τι κάνουμε την πρώτη του χρόνου το κάνουμε όλον τον χρόνο (πρωτοχρονιά ήμασταν νοσοκομείο πάλι!!!! Τότε άρχισε το κακό!!). Το ορκίζομαι, όλο το καλοκαίρι θα το βγάλουμε στην παραλία....

Το μωρό έχει αρχίσει να μετακινείται, δεν ξέρω πως την βρίσκω στο πάτωμα που την αφήνω συνέχεια σε άλλο σημείο. Όταν είμαι μπροστά δεν κινείται, κάθεται και παίζει, αλλά μετά είναι στην άλλη γωνία του δωματίου, μια φορά την βρήκα να κλαίει χωμένη κάτω από την πολυθρόνα!!! Κάποια στιγμή που έμπαινα στο δωμάτιο διαπίστωσα πως μετακινείται: μπουσουλάει κατά κάποιον τρόπο με την όπισθεν!!! Κάθε παιδί μου διαφορετικά, η πρώτη σερνόταν σαν φίδι στην αρχή με το ένα πόδι στον αέρα σαν ουρά σκορπιού, η δέυτερη κανονικά με τα τέσσερα και τώρα αυτό με την όπισθεν!!!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Agtog χχαχαχαχαχα!εχεις πλακα εσυ τουλαχιστον γιατι εγω ειμαι σαν μεγαλη παρασκευη!!:P

Εμεις φτασαμε μεχρι 39.επαθα πολλα σοκ μαζι.το ντεπον δεν μας εκανε τιποτα οποτε περιμενωντας το τριωρο για το πονσταν την βγαλαμε στο μπανιο..το οποιο λατρευει αλλα χθες δεν παλευοταν!σημερα ανεβοκατεβαινει μονος του.μεχρι 38 το πολυ παει..

Πολυ ιωση πια.τι γινετε?θελω να φυγω απ την αθηνα ωρες ωρες ουτε οξυγονο ουτε τιποτα μονο μικροβια....

Τωρα κανουμε νανι εμεις οποτε θα κοιμηθει κ η μαμα..

Φιλουρες!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...