Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Ευχαριστώ πολύ ❤️ Φοβάμαι πως η επόμενη ωοληψια δεν θα είναι καθόλου εύκολη.Ο οργανισμός μου δεν ανταποκρίνεται καλα στα φάρμακα της διέγερσης..στα 36 μου πήραμε δέκα ωάρια και έγιναν πέντε βλαστοκυστες,εκ των οποίων έπιασε μόνο η κορούλα μου(μέχρι στιγμής)Δλδ 25% επιτυχίας.Μου μένει άλλο ένα,δεν ξέρω αν θα πετύχει.Τωρα είμαι 39,οπότε σίγουρα θα είναι πολύ πιο δύσκολη η όλη διαδικασία..Αυτό που ελπίζω,είναι για αρχή να μην έχουμε αύριο δυσάρεστα απροοπτα με εξωμητριο...

      Να χαίρεσαι τα παιδάκια σου κορίτσι μου❤️Η ιστορία σου μου δίνει κουράγιο να συνεχίσω και ελπίζω να μπορέσω να κάνω ένα ακόμη παιδάκι και εγώ ❤️

      Όλα καλά πιστεύω πως θα είναι....το πιο πιθανό να είναι βιοχημικη κύηση! 

      Να σκέφτεσαι το στόχο σου! Εγώ το πρώτο παιδάκι μου το έκανα το 2020 (37 ετων) με έμβρυα του 2016 (3η εμβρυομεταφορα) και τα διδυμάκια στα 41 μου! Δεν το πίστευα πως θα συμβεί...

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χρονια πολλα κ Χριστός Ανέστη κοριτσαρες μου!!!ελπιζω να περάσατε ολες σούπερ!!!εχω χαθεί διότι εχω τρέξιμο με τον γάμο κ την βάφτιση οπου θα γίνει σε μια βδομάδα!χωρια απο αυτα είχα το μικρο μου 3 μέρες με πυρετο κι ηταν γκρίνιαρης χωρις όρεξη κ διάθεση!!!

Δεν εχω προλάβει να σας διαβάσω αλλα υπόσχομαι να το κάνω μολις βρω λιγο χρόνο!!!

Ο μικρός μου πέρα του οτι δε θέλει αλλο αγκαλιές γουστάρει μονο να μπουσουλαει κ να σηκώνεται όρθιος οπου βρεθεί κ οπου σταθεί!επισης σημερα βγήκε κ το 7ο δοντακι μας κ ακομα δεν έγινε ουτε 9 μηνών ο ατιμος!βιαστικο τον βρίσκω.....


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια

Πως ειστε γιατι χανεστε??

Εμεις καλυτερα αν κ εχουμε γκρινια πολυ κ θελουμε συνεχεια αγκαλια στη μαμα..κ φυσικα ξυπναμε ισα νε πεντε φορες τη νυχτα!!

Libero τις ευχες μου..εισαστε σουπερ αν κ οντως λιγο βιαστικοι μια χαρουλα ο Αλεξανδρος!ο δικος μου Αλεξανδρος παει για το τριτο δοντακι!

Αυτα τα νεα μας!παω γιατι ξυπνησε!

Φιλια


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο εμας!!!!!!

Εμεις Βαφτιστηκαμε εχθες και η μικρη μας Υβοννη(-Μαρια)απεκτησε και επισημα τα ονοματακια της!!!!Περασαμε πολυ ομορφα ,συγκινηθηκαμε,διασκεδασαμε με καλους φιλους και νομιζω ολα ηταν πολυ ομορφα(θα τα δειτε και εσεις) και εμεινε ο κοσμος μας πολυ ευχαριστημενος.Χαρηκα παρα πολυ για το αποτελεσμα!Γιορτασαμε και τα γενεθλια του γρηγορη μας που καταευχαριστηθηκε και τα παιδακια διασκεδασαν παρα πολυ με οσα ειχαμε ετοιμασει για αυτα.Η μικρη ηταν τ ε λ ε ι α!Εκλεψε τις εντυπωσεις με το χαμογελο της εντος και εκτος κολυμπηθρας!

Κατα τα αλλα ειμαιστε πολυ καλα ,κινουμαστε και ζουζουνευουμε συνεχως και σημερα βγηκε και το 6ο δοντακι της.Μεσα σε 10 μερες 4 δοντια πεταξε μαζεμενα η καλη μου!

Καλοφωτιστα να ειναι ολα τα παιδακια μας και να τα χαιρομαστε!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Αληθώς ο Κύριος!

Ρίτα, να σας ζήσει και με τ' όνομα η μικρή Υβόννη! Τι ωραίο όνομα που της διαλέξατε!

Βλέπω ξεκινήσατε όλοι σας από νωρίς τα δαγκώματα. Κορίτσια κι αγόρια. Εμείς ακόμα τίίίίποοοοοοταααααα. Και για πολύ καιρό ακόμα τίποτα δεν θα βλέπω μάλλον γιατί ούτε καν έχουν σκληραίνει τα ούλα της. Η δικιά μου η τσιλιβήθρα ούτε σηκώνεται. Προσπαθεί αλλά κουράζεται και τα παρατάει. Δεν της αρέσει να ζορίζεται. Όσο σκέφτομαι ότι η μεγάλη μου κόρη πριν κλείσει το έβδομο μήνα μπουσουλούσε και ακριβώς επτά μηνών σηκώθηκε τόσο διαπιστώνω τις διαφορές των δύο παιδιών. Και μπαίνω στο τριπάκι των συγκρίσεων. Παίρνω τα βιβλιάρια και των τριών παιδιών και συγκρίνω. Πιο ήταν πιο βαρύ, πιο ψηλό, πιο μπουσούλαγε νωρίτερα κτλ κτλ. Πόσο διαφορετικό είναι τελικά το κάθε παιδί.... ακόμα και στο χαρακτήρα. Τι κι αν είναι αδέρφια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια σας αυγουστομάνες. Μα που χαθήκατε όλες σας;

Αχ Νιωνιω, άτιμες συγκρίσεις. Και εγώ δε ξέρω τι με έχει πιάσει, και όλο κάνω άσχετες συγκρίσεις. Στη παιδική χαρά που βλέπω μωράκια πιο μικρά από τη δικιά μου να κάνουν διάφορα και να σκέφτομαι τι δε κάνω καλά. Οταν μου λεν τι χαριτωμένη που είναι η μικρή σου, πόσο είναι; 6 μήνων; Και τρελαίνομαι. Το ξέρω πως δε πρέπει, σημασία έχει πως η μικρή είναι ένα χαρούμενο μωράκι, αλλά τι να κάνει η ελληνίδα μάνα!

Ας κάνουμε λοιπόν συμφωνία, όχι πια άλλες συγκρίσεις! Ας τα αφήσουμε τα μικρά μας να αναπτυχθούν με τους δικούς τους ρυθμούς!

Ασχετό, αλλά όταν σε κοιτάν και γελάν δεν είναι να λιώνεις;\

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από εμάς κορίτσια μου!! Είχαμε κι εμείς γάμο βάπτιση το περασμένο Σάββατο!! Πολύ τρέξιμο και άγχος αλλά μας αποζημίωσε το αποτέλεσμα!! Περάσαμε τέλεια!! :-) Ξεφάντωμα και γέλιο μέχρι το πρωί!! Στις 5 μαζευτήκαμε!! Και όλες τις μέρες γενικά είχα τρέξιμο γιατί είχα αρκετά άτομα από εκτός (συγγενείς μου από βόρεια Ελλάδα, συμφοιτητές μου από το εξωτερικό, κοκ) και κάναμε και εκδρομούλες!! Το έπαιξα και τουρίστας δηλαδή :wink: Το κακό βέβαια είναι ότι η μικρή με όλα αυτά τα πέρα δώθε ταλαιπωρήθηκε και κουράστηκε πολύ όπως ήτανε επόμενο.. Το βράδυ της βάπτισης (γύρω στις 8 έγινε) σπάραξε η κακομοίρα, ήτανε και σε εξωτερικό χώρο, ίσως να κρύωσε κιόλας.. Αλλά μετά στο γλέντι κοιμήθηκε στο καρότσι κι έτσι μπορούσε κι η μανούλα να χορέψει με την ψυχή της!! :-) Ειλικρινά δεν θυμάμαι από πότε είχα να περάσω τόσο καλά! Το είχα ανάγκη!!

Δέσποινα οι συγκρίσεις όπως ακριβώς το λες είναι άσχετες! Το κάθε παιδί έχει τους δικούς του ρυθμούς, όπως πολύ εύστοχα είχα διαβάσει κάπου ότι τα κάνει γρήγορα κάποια πράγματα ένω μωρό δεν σημαίνει ότι είναι και επόμενος Einstein.. Η δικιά μου ακόμα δεν κάθεται καλά στον κώλο της, κάθεται δηλαδή για κάποια ώρα, αλλά μετά όταν θα προσπαθήσει να πιάσει κάτι θα γλυστρίσει και θα πέσει κι ανάλογα το πώς θα πέσει δεν μπορεί πάντα να ξανασηκωθεί! Ούτε και στέκεται, χοροπηδάει πολύ όμως, σαν το κατσίκι και χορεύει!! Μπαμπά είπε εδώ και κανά 10 μέρες (όχι για να φωνάξει τον μπαμπά της προφανώς) και γενικά καθυστέρησε πολύ να "μιλήσει" σε σχέση με άλλα παιδάκια.. Από την άλλη όμως έβγαλε το πρώτο της δόντι 6μιση μηνών, έχει ήδη 7 δόντια, τελευταία ζύγιση στην παιδίατρο ήτανε 9μιση κιλά και 75 πόντους.. Σε κάποια υπερτερεί σε κάποια όχι.. Τί να κάνουμε; Να θυμάσαι ότι δεν κάνουμε διαγωνισμό, κι ότι το κάθε παιδί θα τα κάνει όλα με τον χρόνο του!! Είσαι η καλύτερη μανούλα για το μωράκι σου και τα κάνεις όλα υπέρ του δέοντος σωστά! :wink:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμαααας!

Myrina τι καλα!βιον ανθοσπαρτον κ καλοφωτιστο το μωρακι σου ,Ριτα επισης κ σε σενα!

Εμεις σημερα ξυπνησαμε κ η μαμα ανακαλυψε οτι αντι να μας βγουν τα πανω δοντια που εχουν κατεβει κ ειναι ετοιμα σκασουν μας βγηκαν οι κυνοδοντες!επαθα σοκ κοριτσια ειλικρινα!!!νομιζα οτι αργουν.γι αυτο κ το ξυπνημα κ το κλαμα καθε μια ωρα!το οποιο βεβαια δεν εχει σταματησει!αρχιζω κ πιστευω οντως οτι ειναι δοντια.δηλαδη αποκλειεται πχ ξαφνικα να φοβαται να κοιμαται μονος του ενω κοιμαται τοσους μηνες ετσι αφηστε που με εμας δεν βολευετε αρα τα δοντια μας ταλαιπωρουν πολυ!και τι να κανουμε η μανουλα εχει γινει βαμπιρ!αλλα χαλαλι του!οπως μου ειπε μια κυρια να απολαμβανω κ αυτες τις στιγμες γιατι καποτε θα ειναι μια ωραια αναμνηση!!!(ασχετα που εχω να κοιμηθω 9,5 μηνες σαν ανθρωπος :P)

Οσο για τις συγκρισεις συμφωνω απολυτως Μyrina μαζι σου..

Εμενα μιλαει οοολη την ωρα μεγαλος κουτσομπολης θα γινει σηκωνετε μπουσουλαει κανει βηματακια αν κρατιετε καπου εχει μαθει το φως κ αλλα τετοια αλλα δοντακια μονο 3 ενω αλλα εχουν 6..

Καθε μωρο ειναι μοναδικο!κ εμεις οντως οι καλυτερες μανουλες για τα μπομπιρακια μας!

Σας φιλω προς το παρον και ΜΗΝ χανεστε!!! ;)


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κ απο εμαααας!

Myrina τι καλα!βιον ανθοσπαρτον κ καλοφωτιστο το μωρακι σου ,Ριτα επισης κ σε σενα!

Εμεις σημερα ξυπνησαμε κ η μαμα ανακαλυψε οτι αντι να μας βγουν τα πανω δοντια που εχουν κατεβει κ ειναι ετοιμα σκασουν μας βγηκαν οι κυνοδοντες!επαθα σοκ κοριτσια ειλικρινα!!!νομιζα οτι αργουν.γι αυτο κ το ξυπνημα κ το κλαμα καθε μια ωρα!το οποιο βεβαια δεν εχει σταματησει!αρχιζω κ πιστευω οντως οτι ειναι δοντια.δηλαδη αποκλειεται πχ ξαφνικα να φοβαται να κοιμαται μονος του ενω κοιμαται τοσους μηνες ετσι αφηστε που με εμας δεν βολευετε αρα τα δοντια μας ταλαιπωρουν πολυ!και τι να κανουμε η μανουλα εχει γινει βαμπιρ!αλλα χαλαλι του!οπως μου ειπε μια κυρια να απολαμβανω κ αυτες τις στιγμες γιατι καποτε θα ειναι μια ωραια αναμνηση!!!(ασχετα που εχω να κοιμηθω 9,5 μηνες σαν ανθρωπος :P)

Οσο για τις συγκρισεις συμφωνω απολυτως Μyrina μαζι σου..

Εμενα μιλαει οοολη την ωρα μεγαλος κουτσομπολης θα γινει σηκωνετε μπουσουλαει κανει βηματακια αν κρατιετε καπου εχει μαθει το φως κ αλλα τετοια αλλα δοντακια μονο 3 ενω αλλα εχουν 6..

Καθε μωρο ειναι μοναδικο!κ εμεις οντως οι καλυτερες μανουλες για τα μπομπιρακια μας!

Σας φιλω προς το παρον και ΜΗΝ χανεστε!!! ;)


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια και από μας!!! Σήμερα ήρθε η παιδίατρος (επιτέλους, η τελευταία φορά που την είδε ήταν 27 Δεκέμβρη, από τις ιώσεις, έχει μείνει πολύυυυυ πίσω στα εμβόλια)! Στις 24 γίνεται 10 μηνών, είναι 10 κιλά και 78 εκατοστά! Μας είπε να βάλουμε αυγό, μισό κρόκο και μετά προσθέτω 1/4 ασπράδι για μια εβδομάδα και την δεύτερη το κάνω κρόκο και μισό ασπράδι και μετά από λίγο όλο το αυγό! Αλεσμένο μέσα στο φαγητό της. Έχει αρχίσει να μπουσουλοσέρνεται, τώρα δεν θέλει καθόλου στο κάθισμα ή στο παρκο, άρχισαν τα δύσκολα! Με τα μεγάλα παιδιά είναι δύσκολο να ελέγχω τι κυκλοφορεί κρυμμένο... Ελπίζω να μην μας τύχει τίποτα, αλλά είναι και κρύο ακόμα να σέρνεται στο πλακάκι! Την βάζω στο πάπλωμα βέβαια που λέγαμε Ρίτα, αλλά το σκάει αμέσως για τα απαγορευμένα... Αφού σέρνεται τώρα βιάζομαι να περπατήσει για να μην μας σκουπίζει το πάτωμα συνέχεια!


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

agtog τελεια η μικρουλα σε βαρος ουτε σε μενα καθεται για πολλη ωρα πανω απο πεντε λεπτα θελει αλλαγη απ'το παρκο στο γυμναστηριο.Αγκαλιες πολλες τραβαει μαλλια ,τσιμπαει καμμια φορα ,οταν την βαζω στη στρατα τραβαει τα πετσετακια ενας χαμος γινεται.Ταραζει τα νερα στο περασμα της !!!Ξεστρωσατε το σπιτι κι εσεις ε; ειναι λιγο προβλημα να ξαπλωνει κατω αλλα απο αυριο ερχεται το καλοκαιρι οποτε μην φοβασαι.Greta μεγαλωσε και το δικο σου τα εχω χαμενα ποσο γρηγορα ξεπεταχτηκαν ....myrina να σου ζησει !


wDsdp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Εμείς δεν ξεστρώσαμε αλλά στο σαλόνι έχουμε χαλί πχ. μόνο στο κεντρικό σημείο στους καναπέδες, βάζω και το πάπλωμα από πάνω γιατί τραβάει μαλλάκια από το χαλί αλλά εκείνη δεν μένει εκεί μπουσουλοσέρνεται και πάει στα πλακάκια η άτιμη!!! Είναι πολύ χαρούμενη πάντως που κινείται, σέρνεται και γελάει! Γενικά αυτό είναι το γελαστό μου παιδί, μακάρι να του μείνει! Μέχρι τις διακοπές ελπίζω πάντως να περπαταει γιατί στο εξοχικό έχουμε παλιά σανίδια κάτω...


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

agtog το καλοκαιρι θα περπατησει σιγουρα .Πραγματικα αυτο το μωρο ειναι πολυ χαρουμενο παιδακι δεν θα σε κουρασει καθολου τυχερο να ειναι κι αυτο να τα χαιρεσαι ολα !Εμενα κοιμαται τωρα και ξαφνικα βαζει κατι κλαματα! μαλλον καποιο δοντακι θα βγαινει και ποναει το μωρο μου.

Ποτε φευγεις για διακοπες κοντευεις;εμεις λεμε για ιουλιο πρωτα ο θεος κι εγω δεν κρατιεμαι


wDsdp3.png
Link to comment
Share on other sites

τι κανετε τσουπρες?να χαιρομαστε την υβοννη, την myrina και το myrinaki!!!ο δικος μου εχει αρχισει να ερπεται και να μπουσουλαει προς τα πισω!!απο φαγητο δεν εχω αλλακει πολλα πραγματα.την πεμπτη θα ερθει ο ντον να μετρηθουμε,ζυγιστουμε,εμβολιαστουμε κτλ....απο λεξουλες μονο μαμα μου λεει και τα γνωστα ακαταλαβιστικα


mOlSp3.png

R9wLp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...