Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Nima21 είπε:

      Καλησπέρα! Εγω αυριο εχω εμβρυομεταφορά και μεθαύριο θα ταξιδέψω με αεροπλάνο να επιστρέψω στον τόπο διαμονής μου.. μου ειπαν απλώς προληπτικα να μεινω μια μερα Αθήνα.. νομιζω αλλοι γιατροι σε αφηνουν και την ιδια μερα να φυγεις.. μην αγχωνεσαι, απλως δεν θα οδηγησεις και δεν θα κουβαλησεις βαρος εννοειται! Καλή επιτυχία!!! 

      Καλή επιτυχία εύχομαι να φωλιάσουν τα εμβρυακια για τα καλά στην κοιλιτσα σου🙏🏼

      2 ώρες πρίν, DizzyツMommy είπε:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία να κάνετε πολλά εμβρυακια 🙏🏼🙏🏼

      • Ευχαριστώ 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Καλημερα!Fritz καλως μας ηρθες να χαιρεσαι το αντρακι σου!

Την μπανανα καλυτερα να την κρατας εσυ για αρχη ή να του δινεις μικρα κομματακια!

εμεις καλα και σιγα σιγα ολοκληρωνω τα της βαπτισης!

Γεια σου Ριτα!

Ευχαριστω πολυ, κι εσυ το ιδιο!

Ποτε ειναι η βαπτιση σας?Κοντευει?

Γεια σας κορίτσια!

Μάλλον κοντεύουμε να γίνουμε καλά, άντε να καταφέρουμε να βγούμε καμιά βόλτα! Greta, αν χορεύει λέει η νύφη σου; Αγαπημένο τραγούδι "Take me down to the paradise city κτλ. κτλ." , δεν θα την μαζεύουμε σε λίγο, να τα παντρέψουμε μικρά μικρά τα γελαστά μας παιδιά να ξενοιάσουμε!!!

Δεν μου λέτε, τοστ όταν λέτε ότι τους δίνετε τους το κόβετε μπουκίτσες μπουκίτσες μικρές ή τους δίνετε κομμάτι να κρατάνε;

Με το καλό Ρίτα, όλα τέλεια τα φτιάχνεις!!!

Το ψάρι στη μεγάλη μου στο χρόνο πάνω είχε κάνει αλλεργία, αλλά είχε φανεί αμέσως είχε κοκκινίσει γύρω γύρω από το στόμα πάρα πολύ!

Βρε Agtog θα τρελαθω...τι εννοεις τοστ???

8 μηνων τοστ?

ps. πρεπει να χει πολυ πλακα η μικρουλα οταν χορευει :D


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Χριστίνα στην πραγματικότητα ούτε εγώ τα έχω καταφέρει, αλλά επειδή με τα άλλα παιδιά, ιδίως με την πρώτη κάναμε πολλά χρόοοοονια να κόψουμε τα αλεσμένα, είπα να φανώ πιο θαρραλέα αυτήν τη φορά... Προς το παρόν ψωμάκι σε ψιχουλάκια και μπανάν σε μικρά που την φτύνει. Αλλά Fritz αν δεν κάνω λάθος η Greta ανέφερε κάτι για τοστάκι και επειδή ξερογλύφεται η δική μου, είπα να προετοιμαστώ τουλάχιστον θεωρητικά και ψυχολογικά! Ρίτα, εσύ πως την έκανες να τρώει μακαρονάκι μη αλεσμένο; Πείτε πείτε μπας και τα καταφέρω νωρίτερα αυτήν τη φορά, το παιδί φαίνεται δεκτικό...


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ουφ, πες τα βρε Χριστίνα υπάρχει κι άλλη χεστρού σαν κι εμενα..

Απο γάλα κορίτσια τι ποσότητα πίνετε?

Fritzακι! Κι εγώ μαζί σας αλλά πρέπει αυτή τη φορά να μαζέψω όλο το θάρρος μου, δεν πάει άλλο να μαγειρεύω άλλο φαΐ για τον καθένα για πολύ ακόμα! Εμένα άλλο θέλει η μεγάλη, αλλο η μεσαία, άλλο το μωρο. Από αύριο βάζω ένα καζάνι για τις μεγάλες, όποια θέλει ας φάει, όποια δεν θέλει ας μην φάει, βαρέθηκα!!!

Εμένα δεν το πολυθέλει το γάλα (τρώει όμως αρκετά από στερεές) πίνει από 100-180 μλ (αρχικό νερό υπολογίζω) το βράδυ και 180 μλ. το πρωί.


a0Nsp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Fritzακι! Κι εγώ μαζί σας αλλά πρέπει αυτή τη φορά να μαζέψω όλο το θάρρος μου, δεν πάει άλλο να μαγειρεύω άλλο φαΐ για τον καθένα για πολύ ακόμα! Εμένα άλλο θέλει η μεγάλη, αλλο η μεσαία, άλλο το μωρο. Από αύριο βάζω ένα καζάνι για τις μεγάλες, όποια θέλει ας φάει, όποια δεν θέλει ας μην φάει, βαρέθηκα!!!

Εμένα δεν το πολυθέλει το γάλα (τρώει όμως αρκετά από στερεές) πίνει από 100-180 μλ (αρχικό νερό υπολογίζω) το βράδυ και 180 μλ. το πρωί.

3 έχεις βρε Agtog???

Πωπωπω να τα χαιρεσαι!! Πόσο σε θαυμάχω να ήξερες :D

Εμενα μου βγαινει η πιστη με ένα και με τρομερη βοηθεια απο τη μαμα μου...

Εισαι ηρωιδα :o


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites

Ρίτα, εσύ πως την έκανες να τρώει μακαρονάκι μη αλεσμένο; Πείτε πείτε μπας και τα καταφέρω νωρίτερα αυτήν τη φορά, το παιδί φαίνεται δεκτικό...

Δεν εκανα κατι ιδιατερο...πηρα αυτο το ψιλο ψιλο ζυμαρικο της μισκο(σουσαμακι το γραφει στη συσκευασια αλλα ειναι πιο ψιλο απο τραχανας ας πουμε)και το προσθεσα βρασμενο στο αλεσμενο της...στην αρχη μια κουταλια ,μετα 2 κουταλιες κοκ για να συνηθισει την υφη πιο πολυ.Τωρα και αστρακι της εχω βαλει μεσα και τραχανα και χοντοντροαλεσμeνο το εχω κανει και μασουλαει κανονικα.Μασουλαει και μπανανα και καροτο βρασμενο και ψωμακι και μπισκοτακια (τα ειδικα) και λιγα φασολακια της εδωσα προχθες απο τα δικα μας που της ξεχωρισα πριν προσθεσω αλατι και τα εφαγε κανονικοτατα.

Τοστ εδινα στο γιο μου με κασερι απο τον 11ο μηνα και μετα τα απογευματα καποιες φορες αλλά τωρα νωρις ειναι ακομα γιατι τι να τους βαλουμε μεσα;Δε λεει ακομα τυρι...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

εμεις τωρα θα προσθεσουμε κοτοπουλο.εχουμε πολυ δρομο ακομα για ζυμαρικα..

οσο για γαλα δεν ξερω ποσο πινει γιατι θηλαζει.το σιγουρο ομως ειναι οτι θηλαζει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!


mOlSp3.png

R9wLp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και απο μενα. Fritz καλως ηρθες, να σου ζησει το μπεμπακι.

Εμεις απο φαγητα εχουμε δομιμασει αρκετα και διαφορετικα. Αλλα επειδη δοντακια δεν εχουμε ακομα αλεθουμε τα παντα. Για τις πολλες γκρινιες εμας μας ειπε nourofen και η αληθεια ειναι οτι οταν δεν κοιμαται γιατι δειχνει οτι κατι τον ενοχλει και ξυπναει ανα μια ωρα, μολις του δωσω nourofen κοιμαται αρκετα καλα μετα. Απο φαγητα μας ειπε να ξεκινησουμε και ψαρι αλλα ακομα δεν του εχω δωσει θα του δωσω απο βδομαδα.Κατα τα αλλα τρωμε φρουτα, λαχανικα, οσπρια, γιαουρτι ενηλικων, μοσχαρι, κοτοπουλο, ζυμαρικα, τραχανα κλπ. Δοκιμασα και αυγουλακι αλλα δεν του αρεσαν τα κομματακια (πως να αλεσω το αυγο...) Το μονο που ειπε οχι ο παιδιατρος μεχρι το χρονο ηταν αλατι, ζαχαρι, μελι και μαγειρεμενο λαδι. Δοκιμασα να του δωσω και λιγο ξενο γαλα μπας και κοιμηθω λιγο παραπανω γιατι ειναι πολυ ξενυχτης αλλα οσο τρωει τα παντα απο στερεες στα ρευστα δεν το εχουμε. Δεν το επινε με τιποτα. Εδω ουτε νερό δεν πίνει. Τι να πω. Φοβαμαι οτι δεν θα μπορεσω να αποθηλασω με τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κι από μένα.

Πάντως το πως αναπτύσσονται οι δεξιότητές του πραγματικά είναι το κάτι άλλο. Μέρα με τη μέρα δυναμώνει περισσότερο. Την βάζω μέσα στο πάρκο καθιστή και κάθε μέρα κάθεται όλο και περισσότερη ώρα. Πήρα και την περπατούρα από την νύφη μου. Φοβάμαι να τη βάλω να κάνει βόλτες αλλά όταν βαριέται το καρεκλάκι, το πάρκο και έχω δουλειές την βάζω κανα τεταρτάκι και κάθεται εκεί και παίζει με τα παιχνίδια της στράτας.

Η δικιά μου είναι μεγάλη κουτσομπόλα. Πάντα κοιτάει τι τρέχει γύρω της και αδιαφορεί γι' αυτόν που την κρατάει αγκαλιά. Πάντα είναι έτοιμη να αρπάξει πράγματα ή να κλοτσήσει ακόμα και όταν την ταΐζω.

Δοκίμασα να τη δώσω κι εγώ κομματάκια αλλά τα κατεβάζει αμάσητα και το βρίσκω ανώφελο. Για πιο λόγο να τη δίνω κομματάκια αφού δεν τα μασάει;

Τέλος σχετικά με το ψάρι, ο Παπαβέντσης προτείνει να το δίνουμε μεταξύ έβδομου και δέκατου μήνα. http://pediatros-thes.gr/for-parents/diatrofi/%CE%B5%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%83%CF%87%CE%AD%CE%B4%CE%B9%CE%BF-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%8E%CE%BD/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εμεις τωρα θα προσθεσουμε κοτοπουλο.εχουμε πολυ δρομο ακομα για ζυμαρικα..

οσο για γαλα δεν ξερω ποσο πινει γιατι θηλαζει.το σιγουρο ομως ειναι οτι θηλαζει πολυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ!!

E εσεις ειστε πιο μικρουλικα :)

Τι καλα ομως που θηλάζεις ακομα κοριτσακι, μπραβο!

Γεια σας κοριτσια και απο μενα. Fritz καλως ηρθες, να σου ζησει το μπεμπακι.

Εμεις απο φαγητα εχουμε δομιμασει αρκετα και διαφορετικα. Αλλα επειδη δοντακια δεν εχουμε ακομα αλεθουμε τα παντα. Για τις πολλες γκρινιες εμας μας ειπε nourofen και η αληθεια ειναι οτι οταν δεν κοιμαται γιατι δειχνει οτι κατι τον ενοχλει και ξυπναει ανα μια ωρα, μολις του δωσω nourofen κοιμαται αρκετα καλα μετα. Απο φαγητα μας ειπε να ξεκινησουμε και ψαρι αλλα ακομα δεν του εχω δωσει θα του δωσω απο βδομαδα.Κατα τα αλλα τρωμε φρουτα, λαχανικα, οσπρια, γιαουρτι ενηλικων, μοσχαρι, κοτοπουλο, ζυμαρικα, τραχανα κλπ. Δοκιμασα και αυγουλακι αλλα δεν του αρεσαν τα κομματακια (πως να αλεσω το αυγο...) Το μονο που ειπε οχι ο παιδιατρος μεχρι το χρονο ηταν αλατι, ζαχαρι, μελι και μαγειρεμενο λαδι. Δοκιμασα να του δωσω και λιγο ξενο γαλα μπας και κοιμηθω λιγο παραπανω γιατι ειναι πολυ ξενυχτης αλλα οσο τρωει τα παντα απο στερεες στα ρευστα δεν το εχουμε. Δεν το επινε με τιποτα. Εδω ουτε νερό δεν πίνει. Τι να πω. Φοβαμαι οτι δεν θα μπορεσω να αποθηλασω με τιποτα.

Γεια σου Ευα! Ευχαριστω πολύ!!

Εγω θα προτεινα να μην αποθηλάσεις αν αυτος ειναι ο μονος λογος γιατι ο δικος μου πινει ξενο γαλα απο 2 μηνων και παντα ξυπναει για μαμ...μπορει και 2 φορες κάποιες μέρες!

Γεια σας κι από μένα.

Πάντως το πως αναπτύσσονται οι δεξιότητές του πραγματικά είναι το κάτι άλλο. Μέρα με τη μέρα δυναμώνει περισσότερο. Την βάζω μέσα στο πάρκο καθιστή και κάθε μέρα κάθεται όλο και περισσότερη ώρα. Πήρα και την περπατούρα από την νύφη μου. Φοβάμαι να τη βάλω να κάνει βόλτες αλλά όταν βαριέται το καρεκλάκι, το πάρκο και έχω δουλειές την βάζω κανα τεταρτάκι και κάθεται εκεί και παίζει με τα παιχνίδια της στράτας.

Η δικιά μου είναι μεγάλη κουτσομπόλα. Πάντα κοιτάει τι τρέχει γύρω της και αδιαφορεί γι' αυτόν που την κρατάει αγκαλιά. Πάντα είναι έτοιμη να αρπάξει πράγματα ή να κλοτσήσει ακόμα και όταν την ταΐζω.

Δοκίμασα να τη δώσω κι εγώ κομματάκια αλλά τα κατεβάζει αμάσητα και το βρίσκω ανώφελο. Για πιο λόγο να τη δίνω κομματάκια αφού δεν τα μασάει;

Τέλος σχετικά με το ψάρι, ο Παπαβέντσης προτείνει να το δίνουμε μεταξύ έβδομου και δέκατου μήνα. http://pediatros-thes.gr/for-parents/diatrofi/%CE%B5%CE%BD%CE%B4%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%84%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CF%83%CF%87%CE%AD%CE%B4%CE%B9%CE%BF-%CE%B5%CE%B9%CF%83%CE%B1%CE%B3%CF%89%CE%B3%CE%AE%CF%82-%CF%83%CF%84%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%8E%CE%BD/

Νιονιώ γιατι φοβασαι την περπατουρα?

Νομιζω πια ειναι αρκετα μεγαλα τα παιδακια μας .. Κανει κακο λες?

Εμενα με εχει βολεψει πολυ παντως, απο 5 μηνων τον βαζω,

οκ δεν τον αφηνω με τις ωρες (αλλωστε κι αυτος δυσανασχετει στο 20λεπτο) αλλα κατι ειναι κι αυτο.


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας μανούλες! Πώπω, τι κίνηση είχε αυτές τις μέρες το καφέ!

Μαμά του Fritz, καλως όρισες στη παρέα μας. Να χαίρεσαι το αντράκι σου!

Πωπω, με αυτά που διαβάζω μου φαίνεται πως εσείς είστε οι φυσιολογικές και εγώ η παράξενη! Ισως να φταίει το ότι δεν είχα εμπειρία με μωρά και έτσι δεν αγχώθηκα τόσο πολύ με το φαγητό της ή με το τι μπορεί να φάει! Δε ξέρω αν έκανα καλά ή όχι, αλλά αφού αρχίσαμε όπως αρχίσαμε θα συνεχίσω έτσι. Και επειδή το μόνο που έχω καταλάβει είναι πως από χώρα σε χώρα υπάρχουν μεγάλες διαφορές ως προς το τρόπο εισαγωγής τροφών, καλό είναι να βλέπουμε και τι γίνεται παραέξω! Γιατί πρέπει οι γιατροί μας να είναι καλύτεροι από τους άλλους;

Παραθέτω ένα άρθρο από το NHS. http://www.bbc.co.uk/health/treatments/healthy_living/nutrition/life_weaning.shtml.

Aν και η αλήθεια είναι πως ούτε και εγώ έχω καταλάβει καλά σε ποιους μήνες αντιστοιχούν τα stages, είναι ένας καλός οδηγός. Μου φαίνεται πως δε θέλουν να ορίσουν μια συγκεκριμένη ηλικία για κάθε στάδιο γιατί αναγνωρίζουν πως κάθε μωρό αναπτύσσεται διαφορετικά. Αλλά το stage 3 πρέπει να είναι κοντά στους 10 μήνες. Αυτό που έχω πάντως καταλάβει, και από άλλα άρθρα του αντίστοιχου φορέα είναι πως ενθαρύνουν τα λεγόμενα finger foods, γιατί βοηθάν στην ανάπτυξη των μυών στο σαγόνι, και στη συνέχεια στην ομιλία.

Ισως να μη μασάει από τώρα, αλλά όσο τους ενθαρύνουμε να εξασκούν τους μυς αυτούς βοηθάμε και στην ανάπτυξη της ομιλίας τους. Ακόμα με το να τους δίνουμε κομματάκια για να τα πάρουν αυτά και να τα βάλουν στο στόμα τους τους βοηθάμε να αποκτήσουν καλύτερο συντονισμό μεταξύ χεριού, όρασης και στόματος. Για εμένα η ώρα του φαγητού δεν ικανοποιεί μόνο την πείνα τους, αλλά είναι και ώρα μάθησης μέσω παιχνιδιού! Και από προσωπική εμπειρία τους 2.5 μήνες που τρώμε έχω δει μεγάλη βελτίωση. Πια δε λερώνουμε τόσο μα τόσο πολύ!

Αλλά όπως είπαμε, ο καθένας έχει τις δικές τους απόψεις, και όλες είναι αποδεκτες!

Για το τοστ, ούτε εγώ έχω δώσει ακόμα, αλλά μου φαίνεται πως το ψωμί είναι καλό για τα παιδιά. Εχω δει να δίνουν τοστ με αβοκάντο. Γιατί όχι και με τα λαχανικα!

Αλλή ερώτηση. Εσείς όσπρια πότε θα τους δώσετε;

Link to comment
Share on other sites

Και μια ακόμα καλή σελλίδα http://www.nhs.uk/start4life/Pages/babies-food-variety.aspx

Και να φανταστείτε πως δε συμπαθώ τους Αγγλους, και το σύστημά τους, αλλά τελικά αρχισα να συνηθίζω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες κ μπεμπακια.

Τα νεα μας!!χθες με κοιταγε μου απλωνε τα χερια κ ειπε μααα!!!!τι να υποθεσω?εγω τα εκανα πανω μου!λεμε ντα ντα.γελαμε πολυυυ καθομαστε αρκετη ωρα στο παρκο κ πλεον σηκωνετε μονος του.βαζει τα χερια του πχ πανω μου κ σηκωνει το σωμα του!ετσι κ περπατησει πιο νωρις απο χρονο την βαψαμε!!

Βλεπω το φαγητο τους μας ανησυχει πολυ ολες κ κατεληξα στο συμπερασμα οτι καποια στιγμη θα τρωνε τα παντα οποτε να κανουνε λιγο υπομονη;)

Εμενα αλλο με εξοργιζει οτι δεν υπαρχουν στανταρτς στους παιδιατρους οποτε αυτο με κανει αυτοματα να διχαζω.δηλ ο ενας λεει ναι στο ψαρι ο αλλος οχι.οποτε πρει να λειτουργουμε βαση ενστικτου.κ το οτι εμπιστευομαι τον δικο μας παιδιατρο συμβαινει επειδη εχει καποια επιχειρηματα !!

Οσο για το τοστ του δινω κ δαγκωνει μονο το ψωμακι.κ κανει το αλλο καταπληκτικο.οταν του δινω πχ μπανανα μασαει κ αν δεν καταπιει αυτο που εχει δεν ανοιγει το στομα.καταπινει κ μετα ζηταει κ αλλο.ειναι κ στο παιδι φυσικα.εμεις κρινουμε κατα ποσο ετοιμο ειναι να δωσουμε κατι να μασησει!

Σημερα του μαγειρευω κοτοπουλο.

Σας φιλω!


tqpkp3.png

PzUbp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μανουλες κ μπεμπακια.

Τα νεα μας!!χθες με κοιταγε μου απλωνε τα χερια κ ειπε μααα!!!!τι να υποθεσω?εγω τα εκανα πανω μου!λεμε ντα ντα.γελαμε πολυυυ καθομαστε αρκετη ωρα στο παρκο κ πλεον σηκωνετε μονος του.βαζει τα χερια του πχ πανω μου κ σηκωνει το σωμα του!ετσι κ περπατησει πιο νωρις απο χρονο την βαψαμε!!

Βλεπω το φαγητο τους μας ανησυχει πολυ ολες κ κατεληξα στο συμπερασμα οτι καποια στιγμη θα τρωνε τα παντα οποτε να κανουνε λιγο υπομονη;)

Εμενα αλλο με εξοργιζει οτι δεν υπαρχουν στανταρτς στους παιδιατρους οποτε αυτο με κανει αυτοματα να διχαζω.δηλ ο ενας λεει ναι στο ψαρι ο αλλος οχι.οποτε πρει να λειτουργουμε βαση ενστικτου.κ το οτι εμπιστευομαι τον δικο μας παιδιατρο συμβαινει επειδη εχει καποια επιχειρηματα !!

Οσο για το τοστ του δινω κ δαγκωνει μονο το ψωμακι.κ κανει το αλλο καταπληκτικο.οταν του δινω πχ μπανανα μασαει κ αν δεν καταπιει αυτο που εχει δεν ανοιγει το στομα.καταπινει κ μετα ζηταει κ αλλο.ειναι κ στο παιδι φυσικα.εμεις κρινουμε κατα ποσο ετοιμο ειναι να δωσουμε κατι να μασησει!

Σημερα του μαγειρευω κοτοπουλο.

Σας φιλω!

Καλησπέρα Γκρετα!

Ελιωσες με το μααα φανταζομαι, ε? Με μια συλλαβη τα σκατουλια μας κανουν και τρελαινομαστε! Αφου σου απλωσε και χερακια σιγουρα το ειπε συνειδητα!

Εμενα λεει και μαμα και μπαμπα και αγια αλλα δεν εννοει εμας, το λεει στο ασχετο καθως παιζει πχ..αλλα εμεις και παλι λιωνουμε!!

Αυτο που λες για τους παιδιατρους ισχυει..σημερα που εχουμε ραντεβου

θα του πω να μου βαλει κι αλλα φαγητακια στο μενου..

σημερα παλι η φρουτοκρεμα ηταν μια αποτυχια :(

μεχρι και ετοιμη πηρα για να δοκιμασω αλλα κι αυτη δεν τη θελει.


ePPdp3.png

IVolp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...