Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 32 λεπτά , Nels είπε:

      Η εμφύτευση στην περίπτωση της κοπέλας έχει γίνει και για την προεκλαμψια πιθανον να χρειάζεται μόνο αν υπάρχει ένδειξη για αυξημενη πιθανότητα προεκλαμψιας, και πάλι καλύτερα αντιπηκτικες. Πάντως στην περίπτωση της κοπέλας, συνήθως όταν δουν αποκόλληση κόβουν αν δίνεται προληπτικα γι αυτό ρώτησα 

      Ναι δεν ξέρω κ εγώ γενικά μίλησα κ για τι Μ έχουν πει. Πάντως κ μένα στο παρελθόν που είχε γίνει εμφύτευση και δεν ξέραμε για θρομβοφιλια δεν Μ την έκοψαν. Τώρα δεν ξέρω τι ισχύει ακριβώς γιατί δεν είχα ρωτήσει τότε

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ηταν Αννα μου ...ηταν....τωρα μην το δεις...χαχαχα!Φανταζεσαι...χαχα!!!

Γιοβαννα κι εγω εχω προβληματιστει πολυ...ουφ.Θα ηθελα να ειναι μαζι για αρχη,να πεφτουν μαζι για υπνο ,να δεθουν κατι παραπανω...δε ξερω...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

αν θέλετε την άποψή μου για τα δύο παιδικά δωμάτια είναι η εξής:

εμείς έχουμε δύο παιδικά. και ο καθένας κοιμόταν στο δικό του, μέχρι τώρα που ο δεύτερος κοντεύει τα 3. τώρα πια θα μπουν στο ίδιο. και το μωρό μόνο του πάλι μέχρι τα 3 σίγουρα. μετά βλέπουμε. κι αυτό για το λόγο των διαφορετικών ωραρίων. ο μεγάλος κοντεύει τα 6 κάνει άλλα πράματα, κοιμάται άλλες ώρες, φέρνει παιδάκια στο σπίτι, του χρονου θα διαβάζει κτλ.

ο μικρός αντίθετα είναι πολύ του ύπνου. 3ωρο το μεσημέρι και απ τις 9 το βράδυ στο κρεβάτι.

στις πιο μικρες τους ηλικίες θα είχα το πρόβλημα που έχουν πολλές φίλες μου να κλαίει το ένα και να ξυπνάει το άλλο...(εφιάλτης!)

το σπουδαιότερο όμως είναι η απομόνωση του βρέφους απ το μεγάλο σε διαστήματα που θα υπάρχει στο σπίτι ίωση. τότε που είχα το μάνο νεογέννητο και το μητσάκι πήγαινε παιδικό κι έφερνε ένα κάρο αρρώστιες είχα το βρέφος απομονωμένο στο δωμάτιό του. και δούλευε καλά!

το να το έφερνα το μωρό τότε στο δικό μου δωματιο, ενώ κοιμόντουσαν μαζί σε περίοδο αρρώστιας του μεγάλου θα δημιουργούσε μεγάλες ζήλιες στο τότε 3χρονο.

αυτό ακριβώς συζητάμε και με άλλες μαμάδες όταν υπάρχει 3 υπνοδωμάτιο, ότι είναι μεγάλη ευκολία όταν υπάρχει μωρό στο σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

Ηταν Αννα μου ...ηταν....τωρα μην το δεις...χαχαχα!Φανταζεσαι...χαχα!!!

Γιοβαννα κι εγω εχω προβληματιστει πολυ...ουφ.Θα ηθελα να ειναι μαζι για αρχη,να πεφτουν μαζι για υπνο ,να δεθουν κατι παραπανω...δε ξερω...

όχι απλά φαντάζομαι...:wink::lol::lol::lol:

το πα έχω τώρα το μάστορα μέσα και περνάει τις ταπετσαρίες, αφού έκανε ένα σωρό μερεμέτια στους ζωγραφισμένους τοίχους!

το ΟΑΚΑ μπροστά του ... εκκλησία! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Λες ε;Ναι αυτο με τις ιωσεις κυριως μου το ειπαν και μενα ..γιατι οκ ο γιος μου δεν αρρωσταινει ιδιατερα..ομως σιγουρα θα κουβαλει διαφορα και του χρονου και μια μυξα για τον μεγαλο μπορει να ειναι κατι πιο σοβαρο για το μωρο και μου ειπαν οτι καλο ειναι να ειναι χωριστα....

Σε ευχαριστω Αννα πολυτιμες οι συμβουλες.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το περάσαμε αυτό στον αύγουστο του 09 πριν λίγες μέρες όπου το μεγάλο κόλλησε το νεογέννητο και νοσηλεύτηκε αναγκαστικά στο νοσοκομείο...

πάντως εκτός αυτού νομίζω ότι το να βάλεις ένα 3χρονο σε δωμάτιο μένα βρέφος απλά παίζεις με τη τύχη σου και δυσκολεύεις τη ζωή σου!!!! χαχαχα

(αφού υπάρχει η δυνατότητα το λέω, μη παρεξηγηθώ)

Link to comment
Share on other sites

πάντως εκτός αυτού νομίζω ότι το να βάλεις ένα 3χρονο σε δωμάτιο μένα βρέφος απλά παίζεις με τη τύχη σου και δυσκολεύεις τη ζωή σου!!!! χαχαχα

χμμμ.....σοφη κουβεντα!!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

αλο κοριτσακιααααα!!!τι κανετε????

πωπω τι ωραιο δωματιακι ειναι αυτο???ριτακι τελειο!!!!!!!!!

αχ κοριτσια ας μπω κι εγω στο θεμα με τα κιλα μιας κ δεν προλαβα να φραψω...ξεκινησα 73 κ ο γιατρος που με ζυγισε ελεγε 76!οκ λαθος πηγαινε γιατι στο σπιτι ειμαι 78!!!+5 οποτε αλλα οκ δεν μου φαινεται ακομα γιατι τα εχω παρει στην κοιλιτσα κ στο στηθος!!!!

αχ τι καλα αρχισατε να ψωνιζετε..εγω ακομα δεν εχω την διαθεση ισως γιατι δεν ξερω ακομα το φυλο του παιδιου κ αφετερου περιμενω τον β επιπεδου κ υστερα!!!!μετα ποιος θα με μαζευει απο τα ψωνια........


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

1.leta008 1-5/08 αγοράκι

2.Despina80 6/8 κοριτσάκι

3.mimika84 6/8 αγοράκι

4.evri 10/8 αγοράκι

5.chiqui 11/08 αγοράκι

6.zipounaki 13/08

7.ΑΝΝΑ27! 18/08 αγοράκι

8.taniabell 19/8 (15 μερες νωριτερα) κοριτσάκι

9.afroad 24/8 κοριτσάκι

10.libero10 27/08

11. Marilenaath 28/08

12.ριτα79 30/8 αλλά θα παμε 15 μερες νωρίτερα

13.Giovanna 1/9 αγοράκι

14.moritsa 2/9

15.myrina 3/9

16.elisabeth 6/9 αγοράκι

17.Rodakinoula 6/9 αγοράκι

18.kerasia 7/9 (μεσα Αυγούστου) κοριτσάκι

19.annia 10/9

20 angelikig 10/9 μάλλον κοριτσάκι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ροδακινουλα με το καλο ο γιος!!

ριτα πολυ ομορφο το δωματιο!εγω το ειχα κανει πορτοκαλι-εκρου(κουνια και αλλαξιερα) και λαχανι κουρτινες με ζωακια...πολυ ομορφο!τωρα εχουμε προσθεσει και το κρεβατι της ελλης στο χρωμα του ξυλου με κοκκινο προσκεφαλο.

αννουλα να μας βαλεις φωτο οταν ολοκληρωθει το δωματιο...ειμαι σιγουρη θα γινει τελειο!

τυχερες οσες εχετε 2 και 3 υπνοδωματια ειναι καλο το καθε παιδι να εχει το χωρο του...εμεις δυστυχως εχουμε μονο ενα παιδικο οποτε δεν εχουμε και αλλη επιλογη...βεβαια οταν με το καλο γεννηθει το δευτερο θα το εχω στη κρεβατοκαμαρα μας μεχρι 10-12 μηνων.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

αννα ωραια θ αταν να βαζουμε και το μαιευτηριο...αν και προσωπικα δεν εχω αποφασισει ακομα:P


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

εγω ANNA27!

Θα γεννησω στο αλεξανδρα προτιμω να φαμε τα λεφτα σε εξοδα του παιδιου .Προσπαθησα χθες να ανοιξω ενα νεο τοπικ να μαθω για γιατρους και γενικα εμπειριες απο το αλεξανδρα αλλα δεν ξερω πως ντιπ για ντιπ!


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες κορίτσια και καλό Σαββατοκύριακο! Άντε λίγες μείνατε να μάθετε το φύλο!

Taniabell πως τις νιώθεις τις συσπάσεις, γιατί και μένα μου έδωσε κάτι χαπάκια αλλά δεν τα έχω αρχίσει ακόμη

Rita πολύ όμορφο το δωμάτιο

αNNA27 το συνδυασμό πετρόλ με εκρού τον λατρεύω! Πολύ καλή επιλογή!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...