Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

καλησπερα κ απο μενα!

εγω δεν εφαγα ουτε μπακαλιαρο ουτε σκορδαλια μιας και δε μου αρεσουν καθολου..φαγαμε πατατες στο φουρνο με ψαρι.

λετα χαιρομαι που συνηλθες!

μαριλενα το δωματιο ειναι σουπερ!ειδικα οι ζωγραφιες στους τοιχους ειναι καταπληκτικες!

τσικι περαστικα σας!

δεσποινα εγω ειχα την ελλη στο δωματιο μας μεχρι 7-8 μηνων...θα την κρατουσα κι αλλο αλλα αγχωθηκα επειδη θα γυρναγα στη δουλεια και φοβομουν οτι μεγαλωνοντας θα ηταν πιο δυσκολο να τη μεταφερω στο δωματιο της...αν δε δουλευα σιγουρα θα τη κραταγα περισσοτερο.οσο για το ονομα εγω το ειχα αποφασισει πολυ νωρις...απ οταν ημουν στο γυμνασιο-μη γελατε-ειχα μια συμμαθητρια μ αυτο το ονομα και μου αρεσε πολυ κ απο τοτε ειχα πει πως αν κανω κοριτσι θα το βγαλω ελισαβετ...ετσι κ εγινε:P ευτυχως δεν ειχαμε θεμα με τις οικογενειες(λιγο η μαμα μου στεναχωρεθηκε αλλα εγω ειχα παρει την αποφαση μου) γενικα δε μ αρεσει καθολου αυτο το εθιμο να βγαζουμε τα ονοματα των γονιων μας.

τανια οσο μπορεις να ξεκουραζεσαι!ευχομαι να περασουν γρηγορα ι συσπασεις.

κ εγω σα τη ριτα ποτε δεν ειχα καταλαβει συσπασεις ουτε ηξερα πως τις νιωθεις....ωσπου προσφατα ειχα μια και καταλαβα....βασικα πετρωσε η κοιλια μου και ενιωθα πιεση χαμηλα...μονο μια φορα συνεβη ευτυχως.

εμεις δε πηγαμε παρελαση ουτε βγηκαμε καθολου...η ελλη ειναι αρρωστη...εχει βηχα που τη πιανει μονο το βραδυ και ειναι σα να της κοβεται η αναπνοη και πνιγεται απ τα φλεματα..μιλησαμε σημερα με τον παιδιατρο...λαρυγγιτιδα ειπε να δωσουμε αερολιν και αν δε περασει σε 2 μερες θα παμε να τη δει.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

chiqui : Υπομονή κοπελιά!! Δύσκολη κατάσταση :? αλλά έχετε ο ένας τον άλλον, θα την παλέψετε :wink:

leta800 : Χαίρομαι που είσαι καλύτερα!! :wink: Γεμιστά καλαμαράκια, τί είπες τώρα!!!!!!!!! Γιάμι γιάμι!!!! :D

Despina80 : Πολύ ωραία τα θέματα που έθιξες! Καταρχήν για το θέμα παραμονής του μωρού στο δωμάτιο, κι εγώ θέλω να το κρατήσω τον 1ο χρόνο μαζί μας! Οι παιδοψυχολόγοι υποστηρίζουν ότι καλό είναι να μένει το μωρό μαζί ώστε να μην νοιώσει εγκατάλειψη. Από προσωπικά μου βιώματα επίσης, η μάνα μου επέστρεψε στην δουλειά της (εργάτρια) όταν ήμουν 40 ημερών, μου έλεγε ότι πριν φύγει για τη δουλειά στεκόταν από πάνω μου κι έκλαιγε και δεν ήθελε να με αφήσει, αλλά δεν είχε επιλογή.. Γι'αυτό θέλω όσο μπορώ να αφιερώσω όσο περισσότερο χρόνο γίνεται και να είμαι κοντά στο παιδάκι μου, πρώτα ο θεός! Όπως επίσης δεν με θήλασε κιόλας αρκετά, και πιστεύω ότι έχει σχέση με το ότι είμαι από μικρή φιλάσθενη! Τώρα όπως είπα ξανά και πριν, από την θεωρία στην πράξη τα πράγματα μπορεί να είναι πολύ διαφορετικά, και ακόμα κι αν ξεκινάμε με κάποιες προθέσεις, στην πορεία τα μπορεί να μας έρθουν αλλιώς... Είδομεν!!!

Για το θέμα του ονόματος, επειδή τα ονόματα των πεθερικών μου μας αρέσουν (Γαλάτεια και Αλέξανδρος) και της μάνας μου επίσης (Ελισάβετ) έχουμε πει ότι θα κινηθούμε εκεί! Ο πατέρας μου έχει το ίδιο όνομα με τον άντρα μου, οπότε δεν παίζει! Αν δεν μου άρεσαν δεν ξέρω τι θα έκανα, αλλά μιας και μου αρέσουν, κι έτσι θα είναι κι αυτοί χαρούμενοι, γιατί όχι;; :D:wink:

taniabell :Νόμιζα ότι οι συσπάσεις είναι στο στυλ που έχεις τους πόνους περιόδου, εγώ τουλάχιστον πριν πάθω την αποκόλληση τέτοιους είχα, και πολύ έντονους, σαν να με σφάζανε! :rolleyes: Τώρα για το πέτρωμα που λες δεν το έχω παρατηρήσει. Πάντως από όταν μου σταμάτησε ο γιατρός τα χάπια (επειδή μου δημιουργούσαν πρόβλημα στο συκώτι) που και που έχω πάλι κάτι πονάκια του ίδιο στυλ. Δεν είναι αυτό οι συσπάσεις; :confused:

ριτα79 : Α ρε κοπελιά με σκοτώνεις!!! :P Την σκορδαλιά την έτρωγα με τα μπολάκια! Τρελένομαι για σκόρδο!!!!! Με την εγκυμοσύνη όμως αν βάλω στο στόμα μου κάτι που έχει έστω και λίγο σκόρδο αρχίζω αμέσως να ρεύομαι!! :( Θέλω σκορδαλιααααααααααά :cry::P

elisabeth : Περαστικά στο κοριτσάκι σου!! Έχει και το όνομα της μανούλας μου!!! ;)

Κάτι άλλο κορίτσια, από ότι έχω διαπιστώσει θα κάνω την Β' Επιπέδου αργότερα από όλες, στην 24η εβδομάδα! Με προβληματίζει λιγάκι.. :roll:

Επίσης κάτι που με έχει ταλαιπωρήσει πολύ αυτές τις μέρες, βασικά μετά που έφαγα την καταραμένη (ναι καταραμένη :P ) την καρμπονάρα! Με έχει πιάσει μια απίστευτη δυσκοιλιώτητα, :-( και εκτός του ότι ζορίζομαι πολύ με την τουαλέτα, νοιώθω διαρκώς και ένα φούσκωμα στο στομάχι που δεν λέει να περάσει με τίποτα! Τρώω συνέχεια ακτινίδια, κάτι μπισκότα kellogs all bran, και γενικά ό,τι με βοηθάει συνήθως αλλά τίποτα.. :confused: Σήμερα το πρωί δοκίμασα πάλι κι αυτό το γάλα μαγνησίας που σας έλεγα τις προάλλες, αλλά το ξέρασα (είναι λίγο αηδία), και τώρα δεν ξέρω τι άλλο να κάνω.. Καμία ιδέα :?::?::?:


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και απο μενα κοριτσια και χρονια πολλα..!!!Εχω εξαφανιστει γιατι ο υπολογιστης μας αφησε χρονους και εχω ανοιξει εναν παμπαλαιο εδω και κανει 100χρονια να φορτωσει,ευχομαι να ειστε ολες καλα,φιλια θα επανελθω:tongue:


:-D

Link to comment
Share on other sites

Χρόνια πολλά κοριτσάκια! Ελπίζω να περάσατε όμορφα! Εμείς τιμήσαμε την παράδοση της ημέρας στο κομμάτι του φαγητού, φάγαμε μπακαλιάρο σκορδιαλιά και ακόμα προσπαθώ να ξεδιψάσω!! Κατά τα άλλα ήταν ένα όμορφο σκ, απο αύριο πάλι δουλειά! Την Τρίτη θα πάμε στον γιατρό να δούμε τον μπεμπάκο μας και το Σάββαρο έχουμε τον Β επιπέδου και ανυπομονώ!

Καλή βδομάδα σε όλες μας! Περαστικά στις αρρωστούλες μας και στα κορίτσια που έχουνε συσπάσεις!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα και από εμένα και καλή εβδομάα να έχουμε! Δεν ξέρω για εσάς, εγώ αυτή τη βδομάδα θα πήξω στη δουλειά! Έχουμε καμιά 10αριά δικαστήρια και θα τρέχω σαν τον Βέγγο! Φιλιά σε όλες τις κοιλίτσες!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα και καλη μας εβδομαδα!

μιμικα μεγεια το τικερακι!

μυρινα καλα τελεια τα ονοματα γονιων και πεθερικων οποιο και να διαλεξετε θα ναι υπεροχο!κ εγω δεν εχω κλεισει ακομα για β επιπεδου...προς το παρον εχω ραντεβου στις 11 απριλη και τοτε θα δουμε ποτε θα μου πει να παω.

φιλια πολλα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημεραααα!

ΗΟW DO YOU DO?ολα καλα;;

Λιμπερο εχεις γενεθλια σημερα;Ειδα καλα στο φβ;;;;Αν ναι ...

Χρονια πολλα και καλα!!!Με το καλο το μωρακι σας!!!!!!!!

Μιμικα μεγεια το τικερ!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

λιμπερο χρονια πολλα κ απο μενα!με το καλο να μεγαλωσει η οικογενεια σας:P


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Ελίζαμπθ, Ρίτα και moritsa ευχαριστώ πολύ! Λίμπερο χρόνια σου πολλά κοριτσάκι! Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι!

Εγώ κορίτσια αύριο θα πάω στον γιατρό και το Σάββατο επιτέλους είναι η μέρα του β επιπέδου! Για να δούμε τί θα δούμε! Έχω μια αγωνίααααααα!!! Κι ένα άγχος για το τί θα δείξει η ζυγαριά και τί θα μου σούρει ο γιατρός! Σαν να ξέφυγα λίγο τελευταία με τα κιλά! Και η κοιλιά όσο πάει και φουσκώνει!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...