Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Άννα ναί όντως ωραία η Μάνη! Εγώ μέχρι που ήρθα από Θεσσαλονίκη πριν από 2 χρόνια, δεν ήξερα καν που πέφτει η Μάνη. Δύο χρόνια όμως που είμαι Αθήνα (Πειραιά για την ακρίβεια) πηγαίνουμε συχνά! Το καλύτερο μου είναι το καλοκαίρι όμως! Έχεις πολύ καλές παραλίες!

Ρίτα δεν θυμάμια ποιανού ήταν οι συνταγές που έκανε, αλλά έχω κάνει πολλά από εκεί! Αν θυμάμαι καλά μεταξύ άλλων έχω κάνει μηλόπιτα και λουκουμάδες. Είσαι η χρυσοχέρα του καφέ μας!!

Λίμπερό μου να είσαι καλα! Μεγαλώνουν τα ζουζούνια μας! Ολόκληρα παιδιά γίναν! Άντε καλό μήνα να σου ευχηθώ αφού μπήκες στον 5ο! Νομίζω ο 5ος και 6ος κορίτσια είναι από τους καλύτερους μήνες στην εγκυμοσύνη!

Ελίζαμπεθ ευχαριστώ κοπέλα μου! Μην στεναχωριέσαι...πλησιάζει ο καιρός να δείς το μωράκι σου! Σε καταλαβαίνω όμως απόλυτα. Κι εγώ όταν έχω να τον δώ από δέκα μέρες και άνω αρχίζω να ανυπομονώ! Περαστικά στην μικρούλα σου!

Μυρίνα όχι εγώ δεν έχω θέμα με αυτές τις τρανσαμινάδες. Σε ρώτησα γιατί δεν τις έχω ξανακούσει πότε. Ελπίζω να το ελέγχεις και να μην είναι τίποτα.

Κερασία αυτό που είπες για τα δειγματάκια το έχω διαβάσει στο παρεντς, αλλά δεν έχω κάνει ακόμα κάποια κίνηση. Αν κάποια κοπέλα έχει πάρει να μας πεί. Ότι παίρνουμε δωρεάν καλό είναι!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα κοριτσια εχω τον συζυγο κρυωμενο γμτ!!!!Εμεις για πασχα μαλλον Αθηνα δεν εχουμε κανονισει τιποτα και γενικα εγω ψιλοβαριεμε να μετακινουμε για 2-3μερες:cool:Αχ Πηλιο τι ωραια εχω ζησει ποσα πραγματα εκει πανω(καθοτι Βολλιωτισσα)αλλα εχω να παω χρονια.:-(Και εγω αργω πολυ για υπερηχο εχω αλλες 12μερες εχω να δω το φασολι μου απο της 2/3


:-D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!

Ετοιμάζομαι να πάω στο νοσοκομείο για τις μηνιαίες εξετάσεις μου!!!

Και πρέπει να μείνω νηστική λέει μέχρι να μου πάρουν αίμα!! :P

Τα λέμε αργότερα!!

Φιλάκιαα


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

μυρινα καλα αποτελεσματα στις εξετασεις σου!

τανια χρονια σου πολλα και απο εδω!

αννια περαστικα στο συζυγο!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα κοριτσια εχω τον συζυγο κρυωμενο γμτ!!!!Εμεις για πασχα μαλλον Αθηνα δεν εχουμε κανονισει τιποτα και γενικα εγω ψιλοβαριεμε να μετακινουμε για 2-3μερες:cool:Αχ Πηλιο τι ωραια εχω ζησει ποσα πραγματα εκει πανω(καθοτι Βολλιωτισσα)αλλα εχω να παω χρονια.:-(Και εγω αργω πολυ για υπερηχο εχω αλλες 12μερες εχω να δω το φασολι μου απο της 2/3

άντε ρε να πηγαίνεις!!!!! είναι πανέμορφος ο βόλος ειδικά το πάσχα! :wink:;-):wink:

εμένα μου λείπει πάντως!

κι εγώ έχω χρόνια να κάνω πάσχα βόλο αλλά φέτος πάτησα πόδι!!!!!

θα μαζευτούμε πολλοί βέβαια και δε ξέρω πως θα ναι με τα παιδιά αλλά οκ έχει κι αυτό τη πλάκα του! ανυπομονώ!

και θέλω να μάθουν τα παιδιά και το τόπο καταγωγής της μαμάς τους...όλο θεσ.νικη και χαλκιδική ανεβαίνουμε.

φέτος μου κατσε καλά το ότι δε τη παλεύω με μακρυνότερο ταξίδι και μου γίνεται το χατήρι!;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου. Τι κάνετε; Τα αρρωστούλικά μας, μικρά - μεγάλα, συνέρχονται; Περαστικά σε όσους ακόμα ταλαιπωρούνται. Σήμερα δεν έχω καμία διάθεση για δουλειά..... η Άνοιξη μου έχει πάρει τα μυαλά.;);) Θέλω να πάω για ψώνια, βόλτα και καφέ..... βέβαι με το 15νθημερο που είδα σήμερα και τις κρατήσεις που έχουν κάνει πάλι, μου κόπηκαν λίγο τα φτερά, αλλά συνηθίσαμε πια :tongue::tongue::tongue:

Μυρίνα καλή επιτυχία στις εξετάσεις σου. Θα δεις και το μπεμπέ ή όχι σήμερα;

Μιμίκα η Ρίτα όντως είναι η χρυσοχέρα του καφέ μας και όλο βάζει φυτίλια για κάτι καινούριο. :tongue::tongue: Έχω μάθει πολλά από αυτήν.:P:p

Elisabeth εγώ 12/4 θα δω το κουκλάκι μου. Αργώ και εγώ, αλλά τουλάχιστον πήρα μια τζούρα με την αμνιοπαρακέντηση. Πάντως όσο πάει το ακούω συχνότερα. Περαστικά και στην κουκλίτσα σου.

Λίμπερο μεσημεριανό φαγητό, τούρτα, κέικ και πίτσα δεν είναι πολλά; Μας δουλεύεις;;; :tongue::tongue: Μπιφτέκια στο φούρνο με πατάτες έβαλα χτες και νόμιζα ότι έφτιαξα μουσακά.

Όσο για τις Πασχαλινές διακοπές που λέτε, Κέρκυρα και πάλι Κέρκυρα....... τρελή είμαι να φύγω από εδώ;;; Άλλοι πληρώνουν για να έρθουν :P:p:p


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol:

ναι λίμπερο ακούγονται πάρα πολύ λίγα!!!

θα πρεπε να χες κάνει κι ένα ταψί γαλακτομπούρεκο, μια τυρόπιτα με ανοιγμένο φύλλο εννοείται και μια ροζ λεμονάδα σε βαρελάκι με τριμμένο πάγο!!!!

:lol::lol::lol::lol:

αθώα μου κορίτσια....

ποια το πε τις προάλλες και γέλασα;

εδώ μια στοίβα σίδερο έχω και βαριέμαι, μακαρόνια με κιμά από χτες, φαί που πρέπει να φτιάξω γι αύριο γιατί απ τις 3.30 και μετα πάω για μάθημα και δεν....

γενικά φέεεεετα :lol:

Link to comment
Share on other sites

αθώα μου κορίτσια....

ποια το πε τις προάλλες και γέλασα;

Εγω,εγω κυρια!!!:tongue:

Ναι βρε λιμπερο μπαστα!!!...και ελεγα εμενα προκομενη στην κουζινα...για σημερα δεν εχω καν φαι..χαχα!

Σοφια περαστικα στη μικρουλα σου!!

Αννια περαστικα στο συζυγο!

Μυρινα καλη επιτυχια στις εξετασεις.

Evri ευχαριστω προκαταβολικα για τη συνταγη!

Γιοβαννα ε ναι...να φυγεις απο Κερκυρα Πασχα και που να πας;;;Θα σε γελαει ο κοσμος...χαχα!

Ξεχναω κι αλλα...σορρυ...

Τανια χρονια πολλα και καλα και απο εδω!!!


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για τα δειγματακια που λετε...εγω να σας πω τη γνωμη μου...αχρηστα τα βρισκω...καμμια δωρεαν πανα ειναι χρησιμη και κουπονια για πανες ,αντε και καμμια κρεμουλα για συγκαμα..

Ολα τα αλλα,επειδη θα μαζεψετε πολλα μετα τη γεννα γιατι και στα μαιευτηρια δινουν και κατι κουτια ειχαν στειλει σπιτι μετα τη γεννα με διαφορα προιοντα κ δειγματα σε φακελους συνεχως(ακομα μου στελνουν),μου φανηκαν περιττα για τον λογο οτι ο καθενας χρησιμοποιει συγκεκριμενα προιοντα και αφρολουτρα και κρεμες στο μωρακι του...

Εμενα δε μου πηγαινε να του βαζω μια το ενα και μια το αλλο επειδη ειχα δειγματα...δεν ειναι και οτι καλυτερο οι αλλαγες για το δερμα τους.Αφου του πηγε καλα πχ.ενα αφρολουτρο κρατησα αυτο,αργοτερα δοκιμασα ενα αλλο κτλ κτλ...


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημερα κοριτσακια!

Ριτααααα ποτε να περιμενω το πακετο με τα τσουρεκακια μου??? χαχαχαχα

Ας όψετε η ξεκουραση αλλιως ηδη θα ηταν στον φουρνο! :tongue: Και μιας και εισαι η χρυσοχερα μας πες καμια ιδεα για νηστισιμο κυριως μπουφε για το παρτυ της μικρης μου την αλλη εβδομαδα!

Και επειδη σημερα εχω εγω γενεθλια οριστε μια τουρτιτσα για να κεραστειτε! Ευχαριστω γιατις ευχες στο φεις και εδω :

images?q=tbn:ANd9GcSaHnXpDXBu4NnkuIiTUZ9roo_kszrFVV79XLf3u6csjOIBDwPe3A


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Νηστισιμο μπουφε και ειδικα για παιδικο παρτυ;...δε λεει...Θα ψαξω λιγο τις συνταγες μου και θα επανελθω αν και δε νομιζω να σε ικανοποιησω...οταν λες νηστισιμο, ουτε τυρι και γαλα;;;;Δυσκολο προτζεκτ....


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Για σκετο νηστισιμο λεω να αρκεστω στις κλασσικες πιτες με σπανακι και πρασο, μια παστα φλωρα και ταρτακια με λαχανικα. Οποτε απο εσενα θελω κατι που να μην περιεχει κρεας:tongue:

Το ξερω οτι δεν λεει ,αλλα ειναι λιγο πριν την μεγαλη εβδομαδα γι αυτο και ψαχνω νηστισιμα


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

taniabell έχεις γενέθλια??? Να σε χαιρόμαστε! Να ζήσεις, να ευτυχήσεις και με το καλό να υποδεχτείς το μωράκι σου!

Γιοβάνα εσύ είσαι η πιο προνομιούχα! Που να πάς? Στα καλύτερα είσαι!

Ρίτα αυτό που λές το έχω ακούσει και από άλλες κοπέλες.

Αλήθεια κορίτσια εσείς που έχετε ήδη παιδάκια, σαμπουαν, κρέμες κλπ. ποιά παίρνετε? Φαρμακευτικά ή εμπορίου? Έχετε να προτείνετε κάτι σε εμάς τις άσχετες? Τα fissan, proderm, penaten είναι καλά?


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγω τον μικρο τον ξεκινησα με προιοντα της φρεζυντερμ για το μπανιο και κρεμα σωματος,στην πορεια οταν ξεπεταχτηκε του δοκιμασα και φισσαν-προδερμ ως πιο οικονομικα και αφου ειδα οτι δεν τον ενοχλησαν καπου δερματικα του εβαζα και απο αυτα και εως τωρα τετοια χρησιμοποιω.

Για προληψη απο το συγκαμα εβαζα τη soducreαm και αν ειχε ερεθιστει ελαφρα χρησιμοποιουσα και τη bepanthol την ειδικη απο φαρμακειο που ειναι για συγκαμα μωρου.

Αυτα...δε θυμαμαι κατι αλλο.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...