Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλή βδομάδα κι από εμένα!!! :D

mimika84 : Οι τρανσαμινάσες είναι κάτι στο συκώτι, εμένα την τελευταία φορά είχε ανέβει η πυροσταφιλική τρανσαμινάση από 15 στο 54 (τα όρια είναι 6-40) και έτσι μου έκοψε όλα τα χάπια (έπαιρνα τα utrogestan για την αποκόλληση, και το φιλικό) γιατί λέει αυτό ανεβαίνει από τα φάρμακα.. Εσένα σου έχει ανέβει γι'αυτό ρωτάς;

taniabell : Να προσέχεις κορίτσι, μην κάνεις δουλειές και κουράζεσαι!

libero10 : Να χαίρεσαι τον άντρα σου!!!


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

ριτα79 : Online παραγγελίες δέχεσαι;;;;; :lol: Χωρίς πλάκα, το τσουρέκι σου είναι πολύ λαχταριστό!!!!!!!!!!! :wink: Το φαντάζομαι και με επάληψη μερέντας!!!!!! :!::!::!: Κόλαση!!!!!!!!!! :D Και πως το κάνεις και είναι τόσο "γυαλιστερό" ?


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

μυρινα επειδη ειναι νηστισιμη συνταγη και δε μπορουμε να βαλουμε αυγο, μολις τα βγαλουμε απο φουρνο τα περναμε με ενα πινελακι με λιγο αραιωμενο ζεστο μελι και γυαλιζουν.

Καλο μεσημερι κοριτσια μου παω να φαω και να ξεκουραστω με το γιο μου.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα κι από μένα! ήμουν βόλτα στο μολ με το μικρό. τόσες ώρες απ το χέρι και κιχ δεν έβγαλε. πολύ βολικός! μακάρι να ναι και το μικρό μας λιονταράκι έτσι!!!!!

άννια μου 4 επί 4 = 16, έκλεισες το 4ο μήνα και μπήκες στο 5ο!

απλά επειδή λογικά η σύλληψη γίνεται περί τις 2 βδομάδες αργότερα το μετράς λίγο λιγότερο. αναλογα και με το κύκλο.

εγώ δε το χω καθόλου με τα γλυκά, οπότε και δεν επιχειρώ να φτιάξω τίποτα. φέτος θα παμε μόνο ένα 3ημεράκι στο πήλιο, οπότε δε προβλέπονται πολλές δουλειές...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια σε όλες! Ήταν ένα γεμάτο Σ/κ! Με πολύ καλό καιρό. Αν και εδώ μόλις έριξε μια μπόρα!

taniabell εύχομαι να περάσουν γρήγορα οι συσπάσεις! Δεν είχα ιδέα τι είναι και νομίζω πως τελικά τις έχω και εγώ! Νιώθω πιο σκληρή την κοιλιά μου χαμηλά και μια πίεση σαν να θέλω να πάω τουαλέτα. Πόνο νιώθω καμιά φορά χαμηλά αλλά δεν διαρκεί πολύ ώρα!Τα χάπια που παίρνεις σε βοηθάνε,έχουν παρενέργειες; Κάτι για πτώση πίεσης και ταχυπαλμία μου είχε πει η γιατρός. Τώρα σκέφτομαι να τα ξεκινήσω. Τι λές?

Rita ωραία η συνταγή με τα νηστήσιμα τσουρέκια λέω να τη δοκιμάσω. Όσο για τα πασχαλινά κουλουράκια εμείς εδώ στα Γιάννενα κάνουμε πεντανόστιμα αλλά τελείως διαφορετικά από την υπόλοιπη Ελλάδα.

Α και αφού βλέπω ότι έχετε επικοινωνία και από facebook όποια θέλει ας μου στείλει και μένα μήνυμα εδώ να τη βρω!


K4b4p2.pngHSk3p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!

Εγώ έχω χάσει τελείως το μυαλό μου μου φαίνεται....τελικά το ραντεβού στον γιατρό ήταν χθές και όχι σήμερα όπως νόμιζα!!! Και ο β επιπέδου είναι το επόμενο Σάββατο και όχι αυτό!!!! Τα έχω χάσει εντελώς!

Πήγαμε λοιπόν χθές στον γιατρό και είδαμε τον μπέμπη, ο οποίος είναι 400 γραμμάρια!!!! Κουνιόταν όλη την ώρα, μας χαιρετούσε, ήταν πολύ δραστήριος! Ευτυχώς μου έφυγε το άγχος ότι κάτι δεν πάει καλά. Όπως είπε ο γιατρός όλα πάνε τέλεια!

Το άλλο το καλό είναι ότι δεν έβαλα κιλά. Όλως παραδόξως είμαι στα ίδια κιλά που ξεκίνησα την εγκυμοσύνη, ακριβώς!

Το κακό είναι ότι έπεσε ο αιματοκρίτης μου και η αιμοσφαιίνη μου. Μου άλλαξε το σίδηρο και από εκεί που έπαιρνα ένα gynotardyferon το πρωί και ένα το βράδυ, μου έγραψε κάποιο πιο ενισχυμένο και θα παίρνω 2 πρωι και 2 βράδυ! Θα πρέπει να προσέξω γιατί όντως αν πέσει η αιμοσφαιρίνη κάτω από το 8 θα χρειαστώ μετάγγιση!!!!!:( Αλλά φρονεί ότι δεν θα πέσει κι άλλο γιατί από τον 6ο και μετά το μωρό δεν τραβάει πολύ.

Α επίσης μου έγραψε και μαγνήσιο και μου είπε αν έχω πονάκια να παίρνω ένα την ημέρα. Αυτά από εμένα και τον μπέμπη μου!!!!

Άννα τυχερή είσαι που έχεις τόσο ήσυχο και βολικό παιδί! Μακάρι να είναι έτσι και τα λιονταράκια μας! Πήλιο ε? Το λατρεύω! Φοβερό μέρος για όλες τις εποχές του χρόνου! Έχω πάει πολλές φορές. Να περάσετε τέλεια.

Γενικά κορίτσια πώς θα περάσετε το Πάσχα? Εμείς πρώτα ο Θεός λέμε να πάμε στη Μάνη, στο χωριό του άντρα μου! Στον Κότρωνα για όσους ξέρουνε.

Ρίτα εσύ αναεβάζεις συνταγές στο greek masa? έχω φτιάξει αρκετά από αυτα!!!!

Τάνια είσαι καλύτερα? Υποχώρησαν οι πόνοι? Φαντάζομαι ότι ξεκουράζεσαι ε?

Η διδυμομάνα μας που είναι??????? Άντε πές μας τα νέα σας !!!! πήγατε στο γιατρό??? Είδατε φύλο τελικα?


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλημέραααα!

ζηλεύω θέλω κι εγώ υπέρηχο, αλλά πρέπει να περιμένω ως την άλλη παρασκευή!

προς το παρόν το πρόγραμμα σήμερα έχει ψώνια, χρωματιστές λαμπάδες, κορδέλες και διακοσμητικά για το νήπιο του γιου. θα φτιάξουν λαμπάδες.

ευκαιρία και για το μικρό να πάει βόλτα.

έχω συγγενείς στο κότρωνα αλλά δεν έχω πάει.

ωραία πάντως η μάνη.

πήγα τον οκτώβρη με τ αγόρια 3ημερο στο γύθειο, πανέμορφο απλά!

Link to comment
Share on other sites

Ρίτα εσύ αναεβάζεις συνταγές στο greek masa? έχω φτιάξει αρκετά από αυτα!!!!

Ναι εγω...ειμαι η Margarita79 εκει...ειμαι famous?????:lol::lol::lol:

Mπραβο για τον υπερηχο.ολα τελεια ε;Με τον αιματοκριτη προσπαθησε λιγο να τρως κοκκινο κρεας μερα παρα μερα.Θα σε βοηθησει.

Καλημερα σε ολες!

Εμεις για πασχα δε ξερουμε ακομα,ισως παμε στα πεθερικα μου αλλα μαζευονται πολλα ατομα σε ενα σπιτι και δε ξερω αν θα βολευτουμε.....βλεπωντας και κανωντας.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

Rita ωραία η συνταγή με τα νηστήσιμα τσουρέκια λέω να τη δοκιμάσω. Όσο για τα πασχαλινά κουλουράκια εμείς εδώ στα Γιάννενα κάνουμε πεντανόστιμα αλλά τελείως διαφορετικά από την υπόλοιπη Ελλάδα.

αααα καλε δε θα μου λες τετοια χωρις να ακολουθει συνταγη ενταξει ;;;

Περιμενω τη συνταγουλα οταν μπορεσεις!!!

Σου στελνω πμ για το φβ.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κ απο μενα!

λιμπερο να χαιρεσαι τον αντρα σου!

εβρι σου στελνω πμ!

μιμικα τι καλα που ειδατε το μπεμπη σας!οωπω εφτασε ηδη 400γραμ!μπραβο!

αννια περανει ο καιρος οπως ειπαν τα κοριτσια εκλεισες τον 4ο!

εγω αργω ακομα για υπερηχο...11 απριλη θα παω.εχω τοσο καιρο να δω το μωρακι μας...

δυστυχως χειροτερεψε και η ελλη την εχω σπιτι και σημερα τιγκα στη μυξα και ο βηχας χειροτερεψε.τουλαχιστον δεν εχει κανει πυρετο παλι καλα!

εμεις για πασχα δεν εχουμε κανονισει τιποτε...μαλλον ομως θα μεινουμε εδω αθηνα μιας και γιορταζει ο μπαμπας μου.

φιλια πολλα σε ολες!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

καλημεραααααα!!!κοριτσακια σας ευχαριστω παρα πολυ για τις ευχες να ειστε ολες καλα κ με το καλο να ερθουν τα μωρακια μας!!!!

η αληθεια ειναι οτι χτες κουραστικα ολη μερα γιατι χωρια το φαγητο που μαγειρεψα για το μεσημερι εκανα μια τουρτα ,ενα κεικ κ για το βραδυ πιτσα...οκ ακουγονται λιγα αλλα κουραζομαι πλεον πιο ευκολα!!!

μιμικα μεγαλωσε το ζουζουνακι σας!!!!!ολα μια χαρα ειδες????

αννια μου εχεις μπει ηδη στον 4ο...κι εγω με τις βδομαδες το μετρουσα αλλα ο γιατρος μου ειπε καθε 27 αλλαζω μηνα....οποτε σημερα μπηκα κι εγω στον 5ο!!!

αννα27 υπομονη για τον επομενο υπερηχο!!!προς το παρον καλα το ειπες...λαμπαδες ψωνια κ ολα τα συναφι για τα βαφτηστηρια μας!!!!εγω κατα τις 8/4 λεω να παω να της ψωνισω της δικιας μου!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...