Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

μιμικα με το καλο και η β'επιπεδου!Εγω εχω ραντεβιυ στις 9/4 για υπερηχο και να κλεισουμε λογικα και για την β'επιπεδου που θα την κανω αρχες μαιου πιστευω οποτε εχω καιρο ακομα....Σημερα γιναμε αβοκαντο :Dttca301.aspx


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Ελίζαμπθ, Ρίτα και moritsa ευχαριστώ πολύ! Λίμπερο χρόνια σου πολλά κοριτσάκι! Να έχεις μια τελειόμηνη εγκυμοσύνη και ένα υγιέστατο μωράκι!

Εγώ κορίτσια αύριο θα πάω στον γιατρό και το Σάββατο επιτέλους είναι η μέρα του β επιπέδου! Για να δούμε τί θα δούμε! Έχω μια αγωνίααααααα!!! Κι ένα άγχος για το τί θα δείξει η ζυγαριά και τί θα μου σούρει ο γιατρός! Σαν να ξέφυγα λίγο τελευταία με τα κιλά! Και η κοιλιά όσο πάει και φουσκώνει!

ολα καλα θα ειναι αδικα αγχωνεσαι αλλα το ξερω πως δε γινεται διαφορετικα!!! Με το καλο!

Εγω σημερα εχω γιατρο :D πηρα και τις εξετασεις μου και αυτες οι τρανσαμινασες με αγχωνουν.....


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

1.leta008 1-5/08 αγοράκι

2.Despina80 6/8 κοριτσάκι

3.mimika84 6/8 αγοράκι

4.evri 10/8 αγοράκι

5.chiqui 11/08 αγοράκι

6.zipounaki 13/08

7.ΑΝΝΑ27! 18/08 αγοράκι

8.taniabell 19/8 (15 μερες νωριτερα) κοριτσάκι

9.afroad 24/8 κοριτσάκι

10.libero10 27/08

11. Marilenaath 28/08

12.ριτα79 30/8 αλλά θα παμε 15 μερες νωρίτερα

13.Giovanna 1/9 αγοράκι

14.moritsa 2/9

15.myrina 3/9

16.elisabeth 6/9 αγοράκι

17.Rodakinoula 6/9 αγοράκι

18.kerasia 7/9 (μεσα Αυγούστου) κοριτσάκι

19.annia 10/9 (Αρεταιειο)

20 angelikig 10/9 μάλλον κοριτσάκι


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχ κοριτσακια μου σας ευχαριστω αλλα ο αντρουλης μου εχει γενεθλια....τα δικα μου αργουν ακομα!!!!!

εγω εχω ραντεβου την πεμπτη να του δωσω τιε εξετασεις κ να δει επιτελους το φυλο....για την β επιπεδου μου εχει πει αρχες μαιου!!!οποτε γυρω στην 22η βδομαδα!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ κορίτσια!!!

moritsa διδυμάκια έχεις ε ??? Αχ τί ωραία!!!! Με γειά και το δικό σου τικεράκι!!! οι τρανσαμινασες τί είναι? Εγώ πήρα τις γενικές αίματος και ούρων που έκανα. Όλα είναι καλά, αλλά ο αιματοκρίστης στο πάτωμα....29,7!!!!! Αν δεν προσέξω πολύ πιθανό να χρειαστώ αίμα. Να μας γράψεις όταν γυρίσεις από τον γιατρό!!!

Annia εμείς τι φρούτο είμαστε που σήμερα είμαι 21 εβδομάδων???


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια! Ανυπομονω να τα δω:D:D και ελπιζω να δουμε και μεις το φυλο τους!

Οι τρανσαμινασες ειναι δεικτες του συκωτιου sgot,sgpt,γ-gt εμενα ειναι τσιμπιμενες αλλα προς το παρον δεν το ψαχνουμε πιο αναλυτικα.


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και από εμένα κοριτσάκια μου και Καλή Εβδομάδα σε όλες μας. :P:p:p

Αχ έχετε γράψει τόσα πολλά, ξεκινάω να σχολιάζω αλλά αν ξεχάσω και κάτι συγχωρέστε με :oops::oops::oops: με έχουν πάρει και τα χρόνια και ξεχνάω :tongue::tongue::tongue:

Μορίτσα μεγειά το τικεράκι σου. Καλέ και εγώ δεν θυμόμουν ότι είσαι διδυμομανούλα. Φύλλο φαντάζομαι δεν έχετε δει ακόμα.

Λίμπερο χρόνια πολλά και ευτυχισμένα για τον αντρούλη σου και να χαίρεστε την οικογένειά σας. Του ετοιμάζεις ''παρτάκι'';

Μιμίκα γιατί καλέ να χρειαστείς αίμα; Σου είπε κάτι τέτοιο ο γιατρός σου; Να προσέχεις πάντως. Με το καλό να δεις και το μωράκι σου. Όσο για την κοιλιά, η δουλειά της αυτή είναι αυτούς τους μήνες, δηλαδή να φουσκώνει :lol::lol::lol::tongue:

Άννια είσαι ήδη στην 4ο και πας στον 5ο. Περνάει ο καιρός :P:p:p Εντωμετάξύ με το αβοκάντο με μπέρδεψες γιατί αρχικά δεν έβλεπα τικεράκι. Τώρα κατάλαβα :tongue::tongue:

Elisabeth και Chiqui περαστικά στα ζουζούνια σας. Δύσκολος ο φετεινός Χειμώνας από τις ιώσεις. Μπαίνει ο Απρίλης και ελπίζω να ηρεμήσουμε.

Δέσποινα εγώ τη μικρή μου την έβγαλα από το δωμάτιό μας 2 μηνών επειδή, όπως έχω ξαναπεί δεν υπήρχε χώρος για την κούνια και το μωρό πια δεν χώραγε στην καλαθούνα. Καλό είναι να τα αφήνουμε μαζί μας έως 6 μηνών περίπου.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κοριτσακια μου καλημερα και μεις καλα περασαμε χθες μπακαλιαρο και τα σχετικα.Θα φτιαξει καμμια σας πασχαλινα κουλουρακια ή να μην κουραστουμε;

Βρηκα μια καταπληκτικη συνταγη με πολιτικα πασχαλινα κι το σκεφτομαι λιγακι


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη εβδομαδα!

Λιμπερο να χαιρεσαι τον αντρουλη σου!

Εγω ξυπνησα ασχημα το πρωι με πονους δυνατους σαν περιοδου και τα ειδα ολα... ευτυχως δεν ειχα αιμα που ηταν το αγχος μου. Πηρα το γιατρο αυξανουμε το μαγνησιο και δε μας βλεπω να κοβουμε και τα utrogestan και φυσικα ξαπλα. Η μικρη εφυγε αμεσως στην μαμα μου για λιγες μερες γιατι αν ειναι στο σπιτι ειναι αδυνατον να ειμαι ξαπλα!

Αναστασια τις συσπασεις τις νοιωθεις ειτε σαν πετρωμα, ειτε σαν πονους περιοδου ( σημερα το εμαθα αυτο απο τον ντοκ αφου μεχρι τωρα ποτε δεν ειχα νοιωσει ετσι).

Περιμενουμε νεα απο τους υπέρηχους!

Εγω την μικρη ου την χωρισα στους 2 μηνες μιας και δεν ξυπνουσε πια το βραδυ, την δευτερη μαλλον θα αργησουμε να τη χωρισουμε μεχρι να βεβαιωθουμε οτι η θεοδωρα την εχει αποδεχτει.

Τι υπεροχες μερες που κανει!


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια μου, τί κάνετε; Πότε πέρασε κι αυτό το σαβ/κο; Δεν μου έφτασε!! Είμαι ή μόνη ή και σε σας δεν σας φτάνουν πλέον οι μέρες που έχετε για να πείτε ότι ξεκουραστήκατε;

Τάνια μου υπομονή και να ξεκουράζεσαι όπως σου είπε ο γιατρός. Ελπίζω να συνέλθεις γρήγορα!

Λίμπερο χρόνια πολλά για τον αντρούλη σου, να τον χαίρεσαι και να χαίρεστε την οικογένειά σας!

Άννια μου σε δύο βδομάδες μπαίνεις στον πέμπτο όχι απλά μπήκες στον τέταρτο;)

Κερασιά μην κουραστείς πολύ γιατί τσουρέκια κτλ θέλουν πολύ δουλειά και μετά μόνο καταλαβαίνεις πόσο κουράστηκες. Με προσοχή!

Μορίτσα σε θαυμάζω! Στην αρχή μου είχε κάνει πλάκα ο γιατρός ότι είχα δύο έμβρυα και κόντεψα να μείνω εκεί στην καρέκλα πάνω στο άνθος της ηλικίας μου! Να τα χαίρεσαι, να σου πάνε όλα τέλεια και να ξεκουράζεσαι δύο φορές παραπάνω εσύ! ;)

Επίσης τα δωμάτια και οι ιδέες γενικά που είπατε είναι όλες γλυκύτατες και πολύ καλόγουστες! Εγώ αργώ ακόμη, είπαμε, προληπτική!

Όσο για ονόματα, πρώτα ο Θεός θα τη βγάλουμε Εύα, στην μαμά του άντρα μου μιας και μας αρέσει αλλιώς δεν θα διάλεγα κάτι απο γονείς αναγκαστικά. Όσον αφορά ένα όνομα κοινό για πολλές γλώσσες μόνο κάτι σε Ζωή ή Χλόη μου έρχεται. Θα προσπαθήσω να θυμηθώ κι άλλα!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημερα και μεις καλα περασαμε χθες μπακαλιαρο και τα σχετικα.Θα φτιαξει καμμια σας πασχαλινα κουλουρακια ή να μην κουραστουμε;

Βρηκα μια καταπληκτικη συνταγη με πολιτικα πασχαλινα κι το σκεφτομαι λιγακι

Εγω εννοειται οτι πρωτα ο Θεος θα φτιαξω κουλουρακια ,νηστισιμα τσουρεκια,κανονικα τσουρεκια και οτι αλλο μπορω,καλα να ειμαστε πανω απο ολα.

Γενικως δε με ξερετε ακομα καλα...αλλα θα με μαθετε :tongue:.. εχω τρελα με την κουζινα...χαχα!

ανεβαζω συνταγες εδω, ριξτε μια ματια σε αυτα τα τσουρεκια για τις μερες νηστειας και σε αυτα τα κουλουρακια

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=4470&Itemid=49

http://www.greekmasa.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=1134&Itemid=49


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...