Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 5
      • Δύναμη! 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Ρίτα θα συμφωνήσω με τα κορίτσια, πολύ ωραίο το δωμάτιο!!!!! μου αρέσει ο συνδυασμός που έχετε κάνει, το καλοριφέρ λιλά δεν εἰναι? (από τα αγαπημένα μου χρώματα!!!!) Τα φωτιστικάκια επίσης πολύ ωραία έτσι όπως τα έχετε βάλει!!

ANNA27! πολύ ωραία επιλογή χρωμάτων!!

Όσο για την ηλικία, εγώ 29.5 και περιμένω το πρώτο μου παιδάκι!! όλα αυτά τα χρόνια σπουδές.. και τι κατάφερα.. έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα είμαι στην ξενιτιά για να δουλεύει ο άντρας μου :confused::confused:

Όμως σου αξίζουν πολλά μπράβο κι από μένα που τα κατάφερες έτσι!!!

libero10 κι εγώ δεν έχω ψωνίσει τίποτα ακόμα, αφού δεν ξέρω και το φύλο.. αλλά μόλις μάθω, τη Μ. Τρίτη που έχω τη β΄ επιπέδου θα πάω να πάρω κάτι για το καλό!!!:D Σε σας που ήδη ψωνίσατε με γειές, με γειές!!!!! Καλοφόρετα να είναι!!!!!!!

elisabeth εμείς εδώ που μένουμε δεν έχουμε καν παιδικό!!!!!!:rolleyes: Να δω πώς θα χωρέσουμε... έχω μεγάλη περιέργεια!! Σίγουρα κι εμείς στην κρεβατοκάμαρα θα είμαστε! Μα σκέψου πως παλιά μεγάλωναν πολυμελείς οικογένειες σε τοσοδούλικα σπίτια και τίποτα δεν έλειψε στα παιδιά, μια χαρά μεγάλωσαν!!! Σίγουρα είναι ευκολία να έχεις ένα κάπως μεγάλο σπίτι με αρκετά δωμάτια, αλλά κι αν δεν έχεις τη βρίσκεις την άκρη!!


OJzRp2.png dg3Lp2.png 0pz2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλησπερα κοπελες με τις κοιλιτσες...αμαν δεν σας προλαβαινω πια... :)

γραφω τα νεα μου και παω να διαβασω τα δικα σας!!!

πηγαμε την τριτη γιατρο, το μωρακι ειναι καλα οσον αφορα την αναπτυξη του. αλλα ρε γαμωτο γενικα σε αυτην την εγκυμοσυνη δεν εχει καλη εικονα ο γιατρος οσον αφορα τους υπερηχους...τι φταει? η προσφατη καισαρικη? τα κιλα? τα νευρα μου πολυ αγχονομαι με αυτο το θεμα γιατι δεν ξερω αν βλεπει καλα το μωρο..πιστευω βεβαια αν ανυσηχουσε θα μου εκανε κολπικο...

το φυλλο ακομα δεν φαινεται..αλλα εγω πιστευω οτι θα ειναι αγορι!!! θα ξαναπαμε την μεγαλη τριτη για να με δει ακομα μια φορα πριν το μεγαλο ηπερηχο που εχω στις 27 απριλιου....

ο μεγαλος μου τωρα δεν παλευεται γενικως ποτε δεν παλευοταν!!! πηγαμε σημερα τσαμπο και φυγαμε κακην κακος γιατι φοβομουν οτι θα τον χασουμε!!!

αυτα τα νεα μας......

ειδα οτι λετε για δωματια...οσες ειμαστε φιλες στο facebook μπειτε να δειτε πως ζωγραφισα το δωματιο του δημητρη..μονη μου το εφτιαξα...θα βαλω φωτογραφιες με τα επιπλα συντομα γιατι εχω βαλει μονο τους τοιχους...


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

επιτελους εβαλα και γω τικερακι!!!....

καλοσοριζω τα νεα κοριτσια!!! με το καλο τα μωρακια σας!!! την αγγελικη την ξερω απο το καφε δεκεμβριου 2010 αφου τα αγορακια μας εχουν 3 μερες διαφορα!!!

λοιπον εγω απο σιδηρο πεινω το ρισοφερον, δυο την ημερα...

η εξεταση για την κυστικη δεν εχει βγει ακομα...θα παρω τηλεφωνο απο δευτερα να δω..καφε πεινω σχεδον καθε μερα απο ενα..τις τελευταιες μερες ντεκαφεινε. επειδη εχω καουρες, πεινω που και που αναψυκτικο ενω στην πρωτη εγκυμοσυνη δεν επινα τιποτα!!!

απο ψωνια δεν εχω αγορασει κατι ακομα....στην πρωτη εγκυμοσυνη αγορασω μετα τον μεγαλο υπερηχο...θυμαμαι ακομα την στιγμη που επιασα στα χερια μου το πρωτο φορμακι!!! τελεια συναισθήματα...ο αντρας μου οταν του το εδειξα βουρκωσαν τα ματια του...δεν μπορεις να φανταστεις οτι εκει μεσα θα μπει ενα μικρο πλασματακι το δικο σου πλασματακι!!! αχχχχχχχχ

τωρα αν ειναι παλι αγορακι,δεν θα παρω πολλα πραγματα αφου τα εχω ολα. αν ειναι κοριτσακι θα ξαμολιθω για ροζ και φρουφρου!!! αν και μαλλον ειμαι αγορομανα!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου καλημερα σας!!!!Σημερα εκανα shopping therapy και πολυ το ευχαριστηθηκα.Εχει η alouette προσφορες για σημερα στα 3 το ενα δωρο και ψωνισα για πρωτη φορα για το μωρακι μας.Πηρα κορδελες για τα μαλλια και 2 φορεματακια μικρουλικα γλυκα με δυο καλσονακια με πουα και καρδουλες.Εχω χαζεψει εντελως ομως.

Με τα δικα μου ρουχα δεν αγχωνομαι και τοσο γιατι ειναι η μαμα μου παχουλη και παιρνω ρουχα απο εκεινη.

Αντε να σας βαλω και στο κλιμα των εορτων!!!!

3022348xhsrzejf2e.gif

μπραβο κοπελα μου καλα εκανες και μας εβαλες στο κλιμα!!! που και που ακουω κανενα πλακατζικι....η αληθεια ειναι οτι στην ανασταση τα πολλα δεν τα αντεχω αλλα αν δεν ακουσω κιολας αυτην την περιοδο κανενα, δεν καταλαβαινω οτι ερχεται πασχα...:P


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημέρααα!!!!!

τέλεια το είπαμε το ποίημα μας!!!! κούκλος ο γιος μου δε το συζητώ!!! χαχαχαχα!

να δειτε πως περνάει ο καιρός και πότε θα καμαρώνετε κι εσείς τα ζουζούνια σας στο σχολείο! είναι συγκινητικό πολύ!

αχ ποσο σε καταλαβαινω...και η αληθεια ειναι οτι η μαμα-γιος ειναι κακος συνδιασμος οσον αφορα τα "καμαρωματα" ελπιζω να καταλαβες τι εννοω...εγω τον βλεπω ακομα και αταξιες που κανει και καμαρωνω!!! και φυσικα κοντευει να με καβαλικεψει!!! :-P

Καλημερα κοριτσια!

Να σας απαντησω στη χθεσινη σας ερωτηση..δεν εχω παρει κιλα γιατι δεν εχω και πολλα περιθωρια μιας και ανηκω κι εγω στην κατηγορια των υπερβαρων.Ομως δεν κανω διαιτα ,τρωω απολα απλα προσεχω να μην ξεφευγω στη ποσοτητα και να μην τρωω αργα το βραδυ .Να ειστε σιγουρες οτι αν ημουν 20 κιλα ελαφρυτερη δεν υπηρχε καμμια περιπτωση να τρελενομουν.Χαλαλι τα κιλα που μπαινουν στην εγκυμοσυνη ;)

Και επειδη ολη την προηγουμενη εγκυμοσυνη μου την περασα με αυτο το αγχος των κιλων και τελικα δε συνεβει τιποτα, μα τιποτα απολυτως κακο ισα ισα που η εγκυμοσυνη μου ηταν υποδειγματικη(!!!),τωρα εχω αποφασισει να προσεχω μεν ,να μην αγχωθω καθολου δε.Και να τυχει που λεει ο λογος ζαχαρο οκ και τι να κανουμε ;εδω κοπελες με το μισο βαρος και το αντιμετωπιζουν ,ΟΛΑ ΛΥΝΟΝΤΑΙ.

και Μυρινα το γιο μου οχι απλως τον καταλαβαινα ...αλλά ξυπνουσε μεχρι και ο ανδρας μου απο τις κλωτσιες του....χαχα!Δε σου λεω τιποτα αλλο...θα με θυμηθεις...

/QUOTE]

συμφωνω απολυτα μαζι σου!!! εγω παχουλη ειμαι (και τωρα μαλιστα αρκετα) αλλα μια χαρα με κλωτσαγε το καμαρι μου!!! και οταν ειμουν ξαπλωμενη με την κοιλια να ακουμπαει τον αντρα μου, καταλαβαινε και κεινος τις κινησεις του!!!


as1cHw60g411100MTc1ZHB8ODg4NTI5ZHw.gif

cfcIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια!!! Τα σ/κ το καφέ ερημώνει!! :P

ANNA27! : Καλή ιδέα το να γράψουμε που θα γεννήσουμε, εγώ θα γεννήσω στο ΠΑνεπιστημιακό Γενικό Νοσοκομείο Ηρακλείου (ΠΑΓΝΗ) :)

zipounaki :Την ίδια άποψη έχω κι εγώ! Δεν έχουμε δικό μας σπίτι, ως τώρα μέναμε σε γκαρσονιέρα, :rolleyes: μετά που έμεινα έγκυος μετακομίσαμε σε διαμέρισμα με 2 υπνοδωμάτια, και δεν ξέρω αν κάποτε στο μέλλον θα έχουμε την οικονομική δυνατότητα για κάτι μεγαλύτερο.. Τα κορίτσια όμως μιλάνε από πείρα, γιατί έχουνε ήδη παιδάκια, ενώ εμείς τα βλέπουμε ακόμα απέξω τα πράγματα, και από την θεωρία στην πράξη αλλάζουν πολλά... Για παράδειγμα προσωπικά αν είχα ένα αγόρι και ένα κορίτσι δεν θα ήθελα να είναι στο ίδιο δωμάτιο μεγαλώνοντας! Αλλά και αυτό που λένε τα κορίτσια για όσο είναι μικρά, το θέμα για τις ιώσεις πχ, μου ακούγεται πολύ λογικό, απλά επειδή δεν το έχω αντιμετωπίσει ακόμα (αυτό και πολλά άλλα ενδεχομένως) δεν το είχα σκεφτεί ποτέ!! Στην πορεία νομίζω θα τα ανακαλύψουμε όλα!! ;)

Επειδή μάλλον θα πέσει "νέκρα" να ευχηθώ καλό Σαβ/κο και τα λέμε από Δευτέρα!!

Φιλιά σε όλες!!! ;):D


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πιστεύω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! έγραψα ένα ολόκληρο κατεβατό και μόλις πάτησα "καταχώρηση απάντησης" με πέταξε εκτός σύνδεσης!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Πάω να φάω και θα ξαναρθω να το ξαναγράψω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΑΜΑΝ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!:mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad::mad:


OJzRp2.png dg3Lp2.png 0pz2p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


καλησπερα κοριτσαρες!!!!!

τι κανετε?? εμεις ειμαστε σχεδον οικογενειακως αρρωστοι.. εγω δεν εχω συνελθει ακομα, ο μικρος χτυπησε ενα 40αρι σημερα και το παλευαμε με μπανακια, κομπρεσες για τον πυρετο και πονσταν ενω ο στυλοβατης του σπιτιου εχει την μεση του... φερτε μας μια αποκλειστικη παρακαλω!!!!!

τεταρτη ειχα γιατρο!! ο ταλιμπαν νο2 μια χαρα μεγαλωνει, το αμνιακο φυσιολογικο, πλακουντας ολα οκ και κλεισαμε στις 10 Απριλιου Μεγαλη Τριτη την β επιπεδου στο Ρεα.

το καλυτερο δε ολων ειναι οτι με ζυγισε και η αδυσωπητη ζυγιαρια εδειξε... -2 κιλακιααααα!!!! απο 93 πηγα 91 ( ειμαι και εγω κατηγορια μπαμπατσικο) πολυ μεγαλη χαρα πηρα!!! θα το παλεψω να μην παρω καθολου σε αυτη την εγκυμοσυνη ( στην προηγουμενη ξεκινησα 89 και γεννησα 104!!! αλλα με το που γεννησα εφυγαν 10 και με κτι βλακειες που εκανα στον θηλασμο δεν μπορεσα να τα χασω ολα... ακουγα και εγω με τον θηλασμο χανεις κιλα κτλ και ελεγα πλακα μας κανουν...τι εκανα η θεα!!!! υποτιθεται οτι τις 40 πρωτες μερες μεχρι να στρωσει η χλωριδα του εντερου του μωρου καλο θα ειναι οι θηλαζουσες μητερες να αποφευγουν να τρωνε πρασινα λαχανικα κτλ... ετσι το ειχα ριξει στο κρεας, κοτοπουλο και μακαρονια... και το συνεχισα για 7-8 μηνες!!!!! μετα ξυπνησα και λεω... δεν ειναι δυνατον... μονο αυτα θα τρωω οσο θα θηλαζω??? πηρα την μαια μου τηλεφωνο και μου εξηγησε η γυναικα οτι αυτο ισχυε για τις 40 πρωτες μερες και απο εκει και περα συνεχιζεις κανονικη διατροφη με μια μικρη προσοχη στα βαρια φαγητα. οποτε οχι μονο κιλα δεν εχασα αλλα εφτασα και τα 97!!!!


suU8p3.png

vdz8p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια μου.....μόλις έβαλα το φαγητό στο φούρνο....γέμιστα καλαμαρακια.....ναι ναι το έκανα και αυτο και ελπίζω όλα καλα..

Εγω σιγα σιγα συνέρχονται...δεν έχω πυρετο έχω όμως τρελο βηχα και συνάχι...και τρελή ζαλαδα ακόμα....

Λέτα τι έγινε τελικά με τη γιατρό?? πώς σε βρήκε?? το μπεμπε?? Ελπίζω να είσαι καλύτερα πια..

Μια χαρα μας βρήκε η γιατρός την Παρασκευή....ο μικρός ήταν ζωηρος και πιπιλουσε τον αντίχειρα του χαχαχαχχαχα.....μου είπε οτι πετάχτηκε η κοιλιτσα μου....και επίσης έβαλα 6 κιλα ναι ναι.....

Τι κανετε εσείς?????καλα να περάσετε σήμερα...


Lkixp3.png

rcRGp3.png

Link to comment
Share on other sites

Kαλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά.

Να φανταστώ όλες σας ετοιμάζεστε για οικογενειακές καταστάσεις?

Τι ωραίο δωμάτιο Ρίτα. Δυστυχώς και εμείς ανήκουμε στη κατηγορία που να βρούμε χώρο μες στο σπίτι, οπότε το δωμάτιο είναι το τελευταίο που θα σκεφτούμε. Αλλωστε επειδη για την ώρα και για το άμεσο μέλλον μας βλέπω να νοικιάζουμε, δε νομίζω να έχω τη δυνατότητα να βάψω τους τοίχους. Ως νεα μανούλα σκέφτομουν πως το μικράκι μέχρι να χρονίσει πως θα είναι στο δωμάτιο μας. Οι παλιές μάλλον θα γελαν με τη σκέψη μου? Στους πόσους μήνες το πήγατε στο δωματιάκι του?

Αννα σε ευχαριστώ που ανανέωσες τη λιστα. Οσο για νοσοκομείο, αν μπορείς γράψε για την ώρα "στη ξενητιά". Και να χαίρεσαι και το τσολιαδάκι σου. Μικρουλα ήμουν τόσο ντροπαλη, δε μπορούσα με τίποτα να πω ποίημα μπροστά σε κόσμο. Μπράβο στο μικρό σου. Και μπράβο σου που κατάφερες τόσα πολλά και μάλιστα με δυο μικρά. Που το βρίσκετε το κουράγιο?

Λέτα, πώς είσαι? Πέρασε το κρύωμα?

Κικη, περαστικά οικογενειακώς. Εύχομαι γρήγορη ανάρρωση.

Σας ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια για τη μικρή μου. Αλήθεια, είμαι η μόνη που ανησυχεί από τώρα για το όνομα? Εσείς απλώς θα αποφασίσετε αργότερα ή έχετε ήδη αποφασίσει? Ο άντρας το θεωρεί απαράδεκτο να μην έχουμε αποφασίσει το όνομα πριν από τη γέννα! Ο αδερφός μου και στα δυο παιδιά του, διάλεξε το όνομα όταν τα παιδιά ήταν περίπου τριών μηνών και του είχε βανεί τόσο παράξενο. Στο γάμο μου η κορούλα της αδερφή μου ηταν μόλις τριών μηνών και όλοι τη φωνάζαμε μπέμπα. Τα πεθερικά μου νόμιζαν πως αυτο ηταν το όνομά της!:rolleyes:

Και μια τελευταία ερώτηση προς τις πιο έμπειρες εγκυούλες. Τώρα που άρχισα να νιώθω τη μικρή, πόσο συχνά πρέπει να τη νιώθω? Η αίσθηση θα αλλάξει με το καιρό? Πότε άραγε θα μπορεί να την καταλάβει και ο άντρας μου?

Εύχομαι να μη σας κούρασα με το σεντόνι μου! Αντε και καλή βδομάδα να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!

Χρονια πολλα σε όλους! Χρονια πολλα στις μανουλες που πιθανον γιορταζουν και να χαιρεστε οσους εχετε!

Εμεις πηγαμε και φαγαμε στην μαμα μου, καλα ηταν χαρηκαμε την υπεροχη λιακαδα. Εγω ειμαι λιγο καλυτερα, οι συσπασεις μειωθηκαν λιγακι οποτε λογικα σε 2-3 μερες θα σταματησουν. evri πετρωνει χαμηλα η κοιλια μου, ετσι νοιωθω τις συσπασεις κια καποιες φορες υπάρχει ταυτοχρονος πονος στη μεση. Η αληθεια ειναι οτι και στην μικρη μου ειχα περιπου στον 5ο μηνα, ομως τωρα ειναι πολυ πιο εντονες και με ανυσηχε και ο γιατρος μου που δεν ηταν τοσο κουλ οσο τοτε. Μιας και απο οτι μου ειπε λογω καισαρικης τις φοβουνται τοσο νωρις τις συσπασεις! τεσπα ελπιζω να σταματησουν γρηγορα.

κικη σας ματιαξαν? περαστικα σε ολους σας!!!

Δεσποινα θα το βριετε το ονομα μην ανυσηχειτε. Η αληθεια ειναι οτι κα εμεις ενω στην πρωτη αποφασισαμε κατευθειαν πως θα τη πουμε, τωρα ενω ειχαμε αποφασισει να βαλουμε το ονομα του πατερα μου, τον αυγουστο θα γεννησει και η νυφη μου που εχει αγορακι και θα βαλουν κι αυτοι το ονομα του πατερα μου, οποτε το θεωωρω λιγο χαζο να βαλουμε και οι δυο το ιδιο ονομα. Απο την αλλη το ονομα της μαμας μου το αποκλειαμε γιατι δεν μας αρεσει και τωρα σκεφτομαστε πως να την πουμε. Στο τελος θα βαλω την νονα μας να αποφασισει:tongue:

Σχετικα με το ποσο συχνα θα νοιωθεις το μωρο, εξαρταται απο το μωρο σου! Μπορει να υπαρχουν και μερες που θα την νοιωθεις ελαχιστα. Ο αντρας σε κανα δυο εβδομαδες αν θυμαμαι καλα μπορει να αρχισει να την αισθανετε!

Πολλα φιλακια σε ολες


5Kiep3.png

hAk2p3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και χρονια πολλα!

Πηγαμε στην παρελαση,μετα καφεδακι και φαγητο στη μανουλα μου.Μπακαλιαρος σκορδαλια και το μπεμπε τρελαθηκε στη σβουρα με το σκορδο...χαχα!

Δεσποινα πολλα θεματα εχεις θιξει...χαχα!

Λοιπον εγω προσωπικα τον εβγαλα το γιο μου απο το δικο μας δωματιο και τον πηγα στο δικο του στους 4 μηνες αλλα δε γελαω καθολου με τη σκεψη σου να το κρατησεις εως το χρονο.Οι περισσοτερες μανουλες και ειδικα αυτες που θηλαζουν αποκλειστικα μεχρι τοτε ετσι κανουν χαρην ευκολιας κυριως .Εγω θηλασα 3 μηνες και μετα ειχε στρωσει και το ωραριο του και δεν ειχα λογο να τον κρατησω παραπανω μαζι μας.Εξαλλου και την ημερα τον εβαζα σε καποια υπνακια κανονικα να κοιμαται στην κουνια του στο δωματιο του για να συνηθιζει.Οποτε δεν υπαρχει χρυσος κανονας πιστευω,βλεπωντας και κανωντας ωστε να διευκολυνθειτε ολοι.

Τωρα για τα ονοματα...κατι ειπες τωρα..εδω στο Ελλαντα οπως ξερεις, εχουμε το απαραδεκτο να θεωρουν ολοι δεδομενο τα ονομα λογω παππου-γιαγιας πριν καν το αποφασισει το ζευγαρι.Οκ καλως να τηρουμε καποιες παραδοσεις ,δε λεω οχι και εγω τον πεθερο μου εβγαλα στο γιο μου αφου ετσι ηθελε και ο ανδρας μου κι ηταν ενα λογικο ονομα αλλα και αυτο το πιεστικο πραγμα πριν καλα ,καλα δουμε το μωρο να εχουν προαποφασισει αλλοι το ονομα ειναι δραμα....Οποτε οπως καταλαβανεις εμεις θα το παμε καπως ετσι το θεμα.Στο πρωτο παιδι ο ανδρας ηθελε και συμφωνησαμε απο κοινου ,να βγαλουμε τον πατερα του και τωρα στο δευτερο θα αποφασισουμε το ονομα ειτε των γονιων μου ,ειτε ενα ασχετο αλλα δεδομενου οτι βγηκε ο πεθερος μου, τωρα δεν το βρισκω και εγω σωστο να ''ριξω'' τους γονεις μου οσο και αν λενε οτι δεν εχουν θεμα...

Τωρα για το ποτε θα νιωσει ο ανδρας σου το μωρο...εγω του εβαζα το χερι πανω στην κοιλια μου και του ελεγα να περιμενει χαλαρα .Την πρωτη φορα πεταχτηκε ορθιος απο την εκλπηξη χαχα.Ισως ηταν καναδυο βδομαδες μετα που το πρωτοενιωσα δλδ περιπου στο β επιπεδου(τοτε το ειχα κανει 21 εβδομαδες).Ειχε ηδη αρχισει να ανταποκρινεται το μωρο οταν πιεζα ελαφρα την κοιλια κοντα στον αφαλο ,ετσι το τσιγκλουσα εγω κι εβαζα τον ανδρα μου να ακουμπησει και εκεινο ανταποκρινοταν.Μη φαντασεις συνεχεια στις αρχες...απλα σε λιγο θα το νιωθεις ολο και συχνοτερα και πιο εντονα.

Chiqui περαστικα σας!Τι ειναι αυτο φετος με τις ιωσεις απαπα...

Μαριλενα για τον μικρο σου που φοβασαι μην τον χασεις στο τζαμπο....Σε θαυμαζω και ολες δλδ τις μανουλες που εχουν μικροτερα παιδακια, που εισαι εγκυος με παιδι αυτης της ηλικιας...Ο γιος μου απο 15 μηνων εως 2μιση-3 ετων ηταν α π ε ρ ι γ ρ α π τ ο ς, σε νιωθω απολυτα...εγω δε νομιζα απλως οτι θα τον χασω...τον εχανα κιολας...κυριολεκτικα..ασε... να σου πω σκηνικα...ουφ ουτε να τα θυμαμαι δε θελω.

το δωματιο σας το εχω δει και δεν εχω λογια...εισαι απιστευτη!Χιλια μπραβο!!!

Τανια ευχομαι να πανε ολα καλα με τις συσπασεις...εγω ρε παιδια δε ξερω καν πως ειναι οι συσπασεις....το πιστευετε;και εχω ηδη ενα παιδι...αφου αυτο με αγχωνει πολυ, μην εχω δλδ συσπασεις και δε ξερω πως ειναι και δεν τις καταλαβω.


AC0jp3.pngYK2Rp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...