Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Αύγουστος 2012


leta800

Recommended Posts

Εγώ τα χρησιμοποίησα όλα τα δειγματάκια στην Αλεξάνδρα και αφρόλουτρα, σαμπουάν και κρέμες σώματος της άλλαζα συχνά. Βέβαια δεν μου έβγαλε ποτέ καμία αλλεργία ή κάτι άλλο και άρα δεν είχα πρόβλημα.


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 7,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

κοριτσακια μου γεια σας.Μολις εφαγα και μπηκα να δω τι κανετε.

taniabell

να τα εκατοστησεις

libero10

να χαιρεσαι και συ τον αντρα σου.

Εγω πηγα χθες το γιατρο με επιασαν κατι ψιλοπονακια και ανησυχησα.Μ'εβαλε καρδιοτοκογραφο καλα ειμαι μου ειπε οτι μεγαλωνει το μωρακι για αυτο αισθανομαι αυτα τα περιεργα.

Εσεις για υπερηχο στο γιατρο ποτε πηγαινεται καθε μηνα ή καθε δεκαπεντε οπως εγω ; θα ηθελα να ξερω τι γινεται.

Φιλακια πολλα !!!!


N34Jp2.png
Link to comment
Share on other sites

Πανω σε κουβεντα με φαγητα επεσα και δεν πρεπει :-) +1,5 kg σε δυο βδομαδες. Δε βαριεσαι υγεια να εχουμε και θα τα ξεπερασουμε :-)))

Τα ζουζουνακια μου μεγαλωσαν (180g) αλλα εξακολουθουν να ειναι "ντροπαλα". Το σημαντικοτερο ειναι πως ειναι καλα και το ενα ηταν πολυ δραστηριο :tongue: Εγω πιστευω πως ειναι 1+1 και περιμενω να επιβεβαιωθω :D Ο αντρας μου λεει, κορες ειναι για να μην βλεπει τιποτα ο ντοκτορ!!

Τωρα σε 2 βδομαδες θα τα ξαναδω.

Μιμικα ολα θα πανε καλα μην ανησυχεις. Θεμα χρονου ειναι να ρυθμιστει. Παντως το fero-folic εχει την μεγαλυτερη περιεκτικοτητα σιδηρου απ'ολα τα σκευασματα που κυκλοφορουν. Καλη διατροφη!


p1Utp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Κορίτσια σήμερα ένοιωσα σαν φυλακισμένος που βγήκα από την φυλακή!! Απίστευτο συναίσθημα!! Έκανα πολλές βόλτες μετά το νοσοκομείο!!! Πρώτα θα σχολιάσω τα δικά σας και μετά θα σας πω για τις βόλτες μου!! :-D

ριτα79 : Εσύ δεν είχες φαί για σήμερα, εγώ εδώ και 3 μήνες δεν έχω μαγειρέψει πάνω από 5 φορές :-P

GiovannaXA : Όχι δεν το είδα το bebe σήμερα!! Μόνο αίμα και ούρα έδωσα, και όταν βγούνε τα αποτελέσματα θα πάω στο γιατρό, βασικά την άλλη Πέμπτη 5/4 έκλεισα ραντεβού! Θα ήθελα πολύ να έρθω κάποια στιγμή Κέρκυρα, και εννοείται μην το κουνήσεις για Πάσχα!!! :wink:

ANNA27! : "ροζ λεμονάδα σε βαρελάκι με τριμμένο πάγο!!!!" Αχαχαχαχχαχαχααχαχαχα χτυπιέμαι μιλάμε!! Μα κιόλας, πως γίνεται η ροζ λεμονάδα;;;;; :-P

kerasia : Κάθε μήνα πηγαίνω, ο γιατρός μου έχει πει ότι προτιμά να ξεκουράζομαι, και δεν το θεωρεί απαραίτητο να πηγαίνω συχνά, και καλύτερα γιατί κι εμένα με ταλαιπωρούν οι μετακινήσεις!

taniabell : Για νηστήσιμες συνταγές, μπορείς να υποκαταστήσεις το γάλα με γάλα σόγιας πχ σε συνταγές για γλυκά (κάπου έχω μία συνταγή για νηστήσιμη μους αν θες στη στέλνω)! Μακαρονοσαλάτα, κοφτό μακαρονάκι, να το λαδώσεις με ελαιόλαδο, και μέσα διάφορα ψιλοκομμένα λαχανικά της αρεσκείας σου (πιπεριές χρωματιστές, μανιτάρια, καλαμπόκι, ελιές κοκ), με sauce με βάσει τη μουστάρδα που είναι νηστίσιμη! Επίσης τα θαλασσινά είναι μία καλή επιλογή αλλά όχι και τόσο οικονομική ίσως!! Βραστές γαρίδες, ή και τηγανιτές παναρισμένες!! Λιαστές ντομάτες τηγανιτές, κι αυτές παναρισμένες! Επίσης και για κολοκυθοκεφτέδες μπορείς να βρεις νηστίσιμη συνταγή εύκολα! Μανιτάρια πλευρώτους, με ελαιόλαδο, ρίγανι και προεραιτικά σκορδάκι, στο φούρνο, σαν συκωτάκια γίνονται!! Δεν συνεχίζω :-P Αλλά αν θες μπορώ να κατεβάσω κι άλλες ιδέες! Παλιά νήστευα ολόκληρες τις μεγάλες νηστείες και είχα ξετρυπώσει όλες τις εναλλακτικές τροφές :rolleyes: Πλέον βέβαια το έχω παρατήσει το σπορ...


s29sp2.pngMbfRp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα κορίτσια και από εμένα.

Τί κάνετε? Εχω διαβασει τις απαντήσεις σας, αλλά δυστυχώς αυτές τις μέρες δεν έχω και πολύ όρεξη για τίποτα άλλο παρά για ύπνο! Κάποια στιγμή είμαι σίγουρη πως θα επανέλθουμε στα ίδια θέματα!

Από όσα θυμάμαι, να ευχηθω κάπως καθυστερημένα στη Λιμπερο για τον άντρούλη της και στη τάνια για τα γενεθλιά της. Χρόνια σου πολλά και του χρόνου με το μωράκι σου στην αγκαλιά. Περαστικά και με τις συσπάσεις σου. Λίγη ξεκούραση και όλα θα περάσουν.

Μιμίκα, ο μικρός σου έφτασε τα 400γρ? Θηριάκι! Τοσο άραγε να είναι και η μπεμπέ μου? Στον υπέρηχο μου, που από ότι κατάλαβα ήταν η αντίστοιχη της β επιπέδου ρώτησα τη γιατρό (αν και κάτι σε νοσοκόμα-ακτινολόγος μου έκανε) αν μπορούσε να μου πει το βάρος της μικρής και μου απαντησε πως δε μπορεί να μετρήσει κάτι τέτοιο!:confused: Τι να πω βρε κορίτσια, 20εβ ήμουν, τα ίδια μηχανήματα πρέπει να έχουν με Ελλάδα, πώς γίνεται εσάς να σας λεν γραμμάρια και εμένα τίποτα? Ουτε χτύπους καρδιάς, γραμμάρια, αμνιακό υγρο!

Ριτα, θα κοιτάξω τις συνταγές σου. Τρελαινομαι να μαγειρεύω, αλλά δυστυχώς δε το έχω καθόλου. Ιδιώς τα γλυκα, αλλά τουλάχιστον προσπαθω.

Σοφιά περαστικά στη μικρή σου, εύχομαι να είναι ήδη καλύτερα.

Αννια σε καταλαβαίνω, σήμερα αρρώστησε ο αντρούλης μου, του πονάει ο λαιμός και νιώθει κάπως αδύναμος και ήρθε η συντέλεια!

αχ, κορίτσια σίγουρα θα ξέχασα πολλά να σχολιάσω, αλλά πρέπει να πάω να σιδερώσω, γιατι δε πάει άλλο.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσακια!τι κανετε?

εμεις σπιτι και σημερα...σηκωσε ενα 37,9 χθες η ελλη ευτυχως επεσε με ντεπον και τωρα που ξυπνησε δεν εχει...συνεχιζεται ομως ο βηχας και οι μυξες...θα περιμενω μεχρι τη παρασκευη κ αν συνεχισει ετσι θα τη παω παιδιατρο.σταθμο δε το βλεπω να πηγαινει καθολου αυτη τη βδομαδα.

κερασια ολα καλα με τη μπεμπα σου μπραβο!εγω πηγαινω γιατρο καθε 3 βδομαδες...μονο σ αυτο το ραντεβου που εχω τον απριλη μεσολαβει ολοκληρος μηνας..αλλα εγω το διαλεξα να παω μεγαλη εβδομαδα γι ανα εχω λιγοτερο αγχος το πασχαicon_wink.gif

οσο γι ατα δειγματακια κ εγω τα ειχα χρησιμοποιησει...απο κρεμα αλλαγης πανας χρησιμοποιουσα στην αρχη σουντοκρεμ αλλα μετα απ οσα διαβασα την αλλαξα(γενικα θεωρειται πολυ βαρια κρεμα) και εβαζα πενατεν και μπεπανθολ.αφρολουτρο και σαμπουαν μεχρι ενος ετους επερνα απο το φαρμακειο της αντερμα αλλα επειδη ηταν πανακριβα τα αλλαξα και αυτα κ χρησιμοποιω της κικο.τα καλυτερα παντως βρεφικα προιοντα λενε ειναι της βελεντα αλλα ειναι δευσευρετα και ακριβα.της φρεζυντερμ χρησιμοποιω το αντηλιακο και ειναι πολυ καλο.

μολις γυρισε και ο αντρας μου απ το ικα,ευτυχως μου δωσανε μια τελευταια αδεια μεχρι το πασχα...ουφ παει κ αυτο.οποτε απο τις 17 απριλη θα γυρισω στη δουλεια.υπαρχει και μια πολυ καλη προοπτικη οσον αφορα τη δουλεια ευχηθητε μου να γινει οπως το φανταζομαιicon_razz.gif

να εχετε ολες μια ομορφη μερα!


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κουκλάρες!

Ελίζαμπέθ μου μακάρι να σου πάνε όπως τα φαντάζεσαι και τα ονειρεύεσαι και ακόμα καλύτερα!

Δεσποινάκι ναί θηριάκι! 400 γραμμάρια! Και η μπεμπούλά σου λογικά κάπου τόσο θα είναι! τί κουλό αυτό που δεν μπορεί να σου πεί γραμμάρια??? Μου κάνει τρομερή εντύπωση. Από ένα σημείο και μετά αυτό που δεν μορούν να μετρήσουν είναι τα εκατοστά. Εμένα για παράδειγμα προχθές δεν μου είπε εκατοστά, μόνο γραμμάρια και μου είπε ότι από εδώ και πέρα το αν το μωρό αναπτύσσεται όπως πρέπει το κρίνουμε βάσει των γραμμαρίων του. Για ρωτησέ το λίγο γιατί δεν μου κολλάει να μην μπορούν να μετρήσουν το βάρος, πόσο μάλλον που η εξέταση που έκανες ήταν κάτι αντίστοιχο της β επιπέδου. Από την άλλη το σημαντικό είναι να βλέπεις καλά την μπέμπα σου!!

Μορίτσα εντάξει 1,5 κιλό σε 2 εβδομάδες δεν είναι τόοοσο τραγικό. Μην στεναχωριέσαι! Υπάρχουν κ χειρότερα! Τι ντροπαλά που σου βγήκαν τα σπλάχνα σου βρε! Ακόμα να φανερωθούν! Κι εγώ πιστεύω ένα ένα είναι! Εσύ αλήθεια τί προτιμάς???? Γερά να είναι βέβαια και αυτά τώρα για το φύλο είναι κουβέντα να γίνεται!!


2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερααααααααα!!!τι κανετε τσουπρες?????

εγω εχω στρωθει απο το πρωι στις δουλιες εβαλα κ το γιουβετσακι μου στο φουρνο κ θελω σε λιγακι να πεταχτω να παρω τα αποτελεσματα των εξετασεων που εκανα!!!!!

μοριτσα σιγα καλε τι ειναι 1,5 κιλο????μην ξεχνας οτι δεν εχεις ενα μωρακι αλλα δυο!!!οποτε πρεπει να τρως καλα!μην τα σκεφτεσαι τα κιλα γιατι θα τα χασεις πολυ γρηγορα αφου γεννησεις με το καλο!!!!αχ μωρε ειναι ντροπαλα τα μικρα σου σα το δικο μου!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Τί μου κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες τέλεια! Δέσποινα αφού χρειάζεσαι ύπνο κοίτα να κοιμάσαι όποτε νοιώθεις την ανάγκη. Σε ποιά βδομάδα είσαι; Γιατί κι εγώ έτσι ήμουν, το τελευταίο διάστημα ηρέμησα και δεν κοιμάμαι όπου σταθώ κι όπου βρεθώ! Elisabeth εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα θέλεις κι ακόμη καλύτερα! Περαστικά στη μικρή σου και καλή ξεκούραση για όσο κρατάει ακόμη η άδειά σου!

Εγώ στον γιατρό θα πάω Μ.Δευτέρα και θα κοιτάξω να κλείσω ραντεβου για β' επιπέδου αμέσως μετά το Πάσχα. Σήμερα πήγαμε και για τα χαρτιά του πολιτικού. Παντρευόμαστε 25 Απριλίου τελικά! Μακάρι να έπεφτε και ο β' επιπέδου πιο νωρίς να το χαιρόμουνα πιο πολύ γιατί είμαι λίγο σφιγμένη, καταλαβαίνετε! Απο ζαλάδες πώς τα πάτε; Τις τελευταίες μέρες ζαλίζομαι αρκετά, δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό. Φιλιά σε όλες και καλή συνέχεια να έχουμε!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλημέρα! Τί μου κάνετε; Ελπίζω να είστε όλες τέλεια! Δέσποινα αφού χρειάζεσαι ύπνο κοίτα να κοιμάσαι όποτε νοιώθεις την ανάγκη. Σε ποιά βδομάδα είσαι; Γιατί κι εγώ έτσι ήμουν, το τελευταίο διάστημα ηρέμησα και δεν κοιμάμαι όπου σταθώ κι όπου βρεθώ! Elisabeth εύχομαι να σου πάνε όλα όπως τα θέλεις κι ακόμη καλύτερα! Περαστικά στη μικρή σου και καλή ξεκούραση για όσο κρατάει ακόμη η άδειά σου!

Εγώ στον γιατρό θα πάω Μ.Δευτέρα και θα κοιτάξω να κλείσω ραντεβου για β' επιπέδου αμέσως μετά το Πάσχα. Σήμερα πήγαμε και για τα χαρτιά του πολιτικού. Παντρευόμαστε 25 Απριλίου τελικά! Μακάρι να έπεφτε και ο β' επιπέδου πιο νωρίς να το χαιρόμουνα πιο πολύ γιατί είμαι λίγο σφιγμένη, καταλαβαίνετε! Απο ζαλάδες πώς τα πάτε; Τις τελευταίες μέρες ζαλίζομαι αρκετά, δεν ξέρω αν είναι φυσιολογικό. Φιλιά σε όλες και καλή συνέχεια να έχουμε!

ααα τελεια η ωρα η καλη κοριτσακι μου κ με το καλο το μωρακι σας!!!!οκ θα την κανεις την β επιπεδου κ θα ξεαγχωθεις αργοτερα γιατι θα ειναι ολα μια χαρα!!!!!απο ζαλαδες που λες εγω ειχα μονο για μια εβδομαδα στις αρχες!νομιζω στην 7η τοτε που ακουσα κ την καρδουλα!!!κατα τ αλλα καμμια ενοχληση...μηπως ειναι χαμηλος ο σιδηρος κ ο αιματοκριτης???ρωτα τον γιατρο σου να δεις τι θα σου πει κι αυτος!!!!


pysXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λίμπερο σ'ευχαριστώ πολύ κοπέλα μου! Καλά αποτελέσματα να έχεις και μόλις τα πάρεις να μπεις να μας πεις τα νέα που σίγουρα θα ναι τέλεια;) Μπορεί να φταίω κι εγώ για τις ζαλάδες απο την άποψη ότι επειδή δόξα τον Θεό έχω πολύ καλή εγκυμοσύνη το ξεχνάω και κάνω δουλειές και άλλα τέτοια χαζά με τους ρυθμούς που τα έκανα πριν. Σίδηρο παίρνω εδώ και καιρό. Μπορεί να είναι επειδή και τα μικρούλια μας μεγαλώνουν γρήγορα απο εδώ και πέρα.

Link to comment
Share on other sites

αφροαντ με το καλο ο γαμος σας!!τι ευχαριστα νεα!

ζαλαδες δε μπορω να πω οτι εχω πολλες αραια και που.να δεις οπωσδηποτε τον αιματοκριτη μηπως εχει πεσει και ζαλιζεσαι και το σιδηρο.αυτο που εχω παρατηρησει σε μενα ειναι οτι κουραζομαι πολυ ευκολα...ειδικα μετα το μπανιο νομιζω οτι θα πεσω κατω...ισως πεφτει η πιεση μου δε ξερω...θα το πω στο γιατρο να δω τι θα μου πει.


uVBDp3.png MkMgp2.png

kJdJp2.png

Δεν είναι ευτυχία να κάνεις πάντα αυτό που θέλεις,

αλλά πάντα να θέλεις εκείνο που κάνεις.

-Τολστόι-

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...