Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Cafe Σεπτεμβριου 2012!!!


Angelikig

Recommended Posts

Καλημέρα!

Αυτά τα δύο χτυπήματα μου τα κάνει και μένα καμιά φορά στο άσχετο.

Τώρα τελευταία αισθάνομαι διαρκώς κάτι να στριφογυρίζει στην κοιλιά μου. Αρχίζει η δραστηριότητα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 594
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αυτη τη στιγμη κάνω αμαν και πως να καταλάβω κάτι αλλά όταν θα αρχισω να τρωω κλωτσιες δεν ξερω αν θα μου αρεσει και τοσο. Ειδικά αν το κανει όταν κοιμαμαι.

Θα σ' αρέσει, θα σ' αρέσει! Και θα ανησυχείς όταν δε θα ακούγεται!

Είναι μαγικό όλο αυτό που γίνεται.

Ακόμα και σ' αυτή την εγκυμοσύνη μου που είναι κάπως πιο έντονα τα συμπτώματα από τις άλλες το απολαμβάνω. Καθώς είναι και η τελευταία φορά που είμαι έγκυος (βέβαια ποτέ μη λες ποτέ) προσπαθώ να θυμάμαι όλες τις λεπτομέρειες και μ' αρέσει πολύ.

Τα κιλά θα τα χάσουμε, οι πόνοι μέσης, πλάτης, κτλ θα περάσουν, κάποια στιγμή θα γεννηθεί το νινί και θα αναπολείς και τις στιγμές που το είχες μέσα σου.

Link to comment
Share on other sites

annia 10/9/2012 Αρεταίειο

Νιονιώ 12/9/2012 Νοσοκομείο Αλεξ/πολης

fairytale 18/9/2010 Λητώ Καλαμάτας

agapou_litsa 25/09/2012 Μητέρα

poukis 25/09/2012 βιοιατρικη( πρώην Γαληνός θεσ/νικη)

Αλήθεια που χαθήκανε οι άλλες κοπέλες;

Εγκυούλες που είστε;

Αποκλείεται να γεννάμε το Σεπτέμβριο μόνο 5 εγκυούλες.

Link to comment
Share on other sites

kalhmera kai apo mena δεν ειχα υπολογιστη για καμια 10αρια μερες..Νιονιω τι κανεις???και ολα τα υπολοιπα κοριτσια??Νιονιω οι πιο πολλες εχουμε μαζευτει εδω ελατε και εσεις να ειναι να ειμαστε ολες μαζι :Dhttp://parentscafe.gr/showthread.php?t=3290&page=56


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εδώ ειμαι και εγώ!!!!Εμενα ΠΗΤ μου δίνει γυρω στις 20/9 αλλα επειδη θα ειναι με καισαρικη οποτε θα μπω 2 βδομαδες νωριτερα ετσι το υπολογιζω περιπου 5/9.

Κατα τα αλλα εγω ολα καλα θα παω την δευτερα στο γιατρο οποτε και ελπιζω επιτελους να μας πει το φυλο ;););)


q3Owp3.png

aijjp3.png

Link to comment
Share on other sites

Όλα καλά και κάθε μέρα όλο και καλύτερα.

Και από όρεξη και από δύναμη και από όλα...

Άννια, μία μέρα πάνω μία μέρα κάτω τι σημασία έχει; Η μηχανές αυτές με τα τικεράκια βγάζουν όλες κάτι διαφορετικό.

Η τελευταία μου περίοδος ήταν 5/12 με κύκλο 30 ημερών και κάθε Δευτέρα αλλάζω εβδομάδα. Το μπεμπέ βγαίνει πάντα ακριβώς όσο είμαι. Την προηγούμενη Δευτέρα που έκλεινα την 17η εβδομάδα τόσο ακριβώς βγήκε και το μωρό.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο μενα...Νιονιω και εγω τελευταια περιοδο 5/12 ειχα με κυκλο 28ημερων,και αυριο αλλαζω εβδομαδα...Απλα ειδα και την πητ σου που ειναι 12/9 αλλα το τικερακι σου μετραει μεγαλυτερες μερες μαλλον..Τι να πω μπερδευτηκα χαχαχα:lol::lol:


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


annia 10/9/2012 Αρεταίειο

Νιονιώ 12/9/2012 Νοσοκομείο Αλεξ/πολης

fairytale 18/9/2012 Λητώ Καλαμάτας

hara82 20/9/2012

agapou_litsa 25/09/2012 Μητέρα

poukis 25/09/2012 βιοιατρικη( πρώην Γαληνός θεσ/νικη)


:-D

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια διόρθωση. Εγώ τελικά θα γεννήσω στο Αττικό. Άλλαξα γιατρό γιατί τα οικονομικά μας πάνε από το κακό στο χειρότερο κι επειδή χείρα βοηθείας στα οικονομικα δεν βλέπω είπαμε να αλλάξουμε γιατρό και μας συστησαν κάποιον που συνεργάζεται με το Αττικό. Τουλάχιστον τα έξτρα χρηματα που θα δίναμε στο μαιευτηριο να τα χαλάσουμε σε πράγματα για το μωρό. Το προτιμώ. Στο μεταξύ ξέρω ότι η μαιευτική του Αττικού είναι πολύ καλή και μιλησα και με την κορη της σπιτονοικοκυρας μου που γεννησε εκεί τον Αυγουστο κι εμεινε πολυ ευχαριστημένη απο θέμα καθαριότητας και νοσηλευτικού προσωπικού. Γιατρό και νοσοκομείο σύνολο 6 μέρες λόγω ικτερου σε μονόκλινο δωμάτιο τους πήγε 2.000€ Ο δικός μου τα ήθελε αυτα μόνος του + το μαιευτηριο.

annia 10/9/2012 Αρεταίειο

Νιονιώ 12/9/2012 Νοσοκομείο Αλεξ/πολης

fairytale 18/9/2012 Λητώ Καλαμάτας

hara82 20/9/2012

agapou_litsa 25/09/2012 Aττικό

poukis 25/09/2012 βιοιατρικη( πρώην Γαληνός θεσ/νικη)


dx9il3kfv.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα εγκυούλες!

Άννια, πήγαμε 2 Απριλίου και τώρα ξαναπάμε 8 Μαΐου για β' επιπέδου. Φύλο δεν μπορέσαμε να δούμε ξεκάθαρα, αλλά η γιατρός μου μου είπε ότι περισσότερο για κοριτσάκι το κάνει. Θα δείξει φαντάζομαι τον άλλο μήνα.

Λίτσα, καλύτερα σε δημόσιο. Σκέψου ότι ό,τι και να συμβεί σε κάποιο ιδιωτικό, το στέλνουν σε δημόσιο μετά. Με αυτό το σκεπτικό γέννησα και θα γεννήσω και το επόμενο στο δημόσιο νοσοκομείο της Αλεξ/πολης. Είναι το μοναδικό στην περιοχή μας που έχει νεογνολογικό τμήμα και τα επείγοντα περιστατικά από το νοσοκομείο και την κλινική της Κομοτηνής εκεί καταλήγουν.

Επίσης, σκέφτομαι ότι είναι για λίγες μέρες. Όποιες και να είναι οι συνθήκες (γιατί αλλάξαν τα δεδομένα από την τελευταία φορά που γέννησα) θα κάνω υπομονή και θα επιστρέψω πάλι στο σπιτάκι μου.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια..Νιονιω εγω σημερα παω και θα κανονισω και για β'λογικα κοντα θα ειμαστε παλι ;) .....Αγαπουλιτσα και εγω σε δημοσιο γεννησα..Στο Αττικο γεννησε μια ξαδερφη μου πολυ καλο μου φανηκε απο το λιγο που ειχα παει επισκεψη


:-D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...