Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 11 minutes ago, Blue Velvet said:

      Έχω ένα ακόμα,ελπίζω να πιάσει ❤️

       

      Τον εμπιστεύομαι απόλυτα τον γιατρό μου, πιστεύω πως θα μπορέσω να κάνω ένα ακόμα παιδάκι. Απλά ελπίζω να πιάσει αυτό που έχω στην κατάψυξη και να μη χρειαστεί να κάνω πάλι ωοληψια,αλλά ακόμα και έτσι να γίνει,σίγουρα δεν θα με φορτώσει ένα σκασμό φάρμακα χωρίς λογο

      Εννοείται, κ στην χειρότερη μπορεί να πας με φυσικό κύκλο που δεν επιβαρυνεσαι με τόσα φάρμακα. Έχε πίστη όμως στο κατεψυγμένο εμβρυακι 💗 

      • Ευχή 1

Η ΤΥΧΕΡΗ ΛΙΣΤΑ


nena38

Recommended Posts

μαριουλα μου ακου. και γω εκνευριζομαι με τετοια διαφορα που κανουν οι γιατροι και εχει τυχει να ουρλιαζω στο ικα σε γιατρο η να ψανχω σε ενα νισοκομειο ολοκληρο γιατρο που μου ειπε να περιμενω και ειχε φυγει...εφτασα μεχρι τον διευθυνττη του νοσοκμομειου για μια γενικη αιματος μεχρι που μου καναν την δουλεια και μετα εφυγα...το θέμα ειναι το εξης με σενα ομως....για φαντασου να πηγαινες και απο τα νευρα του να σου εκανε καμια διαγνωση τρελλη (εννοω να σου πει και την παραμικρη λεπτομερεια...και να σε βαλει σε 1002 εξεετασεις και καλα για σιγουρια) και να σε αγχωνε χωρις λογο...αφού λοιπον αποφασισες αρχικα να μην πας εκει...κρατα αυτην την σταση.....


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 30k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • marmin

    6320

  • cherry09

    4052

  • margi

    3818

  • καντυ

    3499

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μαριουλα μου ακου. και γω εκνευριζομαι με τετοια διαφορα που κανουν οι γιατροι και εχει τυχει να ουρλιαζω στο ικα σε γιατρο η να ψανχω σε ενα νισοκομειο ολοκληρο γιατρο που μου ειπε να περιμενω και ειχε φυγει...εφτασα μεχρι τον διευθυνττη του νοσοκμομειου για μια γενικη αιματος μεχρι που μου καναν την δουλεια και μετα εφυγα...το θέμα ειναι το εξης με σενα ομως....για φαντασου να πηγαινες και απο τα νευρα του να σου εκανε καμια διαγνωση τρελλη (εννοω να σου πει και την παραμικρη λεπτομερεια...και να σε βαλει σε 1002 εξεετασεις και καλα για σιγουρια) και να σε αγχωνε χωρις λογο...αφού λοιπον αποφασισες αρχικα να μην πας εκει...κρατα αυτην την σταση.....

Συμφωνώ!

Όσο για τη σελίδα τη βρίσκω πολύ εύκολα γιατί μόλις γράψω κλ αμέσως ανοίγει ένας κατάλογος επιλογών από κάτω και πρώτη πρώτη είναι η σελίδα!


vU2tp2.png

o0TFp2.png

hXmXp2.png

"Όταν γελάει ο κόσμος μου γελά..."

Link to comment
Share on other sites

Να'μαι και εγώ κορίτσια.....νέα σελίδα ελπίζω και πιο γουρλίδικη για όλες μας.....Εγώ πήγα γιατρό έσπασαν τα αυγουλάκια μου επαφές είχαμε κανονικότατα και τώρα το δυσκολότερο μέρος της διαδικασίας ΑΝΑΜΟΝΗ.........

λιλιτακι τι αυγουλακια εσπασες; εχω χασει κατι; μπερδευτηκα τωρα..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τη σελίδα την βρίσκω πανεύκολα. Μπαίνω αρχικά στο parents και πάνω δεξιά βλέπω το parentscafe με κόκκινα γράμματα. Μπαίνω και στην σελίδα που μου βγάζει, βρίσκω το "θέλουμε να γίνουμε γονείς".


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

το βρηκα με αλλο τροπο πηγα στα μηνυματα μου πατησα παλιοτερα μηνυματα κ το βρηκα αλλιως δεν θα το εβρισκα βρε κοριτσια μου το βγαζει το θελουμε να γινουμε γονεις και μια οχι πλανταξα μεχρι να τα καταφερω να το ξανα βρω κ οπως σας ειπα πηγα στο προφιλ μου και μετα στα μηνυματα μου για το βρω...τσερρυ μου εννοειται και κραταω αυτη τη σταση δεν υπαρχει περιπτωση να με παρακολουθει αυτος ο γιατρος η να γεννησω εκει απλα ενα υπερηχο ηθελα να κανω να δω τι παιζει με το αμνιακο που να το φανταστω η καημενη οτι θα φαω πασα πορτε:shock:


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου σας βρηκα και γς επιτελους

ας ειναι καλα η μαριουλα....τι κανετε; εγω λιωνω απο τη ζεστη...

aggelikaki το δικο μου μνμ δεν τομπηρες:roll::roll::roll:και γιατι τορα εμφανιζεσαι με κεφαλαια???


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

aggelikaki το δικο μου μνμ δεν τομπηρες:roll::roll::roll:και γιατι τορα εμφανιζεσαι με κεφαλαια???

tserry mou k egw ekana kenourgio logariasmo gt ton palio kwdiko den mou ton anagnwrize apla evala akrivws to idio onoma k tin idia ipografi gia na me gnwrizete


83tdp2.pngcWE4p3.png

Link to comment
Share on other sites

Εκανα σήμερα υπέρηχο. Είναι όλα καλά. Δεν υπάρχουν κύστες στις ωοθήκες και είμαι έτοιμη να ξεκινήσω με το που θα έρθει η περίοδος. Που από ό,τι δείχνει θα έρθει σύντομα, γιατί ξεκίνησαν τα γνωστά πονάκια. Βρε κορίτσια, έχω την αίσθηση πως όταν με αξιώσει ο Θεός να μείνω έγκυος, δεν θα έχω κανένα σύμπτωμα περιόδου. Μόλις πονάει η κοιλιά μου λίγες μέρες πριν αδιαθετήσω είμαι σίγουρη πως έχασα τον μήνα.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγραψα ένα ολόκληρο κατεβατό και δεν μπόρεσα να το στείλω.

26 μέρα σήμερα. Θα κάνω υπέρηχο και αν αδιαθετήσω και όλα είναι καλά, θα ξεκινήσω τις ενέσεις. Φοβάμαι.

Ντεπα η πένα είναι σαν στυλό; Πες μου λίγο πώς την χρησιμοποιείς. Βάζεις μέσα στην πένα το υγρό και έτσι το άντλέις πιο έυκολα; Το ένα κουτί γκονάλ που έχω είναι λέει "σε τύπου πένας". Το άνοιξα και έχει μέσα ένα σαν στυλό μόνο που έχει και δοσολογία. Ούτρ υγρό βρήκα ούτε τίποτα άλλο. Υποψιάζομαι ότι το υγρό είναι μέσα σε αυτό το στυλό. Το άλλο κουτι γκοναλ έχει 16 ενέσεις και το υγρό. Η κολλητή μου που έκανε εξωσωμ λέει δεν χρησιμοποίησε πένα.

<Μαριούλα καλύτερα που δεν σε είδε ο παλιογκαντέμης, άσχετος γιατρός!!! Τι σου είπε όμως;;;

εγω δεν ειχα καθολου αγχος περιμενα να αδιαθετησω πεμπτη και δεν το ειχα καθολου στο μυαλο μου μεχρι που αδιαθετησα 4 μερες νωριτερα κι εκει τα ειδα οοοολααα αγχωθηκα τοσο πολυ....νομιζα οτι δεν θα τα καταφερω με τις ενεσεις ελεγα παει αυτο ηταν αδιαθετησα και τωρα το χαος...αφου δεν ειχα προλαβει να κανω και τον υπερυχο πριν αδιαθετησω...τελικα δεν ειναι τιποτα τουλαχιστον μεχρι εδω που εχω φτασει εγω .... εμενα αυτο που μου την σπαει ειναι οτι πρεπει να ξυπναω καθε δευτερη μερα πρωι για να πηγαινω στην μικροβιολογο......σορρυ πρεπει να φυγω θα σου συνεχησω μετα που θα γυρησουμε ..........


qWD1p2.png

xdgMp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ντέπα, όσο σκέφτομαι ότι αύριο μπορεί να ξεκινάω, με πιάνει απλά πανικος! Θα τα καταφέρουμε με τις ενεσεις;;;Οσο το σκέφομαι....


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια σας ευχομαι μεσα απο την καρδιά μου καλή επιτυχία!!!όλα θα πάνε καλά και για σας και για μας....

ντεππα περιμενουμε νέα σου...υπομονή έναν μήνα με την διαδιακασία...

μαρτζι χαίρομαι που όλα είναι καλά!!!άντε να έρθει να ξεκινήσεις και συ...

σας έχω μεγάλη έννοια τώρα που ξεκινάτε, και είστε και 2...να μπαινεται συχνα να μας τα λετε όλα...διαδικαστικά και συναισθήματα...


28xYp3.png

Κουκλί μου πάντα να γελάς...

 

Link to comment
Share on other sites

margi

απο gonal δεν ξερω γιατι εγώ εκανα puregon. Σε αυτά υπήρχε ένα ξεχωριστό κουτι με την πένα που ειναι σαν ενα στιλό με δοσολογιες. Μέσα σε αυτό το στιλο τοποθετεις την αμπουλα και ρυθμίζεις την δοση. Αλλά εμένα μου το εδειξαν από το κέντρο εξωσωματικής, πρεπει οποσδήποτε να σου το δειξει κάποιος.

Εγώ αυριο πάω για τον δευτερο υπέρηχο και περιμένουμε να ακουσουμε καρδουλα, θεε μου μακάρι να πάνε όλα καλά.


t1jTp2.png?Ehc7Q4PQ

Link to comment
Share on other sites

θα πάνε νένα μου. Ολα θα είναι καλά!!!

Μου έδειξε σήμερα η γυναικολόγος τον τρόπο. Θα ρωτήσω και σε φαρμακείο. Στο κέντρο που ρώτησα είπαν ότι δεν είναι απαραίτητη, γίνεται άνετα και με τις ενέσεις και να μην αγχώνομαι.

Αχ, κοριτσάκια μου, το πόσο φοβάμαι,δεν μπορώ να σας περιγράψω. Αυτά είναι τα συναισθήματά μου αυτή τη στιγμή. Θα ήθελα να μην αδιαθετήσω και να είμαι έγκυος. Να γινόταν αυτό το θαύμα στη ζωή και δεν θα ήθελα τίποτα άλλο.


BnbHp3.png?SuJx0Ufr

Ηρθες, ψυχούλα μου, και μας φώτισες.....:P Σε λατρεύω...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...