Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 4 λεπτά , Eflenew είπε:

      Αν δε σου ειναι κόπος ναι...σε ευχαριστώ. Δε κρατήθηκα έκανα τώρα το απόγευμα το Predictor early...αχνη γραμμη και αυτό αλλά πιο αξιοπρεπή...αχνη όμως....έπρεπε να πάρω κανονικό που δείχνει πάνω από 25 εκεί θα καταλάβαινα που βρίσκομαι...

      Εγώ και τα 2 early...clearblue early και predictor early.  Έχεις βάλει έμβρυα 3 ημερών ή 5?

      Αχ τι τέλεια νέα!!!! Μπράβο κορίτσι μου❤️

      Την ανέβασα,αυτό είναι από την Τετάρτη,δλδ μια εβδομάδα από την εμβρυομεταφορά.Εσενα είναι πιο έντονο? Μπορείς να το ανεβάσεις?

Recommended Posts

Λοιπον΄όλα τέλεια μεσα στην κουτα και μερικα δωράκια για το Πάσχα...

Μέχρι πόσα δεν μας ποιανει το τελωνείο? Για να ρίξω μια ματιά πάλι σε τίποτα καλοκαιρινό/...

Α!!! Να δω και τον κωδικό -20% που βάλατε...

Kalamaraki πρέπει να μιλήσουμε για να δω τι πήρες στην μικρή γιατι της έχω πάρει και εγώ ένα δωράκι μην σας στείλω το ίδιο :) χι,χι

Αντε ρε χαζό....εγώ ακόμα δεν πήρα τιποτις στου μικρού, κ θελω να πάρω κ στον ανιψιο μου κ σε μια υποχρέωση που έχω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

να ρωησω κατι, τα thermal tee ειναι λιιιιγο πιο χοντρα απο τα απλα μακρυμανικα?έχουν κατι σα φλις μεσα? γενικως γιατι τα λεει θερμαλ??


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

ειπα να μη ψωνισω αλλα μετα σκεφτηκα να παρω χειμωνιατικα για του χρονου να κλεισω με αυτο το "θεμα"!!!!!!!!!!!!

τα τζιμπορι λοιπον βαλαν τις εκπτωσεις ετσι? κ εχουν τζιμμπακς..... αναμενουμε περαιτερω μειωσεις? αλλα ετσι κι αλλιως δεν εχει πολλα χειμωνιατικα....

τωρα απο τρελο8 βρισκω τα κομματια που θελω, 20 κομματια με 127 δολ (αν παρω κουπονι παμφθηνο -20% απο εβαυ) αυτοι θα βαλουν κ αλλες μειωσεις? το κουπονι -20% ληγει 29/2

αρα? να παρω απο τρελο8 οσο εχει ακομα? για βοηθατε......


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites

ειπα να μη ψωνισω αλλα μετα σκεφτηκα να παρω χειμωνιατικα για του χρονου να κλεισω με αυτο το "θεμα"!!!!!!!!!!!!

τα τζιμπορι λοιπον βαλαν τις εκπτωσεις ετσι? κ εχουν τζιμμπακς..... αναμενουμε περαιτερω μειωσεις? αλλα ετσι κι αλλιως δεν εχει πολλα χειμωνιατικα....

τωρα απο τρελο8 βρισκω τα κομματια που θελω, 20 κομματια με 127 δολ (αν παρω κουπονι παμφθηνο -20% απο εβαυ) αυτοι θα βαλουν κ αλλες μειωσεις? το κουπονι -20% ληγει 29/2

αρα? να παρω απο τρελο8 οσο εχει ακομα? για βοηθατε......

Αν θέλεις καθημερινά ρούχα πάρε από τρελο8, και μουράτα είναι και φθηνότερα.

Αν θέλεις κάτι πιο ποιοτικό πάρε από τζιμπορι.

Τα thermal tee δεν έχουν φλις μέσα αλλά το ύφασμά τους μοιάζει σαν πικέ.

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι πιο ζεστά γιατί κι εγώ για δοκιμή πήρα και της το έχω φορέσει μόνο μία φορά


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

ειπα να μη ψωνισω αλλα μετα σκεφτηκα να παρω χειμωνιατικα για του χρονου να κλεισω με αυτο το "θεμα"!!!!!!!!!!!!

τα τζιμπορι λοιπον βαλαν τις εκπτωσεις ετσι? κ εχουν τζιμμπακς..... αναμενουμε περαιτερω μειωσεις? αλλα ετσι κι αλλιως δεν εχει πολλα χειμωνιατικα....

τωρα απο τρελο8 βρισκω τα κομματια που θελω, 20 κομματια με 127 δολ (αν παρω κουπονι παμφθηνο -20% απο εβαυ) αυτοι θα βαλουν κ αλλες μειωσεις? το κουπονι -20% ληγει 29/2

αρα? να παρω απο τρελο8 οσο εχει ακομα? για βοηθατε......

Στο μυαλό μου εισαι....χε χε

Αν θέλεις καθημερινά ρούχα πάρε από τρελο8, και μουράτα είναι και φθηνότερα.

Αν θέλεις κάτι πιο ποιοτικό πάρε από τζιμπορι.

Τα thermal tee δεν έχουν φλις μέσα αλλά το ύφασμά τους μοιάζει σαν πικέ.

Δεν ξέρω κατά πόσο είναι πιο ζεστά γιατί κι εγώ για δοκιμή πήρα και της το έχω φορέσει μόνο μία φορά

Οκ τέλεια τότε γιατί για το σχολειο θελω αρκετά ακόμη αφου δεν ε΄χω παρει τιποτις. Τυπου τζάμπο είναι ή χειρότερα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Οκ τέλεια τότε γιατί για το σχολειο θελω αρκετά ακόμη αφου δεν ε΄χω παρει τιποτις. Τυπου τζάμπο είναι ή χειρότερα?

Έχω καιρό να πάρω από τζάμπο και θα σε γελάσω.

Μία φορά έχω ψωνίσει από τρελο8 και η μόνη μου παρατήρηση είναι ότι τα μακώ μπλουζάκια είναι αρκετά λεπτά.

Πλεκτά ωραία, φλις χοντρά και ένα μπουφάν αρκετά χοντρό.

Δηλαδή μια χαρά για τα λεφτά τους.

Για καθημερινά, να πάρετε με κλειστά τα μάτια.


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να πάρω από τζάμπο και θα σε γελάσω.

Μία φορά έχω ψωνίσει από τρελο8 και η μόνη μου παρατήρηση είναι ότι τα μακώ μπλουζάκια είναι αρκετά λεπτά.

Πλεκτά ωραία, φλις χοντρά και ένα μπουφάν αρκετά χοντρό.

Δηλαδή μια χαρά για τα λεφτά τους.

Για καθημερινά, να πάρετε με κλειστά τα μάτια.

Ακόμη κ τα χειμωνιάτικα δηλαδή ήταν τσιγαρόχαρτα ή μέση κατάσταση...γιατί με βάζεις σε σκέψεις.

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ τα θεωρώ λεπτά κι ας είμαι στο Νότο.

Για Β. Ελλάδα δεν το συζητώ, εκτός αν από πάνω βάζεις φλισάκι ή πουλόβερ ή ζακέτα κλπ. (που η δική μου δε φορά με τίποτα)

Δε θέλω όμως να σε πάρω στο λαιμό μου γιατί όπως είπα έκανα μόνο μία παραγγελία και δε μπορώ να μιλώ γενικά έχοντας πάρει μόνο 4-5 μπλουζάκια.

Μιλάτε κι όσες άλλες έχετε ψωνίσει από τρελο8 ωρέ, να βοηθήσουμε τα κορίτσια !!!


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη κ τα χειμωνιάτικα δηλαδή ήταν τσιγαρόχαρτα ή μέση κατάσταση...γιατί με βάζεις σε σκέψεις.

Εγώ που παρήγγειλα φέτος για του χρόνου χειμωνιάτικα για τη μικρή (μπήκα στον πειρασμό !!! ) θα έλεγα ότι είναι όλα τα ρούχα λεπτά, σαν τη ποιότητα που βρίσκεις σε κάποια ρούχα και στο τζάμπο. Ακόμα και τα κοτλέ πατελονάκια. Μη φανταστείτε χοντρό, στιβαρό κοτλε. Τώρα θα μου πεις για παιδάκια είναι...

Τσιγαρόχαρτα όχι..μάλλον μια μέση κατάσταση...

Τα χειμωνιάτικα μπλουζάκια ας πούμε δεν παίζει να βγει έτσι το παιδί έξω χωρίς μια ζακετούλα ή ένα φλισάκι από πάνω. Και τα πουλοβεράκια στην αφή θυμίζουν περισσότερο ακρυλικό ρούχο.Η γνώμη μου βέβαια είναι αυτή...

Εγώ πάλι είμαι ευχαριστημένη αναλογικά με τις τιμές και τα χρώματα /σχέδια μου αρέσουν.

Επίσης να σας πω και για το μαγιό που πήραμε ασορτί με ένα καπέλο...μην γελάσετε, αλλά μου φαίνεται παρα πολύ βαρύ για μαγιό...:!::!: ειδικά το πάνω μέρος του...άμα βραχεί και βαρύνει λέτε να πνίξει το παιδί μου???? :D:D:D

Απλά έχω ακόμα μια αμφιβολία για τα νούμερα. Πήρα 18-24 που είναι θα είναι η μικρή του χρόνου το χειμώνα και βάζω τα φλις ζακετάκια που αγόρασα πάνω στα ζακετάκια που έχει και φοράει τώρα (6-9) και δεν έχουν και μεγάλη διαφορά....:confused::confused: ελάχιστη μπορώ να πω.

Και η μέση στα πατελονάκια, παρόλο που έχουν λάστιχο από πίσω μου φαίνεται στενή....Με την πάνα θα χωράνε;;

Λέτε να μην της κάνουν του χρόνου;; Πόσο θα μεγαλώσει;;

Είναι και το πρώτο παιδί και δεν ξέρω καθόλου για τους ρυθμούς ανάπτυξης...και εμένα είναι και καλοθρεμμένη...

Όπως καταλαβαίνετε δεν έχω ασχοληθεί ποτέ ξανά με παιδικά ρούχα....:rolleyes::rolleyes:


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Αφού "έπεσε" και το kalamaraki.....πάει, δεν υπάρχει ελπίδα σωτηρίας.

Welcome to the gymboclub και καλές παραλαβές εύχομαι ;)

Εγώ έστειλα παραγγελία αξημέρωτα σήμερα, με -20% κουπόνι και 10 δολάρια έκπτωση από τα rewards.

15 κομμάτια 120 δολάρια.....not bad

Μια χαρά.

Έχω καιρό να πάρω από τζάμπο και θα σε γελάσω.

Μία φορά έχω ψωνίσει από τρελο8 και η μόνη μου παρατήρηση είναι ότι τα μακώ μπλουζάκια είναι αρκετά λεπτά.

Πλεκτά ωραία, φλις χοντρά και ένα μπουφάν αρκετά χοντρό.

Δηλαδή μια χαρά για τα λεφτά τους.

Για καθημερινά, να πάρετε με κλειστά τα μάτια.

Εγώ γιατί είχα την εντύπωση οτι δεν έλεγαν και πολλά ποιοτικώς;


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Επίσης να σας πω και για το μαγιό που πήραμε ασορτί με ένα καπέλο...μην γελάσετε, αλλά μου φαίνεται παρα πολύ βαρύ για μαγιό...:!::!: ειδικά το πάνω μέρος του...άμα βραχεί και βαρύνει λέτε να πνίξει το παιδί μου???? :D:D:D

Μαγιό του παρήγγειλα κι εγώ αυτή τη φορά από gymboree αλλά χωρίς το μπλουζάκι. Καλύτερα δεν είναι να φοράνε μακό παρά αυτά τα νάιλον;


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που παρήγγειλα φέτος για του χρόνου χειμωνιάτικα για τη μικρή (μπήκα στον πειρασμό !!! ) θα έλεγα ότι είναι όλα τα ρούχα λεπτά, σαν τη ποιότητα που βρίσκεις σε κάποια ρούχα και στο τζάμπο. Ακόμα και τα κοτλέ πατελονάκια. Μη φανταστείτε χοντρό, στιβαρό κοτλε. Τώρα θα μου πεις για παιδάκια είναι...

Τσιγαρόχαρτα όχι..μάλλον μια μέση κατάσταση...

Τα χειμωνιάτικα μπλουζάκια ας πούμε δεν παίζει να βγει έτσι το παιδί έξω χωρίς μια ζακετούλα ή ένα φλισάκι από πάνω. Και τα πουλοβεράκια στην αφή θυμίζουν περισσότερο ακρυλικό ρούχο.Η γνώμη μου βέβαια είναι αυτή...

Εγώ πάλι είμαι ευχαριστημένη αναλογικά με τις τιμές και τα χρώματα /σχέδια μου αρέσουν.

Επίσης να σας πω και για το μαγιό που πήραμε ασορτί με ένα καπέλο...μην γελάσετε, αλλά μου φαίνεται παρα πολύ βαρύ για μαγιό...:!::!: ειδικά το πάνω μέρος του...άμα βραχεί και βαρύνει λέτε να πνίξει το παιδί μου???? :D:D:D

Απλά έχω ακόμα μια αμφιβολία για τα νούμερα. Πήρα 18-24 που είναι θα είναι η μικρή του χρόνου το χειμώνα και βάζω τα φλις ζακετάκια που αγόρασα πάνω στα ζακετάκια που έχει και φοράει τώρα (6-9) και δεν έχουν και μεγάλη διαφορά....:confused::confused: ελάχιστη μπορώ να πω.

Και η μέση στα πατελονάκια, παρόλο που έχουν λάστιχο από πίσω μου φαίνεται στενή....Με την πάνα θα χωράνε;;

Λέτε να μην της κάνουν του χρόνου;; Πόσο θα μεγαλώσει;;

Είναι και το πρώτο παιδί και δεν ξέρω καθόλου για τους ρυθμούς ανάπτυξης...και εμένα είναι και καλοθρεμμένη...

Όπως καταλαβαίνετε δεν έχω ασχοληθεί ποτέ ξανά με παιδικά ρούχα....:rolleyes::rolleyes:

Μια χαρά τα γράφεις κ μια χαρά τα λες!!

Ωραία αλλη μια ερώτηση, στο μπλουζάκι αυτό αν εβαζες από μεσα κ ένα τιραντάκι καβαδούρα δεν θα ήταν οκ για ένα χωρο με 18-20βαθμούς οπως στο σχολειο ή δεν κανουν όυτε έτσι?

Γιατί κ εγώ ρωτάω βρε οχι για να βγει έξω ετσι...για το σχολειο πχ ενα μπλουζάκι καθε μέρα με κοντομάνικο από μεσα κ στα πολλά κρύα κ ενα ζακετάκι

Link to comment
Share on other sites

Μαγιό του παρήγγειλα κι εγώ αυτή τη φορά από gymboree αλλά χωρίς το μπλουζάκι. Καλύτερα δεν είναι να φοράνε μακό παρά αυτά τα νάιλον;

Κοίτα, εγώ πιο πολύ για χαβαλέ το πήρα να βγάλουμε καμιά φωτογραφία με το ασορτί καπέλο και τέτοια....:D

Επίσης το πήρα γιατί έγραφε αυτό

  • UPF 50+ sun protection

βέβαια στα μαγιό του τζίμπο γράφει αυτό

UPF 50+ and 99% UVB sun protection

αλλά δεν είχαμε τόσα χρήματα να διαθέσουμε μόνο για μαγιό....:-(:sad::-(

Τώρα αλήθεια ψέματα αυτή η προστασία δεν ξέρω....

Και κάτι άλλο....μη με πείτε ψυχωτική....το μαγιό επίσης μου φαίνεται μικρό :confused::confused:...ειδικά το βρακάκι....

Λέτε καλύτερα με σκέτο μακό;;; Να είναι μούφα η αντηλιακή προστασία;;


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τα γράφεις κ μια χαρά τα λες!!

Ωραία αλλη μια ερώτηση, στο μπλουζάκι αυτό αν εβαζες από μεσα κ ένα τιραντάκι καβαδούρα δεν θα ήταν οκ για ένα χωρο με 18-20βαθμούς οπως στο σχολειο ή δεν κανουν όυτε έτσι?

Γιατί κ εγώ ρωτάω βρε οχι για να βγει έξω ετσι...για το σχολειο πχ ενα μπλουζάκι καθε μέρα με κοντομάνικο από μεσα κ στα πολλά κρύα κ ενα ζακετάκι

Χωρίς να είμαι και το καλύτερο μέτρο σύγκρισης, να μη σε πάρω και στο λαιμό μου, ας πούνε και μαμάδες που έχουν πιο μεγάλα παιδάκια, νομίζω ότι δεν θα το έβαζα ούτε έτσι.

Δηλαδή για να καταλάβεις επειδή έχω σκοπό να τη στείλω βρεφονηπιακό του χρόνου το φαντάζομαι ως εξής : ένα φανελάκι, το μπλουζάκι, μια ζακετούλα από πάνω μη σου πω και ένα φλισάκι από αυτά που πήραμε τα οποία για φλις είναι λεπτά και από πάνω μπουφάν....

Το μπουφάν για το δρόμο, αλλά τα υπόλοιπα σταθερά όλα μαζί φορεμένα.

Εξαρτάται και από τη μέρα βέβαια...δεν ξέρω...μήπως το παιδί μου θα είναι σαν ντολμάς και δεν θα μπορεί να κουνηθεί;;

εντιτ : δεν πετάγεστε και στους ιντερνετικούς γονείς ...να με βοηθησετε λίγο;;


ZZHDp3.png

ZHtrp3.png?7KuOIX7Na>

Link to comment
Share on other sites

α να χαθείς ρε.....εσεις φταίτε!! Εσύ κ το γατόνι, τζιμπορυ αυτό τζιμπορύ έτσι....μολις έπεσαν χρηματα στα χέρια μου τα έστειλα πέρα από τον ατλαντικο!!

Φθηνές δικαιολογίες.....

Παραδέξου το, λιώνει ΚΑΙ το ατσάλι !!!!!!!!!

να ρωησω κατι, τα thermal tee ειναι λιιιιγο πιο χοντρα απο τα απλα μακρυμανικα?έχουν κατι σα φλις μεσα? γενικως γιατι τα λεει θερμαλ??

Έχω πάρει τέτοιο του μικρου από τα τζίμπο, εξαιρετικά μαλακά και απαλά, όχι φλις και όπως το λές πιο χοντρά από τα απλά μακρυμάνικα.

Μαγιό του παρήγγειλα κι εγώ αυτή τη φορά από gymboree αλλά χωρίς το μπλουζάκι. Καλύτερα δεν είναι να φοράνε μακό παρά αυτά τα νάιλον;

Αυτό έκανα όταν ήταν πολύ μικρά στην θάλασσα, μαγιώ και από πάνω λευκό μακό, για να μην καούνε.

Όσο για την διαφορά ΤΖΙΜΠΟ και ΤΡΕΛΟ8ΑΡΙ, νομίζω η Ίριδα είχε πεί ότι για καλοκαιρινά καλό είναι το τρελο8άρι, για χειμωνιάτικα είναι πιο λεπτά.


BOftp3.png PzWNp3.png

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...