Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 8 ώρες πρίν, Eflenew είπε:

      Δε κατάλαβα πως υπολόγισε τις  βδομάδες....πως υπολογίζονται??? Η γιατρός τι σας είπε?πόσες μέρες να μείνει σπίτι??? Ότι πει η γιατρός!!!!! Αααα 30/5 ξανά!!!! Αντε με το καλό!!! Τι ωραία!!! Εσύ μπορείς να πάρεις ηρεμιστικά τυχερέ...εμείς απαγορεύεται 😄😄

      Από ότι κατάλαβα το πρόβλημα είναι η οδηγηση που ειναι 1 πήγαινε 1 έλα και έχει λακουβες. Όλη η Ελλάδα μια λακουβα!!!

      Ευτυχώς!!! Στις ηλεκτρονικές αγορές μπορείς να το κάνεις. Λογικό να μην ξέρεις ποιες να πάρεις...προσπαθείς για το καλύτερο...πόσα να γνωρίζουμε πχια!😁

      Καλά ναι, έχουμε μερικούς δρόμους στις λακούβες μας γενικά στην Ελλάδα..

Recommended Posts

Δυστυχώς, τσίμπησαν και το δικό μου πακέτο... Μου ήρθε το ειδοποιητήριο από τα ΕΛΤΑ 45?+ 12? (δεν ξέρω τι είναι αυτά...)=57? για μια παραγγελία 112,50?. Το σκέφτομαι πολύ σοβαρά αν θα την παραλάβω. Αφήστε που άργησε και 1 ολόκληρο μήνα... Τι μου προτείνετε σαν πιο έμπειρες τζιμπορίτισσες;;;


SenFp2.pngSjSRp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις


Διαφημίσεις

ποσα δολλαρια το καθαρο???? τα 12 τι σκατα ειναι??????

Από ότι κατάλαβα 45? δασμούς, με διαφορετικά ποσοστά από 0,5% εως και 23%. 12? ή τελη εκτελωνισμού ή τέλη αποθήκευσης... Άβυσσος... Σάμπως βγάζεις άκρη τι γράφουν;;;

Merchandise Total $ 150.32

Order Discount - $ 30.06

Subtotal after Discount $ 120.26

Shipping & Handling $ 22.00

Tax $ 0.00

Order Total $ 142.26 δηλ. 112,37 με τα λεγόμενά τους.

Αξίζει για 23 μακώ κομμάτια 112,37 +57=169,37?; και τέλος αφού γράφει ότι έρχεται από Γερμανία γιατί μου το εκτελωνίζει;


SenFp2.pngSjSRp2.png
Link to comment
Share on other sites

υποτειθεται οτι οι φοροι πεφτουν στο καθαρο ποσο αρα στα 120 και οχι στα 140 που λενε

το διαφορετικο φορο ειναι αναλογα και καλα το ειδος που παραγγειλες τι υφασμα ειναι και τι ποιοτητα

στη κουτα δεν αναφερεται το αρχικο 150 αλλα το 120

τα 12 με μπερδευουν

τωρα 23 για 169 τι να σε πω........

λογικα φαινεται οτι ειναι ΗΠΑ

εγω ειμαι 109+22

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


υποτειθεται οτι οι φοροι πεφτουν στο καθαρο ποσο αρα στα 120 και οχι στα 140 που λενε

το διαφορετικο φορο ειναι αναλογα και καλα το ειδος που παραγγειλες τι υφασμα ειναι και τι ποιοτητα

στη κουτα δεν αναφερεται το αρχικο 150 αλλα το 120

τα 12 με μπερδευουν

τωρα 23 για 169 τι να σε πω........

λογικα φαινεται οτι ειναι ΗΠΑ

εγω ειμαι 109+22

Πολλά;;; 7,5?/τεμ. Λέει καταγωγή Γερμανία. Δασμολογική κλάση 1 περιέχων φανελάκια και άλλα από βαμβάκι. Αξία βάση τιμολογίου 112,37? και μετά έχει χρεώσεις με τα ποσοστά που ανέφερα. Ειλικρινά τα 12? ούτε εγώ ξέρω τι είναι και είναι και με κόκκινο στυλό κάπου στο ανάμεσα τέλη εκτελωνισμού, συνόλου και τέλη αποθήκευσης... Σου δίνω μια εικόνα του ειδοποιητηρίου μπας και βγάλεις άκρη καλύτερα εσύ, γιατί εγώ θόλωσα... Μάλλον θα το ξαναγυρίσω στην ευρωπαϊκή αγορά... Αγρίεψαν τα πράγματα για εμάς...


SenFp2.pngSjSRp2.png
Link to comment
Share on other sites

ποσο κανει ενα τετοιο δεμα αποστολη απο ηπα ελλαδα? χωρις ταμπελακια κλπ, θα το τσιμπησουν??????

εννοείς να το παραλάβουν και να στο στείλουν εκ των έσω χωρίς ταμπελάκια; Τα ανοίγουν. Δώρο που μας είχαν στείλει από ΗΠΑ, (αν θυμάμαι καλά χωρίς ταμπελάκια) ήρθε ξεσκισμένο και εκ νέου πακεταρισμένο από τα ΕΛΤΑ.


SenFp2.pngSjSRp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι να σε πω...αντε να το δει και η χατζικο να μας πει κανα παρηγορο

Στεισυυυυυυυυυυυυυυυυυυυ που εισαι, ποσο το κουτι απο Νιου Τζερσυ χαχχαχαχχαα

αμ θα το γυρισω σε αμερικανο ξαδερφο στη κυριολεξια ρε!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...