Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 2 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Οπότε απ' όσο καταλαβαίνω,αυτό μπορεί να συμβεί και με τον προεμφυτευτικο.Να είναι ένα έμβρυο τσεκαρισμενο υγιές και κατά τη διαίρεση να προκύψει κάποια ανωμαλία..άρα είναι τελείως θέμα τύχης..

      Προεμφυτευτικός γίνεται συνήθως σε βλαστοκυστες όπου έχουν γίνει οι διαιρέσεις και βλέπει το έμβρυο για χρωμοσωμικες ανωμαλίες. Από εκεί και πέρα η φύση αποβάλει όσα έμβρυα δεν είναι καλά, κάποιες φορές όμως (ελάχιστες ευτυχώς) καταφέρνουν και προχωράνε. Αυτά ή χάνονται στις πρώτες εβδομάδες της κύησης ή γεννούνται με τα προβλήματα που ξέρουμε. Εσυ είχες ένα υγιές έμβρυο στα τέσσερα, στατιστικά πολύ καλά. Είσαι σε πολύ φυσιολογικά πλαίσια. Δεν μπορεί όλο τα έμβρυα να είναι καλά. Μην αγχώνεσαι, απλά μην αφήσεις πολύ τον καιρό να περάσει!

Recommended Posts

Μετά από αυτό που έγραψε η annagrig1980 στις "ιντερνετικές αγορές", μάλλον το πάω για διαζύγιο με το gymbor-άκι μου:(

Αρχικό μήνυμα απο annagrig1980

κοριτσια αλλαξαν εντελως τα δεδομενα στα τελωνεια.

τωρα που οι τελωνειακοι υπαλληλοι (οι οποιοι μαζι με τους εργαζομενους στις εφοριες ηταν η ελιτ των δημσιων υπαλληλων)ενταχθηκαν στο ενιαιο μισθολογιο (οχι ακριβως, στο περιπου ) τους κακοφανηκε που εχασαν τα απιστυετα λεφτα που επαιρναν. Αντ'αυτου τους δινουν μπονους για καθε προστιμο που επιβαλουν. Θελετε να συνεχισω;

Αυτα περι 100 ευρω, μκρο δεμα κλπ ειναι τριχες. Τωρα θα τσεκουρωνουν αβερτα. Κοιταξτε και στην ενοτητα gymboree να δειτε τι εγινε αυτο το μηνα.

Υπενθυμιζω οτι το οριο για αξια αντικειμενου και μεταφορικων ειναι γυρω στα 30 ευρω αν θυμαμαι καλά.


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αντιγράφω από τις ιντερνετικές .....

Ένα πράγμα δεν μπορώ να καταλάβω.....

Γιατί αναφερόμαστε στους τελωνειακούς ως χαζούς.....

Το ξέρετε όλοι σας ότι κάθε αγορά εξωκοινοτική υπόκειται στο τελωνείο ασχέτως ποσού αγοράς αναφερόμενης στο δέμα. {Και όποιος δεν το ξέρει καλό είναι να το εμπεδώσει πια....}

Τελεία κ παύλα. Έτσι είναι οι κανονισμοί κ έτσι είναι τα νόμιμα εργαλεία του κράτους μας. Έχει δικαίωμα να ζητήσει δασμούς σε κάθε μα κάθε πακέτο.

Απλά τοοοοοοοοοοσο καιρό λόγω έλλειψης προσωπικού ίσως ή λόγω ελαστικότητας εκ μέρους τους άφηναν τα μικρά {βάση όγκου} κ τα μικρής αναφερόμενης αξίας δέματα να περάσουν.

Πχ έβλεπαν σουτιέν με 30 δολάρια....ηλεκτρονικό αντικείμενο με 15 δολάρια κ τα πέρναγαν έτσι. Βαρούσανε στα μεγάλα δέματα κ ογκομετρικά κ χρηματικής αξίας γιατί ισως να πήγαιναν κ για εμπόριο που λέει ο λόγος το οποίο είναι κ παράνομο καθώς πρέπει να το δηλώσεις....λέω εγώ.

Και αντί να κάνουμε το σταυρό μας που δεν μας σταματούσαν τα μικρά μας δέματα τόσο καιρό τους κοροϊδεύουμε κιόλας....οι χαζοί τελωνειακοί ...οι τάδε οι δείνα.

Καταλάβετε επιτέλους πως τόσο καιρό ήταν ελαστικοί για τους χ λόγους. Δεν ήταν χαζοί ούτε εμείς οι έξυπνοι. Και επειδή κ εγώ εκ των έσω γνωρίζω πως δεν παίρνουν μπόνους όταν αποδίδουν κ ζητάνε τους νόμιμους δασμούς {καλό είναι να τα αποκαλούμε έτσι κ όχι προστίμα...γιατί πρόστιμα δεν είναι....νόμιμοι δασμοί είναι}

Για αυτό επειδή το θεματάκι μας πολλοί το διαβάζουν (που δεν είναι κ μέλη...)εκτός από εμάς φυσικά που δίνουμε το παρόν καλό είναι να προσέχουμε τι λέμε.....

Φιλικά

kalamaraki

Link to comment
Share on other sites

φιου............. εχω 25 τζιμπακς........ να ψωνισω ή οχι? ιδου το διλημμα......... φιου και παλι φιου......... εχει καμια μηπως 25 που δε θα χρησιμοποιησει?????


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

είδατε τις εκπτώσεις που κάνει στα μπουφάν?? (Kid girl)

Με -20% θα χτυπήσω 2-3!!!

Indie μου προτού ψωνίσεις κάνε ένα κόπο να διαβάσεις τις τελευταίες 5 σελίδες (από 134 και μετά) σε περίπτωση που δεν τις έχεις διαβάσει και δεν έχεις ενημερωθεί για τα νέα δεδομένα...

Φιλικά


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites

τις έχω διαβάσει, παρακολουθώ το θέμα και δίπλα στις ιντερνετικές αγορές.

Η παραγγελία που παρέλαβα πριν από 10 ημέρες ήταν ατελώς. Οπότε το ρισκάρω, πάντα στα ίδια ποσά μέχρι 120-125$ και σε περίπτωση που με τσακώσουν, δεν τα παραλαμβάνω, κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής (τραπεζικός γαρ) και μου πιστώνουν στη κάρτα το ποσό! :wink:

Το έχω ξανακάνει με μια λανθασμένη παραγγελία πριν από 3 μήνες. Το κρίμα για τους τζιμπο είναι ότι φάγανε στο ποπό τα 22$ μεταφορικά....


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

τις έχω διαβάσει, παρακολουθώ το θέμα και δίπλα στις ιντερνετικές αγορές.

Η παραγγελία που παρέλαβα πριν από 10 ημέρες ήταν ατελώς. Οπότε το ρισκάρω, πάντα στα ίδια ποσά μέχρι 120-125$ και σε περίπτωση που με τσακώσουν, δεν τα παραλαμβάνω, κάνω αμφισβήτηση συναλλαγής (τραπεζικός γαρ) και μου πιστώνουν στη κάρτα το ποσό! :wink:

Το έχω ξανακάνει με μια λανθασμένη παραγγελία πριν από 3 μήνες. Το κρίμα για τους τζιμπο είναι ότι φάγανε στο ποπό τα 22$ μεταφορικά....

Στη θέση σου, και χωρίς παρεξήγηση, δεν θα το έκανα σύστημα αφενός μεν γιατί δεν είναι σωστή τακτική εκ μέρους ενός σωστού αγοραστή, αφετέρου αν αρχίσουμε όλοι τις αμφισβητήσεις θα έρθουν και τα Gymboree και θα μας κάνουν delete από τη λίστα των χωρών στις οποίες αποστέλλουν ρούχα και με το δίκιο τους. Δεν είναι μόνο θέμα φιλότιμου (που θέλω να πιστεύω πως δεν το έχουμε χάσει ακόμα) αλλά και θέμα δίκαιης επί ίσοις όροις συνδιαλλαγής. Όπως και να' χει εύχομαι καλή παραλαβή κι ελπίζω να μη χρειαστεί να χρεώσεις αδίκως τα Gymboree γιατί 2-3 θα σε βάλουνε στη black list.


qc40p3.png

Nv8Rp3.png]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


να σημειώσω ότι έχω πληρώσει και τελωνείο 75?λάκια για παλιότερη παραγγελία...

Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου σε όσα γράφεις, μιας και είμαι φανατική των τζιμπο, και εύχομαι και εγώ καλή παραλαβή σε όλους όσους περιμένουν τζιμποράκια :-) :-)


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

να σημειώσω ότι έχω πληρώσει και τελωνείο 75?λάκια για παλιότερη παραγγελία...

Θα συμφωνήσω και εγώ μαζί σου σε όσα γράφεις, μιας και είμαι φανατική των τζιμπο, και εύχομαι και εγώ καλή παραλαβή σε όλους όσους περιμένουν τζιμποράκια :-) :-)

Ιndie μπραβο σου βρε κοριτσι μου.

Ειλικρινα μπραβο. :D

Ειναι, αν οχι η πρωτη, μια απο τις ελαχιστες φορες που βλεπω καποια κοπελα απο το φορουμ να της λενε κατι στραβο και να το παραδεχεται, αντι να βγαινει ετοιμη να ξεσκισει σαρκες.

Link to comment
Share on other sites

όλες οι γνώμες και οι απόψεις είναι δεκτές!!

Δεν έχω κανέναν λόγο να ξεσκίσω κανενός σάρκα, μιας και όλες μας το ίδιο θέλουμε: τζιμποράκια για τα φυστίκια μας!!!

Και για την ιστορία, αλλά και για να επιβεβαιώσω και τη προλαλήσασα ως προς το φιλότιμο, ιδού η απάντηση των τζιμπο για την παραγγελία που έκανα αμφισβήτηση:

Hello,

Thank you for your reply.

Unfortunately, we do not have any way to track undeliverable shipments or request to have them redelivered. Additionally, we unfortunately do not have a guaranteed timeframe for returning international packages. As such we are going to consider this package lost and we advise you to contact your credit card institution and request the reversal of the funds for this transaction due to "non-receipt of merchandise." This process is typically referred to as a “charge-back” and is a very common process for online orders that are not received. Also, most credit card institutions will immediately restore the funds to your card while the investigation is open, and this is typically the quickest means to restore the funds to your credit card.

Should you have any further questions or concerns, please do not hesitate to contact us.

Sincerely,

Jacquelin

Gymboree Customer Service

877 449 6932

www.gymboree.com

--Original Message--

From:

Date: 3/27/2012 4:41:05 PM

To: [email protected]

Subject: Re: Your Gymboree Order 44403763 Has Been Shipped!

Hello,

This order has been sent back to you as "undeliverable", since I replaced this order with bigger sizes.

Please let me know when you receive the package and when you return the amount of the order to my credit card.

Thank you in advance.


line_flow_blue_beg_minie_time_1279771200_text_d4ef20f6f5f3f4dfeae920e5dfede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 5 εβδομάδες μετά...

Επαναφέρω το θέμα πιο πολύ για ενημέρωση και όχι για πρόθεση αγοράς.

Όλες όσες είχατε παραγγείλει από Ιούνιο και μετά πληρώσατε τελωνείο?

Εκτός το "ναι" ή " όχι" πείτε μας αν θέλετε ποσό αγοράς και ποσό εκτελωνισμού.


QnL8p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...