Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Bluee19 είπε:

      Καλής ποιότητας θεωρούνται τα έμβρυα ΑΑ μόνο ; 

      Δε θυμαμαι αν αναφέρει το άρθρο τι έλαβαν υπόψη τους στις ποιοτητες. Μη ξεχναμε οτι τα ποσοστα δεν ειναι ποτε κατι σταθερο γιατι ο καθε κυκλος εξωσωματικης ειναι διαφορετικος. Αρα τα ποσοστα τα λαμβανουμε υποψη με 5% πιο πανω ή πιο κατω. Σας παραθετω το αρθρο οποια κοπελα θελει να δει πιο πολλα. Λεει για τον προεμφυτευτικο ελεγχο:

      P-253 Clinical efficacy of PGT-A according to maternal age and embryo quality in blastocyst stage

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

καλημερα!!Σημερα ειμαι φρεσκια φρεσκια...!!Πρωτη φορα μου ξυπνησε μονο μια φορα τη νυχτα και νομιζω ξεκουραστηκα καπως και εγω!!Μακαρι να μπηκε σε προγραμμα και να μου ελλατωσει τα ξυπνηματα τουλαχιστον στο εξης!

papatrikos και barboula η αληθεια ειναι οτι ετσι και εχεις πιασει τσιγαρο δυσκολα το ξεχνας σε ολη σου τη ζωη νομιζω...!!Ετσι σκεφτομουν και εγω στην αρχη οτι αποκλειεται να το κοψω για μια ζωη αλλα προσωρινα ,αλλα μετα λεω οτι αν το βλεπω ετσι θα το ξεκινησω ξανα σιγουρα και μετα αποκλειετε να το ξανακοψω ποτε...τωρα λοιπον λεω οτι ισως ειναι η μοναδικη ευκαιρια που μου δινετε να μην το ξαναακουμπησω ποτε και οταν περναει απο το μυαλο να αναψω σκεφτομαι εκεινες τις μερες που ξεμενα και ακομα και με χιονια ετρεχα να βρω περιπτερο σαν το στερημενο ή κατι αλλες φορες που μου κανονιζε το που θα παω το τσιγαρο...αν επιτρεπετε στο χωρο κτλ...αν καθομασταν σε καφε που απαγορευοταν κοιτουσα την ωρα να φυγω μονο....Με κατι τετοια ελπιζω να μην το ξανακουμπησω,ο χρονος θα δειξει παντως!!

Μακαρι να τα καταφερεις!! Εγω με τον πρωην που δεν καπνιζε και μολις αποθηλασα το αρχισα σχεδον αμεσως και τις 2 φορες!! Τωρα που ο αντρας καπνιζει...αχ πονεμενη ιστορια.! Με βλεπω να παιρνω οσα κιλα δεν πηρα στην εγκυμοσυνη !!!!!!!!!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

chot, και εμεις καλα ειμαστε....πινουμε το γαλατακι μας και κανουμε ενα ξυπνημα το βραδυ...εχει τυχει ομως να κοιμηθει στις 10το βραδυ και να ξυπνησει στις 6 το πρωι σερι....καναμε και εμεις ενα εμβολιακι...και σημερα θα εχουμε την πρωτη μας εξοδο σε μεζεδοπωλειο με ζωντανη μουσικη...(καθ΄οτι ειναι και η μερα τετοια)....να δουμε αντιδρασεις, αν δω οτι ενοχληται με την μουσικη θα φυγω....θα ειμαστε μεγαλη παρεα μην φανταστειτε τα τεσσερα μας....ααα χρονια πολλα σε ολες και σε ολους να στε καλα και να χαιρεστε τους ερωτες σας!!!!!!!!!!!!!

Πως περασατε κοριτσαρα??????????????


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, μιας και θιγετε το θεμα του τσιγαρου αισθανουμαι πολυ πολυ πολυ τυχερη που ουτε εγω ουτε και ο αντρας μου καπνισαμε ποτε.....(δεν λεω οτι δεν εχω δοκιμασει, εχω δοκιμασει αλλα δεν με τραβηξε) οποτε δεν εχω και αυτον τον πονοκεφαλο αν θα πρεπει να καπνιζω ή οχι με το μωρο.....

προχθες που βγηκαμε τα περασαμε ομορφα, η μπουμπου ηταν κυρια και κατι παραπανω, απο την στιγμη που πηγαμε κοιμοτανε η μουσικη επαιζε κανονικα ζωντανα και το τραπεζι μας ηταν σε καλο σημειο (ειχε φροντησει η φιλη μου γ΄αυτο....καταλαβενετε χωρο για καροτσι και τετοια) καποια στιγμη οταν η μουσικη σταματησε για διαλλειμα ξυπνησε και χαζολογαγε, για φαγητο ουτε λογος το ειχε ξεχασει....οταν ξεκινησε παλι η μουσικη ξανακοιμηθηκε, δεν ξερω την ειχε μαλλον για νανουρισμα χαχαχα τι να πω.....ηταν πολυ ομορφα και ριξαμε πολυ γελιο.....και του χρονου να μαστε ολοι καλα ερωτευμενοι με τους ερωτες μας !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ του Αγ. Βαλεντίνου τη πέρασα αγκαλιά με το μικρό μου έρωτα μιας και ο μεγάλος δούλευε ως αργά!!! Παρ όλα αυτά περάσαμε τέλεια!!

Για όσες λέτε πως θα ξανακαπνίσετε να ξέρετε πως ο πρώτος χρόνος είναι οι ζόρικος μετά γίνεται κάπως αυτονόητο οτι δεν είμαστε πια καπνιστές. Και η ζωή είναι πολύ πιο ωραία και εύκολη χωρίς το τσιγάρο. Δεν σκέφτεσαι α να μην πάω εκεί γιατί δεν έχει χώρο καπνιστών ούτε πας μια επίσκεψη σε σπίτι μη καπνιστών και είσαι επι μονίμου βάσεως έξω απο το σπίτι και έρχεται η ώρα να φύγεις και λες "καλέ δεν σας χόρτασα". Ούτε βρωμάνε τα ρούχα σου, η ανάσα σου... είναι τέλεια χωρίς τσιγάρο... Σας το λέω εγώ που είμαι καθαρή 3,5 χρόνια :D


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα :)

Chot & Happybear, τι κάνετε; Δεν έχετε λογαριασμό στο φατσοβιβλίο και χαθήκαμε .. Κρίμα .. Κάντε καλέ μια εγγραφή κι εσείς εκεί για να είμαστε όλες στο γκρουπάκι! Δύσκολο να τα γράφεις μια εκεί και μια εδώ .. Πλέον όλες ξέρουμε για τα καλά πόσο πολύτιμος είναι λίγος ελεύθερος χρόνος! χαχα! Μια φίλη, η μαμά Κλειώ, που έχει ένα 2χρονο αγοράκι, μου λέει ότι αναρωτιέται τι έκαναν πριν με τόσο ελεύθερο χρόνο που είχαν .. δεν βαριόντουσαν! χαχα!

Πως μεγαλώνουν λοιπόν τα καμάρια σας;

Εμείς στους 2 μήνες που πήγαμε για το πρώτο μας εμβόλιο, είμασταν 5600 γρ. και 64 εκ.. Ο γιατρός μας έδωσε να κάνουμε και κάποιες ασκήσεις/εκτάσεις έτσι ώστε να μπουσουλήσει/περπατήσει ο μπόμπιρας πιο γρήγορα. Επίσης είπε να τον βάζω και μπρούμυτα για να δυναμώσει και να μπορεί να στηρίξει και πάλι πιο γρήγορα το κεφάλι του. Άντε .. και ανυπομονώ να τον καμαρώσω να το κάνει :) Όσο αφορά το ύψος του μπόμπιρα .. αυτό μπέρδεψε πολύ τη μαμά του στην αγορά ρούχων τώρα στις εκπτώσεις! Είχα πάρει κάποια πριν πάμε στο γιατρό .. και μετά κάποια ακόμη, μόνο που κάθε μάρκα έχει τα δικά της νούμερα! Άλλες γράφουν εκατοστά και άλλες όχι .. άλλες εννοούν από τόσα εκατοστά και πάνω και άλλες μέχρι τόσα! Άστα βράστα! χαχα! Αγόρασα και για τους επόμενους μήνες .. και νομίζω ότι θα φοράει χειμωνιάτικα μέσα στο καλοκαίρι! χαχα!


XzvPp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Zophie αυτο λέω κι εγω στα κορίτσια να κάνουν λογαριασμό έστω για εμάς μη χάθούμε! Μονο οι δυο τους εχουν μείνει εξάλλου'

Συγχαρητήρια για τα κιλάκια του μπέμπη παιδάρος ειναι φτου φτου!!! Εμείς σημερα στις 51 μέρες είμαστε 4310. Μίνιον κατάσταση ακόμα αυτη την εβδομαδα δεν πήραμε πολυ! Όσο για τα ρουχαλάκια εγω τα κοιτάζω με το μάτι. Και φοράω και πιο μεγάλα του μπέμπη και για 6 μηνών ορισμένα! Ας ειναι και λιγο μπόλικα τι πειράζει! Άλλωστε μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που δεν συμφέρει να παίρνεις πολλα ρούχα για καθε μηνα! :)

Μεγια ολα τα πραγματάκια!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Zophie αυτο λέω κι εγω στα κορίτσια να κάνουν λογαριασμό έστω για εμάς μη χάθούμε! Μονο οι δυο τους εχουν μείνει εξάλλου'

Συγχαρητήρια για τα κιλάκια του μπέμπη παιδάρος ειναι φτου φτου!!! Εμείς σημερα στις 51 μέρες είμαστε 4310. Μίνιον κατάσταση ακόμα αυτη την εβδομαδα δεν πήραμε πολυ! Όσο για τα ρουχαλάκια εγω τα κοιτάζω με το μάτι. Και φοράω και πιο μεγάλα του μπέμπη και για 6 μηνών ορισμένα! Ας ειναι και λιγο μπόλικα τι πειράζει! Άλλωστε μεγαλώνουν τόσο γρήγορα που δεν συμφέρει να παίρνεις πολλα ρούχα για καθε μηνα! :)

Μεγια ολα τα πραγματάκια!!

Αντε καλε που ειστε μινιον, εμεινα ο δικος μου ηταν 50 ημερων 4230!!!


EDIJp1.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!

Ισως εχετε δικιο με το facebook αλλα δεν μου αρεσει καθολου να μπω σε αυτη τη διαδικασια...Δεν ξερω γιατι το βλεπω με στραβο ματι!!Θα το σκεφτω παντως μονο και μονο για σας!!!Με τα κιλακια σας μια χαρα εσεις... μαλλον εμεις ειμαστε χοντρουλιδες στις 41 μερες 4700!!Τωρα θα ξαναζυγιστουμε την αλλη βδομαδα που εχουμε παιδιατρο και θα σας πω νεοτερα!!

Οι κολικοι μας εχουν τρελανει ,πολυ κλαμα παλι τελευταια,τωρα κοιματε λιγο να σηκωθω να προλαβω καμια δουλιτσα να κανω!!

Να ρωτηση παλι αν ξερετε τι εννοουν οι παλιοι οταν λενε οτι το μωρο ξενεφριστικε (αν το γραφω σωστα ,το λεγανε για τοτε που τα φασκιωναν τα μωρα)..Η πεθερα μου λεει οτι επειδη σηκωνουμε συνεχεια το μωρο ισως το ξενεφρισαμε ...δεν ρωτησα τι εννοει γιατι ειμαι σιγουρη οτι θα νευριασω παλι!!!Ρωταω εσας μηπως ξερετε τι σημαινει...φευγουν τα νεφρα και πανε αλλου?????Χωρις να γελατε παρακαλω :) !!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Chot ναι άντε φτιάξε και στείλε σε κάποια το όνομα σε π.μ να σε βάλουμε στο γκρουπ να δεις φατσόνια να αποτρελαθείς!!! Όλη μέρα κουκουβαγιομανούλες ανεβάζουμε φώτος με τα αστεράκια μας!!!

Αυτό που λέει η πεθερά σου αν και δεν το έχω ξανακούσει μου φαίνεται μια ακόμη βλακεία που λένε οι πεθερομάνες!! Έχεις να ακούσεις ακόμα ουυυυυυυυυυυυ!!!!!! Όλες μας δηλαδή!! Χιχι

Τέλειο το βάρος του μπέμπη θηριάκι!! Εμένα 40 ημερών θυμάμαι ήταν περίπου 4,200


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Chot η ομάδα μας ειναι μυστική και κανονικό Facebook να έχεις οτι ανεβάσουμε στην ομάδα το βλέπουμε μονο εμείς και κανεις άλλος' δεν βάζουμε φάτσα φορα τις φωτός των μωρών μας αλλα οπως σου ειπε κι το Λινακι ως κουκουβομανουλες ανεβαΖουμε και καθε μέρα φωτογραφίες θα τρελαθεις όντως' ούτε να βάλεις τα πραγματικά Σου στοιχεία αν δεν θέλεις! Έλα καντο για εμάς!

Για τους κολικους εμάς μας εχει βοηθήσει πολυ το infacolic το σιροπακι!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!

λινακι οντως καποια πεθερο βλακεια ειναι παλι αυτο σιγουρα!!!

μαιρη για το σιροπι πρωτη φορα το ακουω...θα ρωτησω παιδιατρο την αλλη βδομαδα!

Για το face μολις βρω χρονο θα κατσω να κανω εγγραφη να μαθω και τα κολπα του...θα σας στειλω οταν γραφτω να μου πειτε λεπτομερειες!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημέραααα

έχω καιρό να γράψω στο φόρουμ!!!

chot το σιροπάκι το έδινα κι εγώ και είναι πολύ καλό τη βοήθησε πάρα πολύ!!

φτιάξε λογαριασμό στο φατσοβιβλίο να τα λέμε κι από εκεί άντεεεεεεεεεεε σε περιμένουμε!!!

όπως επίσης περιμένουμε και την αρκουδομανούλα!!!

εγώ είμαι Δράμα κορίτσια στον αντρούλη μου την επόμενη εβδομάδα μπαίνουμε επιτέλους στο σπίτι!!!!!!!!!!!!!

και είμαστε πολύ ήσυχες!!! πολύ παιχνίδι μαμ κακα νανι!!!!!!!!! φτου φτου!!!!!


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας!!εχω στειλει στο λινακι πμ. να μου πει για το φεις αλλα μαλλον δεν μπαινει εδω τελευταια,ας μου στειλει οποιος το δει σε πμ πως θα σας βρω στο φεις τωρα που εκανα λογαριασμο!!!!!!τα φιλια μου και ελπιζω ολα τα μωρακια να ειναι σουπερ γιατι σας εχασα!!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερααααα καλο τσικνισμα σημερα.....πηγαμε το πρωι στην παιδιατρο για το εμβολιο μας....ζυγιστηκαμε και ειμαστε 5050κιλακια, και 59 ποντους.....το βαρος μας εμεις το παμε σιγα σιγα....αλλα μου ειπε οτι ειναι στον μεσο ορο δηλαδη κανονικη, το υψος της ειναι πανω απο τον μεσο ορο...μου εδωσε και δειγματα γαλατα μηπως πινει καποιο αλλο καλυτερα....συνολικα πινουμε 700ml την μερα, απλως τα πινουμε χαλαρα θελουμε την ωρα μας....το κοριτσακι μου μεγαλωσε.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...