Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 ώρα πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αυτά είναι άριστης ποιότητας,αλλά έχει κ άλλες κατηγορίες εμβρύων τα οποία δεν είναι ΑΑ και δίνουν εγκυμοσύνες

      Για τα ποσοστα του άρθρου έλεγα που λέει καλής ποιότητας ,το ότι δίνουν εγκυμοσύνες δίνουν το θέμα είναι να προχωρήσουν …

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

Έστω βρε Μαιρούλα. Καλά όσο θα θηλάζεις δεν έχεις σκοπό να αφήσεις ποτέ το παιδί χωρίς να είσαι μαζί του? Κάποια δουλειά μπορεί να σου τύχει, να θες να πας για έναν καφέ με τον άντρα σου μονοί σας, ένα σινεμά που λέει ο λόγος. Εμείς την Παρασκευή πήγαμε στο mall κι επειδή είχε πολύ κόσμο και ακόμα δεν έχουμε κάνει εμβόλιο, την αφήσαμε στην πεθερά μου με ένα ωραιότατο μπουκάλι 60ml γαλατακι. Την τάισα πριν φύγουμε και ουσιαστικά δεν το χρειάστηκε αλλά της το έδωσα όταν γύρισα να μην πάει χαμένο. Λίγο λιγο κάτι θα μαζέψεις!!


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Παπατρικος μου σίγουρα!! Απλα δεν κάνω Τραπεζα στην κατάψυξη. Αν τύχει να παω κάπου θα βγάλω ωραιότατα με το θηλαστρο γαλατάκι και θα το βάλω στο ψυγείο να του το δώσουν; Άλλωστε 24 ώρες δεν κρατάει;;; Κι αν τύχει κάτι πια και δεν προλάβω ας του δώσουν ξένο δεν θα χαθεί ο κόσμος!

Μήπως το λες για αλλο λόγο, αν τύχει κάτι πχ μια αρρώστια και δεν μπορούμε να θηλασουμε;

Σημερα πχ το στήθος μου ειναι μια χαρά μαλακό μαλακό οπότε δεν έκανα καθόλου άντληση! Ασε που αν έβγαζα θα είχα την αίσθηση όλη μέρα οτι δεν βρίσκει να φάει τι μωρο κι εκνευρίζεται..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα τι κάνετε; Εμείς κορίτσια ζήτημα να έχουμε κοιμηθει δυο ώρες όλη νυχτα. Καθε δυο ώρες ξυπνουσε έτρωγε πέντε λεπτά με μάχη, με βαραγε με γρατσουναγε εκλαιγε και μέτα γκρίνια πολυ γκρίνια και κλάμμα. Μόλις καταφερναμε να κοιμηθούμε στο μισάωρο ξανάσηκωνόμασταν πάλι και φτου κι απο την αρχη. Το ίδιο βιολί συνεχίζεται ως αυτη την ωρα. Κοιμάται μιση ωρα ξυπνάει κλαει και τρώει ελάχιστα λεπτα μεχρι να ηρεμήσει και ξανά κλάμμα. Τα χω παίξει και δεν μπορω ούτε να κοιμηθω. Ηταν η μάνα μου εδω αλλα οποιοσδήποτε άλλος τον πάρει αγκαλια εκτος απο εμένα κλαίει σπαρακτικά. Έχω εξαντληθεί πραγματικά χωριά που απο τα νεύρα του οι θηλες μου ειναι μην πω πως πάλι.

Μπαρμπούλα εσυ πως είσαι σημερα κορίτσι μου;

Οι υπόλοιποι ελπίζω καλα.

Η Chot κι η αρκουδομανουλίτσα χαθήκανε..


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπαμπάκα και μανούλες και από εδώ!!!

έχω καιρό να γράψω γιατί το φατσοβιβλίο είναι πιο άμεσο...

Σήμερα κάναμε το πρώτο μας εμβόλιο!!! ουρλιάξαμε από τον πόνο αλλά εντάξει μας πέρασε και τώρα κοιμόμαστε ακόμα γιατί εξαντληθήκαμε !!! σε γενικές γραμμές είναι ησυχη ειδικά όταν έχει προηγηθεί ο ορός στην μυτούλα...

η παιδίατρος μου είπε ότι αν βράσω νερό 2 λεπτά γίνεται ορός και να χρησιμοποιώ αυτό για να μην χαλάω χρήματα σε αμπούλες και τέτοια...

Παρασκευή φεύγουμε για Δράμα οπότε θα σας γράφω από εκεί πια...μπορεί για λίγες μέρες να μην έχω νετ αλλά μόλις φτιάξω τα πράγματα θα μπω να σας γράψω...

μπαρμπούλα εύχομαι περαστικά να είναι όλα!!!

κορίτσια ο αντρούλης μου από το άγχος του είχε αρρυθμίες και του έκαναν εισαγωγή κι εκατσε 3 μερες στο νοσοκομείο ...!!! εγώ ήθελα να παω αλλά μου έλεγε δεν είναι τίποτα και δεν με άφησε ...αφήστε τι περασα ψυχολογία σκατα!!!

ξύπνησε η μπουμπού σας αφήνω προς το παρόν


861fp3.png

WmXFp2.png

oZs5p2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μανούλες - μπαμπάκα!!!

Φραουλίτσα μου ελπίζω να είναι μια χαρά τώρα ο αντρούλης σου. Φαντάζομαι τι τρομάρα πήρες. Καλή αρχή στη Δράμα και ενημέρωσε μας μόλις μπορέσεις ε!!!

Κορίτσια σχετικά με τη τράπεζα γάλατος ούτε εγώ κάνω γιατί το γάλα μου είναι αρκετό για τα γεύματα του μωρού. Με την ουρολοίμωξη και τους πυρετούς είχε κοπεί και η όρεξη μου και το γάλα μου είχε μειωθεί αρκετά ο μικρός ήταν πού ανήσυχος αλλά τώρα με την αντιβίωση τρόω και πάλι σαν γουρούνα. Θα ήταν καλά να υπάρχει τράπεζα γάλατος αλλά είναι λίγο δύσκολο. Μια φίλη μου που ετοιμάζει μου είπε αντλεί γάλα 45 λεπτά μετά το θηλασμό και όσο βγάλει το φυλάει. Καλύτερα λέει να δώσεις στο μωρό 30μλ δικό σου και απο κεί και πέρα συμπλήρωμα παρά καθόλου δικό σου. Σωστό το βρίσκω.


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μαιρούλα το στήθος σου το έχεις καλυμμένο? Εγώ εδώ και μία εβδομάδα το έχω μέσα σε ύφασμα και πάλι ψιλονοιώθω πονάκια όταν τα γεύματα της είναι κοντά. Μην βάζεις επιθέματα κατά τη γνώμη μου. Ήμουν χωρίς ρούχο μέρα-νύχτα.

Λινακι κι εγώ μια φορά τη μέρα βγάζω 60μλ και καμιά φορά και λίγο παραπάνω. Έχω γεμίσει όμως την κατάψυξη με σακουλάκια από τα mothercare και όταν χρειαστεί ξεπαγώνω 1-2 και της τα δίνω εγώ ή η μαμά μου αν θέλω να λείψω.


tt163fd3.aspx

tt1cfe8d

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Παπατρίκος μου ναι καλυμμένο το έχω με επιθέματα. Απο αυριο θα εφάρμοσε ομως απο αυριο στηθια έξω με λανολινη!!

Λινάκι μη μιλάς για φαγητο.. Πρέπει να έχω πάρει πίσω ολα τα κιλα της εγκυμοσύνης!

Φραουλίτσα επιτέλους φτάνει ο καιρός!!! Με το καλο να πας στον αντρούλη σου και στο σπιτάκι σας στη Δράμα!!!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

γειαααααα σαςςςςς, αυριο παμε για το πρωτο μας τσιμπι ,τσιμπι, βασικα ειπαμε οτι θα κανουμε δυο εμβολια, θελει να την θωρακισει απο τον μεγαλο, θα ζυγιστουμε θα μετρηθουμε κλεινουμε 2μηνες κα ξερετε θα κανουμε την εξετασουλα μας οποτε αυριο αναμεινατε νεα και μετρησεις........

Link to comment
Share on other sites

λοιπον λοιπον, ολα καλα με το τσιμπιματακι μας (τελικα καναμε ενα), μεγαλωσαμε γινα με, ολοκληρες κοπελες ειμαστε 4,500κιλα και 56ποντους, θα ειχαμε παρει περισσοτερο βαρος αν εγω δεν επεμενα να θηλασω τοσο πολυ, την εφερα λιγο πισω στο βαρος, ομως τωρα θα παρουμε τα πανω μας ,ουσιαστικα πηρε σε 2μηνες ενα κιλο, ειναι λιγο? εσεις τι λετε?η παιδιατρος μου λεει οτι ειναι καλη σιγα σιγα θα παρει τα πανω της....

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο Kathy!!! Καλορίζικα το πρωτο εμβολιακι! Όσο για το βαρος σίγουρα λένε οτι το μωρο που θηλαζει παίρνει λιγότερο απο οτι αν του δίνεις ξένο γάλα οπότε μια χαρά και σιγα σιγα όντως θα πάρει τα πανω της!!!

Ο μικρούλης μου μετα απο τρεις δύσκολες μέρες ηρεμησε λιγάκι κι αρχίζει και πιάνει το στήθος καλύτερα, ελπίζω να συνεχίσει!


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κάθη τέλεια η μικρή. Εντάξει το βάρος ίσως να είναι λιγότερο απο το αναμενόμενο αλλά είναι μια χαρά και πάλι 4,5 κιλά.. :P

Που είναι η chot και η διδυμομανούλα μας; Σας χάσαμε!!!!!!!!!!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα σε ολους!!

το ξερω οτι χαθηκα αλλα εχω ενα μικρο που ολο με ταλαιπωρει....ειμαστε ολο κλαματα και θελουμε χερια....τη μερα θα κοιμηθει σπανια και οπως καταλαβαινετε οταν αυτοσυμβει τρεχω να προλαβω να κανω καμια δουλεια!και τωραγραφω και τον σηκωνω!!θηλαζουμε ακομα αποκλειστικα και μαλλον λιγο αυτο και λιγο οι κολικοι θελουμε μονο αγκαλιτσες!!!η παιδιατρος μας βρισκει τελεια εκτος αποτα ισχια μας που φοραμε 2 παμπερς και θα κανουμε και υπερηχο αρχες μαρτιου και ελπιζω να φτιαξουν μεχρι τοτε!!αχ και ελπιζω να του περασουν οι κολικοι συντομα γιατι δεν αντεχετε,εχω δοκιμασει τα παντα ομως!!!!

αυταγια την ωρα απο μας και μολις ηρεμησουμε καπως θα καταφερνω να μπαινω πιο συχνα να τα λεμε!! ελπιζω και η αρκουδιτσα μας να ειναι καλα και να μη προλαβαινει και αυτη να γραψει, που ειναι το πιθανοτερο!!

φιλακια σε ολα ταμωρακια σας!!!!!!!!!!


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα,

θα μπω κι εγω στο παρεακι σας...με ερωτηση...Πόσες απο εσας καπνίζετε ενω θηλαζετε? Κορίτσια ειναι μεγαλο θέμα...Θα ηθελα πολυ να διαβασω τις γνωμες σας....


zZPvp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κι από μένα,

θα μπω κι εγω στο παρεακι σας...με ερωτηση...Πόσες απο εσας καπνίζετε ενω θηλαζετε? Κορίτσια ειναι μεγαλο θέμα...Θα ηθελα πολυ να διαβασω τις γνωμες σας....

καλως ηρθες!!!

Εγω καπνιστρια 15 χρονια ,στην εγκυμοσυνη(ντρεπομαι και που το λεω) εκανα 4-5 τσιγαρα τη μερα γιατι μου ηταν αδυνατο να το κοψω....!Απο την αλλη χαιρομαι που το εκοψα τωρα που θηλαζω εντελως!!!στηναρχη αναψα 2 φορες και δεν μου αρεσε πλεον η γευση (λογο ορμονων ισως),μετα με το τρεξιμο που μου κανει το μικρακι μου και να ηθελα δεν προλαβαινα ουτε να το αναψω.....ευτυχως το μονο καλο οτι εγω τελειωσα με το καπνισμα .... ελπιζω πως δε θα το ξανακουμπησω πλεον ποτε!!!

Εσυ καπνιζεις??


wsUfp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...