Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Natasa24 είπε:

      euxaristo gia tin apantisi .. ne exeis dikeo omos einai polli psixofthoro den ksero an niothis afto p leo akoma kai gia ton antra m einai diskolo na to apodexti ... apla skeftomoun an einai kalitera na prospathiso akoma mia fora me spermatenxisi apla afti tin fora dipli .. kai an dn iparxi alli epilogi na proxoriso me eksosomatiki. to mono p me anisixise pragmatika einai pu mu ipan oti idi einai pollis o xronos prospathiass kai oti megalonotas ta apothemata ton othikon ligostevoun opotan kai afto me vazi ligo se skepsis.

      Είπες τη λέξη κλειδί.. Να αποδεκτει.. Αυτό έχει σημασία, να απιδεκτειτε ότι η απόκτηση παιδιου είναι δυσκολη με το φυσικό τρόπο κ χρειάζεται εξωσωματική.. Έτσι ήταν κ για μένα στην αρχή " Είναι δυνατόν να μη μπορώ φυσιολογικά όπως οι περισσότεροι;".. Στην αρχή μόνο.. Σημασία έχει τι αποτελέσματα κ οχι ο τρόπος!! Προσωπικά κοιτάζω τα κοριτσάκια μου κ είμαι περηφανη για τον αγώνα που έδωσα για να τα αποκτήσω.. 

      Ταπεινή μου γνώμη, αποδεχτείτε ότι χρειάζεστε την βοήθεια της επιστήμης κ προχωρηστε.. Μην σπαταλατε τα χρήματα σας σε άλλες μεθόδους.. Φυσικά οι γιατροί που σας παρακολοτθουν έχουν καλυτερη εικόνα κ γνώση από μένα αλλά παντα παιζει ρόλο και η δικιά σας επιθυμία κ επιλογή.. 

      Φιλικά παντα

      • Μου αρέσει 1

Μανουλες του Δεκεμβριου 2012


pepitsa

Recommended Posts

λοιπον ο γιατρος ηταν πολυ καθησυχαστικος, εβγαλε αυτο που εξειχε(κατι σαν φακι μελανι) μου ειπε οτι εκανα πριν να κανω και τωρα μπανακι κανονικα....απλως λιγο οινοπνευμα οπως κανουμε στην αρχη....ολα καλα λοιπον...

και εμεις εχουμε καμια βδομαδα που ρουθουνιζουμε σαν γουρουνιτσες, ειμαστε με ορο και αυτο το εξαρτηματακι που ρουφας τις μυξουλες....

φραουλιτσα, σου ευχομαι να εχετε καλη ανταμωση.....

μαιρη, εγω ετσι ημουν με μια κοπελα απο κερκυρα απο την αρχη μεχρι το τελος.....ολες τις αγωνιες μαζι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 4k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Kathy μπράβο!! Μια χαρά λοιπον!!! Ελπίζω να μην ξαναβγεί αυτο το πραγματάκι!!

Φραουλίτσα με το καλο να πάτε σπιτάκι σας!!!! Κι ολα με το καλο!!!

Αυριο θα στείλω τον άντρα μου στον ΟΑΕΔ να ρωτήσει και για το 6μηνο και για το επίδομα μητρότητας!! Και θα σας ενημερώσω!!! Επίσης δεν ξέρω αν δεν πάρεις το μειωμένο ωράριο και το πάρεις σε αδεια το παίρνεις πριν η μετα το 6μηνο;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Καθι μου μια χαρα λοιπον η μπεμπουλα..τελεια...οσο για το φεης η αληθεια ειναι πως μεχρι να γεννησουμε ημασταν η μια ο γυναικολογος της αλλης...κ τωρα η μια ο παιδιατρος της αλλης...δεσαμε....κ δεν γινεται να μην τα λεμε....!!βεβαια εγω ριχνω κ τους υπνακους μουυυ....να λεμε κ την αληθεια...χεχεχε..!!σαν να ηρεμησε λιγακι με τα πονακια του αλλα οχι τελειως..!!οι αγκαλιτσες μας ηρεμουν!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

κοριτσια προσεξτε τα μωρακια σας, κυκλοφορει ενας ιος (μου το ειπανε 100 φορες και δεν θυμαμαι το ονομα του) που κολλαει βρεφη και παιδακια μεχρι 2 ετων, ο μπεμπης της κουνιαδας μου 4μηνων και κατι ειχε λιγο πυρετουλι και της ειπε η παιδιατρος να παει παιδων για καλιεργεια ετσι και εκανε το ιδιο βραδυ ο πυρετος ανεβηκε μεχρι 39, η ιωση συνηθως κανει βροχιολιτιδα, μια αλλη κοπελα στο δωματιο ειπε οτι ηταν το μωρο της κανα μηνα (αν θυμαμαι καλα) με μυξουλες και τελικα νοσηλευτικε με προβλημα στο αναπνευστικο,ψυλοφοβαμαι για την μπουμπου η παιδιατρος μου ειπε οτι κολλαει και απο τον αερα....προσοχη στις συναναστροφες σας , δεν το λεω για να σας τρομοκρατησω απλα λιγο παραπανω προσοχη.....

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα

καθη μου τα νεα σου υπεροχα απο το γιατρο , αντε να ηρεμησεις τωρα

φραουλιτσα με το καλο να πας στην δραμιτσα κ στον αντρουλη σου, κ στο νεο σας σπιτακι!κ με το καλο αυριο η προβα κ η αγορα παπουτσιων.μια χαρα κ η μικρη με τον υπνο της μπραβο!!!!!!!!

μαιρουλα απανταω τωρα στα ερωτημα αν κ 2μερες καθυστερημενα..για την συντηρηση που λες σχετικα με το γαλα, κ εγω ξερω οτι ειπε η πολινα κ η μπαρμ, 24ωρες στο ψυγειο, 3-6 σε δωματιο κ μηνες στην καταψυξη. το αιμα κ μενα μου ειχε σταματησει καπου στην μεση των ημερων, αλλα μετα απο 3-4 μερες ηρθε ξανα κ μαλιστα πολυυυ, στην κλινικη κ εγω ελαχιστα ειχα, παντως μην κανεις το λαθος κ βγαλεις το σερβιετακι θα χαλασεις πολλα εσωρουχα

το γαλα μην το ανακατευεις καλυτερα, κρατα το καθενα χωριστα σε αποστηρωμενο υλικο , κ αν θες συμπληρωμα απο καθε υλικο στο μπιμπερο

η τομη εμενα εξαφανιστηκε σχεδον, μου ειπε ο γιατρος μου οτι εχω πολυ καλη παστα δερματος, αν κ το ηξερα, ωστοσο ποναει που κ που, κ εννοειται οτι την νιωθω καπως ακομα οταν την ακουμπαω, μουδιασμενη, σαν να μην νιωθω ακομα την περιοχη 100%

αυτο που αναφερεις γι ατο θηλαστρο κ το μωρο που δεν "βρισκει" να φαει φανταζομαι θα ισχυει, γιατι σιγουρα ισχυει κ το αντιστροφο, οταν θηλαζεις κ μετα απο λιγο αντλεις πιστεψε με θα βγαλεις ελαχιστα μλ,αρα κ ο μικρος αν αντλεις κ μετα απο λιγο θηλαζεις θα "χασει" καποια μλ

εγω που αντλω κ θηλαζω 2-3 φορες μονο την μερα βγαζω σχετικα αρκετο γαλατακι, τουλαχιστον βγαζω ακομα τα μλ που τρωει, ευτυχως δλδ!\στο στηθος επειδη κ ο δικες μου θηλες ειναι σαν τις δικες σου, τον αφηνω λιγο 15 λεπτα περιπου πανω κατω

αυτα...

καλο βραδυ σε ολες κ ευχομαι να ειναι κ πολυ πολυ ησυχο ;););)


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια προσεξτε τα μωρακια σας, κυκλοφορει ενας ιος (μου το ειπανε 100 φορες και δεν θυμαμαι το ονομα του) που κολλαει βρεφη και παιδακια μεχρι 2 ετων, ο μπεμπης της κουνιαδας μου 4μηνων και κατι ειχε λιγο πυρετουλι και της ειπε η παιδιατρος να παει παιδων για καλιεργεια ετσι και εκανε το ιδιο βραδυ ο πυρετος ανεβηκε μεχρι 39, η ιωση συνηθως κανει βροχιολιτιδα, μια αλλη κοπελα στο δωματιο ειπε οτι ηταν το μωρο της κανα μηνα (αν θυμαμαι καλα) με μυξουλες και τελικα νοσηλευτικε με προβλημα στο αναπνευστικο,ψυλοφοβαμαι για την μπουμπου η παιδιατρος μου ειπε οτι κολλαει και απο τον αερα....προσοχη στις συναναστροφες σας , δεν το λεω για να σας τρομοκρατησω απλα λιγο παραπανω προσοχη.....

αχ παναγιτσα μου μακρυα απο ολα τα μωρακια

βροχιολιτιδα περασε της φιλης μου το μωρακι 6μηνων , ευτυχως ειναι καλα, αλλα ταλαιπωρηθηκε αρκετα με βηχα κ τα σχετικα

οντως ας προσεχουμε λιγο παραπανω κ ας μας τα προστατευει ο θεος


jOScp2.png

σ ευχαριστω παναγια μου

Link to comment
Share on other sites

...και εμεις εχουμε καμια βδομαδα που ρουθουνιζουμε σαν γουρουνιτσες, ειμαστε με ορο και αυτο το εξαρτηματακι που ρουφας τις μυξουλες.......

η παιδίατρος μας απαγόρευσε να χρησιμοποιήσουμε κάτι ανάλογο καθώς τραυματίζει και τελικά σπάει τα αγγεία μέσα στη μυτούλα.

Μόνο σύριγγα και φυσιολογικό ορό ή τις έτοιμες αμπούλες που κυκλοφορούν στο εμπόριο.

Το άκουσα και γω για την ίωση. Προσοχή λοιπόν.

Καλημέρα σε όλες


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα απο το κλαμπ των ανέργων... :( :( :( Με ειδοποίησαν απο τη δουλειά πως δεν χρειάζονται άτομο τα πρωινά και αν θέλω να πηγαίνω απόγευμα μέχρι βράδυ - δεν θέλω. Και έτσι μου είπαν ευγενικά οτι διακοπτεται η συνεργασία μας... Δεν το περίμενα να με πειράξει τόσο αλλά με ενόχλησε :( H Κύπρος βρίσκεται στο αποκορύφωμα της κρίσης και οι ανέργοι όσο πάει και αυξάνονται τι θα κάνω τώρα εγώ; :(


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπορούν να διακόψουν συνεργασία με γυναίκα που γέννησε πρόσφατα; Νόμιζα πως οι πρόσφατες μανούλες προστατεύονται από την εργατική νομοθεσία.

Μην απογοητεύεσαι Λίνα, υπομονή και επιμονή θέλει.


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


λινακι.....δεν σε καλυπτει ο νομος????η ειναι διαφορετικα στην κυπρο???τι να πω????υπομονη .....!!

οσο για τις μυξουλες κ εμας μονο ορο μας ειπε πριν το θηλασμο κιολας....τιποτε αλλο.....καλημερααα!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Ωχ Λινάκι σοβαρά;;; Μα πραγματικά στη Κύπρο ειναι διαφορετικά τα πράγματα;;; Θα έπρεπε ο νόμος να προστάτευει τις γυναίκες που γέννησαν. Απαράδεκτο αν δεν ισχύει κάτι τέτοιο! Με τι ασχολείσαι;;;

Για την ίωση που γράφετε τρομοκράτηθηκα γιατί η πεθερα μου δουλεύει σε παιδικό σταθμό μωρα κι έρχεται καθε μέρα εδω χωρις μάσκα!!! Συγχήστηκα τωρα.

Νενα μου δίκιο έχεις αληθεια ποσα μλ τρώει ο μπέμπης σε αυτη την ηλικία;; Υπάρχει κάποιος πίνακας ποσο χρειάζονται τα μωρα ηλικίακά η ανάλογα με τα κιλα;;;


Σε ευχαριστώ Αγία μου Ειρήνη, Άγιε Ευφραίμ, Παναγιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

soch, μην φανταστεις οτι το κανω καθε φορα μου ειπε μονο αν δω μυξουλες που δεν βγαινουν.....

λινακι εχω την εντυπωση οτι αυτοι ειναι καλυμμενοι, γιατι σου λεει εμεις σου καναμε προταση να συνεχισεις και εσυ ειπες οχι.....αρα εμεις δεν σε διωχνουμε.....αυτος ηταν ο σκοπος της αλλαγης του ωραριου.....τι να πω σου ευχομαι τα καλυτερα.....

Link to comment
Share on other sites

Δεν με απέλυσαν ακριβώς....με ανάγκασαν να παραιτηθώ. Μου είπε το αφεντικό "Θες να έρχεσαι 3-9 ;". Ε δεν μπορώ του λέω ποιός θα κάθεται στο παιδί; Ε τότε μου λέει τι να κάνουμε; Και αναγκάστηκα να του πω οτι αν δεν βολεύει το ωράριο δεν θα συνεχίσω :( Τουλάχιστον μου φεύγει το άγχος που θα αφήνω το μωρό.. θα μεγαλώσει με τη μανούλα του και ας περνάμε δύσκολα. Τι στο καλό πέρσι δούλευα εγώ με 700 ευρώ και περνάγαμε φέτος ο αντρούλης που εργάζεται με 1000 δεν θα τα βολέψουμε;

Και εμείς βάζουμε φυσικό ορό παρεμπιπτόντως γιατί κάνουμε σαν γουρουνάκι.. Πως ακριβώς το βάζουμε; Εγώ του κλείνω το 1 ρουθούνι και του βάζω σπρεί στο άλλο. Κλαίει πολύ κάθε φορά και το λυπάμαι αλλά κάνει δουλειά.

Μαιρούλα αχ σε καταλαβαίνω... εμένα τι να πω που η πεθερά μου φέρνει τα ανιψάκια μας (τα άλλα της εγγόνια) να δουν το Νικόλα και τα μωρά έχουν μυξούλες και βήχουν; (32 μηνών μικράκια). Και όταν της το λέω μου λέει "μια χαρά είναι τα παιδιά". Και η μάνα μου είναι νοσηλεύτρια και έρχεται με τα ρούχα της δουλειάς να δει το μικρό. Δεν την αφήνω να τον πλησιάσει όμως και επειδή μάνα μου είναι και έχω το θάρρος της και της λέω να κάνει μπάνιο, να φορέσει καθαρά ρούχα και να έρθει να το πάρει αγκαλιά. Αυτό που έχω καταλάβει είναι οτι δεν πρέπει να ντρεπόμαστε κανένα. Τα παιδία μας είναι!!! Η μαμά μου θυμάμαι μια φορά όταν με έδειρε η θεία μου (ένα χαστουκάκι μου έδωσε γιατί της έσπασα κάτι) και έγινε ο χαμός λίγο έλειψε να την δείρει!!! Ε λοιπόν και εγώ έτσι θα μαι!


oYNBp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λινάκι είσαι σίγουρη πως πρέπει να του κλείνεις το 1 ρουθούνι ενώ βάζεις υγρό στο άλλο; Πρώτη φορά ακούω αυτή την τακτική. Όταν μπαίνει υγρό από το 1 ρουθούνι, μια από τις διόδους διαφυγής είναι το άλλο ρουθούνι, ώστε να μην καταπιεί το μωράκι τον ορό.

Τέλος πάντων, αν έτσι σου είπε η παιδίατρος, θα ξέρει καλύτερα...


Σωκράτης

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...