Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Kέρκυρα - kέρκυρα


CoffeeFilter

Recommended Posts

αχ τι να γινε η Γεωργια αραγε??????????

ποτε θα επιστρεψει δε μας ειπε.........

χρονια καλα και ευτυχισμενα σε ολους!!!!!!!!!!


Having a place to go is home, having someone to love is family, having both is a blessing...

NU1vp2.pngoz0Tp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 381
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια καλημέρα ,όλα καλά πήγαν είμαστε σπίτι από την τετάρτη ,απλά δεν βρίσκω χρόνο ούτε για να φάω .Οι μπέμπηδες είναι πολλή καλά βγήκαν 2800 kg ο ένας και 2320 kg ο άλλος.Μόλις τα καταφέρω θα σας γράψω λεπτομέρειες.

Επιτέλους Σαββάτο ερχόμαστε Κέρκυρα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσακια μου καλημερα σε ολες.ειμαι εκτος δικτυου αυτες τις μερες και γιάυτο δεν γραφω,γεωργια μου πολυ χαρηκα και περιμενουμε γρηγορα νεα σου.εσεις οι υπολοιπες τι νεα?


OjQkp2.png?B89kEt5q
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Λοιπόν θα σας πω ένα έθιμο που έχουν στην Κρήτη για την Πρωτοχρονιά και που χρόνια τώρα το κάνουμε και στο σπίτι μου. Το απόγευμα της παραμονής βγάλτε έξω από το σπίτι μία σακούλα με αλεύρι, μακαρόνια, μέλι, γλυκά, ξηρούς καρπούς, γάλα, ψωμί, λάδι (και ότι άλλο θέλετε), λεφτά και κοσμήματα, και ένα ρόδι. Επίσης φροντίστε να βρείτε μια πέτρα, αρκετά μεγάλη και έχετέ την και αυτή στην είσοδο. Αυτός που θα σας κάνει ποδαρικό θα μπάσει όλα αυτά στο σπίτι σας και θα ρίξει το ρόδι κάτω, φροντίζοντας να σκορπιστεί καλά. Το πατάτε στην ανάγκη. Το έθιμο έχει τον εξής συμβολισμό. Η σακούλα με τα καλούδια, τα λεφτά και τα κοσμήματα έχει να κάνει με την ευημέρεια, η πέτρα για να είναι γερά τα θεμέλια του σπιτιού και το ρόδι για να σκορπίσουν οι χαρές στο σπίτι όπως σκορπάει και αυτό. Εμείς επειδή χρόνια τώρα κάνουμε ρεβεγιόν στο σπίτι, λίγο πριν φύγει ο χρόνος, 1' πριν, βγάζουμε έξω κάποιον απο την οικογένεια και μπαίνει αυτός μέσα με τα πράγματα, ευχές κλπ (έτσι δεν φοβόμαστε και ότι κάποιος θα κλέψει κοσμήματα και λεφτά) Επίσης κορίτσια φροντίστε αύριο να φοράτε χρυσάφι.

__________________


27 ΙΟΥΝΙΟΥ 2008 ΑΛΛΑΞΕ Η ΖΩΗ ΜΟΥ! ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΜΟΥ ΕΙΣΑΙ Ο ΗΛΙΟΣ ΜΟΥ!

19 IOYNIOY 2013... Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΣΥΜΠΛΗΡΩΘΗΚΕ ΜΕ ΤΟ ΑΣΤΕΡΙ ΜΟΥ

 

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


Το Πάσχα τα τελευταία χρόνια πάμε στο χωριό του άντρα μου.

Και δυστυχώς το σπίτι μας στο χωριό δεν είναι πια διαθέσιμο... :((

Και καταλαβαίνεις,με το μωρό χρειάζομαι ένα σταθερό χώρο με κάποιες ανέσεις παραπάνω πια!!


oCxsp2.png
Link to comment
Share on other sites

το καταλαβαίνω,κι εγώ το ίδιο πρόβλημα έχω στο χωριό του άντρα μου.

δεν γίνεται να μην μπορείς να κάνεις μπάνιο ούτε το παιδί!!

εμείς μέχρι κι εξωτερική τουαλέτα είχαμε...α πα πα!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...