Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr

Μανούλες το 2013;;;


tettamar

Recommended Posts

μαρκελα πινω μαγνησιο καθε βραδυ....αλλα μαλλον λογω αλλαγης μηνα κ ημερομηνια περιοδου με πιανει.....ηδη σημερα ειμαι καλυτερα που ξεκουραστηκα το μεσημερι.....!!καλο βραδυ κοριτσιααααααααααααααα!!!!!!καλη αδεια tettamar...........ΕΓΩ ΣΕ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ αδεια κ για 2 εβδομαδες...!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλημερα κοριτσακιαααα...τι κανετε???εγω μετραω τις ωρες αντιστροφα να παει 5 να δουμε το μπεμπακι μας...γιατι μετα θα περασει ενας μηναςςςς...!!λετε να δουμε φυλο????


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

μπααααα....νωρις ειναι μωρε δε νομιζω...εκτός κι αν φαινεται καποιο εξογκωματακι -λεμε τωρα- και ο γιατρος το εχει σιγουρακι!! Τον δικο μου τον ειδα μετα τις 15 εβδ, παντως γιατι παντα δεν ειχε καλη θεση για να δουμε οτιδηποτε! Αυτο δε ξερω ποτε θα το δουμε...καλο και γερο ναναι κι ο,τι θελει ας ειναι πραγματικα!!

Εμενα με εχει πιασει μια συγχιση γενικα για το τι θελω (που πλεον δεν εχει σημασια γιατι ο,τι ειναι να βγει εχει καθοριστει )...μια κοιταω τα κοριτσακια με τα φουστανακια και τα κοτσιδακια και τις κουκλιτσες...κι απο την αλλη λεω πόσο "χαζά" είναι όλα αυτά, τα αγορακια εχουν τα δικα τους...ενα τζιν κι ενα μπλουζακι και τελος!! Προβληματισμοι φυλου όπως βλέπετε!!!Χαχαχα


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας, τι κάνετε συν-εγκυούλες!!!;; πως τα πάτε με το νέο κύμα ζέστης; Διακοπές θα πάτε; Εμείς φεύγουμε την Τετάρτη, είμαι πολύ χαρούμενη! Θάλασσα και ξεκούραση!!!!

Καλωσόρισες!!! Με το καλό το μωράκι σου!

Γύρισα από Κωνσταντινούπολη χθες...υπέροχα, ζέστη όμως! Η μικρή μου περασε πολύ καλά, δεν μας δημιούργησε προβλήματα το πούλάκι μου, πολύ υπομονετικό και καλόβολο ήταν!

Οι ναυτιες υποχώρησαν ευτυχως, η ατονια οχι.

Τώρα περιμένω πώς και πως την αυχενική τη Δευτέρα!

Να σας πώ...σαν να ακουσα το νινι την Παρασκευή...και το Σάββατο, και χθες...λετε; Νωρις δεν ειναι; Μήπως φαντάζομαι διάφορα;;; Λένε το δευτερο το ακους πιο γρήγορα...τη μικρή μου την άκουσα τριών μηνών και κάτι...

Νομίζω ότι κι εγώ το κατάλαβα να κουνιέται! Νόμιζω στο δεύτερο ξέρεις τι να περιμένεις! Αφού στην κόρη μου νόμιζα ότι ήθελα τουαλέττα!:oops:

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Κ ΑΓΟΡΙ.....!!!

ειχα γραψει ενα κατεβατο κ σβηστηκε....ουφφ.....!!!δεν πειραζει!!!

αργησαμε αλλα το ειδαμε το μωρουλι μας.....ειχε πολυ κοσμο στο ιατρειο κ πολλα μωρακια δεν ηταν στην σωστη θεση κ περιμεναμε μεχρι τις 10.15 για να μας παρει εμας μεσα...αυτο ηταν απο εκει κ περα χαζεψαμε.....!!μας εξηγουσε ο γιατρος τι βλεπουμε συνεχεια κ ελεγε στην βοηθο του για τις μετρησεις συνεχεια τελεια κ φυσιολογικα...πηρε κ ο γιατρος μου εκεινη την ωρα κ του ελεγε οτι με εξεταζει εκεινη την ωρα κ οτι ολα ειναι τελεια..μας εξηγουσε τα παντα κ εμεις με τα ματια καρφωμενα στην οθονη κ ενα χαμογελο τον ακουγαμε με ολη μας την προσοχη....κρατησε περιπου 25 λεπτα κ μετα μιλησαμε λιγο ακομα να μας ξαναπει οτι ολα ειναι φυσιολογικα κ με βαση κ του τεστ papp-a θα βγει το αποτελεσμα αν κ λεει ολα θα ειναι καλα....μαλλον επειδη με εβλεπε αγχωμενη ολη την ωρα κ μου ελεγε να χαλαρωσω...χε χε χε...!!φυγαμε με χαμογελο Κ ΚΟΙΜΗΘΗΚΑΜΕ με χαμογελο...!!

για φυλο δεν ρωτησα καν....δεν με απασχολουσε εκεινη την ωρα κατι τετοιο...ισως σε 2 εβδομαδες που θα παω στον γιατρο μου πριν φυγω διακοπες να μου πει εκεινος τιποτα...αλλιως μετα τις διακοπεςςςςς...!!!:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ειναι στα σχεδια μου καποια στιγμη να την επισκεφτω......εχω επισκεφτει τοσα κ τοσα μερη κ δεν εχω καταφερει να παω εκει.....!!!:oops::oops::oops:

Μπράβο στο νινάκι σας που είναι μια χαρα!!!

γεια σας κοριτσια!!! το Σαββατο εκανα τεστακι κ ειμαι εγκυος στο δευτερο παιδακι μου!!!! πολυ απροσμενη εγκυμοσυνη :) τελος Μαρτη ειναι να γεννησω, εχω δρομο ακομα μπροστα μου :)

καλη συνεχεια σε ολες

Καλως ήρθες και καλή εγκυμοσύνη να έχεις!! Τα απρόσμενα είναι τα καλύτερα ε;

ηρθα κ εγω!!!κ εγω εκανα τεστ το σαββατο κ βγηκε θετικο!!!εχω ραντεβου με τον γιατρο την αλλη εβδομαδα αλλα απο την χαρα μου δεν μπορουσα να περιμενω μεχρι τοτε για μπω στην παρεα σας!!!:D:D:D:D

Καλως ήρθες και εσύ και με ένα γερό μωρό!!

Fairymummy και kristy25 καλωσήρθατε! Με το καλό να έρθουν τα μωράκια σας!

Τα υπολοιπα κοριτσάκια πως πάτε;

Πήγα για αυχενική, ολά καλά! Περιμενουμε τωρα και το papp-a. Το νινί ειναι μαλλον αγοράκι και πολυ ζωηρό! ειδε κι επαθε ο γιατρος να πάρει τις μετρήσεις...:P

ΠΗΤ εγω εχω 30/1/2013. Barboula πού θα γεννήσεις;;; Παίζει να βρεθούμε σε κανενα μαιευτήριο μαζί!

Μπράβο χάρηκα με τα καλά σας νέα!!!

εμενα ειναι κ στο Ιασω κ στο Αττικο απλως επιλεγω το Αττικο που ειναι διπλα απο το σπιτι μου κ που ειναι κ δημοσιο ασχετα που στο Ιασω πλεον δινεις πολυ λιγα λεφτα λογω του ΕΟΠΥΥ....!:D:Dλες να επιλεξω το Ιασω να παμε μαζι???αχαχαχα!!εγω κοιταζω μηπως δω κατι αλλα δεν φαινοταν κατι...τωρα η σημαινει οτι ειναι κοριτσακι η οτι δεν εχει σχηματιστει ακομα αν ειναι αγορακι....τι να πωωωω??θα δειξει????στην κουμπαρα μου ειχε γινει λαθος στην αρχη κ της ελεγαν κοριτσακι κ εκεινη ελεγε κανετε λαθος το ενστικτο μου λεει αγορακι..κ οντως ειχε γινει λαθος....αχαχαχα!!να ρωτησω κατι μηπως ξερει καμια κοπελα....εγωω του χρονουν τον Αυγουστο βαφτιζω Μαζι με τον αμορε ...κ μου ειπαν οτι αν εχω παντρευτει με πολιτικο απαγορευεται να βαφτισω....βεβαια νομιζω οτι αυτο ειναι στον καθε παππα..αλλα ξερετε εσεις κατι???:confused::confused:

Να σου πω από δική μου εμπειρία... όταν ήταν να παντρευτούμε ο παπάς ήταν πολύ αυστηρός! Εκατό φορές ρώτησε: Δεν πιστεύω να είναι ο κουμπάρος παντρεμένος με πολιτικό ε; Και με ύφος άγριο! Λες και είναι έγκλημα! Στη βάπτιση της μικρής μας πάλι ο παπάς ήταν ο πιο χαλαρός παπάς που έχω δει! Δεν ανέφερε τίποτε για πολιτικό γάμο, ήταν και ζευγάρι οι νονοί.. Νομίζω παίζει από παπά σε παπά! Τρέχα γύρευε!!!!

Γειά σας και από μένα!

Εγώ έχω ΠΗΤ 6/2/2013. Σήμερα πήγα για την αυχενική και είδα πάλι το μπιζέλι μου (που δεν είναι πια μπιζέλι, είναι 5,6 εκατοστά!). Όλα ήταν πολύ καλά, αλλά τα τελικά αποτελέσματα που λένε και τι έδειξε το PAPA, θα τα πάρω τη Δευτέρα.

Μου έφυγε ένα βάρος πάντως! Κατά τα άλλα, από συμπτώματα δεν έχω τίποτα εκτός από κάτι πονάκια χαμηλά πότε πότε... Στην αρχή (6η-8η εβδομάδα) είχα λίγες αναγούλες αλλά τώρα πια πραγματικά ξεχνάω ότι είμαι έγκυος!

Καλέ ολόκληρα παιδιά φαίνονται στην αυχενική!!! Μπράβο μπράβο όλα καλά!!!

Γεια σας και απο εμενα!!!

Μεσα Μαρτιου πάω για το τρίτο!

Εχω αλλα δυο αντρακια έναν 3,5 και εναν 2 χρονων (εχει σημερα γενεθλια!)

Ειπαμε να παμε για την κορη τωρα! χαχαχα

Γιατρο θα παμε την άλλη εβδομάδα ειναι νωρις ακομη!

Καλες εγκυμοσυνες να εχουμε ολες!

Με το καλό!!! Άξια μαμά!!! Μακάρι να σας έρθει όπως το επιθυμείτε γερό και να κατουράει καθιστό!!!:P Χρόνια πολλά για το αγοράκι σου! Βρεθήκαμε και σε νέο θέμα ε; τι καλά άντε πάλι μαζί να περιμένουμε!!!

Εγώ την έκανα την αυχενική την Τρίτη που μας πέρασε! Επειδή δεν είχα πολλά συμπτώματα περίμενα πως και πως να το δω να καταλάβω ότι έχω πάλι μωρό στην κοιλίτσα! ήταν μια χαρά! Ξύπνιο και ζωηρούλι με τα χεράκια ψηλά σαν να χαιρετούσε μόλις το είδαμε! Μετά να κλωτσάει να κλωτσάει! Το Κατερινάκι δεν έκανε έτσι μάλλον θα κομόταν!!! Α και μας είπαν να μην το δέσουμε αλλά μάλλον είναι αγοράκι! Ο χαζομπαμπάς λεέι το ξέρω εγώ και το έχει δέσει..... αααα για να δούμε μην μας την σκάσει πάλι! Εν τω μεταξύ ήταν 6,8 εκατοστά φαινόταν 3 μέρες μεγαλύτερο! Λέτε να είμαι μαμά Ιανουαρίου τελικά ή θα μου βγει κανένα θηρίο και πως θα το βγάλω πάλι; αχ θα δούμε! Σε ένα μήνα πάλι θα πάμε στο γιατρό για επίσκεψη μετά τις διακοπές.

Αύριο φτιάχνω βαλίτσες και σαλπάρουμε μεθαύριο!!!! Σόρυ για το κατεβατό αλλά είχα να μπω καιρό! Άλλο ένα μάλλον να περιμένετε τέλος Αυγούστου!!! Φιλιά!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλως την φιλιοπι...αντε με το καλο οτι να ειναι γερο να ειναι....κ ας ειναι αγοραρος να τα εχεις ενα κ ενα....χεχεχε...!!!!εγω τωρα θα κανω μπανακι θα φαω κ θα ετοιμαστω να φυγουμε...κ αν φανει φανηκε αλλιωςςςς....σε ενα μηνα...δεν πειραζει...τι να κανουμε??με απασχολει μονο να ειναι γερο...!!τα φιλια μουυυυυ!!!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσιαααααα...το ειδα το ζουζουνελι μας..λοξυγγα ειχε...χοροπηδουσε....χασμουριοταν.....εβαζε το δαχτυλο στο στομα(το εχω κ φωτο αυτο)...καθοταν αραχτο σαν εμενα με το ενα χερι πισω απο το κεφαλι....αχαχαχα....ολα καλα...οι εξετασεις μου ολες τελειες....ειναι 7.5 εκατοστα...κ μεγαλωνει κανονικοτατα....!τον ρωτησα ποτε θα μαθουμε για φυλο κ αρχισε να ψαχνει...του λεει δεν το βιαζομαι ενταξει οταν ερθει η ωρα...κατσε μου λεει ειμαι περιεργος να δω....σαν να φαινεται για αγορακι λεει αλλα ειναι πολυ νωρις κ ισως κ ο ομφαλιος λωρος κ ξεγελαει....!!στις 30 Αυγουστου επισκεψη παλι που θα ειναι 18.5 εβδομαδων κ θα τα δουμε ολα...κ θα κανω παλι αιματολογικες γιατι περασε το διμηνο...κ θα πινω απλως 2 σιδηρο λογω της αποθηκης σιδηρου μου....!!αυταααα!ειμαι μιααααα χαραααα...ολα τελεια..τωρα να ερθει η μερα για διακοπες...!!!;);):D:Dπου ειστε εσεις?????


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα μπισκοτακι .....!!ναι πραγματικα ζωηρουλικο οπως πρεπει να ειναι ολα τα μωρουλια στην κοιλιτσα μας....ετσι ειπε ο γιατρος..αρκει λεει να καθονται ηρεμα οταν τα εξεταζουν οι γιατροι....γιατι χθες μεχρι να βρει να μας βαλει την καρδουλα να ακουσουμε εκανε 15 σβουρες....αχαχαχαχαχα!!οτι κ να ειναι ειλικρινα δεν με απασχολει καθολου...ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΓΕΡΟ ....μονο αυτο...!!η μητερα μου για να μεινει εγκυος ταλαιπωρηθηκε παρα πολυ κ τις εδιναν πολυ λιγες ελπιδες κ ηταν κ τεζα στο κρεβατι σε εμενα....οποτε ειναι ευλογια μονο κ μονο που εχουμε την τυχη να γινουμε γονεις...κ να ειναι καλα τα παιδακια μας που θα φερουμε στον κοσμο...!!:D


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κ εγώ εδώ!!!! ΠΗΤ 23/1/2013!!!! Με το καλό κορίτσια.....

Καλώσόρισες! Με το καλό το νινί σου!!!

Γυρισα Πέμπτη από διακοπές,και ακομα προσπαθώ να συμμαζέψω... κατι μπουγάδες ουρανομήκεις....αχ, ωραία ήταν,αλλά πέρασε τόσο γρήγορα...νιώθω σαν να μην έφυγα...

Είχαμε και μια περιπετειούλα...την δεύτερη μέρα των διακοπών ειδα αιμα,τρεχαμε να γυρίσουμε πίσω για υπέρηχο, ευτυχως ο μπεμπούλης μια χαρά ήταν, ειναι και μεγάλος για την ηλικία του και ζωηρούλης. Το αιμα δεν βρήκαμε από πού ήταν,μάλλον κάποιο αγγειάκι στον τράχηλο. Τέλος καλό όλα καλά!

Σήμερα πάμε στο γιατρό να δούμε πάλι το νίνί,δε βλέπω την ώρα!

Και ως μαμά κουκουβάγια δε κρατιέμαι να μην σας παινευτώ για το κοριτσάκι μου, που στις διακοπές ήταν μια ΚΥΡΙΑ, καλόβολη, υπομονετική, δε μας κούρασε καθόλου, και που στα δυο της χρονια μιλάει πολύ και συνέχεια (εγινε η μασκωτ του ξενοδοχείου,μας ειπαν φευγοντας). Κουκουβάααααααααααααα!!!! :tongue::tongue::tongue:

Φιλάκια σε μαμάδες, παιδάκια και κοιλίτσες!


UslQp3.png

UOZVp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...