Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Χαλαρη Κουβεντουλα!


Recommended Posts

Κορίτσια, το προγράμμα της Χρυσσας με της Marijas είναι αντίθετο. Οπότε λέω Ευγενία, natasa να συναντηθούμε μια φορα όταν μπορει η Χρυσσα και άλλη μια όταν μπορει η Marija. Η παραείναι για σας?

Παμε βραδάκι έξω αλλα εγω θα πιω fanta πειράζει δεν πειράζει? :tongue:

Καλημέρα!

Λοιπόν για εμένα είναι σίγουρα πιο ευκολο να βρεθούμε μέρα για να μπορώ να φέρω και το μωρό μαζι. Για ποτάκι μου ακούγεται ωραιο αλλά μόνο προς τέλος Αυγούστου. θα είμαι μόνη για περιπου 10 μέρες απο την Τετάρτη οπότε δε μπορώ να το αφήσω στον άντρα μου για βραδυνή έξοδο. Κανονίστε εσείς ποτε σας βολευει και αν μπορώ θα έρθω.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κορίτσια να μην σας αναστατώνω, αφού είμαι η μόνη που μπορεί βράδυ θα έλεγα να συναντηθείτε μέρα που είναι και πιο εύκολο γενικώς και μετά αν υπάρχει διάθεση, συναντιόμαστε και βράδυ για ποτό :D

Χώρο για παιδιά έχουν συνήθως τα McDonalds, αλλιώς η καλύτερη λύση είναι το πάρκο. Προτείνω Kensington Gardens, απέναντι από το σταθμό του Bayswater, έχει μεγάλη παιδική χαρά και δίπλα καφέ για τους γονείς.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσαπερδονες... Ελπίζω όλες καλα να είστε... Εγω είμαι στις παραλίες κ απόψε μας έζησε ο πατερας μου κάτι μπριζολιδια όλα τα λεφτα!!! Καληνυχτες

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας τσαπερδονες... Ελπίζω όλες καλα να είστε... Εγω είμαι στις παραλίες κ απόψε μας έζησε ο πατερας μου κάτι μπριζολιδια όλα τα λεφτα!!! Καληνυχτες

σα δε ντρεπεσαι:cry:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ζηλεύω! Καλά να περνάτε fairy.

Για μας εδώ, φάτε μάτια ψάρια...


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ζηλεύω! Καλά να περνάτε fairy.

Για μας εδώ, φάτε μάτια ψάρια...

Αντε καλε εμεις θα παμε Scarborough! Τοσες παραλιες εχει και εδω:?

Πικα εσεις δε θα πατε Ελλαδα φετος?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα μάθει ο άντρας μου αν θα του δώσουν 4 μέρες άδεια (22/8 - 28/8 ). Αν ναι, θα κατέβουμε μαζί, αυτός θα γυρίσει στις 28 και εγώ με τα παιδιά θα μείνουμε μέχρι τις 7/9. Μακάρι!

Τι σκ@τ@... Χιλιόμετρα ακτογραμμής εδώ και μια παραλία να μου κάνει κέφι να κάνω μπάνιο δεν έχουν. Που να μπω; Σιχαίνομαι τη λασπουριά που δημιουργούν η παλίρροια και η άμπτωτη. Άσε που το νερό είναι μπούζι.

Ελένη, σοβαρά θα πάτε Scarborough; Έχεις κάνει ποτέ μπάνιο εδώ;

Στο Jersey (όχι το New) έχει πάει καμία;


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Νεαιδομαμα να περνάς καλα κι έχει ο Θεός και για εμάς..... :(

Απο την μύτη θα στην βγάλω την μπριζολα, χαχαχαχαχα!

Εγω κορίτσια περνάω φάση wow, φτιάχνω ένα φαΐ, πλενω δυο πιατα και είναι λες και ανέβηκα το Everest. Τα ασιδερωτα κοντεύουν στο ταβάνι και με την σκέψη μόνο της ορθοστασιας κουράζομαι. Έτσι μου έρχεται να τα βγάλω photo οπως τα εχω φτιαξει σαν Jenga να πεσετε κάτω απο το γέλιο.

Χρυσσα ο Robert έχει παει, λέει ότι είναι φανταστικά. Μμμμ βεβαια είναι και Αγγλος τι θα έλεγε? Και μένα η παραλία είναι δυο βήματα, αλλα δεν μου κάνει αίσθηση καθόλου (θολά, καφέ γκρι νερά). Στο coast έβλεπα εχθές παραλίες της Κορνουαλης, τυρκουαζ νερά, φαινόταν πολυ όμορφα...


RLcRp1.png
Link to comment
Share on other sites

Αύριο θα μάθει ο άντρας μου αν θα του δώσουν 4 μέρες άδεια (22/8 - 28/8 ). Αν ναι, θα κατέβουμε μαζί, αυτός θα γυρίσει στις 28 και εγώ με τα παιδιά θα μείνουμε μέχρι τις 7/9. Μακάρι!

Τι σκ@τ@... Χιλιόμετρα ακτογραμμής εδώ και μια παραλία να μου κάνει κέφι να κάνω μπάνιο δεν έχουν. Που να μπω; Σιχαίνομαι τη λασπουριά που δημιουργούν η παλίρροια και η άμπτωτη. Άσε που το νερό είναι μπούζι.

Ελένη, σοβαρά θα πάτε Scarborough; Έχεις κάνει ποτέ μπάνιο εδώ;

Στο Jersey (όχι το New) έχει πάει καμία;

οχι ρε πλακα εκανα για Σκαρμπορο. Σιγα μη μπω μεσα σ αυτη τη λασπουρια. Σαν scientific experiment θα νιωθω. για να μη μιλησω για τις παραλιες του βορρα και την μολυνση της Βορειας Θαλασσας..

Στο Τζερσευ δεν εχω παει αλλα μια συναδελφος μου ηταν απο εκει και ανυπομονουσε να ξαναγυρισει. Μου ελεγε οτι το στυλ ζωης ειναι πιο πολυ Γαλλικο ...με τις καφετεριες, τα patisserie, πιο χαλαρο στυλ απο το "αυστηρο" αγγλικο..τωρα εγω δε μπορω να πω γιατι δεν εχω παει. Επισης μου ειπε οτι πανε πολυ συχνα Γαλλια με το καραβι απο εκει γιατι ειναι πολυ κοντα. Σκεφτεστε να πατε για διακοπες κλπ?


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Πολλά μέρη θα ήθελα να επισκεφτώ όσο είμαστε εδώ, κυρίως Σκωτία όπου είχα περάσει καταπληκτικά ως φοιτήτρια. Αλλά ότι άδεια είχα όσο δούλευα και όση μπορεί να πάρει τώρα ο άντρας μου προτιμάμε να πηγαίνουμε στην Ελλάδα. Μου άρεσει που λέγαμε ότι επειδή τα εισιτήρια είναι πάμφηνα για κεντρική Ευρώπη αλλά και Ιβηρική Χερσόνησο, θα πηγαίναμε σίγουρα ένα Παρίσι ή μια Βαρκελώνη! Τι να το κάνεις; Παρ' ότι έχουμε καλή ποιότητα ζωής εδώ η Ελλάδα μας λείπει πάντα και είναι η πρώτη επιλογή ως ταξιδιωτικός προορισμός.

Κάτσε να γκουγλάρω Σκαρμπορο να δω φώτο...


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Μόλις είδα Scarborough. Μα είναι χρώμα αυτό που έχει η θάλασσα; Υπάρχει Έλληνας που να θέλει να μπει σε αυτά τα νερά;

Ελένη εσείς πάτε διακοπές πουθενά αλλού ή κυρίως Χανιά;


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα ειναι δυνατον και αγγλος να σαι να μπεις σ αυτα τα νερα???

Πικα κ εμεις ετσι λεγαμε οτι θα κανουμε ταξιδια γτ απο Ελλαδα ειναι πιο ακριβα τα αεροπορικα..αλλα τι τα θες ολη μας την αδεια Ελλαδα παμε! Σιγα μη χασουμε ευκαιρια εστω και μια το χρονο..Δε μπορω να διανοηθω οτι θα παω πχ Γερμανια και θα χασω αυτες τις μερες που μπορω να ειμαι Κρητη! Ηρακλειο μενω αλλα οταν πηγαινουμε κρητη τη γυριζουμε ολη!!!Παμε διημερα Ρεθυμνο κλπ!!


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Ουπς... Σόρρυ, δεν ξέρω πως μου είχε κάτσει ότι είσαι από Χανιά. Με νιώθεις πάντως βλέπω. Μια από τα ίδια και εσείς ;)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Κυρίως Αθήνα (Πειραιά για να είμαι ακριβής) αν και πέρυσι είχαμε πάει στο Διμηνιό (στην Πελοπόννησο, κοντά στο Ξυλόκαστρο) στο εξοχικό του ξαδέρφου για μπάνια. Αχχχ...


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...