Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Χαλαρη Κουβεντουλα!


Recommended Posts

Πικαμπου, ψιλοβαρεθηκα και δεν παρακολουθουσα και με μανια..ε ροχαλιζε και διπλα ο δικος μου...αρα παιζει να εχασα το στιγμιοτυπο με σουφραζετες.

Πιο πολυ απο ολα μου αρεσαν οι Arctic Monkeys:tongue:


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 2,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πικαμπου, ψιλοβαρεθηκα και δεν παρακολουθουσα και με μανια..ε ροχαλιζε και διπλα ο δικος μου...αρα παιζει να εχασα το στιγμιοτυπο με σουφραζετες.

Έχασες τα 3 δευτερόλεπτα στα οποία μας τις δείξανε :tongue:

By the way ωραίο blog φαινεται το bps digest στο λινκ που εδωσες.

Είναι το μπλογκ της Βρετανικής Ψυχολογικής Εταιρείας. Μπορείς να τους κάνεις subscribe στο ΦΒ και να σου στέλνουν updates για ενδιαφέρουσες έρευνες, ντοκυμοντέρ στην τηλεόραση και άλλα τέτοια που άπτονται ψυχολογικού ενδιαφέροντος.


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Eugie, ωραίο το λινκ. Να μαθαίνουμε και εμείς οι άσχετοι από βρετανική κουλτούρα. Καλή νύχτα και ελπίζω να παραμείνετε απύρετες και αύριο :)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Eugie το διαβασα, απο ολα αυτα πολυ λιγα πραγματα αναγνωρισα η' καταλαβα. δλδ ακομα και εγω που μενω εδω 13 χρονια δεν ειχα τπτ να πω αα κοιτα αυτο το γνωριζω -εκτος απο το γουρουνι των πινκ Φλουντ- που και αυτο απο οοολο το συγκροτημα που εγραψε το The Wall βαλανε την εικονα με το ιπταμενο γουρουνι.( απο το Animals) ασε που παραλειψαν μεγαλα αστερια της ροκ σκηνης αλλα τεσπα ας πουμε οτι δεν ειναι ολοι ροκ φιλοι ...

Γενικα ηταν μια τελετη που κανενας δεν καταλαβε εκτος απο τους Αγγλους και ειχε πολυ "παραμυθι" αλλα τπτ ουσιαστικο. Δλδ δεν εχει αξια για μενα ενα τραγουδακι που ειναι απο παιδικο παραμυθακι. Γλυκο μεν, αλλα μεχρι εκει σιγα τα λαχανα. Τη βρηκα λιγο "επιφανειακη", δεν ειχε δυνατους συμβολισμους και λιγο..εγωιστικη. δλδ σα να λεγανε οτι εμεις θα κανουμε μια τελετη θα την καταλαβουμε μονο εμεις και ολοι οι αλλοι θα κοιτατε σα χανοι.

Ε και να μη μιλησω στο κολλημα με τις αγγλικες σαπουνοπερες..μαστιγα κατανταει.


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χθες το BBC News είχε συνέντευξη με τον scriptwriter της τελετής και με τον σχεδιαστή του cauldron (δεν ξέρω πώς λέγεται ελληνικά, αν το ξέρετε διορθώστε με) και έλεγαν πολύ ενδιαφέροντα πράγματα. Είπαν ας πούμε ότι επέλεξαν να την κάνουν quirky και British, και ότι παρόλο που η τελετή του Πεκίνου ήταν εντυπωσιακή με τον τεράστιο αριθμό ντράμερ και χορευτών που ήταν απόλυτα συγχρονισμένοι, αυτοί επέλεξαν ένα σκηνικό όπου σε κάθε σημείο της σκηνής γινόταν κάτι άλλο. Δεν ξέρω αν το προσέξατε ότι στα κοντινά πλάνα, κάποιοι φορούσαν ακουστικά στα αυτιά? Αυτοί ήταν οι συντονιστές, η κάθε ομάδα δούλευε ως ένα βαθμό αυτόνομα από τις υπόλοιπες ομάδες και ακολουθώντας το ρυθμό του συντονιστή της.

Τον ρώτησαν κιόλας αν κατά τη γνώμη του ήταν καλή επιλογή να κάνει κάτι τόσο διαφορετικό που ίσως οι ξένοι δεν το κατανόησαν ή δεν τους άρεσε, και είπε ότι δεν πιστεύει ότι πρέπει να δίνεις στους θεατές αυτό που περιμένουν, αλλά μπορείς να τους κάνεις challenge, προβάλοντας τη δική σου οπτική και σε όποιους δεν αρέσει, δεν πειράζει (δεν το έλεγε προσβλητικά ούτε απολογητικά, εμένα με έπεισε).


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

ασε που παραλειψαν μεγαλα αστερια της ροκ σκηνης αλλα τεσπα ας πουμε οτι δεν ειναι ολοι ροκ φιλοι ...

Το ότι δεν έδειξαν Ozzy που το βάζεις;

Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Είπαν ας πούμε ότι επέλεξαν να την κάνουν quirky και British, και ότι παρόλο που η τελετή του Πεκίνου ήταν εντυπωσιακή με τον τεράστιο αριθμό ντράμερ και χορευτών που ήταν απόλυτα συγχρονισμένοι, αυτοί επέλεξαν ένα σκηνικό όπου σε κάθε σημείο της σκηνής γινόταν κάτι άλλο.
Εμένα πάλι ένα μπάχαλο μου φαινόταν και δυσκολευόμουν πολύ να παρακολουθήσω. Δηλαδή όσοι ήταν στο στάδιο τί προλάβαιναν να πρωτοδούν;

Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να ξεπεράσω το γεγονός ότι έκοψαν στη μέση το Enola Gay! :P


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καλή η παρέα σας αλλά νύσταξα και εγώ. Καλή νύχτα κορίτσια :)


Η Ιθάκη σ'έδωσε τ' ωραίο ταξείδι. Χωρίς αυτήν δεν θα βγαινες στον δρόμο. Άλλα δεν έχει να σε δώσει πια. Κι αν πτωχική την βρεις, η Ιθάκη δε σε γέλασε. - Κ. Καβάφης

an1cE-60g410010MjA3ZHwwMDAwNTU0ZGF8T3VyIHByZWNpb3VzIGxpdHRsZSBib3kgaXM.gifan1cMc80g410010MDAwOGQ0fDEzNDU2cGF8T3VyIGdvcmdlb3VzIG5ldyBiYWJ5IGJveSBpcw.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εμένα πάλι ένα μπάχαλο μου φαινόταν και δυσκολευόμουν πολύ να παρακολουθήσω. Δηλαδή όσοι ήταν στο στάδιο τί προλάβαιναν να πρωτοδούν;

Λοιπόν, αυτό μπορώ να στο απαντήσω γιατί έχω δύο φίλους που είχαν δει την τελετή από τις κερκίδες στις πρόβες και μετά την ξαναείδαν από την τηλεόραση. Μου είπαν ότι ήταν πολύ διαφορετικό αυτό που έδειχνε η τηλεόραση και λιγότερο εντυπωσιακό από την ζωντανή τελετή, μάλλον γιατί η μετάδοση ήταν αποσπασματική (προσέξατε ότι είδαμε ελάχιστα ανοιχτά πλάνα?). Στο στάδιο είχαν video wall για τις λεπτομέριες και τις παρακολουθούσαν παράλληλα με το γενικό πλάνο, οπότε η αίσθηση ήταν άλλη. Και φυσικά οι Βρετανοί τουλάχιστον καταλάβαιναν τι έβλεπαν καλύτερα από εμάς, δεν χρειαζόταν π.χ. να τους εξηγήσει κανείς ότι ο Brannagh ήταν ο Brunel.

Εμένα άλλο μου έκανε εντύπωση και δεν το έχει πει κανείς. Και στην τελετή της Αθήνας δεν είχαμε δέντρο; Και ολυμπιακούς κύκλους που αναδύονταν μέσα από φωτιά; Δεν είναι κλόπυ-ράιτ αυτό; :P

Να πω επίσης μιας και πήρα φόρα ότι από την τελετή αυτό που μου άρεσε περισσότερο ήταν ο Brannagh, η μεικτή χορωδία που είπε τον εθνικό ύμνο και το cauldron. Τα υπόλοιπα με πέρασαν λίγο ξώφαλτσα...


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Καληνύστααααααααααααααααα (πω πω πότε πέρασε η ώρα?!!!!) :shock:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι δεν έδειξαν Ozzy που το βάζεις;

Ε μα πες μου τωρα!!! Ουτε Black Sabbath , αντε ενα Οζυ που ειναι και σελεμπριτι απο μονος του..ουτε Ανιμαλς, ουτε τπτ...Τους Μπητλς και Ρολινγκ Στοουνς με το ζορι...

Καληνυχτα πικαμπ!

Καληνυχτα Μπιγκι!

Ναι πηγε αργαμισι κιολας..καληνυχτα κοριτσια...


Eleni

bd5c7983f7.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν βρε παιδί μου κι αυτοί τίποτα να δείξουν. Μα καλά, με Beatles και Rolling Stones περίμεναν να μας εντυπωσιάσουν; Τσκ τσκ τσκ :tongue:


The views expressed in this post are solely those of the author and do not necessarily represent the views of the citizens of the UK as a whole, nor can they be attributed to the UK government or any other government agency.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


×
×
  • Δημιουργία νέου...