Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 4 ώρες πρίν, Faith22 είπε:

       

      Αν θες να σου προτείνω ιατρό στείλε μου πμ.

       

      Καλημέρα κορίτσια!Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για την κατανόηση!

      Πήρε ο άντρας μου χθες κ τους δύο τηλ, με τον γιατρό δεν μίλησε πολύ,μου ξαναεστειλε μηνύματα,με την μαία μίλησα κ εγώ.Απλα προσπάθησαν να κατευνάσουν τα πράγματα.

      Αθήνα είμαι αν έχετε κάποιον γιατρό να προτείνετε...Ξαναλέω τον εμπιστεύομαι τυφλά αλλα δεν ξέρω πως θα τους αντικρυσω ξανά.Ειμαι 3 χρόνια μαζί του,εκείνος με βοήθησε να έχω τα δίδυμακια στην κοιλίτσα μου...πολλά περίεργα κ διαφορετικά συναισθήματα.Αχ τι σου κάνουν οι ορμόνες 😳

      @Lila ki συγχαρητήρια ♥️Όλα θα πάνε καλά αυτή την φορά!Θα κάνεις χοριακη?

      Καλή Ανάσταση να έχουμε!Του χρόνου όλες αγκαλιά με τα θαύματα μας♥️

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Τι είναι το clomid;δεν γνωρίζω.

Εσύ γνωρίζεις τι είναι;ή απλά

Το διάβασες κάπου;

συγνώμη η μνήμη μου με απατά .

Κατερίνα ειναι τ ονομα σου;

Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες αλλά είναι η χλομιφαινη υποθέτω που συνδιάζεται συνήθως με τη γνωστή pregnyl. Βοηθάει στην παραγωγή καλύτερων (και ίσως περισσότερων ωαρίων). Ναι, Κατερίνα.

Τζένη, να σκέφτεσαι θετικά ότι όλα θα πάνε καλά!Ο γιατρός σου είπε να κάνεις εξετάσεις ή εσύ θέλεις από μόνη σου?


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ομως για να ειμαι ειλικρινής, εγω τώρα που ηρέμησα, μετα την κουβέντα που είχα μαζί του, σκέφτομαι να επιστρέψω στον πρώτο μου γιατρό..Μόνο και μόνο επειδή τον γνωρίζω, τη μαία του την αισθάνομαι πολυ κοντά μου

Με καισαρική γέννησες το πρώτο σου παιδάκι Μαριλού? Είχες μείνει ευχαριστημένη από το γιατρό σου τότε? Είναι εξειδικευμένος σε vbac?

Και εγώ τον πρώτο μου γιατρό τον αισθάνομαι πολύ κοντά μου και είναι ένας πραγματικά υπέροχος και τίμιος άνθρωπος αλλά... στο δεύτερο θέλω μια γέννα όπως την έχω ονειρευτεί και αυτός δεν ξέρω αν μπορεί να μου την προσφέρει.


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααα!! Cool βρε παιδιά...(πού είσαι βρε συ Εύη να βάλεις ένα χεράκι;!) :? Δεν ήθελα σε καμία περίπτωση ούτε να σας επηρεάσω, ούτε να σας ανησυχήσω :( :(

Ο,τι μου είπε ο γιατρός αυτός, το είπε σε μένα, βάσει του δικού μου ιστορικού! Δεν σημαίνει οτι ισχύει και για εσάς κορίτσια μου..Αλλωστε με καμιά μας δεν έχουμε ακριβώς το ίδιο ιστορικό, σωστά;; Να σας θυμίσω το δικό μου;;

Πρώτη κύηση: ανεμβρυική, δεύτερη: δίδυμη - παλλινδρόμησε το ένα τη 12η εβδομάδα. Τρίτη: βιοχημική, τέταρτη: αποβολή στη 10η εβδομάδα με ανιχνευμένο καρδιακό παλμό, πέμπτη: αποβολή στην 9η εβδομάδα χωρίς καρδιακό παλμό.

Εκτός αυτών, ο άνθρωπος είδε και τις εξετάσεις μου, είχε μια εικόνα για μένα πριν μιλήσει, και μπορεί απλώς να είπε τη γνώμη του, ότι θα μου έδινε αντιπηκτική αγωγή προληπτικά..Μην κάνετε το λάθος να βγάζετε συμπεράσματα από το ίντερνετ - αυτο ισχύει και για μένα εννοείται..Και είδατε, εγώ το έψαξα και κάτι βρέθηκε τελικά! Έχω ομοζυγωτία σε ένα γονίδιο και ετεροζυγη σε ένα άλλο.

Jeni μου, δεν μπορώ εγω καρδούλα μου να σου πω αν θα κάνεις εξετάσεις ή όχι, ούτε καν να σε συμβουλέψω..Αν σου το πει ο γιατρός σου πάντως, διάβασε στις προηγούμενες σελίδες, έχει γράψει η Margioula που έκανε τις εξετάσεις σε δημόσιο νοσοκομείο..

Sinagrida μου, στο εξωτερικό ναι, δεν κάνουν εύκολα εξετάσεις, αλλά επίσης στο εξωτερικό - τουλάχιστον στην Αμερική που γνωρίζω καλά- πληρώνουν τα μαλλιά της κεφαλής τους ακόμη και για την πιο απλή εξέταση, οπότε κι αυτό παίζει ρόλο..

Για την κλομιφαίνη εγώ ξέρω ότι τη δίνουν αν η γυναίκα δεν κάνει ωορρηξια ή είναι άστατη, πχ. λόγω πολυκυστικών..Και δεν είναι τόσο εύκολη υπόθεση, γιατί μπορεί να προκαλέσει υπερδιέγερση των ωοθηκών κτλ κτλ..Τον πρώτο μου γιατρό που τον είχα ρωτήσει τι είναι αυτο το φάρμακο, γιατί το ακούω συχνά, μου είχε πει να μην μπλέξω με τέτοια..ΓΙΑ ΜΈΝΑ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ;;; :D


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για την κλομιφαίνη εγώ ξέρω ότι τη δίνουν αν η γυναίκα δεν κάνει ωορρηξια ή είναι άστατη, πχ. λόγω πολυκυστικών..Και δεν είναι τόσο εύκολη υπόθεση, γιατί μπορεί να προκαλέσει υπερδιέγερση των ωοθηκών κτλ κτλ..Τον πρώτο μου γιατρό που τον είχα ρωτήσει τι είναι αυτο το φάρμακο, γιατί το ακούω συχνά, μου είχε πει να μην μπλέξω με τέτοια..ΓΙΑ ΜΈΝΑ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ;;; :D

Γενικά στην Ελλάδα δεν το δίνουν συχνά. Στην Αμερική είναι στανταρ μετά το χρόνο προσπαθειών και πριν τις λεπτομερείς εξετάσεις..Δεν ξέρω αν θα έμπαινα σε τέτοια διαδικασία πριν ξετιναζόμουν στις εξετάσεις... Αλλά είπαμε, αυτός είναι ο τυχερός μας μήνας άρα...τι τα λέμε αυτά...??

Βρε Μαριλού δεν ήξερα ότι έχεις τέτοιο ιστορικό :(. Πόσα έχεις τραβήξει και εγώ κλαίγομαι για το 1/10 από ότι έχεις περάσει εσύ... Ολα καλά θα πάνε για σένα, θα δεις. Για μένα αν ο Γ. είπε αντιπηκτική τότε μάλλον το χρειάζεσαι (έστω και προληπτικά).


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Με καισαρική γέννησες το πρώτο σου παιδάκι Μαριλού? Είχες μείνει ευχαριστημένη από το γιατρό σου τότε? Είναι εξειδικευμένος σε vbac?

Και εγώ τον πρώτο μου γιατρό τον αισθάνομαι πολύ κοντά μου και είναι ένας πραγματικά υπέροχος και τίμιος άνθρωπος αλλά... στο δεύτερο θέλω μια γέννα όπως την έχω ονειρευτεί και αυτός δεν ξέρω αν μπορεί να μου την προσφέρει.

Με καισαρικη γέννησα, με ραντεβού στην 36η εβδομάδα λόγω ανεξέλεγκτου διαβήτη κύησης..Τρεις ινσουλίνες την ημέρα έκανα αλλά αυτός εκεί, τη μία 50, την άλλη 250...Άσε...:?

Απο τον γιατρό μου είχα μείνει πολύ ευχαριστημένη, με πρόσεξε πολύ, αφού είχα και τέτοιο θέμα με τον διαβήτη..Κι εγώ το ίδιο με σένα, ονειρεύομαι μια φυσιολογική γέννα αλλά νομίζω οτι ο γιατρός αυτός θα επέλεγε την ασφαλή οδό..Μπορεί να κάνω και λάθος όμως και να τον υποτιμώ..Θα δείξει!! ;)

Η αντιπηκτική αγωγή τι είναι? Αυτό που κάνεις μια ένεση στην κοιλιά κάθε μέρα??? :shock:

Ναι αυτο, το ίδιο κάνει και η nikdora τώρα..


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

ο γιατρός αυτός θα επέλεγε την ασφαλή οδό..

Και ο δικός μου ακριβώς το ίδιο- δε ρισκάρει αλλά ίσως δεν έχει την πείρα και τη φιλοσοφία να ρισκάρει... Αισθάνομαι άσχημα που θα τον εγκαταλείψω αλλά... :?


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Γενικά στην Ελλάδα δεν το δίνουν συχνά. Στην Αμερική είναι στανταρ μετά το χρόνο προσπαθειών και πριν τις λεπτομερείς εξετάσεις..Δεν ξέρω αν θα έμπαινα σε τέτοια διαδικασία πριν ξετιναζόμουν στις εξετάσεις... Αλλά είπαμε, αυτός είναι ο τυχερός μας μήνας άρα...τι τα λέμε αυτά...??

Βρε Μαριλού δεν ήξερα ότι έχεις τέτοιο ιστορικό :(. Πόσα έχεις τραβήξει και εγώ κλαίγομαι για το 1/10 από ότι έχεις περάσει εσύ... Ολα καλά θα πάνε για σένα, θα δεις. Για μένα αν ο Γ. είπε αντιπηκτική τότε μάλλον το χρειάζεσαι (έστω και προληπτικά).

Ετσι μπράβοοοοο!! Τέτοια θέλω να ακούω, οτι είναι ο τυχερός μας μήνας! :D :D

Σε ευχαριστώ μέσα από την καρδιά μου για τα λόγια σου Κατερινάκι μου! Το ίδιο εύχομαι σε όλες μας, να φύγουμε απο δω φουσκίτσες! :D


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Και ο δικός μου ακριβώς το ίδιο- δε ρισκάρει αλλά ίσως δεν έχει την πείρα και τη φιλοσοφία να ρισκάρει... Αισθάνομαι άσχημα που θα τον εγκαταλείψω αλλά... :?

Εγω σου λέω περίμενε, μπορεί ο Γ. να μην σου κάνει..Πήγαινε πρώτα να τον δεις..Κι εσυ καισαρικη είχες κάνει; Σόρρυ αν το έχεις γράψει και δεν το θυμάμαι..


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εφτασααααα!!να βάλω τάξη!:tongue:

φαγωθήκατε να έχετε πρόβλημα!!!!

για μένα η βιοχημική δεν είναι καν προς σκέψη!!!Αν δηλαδή δεν προσπαθούσατε για παιδί να κάνατε τα τεστακια και την χοριακή με το καλημέρα σας θα το ξέρατε??Γι αυτο δεν έκανα χοριακή με το αχνό που είχα.Μου ήρθε στην ώρα της και αν δεν είχα κάνει το τεστ δε θα υποψιαζόμουν τί-πο-τα....Ξερετε πόσες ¨βιοχημικές " εχουμε στη ζωή μας??

άλλο οι αποβολές..αν και να πω την αμαρτία μου με προβληματίζει το γεγονός που πολλές φορες μια κύηση που δεν έχει καλή "αρχη" συντηρείτε με φάρμακα για να παλλινδρομίσει 2-3 εβδομάδες μετα.Το σώμα αναγνωρίζει το λάθος ..οι γιατροί όχι πάντα.Εχω δει να δίνουν προγεστερόνη χωρις να υπάρχει μειωμέμη παραγωγη....γιατί??? οχι οτι αν μου τύχει δεν θα πάρω αλλά .....ένα παιδί αν ήρθε για να μείνει ...θα μείνει!!!τελος!

marilou δεν ήξερα το ιστορικό σου...πραγματικά πέρασες πολλά....

νομίζω οτι για να αναλάβει ο γιατρός φυσιολογικό τοκετο μετα από καισαρική πρεπει να εχει περασει ευλογο διαστημα καθώς και να ξερει τί εχουν κάνει τα χερακια του προηγούμενου....

προσωπικα εχω γεννήσει φυσιολογικά (με επιμονή δική μου και υπομονη του γιατρού) αλλά νομίζω δε θα ρίσκαρα....:|

Link to comment
Share on other sites

Δεν γνωρίζω λεπτομέρειες αλλά είναι η χλομιφαινη υποθέτω που συνδιάζεται συνήθως με τη γνωστή pregnyl. Βοηθάει στην παραγωγή καλύτερων (και ίσως περισσότερων ωαρίων). Ναι, Κατερίνα.

Τζένη, να σκέφτεσαι θετικά ότι όλα θα πάνε καλά!Ο γιατρός σου είπε να κάνεις εξετάσεις ή εσύ θέλεις από μόνη σου?

Καλημέρα Κατερίνα! (Τώρα θα το θυμάμαι τ

Ονομα) :)

έμενα δυο γυναικολόγοι μου είπανε οτι

τα πρωτοκολλά λενε οτι μετα από 3 αποβολές

κανονικά πρέπει να γίνονται όλες αυτές οι

εξετάσεις,αλλά δεν θέλω να το ζήσω και άλλη

φορά . .

οπότε και οι 2 μου είπανε οτι μπορώ να κανω

ορισμένες από αυτές.

να περασουνε οι γιορτές με το κάλο και θα

πάω να δω τον γιατρό από κοντά και να το

συζητήσουμε για το τι θα χρειαστεί να κανω.

Θέλω να πάρει και το ιστορικό μου πρώτα

Γιατί δεν έχω ξανα πάει. .

Link to comment
Share on other sites

Marilou μου το κατάλαβα οτι αυτά που σου είπε

είναί μόνο για σένα και σύμφωνα με το δικό

σου ιστορικό απλά μου φαίνεται περίεργο οτι

δεν πρέπει να κάνεις κάποια θεραπεία μετά

από τόσα που έχεις περάσει και δεν ήξερα ούτε

εγώ πόσα ήτανε, ούτε τα κατάλαβα ολα αυτά που

είπες οτι πέρασες. .

Εννοείτε οτι θα κάνω καποιες εξετασεις, έστω οσες

αντέχει η τσεπη μας, ο αντρουλης μου πάντως

είναί δίπλα μου και μου λέει οτι θα κάνουμε οτι

χρειαστεί και θα δώσουμε όσα λεφτά πρέπει για

να γίνει σωστή δουλεία.

Σήμερα κάνουμε το πρωτο βήμα θεωρώ . .

πάμε σε μια γιατρό ειδική σε θέματα παχυσαρκίας .

θέλω να χάσω κάποια κιλά (είμαι αρκετά παραπανω )

αλλά δεν μ ενδιαφέρει να γίνω και μοντελάκι,

απλά να χάσω 6,7,8 όσα μπορέσω. .και από

δευτέρα ξεκινάμε περπάτημα με τον άντρα μου.

Αυτά για αρχη και βλέπουμε. .

Καλές γιορτές να περάσετε κοριτσι και καλή

επιτυχία στην νέα προσπαθεια :D

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

jeni τι γλυκός που σου συμπαραστέκεται τόσο!Μπράβο σας!!!

τις εξετάσεις τώρα τελευταία τις σκέφτομαι κι εγω ...όχι λόγω αποβολών αλλά λόγω απουσίας κυησης....

Απο Γενάρη ίσως ξεκινήσουμε με ένα σπερμοδιάγραμμα και βλέπουμε...

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσιαααα!! Cool βρε παιδιά...(πού είσαι βρε συ Εύη να βάλεις ένα χεράκι;!) :? Δεν ήθελα σε καμία περίπτωση ούτε να σας επηρεάσω, ούτε να σας ανησυχήσω :( :(

Ο,τι μου είπε ο γιατρός αυτός, το είπε σε μένα, βάσει του δικού μου ιστορικού! Δεν σημαίνει οτι ισχύει και για εσάς κορίτσια μου..Αλλωστε με καμιά μας δεν έχουμε ακριβώς το ίδιο ιστορικό, σωστά;; Να σας θυμίσω το δικό μου;;

Πρώτη κύηση: ανεμβρυική, δεύτερη: δίδυμη - παλλινδρόμησε το ένα τη 12η εβδομάδα. Τρίτη: βιοχημική, τέταρτη: αποβολή στη 10η εβδομάδα με ανιχνευμένο καρδιακό παλμό, πέμπτη: αποβολή στην 9η εβδομάδα χωρίς καρδιακό παλμό.

Εκτός αυτών, ο άνθρωπος είδε και τις εξετάσεις μου, είχε μια εικόνα για μένα πριν μιλήσει, και μπορεί απλώς να είπε τη γνώμη του, ότι θα μου έδινε αντιπηκτική αγωγή προληπτικά..Μην κάνετε το λάθος να βγάζετε συμπεράσματα από το ίντερνετ - αυτο ισχύει και για μένα εννοείται..Και είδατε, εγώ το έψαξα και κάτι βρέθηκε τελικά! Έχω ομοζυγωτία σε ένα γονίδιο και ετεροζυγη σε ένα άλλο.

Jeni μου, δεν μπορώ εγω καρδούλα μου να σου πω αν θα κάνεις εξετάσεις ή όχι, ούτε καν να σε συμβουλέψω..Αν σου το πει ο γιατρός σου πάντως, διάβασε στις προηγούμενες σελίδες, έχει γράψει η Margioula που έκανε τις εξετάσεις σε δημόσιο νοσοκομείο..

Sinagrida μου, στο εξωτερικό ναι, δεν κάνουν εύκολα εξετάσεις, αλλά επίσης στο εξωτερικό - τουλάχιστον στην Αμερική που γνωρίζω καλά- πληρώνουν τα μαλλιά της κεφαλής τους ακόμη και για την πιο απλή εξέταση, οπότε κι αυτό παίζει ρόλο..

Για την κλομιφαίνη εγώ ξέρω ότι τη δίνουν αν η γυναίκα δεν κάνει ωορρηξια ή είναι άστατη, πχ. λόγω πολυκυστικών..Και δεν είναι τόσο εύκολη υπόθεση, γιατί μπορεί να προκαλέσει υπερδιέγερση των ωοθηκών κτλ κτλ..Τον πρώτο μου γιατρό που τον είχα ρωτήσει τι είναι αυτο το φάρμακο, γιατί το ακούω συχνά, μου είχε πει να μην μπλέξω με τέτοια..ΓΙΑ ΜΈΝΑ ΜΙΛΑΩ ΠΑΝΤΑ ΕΤΣΙ;;; :D

Πεστα marilou μου πεστα!!!!Καθε οργανισμος ειναι διαφορετικος...Καλο ειναι να γινονται εξετασεις για να γνωριζουμε πως θα αντιμετωπισουμε τυχον προβληματα...αν αυτα υπαρχουν...Δεν δινουν ντε και καλα σε ολες αντιπηκτικη αγωγη!!!!!!!

Πολυ χαρηκα που βρηκες μια ακρη κοριτσακι μου..τουλαχιστον τωρα ξερεις πως θα κινηθεις σε επομενη κυηση...Με το καλο....

Και κατι αλλο βρε κοριτσια απ τη στιγμη που εχετε ενα παιδακι τι τα θελετε τα "χημικα" ;Δεν εχουμε θεμα με τη συλληψη...Πρεπει η καθεμια απο μας να ψαξει γιατι αποβαλαμε το εμβρυο...καθε εξεταση που γινετε ..γινετε με σκοπο την προληψη!!

Μπορει να ειναι οντως τυχαιο γεγονος αλλα μπορεις να βασισεις τις ελπιδες σου για νεο ξεκινημα σ αυτο το ΜΠΟΡΕΙ;

Καθε φορα που παω στο γιατρο μου παντα μου λεει πως.."Εσυ απ την μερια σου κανεις οτι ειναι ανθρωπινος δυνατο,δεν μπορουμε να κανουμε κατι αλλο..προς το παρων παμε καλα"

Ετσι ειναι βρε τσουπρες ας κανουμε εμεις οτι περνα απ το χερι μας και το αν θα γεννηθει το αγγελουδι μας ειναι αλλουνου παπα ευαγγελιο....Εμεις θα εχουμε πραξει τα δεοντα....

Σιγουρα καθε παιδακι που χανετε ειναι μεγαλο βασανο για καθε μανουλα..αλλα πιστευω πως η για να αποβληθει κατι δεν πηγαινε καλα...Δεν μπορει ενα γερο μωρο να χανετε τοσο ευκολα!!!Ειδικα οταν η μαμα δεν αντιμετωπιζει γυναικολογικα θεματα τοτε το μωρακι δεν ηταν γερο....

Αυτα κοριτσακια μου και ψυχραιμια

φιλακια


Yvqjp3.png4s09p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...