Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 23 λεπτά , Katiamaxiking είπε:

      Σε καμία περίπτωση δεν είσαι παράλογη. Εμένα δεν θυμάμαι από ποια εβδομάδα μου είχε πει ο γιατρός να "ακουω-καταλαβαίνω" το μωρό ανά κάποιες ώρες αλλά ήταν σίγουρα πριν τη 30η εβδομάδα γιατί στην 30η όντως δεν το άκουσα μια μέρα. έφαγα γλυκό και εκεί κάπως τη κατάλαβα αλλά με έτρωγε η ανησυχία και πήγα στο γιατρό. κάτι μου έλεγε οτι δεν πάει καλά. δυστυχώς έπαθα το ίδιο με την ξαδέρφη σου 1 μέρα μετά. Δεν το λέω τώρα για να σε τρομοκρατήσω. Αλλά πρέπει να μας ακούνε. Για μένα να βρεις ένα γιατρό που καταλαβαίνει τις ανησυχίες σου και κυρίως να κρατά ένα πεαγγελαμτικό επίπεδο. δλδ θύμωσε η μαία που δεν είπες καλησπέρα και μετά σε διωχνει ο γιατρος;; πάνω στον πανικό σου, θα σκεφτείς τα τυπικα;; 

      😳Πόσο λυπάμαι.Εσύ από τι έχασες το μωράκι σου?Η ξαδέρφη μου θρόμβωση στον ομφάλιο λώρο περιμένουμε κ τα αποτελέσματα της νεκροψίας βέβαια αλλά μάλλον αυτό ήταν.

      Ακριβώς αυτό που είπες,θύμωσε η μαία κ ο γιατρός,μου έστειλε να με μαλώσει.

      πρίν από 8 λεπτά , Lila ki είπε:

      Μακάρι να πάνε όλα καλα !!! Χοριακη δεν ξέρω αλλά μάλλον όχι …. Θα με πάρουν το μεσημεράκι να μου πουν πως προχωράμε αλλά ρώτησα στην γραμματεία κ μ είπαν το επόμενο βήμα είναι σκαν στην 7η εβδομάδα…

      Καλή Ανασταση να έχουμε με υγεία να λέμε μόνο ευχάριστα !!! Χοριακη δεν θα κάνω μάλλον …. Μ είπαν για σκαν υην 7η εβδομάδα θα με πάρουν το μεσημεράκι να με ενημερώσουν ! 

      Α να σου πω... καλύτερα μου φαίνεται που δεν θα μπεις στο χώρο των χοριακων,πολύ αγχωτικό κομμάτι κ αυτό.

Προσπαθεις συλληψης για δευτερο παιδακι..


Recommended Posts

Εύη μου τι κάνεις;η μικρούλα σου καλα;

Εμενα η δικιά μου ετοιμάζουν γιορτή για το

σχολείο και φετος. .ω τι περίεργο ειναι αστέρι! !

για 3η χρονια (προνηπια,νήπια και φετος πρώτη)

Εσύ σε τι φάση βρίσκεσαι τώρα;

Εγώ τελείωσα τα χάπια την τρίτη και περιμένω

να έρθει η ακατανομαστη . .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα!!!

jeni τι γλυκός που σου συμπαραστέκεται τόσο!Μπράβο σας!!!

τις εξετάσεις τώρα τελευταία τις σκέφτομαι κι εγω ...όχι λόγω αποβολών αλλά λόγω απουσίας κυησης....

Απο Γενάρη ίσως ξεκινήσουμε με ένα σπερμοδιάγραμμα και βλέπουμε...

Ναι μωρέ ο καλός μου ειναι δίπλα μου πάντα..

ποσό καιρό προσπαθείτε κοριτσάκι μου;δεν θυμάμαι

έγραψα και άλλο μήνυμα για άρμα, απλά δεν

μπορούσα να σου κανω κατευθείαν απάντηση

στην ερωτηση σου. .δεν ξέρω πως το λενε. .

(Νομίζω οτι είμαι στα πρόθυρα του αλτσχαιμερ)

Link to comment
Share on other sites

Τζένη, τσακ μπαμ θα τα χάσεις τα κιλάκια αφού θα πας σε ειδικό...

Και μπράβο στον αντρούλη σου που είναι τόσο κοντά σου!!!!

Μαριλού, φυσιολογικά γέννησα αλλά με όλο το πακέτο των παρεμβάσεων που δεν ήθελα. Νομίζω ότι δεν έγινε καισαρική έγινε λόγω τύχης και δικής μου εμμονής και όχι λόγω "καλού" γιατρού. Τη φίλη μου την άφησε ο Γ. 28 ώρες να προσπαθεί και μάλιστα χωρίς ωτυκοκίνη. Τελικά γέννησε φυσιολογικά. Ο δικός μου γιατρός στο 12ωρο άντε 15ωρο θα με είχε πάει για καισαρική. Γενικά στο δεύτερο δε θα ήθελα καμία παρέμβαση-φλερτάρω τον τοκετό σαν στο σπίτι του Λητώ αλλά...ας μείνω με το καλό έγκυος και θα το ψάξω!!


ru7rp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αααχ κι εγωωώ!! Μια φυσιολογική γέννα χωρίς φάρμακα θα ήθελα..Βέβαια καλά τα λέμε τώρα στη θεωρία, στην πράξη να δω τι θα κάνουμε χαχαχα :tongue:

Jeni μου με το καλό να χάσεις τα κιλάκια που θέλεις! Να σου δώσω κουράγιο; Εγώ με τον θηλασμό είχα πάρει 15 κιλά!! Ολες οι γυναίκες τα χάνουν, εγω τα πήρα :rolleyes: Τα έχασα όμως με διαιτολόγο και επανήλθα γρήγορα :)

Κορίτσια μου για 2-3 μέρες δεν θα μπορω να σας γράφω, αφ΄ενός μου ξήλωσε ο μικρός όλα τα κουμπιά απο το πληκτρολόγιο, αφ΄ ετέρου πάω στο χωριό να δω λίγο τον μπαμπά μου..Απ΄Το κινητό γράφω τώρα..

Φιλια σε όλες, καλό σαββατοκύριακο!


g8Sbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Ναι μωρέ ο καλός μου ειναι δίπλα μου πάντα..

ποσό καιρό προσπαθείτε κοριτσάκι μου;δεν θυμάμαι

έγραψα και άλλο μήνυμα για άρμα, απλά δεν

μπορούσα να σου κανω κατευθείαν απάντηση

στην ερωτηση σου. .δεν ξέρω πως το λενε. .

(Νομίζω οτι είμαι στα πρόθυρα του αλτσχαιμερ)

Σήμερα η δικιά μου είναι αρρωστούλα :( .Πάνω απο 39 είχε το βράδυ....ελπίζω να πάει καλύτερα...

Αστερι η μικρή ε???Μπράβο σας!!!!

Είμαι στον 6ο μήνα προσπαθειων πλέον και έχουμε πετύχει τις ωορρηξίες...τι να πω...ελπίζω αυτός να είναι ο τυχερος!:D..πλησιάζουν οι γόνιμες...;)

marilou01 καλά να περάσεις!!!

sinagrida εισαι στις γόνιμες αν δεν απατώμαι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τζένη, τσακ μπαμ θα τα χάσεις τα κιλάκια αφού θα πας σε ειδικό...

Και μπράβο στον αντρούλη σου που είναι τόσο κοντά σου!!!!

Μαριλού, φυσιολογικά γέννησα αλλά με όλο το πακέτο των παρεμβάσεων που δεν ήθελα. Νομίζω ότι δεν έγινε καισαρική έγινε λόγω τύχης και δικής μου εμμονής και όχι λόγω "καλού" γιατρού. Τη φίλη μου την άφησε ο Γ. 28 ώρες να προσπαθεί και μάλιστα χωρίς ωτυκοκίνη. Τελικά γέννησε φυσιολογικά. Ο δικός μου γιατρός στο 12ωρο άντε 15ωρο θα με είχε πάει για καισαρική. Γενικά στο δεύτερο δε θα ήθελα καμία παρέμβαση-φλερτάρω τον τοκετό σαν στο σπίτι του Λητώ αλλά...ας μείνω με το καλό έγκυος και θα το ψάξω!!

Ναι Κατερίνα μου είμαι αισιόδοξη και το έχω πάρει

πολυ θερμά το θέμα "κιλά". .

Εν το μεταξύ αυτή η γιατρός ειναι πολυ καλή

στην δουλεία της, έχω ακούσει οτι έρχονται και

από άλλες πολεις για να την επισκευτουν. .

θα μπω το βράδυ να σας πω τις εντυπώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Αααχ κι εγωωώ!! Μια φυσιολογική γέννα χωρίς φάρμακα θα ήθελα..Βέβαια καλά τα λέμε τώρα στη θεωρία, στην πράξη να δω τι θα κάνουμε χαχαχα :tongue:

Jeni μου με το καλό να χάσεις τα κιλάκια που θέλεις! Να σου δώσω κουράγιο; Εγώ με τον θηλασμό είχα πάρει 15 κιλά!! Ολες οι γυναίκες τα χάνουν, εγω τα πήρα :rolleyes: Τα έχασα όμως με διαιτολόγο και επανήλθα γρήγορα :)

Κορίτσια μου για 2-3 μέρες δεν θα μπορω να σας γράφω, αφ΄ενός μου ξήλωσε ο μικρός όλα τα κουμπιά απο το πληκτρολόγιο, αφ΄ ετέρου πάω στο χωριό να δω λίγο τον μπαμπά μου..Απ΄Το κινητό γράφω τώρα..

Φιλια σε όλες, καλό σαββατοκύριακο!

Κοριτσι εχεις δίκαιο για τον φ. Τ. Ειναι το πιο

όμορφο πράγμα που έχω ζήσει στην ζωή μου,

αλλά γέννησα και γρήγορα και εύκολα γι αυτό .

Σου το εύχομαι να το ζησεις αν γίνεται βέβαια.

Όσο για τα κιλά είχα χάσει 15 ενώ θηλαζα μέσα σε

δυο μήνες μόνο,αλλά οταν σταμάτησα το θηλασμό

τα πήρα δίπλα. .

Καλα να περάσεις εκεί που θα πας και εγώ από

κινητό γράφω, ζόρι μεγάλο. .

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα η δικιά μου είναι αρρωστούλα :( .Πάνω απο 39 είχε το βράδυ....ελπίζω να πάει καλύτερα...

Αστερι η μικρή ε???Μπράβο σας!!!!

Είμαι στον 6ο μήνα προσπαθειων πλέον και έχουμε πετύχει τις ωορρηξίες...τι να πω...ελπίζω αυτός να είναι ο τυχερος!:D..πλησιάζουν οι γόνιμες...;)

marilou01 καλά να περάσεις!!!

sinagrida εισαι στις γόνιμες αν δεν απατώμαι....

Περαστικά σας κοριτσι μου, ν αναρρώσετε γρήγορα.

Αστεράκι ναι ξανα. .την λέω αστέρι μου έτσι κι αλλιώς.

Σίγουρα θα ειναι τυχερός αυτος ο μήνας Εύη μου. .

Ολα καλα θα πανε. .θα έρθει το μωράκι σου!

Οσο για το sex που λες, όντως και εμείς περάσαμε

ένα καλοκαίρι με πολυ πολυ sex αν και δουλεύαμε

από το πρωί στις 8 μέχρι τις 2,3,4 το βράδυ. .

Έλειπε και η μικρή όλο το καλοκαίρι και το δώσαμε

και κατάλαβε. .χάχα .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


οκ. κοριτσακια μου... marilou μου ολα καλα κοριτσακι μου!!!! συγνωμη παρανοησα μαλλον:)

Εγω σημερα μιλησα τηλεφωνικα με τον αιματολογο και μου ειπε οτι εχει καποια πρωτα αποτελεσματα και ειναι καλα, μου ειπε να τον ξαναπαρω σε μια εβδομαδα για τα υπολοιπα...

marilou εχεις περασει μεγαλα ζορια βρε κοριτσακι μου.... ΣΕ ΘΑΥΜΑΖΩ!!!!!!!

Ευη - sinagridoula μου πολλες αγκαλιες ;)

jenaki μου και εγω εχω καποια παραπανω κιλακια τα πηρα μετα το κοψιμο του θηλασμου!!!

καλα κανεις και προσπαθεις και εγω πρεπει μπραβο στον αντρουλη σου!!!!!!


jUhhp3.png

dj7Zp3.png

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια μου!!!...ωωω βλεπω πολλα ποστ παλι!!εχω να ριξω λιγο διάβασμα..θα ξαναμπω να σχολιασω λεπτομερεστερα..

για την ωρα φιλιά πολλααα

ευακι ελπιζω η μικρή σου να ειναι καλυτερα.

το μητρικό ενστισκτο ειναι λιγο μπερδεμενο σχετικά με το φυλο!!για να εξηγουμε..χωρις να πιστευω στα ονειρα οταν ημουν εγκυος ειχα δει οτι εκανα αγορι και γενικά ειχα μια αισθηση οτι ηταν αγορι και μου βγηκε αγορι:P

τωρα εχω ονειρευτει μια φορα οτι κάνω κορίτσι και μια οταν περιμενα τα αποτελέσματα απο την αμνιο οτι και καλα στο φακελο που ελαβα ειχε ενα αποτυμωμα/ζωγραφια ενος μπλε βατραχου και ειπα στον σουηδό μου αχχ αγορι ειναι..στον εκτενή υπέρηχο που εκανα την 19η εβδομαδα νομίζω οτι ειδα κατι μου μου εμοιαζε με αντρικο μοριο, αλλα δεν το επιβεβαίωσα οποτε δεν ξερω αν οντως αυτο που ειδα υπαρχει και στην πραγματικότητα..επειδη εχουμε αγόρι, εγω λιγο παραπάνω θα ηθελα νομιζω να εχω και μια κορη, χωρις αυτο να σημαινει οτι θα απογοητευτω αν ερθει και δευτερο αγορι, ισα ισα. ..το πολυ πολυ να παμε και για τριτο παιδι ;);) (απλα θα σταματησουμε καθε προφύλαξη και αν μας κάτσει μας εκατσε, δεν μου απεκλείστη τελειως η φυσιολογική σύλληψη)..Επιπλεον εχω κοιλιά μαλλον για αγορι, καπως μυτερή, αλλα ειχα μια εγκυμοσυνη χαλια που λενε οτι εχουν συνηθως μαναδες με κοριτσια. Αφου υπαρχει περιπτωση να μου εχουν επιστρεψει οι ναυτιες και οι εμετοι.

εγω ειχα παρει 20 κιλα στην προηγουμενη εγκυμοσυνη αλλα τα εχασα ολα..βεβαια λογω θηλασμου τα τελευταια 4/5 ηταν πιο δυσκολα να χαθουν αλλα φυγανε και αυτά στο τέλος, κανα 6 μηνο αφοτου σταμάτησα να θηλαζω.


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τζένη, τσακ μπαμ θα τα χάσεις τα κιλάκια αφού θα πας σε ειδικό...

Και μπράβο στον αντρούλη σου που είναι τόσο κοντά σου!!!!

Μαριλού, φυσιολογικά γέννησα αλλά με όλο το πακέτο των παρεμβάσεων που δεν ήθελα. Νομίζω ότι δεν έγινε καισαρική έγινε λόγω τύχης και δικής μου εμμονής και όχι λόγω "καλού" γιατρού. Τη φίλη μου την άφησε ο Γ. 28 ώρες να προσπαθεί και μάλιστα χωρίς ωτυκοκίνη. Τελικά γέννησε φυσιολογικά. Ο δικός μου γιατρός στο 12ωρο άντε 15ωρο θα με είχε πάει για καισαρική. Γενικά στο δεύτερο δε θα ήθελα καμία παρέμβαση-φλερτάρω τον τοκετό σαν στο σπίτι του Λητώ αλλά...ας μείνω με το καλό έγκυος και θα το ψάξω!!

υπαρχει γιατρός που αφησε γυναικα για 28 να προσπαθεί???ελλάδα??απιστευτο μου φαινεται..

και εγω γεννησα φυσιολογικά, χωρις καμια παρεμβαση και χωρις επισκληρίδιο (αουτς αυτο ποναει) αλλα εμενα σπασανε τα νερά μου μια μερα πριν την ΠΗΤ και γεννησα 12 ωρες μετα..αλλα βασικά οι πονοι με πιασανε 3 ωρες το σπασιμο των νερών..οταν ομως ειχα διαστολη 10 το μικρό δεν εβγαινε, καπου ειχε σκαλωσει με αποτελεσμα να ειμαι τρεις ωρες και να προσπαθω, και να σπρωχνω ..και να αλλαζω πλευρο, να περπατω, να γυρναω απο δω και πο εκει για να κατεβει τελειως ο μικρος..ελπιζω την επομενη φορα το μικρό μολις δει ανοιχτη πορτα αν μην διστασει αλλα να βγει..

εδω παλι ο φυσιολογικος τοκετος μετά απο καισαρική ειναι νορμαλ διαδικασια..συμβαινει δηλαδη αν δεν συντρεχουν ιατρικοι λογοι για δευτερο τοκετο. καλη μου φιλη γεννησε το πρωτο της με καισαρικη, οταν γεννησα και εγω το 2010 και το καλοκαιρι που μας περυσι το δευτερο με φυσιολογικο..αλλα φανταζομαι ελλαδα αν δεν ειναι εξοικοιωμένοι ε..καλυτερα να γινεται σε γιατρο που γνωρίζει.


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!!!

jeni τι γλυκός που σου συμπαραστέκεται τόσο!Μπράβο σας!!!

τις εξετάσεις τώρα τελευταία τις σκέφτομαι κι εγω ...όχι λόγω αποβολών αλλά λόγω απουσίας κυησης....

Απο Γενάρη ίσως ξεκινήσουμε με ένα σπερμοδιάγραμμα και βλέπουμε...

ευάκι σαλπιγογραφια εχεις κάνει??θυμισέ μου!! μπορει και να μην χρειάζεται καν να κανεις, αλλα ειναι μια εξέταση που δειχνει σε τι κατασταση ειναι οι σάλπιγγες, οχι ξαφνικα και απο το πουθενα φρακαρουν αλλα μπορει και λιγο κατι να εμποδιζει την συλληψη αν δεν ειναι τελειως ανοιχτες..ηταν η εξεταση που ειχα κανει εγω πρωτη πρωτη οταν ξεκινησα εξετασεις..γιατι πετυχαιναμε τις γονιμες μερες αλλα δεν εμενα εγκυος και λογικά δεν ειχα πάντα και μονο ωορρηξια απο την πλευρά που εχω σάλπιγγα, θα χα και απο την καλη..και αυτο και την εκανα την εξέταση.να δω αν λειτουργουσε κανονικά. (που ηταν οκ τελικά)

πάντως και το σπερμοδιάγραμμα καλη σκέψη ακουγεται..ειναι πιο ευκολο..


zBmhp2.png

BVsxp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...