Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 35 λεπτά , Giouli36 είπε:

      Θυμάμαι ότι τα παιδάκια μας γεννήθηκαν την ίδια μέρα!!!!Σε λιγες μερες 19 μηνών❤️!!!!

      Εμείς είδαμε διαφορά αλλά πρέπει ν τις παίρνει συνεχόμενα, μας είχαν πει ότι δεν πρέπει να τις σταματήσει μέχρι να συλλάβουμε!!Δεν πειράζει είναι για καλό σκοπό, για να αποκτήσει αδερφάκι η μπεμπούλα❤️!!!!

      Παρεμπιπτόντως χαρά στο κουράγιο σου!!Εγώ τώρα λίγο σιγά σιγά έχω αρχίσει και βρίσκω τα πατήματα μου που μεγάλωσε κάπως ο μικρός!!!

      Αν τα γλυκούλια ❤️ Πως μεγάλωσαν τόσο γρήγορα ρε συ,ούτε που το κατάλαβα! 

      Άσε,θέλω τόσο πολύ ένα ακόμη παιδάκι,θέλω να ξαναζήσω την εγκυμοσύνη,τη βρεφική ηλικία,τα πάντα από την αρχή!Και ειλικρινά ας περάσω πάλι τις ίδιες δυσκολίες,δε με πειράζει καθόλου,αρκεί να κάνω ένα ακόμη μωρουδακι ❤️Εσύ το σκέφτεσαι? Έχεις άλλα έμβρυα ?

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημερα!!!

Καλωσηρθες elenaki1987 και με μια καλη εγκυμοσυνη ευχομαι!

tom and jerry, λοιπον, didi μου! το γατουλη τον θες παντως, ειτε κοριτσι, ειτε αγορι!!! πολυ ομορφο, παντως, και θα ταιριαζει ωραια και με το γκρι στο δωματιο... βρηκες αυτοκολλητα τοιχου? ή διακοσμητικα, κουρτινες κλπ. ? "ζηλευω" που βολταρεις και ψωνιζεις στον μπεμπακο σου, γιατι εγω ειμαι μεσα! δεν του χω παρει τιποτα... και εχω πει και σε γονεις, πεθερικα, αδερφια, κλπ να μην βιαστουν για να εχω περιθωριο να αλλαξω οτι δεν μας αρεσει! ετσι... μονο τα πλεκτα του εχω ετοιμα!

mpiskotaki, ηρθε η ωρα να παρεις το αιμα σου πισω! θα χεις να διαλεγεις τωρα! φορεματακια, ζιπουνακια, φρουφρου, φιογκακια, κορδελιτσες, σκουφακια, λουλουδακια, καλτσακια... σε ολα τα χρωματα, ποιοτητες, υλικα! ομορφα πραγματακια για μικες πριγκηπισσες! ....ααααα και επειδη θα παραπονεθει η didi, μακαρι να δωσει ο Θεος και με το καλο να ρθουμε κι εμεις στη θεση σου την επομενη φορα!!!

real thing, καλη τυχη κοπελα μου στην αυχενικη, καλα αποτελεσματα και μακαρι να σας δωσει το μωρακι σου ομορφες και καθαρες εικονες! (εννοω να φαινονται ολα!!! ;))


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

ελενακι1987 καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!

με το καλο να εχεις μια τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα γερο μωρακι

κατια και real thing ειχα σκεφτει και τον snoopy αλλα και ο αντρας μου ειναι φαν του τομ!!(μαζι με τον αντρα μου βλεπουμε μερικα πρωινα ή απογευματα τομ και τζερυ;) ειμαστε ακομη παιδια :D )

κατια: "το γατουλη τον θες παντως, ειτε κοριτσι, ειτε αγορι!!! "

οντως δεν μπορω να ξεφυγω νιαου χαχαχαχααα και οντως ταιριαζει απολυτα με το γκρι δωματιο, βρηκα και κατι αυτοκολλητα τοιχου σε ενα σαϊτ , θα παρω να ρωτησω και τιμες, γιατι δεν γραφει, διακοσμιτικα δεν εχω ψαξει αλλα βρηκα στο Ηρα οτι εχει καποια πολυ ωραια ειδη -κρεβατακι, σιφονιερα, σεντονακια, τραβερσες κτλ και μαλιστα το κρεβατακι λεει οτι μετατρεπεται και σε προεφηβικο(μακρι να εννοει εως 7 χρονων)και κουρτινα δεν αλλαζω θα αφησω αυτο το γκρι ρομαν μπαμπου που εχω στο δωματιο το παιδικο. κατια μου κι εγω ακομη δεν ψωνιζω απλα χαζευω στο ιντερνετ.και περιμενω το μαλλι απο αυστραλια για να ξεκινησω την κουβερτουλα, ασπρη με γαλαζια πον πον γυρω γυρω

φανταζεσαι να ψωνισω και στο β επιπεδου να δουμε οτι ειναι κοριτσι???

οσο για το αλλο που ειπες "ααααα και επειδη θα παραπονεθει η didi, μακαρι να δωσει ο Θεος και με το καλο να ρθουμε κι εμεις στη θεση σου την επομενη φορα!!!"

εννοουσες προφανως να κανουμε πρωτα ο Θεος και ενα δευτερο παιδακι και να ειναι κοριτσακι ε?

εχω μια απορια σε αυτο...

ξερω οτι το σπερμα καθοριζει το φυλο και οχι το ωαριο, ομως εμεις λογω καποιον ιατρικων θεματων καναμε εξωσωματικη, με σπερμα που ειχε δωσει ο αντρας μου πριν παρα πολλα χρονια , με το ιδιο σπερμα θα γονιμοποιουνται ολα τα ωαρια μου (μεχρι να εξαντληθει φυσικα)

αλλα η απορια μου ειναι : καθε φορα που εκσερματωνει ενας αντρας ή κοριτσια ή αγορια καθοριζει ή και τα 2 φυλα ?

δηλαδη μηπως ολα τα σπερματακια που εχουμε , μηπως ειναι αγορακια?

(να σημειωσω για οσες γελατε , δεν ειμαι ξανθια:tongue: -πλεον)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Τέλεια τα θέματα για παιδικό δωμάτιο!!! Λέτε να πάρουμε ουδέτερα έπιπλα, κρεβατακι, συρταριερα κλπ, και να βάλουμε πάνω ότι σχέδιο θελουμε;!!! Αυτο σκεφτόμουν να κάνω έτσι ώστε να τα βγάλουμε μετα και ειναι και για μεγαλύτερη ηλικία! Εξάλλου αυτή τη δουλειά κάνει ο αντρας μου!!!

Εγω επειδή δεν ξέρω φύλο δεν σκέφτομαι και θέμα ακόμη! Θα βαψω τα δωμάτια τέλη Σεπτεμβρίου! Πάντως έχω αποφασίσει θέμα για τη βάπτιση!!!

Αν ειναι αγοράκι θα ειναι ο μικρός πρίγκιπας! Κι αν ειναι κοριτσάκι θα ειναι νεράιδες, νεραϊδοχωρα κλπ! Τι λέτε;!


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!!!!!

ελενακι1987 καλως ηρθες στην παρεα μας!!!!

με το καλο να εχεις μια τελεια και τελειομηνη εγκυμοσυνη με ενα γερο μωρακι

κατια και real thing ειχα σκεφτει και τον snoopy αλλα και ο αντρας μου ειναι φαν του τομ!!(μαζι με τον αντρα μου βλεπουμε μερικα πρωινα ή απογευματα τομ και τζερυ;) ειμαστε ακομη παιδια :D )

κατια: "το γατουλη τον θες παντως, ειτε κοριτσι, ειτε αγορι!!! "

οντως δεν μπορω να ξεφυγω νιαου χαχαχαχααα και οντως ταιριαζει απολυτα με το γκρι δωματιο, βρηκα και κατι αυτοκολλητα τοιχου σε ενα σαϊτ , θα παρω να ρωτησω και τιμες, γιατι δεν γραφει, διακοσμιτικα δεν εχω ψαξει αλλα βρηκα στο Ηρα οτι εχει καποια πολυ ωραια ειδη -κρεβατακι, σιφονιερα, σεντονακια, τραβερσες κτλ και μαλιστα το κρεβατακι λεει οτι μετατρεπεται και σε προεφηβικο(μακρι να εννοει εως 7 χρονων)και κουρτινα δεν αλλαζω θα αφησω αυτο το γκρι ρομαν μπαμπου που εχω στο δωματιο το παιδικο. κατια μου κι εγω ακομη δεν ψωνιζω απλα χαζευω στο ιντερνετ.και περιμενω το μαλλι απο αυστραλια για να ξεκινησω την κουβερτουλα, ασπρη με γαλαζια πον πον γυρω γυρω

φανταζεσαι να ψωνισω και στο β επιπεδου να δουμε οτι ειναι κοριτσι???

οσο για το αλλο που ειπες "ααααα και επειδη θα παραπονεθει η didi, μακαρι να δωσει ο Θεος και με το καλο να ρθουμε κι εμεις στη θεση σου την επομενη φορα!!!"

εννοουσες προφανως να κανουμε πρωτα ο Θεος και ενα δευτερο παιδακι και να ειναι κοριτσακι ε?

εχω μια απορια σε αυτο...

ξερω οτι το σπερμα καθοριζει το φυλο και οχι το ωαριο, ομως εμεις λογω καποιον ιατρικων θεματων καναμε εξωσωματικη, με σπερμα που ειχε δωσει ο αντρας μου πριν παρα πολλα χρονια , με το ιδιο σπερμα θα γονιμοποιουνται ολα τα ωαρια μου (μεχρι να εξαντληθει φυσικα)

αλλα η απορια μου ειναι : καθε φορα που εκσερματωνει ενας αντρας ή κοριτσια ή αγορια καθοριζει ή και τα 2 φυλα ?

δηλαδη μηπως ολα τα σπερματακια που εχουμε , μηπως ειναι αγορακια?

(να σημειωσω για οσες γελατε , δεν ειμαι ξανθια:tongue: -πλεον)

Didi μου η αλήθεια ειναι ότι χαμογέλασα μόλις διάβασα την απορία σου!!! Φυσικά και όχι ειναι η απάντηση! Όπως η γυναίκα έχει το χρωμοσωμα ΧΧ έτσι κι ο αντρας έχει το ΧΥ, αυτά κατα την γονιμοποίηση διαιρουνται και το ένα μέρος της γυναίκας που ειναι Χ ενώνεται με το ένα μέρος του άντρα που ειναι Χ ή Υ κι έτσι σχηματίζεται το φύλο του μωρού! Η γυναίκα πάντα κουβαλάει τα ΧΧ κι ο αντρας πάντα το ΧΥ! Άρα ειναι θέμα τύχης! Μην αγχωνεσαι!!! Αυτο που ξέρω ειναι ότι το Χ του άντρα ζει ποιο πολυ μέσα στην γυναίκα απο το Υ, γίαυτο συνήθως όταν ειναι καθυστερημένη σύλληψη ειναι κορίτσι! Ελπίζω να βοήθησα!!!


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου καλημέρα!!! Τέλεια τα θέματα για παιδικό δωμάτιο!!! Λέτε να πάρουμε ουδέτερα έπιπλα, κρεβατακι, συρταριερα κλπ, και να βάλουμε πάνω ότι σχέδιο θελουμε;!!! Αυτο σκεφτόμουν να κάνω έτσι ώστε να τα βγάλουμε μετα και ειναι και για μεγαλύτερη ηλικία! Εξάλλου αυτή τη δουλειά κάνει ο αντρας μου!!!

Εγω επειδή δεν ξέρω φύλο δεν σκέφτομαι και θέμα ακόμη! Θα βαψω τα δωμάτια τέλη Σεπτεμβρίου! Πάντως έχω αποφασίσει θέμα για τη βάπτιση!!!

Αν ειναι αγοράκι θα ειναι ο μικρός πρίγκιπας! Κι αν ειναι κοριτσάκι θα ειναι νεράιδες, νεραϊδοχωρα κλπ! Τι λέτε;!

καλημερα σαπι μου!!

κι εγω για τη βαπτηση ακριβως το ιδιο θεμα σκεφτομουν με εσενα

τελικα κατεληξα για τη βαφτηση , θαλασσα και ναυτικο στυλ

θα πω στη νονα ή νονο αναλογα ποιος , να διαλεξει ο,τι ρουχαλακι θελει απλα να εχει θεμα ναυτικο

η δικη μου κουμπαρα τα διαλεξε ολα μονη της και εμεις απλα δωσαμε τα λεφτα

αυτο δεν μ'αρεσει καθολου αλλα αφου ηθελε ετσι δεν εφερα καμια αντιρρηση ,απλα αναγκάστικα να της πω κοιτα , μεχρι τοσα μπορω να διαθεσω

πιστευω οτι διαλεγοντας το ναυτικο στυλ βοηθαω τους νονους στην ιδεα και απο εκει και περα διαλεγουν μονοι τους

να ρωτησω : τους νονους , τους διαλεγω οπως τους κουμπαρους ή οι ιδιοι προτεινουν?

(εχω 2 κουμπαρους και ξερω οτι οι συνθηκες ειναι λιγο δυσκολες οποτε δεν θελω να τους υποχρεωσω και να βαφτισουν... δεν ξερω τι να κανω, να τους το προτεινω, ή να περιμενω να το προτεινουν αυτοι? ή αλλοι!)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Didi μου η αλήθεια ειναι ότι χαμογέλασα μόλις διάβασα την απορία σου!!! Φυσικά και όχι ειναι η απάντηση! Όπως η γυναίκα έχει το χρωμοσωμα ΧΧ έτσι κι ο αντρας έχει το ΧΥ, αυτά κατα την γονιμοποίηση διαιρουνται και το ένα μέρος της γυναίκας που ειναι Χ ενώνεται με το ένα μέρος του άντρα που ειναι Χ ή Υ κι έτσι σχηματίζεται το φύλο του μωρού! Η γυναίκα πάντα κουβαλάει τα ΧΧ κι ο αντρας πάντα το ΧΥ! Άρα ειναι θέμα τύχης! Μην αγχωνεσαι!!! Αυτο που ξέρω ειναι ότι το Χ του άντρα ζει ποιο πολυ μέσα στην γυναίκα απο το Υ, γίαυτο συνήθως όταν ειναι καθυστερημένη σύλληψη ειναι κορίτσι! Ελπίζω να βοήθησα!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D

ελεγα μηπως σε εκεινη τη φουρνια σπερματος ηταν πιο δυνατα τα Υ

παντως εγω λογω του γεγονοτος οτι το σπερμα πρεπει αν θυμαμαι καλα να το εχει φυλλαγμενο απο το 2005, περιμενα μιας και λενε οτι τα κοριτσακια ειναι πιο ανθεκτικα να καναμε κοριτσακι

βεβαια δεν παραπονιεμαι καθολου γιατι τωρα μεσα στην κοιλια μου πλατσουριζει ο νεος ερωτας της ζωης μου , απλα λεω τι πιστευα στην αρχη


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

didi, αρχικα ναι αυτο εννοουσα και... μαλλον το ξανθο δεν εχει φυγει εντελως! πλακα κανω!!! εννοειται πως μπορειτε να κανετε και κοριτσι, αφου το σπερμα εχει εκατομυρια σπερματοζωαρια, καθενα απτα οποια κουβαλαει το Χ η το Υ που σου λεει και η sapi! οποτε δεν εχει να κανει... αλλωστε υπαρχουν και παραδειγματα γυναικων (π.χ. πολυ καλη οικογενειακη φιλη) που με κατεψυγμενα σπερματοζωαρια εχουν κανει και αγορια και κοριτσια!

ααα... εσεις ειστε γρηγορα πιστολια! παει και η βαπτιση! το καλαθακι του νηπιαγωγειου? η να πω καλυτερα τα βιβλια του δημοτικου, τα πηρατε? βρε... και μετα μας λενε χαζομαμαδες και χαμογελαμε!

αααχχχ... και μενα ο ερωτας μου κλωτσαει τωρα και μαλλον του αρεσει το φαι μας, σημερα! λαζανια φουρνου με κιμα και μπεσαμελ! εσεις? τι τρωτε σημερα?


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


didi, αρχικα ναι αυτο εννοουσα και... μαλλον το ξανθο δεν εχει φυγει εντελως! πλακα κανω!!! εννοειται πως μπορειτε να κανετε και κοριτσι, αφου το σπερμα εχει εκατομυρια σπερματοζωαρια, καθενα απτα οποια κουβαλαει το Χ η το Υ που σου λεει και η sapi! οποτε δεν εχει να κανει... αλλωστε υπαρχουν και παραδειγματα γυναικων (π.χ. πολυ καλη οικογενειακη φιλη) που με κατεψυγμενα σπερματοζωαρια εχουν κανει και αγορια και κοριτσια!

ααα... εσεις ειστε γρηγορα πιστολια! παει και η βαπτιση! το καλαθακι του νηπιαγωγειου? η να πω καλυτερα τα βιβλια του δημοτικου, τα πηρατε? βρε... και μετα μας λενε χαζομαμαδες και χαμογελαμε!

αααχχχ... και μενα ο ερωτας μου κλωτσαει τωρα και μαλλον του αρεσει το φαι μας, σημερα! λαζανια φουρνου με κιμα και μπεσαμελ! εσεις? τι τρωτε σημερα?

κατια μου δεχομαι πολυ ευκολα την πλακα! μην σε αγχωνει:D

αλλωστε κι εγω εκανα πλακα για εσενα , ειπα στο μπισκοτακι , οτι τωρα η κορη της θα αποκεφαλιζει με τον αδερφο της τις κουκλες:tongue:

ακομη δεν πηγα μεχρι το δημοτικο αλλα στο τζαμπο ειδα το κουτι φαγητου για το σχολειο:tongue:

καλε το ξερεις οτι θα πανε καποια στιγμη φανταροι τα παιδια μας!!!!

μιαμ μιαμ ωραιο φαγητο εκανες! και εγω προχθες κανελονια εκανα, αλλα δεν βαζω μπεσαμελ στα κανελονια

σημερα θα φαμε στη πεθερα μου, κοτοπούλο στο φουρνο με πατατες!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

κατια μου δεχομαι πολυ ευκολα την πλακα! μην σε αγχωνει:D

αλλωστε κι εγω εκανα πλακα για εσενα , ειπα στο μπισκοτακι , οτι τωρα η κορη της θα αποκεφαλιζει με τον αδερφο της τις κουκλες:tongue:

ακομη δεν πηγα μεχρι το δημοτικο αλλα στο τζαμπο ειδα το κουτι φαγητου για το σχολειο:tongue:

καλε το ξερεις οτι θα πανε καποια στιγμη φανταροι τα παιδια μας!!!!

μιαμ μιαμ ωραιο φαγητο εκανες! και εγω προχθες κανελονια εκανα, αλλα δεν βαζω μπεσαμελ στα κανελονια

σημερα θα φαμε στη πεθερα μου, κοτοπούλο στο φουρνο με πατατες!

Με ολα αυτα γυρω μας και την κατασταση μας, αν δεν κανουμε και πλακα... μαυρη καταθλιψη θα παθουμε!

κι εγω χαζευω τα παντα στο ιντερνετ! βρεφικα δωματια, ρουχα, καροτσια, μπανακια, ειδη βαπτισης, εκκλησιες και κτηματα-κεντρα, μπομπονιερες, μαγιο μπεμπε για του χρονου, μερη για βολτες και παιχνιδι, ιδιωτικα σχολεια, κολυμβητηρια, σπορ... και μετα λεω "ΕΙΣΑΙ ΤΡΕΛΗ!!!" ...τωρα που το ειπες, δεν κοιταξα τι θα χρειαστει να του αγορασω για το στρατο! :oops: η μηπως να αρχισω να ψαχνω τους γνωστους για καμια καλη μεταθεση!!! :shock::shock::shock::rolleyes::rolleyes::rolleyes:

Ας επιστρεψω στη Γη... μια χαρα και το κοτοπουλακι! εμενα οτι μου φερει η μαμα μου, γιατι δεν κανει να σηκωνομαι πολυ ωρα... δοξα το Θεο με προσεχουν ομως! τι νομιζεις? κι η γιαγια κανει ονειρα για τον εγγονο απο τωρα! "Θα συνηθισει τα φαγητα μου και δεν θα τρωει τιποτα απ'εξω! Μονο της γιαγια!!!" λεει και κορδωνεται... εσυ εχεις καθολου βοηθεια?


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...