Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 5 hours ago, Blue Velvet said:

      Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποιες βιταμίνες για βελτίωση ποιότητας ωαρίων και σπέρματος? Είδα κάποιες στο ίντερνετ,αλλά ειναι απίστευτα ακριβές..οι πιο οικονομικές νομίζω πως είναι οι fertilovit,αλλά δεν ξέρω αν κάνουν δουλειά.

      Γειά σου κορίτσι μου, εμείς είχαμε πάρε τις lifertil λ είχαμε πολύ καλά αποτελέσματα στις γονιμοποιησεις, βέβαια δεν ξέρω αν αυτό οφείλεται στις βιταμίνες όμως θεωρώ ότι βοήθησαν κ αυτές 

      • Ευχαριστώ 1

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

τι κανετε κοριτσια?απο ονειρα κι εγω αλλο τιποτα αλλα καπου το διαβασα οποτε το θεωρω φυσιολογικο.οτι κατα την εγκυμοσυνη βλεπεις περιεργα,ολοζωντανα ονειρα!οι αναγουλες εμενα μου κρατησαν δυο εβδομαδες απο την εβδομη εως την ενατη.υπεφερα και με τις μυρωδιες!ποσο σας καταλαβαινω!δεν υπαρχει χειροτερο.βεβαια οι πονοι περιοδου δε με εχουν αφησει ακομα και με ταλαιπωρουν καθε μερα!εσεις εχετε κοριτσια?


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κορίτσια μου καλησπέρα! Ελπίζω να είστε καλα γιατι εγω αρρώστησα... Το παλεύω με τσαγια και σούπες και ντουζ! Παίρνω και κανένα depon που και που..

Κανένα πρακτικό για πόνο στο αυτί ή για βουλωμα της μυτης;;;

Μέχρι 37,7 έφτασα. Η δική σας θερμοκρασία πως ειναι; Στην καλύτερη περίπτωση έχω 37,2. Μια φορα κατέβηκε 36,7.

περαστικα κοπελα μου.βαλε στο αυτι σου βαμβακι με οινοπνευμα ζεσταμενο.καλοκαιριατικα!


6KuQp2.png
Link to comment
Share on other sites

τι κανετε κοριτσια?απο ονειρα κι εγω αλλο τιποτα αλλα καπου το διαβασα οποτε το θεωρω φυσιολογικο.οτι κατα την εγκυμοσυνη βλεπεις περιεργα,ολοζωντανα ονειρα!οι αναγουλες εμενα μου κρατησαν δυο εβδομαδες απο την εβδομη εως την ενατη.υπεφερα και με τις μυρωδιες!ποσο σας καταλαβαινω!δεν υπαρχει χειροτερο.βεβαια οι πονοι περιοδου δε με εχουν αφησει ακομα και με ταλαιπωρουν καθε μερα!εσεις εχετε κοριτσια?

real thing μου πονους περιοδου , δεν θα το ελεγα ακριβως, πιο πολυ τσιμπιματακια και κατι ποναλακια ελαφρυα , αλλα οχι τοσο οσο της περιοδου τα ειχα στις αρχες

εισαι στην 11η εβδομαδα, να δεις που την επομενη , θα νιωσεις αλλος ανθρωπος!! γεματη ενεγεια και ορεξη για δουλειες!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

αντε να δουμε γιατι σε λιγο θα φωναξω εσας για τις δουλειες!:D:D:D:Dαπο δουλειες αληθεια πως πατε?τι κανετε?

μονο σκουπισμα, σφουγγαρισμα και σιδερο δεν κανω

ολα τα υπολοιπα κανονικα! και σημερα που δεν ηταν εδω ο αντρας μου να με βοηθησει , αδειασα το πληντυριο στη λεκανη σε 2 δοσεις:oops: και τα απλωσα..

αλλα κοριτσακι τις τελευταιες 2-3 εβδομαδες ξεκινησα να τα κανω καθημερινα

πριν δεν μπορουσα ενιωθα μια συνεχη κουραση!

Υ.Γ. επισης να πω οτι το μπανιο το καθαριζει ο αντρας μου και τα μπαλκονια επισης


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσάκια μου τί κάνετε? Μου λείψατε αλλά πραγματικά δεν μπορούσα να σας γράψω.

Την Πέμπτη ξύπνησα μέσα στην χαρά να πάω για την αυχενική, είχα και την αδερφή μου από Πάτρα μαζί και δυστυχώς η χαρά κατέληξε σε λύπη....

Το μωράκι μου με εγκατέλειψε....η καρδούλα του είχε σταματήσει να χτυπά....δεν χρειάζεται να πω τίποτα παραπάνω...πιστεύω ότι όλες μπορείτε να καταλαβετε πώς ένιωσα και πως νιώθω...δεν θέλω να χαλάσω την παρέα σας. Την Παρασκευή τελείωσε το όνειρο για εμένα με μια πολύ επίπονη διαδικασία που εύχομαι να μην την βιώσει ποτέ ξανά καμία γυναίκα στον κόσμο.

Εχω βγει σε άδεια και με πόνο καρδιάς θα πρέπει να σας αποχαιρετίσω...θα μου λείψετε όλες πάρα πολύ.

Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε όλες μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

μονο σκουπισμα, σφουγγαρισμα και σιδερο δεν κανω

ολα τα υπολοιπα κανονικα! και σημερα που δεν ηταν εδω ο αντρας μου να με βοηθησει , αδειασα το πληντυριο στη λεκανη σε 2 δοσεις:oops: και τα απλωσα..

αλλα κοριτσακι τις τελευταιες 2-3 εβδομαδες ξεκινησα να τα κανω καθημερινα

πριν δεν μπορουσα ενιωθα μια συνεχη κουραση!

Υ.Γ. επισης να πω οτι το μπανιο το καθαριζει ο αντρας μου και τα μπαλκονια επισης

AAAxx didi μου κ εγω μια απο τα ιδια δεν εχω κουραγιο διαθεση για τιποτα κουραζομαι ευκολα χαλια:(:(:( στα αλλα μου δεν ημουν ετσι εκανα δουλειες τα παντα..


yEZHp2.png

Q4UYp3.png

XJkwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια και καλωσηλθατε οι καινουριες!!! Τι λετε βρε...ακόμα δε τον/την ειδατε ...ιδιωτικα σχολεια κοιτατε!!?? Εδω δε ξερουμε πού πάμε σαν χωρα...

Εγω πάντως ειπα οτι δε θα ξανακοιταξω ακριβα πραγματα γιατι πλεον ζουμε σε δυσκολες εποχες και δεν ειναι καιροι για εξοδα...και στο πρωτο οσο ναναι ξεφευγουμε πο τον προυπολογισμο! Τουλαχιστον τα βασικά τα έχουμε αν και διαφοροποιούνται πολύ ως προς το χρωμα (χιχι) θα περιοριστω στα απολυτως απαραιτητα...γιατι σκεφτομαι οτι αλλα παιδακια δεν εχουν να φανε...

Ετσι τετοιες σκεψεις κανω τωρα τελευταια...κι εγω κακα ονειρα τα βραδια...μακαρι να μου φυγουν!!\ 15η βδομαδα θα κανω εναν υπερηχο ελεγχου να δουμε πώς παει! Σιδηρο πηρατε εσεις ή ακομα? Εμενα δε μου εδωσε γιατι εχω ακομα ναυτια!!

Ααα αυριο φευγω διακοπες...ξεκουραση επιτελους!!! Αν το ξενοδοχειο εχει wifi...tha ta leme!!!!

κ εγω συμφωνω μαζι σου!!! τα βασικα κ αυτα με δυσκολια εδω κανουμε πλεον κ οικονομια στο φαγητο... αχχχ τι θα ζησουν τα παιδακια μας!!!!!:(:(:(


yEZHp2.png

Q4UYp3.png

XJkwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκια μου τί κάνετε? Μου λείψατε αλλά πραγματικά δεν μπορούσα να σας γράψω.

Την Πέμπτη ξύπνησα μέσα στην χαρά να πάω για την αυχενική, είχα και την αδερφή μου από Πάτρα μαζί και δυστυχώς η χαρά κατέληξε σε λύπη....

Το μωράκι μου με εγκατέλειψε....η καρδούλα του είχε σταματήσει να χτυπά....δεν χρειάζεται να πω τίποτα παραπάνω...πιστεύω ότι όλες μπορείτε να καταλαβετε πώς ένιωσα και πως νιώθω...δεν θέλω να χαλάσω την παρέα σας. Την Παρασκευή τελείωσε το όνειρο για εμένα με μια πολύ επίπονη διαδικασία που εύχομαι να μην την βιώσει ποτέ ξανά καμία γυναίκα στον κόσμο.

Εχω βγει σε άδεια και με πόνο καρδιάς θα πρέπει να σας αποχαιρετίσω...θα μου λείψετε όλες πάρα πολύ.

Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε όλες μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

Yris μου δε μπορείς να φανταστείς πόσο στεναχωρεθηκα... Ότι και να σου πούμε τώρα ξέρω ότι ο πόνος ειναι πολυ μεγάλος... Αυτο που έχω να σου πω ειναι πως η παλλινδρομη κύησης πλέον συμβαίνει στο 80% των γυναικών ειδικά στην πρώτη εγκυμοσύνη. Εγω ειχα πάθει το ίδιο περσυ τον Ιούνιο έκανα την αποξεση και να που φέτος περιμένω πάλι μωρακι κι αυτο γιατι δεν το είχαμε στο προγραμμα! Μην το αφήσεις να σε πάρει απο κατω! Κανε τις απαραίτητες εξετασεις και Γρηγόρα θα δεις ότι θα μείνεις πάλι έγκυος! Μια φίλη μου είχε παλλινδρομη και σε ένα μήνα ξαναεμεινε! Εμένα μου είχε πει ο γιατρός μετα απο τρεις μήνες άμα θέλω. Εγω ειχα μυκοπλασμα και ορεοπλασμα, έκανα θεραπεία με αντιβιωση. Απο προσωπική μου εμπειρία πιστεύω ότι πραγματικά το ξεπερνάμε με την επόμενη εγκυμοσύνη. Η σκέψη μου ειναι μαζί σου! Ελπίζω να μάθω σύντομα καλα νέα σου!!! Η διαδικτυακή σου φίλη, Σοφια!


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

περαστικα κοπελα μου.βαλε στο αυτι σου βαμβακι με οινοπνευμα ζεσταμενο.καλοκαιριατικα!

Ευχαριστώ! Θα το δοκιμάσω! Ασε-ασε! Καύσωνα θα έχει κι εγω είμαι με τσαγια και σούπες! Όλη την ώρα φύσεως τη μύτη μου, πονάει ο λαιμος μου ευτυχώς όχι πολυ, και όλα τα ακούω απο το υπερπεραν...


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσάκια μου τί κάνετε? Μου λείψατε αλλά πραγματικά δεν μπορούσα να σας γράψω.

Την Πέμπτη ξύπνησα μέσα στην χαρά να πάω για την αυχενική, είχα και την αδερφή μου από Πάτρα μαζί και δυστυχώς η χαρά κατέληξε σε λύπη....

Το μωράκι μου με εγκατέλειψε....η καρδούλα του είχε σταματήσει να χτυπά....δεν χρειάζεται να πω τίποτα παραπάνω...πιστεύω ότι όλες μπορείτε να καταλαβετε πώς ένιωσα και πως νιώθω...δεν θέλω να χαλάσω την παρέα σας. Την Παρασκευή τελείωσε το όνειρο για εμένα με μια πολύ επίπονη διαδικασία που εύχομαι να μην την βιώσει ποτέ ξανά καμία γυναίκα στον κόσμο.

Εχω βγει σε άδεια και με πόνο καρδιάς θα πρέπει να σας αποχαιρετίσω...θα μου λείψετε όλες πάρα πολύ.

Σας εύχομαι μέσα από την καρδιά μου να έχετε όλες μια υπέροχη και τελειόμηνη εγκυμοσύνη.

υρις μου τα ειχαμε πει κι αλλου

σε σκεφτομαι κοριτσακι συχνα

ξερω οτι πονας και δεν εχω δυστυχως να σου πω λογια που θα σε βοηθησουν

μονο ο χρονος θα σε βοηθησει...

το ξερω ειναι πολυ κλισε , αλλα τελικα μονο αυτο ειναι η αληθεια...

σε φιλω σταυρωτα και σε σφιχταγκαλιαζω κοιτσακι μου, και κλαψε οσο θες...


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

AAAxx didi μου κ εγω μια απο τα ιδια δεν εχω κουραγιο διαθεση για τιποτα κουραζομαι ευκολα χαλια:(:(:( στα αλλα μου δεν ημουν ετσι εκανα δουλειες τα παντα..

καλημερα ριτσα μου, να σε ρωτησω κατι που εσυ εχεις περισσοτερη εμπειρια..

χθες ο αντρας μου σφουγγαρισε ολο το σπιτ με χλωρινη

πειραζει που το μυριζα?οχι για εμενα για το μωρο

ξερω οτι και τα μαλλια μας δεν τα βαφουμε το πρωτο τριμηνο για να μην εισπνεουμε τα χημικα της βαφης, τωρα που εχω φυγει απο το πρωτο τριμηνο εβαψα τα μαλλια μου (αφου μου το επετρεψε ο γιατρος) αλλα θελω να ρωτησω για τη χλωρινη

πειραζει?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε; Φουσκώνετε;!

Εγώ μόλις επέστρεψα από μία εβδομάδα διακοπών, όλη μέρα στη θάλασσα και μετά φαί και ύπνος! :P Το μωράκι μου ήταν πολύ φρόνιμο και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα ευτυχώς!

Τώρα είμαι πάλι στο γραφείο και κάθομαι με ξεκούμπωτο παντελόνι! Τι θα κάνω που δεν μου μπαίνει πια κανένα παντελόνι??? Ενώ από την 6η εβδομάδα που με ζύγισε ο γιατρός έχω πάρει 2,5 κιλά (πολλά είναι???), η κοιλιά μου έχει φουσκώσει πολύ! Εσείς πως είστε; :oops:


as1cOB80g410000MDAwOGQ0fDAwNzk1N2R8aSBtcGVtcGEgbWFzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε; Φουσκώνετε;!

Εγώ μόλις επέστρεψα από μία εβδομάδα διακοπών, όλη μέρα στη θάλασσα και μετά φαί και ύπνος! :P Το μωράκι μου ήταν πολύ φρόνιμο και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα ευτυχώς!

Τώρα είμαι πάλι στο γραφείο και κάθομαι με ξεκούμπωτο παντελόνι! Τι θα κάνω που δεν μου μπαίνει πια κανένα παντελόνι??? Ενώ από την 6η εβδομάδα που με ζύγισε ο γιατρός έχω πάρει 2,5 κιλά (πολλά είναι???), η κοιλιά μου έχει φουσκώσει πολύ! Εσείς πως είστε; :oops:

καλημερα!!!!

κι εγω δεν μπορω να φορεσω τα παντελονια μου, φουσκωνουμε κι εμεις:P

αλλα φταιει κι οτι εχω να επισκευτω την τουαλετα καμια εβδομαδα

να σου πω βρε κοριτσακι , εσενα ο γιατρος σε αφησε να εισαι ολη μερα στη θαλασσα??????

εμενα μου ειπε θα μπεις , θα κανεις μια βουτια και θα φυγεις

και προς το παρον δεν εχω παει θαλασσα γιατι μου φαινεται πολυ βαρετο αυτο οπως μου το περιεγραψε ο γιατρος, σαν τους παππουδες:?


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κοριτσάκια! Τι κάνετε; Φουσκώνετε;!

Εγώ μόλις επέστρεψα από μία εβδομάδα διακοπών, όλη μέρα στη θάλασσα και μετά φαί και ύπνος! :P Το μωράκι μου ήταν πολύ φρόνιμο και δεν είχαμε κανένα πρόβλημα ευτυχώς!

Τώρα είμαι πάλι στο γραφείο και κάθομαι με ξεκούμπωτο παντελόνι! Τι θα κάνω που δεν μου μπαίνει πια κανένα παντελόνι??? Ενώ από την 6η εβδομάδα που με ζύγισε ο γιατρός έχω πάρει 2,5 κιλά (πολλά είναι???), η κοιλιά μου έχει φουσκώσει πολύ! Εσείς πως είστε; :oops:

Καλημέρα! Φουσκωνω κι εγω!!! Παρόλο που ειμαι στην 13η εβδομάδα και δεν έβαλα κανένα κιλό και πάω τουαλέτα κανονικοτατα η κοιλια μου άρχισε να φουσκώνει και να αλλάζει μορφή, κι έβγαλα και μια καφετια γραμμή κάτω απο τον αφαλο! Ο αντρας μου τη χαζευει και μου λέει συνέχεια "είσαι έγκυος!!!" και μετα τη χαϊδεύει και τη φιλαει και μιλάει στο μωρο!!! Και που είσαι ακόμα!!!

Τον 15Αυγουστο θα το ανακοινώσουμε και στους συγγενής!!!


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...