Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 52 λεπτά , Eflenew είπε:

      Άρα θα αφήσεις ένα μήνα κενό? Είχα απορία σε αυτό αν είναι καλό που προτείνουν κάποιοι γιατροί αμέσως επόμενη μεταφορά ή πρέπει να ξεκουράζεται ο οργανισμός. Αν κόψεις τα φάρμακα θα πέσει προγεστερονη και θα σου ερθει περίοδος. Είναι πολύ ενθαρρυντικό που έχεις ένα εμβρυακι έτοιμο να σε περιμένει. ❤️

      Σου εύχομαι μια υψηλή χοριακη την Παρασκευή!!!! 🙏

      Πωωωω έπεσες τελείως μέσα σε όσα είπες!!!!😁 Εσυ πως εισαι?

      Ναι,είναι αυτής της φιλοσοφίας ο γιατρός μου.Και μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια,είχαμε αφήσει κενό ένα μήνα και μετά προσπάθησα ξανά. Μακάρι να πετύχει αυτή τη φορά ❤️

      Συγχαρητήρια και για τη χοριακη! Είναι σούπερ ❤️ 🥰 Με το καλό μια τελειομηνη,γλυκιά εγκυμοσύνη 🥰 

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

καλημερα!!!! ναι ναι αγορακι!!!!

αυριο με το καλο εχεις κι εσυ υπερηχο αυχενικης!

καλη επιτυχια , περιμενουμε και τα δικα σου νεα!!!!!

Καλημέρα Didi μου

Είσαι καλύτερα σήμερα????

Για εμένα δεν πιστεύω ότι θα μάθουμε απο τώρα το φύλο...εκτός αν είναι το "παιδί θαύμα" διαβάζω ότι λογικά δεν θα φανεί....αλλά θα δούμε!!!!Κοντός ψαλμός που λένε....


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Καλημέρα Didi μου

Είσαι καλύτερα σήμερα????

Για εμένα δεν πιστεύω ότι θα μάθουμε απο τώρα το φύλο...εκτός αν είναι το "παιδί θαύμα" διαβάζω ότι λογικά δεν θα φανεί....αλλά θα δούμε!!!!Κοντός ψαλμός που λένε....

ναι ειμαι καλυτερα ευτυχως

μαλλον κανει δουλεια η αντιβιωση

δεν νιωθω και οτι κατουριεμαι καθε μια ωρα

οποτε μαλλον καμια ουρολοιμωξη θα ηταν!

σημερα θα κοψω και θα βαψω και τα μαλλια μου :D:D:D:D

τωρα που το λες εισαι και 11 εβδομαδων... λιγο δυσκολο να δειτε το φυλο...

στο ραντεβου του αυγουστου που θα εχεις λογικα , θα το δειτε σιγουρα , οποτε προλαβαινεις να βαψεις το δωματιο!

εμενα ειναι γκρι απαλο

σκεφτομαι να μην το αλλαξω χρωμα...αλλα πρεπει να το βαψω γιατι φοβαμαι μην μου κανει υγρασια το χειμωνα...αν και θα παρω εναν μικρο αφυγραντηρα δωματιου της chicco

αυτο με το γαλαζιο hallo kitty vraio moy akoygetai giati thn exv dei ayth th hallo kitty ειναι σαν νεραιδα με φτερα

αλλα δεν νομιζω για αγορακι:rolleyes: μη μου βγει κανενας Λέλος:shock:

στην αρχη σκεφτομουν τον μικρο πριγκιπα, αλλα μετα σκεφτηκα οτι ο μικρος πριγκιπας ηταν μοναχουλης του σε εναν πλανητη κι ετσι το απεκλισα.

μετα σκεφτηκα τον πιτερ παν , αλλα κι αυτος ηταν στην χωρα του ποτε, με παιδακια που δεν μεγαλωναν ποτε, αλληγορικα ουτε αυτο μου αρεσε

οποτε νομιζω εχω καταληξει σε θαλασσινο θεμα


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ναι ειμαι καλυτερα ευτυχως

μαλλον κανει δουλεια η αντιβιωση

δεν νιωθω και οτι κατουριεμαι καθε μια ωρα

οποτε μαλλον καμια ουρολοιμοξη θα ηταν!

σημερα θα κοψω και θα βαψω και τα μαλλια μου :D:D:D:D

τωρα που το λες εισαι και 11 εβδομαδων... λιγο δυσκολο να δειτε το φυλο...

στο ραντεβου του αυγουστου που θα εχεις λογικα , θα το δειτε σιγουρα , οποτε προλαβαινεις να βαψεις το δωματιο!

εμενα ειναι γκρι απαλο

σκεφτομαι να μην το αλλαξω χρωμα...αλλα πρεπει να το βαψω γιατι φοβαμαι μην μου κανει υγρασια το χειμωνα...αν και θα παρω εναν μικρο αφυγραντιρα δωματιου της chicco

αυτο με το γαλαζιο hallo kitty vraio moy akoygetai giati thn exv dei ayth th hallo kitty ειναι σαν νεραιδα με φτερα

αλλα δεν νομιζω για αγορακι:rolleyes: μη μου βγει κανενας Λέλος:shock:

στην αρχη σκεφτομουν τον μικρο πριγκιπα, αλλα μετα σκεφτηκα οτι ο μικρος πριγκιπας ηταν μοναχουλης του σε εναν πλανητη κι ετσι το απεκλισα.

μετα σκεφτηκα τον πιτερ παν , αλλα κι αυτος ηταν στην χωρα του ποτε, με παιδακια που δεν μεγαλωναν ποτε, αλληγορικα ουτε αυτο μου αρεσε

οποτε νομιζω εχω καταληξει σε θαλασσινο θεμα

Δεν με πειράζει να δω το φύλο....πραγματικά έχω τόσα πάρε δώσε με γιατρούς που το μόνο που με νοιάζει είναι να βγει καλή η αυχενική μου!!!Αμήν Παναγιά μου!

Λοιπόν ας πιάσουμε τα ευχάριστα:

Επειδή έχω δύο αγαπημένα ανίψια αγοράκια (τρελαίνομαι για δαύτα) σου λέω ότι τρελαίνονται για Ben Ten και Μακουίν

Θαλασσινό θέμα που θες μπορεί να είναι και ο Νέμο

Άλλες ιδέες: Λατρεμένος mickie, γκουφυ κτλ, Αυτό με τον τρένο...τον Τόμας νομίζω τον λένε, κλασικά πειρατής κτλ, Winnie αλλά όχι θαλασσινός, Βυθός (θάλασσες, αστερίες, ψαράκια)!

Για την υγρασία τώρα...μένεις σε πολυκατοίκια? Αν όχι μήπως αυτή μπαίνει από πάνω από την ταράτσα? Αν ναι ο αφυγραντήρας δεν θα σου λύσει το πρόβλημα....το ίδιο αντιμετωπίζουμε και εμείς στο πατρικό μας που είναι κοντά στην θάλασσα και βρήκαμε λύση...αν θες σου λέω!

Δεν χρειάζεται να βάψεις το δωμάτιο αν σου αρέσει και σε εξυπηρετεί το χρώμα....αυτοκόλλητα, μπορντούρες κτλ κάνουν μια χαρά την δουλειά τους!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν με πειράζει να δω το φύλο....πραγματικά έχω τόσα πάρε δώσε με γιατρούς που το μόνο που με νοιάζει είναι να βγει καλή η αυχενική μου!!!Αμήν Παναγιά μου!

Λοιπόν ας πιάσουμε τα ευχάριστα:

Επειδή έχω δύο αγαπημένα ανίψια αγοράκια (τρελαίνομαι για δαύτα) σου λέω ότι τρελαίνονται για Ben Ten και Μακουίν

Θαλασσινό θέμα που θες μπορεί να είναι και ο Νέμο

Άλλες ιδέες: Λατρεμένος mickie, γκουφυ κτλ, Αυτό με τον τρένο...τον Τόμας νομίζω τον λένε, κλασικά πειρατής κτλ, Winnie αλλά όχι θαλασσινός, Βυθός (θάλασσες, αστερίες, ψαράκια)!

Για την υγρασία τώρα...μένεις σε πολυκατοίκια? Αν όχι μήπως αυτή μπαίνει από πάνω από την ταράτσα? Αν ναι ο αφυγραντήρας δεν θα σου λύσει το πρόβλημα....το ίδιο αντιμετωπίζουμε και εμείς στο πατρικό μας που είναι κοντά στην θάλασσα και βρήκαμε λύση...αν θες σου λέω!

Δεν χρειάζεται να βάψεις το δωμάτιο αν σου αρέσει και σε εξυπηρετεί το χρώμα....αυτοκόλλητα, μπορντούρες κτλ κάνουν μια χαρά την δουλειά τους!

ολα μια χαρα θα πανε στην αυχενικη! μην αγχωνεσαι!

καλη επιτυχια σου ευχομαι

παντως οταν εμεις πηγαμε και μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα δεν ειχα και πολυ αγχος αφου ειδα την αυχενικη διαφανεια εντος οριων ημουν πλεον σιγουρη οτι ολα καλα θα πανε

ο αντρας μου το ειχε λιγο αγχος ...ειχε τους δικους του λογους αλλα εγω δεν ανησυχουσα!

παμε τωρα και στα πιο ευχαριστα θεματα τον ben ten δεν το ξερω και το μακουιν θεωρω οτι ειναι για πιο μεγαλα αγορακια που καταλαβαινουν

ο νεμο καλος ειναι αλλα δεν ξετρελενομαι κιολλας

μικυ , γκουφυ δεν με ξετρελενουν τοσο...πειρατη το αποκλειω δεν μου αρεσει για νεογεννητο

οσο για το γουινι το εχω σκυλοβαρεθει!

νομιζω θα παω στο τζαμπο και θα ψαξω εκει για αστεριες και ψαρακια

εχω και απο το πατρικο μου μια ...πως να το περιγραψω ειναι ενα καλωδιο 1,5 μετρο που εχει φωτακια ψαρακια ,τα βαζεις στην πριζα και φωτιζει απαλα το δωματιο για τον υπνο

ας πουμε και για την υγρασια....

ναι σε μικρη πολυκατοικια με 6 διαμερισματα μενω

κατω 3 και πανω αλλα 3

εμεις ειμαστε στα πανω

υποτιθεται η ταρατσα εχει μονωση

υγρασια κανουν χαμηλα οι τοιχοι οχι ψηλα

αλλα μενουμε πολυ κοντα σε θαλασσα ουτε 300 μετρα δεν ειναι η θαλασσα απο εδω

και εχουμε και ενα ποταμι στα 200 μετρα!

για πες τι λυση βρηκατε εσεις? την εχω μεγαλη αναγκη!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

ολα μια χαρα θα πανε στην αυχενικη! μην αγχωνεσαι!

καλη επιτυχια σου ευχομαι

παντως οταν εμεις πηγαμε και μεχρι να βγουν τα αποτελεσματα δεν ειχα και πολυ αγχος αφου ειδα την αυχενικη διαφανεια εντος οριων ημουν πλεον σιγουρη οτι ολα καλα θα πανε

ο αντρας μου το ειχε λιγο αγχος ...ειχε τους δικους του λογους αλλα εγω δεν ανησυχουσα!

παμε τωρα και στα πιο ευχαριστα θεματα τον ben ten δεν το ξερω και το μακουιν θεωρω οτι ειναι για πιο μεγαλα αγορακια που καταλαβαινουν

ο νεμο καλος ειναι αλλα δεν ξετρελενομαι κιολλας

μικυ , γκουφυ δεν με ξετρελενουν τοσο...πειρατη το αποκλειω δεν μου αρεσει για νεογεννητο

οσο για το γουινι το εχω σκυλοβαρεθει!

νομιζω θα παω στο τζαμπο και θα ψαξω εκει για αστεριες και ψαρακια

εχω και απο το πατρικο μου μια ...πως να το περιγραψω ειναι ενα καλωδιο 1,5 μετρο που εχει φωτακια ψαρακια ,τα βαζεις στην πριζα και φωτιζει απαλα το δωματιο για τον υπνο

ας πουμε και για την υγρασια....

ναι σε μικρη πολυκατοικια με 6 διαμερισματα μενω

κατω 3 και πανω αλλα 3

εμεις ειμαστε στα πανω

υποτιθεται η ταρατσα εχει μονωση

υγρασια κανουν χαμηλα οι τοιχοι οχι ψηλα

αλλα μενουμε πολυ κοντα σε θαλασσα ουτε 300 μετρα δεν ειναι η θαλασσα απο εδω

και εχουμε και ενα ποταμι στα 200 μετρα!

για πες τι λυση βρηκατε εσεις? την εχω μεγαλη αναγκη!

Εμείς την πιο οικονομική λύση που βρήκαμε (μονοκατοικία) είναι να κάνουμε σκεπή με κεραμίδια (αν δεν έχει ύψος και πολλές γωνίες το σπίτι) είναι πιο οικονομικά και από την πλακώστρωση της ταράτσας (Επίσης τρόπος μόνωσης).

Εσάς που μπαίνει από τα πλαϊνά όμως ίσως θα πρέπει να ψάξετε για ειδικά χρώματα που δεν περνάει η υγρασία...αυτό το έχουν κάνει στην πολυκατοικία μας η οποία γινόταν χάλια στα πλαϊνά....και γέμιζε και μύκητες να το πω? Δεν ξέρω πως να το πω....σαν μούχλα πάντως μέσα έξω.

Γενικά υπάρχουν χρώματα που κρατάνε την υγρασία εκτός....νομίζω όμως εξωτερικού χώρου (δεν είμαι σίγουρη για εσωτερικό χώρο) οπότε ίσως θα πρέπει να ρωτήσετε να πάρετε λίγο τέτοιο χρώμα και να περάσετε τον τοίχο εξωτερικά (αν είστε με ενοίκιο μπορείτε να πείτε στον ιδιοκτήτη να πληρώσει τα υλικά και να κάνει ο άντρας σου τα εργατικά, δεν είναι δύσκολο....απλά θέλει καλό καθάρισμο-ξύσιμο να φύγει τυχόν υγρασία) Αυτή η εποχή (τέλος Αυγουστου μάλλον) είναι η καλύτερη γιατί από τον καύσωνα όσο να πεις στεγνώνει τυχόν υγρασία.

Επίσης καλό θα ήταν να ελέγξετε τα υδραυλικά του απο πάνω ή ακόμα και την κλήση των μπαλκονιών....εμάς το ένα έγερνε προς τα μέσα, έμπαιναν τα νερά στα αλουμίνια και χαμηλά οι τοίχοι ήταν χάααααααααααααλια....(εκεί απλά αλλάξαμε τα πλακάκια....αλλάξαμε την κλίση δηλαδή).

Ελπίζω ο σύζυγος να χαμπαριάζει από αυτά και να αντιμετωπίσεις την υγρασία γιατί δημιουργεί προβλήματα.....ακόμα και αναπευστικό στο μωράκι...αμάρτια είναι να ταλαιπωρηθεί και αυτό και εσύ που θα το νταντεύεις!!!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Didi μου συγχαρητήρια!!!!!!!! Είσαι απο τις τυχερες που έμαθαν νωρίς το φύλο!!! Κι εγω αύριο πάω για αυχενικη!!! Λέτε να φανεί τίποτα;;!!!

Yris μου αύριο τι ώρα θα πας; Εγω 5.30 το απόγευμα! Πόση ώρα διαρκεί περίπου;

Προσπάθησα να βάλω και ticker, για να δούμε...


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

Didi μου συγχαρητήρια!!!!!!!! Είσαι απο τις τυχερες που έμαθαν νωρίς το φύλο!!! Κι εγω αύριο πάω για αυχενικη!!! Λέτε να φανεί τίποτα;;!!!

Yris μου αύριο τι ώρα θα πας; Εγω 5.30 το απόγευμα! Πόση ώρα διαρκεί περίπου;

Προσπάθησα να βάλω και ticker, για να δούμε...

Το υπερηχογράφημα του Α΄ τριμήνου, γίνεται από την 11η εβδομάδα έως την 13η+6 εβδομάδα και όταν υπερηχογραφικά το μήκος του εμβρύου είναι μεταξύ 45 με 84 χιλιοστά.

Όταν οι συνθήκες είναι ιδανικές, το υπερηχογράφημα διαρκεί περίπου 30-45 λεπτά. Εάν το έμβρυο δε βρίσκεται στην κατάλληλη θέση, μπορεί να ζητηθεί από την έγκυο να βήξει μερικές φορές ή ο γιατρός να κουνήσει ελαφρά τα κοιλιακά τοιχώματα της εγκύου, ώστε να αλλάξει θέση το έμβρυο. Εάν χρειαστεί, μπορεί να ζητηθεί από το γιατρό να γίνει κάποιο διάλειμμα, μέχρι να επιτευχθεί η κατάλληλη θέση του εμβρύου. Η εξέταση αυτή απαιτεί αρκετή υπομονή από τους γονείς και θα πρέπει να δίνεται ο απαιτούμενος χρόνος για να μελετηθεί με προσοχή το έμβρυο.

Εγώ αύριο είμαι πρωινή: 10 και μισή παρακαλώ!!! Και το βράδυ επίσκεψη στον doctor!!!

Ωραίο το τικεράκι σου!!!Με γεια!

Σχετικά με το φύλο:

3ος μήνας

Τα μάτια του εμβρύου έχουν σχηματιστεί και σιγά σιγά αναπτύσσονται και τα βλέφαρά του. Στον τρίτο μήνα αναπτύσσονται τα αναπαραγωγικά όργανα του, αν και ακόμα δεν είμαστε σε θέση να γνωρίζουμε αν είναι αγόρι ή κορίτσι. Τα κύρια εσωτερικά του όργανα έχουν σχηματιστεί πλήρως. Το έμβρυο έχει αρχίσει να κινείται, ακόμα και αν εμείς δεν είμαστε σε θέση να το καταλάβουμε. Τέλος τα νεφρά του μωρού λειτουργούν κανονικότατα παράγοντας ούρα. Στο διάστημα αυτού του μήνα οι πρώτες τριχούλες θα κάνουν την εμφάνιση τους και σιγά σιγά θα αρχίσουν να βγαίνουν τα νύχια στα δάκτυλα τόσο του χεριού όσο και του ποδιού.

4ος μήνας

Το έμβρυο αρχίζει να μοιάζει και να παίρνει την μορφή ενός κανονικού ανθρώπου. Το πρόσωπό του κάνει μορφασμούς και το έμβρυο παίρνει διάφορες εκφράσεις. Η αντανακλαστική του δυνατότητα αρχίζει να αναπτύσσεται. Κάνει τα χέρια του μπουνιές, μπορεί να κουνάει ανεξάρτητα τα χέρια και τα πόδια του. Τα δάχτυλα δε των ποδιών και των χεριών ξεχωρίζουν πλέον κανονικά. Τον μήνα αυτό μπορούμε να μάθουμε το φύλο του παιδιού αφού τα γεννητικά του όργανα αποκτούν την χαρακτηριστική μορφή τους. Το μωρό αρχίζει να ακούει ήχους. Τέλος στον 4 μήνα το μωρό αναπνέει πια κανονικά μιας και οι πνεύμονές του έχουν αρχίσει να μεγαλώνουν αισθητά.

Γενικά την 12η εβδομάδα ξεκινάει η δημιουργία των γεννητικών οργάνων και την 13η εχει ολοκληρωθεί!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Εμείς την πιο οικονομική λύση που βρήκαμε (μονοκατοικία) είναι να κάνουμε σκεπή με κεραμίδια (αν δεν έχει ύψος και πολλές γωνίες το σπίτι) είναι πιο οικονομικά και από την πλακώστρωση της ταράτσας (Επίσης τρόπος μόνωσης).

αυτη η λυση παιρνει ακυρο μιας και ειμαστε σε ενοικιο:?

Εσάς που μπαίνει από τα πλαϊνά όμως ίσως θα πρέπει να ψάξετε για ειδικά χρώματα που δεν περνάει η υγρασία...αυτό το έχουν κάνει στην πολυκατοικία μας η οποία γινόταν χάλια στα πλαϊνά....και γέμιζε και μύκητες να το πω? Δεν ξέρω πως να το πω....σαν μούχλα πάντως μέσα έξω.

αυτα τα χρωματα ειναι κατι σαν τα πλαστικα χρωματα που γυαλιζουν κιολλας(αυτα φαινεται να μην αποροφουν) ή ειναι σαν τα υπολοιπα αλλα μπαινουν μονο στους εξωτερικους τοιχους?

τωρα θελουμε να ειναι και οικολογικα για να μην τα εισπνεουμε

Γενικά υπάρχουν χρώματα που κρατάνε την υγρασία εκτός....νομίζω όμως εξωτερικού χώρου (δεν είμαι σίγουρη για εσωτερικό χώρο) οπότε ίσως θα πρέπει να ρωτήσετε να πάρετε λίγο τέτοιο χρώμα και να περάσετε τον τοίχο εξωτερικά (αν είστε με ενοίκιο μπορείτε να πείτε στον ιδιοκτήτη να πληρώσει τα υλικά και να κάνει ο άντρας σου τα εργατικά, δεν είναι δύσκολο....απλά θέλει καλό καθάρισμο-ξύσιμο να φύγει τυχόν υγρασία) Αυτή η εποχή (τέλος Αυγουστου μάλλον) είναι η καλύτερη γιατί από τον καύσωνα όσο να πεις στεγνώνει τυχόν υγρασία.

θα χωσω και τους 3 αντρες στο ξυσιμο!μπαμπα και παππουδες!ελπιζω να κανουν καλη δουλεια γιατι 2 φορες που το εχει βαψει μπογιατζης μεσα εξω , την υγρασια δεν την εχουμε γλιτωσει και μενουμε εδω μονο 3,5 χρονια και το εχουμε βαψει 1 φορα πριν μπουμε και μια περσι, αυτη τη φορα θα κανω μονο τα υπνοδωματια, μονο αυτα χρειαζονται προστασια απο την υγρασια

Επίσης καλό θα ήταν να ελέγξετε τα υδραυλικά του απο πάνω ή ακόμα και την κλήση των μπαλκονιών....εμάς το ένα έγερνε προς τα μέσα, έμπαιναν τα νερά στα αλουμίνια και χαμηλά οι τοίχοι ήταν χάααααααααααααλια....(εκεί απλά αλλάξαμε τα πλακάκια....αλλάξαμε την κλίση δηλαδή).

απο πανω μας δεν μενει κανεις

νομιζω κι εγω το προβλημα ειναι απο τα μπαλκονια(εκανε "καλη δουλεια" ο πλακατζης και πρεπει να εχει τωρα χαραμαδες που μπαινουν νερα με τις βροχες και γι'αυτο ξεκιναει απο χαμηλα η υγρασια..)

η γειτονισσα (απεναντι πορτα απο τη δικη μου) ζητουσε 3 χρονια απο τη σπιτονοικοκυρα να της φτιαξει την υγρασια που ηταν χειροτερη απο οτι σε εμας

και τελικα ηρθε καποιος και κατι εκανε στα μπαλκονια της

Ελπίζω ο σύζυγος να χαμπαριάζει από αυτά και να αντιμετωπίσεις την υγρασία γιατί δημιουργεί προβλήματα.....ακόμα και αναπευστικό στο μωράκι...αμάρτια είναι να ταλαιπωρηθεί και αυτό και εσύ που θα το νταντεύεις!!!

δυστυχως ο συζηγος (και νομιζω κι ο πεθερος)δεν χαμπαριαζει τοσο σε αυτα...αλλα ευτυχως εχω εμπιστοσυνη στο μπαμπα μου ! χαμπαριαζει μια χαρα σε κατι τετοια!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D και πιανουν τα χερια του (ευτυχως κι ο μπαμπακουλης μου)


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως ο συζηγος (και νομιζω κι ο πεθερος)δεν χαμπαριαζει τοσο σε αυτα...αλλα ευτυχως εχω εμπιστοσυνη στο μπαμπα μου ! χαμπαριαζει μια χαρα σε κατι τετοια!!!!:D:D:D:D:D:D:D:D και πιανουν τα χερια του (ευτυχως κι ο μπαμπακουλης μου)

Αυτό με τα πλαστικά χρώματα ή τα ειδικά να σου πω δεν το ξέρω...καλύτερα να ρωτήσετε στο χρωματοπωλείο....εγώ μόνο τα κοινόχρηστα είδα που ήρθε ο λογαριασμός....δεν ανακατεύομαι από άποψη σε αυτά...αν έκανα και αυτά εγώ τους άντρες τί τους θέλαμε????

Να είναι καλά ο μπαμπακάς σου....και εγώ κόρη του μπαμπά είμαι....να ζήσουν να τους χαιρόμαστενα βοηθάνε!

ΥΓ: Πάνω που πήγα να φύγω (λουφα) από το γραφείο μιας και έχουν πέσει τα δίκτυα ήρθε η χαζολογίστρια - γεροντοκόρη....θα με τρελάνει στην πολυλογία και πάει και το 3ωρο που πήγαινα να κλεψω!!!:cry::cry::cry:


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Didi μου συγχαρητήρια!!!!!!!! Είσαι απο τις τυχερες που έμαθαν νωρίς το φύλο!!! Κι εγω αύριο πάω για αυχενικη!!! Λέτε να φανεί τίποτα;;!!!

Yris μου αύριο τι ώρα θα πας; Εγω 5.30 το απόγευμα! Πόση ώρα διαρκεί περίπου;

Προσπάθησα να βάλω και ticker, για να δούμε...

σε ευχαριστω σαπι μου!

ετυχε κοριτσακι και το μαθαμε , κανονικα θα το μαθαιναμε 13 αυγουστου

απλα πηγα εκτακτα λογω πηρετου και μας το ειπε κι αυτο:D

εισαι 12 εβδομαδων και κατι ισως να μην φανει ακομη αυριο...

κι εμεις αυχενικη καναμε 12 εβδ + 6 ημερων και δεν φαινοταν καθαρα

παντως κατι βλεπαμε και τοτε για πουλακι αλλα ο γιατρος δεν ελεγε τπτ

καλα αποτελεσματα να εχετε κοριτσακι και καλη επιτυχια!

περιμενουμε νεα!!!


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια μη τρελαινεστε με τα δωματια γιατι εγω τη πατησα!! Του ειχα κανει θεμα "τσιρκο" με ζωακια, κουρτινες, σκεπασματα και ολα τα συναφη...και ο κυριος δε μπηκε στο δωματιο του μεχρι 1,5 χρονων...απλως παιζαμε μεσα και τα κοιτουσαμε! Τωρα στο δικο μας σπιτι...περσι ειχαμε τρελα με τον μικυ μαους κλαμπ χαουζ που το εβλεπε σαν τρελαμενος και γελουσε κτλ κτλ...λέω άντε...καινουριο δωματιο, εβαλα ελαιοχρωματιστη μου το εκανε πρασινο κατω γαλαζιο πανω, ενας τοιχος γαλαζιος, ανας πρασινος...ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα υπολοιπα μικι μαους (και να εχω φαει το κοσμο να βρω το συγκεκριμενο κλαμπ χαουζ) μεσω ιντερνετ ...και ολα μια χαρα. Περναει ο καιρος...πριν κανα εξαμηνο μας αρεσαν τα cars, πριν κανα διμηνο μας αρεσαν τα αυτοκινητακια αντικες...και παει λεγοντας...

ΠΟλλα λεφτα για να φτιαξουμε ενα δωματιο που δε ξερεις αν τελικα θα του αρεσει!!

Γι αυτο καντε κατι που δε κοστιζει (καιροι που ειναι δεν ειμαστε για εξοδα εκτος κι αν είστε εφοπλιστες), τα αυτοκολλητα ειναι καλη λυση εφοσον δεν αφηνουν σημαδια στο τοιχο και θα πρεπει να ξαναβαφτει!! ΟΙ κουρτινες σε απλο χρωμα! Ολα απλα...κι οταν μεγαλωσει διαλεγει τι θελει να ειναι το δωματιο του!

Αυτα! Σας επριξα λιγο...αλλά σας ειπα...την εχω παθει!!Και τωρα πώς θα βγει αυτο το γαλαζιο-πρασινο απο τον τοιχο?? Μαλλον οταν θα μπει στο δημοτικο!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με τα πλαστικά χρώματα ή τα ειδικά να σου πω δεν το ξέρω...καλύτερα να ρωτήσετε στο χρωματοπωλείο....εγώ μόνο τα κοινόχρηστα είδα που ήρθε ο λογαριασμός....δεν ανακατεύομαι από άποψη σε αυτά...αν έκανα και αυτά εγώ τους άντρες τί τους θέλαμε????

Να είναι καλά ο μπαμπακάς σου....και εγώ κόρη του μπαμπά είμαι....να ζήσουν να τους χαιρόμαστενα βοηθάνε!

ΥΓ: Πάνω που πήγα να φύγω (λουφα) από το γραφείο μιας και έχουν πέσει τα δίκτυα ήρθε η χαζολογίστρια - γεροντοκόρη....θα με τρελάνει στην πολυλογία και πάει και το 3ωρο που πήγαινα να κλεψω!!!:cry::cry::cry:

χαχαχαχαχαχ τι επαθες....

κουραγιο

ξερω , ξενερωσες:?:|:-|


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια μη τρελαινεστε με τα δωματια γιατι εγω τη πατησα!! Του ειχα κανει θεμα "τσιρκο" με ζωακια, κουρτινες, σκεπασματα και ολα τα συναφη...και ο κυριος δε μπηκε στο δωματιο του μεχρι 1,5 χρονων...απλως παιζαμε μεσα και τα κοιτουσαμε! Τωρα στο δικο μας σπιτι...περσι ειχαμε τρελα με τον μικυ μαους κλαμπ χαουζ που το εβλεπε σαν τρελαμενος και γελουσε κτλ κτλ...λέω άντε...καινουριο δωματιο, εβαλα ελαιοχρωματιστη μου το εκανε πρασινο κατω γαλαζιο πανω, ενας τοιχος γαλαζιος, ανας πρασινος...ΟΛΑ ΜΑ ΟΛΑ τα υπολοιπα μικι μαους (και να εχω φαει το κοσμο να βρω το συγκεκριμενο κλαμπ χαουζ) μεσω ιντερνετ ...και ολα μια χαρα. Περναει ο καιρος...πριν κανα εξαμηνο μας αρεσαν τα cars, πριν κανα διμηνο μας αρεσαν τα αυτοκινητακια αντικες...και παει λεγοντας...

ΠΟλλα λεφτα για να φτιαξουμε ενα δωματιο που δε ξερεις αν τελικα θα του αρεσει!!

Γι αυτο καντε κατι που δε κοστιζει (καιροι που ειναι δεν ειμαστε για εξοδα εκτος κι αν είστε εφοπλιστες), τα αυτοκολλητα ειναι καλη λυση εφοσον δεν αφηνουν σημαδια στο τοιχο και θα πρεπει να ξαναβαφτει!! ΟΙ κουρτινες σε απλο χρωμα! Ολα απλα...κι οταν μεγαλωσει διαλεγει τι θελει να ειναι το δωματιο του!

Αυτα! Σας επριξα λιγο...αλλά σας ειπα...την εχω παθει!!Και τωρα πώς θα βγει αυτο το γαλαζιο-πρασινο απο τον τοιχο?? Μαλλον οταν θα μπει στο δημοτικο!

χααχαχαχαχαχαχαχαχχαχ

τωρα τι θελει ο μικρουλης σου?

παντως εμενα μεχρι τα 2-3 νομιζω δεν θα εχει αποψη , οποτε κι εμεις μη φανταστεις τπτ τρελο δεν θα ξοδεψουμε! δεν ειμαστε και εφοπλιστες δυστυχως...(μας τα τρωνε μια χαρα το κρατος:evil: )

οποτε το τζαμπο για θεμα στολισμου αυτοκολητα δηλαδη και τετοια μια χαρα μου φαινεται!!!

βεβαια επιπλα απο το τζαμπο δεν τα εμπιστευομαι

ουτε κουρτινα προκειται να αλλαξω!

βασικα δεν εχουμε ακριβως κουρτινα στο παιδικο... εχουμε ρολο μπαμπου ισως απλα κρεμασω τπτ ψαρακια , αστεριες και τετοια στο τελειωμα του


UzVGp2.png

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω και με το μπισκοτάκι και με την Didi.....δεν χρειάζονται πολλά χρήματα για να γίνει ένα παιδικό δωμάτιο, αγάπη και φαντασία χρειάζεται!

Επιπλέον....να ζήσει το ιντερνετ που μας φέρνει τα πάντα στην πόρτα μας στην μισή τιμή των καταστημάτων!!!!

Ξέρω άνθρωπο που πλήρωσε 1000 ευρώ για ζωγράφο (ελεος) για τους τοίχους του παιδικού!!!!Εγώ θα στρώσω τον άντρα μου να το βάψει και τα υπόλοιπα αυτοκόλλητα κτλ από ebay και σχετικές σελίδες...κουρτίνες κτλ θα τα ράψω μόνη μου (ευτυχώς πιάνουν τα χέρια μου) και έτοιμο το δωματιακι του!!!!


pregnancy-ticker___.png
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε μωρεεεε (1000 ευρω????...συγγνωμη για το μωρε) 1000 ευρωπουλα στις μερες μας τα βαζεις στη τραπεζα γιατι το μωρακι χρειαζεται πολλά πραγματακια σημαντικα κι οχι ζωγραφική που θα χρειαστει 10 χερια για να φυγει απο τον τοιχο! Να σου πώ Yris kι εγω το ειχα σκεφτει και μου ειχαν πει 300 ευρω για το σπιτακι του μικυ...και μετα σκεφτομουνα...αυτα τα μαυρα αυτια του μικυ πώς θα τα καλυψω εγω αμα θελω να βαψω το δωματιο αλλο χρωμα??!! Πιάνει και μενα το χερι μου ...αλλα οχι για ζωγραφικη....πχ του "ζωγραφισα" 4 μικρα καδρακια με το ονομα του χρωματιστα και ξερετε τι ωραια δειχνουν? Να εχει να λεει κιολας (ας ελπισουμε...) οτι τα εκανε η μαμα του.

Keep it simple λοιπον!

Α...και για οσες ενδιαφερονται για site με αυτοκολλητα εδω ειμαι στειλτε μου πμ τα εχω ψαξει ΟΛΑ.


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...