Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • Καλησπέρα σας μπράβο σε όλες τς κοπέλες πάμε δυναμικά 🤰 . Σας διαβάζω απλά τρέχουμε αυτές τς μέρες με την γιορτή του σχολείου και υπάρχει λίγο τρέξιμο. Εμείς σήμερα Σάββατο 9 εβδομάδων και 3 ημερών σταματήσαμε την prolutex και το ένα από τα 6  cyclacur  ανά δύο μέρες θα σταματάμε ένα cyclogest και ένα cyclacur. Την προγεστερόνη θα την έχουμε σταματήσει μέχρι την Τετάρτη που θα είναι 10 εβδομάδων . Με μισή καρδιά το κάνουμε αλήθεια πιστεύουμε ότι δεν κάνουμε καλά και ότι είναι νωρίς. Μα από την 10 τελοσ τα φάρμακα; Έχουμε και τους φίλους μασ όλοι τα σταμάτησαν την 12 . Δεν μπορούμε όμως να πούμε στην γιατρό αααα εμείς θέλουμε να τα πάρουμε. Βασικά το είπαμε αχααχαχαχα απλά μασ λέει όχι τελοσ. Απλά αυτό το τελοσ είναι που μασ φοβίζει αχααχαχαχα αχααχαχαχα αχααχαχαχα Καλή δύναμη σε όλους μας

      Αααα και δεν ξέρω για εσάς εγώ μετά από τόσα χρόνια προσπαθειών είναι η πρώτη εγκυμοσύνη με αποτέλεσμα το έχω πει παντού γελάνε και τα αυτιά μου. Πάω να πάρω παπούτσια καλησπέρα η γυναίκα μου είναι έγκυος αχααχαχαχα αχααχαχαχα αχααχαχαχα 

      Δεν έχουμε χαρεί γιατί και οι γιατροί μασ λένε ότι αν δεν κάνει το nipt δεν ξέρουμε ότι είναι καλά το παιδί επειδή υπάρχει αυτό στον καρυότυπο αλλά ρε παιδιά δεν μπορώ θέλω να το φωνάξω στους φίλους μασ 😅😅😅 κάθε μέρα το λέμε και σε έναν 

      • Μου αρέσει 1

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

τι εγινε ρε κοριτσια ??ερημωσε εδω απο χθες???εεεε???κριστυ απο χθες εχει αλλαξει κατι η οχιιιιι??γιατι δεν σε εχω δει ουτε στο φορουμ ουτε στο φεης...!!!κανενα αλλο γεννητουρι..??ΚΑΛΟ ΜΗΝΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κρίστυ, είπαμε αυτές οι μικρές να μη βιαστούν αλλά το παράκαναν! Ελπίζω να το αποφασίσουν πριν πας για καισαρική.... Όπως κι αν έχει, από ότι κατάλαβα, αύριο θα τις έχεις αγκαλιά τις 2 μικρές σου! Οπότε σου εύχομαι με 2 πόνους και περιμένουμε νέα! :tongue:


as1cOB80g410000MDAwOGQ0fDAwNzk1N2R8aSBtcGVtcGEgbWFzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Και καλό μήνα!!!

Δεν έχει αλλάξει τίποτε άλλο εκτός από τη διάθεσή μου...

Ειλικρινά αισθάνομαι (ενώ δεν θάπρεπε ίσως???) πως έχω "εισβολείς" στο σπίτι μου:

Το σαλόνι έχει μετατραπεί σε κρεβατοκάμαρα των πεθερικών. Η πεθερά έχει αρρωστήσει (κ η μάνα μου επίσης, αλλά αυτή έχει μετατρέψει σε αναρρωτήριο το δικό της σπίτι) κι επειδή κρυώνει ανάβει το καλοριφέρ στο φουλ... το σπίτι αερίζεται ελάχιστα... Ο πεθερός λείπει μέχρι αργά το μεσημέρι για επισκευές σε ένα σπίτι που διαθέτουν σε άλλη περιοχή της Αθήνας (κ ευελπιστώ να πάνε να μείνουν σύντομα) κ γυρνάει πτώμα, θέλει να χαλαρώσει, ξαπλώσει, χαμηλώσει φώτα κλπ καταλαβαίνετε...

Εγώ δεν αντέχω να είμαι έγκυος πέρα από την Κυριακή.

Ο άντρας μου φεύγει για Τουρκία Δευτέρα πρωί πρωί κ θα γυρίσει Τρίτη βράδυ.

(Δηλ. γμσ τα!!!)

Αν κάνω 3 μέρες συνεχόμενες να μπω, αναζητήστε με σε όποια έχω δώσει το κινητό μου, ή πάρτε τηλ στο ΓΑΙΑ κ ζητήστε με (όσες με έχουν φίλη στο φέις ας δουν το όνομα συζύγου - γράφω παντρεμένη με τον....). Απ΄ ότι τσέκαρα δεν παίζει δωρεάν wifi...

Λογικά αύριο απογευματάκι μόλις γυρίσω από το ραντεβού με το γιατρό θα σας έχω νέα - εκτός κι αν κάνω εισαγωγή κατευθείαν.

Φιλάκια.

PS: Η Filliopi γέννησε???


fgFzp3.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Αύριο κορίτσια!!!

Ο κύβος ερρίφθη.

Φοβάμαι να περιμένω άλλο.

Και για τις μικρές κ για μένα.

Είπε ο γιατρός να πάω το πρωί (ότι ώρα θέλω) να μπω στον ορό μπας και έχει αλλάξει κάτι από Τρίτη κ προχωρήσουμε "αλλιώς" αυτή τη φορά κ αν δούμε ότι περνάνε οι ώρες χωρίς πρόοδο (αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα αφήσουμε 14 ώρες στασιμότητας) πάμε για καισαρική.

Μ΄ έχει πιάσει ένα "κάτι"...


fgFzp3.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κατια_82 : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 19-11-12) ΛΗΤΩ να μας ζησει! (17-11-12, 18:00, 3.270)

didi&k: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ28-1-13) euromedica rhodes να μας ζησει! (25-12-12)

ritsa3 :ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 06-01-2013) euromedica rhodes να μας ζησει! (27-12-12)

Vassouli:ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 8-2-13) ΡΕΑ να μας ζησει (12/1/13, 2.650)

barboula: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 31-1-13) ΑΤΤΙΚΟ να μας ζήσει! (14/1/2013, 23:25, 3.140)

eleni_dimitris : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 23/1/2013) να μας ζήσει! (15/1/2013, 22:35)

impatient (lena): ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 17-1-13) ΕΛΕΝΑ να μας ζήσει! (17/1/2013, 2.950)

kat32: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 6-2-2013) ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ να μας ζησει! (20/1/13, 3.230, 52εκ)

Ροδουλα77: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ18-2-2013) ΜΗΤΕΡΑ να μας ζησει! (24/1/13)

Sapi(Σοφία): ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 12-2-13) ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ να μας ζησει! (25/1/2013, 02:15, 3.050, 50εκ)

ΤαμαρΚΟΡΙΤΣΙ( ΠΗΤ 12/2/13)να μας ζησει! (26/1/2013) 3.300, 50εκ

Φουσκιτσα : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ12-2-13) να μας ζησει! (28/1/2013)

mpiskotaki: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 13-2-13) ΕΠΑΡΧΙΑ να μας ζησει! (28/1/2013)

FilioPi : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 2-2-13) ΡΕΑ

τσιπουριτσαΚΟΡΙΤΑΚΙ (ΠΗΤ 9/2/13)

MARITA 1982 : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ:11/2/2013) ΡΕΑ

cristy : ΚΟΡΙΤΣΙΑ (ΠΗΤ 13-02-2013)

Katerinoula-Spiros : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 14/02/2013)

Sophia! : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 16/02/2013) ΜΗΤΕΡΑ

nantia: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 19/2/13) Διαβαλκανικό θεσσαλονίκη

realthing: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 21-2-13) ΙΑΣΩ

ioanna2013:........(ΠΗΤ 23-2-13)Erbach ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ

behappy: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 7-3-13) ΜΗΤΕΡΑ


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατια_82 : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 19-11-12) ΛΗΤΩ να μας ζησει! (17-11-12, 18:00, 3.270)

didi&k: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ28-1-13) euromedica rhodes να μας ζησει! (25-12-12)

ritsa3 :ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 06-01-2013) euromedica rhodes να μας ζησει! (27-12-12)

Vassouli:ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 8-2-13) ΡΕΑ να μας ζησει (12/1/13, 2.650)

barboula: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 31-1-13) ΑΤΤΙΚΟ να μας ζήσει! (14/1/2013, 23:25, 3.140)

eleni_dimitris : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 23/1/2013) να μας ζήσει! (15/1/2013, 22:35)

impatient (lena): ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 17-1-13) ΕΛΕΝΑ να μας ζήσει! (17/1/2013, 2.950)

kat32: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 6-2-2013) ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ να μας ζησει! (20/1/13, 3.230, 52εκ)

Ροδουλα77: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ18-2-2013) ΜΗΤΕΡΑ να μας ζησει! (24/1/13)

Sapi(Σοφία): ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 12-2-13) ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ να μας ζησει! (25/1/2013, 02:15, 3.050, 51εκ)

FilioPi : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 2-2-13) ΡΕΑ

τσιπουριτσαΚΟΡΙΤΑΚΙ (ΠΗΤ 9/2/13)

MARITA 1982 : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ:11/2/2013) ΡΕΑ

Φουσκιτσα : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ12-2-13)

ΤαμαρΚΟΡΙΤΣΙ( ΠΗΤ 12/2/13)

mpiskotaki: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 13-2-13) ΕΠΑΡΧΙΑ

cristy : ΚΟΡΙΤΣΙΑ (ΠΗΤ 13-02-2013)

Katerinoula-Spiros : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 14/02/2013)

Sophia! : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 16/02/2013) ΜΗΤΕΡΑ

nantia: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 19/2/13) Διαβαλκανικό θεσσαλονίκη

realthing: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 21-2-13) ΙΑΣΩ

ioanna2013:........(ΠΗΤ 23-2-13)Erbach ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ

behappy: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 7-3-13) ΜΗΤΕΡΑ

51εκ γεννηθήκαμε... Μη μας κλεβετε το εκατοστο......


ODhsp2.png

as1cOCA0g410000NDczOTBifDU3YmR8U2UgcGVyaW1lbm91bWUgc2UuLi4.gif

Link to comment
Share on other sites

κατια_82 : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 19-11-12) ΛΗΤΩ να μας ζησει! (17-11-12, 18:00, 3.270)

didi&k: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ28-1-13) euromedica rhodes να μας ζησει! (25-12-12)

ritsa3 :ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 06-01-2013) euromedica rhodes να μας ζησει! (27-12-12)

Vassouli:ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 8-2-13) ΡΕΑ να μας ζησει (12/1/13, 2.650)

barboula: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 31-1-13) ΑΤΤΙΚΟ να μας ζήσει! (14/1/2013, 23:25, 3.140)

eleni_dimitris : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 23/1/2013) να μας ζήσει! (15/1/2013, 22:35)

impatient (lena): ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 17-1-13) ΕΛΕΝΑ να μας ζήσει! (17/1/2013, 2.950)

kat32: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 6-2-2013) ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ να μας ζησει! (20/1/13, 3.230, 52εκ)

Ροδουλα77: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ18-2-2013) ΜΗΤΕΡΑ να μας ζησει! (24/1/13)

Sapi(Σοφία): ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 12-2-13) ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΜΟΣ ΒΕΡΟΙΑΣ να μας ζησει! (25/1/2013, 02:15, 3.050, 51εκ)

ΤαμαρΚΟΡΙΤΣΙ( ΠΗΤ 12/2/13)να μας ζησει! (26/1/2013) 3.300, 50εκ

Φουσκιτσα : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ12-2-13) να μας ζησει! (28/1/2013)

mpiskotaki: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 13-2-13) ΕΠΑΡΧΙΑ να μας ζησει! (28/1/2013)

FilioPi : ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 2-2-13) ΡΕΑ

τσιπουριτσαΚΟΡΙΤΑΚΙ (ΠΗΤ 9/2/13)

MARITA 1982 : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ:11/2/2013) ΡΕΑ

cristy : ΚΟΡΙΤΣΙΑ (ΠΗΤ 13-02-2013)

Katerinoula-Spiros : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 14/02/2013)

Sophia! : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 16/02/2013) ΜΗΤΕΡΑ

nantia: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 19/2/13) Διαβαλκανικό θεσσαλονίκη

realthing: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 21-2-13) ΙΑΣΩ

ioanna2013:........(ΠΗΤ 23-2-13)Erbach ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ

behappy: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 7-3-13) ΜΗΤΕΡΑ


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας!!!!

μετα απο πολύ καιρο μπήκα να σας γραψω τα νέα μου κ να μάθω κ τα δικά σας!

δεν εχω διαβασει ακόμα τα νεα σας, αλλά με μια γρηγορη ματια ειδα οτι σχεδον εχουμε γεννησει όλες!

εμεις γεννηθήκαμε 15/1/13 22:35, 3650 κιλά και 52 ποντους υψος. στις 19 βγήκαμε απο το νοσοκομειο, αλλά μετα απο 3 σχεδον μερες αρχισαν οι κολικοί κ τωρα εχουν καλμάρει λίγο. περιττό να σας πω οτι δεν τρωω σχεδον τιποτα. φιδε , κρεατοσουπα, ψαροσουπα κ κοτοσουπα. οχι γαλακτοκομικα, οχι λαχανικα,οχι οσπρια, οχι σοκολάτα :evil::evil::evil: κ γενικά οχι τα παντα!!!!!

τον θηλάζω αποκλειστικά, δεν δίνω ξένο γαλα καθόλου κ δοξα τον Θεο έχω παραγωγη.....χαχαχα!!!!!!

Να σας περιγραψω κ την δική μου εμπειρία του τοκετού....

οπως σας ειχα γράψει, ξημερωματα των Φώτων ειχα πολλούς πονους. την δευτερα στις 7/1 πηγα στον γιατρό κ ειδε οτι εχωκανεει διαστολη. μου ειπε οτι θα μπορουσε κ το βραδυ να γεννησω κ οτι θα γεννησω ευκολα ( αυτό δεν ξέρω πως το καταλαβε, αλλά επεσε μέσα).

ολη την εβδομαδα ειχα πονους, αλλά τα νερα δεν εσπαγαν. φτανουμε την τριτη στις 15/1 το μεσημερι, πεφτω να κοιμηθω λίγο, αλλά απο 2-4:30 πονουσα. μου λεει ο αντρας μου κ η μαμα μου να παρω τον γιατρό τηλ, γιατι με κοροιδευαν οτι δεν θα το καταλαβω κ θα γεννουσα στο σπιτι. τον παιρνω τηλ κ μου λεει, ελα στο νοσοκομειο να σε δω. μπαινω για μπάνιο, κάνω τι κάνω κ φευγω για το νοσοκομειο. ο γιατρος ηταν στο αμφιθεατρο κ εστειλε εναν ειδικευόμενο να με δει. στις 7:09 με ειδε ο ειδικευομενος κ παιρνει τον γιατρο τηλ κ του λεει οτι ειχα 3 εκ διαστολη, εντολη απο τον γιατρό, ετοιμαστε την κ σπαστε τα νερα, ξεκιναμε τον τοκετο.σε λιγο ηρθε κ ο γιατρος.

εγιναν ολες οι διαδικασιες για εξετασεις, ερχεται κ μου κανει επισκληρίδιο, μου κανουν τεχνητούς πονους κ ο γιατρος βγαινει να ενημερωσει τον αντρα μου κ την μαμα μου, οτι ολα πανε καλα αλλά θ'αργησουμε (.... την πατησε!!!!!)

ετοιμαζεται να παει να φαει στην λεσχη, η ωρα ειναι περιπου 9:30 εγω αρχισα να νιωθω μια πιεση, το λεω στον ειδικευόμενο, με κοιταζει κ εχει παει 8 εκ η διαστολή. ειδιποιηει τον γιατρό κ ερχεται άρον αρον ( δεν προλαβε να φάει....χαχαχα). η διαδικασια καθαρα του τοκετου ηταν μιση ωρα. Δοξαζω τον Θεο που με βοηθησε κ γεννησα τοσο καλά κ το σημαντικότερο οτι πηρα αγκαλιά τον πρίγκιπα μου. δεν περιγραφω το συναισθημα εκεινη την στιγμη γιατι το νοιωσατε ή θα το νοιώσετε.

αυτά τα νεα μου. παω να διαβασω τα δικα σας τωρα!!!!


as1cOB38pj-0000MDAwNzM4OGR8MDAwMDQ1ZGJ8byBtcGVtcGlzIG1hcyEhISEh.gif
Link to comment
Share on other sites

Αύριο κορίτσια!!!

Ο κύβος ερρίφθη.

Φοβάμαι να περιμένω άλλο.

Και για τις μικρές κ για μένα.

Είπε ο γιατρός να πάω το πρωί (ότι ώρα θέλω) να μπω στον ορό μπας και έχει αλλάξει κάτι από Τρίτη κ προχωρήσουμε "αλλιώς" αυτή τη φορά κ αν δούμε ότι περνάνε οι ώρες χωρίς πρόοδο (αλλά σε καμία περίπτωση δεν θα αφήσουμε 14 ώρες στασιμότητας) πάμε για καισαρική.

Μ΄ έχει πιάσει ένα "κάτι"...

με το καλό κριστυ μου!!!!!


as1cOB38pj-0000MDAwNzM4OGR8MDAwMDQ1ZGJ8byBtcGVtcGlzIG1hcyEhISEh.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


εκανα τεστ το πρωι θετικο clear μπλε ξερεις , αλλα περιμενα σε δυο μερες και λεω λες??? και ο αντρας μου με πηγε κατευθειαν για χοριακη και βγηκε θετικηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη!!!!!!ΣΤΕΙΛΕ και εσυυυυυυυυυυυυυυυ μπεμπεδοσκονηηηηηηηηηηηηηηηηηηηη ααααααααααα!!!!

ΕΤΣΙ ΘΕΛΩ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΩ ΑΝΕΒΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΜΕ ΤΣΑΜΠΟΥΚΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!

BTW δεν θα επρεπε να πληρωσεις σε δημοσιο νοσοκομειο!!!πληρωνονται απο το νοσοκομειο κανονικα!!!

Μπραβο μαρκελα μου πολύ ευχαριστα νεα. με το καλό κ να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!


as1cOB38pj-0000MDAwNzM4OGR8MDAwMDQ1ZGJ8byBtcGVtcGlzIG1hcyEhISEh.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας!!!!

μετα απο πολύ καιρο μπήκα να σας γραψω τα νέα μου κ να μάθω κ τα δικά σας!

δεν εχω διαβασει ακόμα τα νεα σας, αλλά με μια γρηγορη ματια ειδα οτι σχεδον εχουμε γεννησει όλες!

εμεις γεννηθήκαμε 15/1/13 22:35, 3650 κιλά και 52 ποντους υψος. στις 19 βγήκαμε απο το νοσοκομειο, αλλά μετα απο 3 σχεδον μερες αρχισαν οι κολικοί κ τωρα εχουν καλμάρει λίγο. περιττό να σας πω οτι δεν τρωω σχεδον τιποτα. φιδε , κρεατοσουπα, ψαροσουπα κ κοτοσουπα. οχι γαλακτοκομικα, οχι λαχανικα,οχι οσπρια, οχι σοκολάτα :evil::evil::evil: κ γενικά οχι τα παντα!!!!!

τον θηλάζω αποκλειστικά, δεν δίνω ξένο γαλα καθόλου κ δοξα τον Θεο έχω παραγωγη.....χαχαχα!!!!!!

Να σας περιγραψω κ την δική μου εμπειρία του τοκετού....

οπως σας ειχα γράψει, ξημερωματα των Φώτων ειχα πολλούς πονους. την δευτερα στις 7/1 πηγα στον γιατρό κ ειδε οτι εχωκανεει διαστολη. μου ειπε οτι θα μπορουσε κ το βραδυ να γεννησω κ οτι θα γεννησω ευκολα ( αυτό δεν ξέρω πως το καταλαβε, αλλά επεσε μέσα).

ολη την εβδομαδα ειχα πονους, αλλά τα νερα δεν εσπαγαν. φτανουμε την τριτη στις 15/1 το μεσημερι, πεφτω να κοιμηθω λίγο, αλλά απο 2-4:30 πονουσα. μου λεει ο αντρας μου κ η μαμα μου να παρω τον γιατρό τηλ, γιατι με κοροιδευαν οτι δεν θα το καταλαβω κ θα γεννουσα στο σπιτι. τον παιρνω τηλ κ μου λεει, ελα στο νοσοκομειο να σε δω. μπαινω για μπάνιο, κάνω τι κάνω κ φευγω για το νοσοκομειο. ο γιατρος ηταν στο αμφιθεατρο κ εστειλε εναν ειδικευόμενο να με δει. στις 7:09 με ειδε ο ειδικευομενος κ παιρνει τον γιατρο τηλ κ του λεει οτι ειχα 3 εκ διαστολη, εντολη απο τον γιατρό, ετοιμαστε την κ σπαστε τα νερα, ξεκιναμε τον τοκετο.σε λιγο ηρθε κ ο γιατρος.

εγιναν ολες οι διαδικασιες για εξετασεις, ερχεται κ μου κανει επισκληρίδιο, μου κανουν τεχνητούς πονους κ ο γιατρος βγαινει να ενημερωσει τον αντρα μου κ την μαμα μου, οτι ολα πανε καλα αλλά θ'αργησουμε (.... την πατησε!!!!!)

ετοιμαζεται να παει να φαει στην λεσχη, η ωρα ειναι περιπου 9:30 εγω αρχισα να νιωθω μια πιεση, το λεω στον ειδικευόμενο, με κοιταζει κ εχει παει 8 εκ η διαστολή. ειδιποιηει τον γιατρό κ ερχεται άρον αρον ( δεν προλαβε να φάει....χαχαχα). η διαδικασια καθαρα του τοκετου ηταν μιση ωρα. Δοξαζω τον Θεο που με βοηθησε κ γεννησα τοσο καλά κ το σημαντικότερο οτι πηρα αγκαλιά τον πρίγκιπα μου. δεν περιγραφω το συναισθημα εκεινη την στιγμη γιατι το νοιωσατε ή θα το νοιώσετε.

αυτά τα νεα μου. παω να διαβασω τα δικα σας τωρα!!!!

Ελενη και παλι να σας ζησει ο μικρουλης!!Γερος και καλοτυχος σε ολη του την ζωη!! :D


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο μαρκελα μου πολύ ευχαριστα νεα. με το καλό κ να χεις μια τελειομηνη εγκυμοσύνη!!!!!!

Να σου ζησει ο μικροςςςςςςςς!!!Γερος και καλοτυχος!!Σ'ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!Χθες ειδαμε και το σακο με μια τζουρα απο το σπορι την τριτη παμε παλι να ακουσουμε και την καρδια!!!χχχ


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Να σου ζησει ο μικροςςςςςςςς!!!Γερος και καλοτυχος!!Σ'ευχαριστω πολυ να εισαι καλα!Χθες ειδαμε και το σακο με μια τζουρα απο το σπορι την τριτη παμε παλι να ακουσουμε και την καρδια!!!χχχ

πω πω, υπέροχα!!!!! με τον αντρα μου καθόμαστε κ κοιταζουμε τον μπεμπη κ λεμε οτι ηταν ενα σπορακι σαν το δικό σου κ τωρα ειναι ενας μικρος ανθρωπάκος.:D:D:D


as1cOB38pj-0000MDAwNzM4OGR8MDAwMDQ1ZGJ8byBtcGVtcGlzIG1hcyEhISEh.gif
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, γεια σας!!!!

μετα απο πολύ καιρο μπήκα να σας γραψω τα νέα μου κ να μάθω κ τα δικά σας!

δεν εχω διαβασει ακόμα τα νεα σας, αλλά με μια γρηγορη ματια ειδα οτι σχεδον εχουμε γεννησει όλες!

εμεις γεννηθήκαμε 15/1/13 22:35, 3650 κιλά και 52 ποντους υψος. στις 19 βγήκαμε απο το νοσοκομειο, αλλά μετα απο 3 σχεδον μερες αρχισαν οι κολικοί κ τωρα εχουν καλμάρει λίγο. περιττό να σας πω οτι δεν τρωω σχεδον τιποτα. φιδε , κρεατοσουπα, ψαροσουπα κ κοτοσουπα. οχι γαλακτοκομικα, οχι λαχανικα,οχι οσπρια, οχι σοκολάτα :evil::evil::evil: κ γενικά οχι τα παντα!!!!!

τον θηλάζω αποκλειστικά, δεν δίνω ξένο γαλα καθόλου κ δοξα τον Θεο έχω παραγωγη.....χαχαχα!!!!!!

Να σας περιγραψω κ την δική μου εμπειρία του τοκετού....

οπως σας ειχα γράψει, ξημερωματα των Φώτων ειχα πολλούς πονους. την δευτερα στις 7/1 πηγα στον γιατρό κ ειδε οτι εχωκανεει διαστολη. μου ειπε οτι θα μπορουσε κ το βραδυ να γεννησω κ οτι θα γεννησω ευκολα ( αυτό δεν ξέρω πως το καταλαβε, αλλά επεσε μέσα).

ολη την εβδομαδα ειχα πονους, αλλά τα νερα δεν εσπαγαν. φτανουμε την τριτη στις 15/1 το μεσημερι, πεφτω να κοιμηθω λίγο, αλλά απο 2-4:30 πονουσα. μου λεει ο αντρας μου κ η μαμα μου να παρω τον γιατρό τηλ, γιατι με κοροιδευαν οτι δεν θα το καταλαβω κ θα γεννουσα στο σπιτι. τον παιρνω τηλ κ μου λεει, ελα στο νοσοκομειο να σε δω. μπαινω για μπάνιο, κάνω τι κάνω κ φευγω για το νοσοκομειο. ο γιατρος ηταν στο αμφιθεατρο κ εστειλε εναν ειδικευόμενο να με δει. στις 7:09 με ειδε ο ειδικευομενος κ παιρνει τον γιατρο τηλ κ του λεει οτι ειχα 3 εκ διαστολη, εντολη απο τον γιατρό, ετοιμαστε την κ σπαστε τα νερα, ξεκιναμε τον τοκετο.σε λιγο ηρθε κ ο γιατρος.

εγιναν ολες οι διαδικασιες για εξετασεις, ερχεται κ μου κανει επισκληρίδιο, μου κανουν τεχνητούς πονους κ ο γιατρος βγαινει να ενημερωσει τον αντρα μου κ την μαμα μου, οτι ολα πανε καλα αλλά θ'αργησουμε (.... την πατησε!!!!!)

ετοιμαζεται να παει να φαει στην λεσχη, η ωρα ειναι περιπου 9:30 εγω αρχισα να νιωθω μια πιεση, το λεω στον ειδικευόμενο, με κοιταζει κ εχει παει 8 εκ η διαστολή. ειδιποιηει τον γιατρό κ ερχεται άρον αρον ( δεν προλαβε να φάει....χαχαχα). η διαδικασια καθαρα του τοκετου ηταν μιση ωρα. Δοξαζω τον Θεο που με βοηθησε κ γεννησα τοσο καλά κ το σημαντικότερο οτι πηρα αγκαλιά τον πρίγκιπα μου. δεν περιγραφω το συναισθημα εκεινη την στιγμη γιατι το νοιωσατε ή θα το νοιώσετε.

αυτά τα νεα μου. παω να διαβασω τα δικα σας τωρα!!!!

Να σας ζήσει!!! Άρχισαν από νωρίς οι πόνοι, αλλά όταν το πήρε απόφαση βγήκε αμέσως ε;! :tongue:


as1cOB80g410000MDAwOGQ0fDAwNzk1N2R8aSBtcGVtcGEgbWFzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...