Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • κορίτσια τελικά με κράτησαν και για 4ο όρο! μου το χαμήλωσαν δοκιμαστικά στις 40 μονάδες δλδ να πέφτει πιο αργά με την προϋπόθεση να δουν πως παω και να κάνω nst ώστε να φύγω αύριο , αλλά μου το ανέβασε πάλι στο 60 όπως ήταν αρχικά! 😔 

      • Ευχή 1
      • Δύναμη! 1

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

Δευτερα 28 Ιανουαριου 2013

07.00

Χτυπαει το ρολοι ή μαλλον ημουν ξυπνια απο πιο νωρις,ωχ θεε μου τι γινεται τωρα?

θα βαλω την φορμα της εγκυμοσυνης ειναι η τελαιυται φορα που την φοραω!!!

09.00

Στο αυτοκινητο σκεπτικοι κ οι δυο.

τι να σκεφτεται αραγε η καρδουλα μου,τι να νιωθει αγωνια?ηρεμια λεει κ χαρα!!!

εγω παντως νιωθω μονο χαρα κ ανηπομονησια!!!

09.30

Φτασαμε στο νοσοκομειο.με περιμενουν οι γονεις κ ο αδελφος μου.η μαμα μου κλαιει!!!

θα παω να αναψω κερακι στο εκλησακι η παναγια με εφτασε μεχρι εδω θα ειναι μαζι μου ακομα!!!

παλι κλαιει η μαμα μου!!!!!

10.00

κοβω παραπεμπτικο κ περιμενω στην σειρα να με φωναξουν για εξεταση,εχω συσπασεις!!!

10.30

Χριστε μου θεει κ γιαγιαδες ειναι εδω!!!!!!!!!ααααα!!!ολοι αυτοι απο τωρα για μενα ή μαλλον για μας?ναι για μας!!!να κ ο πεθερος!

11.00

ερχεται ο γιατρος.επιτελους τωρα νιωθω ασφαλεια που τον βλεπω ειναι μαζι μου κοντα μου!!!

με εξεταζει ο γιατρος κ με βαζει για καρδιοτοκογραφο!!!τι ενταση εχει το μωρακι μου λες να το καταλαβε οτι προκυται να βγει???ποιος να ξερει?

ποπο πανικος η κοιλια μου εχει πανηγυρι!!!

ειρθα για προκληση κ τελικα εχω συσπασεις απο μονη μου ποιος να μας το ελεγε!!!οι συσπασεις μου προχωρανε πολυ καλα!!!!κοιτα ανησυχια!!!

ο αντρουλης μου μαζι μου μου κραταει το χερι κ ειναι παντα χαμογελαστος κ τρελοχαρουμενος!!!!

13.00

επιτελους τελειωσα με τον καρδ/φο κ μου κοβουν χαρτι οτι ειμαι για εισαγωγη για γεννα,το υπογραφει ο γιατρος,νατος παλι ακομα πιο πολυ τον θελω διπλα μου οσο περναειι η ωρα.

οι δικοι μου δεν κρατιουντε,θελουν να προχωραμε,εγω αρχισα ν ακουραζομαι θελω μονο να κραταω το χερι του αντρα μου!!

ωχ η γιατρος υπογραφει το χαρτι πανικος ''αγαπη μου κρατα μου το χερι φοβαμαι σε θελω διπλα μου!!!''

14.00

ανεβαινουμε με ο ασανσερ,φυλαω τους δικους μου,ο μπαμπας μου ασπρισε ''θα πεσει'' τελαιυταιο φυλαω την αγαπη μου μου κραταει το χερι,προχωραω με την μαια ''μην με αφηνεις ελα μαζι μου,πρεπει να φυγω αλλα οχι μονη μου,αλλα νιωθω δυνατη προχωραω μονη μου απο εδω κ περα ειμαι εγω κ το μωρο ειμαι πολυ δυνατη,μωρακι μου μην φοβασαι η μανουλα ειναι δυνατη ειναι κοντα σου θα σε φερει στον κοσμο μας γερο κ δυνατο γιατι ειναι η μανουλα σου!!!!''

14.15

η μαια μου περνει το υστορικο με προετοιμαζει ερχεται κ ο γιατρος κ περιμενω

''εγω νομιζα οτι μεχρι τις τρεις θα εχω γεννησει που να ξερα?''

ωραια ειναι εδω μεσα κ οιλοι ειναι φιλικοι οχι οπως περιμενα εγω.ουφ περιμενω κ παλι η ωρα περναει αρχισα να κουραζομαι θελω να προχωρησ να δω το παιδι μου!!!

15.00

ξαπλωμενη επιτελους στο δωματιο ωδυνων με την μοβ ρομπιτσα μου κ τον καρδ/φο συνδεδεμενο να ακουμε το μωρακι μου.

ερχεται ο γιατρος το μωρο μια χαρα αλλα περιμενουμε.....

''μαζι θα αμς βρει το ξημερωμα σημερα μαρακι μου....''

''τι λεει καλε εγω μεχρι τις 12.00 θα εχω γεννησει''

17.00

παλι οι γιατροι θα ξεκινησουμε με υποθετο την προκληση μαλακα μαλακα κ βλεπουμε.

δυο κοπελες τις πηραν για καισαρικη.κλαμα νατο το ενα θα τρελαθω ακουμε το πρωτο κλαμα ενος μωρου,ειμαι τοσο κοντα στο θαυμα της ζωης.

τι να γινεται αραγε εξω?

τα ματια μου δεν ξεκολανε απο το ρολοι.

17.30

δεν θα σηκωθω για κανενα μισαωρο το πρωτο φαρμακο μπηκε κ ξεκινησαμε...

18.30

εφερε μεσα ο γιατρος τον αντρα μου,αχ θεε μου τι ανακουφηση δεν ειμαι μονη μου!!!ελα καρδουλα μου μονο αγκαλαισεμαι κ πιασε μου το χερι.κατσε κοντα μου να σε βλεπω.

να κ το αλλο κλαμα νατο γερο κ το δευτερο μωρο!!!

19.00

φερανε μια κοπελα ακομα.περναει ο ανισθησιολογος μαλλον δεν θα τον χρειαστω λεει αλλα δεν ξερει οτι ο γιατρος θα μου κανει επισκληριδιο!!!

20.00

οι παλμοι του μωρου στο φουλ χτυπανε μεχρι κ 180 αλλα απο συσπασεις τιποτα.

20.30

ουφ πιαστηκα σε αυτο το κρεβατι.ποναει η μεση μου.περιμενω να πετρωσει η κοιλια μου.....πετρωνει αλλα μαλλον δεν αρκει αυτο!!!

να κ το δευτερο φαρμακο περιμενουμε....

21.00

ερχεται η μαμα μου,κλαιει παλι!!!!ωφ πως να νιωθει αραγε?ναμαι γερη να νιωσω κ εγω αυτο το συναισθημα....

21.30

με βγαζουν να περπατησω!!!

ποπο τι κοσμος στον διαδρομο που με περιμενουν!!!

ο γιατρος τους ειπε οτι κατα το πρωι με βλεπει να γενναω !!!

μπα εγω νομιζω σε κανενα τριωρω θα προλαβω ή θα αλλαξει η ημερομηνια?

ο αντρουλης με παει βολτα στον διαδρομο με παραλαμβανει απτη μανουλα μου κ οι υπολοιποι βγαζουν φωτο κ τραβανε καμερα!!!!

22.00

παλι οι γιατροι να με δουν.βλεπω τον γιατρο στον διαδρομο,μου φτανει ξερω οτι ειναι εδω,ερχεται διπλα μου με βλεπει..........

24.00

παλι οι γιατροι κ μαζι ο γιατρος μου ο ανθρωπος αυτη τη στιγμη!!!ξεκιναμε με τον ορο........ερχεται παλι ο αντρουλης μου με βγαζουν εξω τελευταια βολτα!!!

Τριτη 29 Ιανουαριου 2013

02.00

διψαω τοσο πολυ.μου δινει ενα ποτηρακι ισα να βρεχω τα χειλια μου.

η κοπελα κλαιει,ποναει πολυ αλλα κ αυτη εχει δρομο!!!

ερχεται παλι η καρδουλα μου.αρχισε να ποναει η μεση μου,δεν βολευομαι θελω αλλο κρεβατι.

η προιγουμενη κοπελα με την 2η καισαρικη περναει απο μπροστα μου

''να σου ζησει''

''ευχαριστω να ξερεις ενα πραγμα αξιζει τα παντα''

''??????''

ο γιατρος λεει οτι ειμαστε σε καλο δρομο αφου ποναει η μεση μου!!!

03.00

κατι γινεται.ακουω αναστατωση.ερχεται να με δει ο γιατρος γιατι μπενουν για χειρουργειο επειγον περιστατικο σοβαρο!!!ωχ η κοπελα φωναζει τι να επαθε?η παναγια μαζι της!

ποναει η κοιλια μου κ η μεση μου οπως στη περιοδο!!!

το μωρο τι κανει ανεβαζει παλμους αλλα ερχονται συσπασεις δυνατες 40%.

03.30

μου βαζουν την επισκληριδιο μηπως κ χαλαρωσω κ κατεβει το μωρο πιο ευκολα.

ωχ ποναει αυτο ή μαλλον δεν βολευει εκει που ειναι να ξαπλωσω.

τι καλλος ο ανισθησιολογος!!!!αχ με ηρεμησε!

04.00

ποναω!!!!!!!!δεν βολευομαι πουθενα!!!καθιστη να κατεβει το μωρο.πλαγια απο δεξια,τιποτα ακομα.δεν εχει μπει ακομα στην λεκανη μου.

ποναω!!!!!!!!

παλμοι 200!!!!!!

συσπασεις 100%

05.00

μου κοβουν το φαρμακο!ο γιατρος μου κανει λογο ισως για καισαρικη.

εγω?θελω τον αντρα μου!!!!

''ακομα θα δουμε θα τον ενημερωσω εγω''

06.00

μου ξαναανοιγουν το φαρμακο.μια απτα ιδια το ακουω,το καταλαβαινω πως το μωρο μου ζοριζεται!!!

07.00

αλλαγη βαρδιας.

περνανε οι μαιες με τους γιατρος παλι εξεταση!!!!

δεν μπορουμε να σπασουμε τα νερα ειναι ψιλα το μωρο!!!ανεβαζει παλμους!!!

''κουραστηκα''''δεν αντεχω αλλο δεν μπορω να περιμενω αλλες 15 ωρες θελω να δω το μωρο μου,να δω το προσωπακι του,να τον κρατησω αγκαλια''

''ρωταω τον γιατρο μεχρι τι ωρα θα περιμενουμε για να αποφασισουμε για καισαρικη''

ερχεται ο αντρας μου κλαιω!!!!!κλαιω με δακρυα πολλα!!!!''γιατι εγω να ειμαι αχρηστη κ να μην γεννησω φυσιολογικα οπως τοσες γυναικες?''

''δεν με νοιαζει τιποτα αρκει το μωρο κ εσυ να ββγητε γεροι απο εδω μεσα''

07.20

ο αντρας μου βγαινει ειναι η τελευται φορα που με βλεπει εγκυο!!!

07.30

ο γιατρος παλι κοντα μου

''μαρακι το μωρο σου ανεβαζει ηδη παλμους αν το πιεσω κιαλλο........?μην ρισκαρουμε το πολυτιμο μωρο σου''

κλαιω!!!ειναι διπλα μου!

θα κανω οτι θες εγω αλλα.....καλυτερα τωρα που εχουμε ανεση χρονου μην γινει κατι κ τρεχουμε.

πες μου οτι θες θα κανω!

''ενταξη ας μπουμε για καισαρικη''

07.35υπογραφω!

μου βγαζουν τον καρδ/φο κ με περνουν οι μαιες.

προχωραω.μπηκα κ εγω σε δωματιο χειρουργειου.ξεντυνομαι.με τακτοποιουνε κ ξεκιναει η ανισθησια.ο γιατρος μου δεξια μου κλεινει το ματι πως ολα θα πανε μια χαρα.η ωρα περναει κ εηω μουδιαζω μεχρι τον λαιμο!!!

ξεκινανε οι γιατροι εγω δεν νιωθω τιποτα μονο τραβηγματασαν να μου ξεριζωνουν την κοιλια.

περιμενω τι αγωνια......θελω να δω μπροστα αλλα δεν μπορω.να δω τον γιατρο.εξω τι να γινεται?ο αντρας μου τι να κανει?περιμενει να μαθει πως ολα πηγαν καλα....

τι τραβανε να βγαλουν απο που το τραβανε το μωρο μου να βγει.

''ο αναισθησιολογος μου λεει να κρατηθω τωρα.''

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΤΡΙΤΗ 29 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2013

08.06

γλουπ........

''να σου ζησει ο γιος σου''

''ουαουαουαουα....''

''κλαιω με φωνη που δεν βγαινει απο μεσα μου πια ευχαριστω ολους τους γιατρους,την παναγια τον θεο το παιδι μου που ειρθε γερο στη ζωη μας''

''κλαιω μονο κλαιω''νιωθω τα ματια μου να πριζοντε''

''καλε ιδιο εσυ εισαι,ο αντρας σου κοιμοτανε?''

''κυρια .....ωρα γεννησης 08.06 βαρος 3440γρ υψος 51εκ. μελαχρινος κουκλος...!!!''

ξαφνικα μια ζεστασια απτα δεξια μου γυρναω......, εμποδιζουν τα ματια μου τα δακρυα,η μασκα του οξυγονου δεν μου αρκει,πολλα δακρυα δεν μπορω να δω καθαρα το πλασμα που φερανε διπλα μου να με φιλησει''

ενα τοσο δα πλασματακι μελανο να κλαιει τοσο δα μικρο!!!

δεν γινεται δεν το πιστευω!!!!!κλαιω κλαιω......

''ευχαριστω ευχαριστω ευχαριστω''

το παιδι μου ναι αυτο ειναι το παιδι που ειχα 9 μηνες μεσα μου νατο κλαιει μπροστα μου!!!κλαιω παλι κλαιω.....

08.45

στο δωματιο ανανηψης οι μαιες μου εχουν βαλει κομπρεσες στα ματια να ξεπριστουν,δεν βλεπω μπροστα μου πια απτον πονο των ματιων.!!!

θελω να περασει η ωρα να παω στο δωματιο να εχω διπλα μου πια το παιδι μου,γιατι μας χωρισανε?ειναι δικο μου το παιδακι μου αντε θελω να το ξαναδω.

αραγε να τον ειδανε οι αλλοι?

09.00

μπαινει ο αντρας μου...σιγα σιγα με ψαχνει με βλεπει...κοντοστεκεται...ερχεται πανω μου

κλαιω με αναφυλητα πια κ δεν μπορω να σταματησω

''το παιδακι μας αγαπη μου το δικο μας παιδακι το ειδες?!!!'

''κουναει το κεφαλι καταφατικα,κοκινιζουν τα ματια,με κοιταει το πρασινο των ματιων του χαθηκε μεσα στα δακρυα,με φυλαει,αγκαλιαζομαστε''

μου φτανει αυτο για μια ολοκληρη ζωη!!!

δεν με εχει κοιταξει ποτε καλυτερα κ ουτε θελω να με ξανακοιταξει!!!!

''γλουπ,ενα αδειασμα απο μεσα απτα σωθηκα σου''

ουαουα....

ωρα γεννησης:08.06

ευχαριστω......κλαιω!!!!

:D:D:D


rnDZp2.png

Rh0Qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Να σας ζησει, Φουσκιτσα μου!!! Να ναι γερο, τυχερο και ευλογημενο το μελαχροινακι σου! να το αγκαλιαζει η ευχη της Παναγιας σε ολη του τη ζωη!!!

ποσο μοιαζουμε οι μαμαδες??? διαβαζω τα λογια σου, αγκαλια με το γιο μου και ξαναζω τη δικη μας ιστορια... διαφορες? ναι... πολλες, λιγες... ομοιοτητες ακομα πιο πολλες!

"μωρακι μου μην φοβασαι η μανουλα ειναι δυνατη ειναι κοντα σου θα σε φερει στον κοσμο μας γερο κ δυνατο γιατι ειναι η μανουλα σου"

το ψιθυριζα κι εγω στο αντρακι μου!!!

να στε καλα, ευτυχισμενοι, τυχεροι και ολοι μαζι αγκαλιασμενοι!!! <3

να μας τον φιλησεις...


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

φουσκιτσα μου να σας ζησει και να ζητε παντα τοσο ομορφες στιγμες

μας συγκινισες!

να εισαστε παντα καλα!


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

αχχχχδιαβασα την ιστορια σου κ βουρκωσα ρε συ...ξαναζουσα ολες εκεινες τις στιγμες ....ουφ....να σου ζησει κ παλι,....να ειναι ΓΕΡΟ Κ ΔΥΝΑΤΟ το μωρουλι σου κ να σου προσφερει παντα χαρες κ εσενα κ του αντρουλη σου....

barbaraki με το καλο να ερθει το μωρουλι σου γερο κ δυνατο κ χαμογελαστο.....

Κριστυ φανταζομαι πως νιωθεις..εδω νιωθω εγω ζουλου με το τζιτζι εξω συνεχεια φανταζχομαι εσυ με 2...


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Δευτερα 28 Ιανουαριου 2013

07.00

Χτυπαει το ρολοι ή μαλλον ημουν ξυπνια απο πιο νωρις,ωχ θεε μου τι γινεται τωρα?

θα βαλω την φορμα της εγκυμοσυνης ειναι η τελαιυται φορα που την φοραω!!!

09.00

Στο αυτοκινητο σκεπτικοι κ οι δυο.

τι να σκεφτεται αραγε η καρδουλα μου,τι να νιωθει αγωνια?ηρεμια λεει κ χαρα!!!

εγω παντως νιωθω μονο χαρα κ ανηπομονησια!!!

09.30

Φτασαμε στο νοσοκομειο.με περιμενουν οι γονεις κ ο αδελφος μου.η μαμα μου κλαιει!!!

θα παω να αναψω κερακι στο εκλησακι η παναγια με εφτασε μεχρι εδω θα ειναι μαζι μου ακομα!!!

παλι κλαιει η μαμα μου!!!!!

10.00

κοβω παραπεμπτικο κ περιμενω στην σειρα να με φωναξουν για εξεταση,εχω συσπασεις!!!

10.30

Χριστε μου θεει κ γιαγιαδες ειναι εδω!!!!!!!!!ααααα!!!ολοι αυτοι απο τωρα για μενα ή μαλλον για μας?ναι για μας!!!να κ ο πεθερος!

11.00

ερχεται ο γιατρος.επιτελους τωρα νιωθω ασφαλεια που τον βλεπω ειναι μαζι μου κοντα μου!!!

με εξεταζει ο γιατρος κ με βαζει για καρδιοτοκογραφο!!!τι ενταση εχει το μωρακι μου λες να το καταλαβε οτι προκυται να βγει???ποιος να ξερει?

ποπο πανικος η κοιλια μου εχει πανηγυρι!!!

ειρθα για προκληση κ τελικα εχω συσπασεις απο μονη μου ποιος να μας το ελεγε!!!οι συσπασεις μου προχωρανε πολυ καλα!!!!κοιτα ανησυχια!!!

ο αντρουλης μου μαζι μου μου κραταει το χερι κ ειναι παντα χαμογελαστος κ τρελοχαρουμενος!!!!

13.00

επιτελους τελειωσα με τον καρδ/φο κ μου κοβουν χαρτι οτι ειμαι για εισαγωγη για γεννα,το υπογραφει ο γιατρος,νατος παλι ακομα πιο πολυ τον θελω διπλα μου οσο περναειι η ωρα.

οι δικοι μου δεν κρατιουντε,θελουν να προχωραμε,εγω αρχισα ν ακουραζομαι θελω μονο να κραταω το χερι του αντρα μου!!

ωχ η γιατρος υπογραφει το χαρτι πανικος ''αγαπη μου κρατα μου το χερι φοβαμαι σε θελω διπλα μου!!!''

14.00

ανεβαινουμε με ο ασανσερ,φυλαω τους δικους μου,ο μπαμπας μου ασπρισε ''θα πεσει'' τελαιυταιο φυλαω την αγαπη μου μου κραταει το χερι,προχωραω με την μαια ''μην με αφηνεις ελα μαζι μου,πρεπει να φυγω αλλα οχι μονη μου,αλλα νιωθω δυνατη προχωραω μονη μου απο εδω κ περα ειμαι εγω κ το μωρο ειμαι πολυ δυνατη,μωρακι μου μην φοβασαι η μανουλα ειναι δυνατη ειναι κοντα σου θα σε φερει στον κοσμο μας γερο κ δυνατο γιατι ειναι η μανουλα σου!!!!''

14.15

η μαια μου περνει το υστορικο με προετοιμαζει ερχεται κ ο γιατρος κ περιμενω

''εγω νομιζα οτι μεχρι τις τρεις θα εχω γεννησει που να ξερα?''

ωραια ειναι εδω μεσα κ οιλοι ειναι φιλικοι οχι οπως περιμενα εγω.ουφ περιμενω κ παλι η ωρα περναει αρχισα να κουραζομαι θελω να προχωρησ να δω το παιδι μου!!!

15.00

ξαπλωμενη επιτελους στο δωματιο ωδυνων με την μοβ ρομπιτσα μου κ τον καρδ/φο συνδεδεμενο να ακουμε το μωρακι μου.

ερχεται ο γιατρος το μωρο μια χαρα αλλα περιμενουμε.....

''μαζι θα αμς βρει το ξημερωμα σημερα μαρακι μου....''

''τι λεει καλε εγω μεχρι τις 12.00 θα εχω γεννησει''

17.00

παλι οι γιατροι θα ξεκινησουμε με υποθετο την προκληση μαλακα μαλακα κ βλεπουμε.

δυο κοπελες τις πηραν για καισαρικη.κλαμα νατο το ενα θα τρελαθω ακουμε το πρωτο κλαμα ενος μωρου,ειμαι τοσο κοντα στο θαυμα της ζωης.

τι να γινεται αραγε εξω?

τα ματια μου δεν ξεκολανε απο το ρολοι.

17.30

δεν θα σηκωθω για κανενα μισαωρο το πρωτο φαρμακο μπηκε κ ξεκινησαμε...

18.30

εφερε μεσα ο γιατρος τον αντρα μου,αχ θεε μου τι ανακουφηση δεν ειμαι μονη μου!!!ελα καρδουλα μου μονο αγκαλαισεμαι κ πιασε μου το χερι.κατσε κοντα μου να σε βλεπω.

να κ το αλλο κλαμα νατο γερο κ το δευτερο μωρο!!!

19.00

φερανε μια κοπελα ακομα.περναει ο ανισθησιολογος μαλλον δεν θα τον χρειαστω λεει αλλα δεν ξερει οτι ο γιατρος θα μου κανει επισκληριδιο!!!

20.00

οι παλμοι του μωρου στο φουλ χτυπανε μεχρι κ 180 αλλα απο συσπασεις τιποτα.

20.30

ουφ πιαστηκα σε αυτο το κρεβατι.ποναει η μεση μου.περιμενω να πετρωσει η κοιλια μου.....πετρωνει αλλα μαλλον δεν αρκει αυτο!!!

να κ το δευτερο φαρμακο περιμενουμε....

21.00

ερχεται η μαμα μου,κλαιει παλι!!!!ωφ πως να νιωθει αραγε?ναμαι γερη να νιωσω κ εγω αυτο το συναισθημα....

21.30

με βγαζουν να περπατησω!!!

ποπο τι κοσμος στον διαδρομο που με περιμενουν!!!

ο γιατρος τους ειπε οτι κατα το πρωι με βλεπει να γενναω !!!

μπα εγω νομιζω σε κανενα τριωρω θα προλαβω ή θα αλλαξει η ημερομηνια?

ο αντρουλης με παει βολτα στον διαδρομο με παραλαμβανει απτη μανουλα μου κ οι υπολοιποι βγαζουν φωτο κ τραβανε καμερα!!!!

22.00

παλι οι γιατροι να με δουν.βλεπω τον γιατρο στον διαδρομο,μου φτανει ξερω οτι ειναι εδω,ερχεται διπλα μου με βλεπει..........

24.00

παλι οι γιατροι κ μαζι ο γιατρος μου ο ανθρωπος αυτη τη στιγμη!!!ξεκιναμε με τον ορο........ερχεται παλι ο αντρουλης μου με βγαζουν εξω τελευταια βολτα!!!

Τριτη 29 Ιανουαριου 2013

02.00

διψαω τοσο πολυ.μου δινει ενα ποτηρακι ισα να βρεχω τα χειλια μου.

η κοπελα κλαιει,ποναει πολυ αλλα κ αυτη εχει δρομο!!!

ερχεται παλι η καρδουλα μου.αρχισε να ποναει η μεση μου,δεν βολευομαι θελω αλλο κρεβατι.

η προιγουμενη κοπελα με την 2η καισαρικη περναει απο μπροστα μου

''να σου ζησει''

''ευχαριστω να ξερεις ενα πραγμα αξιζει τα παντα''

''??????''

ο γιατρος λεει οτι ειμαστε σε καλο δρομο αφου ποναει η μεση μου!!!

03.00

κατι γινεται.ακουω αναστατωση.ερχεται να με δει ο γιατρος γιατι μπενουν για χειρουργειο επειγον περιστατικο σοβαρο!!!ωχ η κοπελα φωναζει τι να επαθε?η παναγια μαζι της!

ποναει η κοιλια μου κ η μεση μου οπως στη περιοδο!!!

το μωρο τι κανει ανεβαζει παλμους αλλα ερχονται συσπασεις δυνατες 40%.

03.30

μου βαζουν την επισκληριδιο μηπως κ χαλαρωσω κ κατεβει το μωρο πιο ευκολα.

ωχ ποναει αυτο ή μαλλον δεν βολευει εκει που ειναι να ξαπλωσω.

τι καλλος ο ανισθησιολογος!!!!αχ με ηρεμησε!

04.00

ποναω!!!!!!!!δεν βολευομαι πουθενα!!!καθιστη να κατεβει το μωρο.πλαγια απο δεξια,τιποτα ακομα.δεν εχει μπει ακομα στην λεκανη μου.

ποναω!!!!!!!!

παλμοι 200!!!!!!

συσπασεις 100%

05.00

μου κοβουν το φαρμακο!ο γιατρος μου κανει λογο ισως για καισαρικη.

εγω?θελω τον αντρα μου!!!!

''ακομα θα δουμε θα τον ενημερωσω εγω''

06.00

μου ξαναανοιγουν το φαρμακο.μια απτα ιδια το ακουω,το καταλαβαινω πως το μωρο μου ζοριζεται!!!

07.00

αλλαγη βαρδιας.

περνανε οι μαιες με τους γιατρος παλι εξεταση!!!!

δεν μπορουμε να σπασουμε τα νερα ειναι ψιλα το μωρο!!!ανεβαζει παλμους!!!

''κουραστηκα''''δεν αντεχω αλλο δεν μπορω να περιμενω αλλες 15 ωρες θελω να δω το μωρο μου,να δω το προσωπακι του,να τον κρατησω αγκαλια''

''ρωταω τον γιατρο μεχρι τι ωρα θα περιμενουμε για να αποφασισουμε για καισαρικη''

ερχεται ο αντρας μου κλαιω!!!!!κλαιω με δακρυα πολλα!!!!''γιατι εγω να ειμαι αχρηστη κ να μην γεννησω φυσιολογικα οπως τοσες γυναικες?''

''δεν με νοιαζει τιποτα αρκει το μωρο κ εσυ να ββγητε γεροι απο εδω μεσα''

07.20

ο αντρας μου βγαινει ειναι η τελευται φορα που με βλεπει εγκυο!!!

07.30

ο γιατρος παλι κοντα μου

''μαρακι το μωρο σου ανεβαζει ηδη παλμους αν το πιεσω κιαλλο........?μην ρισκαρουμε το πολυτιμο μωρο σου''

κλαιω!!!ειναι διπλα μου!

θα κανω οτι θες εγω αλλα.....καλυτερα τωρα που εχουμε ανεση χρονου μην γινει κατι κ τρεχουμε.

πες μου οτι θες θα κανω!

''ενταξη ας μπουμε για καισαρικη''

07.35υπογραφω!

μου βγαζουν τον καρδ/φο κ με περνουν οι μαιες.

προχωραω.μπηκα κ εγω σε δωματιο χειρουργειου.ξεντυνομαι.με τακτοποιουνε κ ξεκιναει η ανισθησια.ο γιατρος μου δεξια μου κλεινει το ματι πως ολα θα πανε μια χαρα.η ωρα περναει κ εηω μουδιαζω μεχρι τον λαιμο!!!

ξεκινανε οι γιατροι εγω δεν νιωθω τιποτα μονο τραβηγματασαν να μου ξεριζωνουν την κοιλια.

περιμενω τι αγωνια......θελω να δω μπροστα αλλα δεν μπορω.να δω τον γιατρο.εξω τι να γινεται?ο αντρας μου τι να κανει?περιμενει να μαθει πως ολα πηγαν καλα....

τι τραβανε να βγαλουν απο που το τραβανε το μωρο μου να βγει.

''ο αναισθησιολογος μου λεει να κρατηθω τωρα.''

ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΤΡΙΤΗ 29 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2013

08.06

γλουπ........

''να σου ζησει ο γιος σου''

''ουαουαουαουα....''

''κλαιω με φωνη που δεν βγαινει απο μεσα μου πια ευχαριστω ολους τους γιατρους,την παναγια τον θεο το παιδι μου που ειρθε γερο στη ζωη μας''

''κλαιω μονο κλαιω''νιωθω τα ματια μου να πριζοντε''

''καλε ιδιο εσυ εισαι,ο αντρας σου κοιμοτανε?''

''κυρια .....ωρα γεννησης 08.06 βαρος 3440γρ υψος 51εκ. μελαχρινος κουκλος...!!!''

ξαφνικα μια ζεστασια απτα δεξια μου γυρναω......, εμποδιζουν τα ματια μου τα δακρυα,η μασκα του οξυγονου δεν μου αρκει,πολλα δακρυα δεν μπορω να δω καθαρα το πλασμα που φερανε διπλα μου να με φιλησει''

ενα τοσο δα πλασματακι μελανο να κλαιει τοσο δα μικρο!!!

δεν γινεται δεν το πιστευω!!!!!κλαιω κλαιω......

''ευχαριστω ευχαριστω ευχαριστω''

το παιδι μου ναι αυτο ειναι το παιδι που ειχα 9 μηνες μεσα μου νατο κλαιει μπροστα μου!!!κλαιω παλι κλαιω.....

08.45

στο δωματιο ανανηψης οι μαιες μου εχουν βαλει κομπρεσες στα ματια να ξεπριστουν,δεν βλεπω μπροστα μου πια απτον πονο των ματιων.!!!

θελω να περασει η ωρα να παω στο δωματιο να εχω διπλα μου πια το παιδι μου,γιατι μας χωρισανε?ειναι δικο μου το παιδακι μου αντε θελω να το ξαναδω.

αραγε να τον ειδανε οι αλλοι?

09.00

μπαινει ο αντρας μου...σιγα σιγα με ψαχνει με βλεπει...κοντοστεκεται...ερχεται πανω μου

κλαιω με αναφυλητα πια κ δεν μπορω να σταματησω

''το παιδακι μας αγαπη μου το δικο μας παιδακι το ειδες?!!!'

''κουναει το κεφαλι καταφατικα,κοκινιζουν τα ματια,με κοιταει το πρασινο των ματιων του χαθηκε μεσα στα δακρυα,με φυλαει,αγκαλιαζομαστε''

μου φτανει αυτο για μια ολοκληρη ζωη!!!

δεν με εχει κοιταξει ποτε καλυτερα κ ουτε θελω να με ξανακοιταξει!!!!

''γλουπ,ενα αδειασμα απο μεσα απτα σωθηκα σου''

ουαουα....

ωρα γεννησης:08.06

ευχαριστω......κλαιω!!!!

:D:D:D

Να σου ζησει κα να ναι παντα γερος κ καλοτυχος!!!

Αυτό το θαυμα της φυσης ειναι ανεπανάληπτο, μακαρι όλες οι γυναικες να το ζησουνε!


as1cOB38pj-0000MDAwNzM4OGR8MDAwMDQ1ZGJ8byBtcGVtcGlzIG1hcyEhISEh.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Καλησπέρα σε όλες.

Να σας ζήσουνε τα νεογνά σε όλες τις πρόσφατες μανούλες και γενικά σε όλες τις μαμάδες να είναι γερά τα μωράκια τους.

Εγώ γεννάω τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου. Είμαι αποΔράμα, αλλά μόλις

ενημερώθηκα ότι απο τον εοπυυ έκοψαν το επίδομα τοκετού. Έτσι μου είπαν

ότι αν θέλω ο εοπυυ να μου καλύψει τη γέννα πρέπει να γεννήσω οπουδήποτε αλλού παρά σε δημόσιο νονοκομείο. Πόσο πληρώσατε για τη γέννα στο Παπαγεωργίου;

Link to comment
Share on other sites

με το καλο κοπελα μου κ με εναν πονο.....

δεν πληρωνεις στα δημοσια νοσοκομεια απλως δεν παιρνεις κ λεφτα...πληρωνεσαι μονο αν γεννησεις ιδιωτικα...αυτο εχει γινει απο περυσι....


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλες.

Να σας ζήσουνε τα νεογνά σε όλες τις πρόσφατες μανούλες και γενικά σε όλες τις μαμάδες να είναι γερά τα μωράκια τους.

Εγώ γεννάω τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου. Είμαι αποΔράμα, αλλά μόλις

ενημερώθηκα ότι απο τον εοπυυ έκοψαν το επίδομα τοκετού. Έτσι μου είπαν

ότι αν θέλω ο εοπυυ να μου καλύψει τη γέννα πρέπει να γεννήσω οπουδήποτε αλλού παρά σε δημόσιο νονοκομείο. Πόσο πληρώσατε για τη γέννα στο Παπαγεωργίου;

Οπου και να γεννησεις λεφτα δεν θα παρεις απο τον εοππυ εαν η κλινικη ειναι συμβεβλημενη με τον εοππυ....

Στο παπαγεωργιου αν γεννησεις δεν πληρωνεις το νοσοκομειο και το νοσοκομειο περνει το επιδομα τοκετου απο τον εοππυ.

Αν γεννησεις σε ιδιωτικη κλινικη τοτε πληρωνεις την διαφορα και αυτοι περνουν το επιδομα απο τον εοππυ.Αν γεννησεις σε ιδιωτικη κλινικη που δεν ειναι συμβεβλημενη με τον εοππυ τοτε θα πας να παρεις το επιδομα απο τον εοππυ το οποιο μπορει να κανει και ενα χρονο για να το παρεις!!

Εγω γεννησα στο διαβαλκανικο και πληρωσα 750 ευρω για φυσιολογικο τοκετο σε δικλινο για 3 μερες και τα υπολοιπα τα πηραν απο τον Εοππυ.Κανονικα εκανε 1600 ευρω χωρις τον εοππυ.


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...