Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 41 minutes ago, Blue Velvet said:

      Είδατε βελτίωση με τις βιταμίνες αυτές?Δεν περιμένω και θαύματα,αλλά τουλάχιστον για το σπέρμα,πιστεύω πως οι βιταμίνες βοηθούν αρκετά.Ειδα κάτι τιμές άσε..γύρω στα 250-300 για δύο άτομα για 3 μήνες,είναι τρέλα!

      Εμείς είχαμε θέμα με την μορφολογία  σπέρματος ήταν 2% … και στις τρεις εξετάσεις σπέρματος … αυτά πρόπερσι κ πέρυσι … πριν τιν εξωσωματική δεν έκαναν εξέταση σπέρματος στάθηκαν στις προηγούμενες … κ όταν κάναμε εξωσωματική άφησαν να γίνει φυσικά η γονιμοποίηση καθώς μας είπαν το σπερμα  κρίθηκε άριστο … τώρα τι να πω και εγώ σκεφτήκαμε μήπως λόγω κοβιντ κλπ το ανοσοποιητικό του άντρα μου ήταν πεσμένο καθώς ήταν κ πολύ συχνά κρυωμένος … από την άλλη γιατί όχι μπορεί αυτά τα χάπια όντως να βοήθησαν … τώρα όσον αγορά τιν ποιότητα ωαρίων δ ξέρω ακόμα σίγουρα πήγε σχετικά καλα γιατί πήραμε 5 βλαστοκυστες 5 ημερών με τις τρεις να χαρακτηρίζονται άριστες … 

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

Καλημέρα σας μανούλες!!! μπήκα να σας πω τα νέα μας τώρα που κοιμάται ο μικρούλης και η Κατερινούλα είναι με τον μπαμπά στις κούνιες. Γεννήσαμε λοιπόν!!!!! Την Πέμπτη 31 1 μπήκαμε με ραντεβού για πρόκληση όλα πήγανε πάρα πολύ καλά και στις 13 10 κρατούσαμε τον μπεμπούλη αγκαλιά! Ήταν πολύ όμορφος κααι εύκολος τοκετός και ο μικρούλης βγήκε μια χαρά 3750 και έτοιμος για θηλασμό! Τώρα λίγο ταλαιπωρούμαστε στα νοσοκομεία για μετρήσεις γιατί έχει ανεβάσει ίκτερο αλλά πιστεύω θα το ξεπεράσουμε σύντομα. Η Κατερίνα ενθουσιασμένη με τον μπέμπη! Οι πρώτες της φράσεις μόλις τον είδε: ευχαριστώ μαμά που έφερες τον μπέμπη μας σπίτι και μπέμπη είσαι τέλειος!! Λιώνω η μάνα!!!!!


McQxp3.png

I8aip2.png

4YQkp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

φιλιοπι μου να σας ζησει λοιπον ο ομορφονιος κ να ακους παντα τοσο ομορφα λογακια απο τα παιδακια σου κ να πλυμμηριζεις χαρα....να ειναι παντα γερος κ καλοτυχος κ οσο για το ικτερο μην σκας...τα πιο πολλα μωρακια εχουν απο οσο καταλαβα...κ εγω στεναχωριομουν μα τελικα ξεπεραστηκε...!!

Ροδουλα μου για το γαλα η Ριτσα μας ειχε πει οτι πινει μαγια μπυρας κ οτι εχει δει διαφορα...για ρωτησε την για παραπανω λεπτομεριες κ εκεινη....παρολαυτα κ εγω θεωρω οτι μονο το ζυγισμα μας πιστοποιει αν εχει παρει βαρος αλλα χαλαρα..οχι συνεχεια μετρησεις.....!!!

εμεις ολα καλα...οι κολικοι μας εχουν υποχωρησει προς το παρον αυτες τις μερουλες....που επανηλθαμε στο μητρικο γαλα....!!τα φιλακια μου σεεε ολες...>!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας μανούλες!!! μπήκα να σας πω τα νέα μας τώρα που κοιμάται ο μικρούλης και η Κατερινούλα είναι με τον μπαμπά στις κούνιες. Γεννήσαμε λοιπόν!!!!! Την Πέμπτη 31 1 μπήκαμε με ραντεβού για πρόκληση όλα πήγανε πάρα πολύ καλά και στις 13 10 κρατούσαμε τον μπεμπούλη αγκαλιά! Ήταν πολύ όμορφος κααι εύκολος τοκετός και ο μικρούλης βγήκε μια χαρά 3750 και έτοιμος για θηλασμό! Τώρα λίγο ταλαιπωρούμαστε στα νοσοκομεία για μετρήσεις γιατί έχει ανεβάσει ίκτερο αλλά πιστεύω θα το ξεπεράσουμε σύντομα. Η Κατερίνα ενθουσιασμένη με τον μπέμπη! Οι πρώτες της φράσεις μόλις τον είδε: ευχαριστώ μαμά που έφερες τον μπέμπη μας σπίτι και μπέμπη είσαι τέλειος!! Λιώνω η μάνα!!!!!

Να σας ζησειιιιιι!!!!Γερος και καλοτυχος να ειναιιιιιιιιιιιιι!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

φιλιοπι μου να σας ζησει λοιπον ο ομορφονιος κ να ακους παντα τοσο ομορφα λογακια απο τα παιδακια σου κ να πλυμμηριζεις χαρα....να ειναι παντα γερος κ καλοτυχος κ οσο για το ικτερο μην σκας...τα πιο πολλα μωρακια εχουν απο οσο καταλαβα...κ εγω στεναχωριομουν μα τελικα ξεπεραστηκε...!!

Ροδουλα μου για το γαλα η Ριτσα μας ειχε πει οτι πινει μαγια μπυρας κ οτι εχει δει διαφορα...για ρωτησε την για παραπανω λεπτομεριες κ εκεινη....παρολαυτα κ εγω θεωρω οτι μονο το ζυγισμα μας πιστοποιει αν εχει παρει βαρος αλλα χαλαρα..οχι συνεχεια μετρησεις.....!!!

εμεις ολα καλα...οι κολικοι μας εχουν υποχωρησει προς το παρον αυτες τις μερουλες....που επανηλθαμε στο μητρικο γαλα....!!τα φιλακια μου σεεε ολες...>!!

μου ειπε η μαια οτι δεν κανει και πολλα το χαπακι τις μπυρας, αλλα λεω να το παρω! τον ζυγιζω καθε τεταρτη αλλα καμια φορα και κυριακη, δεν ξερω γιατι αγχοθηκα;; σημερα δεν το ζυγυσα , μετρησα τις πανες και ειχαμε αρκετα κακακια , αρα τρωμε καλα ε;;;;;;

Καλημέρα σας μανούλες!!! μπήκα να σας πω τα νέα μας τώρα που κοιμάται ο μικρούλης και η Κατερινούλα είναι με τον μπαμπά στις κούνιες. Γεννήσαμε λοιπόν!!!!! Την Πέμπτη 31 1 μπήκαμε με ραντεβού για πρόκληση όλα πήγανε πάρα πολύ καλά και στις 13 10 κρατούσαμε τον μπεμπούλη αγκαλιά! Ήταν πολύ όμορφος κααι εύκολος τοκετός και ο μικρούλης βγήκε μια χαρά 3750 και έτοιμος για θηλασμό! Τώρα λίγο ταλαιπωρούμαστε στα νοσοκομεία για μετρήσεις γιατί έχει ανεβάσει ίκτερο αλλά πιστεύω θα το ξεπεράσουμε σύντομα. Η Κατερίνα ενθουσιασμένη με τον μπέμπη! Οι πρώτες της φράσεις μόλις τον είδε: ευχαριστώ μαμά που έφερες τον μπέμπη μας σπίτι και μπέμπη είσαι τέλειος!! Λιώνω η μάνα!!!!!

να σας ζησει!!!!!!!

να δεις πως θα στον προσεχει η μικρη

εμενα μου λεει " μαμα τρεχα ειναι ετοιμος να κλαψει" και αμα τις πω πω : δεν πειραζει ας κλαψει , τοτε μου την λεει και απο πανω!

Να σας ζησειιιιιι!!!!Γερος και καλοτυχος να ειναιιιιιιιιιιιιι!!!

ποτε πας για καρδουλα;;;;περιμενουμε νεα σου!


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κριστυ να σας ζησουν οι κουκλες..γερες και καλοτυχες να ειναι παντα στην ζωη τους!!!!!

Filiopi να σας ζησει ο μπεμπης τυχεροε και υγιεις παντα!!Τι ωραι λογακια απο την μικρη σου!!


cy09p3.png

Elehp2.pngdYzip2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Τα γράφω στα γρήγορα:

Γένησα 03/02/13. (38 εβδ. κ 4 ημ.)

Μαιευτήριο Γαια.

Τελικά Καισαρική τομή στις 6.30 το απόγευμα (ήμουν από τις 10 το πρωί στις ωδύνες κ πάλι ΔΕΝ μας έκατσε ο Φυσιολογικός).

Μπέμπα 1:2430 gr και 48 εκατοστά ύψος

Μπέμπα 2: 2610 gr και 49 εκατοστά ύψος

Θηλάζουμε αποκλειστικά.

Νομίζω πως θα πεθάνω από την κούραση.

Από δίδυμα δεν πέθανε όμως κανείς ε???

Μπραβο ρε κριστυ να σου ζησουνε...και χιλια μπραβο για τον αποκλειστικο!! Σε φανταζομαι με γεματη αγκαλια να θηλαζεις!! Τελεια!


xHByp3.png

Ns8Jp2.png

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κοριτσια! ειμαι καινουρια στην παρεα.. Βαρβαρα το ονομα μου απο Θεσσαλονικη, 34 ετων η ηλικια μου και ειμαι εγκυος στην 41η εβδομαδα. Χθες εκλεισα τον μηνα μου και ειμαι τοσο αγχωμενη και φοβαμαι! ουφ! διαβαζω και για εσας που ηδη γεννησατε και ζηλευω.. μακαρι να πανε ολα καλα και με εμενα.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Γεια σας κοριτσια! ειμαι καινουρια στην παρεα.. Βαρβαρα το ονομα μου απο Θεσσαλονικη, 34 ετων η ηλικια μου και ειμαι εγκυος στην 41η εβδομαδα. Χθες εκλεισα τον μηνα μου και ειμαι τοσο αγχωμενη και φοβαμαι! ουφ! διαβαζω και για εσας που ηδη γεννησατε και ζηλευω.. μακαρι να πανε ολα καλα και με εμενα.

Γειά σου Βαρβάρα! Μην αγχώνεσαι, απλά όπως φαίνεται το προσέχεις πολύ και έχει βολευτεί το μωράκι σου! :tongue: Ο γιατρός τι σου λέει; Θα πας με πρόκληση αν δεν γεννήσεις μέχρι κάποια ημερομηνία; Εννοείται πως θα πάνε όλα τέλεια!


as1cOB80g410000MDAwOGQ0fDAwNzk1N2R8aSBtcGVtcGEgbWFzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

θα γεννησω σε δημόσιο εφημερεύον νοσοκομείο της Θεσσαλονίκης. Ο γιατρός μου είναι ιδιώτης και συνεργάζεται με ιδιωτικές κλινικές αλλα τα οικονομικά μου δεν επαρκούν.. Θα πηγαίνω από σήμερα για μια εβδομάδα κάθε μέρα στο νοσοκομείο να με επιβλέπουν και αν δεν έρθει απο μόνο του θα μου κάνουν πρόκληση μετά. Αυτό που με προβληματίζει είναι οτι ο γιατρός μου μου έδωσε άλλη ΠΗΤ (14/2) και στο νοσοκομείο άλλη (17/2) με τις ίδιες ημερομηνίες που τους έδωσα.. Μεγάλο μπέρδεμα!

Link to comment
Share on other sites

Το βασικό είναι πως θα το παρακολουθείς κάθε μέρα και επομένως δεν έχεις λόγο να ανησυχείς. Η απόκλιση που μου λες στην ΠΗΤ παντως είναι μικρή, δεν νομίζω πως πρέπει να σε προβληματίζει...


as1cOB80g410000MDAwOGQ0fDAwNzk1N2R8aSBtcGVtcGEgbWFzIGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

καλωσόρισες barbaraki!

Η ΠΗΤ στις Μεσογειακές χώρες είναι 3 μέρες μετά... απ΄ότι μου έχουν πει. Οπότε αν συμπληρώνεις 40 εβδομάδες στις 14-02, πας ΠΗΤ 17-02. Το ίδιο με βγάζανε κι εμένα... οπότε μη σκας.

Ψυχραιμία κ όλα θα πάνε καλά.

Το 1ο σου παιδάκι?

αγόρι ή κορίτσι περιμένεις?

Εγώ κορίτσια είμαι μονίμως μ΄ ένα τουλάχιστον μωρό στο βυζί...

Κ κυκλοφορώ "ξεβύζωτη"...

Απίστευτη κούραση, αλλά που θα πάει, θα στρώσει το "θέμα"


fgFzp3.png

pAfOp2.png

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!

πολυ ερημια

κριστυ σε φανταζομαι , εδω εγω ειμαι με τ αμεμε εξω ποσο μαλλων εσυ με 2 μωρα

η μεγαλη τι λεει για τα νεα μελη;;;


το κοριτσάκι μας

029ed13ffd.png

το αγορακι μας

event.png

Θεε μου σε ευχαριστω...................

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...