Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 9 hours ago, DizzyツMommy said:

      Κορίτσια ξεκίνησα κ γω διέγερση 8/5. Ουσιαστικά ξεκίνησε η περίοδος απ' το βράδυ της προηγούμενης μέρας και είχα αρκετή ροή μέσα στην μέρα, οπότε το βράδυ 8/5 έκανα την πρώτη μου gonal. Σήμερα πήρα την πρώτη olgalutran. 

      Είμαστε μαζί Bluee19 στην διέγερση και μαζί με τη Nima21 είμαστε κοντά όλες στην εμβρυομεταφορά. Καλή επιτυχία κορίτσια καλή δύναμη!!!!!

      Καλή επιτυχία !! Όλα δεξιά ! 

      13 hours ago, Angot said:

      κορίτσια να σας πω τα νέα μ! όπως ειπα είδα αίμα την κυριακή  (32+1)κλπ ήρθα στο μαιευτήριο , ειχα πολλές συντονισμένες  συσπάσεις  χωρίς το παραμικρό σύμπτωμα! το ραμα κρατάει αλλά επειδή έχει εμπεδωθεί ήδη το μωρο έσπρωχνε προς τα κάτω και με την πίεση το ζόρισε και μάτωσε! σκεφτείτε ο γιατρός έβαλε το δάχτυλο και έπιανε ράμμα και κεφάλι, αν δεν είχαμε θα ειχα γεννήσει! σήμερα εχω βάλει τον 2ο. όρο και έχουν ηρεμήσει οι συσπάσεις μ, το αιματακι είναι ελάχιστο καφέ σκουρο , πονάκια πάλι δεν εχω και εχω κάνει και αλλαγές 3 κορτιζονες ! θα μείνω να βάλω και αύριο έναν όρο και θα φύγω το απόγευμα! όπως φαίνεται ο γιατρός είπε ότι το γλιτωσαμε για την ώρα ! αλλά είναι κακό το γεγονός ότι δεν μ δίνει συμπτώματα , όποτε το παραμικρό του παραμικρού πρέπει να το ψάχνουμε πλεον!!  λογικά τις 33 θα τις περάσουμε και όσο πάει είπε ! αυτά .

      Όλα να πάνε καλα !!!! Είσαι δυνατη θα το καταφέρεις μέχρι τη βδομάδα που χρειάζεται !! 

      • Ευχή 1

Cafe ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΥ 2013


mpiskotaki

Recommended Posts

Καλησπέρα σε όλες.

Να σας ζήσουνε τα νεογνά σε όλες τις πρόσφατες μανούλες και γενικά σε όλες τις μαμάδες να είναι γερά τα μωράκια τους.

Εγώ γεννάω τέλος Ιουλίου με αρχές Αυγούστου. Είμαι αποΔράμα, αλλά μόλις

ενημερώθηκα ότι απο τον εοπυυ έκοψαν το επίδομα τοκετού. Έτσι μου είπαν

ότι αν θέλω ο εοπυυ να μου καλύψει τη γέννα πρέπει να γεννήσω οπουδήποτε αλλού παρά σε δημόσιο νονοκομείο. Πόσο πληρώσατε για τη γέννα στο Παπαγεωργίου;

Με το καλο κοπελα μου να νιωσεις το ομορφοτερο συναισθημα που δεν περιγραφεται με λογια!!!

εγω γενησα στο παπαγεωργιου κ δεν πληρωσα τιποτα,εννοειται οτι εφυμερευει κ θα πας.το ιδιο κ στο ιποκρατειο.

εγω απλα ηθελα τον γιατρο μου με περισοτερη φροντιδα κ τον πληρωσα αλλα μεταξυ μας.

στην κλινικη αν γεννησεις καποτε ηταν περισοτερα τα χρηματα να πληρωσεις τωρα μειωθηκαν κ αυτο γιατι περνουν οι κλινικες το επιδομα τοκετου κατευθειαν απο τον εοππυ κ εσυ πληρωνεις λιγοτερα.

καποτε πχ ηταν 3000 ε κ τωρα πληρωνεις περιπου 1000 γιατι περνουν το επιδομα κατευθειαν αυτοι.ετσι ειπαν σε εμενα.

το επιδομα λοχειας κ κυησης δεν το ειχαν κοψει μεχρι τον δεκεμβρη κοιτα τουλαχιστον μηπως παρεις αυτο,ειναι πολλα χρηματα.


rnDZp2.png

Rh0Qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 10,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • didi&k

    1558

  • κατια_82

    1457

  • ritsa3

    1342

  • markela35

    801

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Posted Images

Κοριτσακια μου οπως θα προσεξατε αλλαξα την υπογραφη μου τα σκετσακια!!!

τελεια ε?????!!!!!!

αχ ζουζουνακι μου......:D:D:D

το ειδαμε το ειδαμε ωραιο ειναι!!Αμαρυλιδα εσυ εχεις φεις??? εχουν κανει τα κοριτσια γρουπ πες αν ειναι να σε βαλουμεεεεεεε!!!Εχει πολλα μωρακια απο ολες!

Ενημερωνω οτι γεννησε και η real thing μια κουκλαρα μελαχρινουλα 57 ποντους παρακαλω μοντελο 3770!!!!


WvYwp2.png I9Cbp2.png
Link to comment
Share on other sites

Αμαρυλλακι μπηκα να δω μηπως εγραψες κατι απο την εμπειρια σου , να δω πως εισαι και επεσα στην περιγραφη τπυ τοκετου..περιτο να σου πω οτι ακομη κλαιω!!να σου ζησει ο μπεμπακος σου!!εχουμε χαθει αλλα εισαι παντα στην σκεψη μου!!


1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVF Μαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!!!

LyVGp3.png

oJ6fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες μανουλες κ ομορφα μπεμπακια!!!

ειμαι υπερβολικα συγκινημενη περσι τετοιο καιρο παρακαλουσαμε αν θυμουνται ''τα τοτε κοριτσια του φορουμ μετε την εμβρυομεταφορα'' φετος να ντυσουμε καρναβαλακια τα παιδια μας!!!!

Αξιοθηκα κ εγω απο τον θεο φετος κ εντησα το αγορι μου ''ναυτακι''!!!

κ επειτε κ συνεχεια......

Τις πιο ομορφες αποκριες λοιπον ευχομαι σε ολα τα μωρακια να περασουμε φετος!!!!!!!!!!!!!!!!

σμουτσ!!!

:D:D:D


rnDZp2.png

Rh0Qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα!

Γέννησα στις 15/2. Ξεκινησαν ψιλοπονάκια από τις 14/2 το απόγευμα. Στις 11:20 ήμουν στο μαιευτήριο και στις 14:25 κρατούσα αγκαλιά τη μικρούλα μου. Γεννήθηκε 3400 κιλά και 51 cm. Έκανε ίκτερο και βγήκαμε την Τρίτη αλλά τώρα είμαστε ok.

Φυσικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα στο σπίτι χαχαχα!!!

Έχω μεγάλο πρόβλημα με τις θηλές μου, μου τις έχει τραυματίσει και πονάω υπερβολικά!!!! Κλαίω κάθε φορά που τη θηλάζω :cry:. Τη βλέπω να ξυπνάει και φοβάμαι...:-(

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα δικά σας.

Να μας ζήσουν τα καινούρια μωράκια και με το καλό όσα είναι στο δρόμο. ;)


487Yp3.png

cYn6p3.png

Link to comment
Share on other sites

titoula να σου ζησει η μπουμπου σου...να ειναι παντα γερη κ χαμογελαστη...κ αν δεν εχεις χρονο αυτο ειναι το πιο ευχαριστο....γτ ειναι γεματος απο το κοριτσακι σου..οσο για το στηθος....υπομονη....το περασα κ εγω...κανε κουραγιο...!!


Jr39p2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα ομορφες μανουλες κ ομορφα μπεμπακια!!!

ειμαι υπερβολικα συγκινημενη περσι τετοιο καιρο παρακαλουσαμε αν θυμουνται ''τα τοτε κοριτσια του φορουμ μετε την εμβρυομεταφορα'' φετος να ντυσουμε καρναβαλακια τα παιδια μας!!!!

Αξιοθηκα κ εγω απο τον θεο φετος κ εντησα το αγορι μου ''ναυτακι''!!!

κ επειτε κ συνεχεια......

Τις πιο ομορφες αποκριες λοιπον ευχομαι σε ολα τα μωρακια να περασουμε φετος!!!!!!!!!!!!!!!!

σμουτσ!!!

:D:D:D

Κοριτσακι την ιδια σκεψη εκανα ακριβως χθες βραδυ!!!ειπα στον αντρα μου..περσι τετοια μερα πηρα την πρωτη αρνητικη χοριακη μου..φετος περιμενουμε το μπεμπακι μας!!!


1η IVF Φεβρουαριος 2012 αρνητικη

2η IVF Μαιος 2012 βιοχημικη κυηση

Νοεμβριος 2012 Φυσιολογικη συλληψη!!!!

LyVGp3.png

oJ6fp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Γέννησα στις 15/2. Ξεκινησαν ψιλοπονάκια από τις 14/2 το απόγευμα. Στις 11:20 ήμουν στο μαιευτήριο και στις 14:25 κρατούσα αγκαλιά τη μικρούλα μου. Γεννήθηκε 3400 κιλά και 51 cm. Έκανε ίκτερο και βγήκαμε την Τρίτη αλλά τώρα είμαστε ok.

Φυσικά δεν προλαβαίνω να κάνω τίποτα στο σπίτι χαχαχα!!!

Έχω μεγάλο πρόβλημα με τις θηλές μου, μου τις έχει τραυματίσει και πονάω υπερβολικά!!!! Κλαίω κάθε φορά που τη θηλάζω :cry:. Τη βλέπω να ξυπνάει και φοβάμαι...:-(

Δεν έχω προλάβει να διαβάσω τα δικά σας.

Να μας ζήσουν τα καινούρια μωράκια και με το καλό όσα είναι στο δρόμο. ;)

Μέσα στα νοσοκομεία και στις κλινικές ξέρω ότι υπάρχουν μαίες που εξειδικεύονται στο θηλασμό. Ζήτα τη βοήθειά τους. Μπορεί να βοηθήσει...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


κατια_82 : ΑΓΟΡΙ (17-11-12)

didi&k: ΑΓΟΡΙ (25-12-12)

ritsa3 :ΚΟΡΙΤΣΙ (27-12-12)

Vassouli:ΑΓΟΡΙ ((12/1/13)

barboula: ΑΓΟΡΙ(14/1/2013)

eleni_dimitris : ΑΓΟΡΙ (15/1/2013)

impatient (lena): ΚΟΡΙΤΣΙ (17/1/2013)

kat32: ΚΟΡΙΤΣΙ (20/1/13)

Ροδουλα77: ΑΓΟΡΙ (24/1/13)

Sapi(Σοφία): ΚΟΡΙΤΣΙ (25/1/2013)

Ταμαρ ΚΟΡΙΤΣΙ (26/1/2013)

Φουσκιτσα : ΑΓΟΡΙ (28/1/2013)

mpiskotaki: ΚΟΡΙΤΣΙ (28/1/2013)

Filliopi : ΑΓΟΡΙ (31-1-13)

cristy : ΚΟΡΙΤΣΙΑ (3/2/2013)

τσιπουριτσα ΚΟΡΙΤΣΙ (9/2/13)

titoula : ΚΟΡΙΤΣΙ (15-2-13)

realthing: ΚΟΡΙΤΣΙ (22/2/2013)

MARITA 1982 : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ:11/2/2013) ΡΕΑ

Katerinoula-Spiros : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 14/02/2013)

Sophia! : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 16/02/2013) ΜΗΤΕΡΑ

nantia: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 19/2/13) Διαβαλκανικό θεσσαλονίκη

ioanna2013:........(ΠΗΤ 23-2-13)Erbach ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ

behappy: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 7-3-13) ΜΗΤΕΡΑ


1lqJp2.png

EO6lp3.png

Link to comment
Share on other sites

κατια_82 : ΑΓΟΡΙ (17-11-12)

didi&k: ΑΓΟΡΙ (25-12-12)

ritsa3 :ΚΟΡΙΤΣΙ (27-12-12)

Vassouli:ΑΓΟΡΙ ((12/1/13)

barboula: ΑΓΟΡΙ(14/1/2013)

eleni_dimitris : ΑΓΟΡΙ (15/1/2013)

impatient (lena): ΚΟΡΙΤΣΙ (17/1/2013)

kat32: ΚΟΡΙΤΣΙ (20/1/13)

Ροδουλα77: ΑΓΟΡΙ (24/1/13)

Sapi(Σοφία): ΚΟΡΙΤΣΙ (25/1/2013)

Ταμαρ ΚΟΡΙΤΣΙ (26/1/2013)

Φουσκιτσα : ΑΓΟΡΙ (28/1/2013)

mpiskotaki: ΚΟΡΙΤΣΙ (28/1/2013)

Filliopi : ΑΓΟΡΙ (31-1-13)

cristy : ΚΟΡΙΤΣΙΑ (3/2/2013)

τσιπουριτσα ΚΟΡΙΤΣΙ (9/2/13)

titoula : ΚΟΡΙΤΣΙ (15-2-13)

realthing: ΚΟΡΙΤΣΙ (22/2/2013)

MARITA 1982 : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ:11/2/2013) ΡΕΑ

Katerinoula-Spiros : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 14/02/2013)

Sophia! : ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 16/02/2013) ΜΗΤΕΡΑ

nantia: ΚΟΡΙΤΣΙ (ΠΗΤ 19/2/13) Διαβαλκανικό θεσσαλονίκη

ioanna2013:........(ΠΗΤ 23-2-13)Erbach ΓΕΡΜΑΝΙΑΣ

behappy: ΑΓΟΡΙ (ΠΗΤ 7-3-13) ΜΗΤΕΡΑ

βρε κατια μου 29-01-2013 γεννηθηκε ο παιδαρος μου!!!!!!!!!!!!!!!!


rnDZp2.png

Rh0Qp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...