Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • πρίν από 21 λεπτά , η ζωή είναι όμορφη είπε:

      Όλα μια λακούβα σε αυτή την χώρα. Το καλό είναι ότι οδηγώ εγώ πάμε μαζί (και εγώ δάσκαλος μας έφαγε η εκπαίδευση . Μα συγνώμη η μόνιμη δασκάλα έχει αναρ άδεια για όλα η αναπληρώτρια έχει μήτρα από τα lidl 😅😅 ήθελα να ξέρω τους νόμους τουσ διαβάζουν;  Καλά τα ηρεμιστικά τα βλέπω σιγά σιγά αχααχαχαχα η γιατρός είπε όλα μια χαρά με το μωρό μια μικρή αποκόλληση βλέπω όχι λακούβες και τραντάγματα 

      Ναι είναι μεγάλη αδικία οι αναρρωτικες αναπληρωτων σε σύγκριση με μονίμων. Είχαν πει θα τα εξισωναν αλλά ακόμα τίποτα.... αν οδηγείς εσύ νομίζω μια χαρά....θα πηγαίνεις αργά θα αποφεύγεις λακουβες και στο σχολειο δε θα κάνει τίποτα να κάθεται σαν πατριάρχης 😁. Προσοχή στις ιώσεις και τον πυρετό στο σχολειο...καλό είναι να μην ανεβάσουμε πυρετό στο 1ο τριμηνο ειδικά. Να φοράτε μάσκα. Στο δημοτικό κολλάς εύκολα. 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Καλημέρα χιονισμένη!!!Τα μικρά έχουν κολλήσει στο παράθυρο είπε η μητέρα μου και χαζεύουν το χιόνι...

Skountoufla καλώς ήρθες με το καλό το μωράκι σου.

Μαρία θα μάθετε καλέ τι είναι στη γέννα μη σκας τι έμεινε μόνο 20 εβδομάδες ακόμα το πολύ :tongue:

μερικα μωρα παιδι μου παιρνουν τελικα κατι θεσεις που καθολου δεν βοηθανε!και εγω στεναχωριομουν που στην αυχενικη ειχε την ιδανικη θεση και ελεγα κατι εχει το παιδι και δεν κουνιεται!

εγω λεω το 3ο πια να το αφησετε για εκπληξη!!!!!!!!αφου κιολας αρνειται το παιδι αφηστε το να κανει εντυπωση!!!!!!!!

Ε οχι και στη γεννα! Θα σπασουν τα νευρα μου! Ευτυχως που στη Β' ειναι

υποχρεωμενοι να πουνε!

Mummytobe τι στεναχωριοσουνα μια χαρα κανεις τις εξετασεις σου μετα θα φας

κλοτσιες γερες μην ανησυχεις....

Το δικο μου χθες ειχε λοξυγγα το κακομελετησα φαινεται!:D

Λοιπον κοριτσια χθες κι εγω κοιταγα ιντερνετ αλλα για καλη μου τυχη πετυχα

μια συζητηση στο παρεντς για 2ες καισαρικες (ηταν η alter ego συζητηση του

vbac). Πιο πολυ απευθυνομαι στις μανουλες που συζηταγαμε παλια για 2η καισαρικη

ή για ΦΤ. Ε ηταν οτι πρεπει αυτο το θεμα που διαβασα για να συμφιλιωθω με την

ιδεα της καισαρικης και να μου φυγει το κολλημα με τον ΦΤ. Επειδη για να πας για vbac πρεπει να περιμενει κανεις να ξεκινησει μονος του ο τοκετος δηλαδη και 40η και 42

εβδομαδα υπηρχαν κοπελες που στο τσακ γλιτωσανε να ανοιξει η μητρα απο την 1η καισαρικη ή που ειχαν κανει τα μωρα κακα μεσα.

Οποτε better safe than sorry που λενε. Αφηστε που γραφανε οτι πραγματικα ολο

αυτο που το εχουμε στο μυαλο μας τωρα και μας αγχωνει για φτ αφου γεννηθει το μωρο

ειλικρινα δεν το σκεφτεσαι καθολου.

Το καλυτερο ειναι αμα ψαχνετε πληροφοριες στο ιντερνετ να ψαχνετε και για

την αλλη αποψη οχι μονο τα αρνητικα αλλα να διαβασετε και θετικες εμπειριες που

συνηθως ειναι οι λιγοτερες γιατι ο κοσμος τον καημο του θελει να γραψει αμα ειναι

ολα καλα δεν μπαινουν στην διαδικασια.Προσοχη λοιπον στο ιντερνετ!


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κοριτσια τι κανετε σημερα???εγω εχω εξαντληθει στην δουλεια,περιμενω πως και πως να περασουν οι μερες για να βγω σε αδεια!!βαρυνα τωρα και δυσκολευομαι πολυ!!! skountoufla καλως ηρθες!6 30 το απογευμα θα παω στον γιατρο να δω το μπεμπακο μου!!!!!!!!!!!!!!!!


a>2eM3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλησπέρα σας...Που είσαστε όλες καλέ σήμερα;;;

Skybeam πότε θα μάθεις αποτελέσματα;

vivimix φτιάξε τικεράκι και στο τέλος θ απας εκεί που λέει Forum signatures: HTMLEzboardPseudoHTML, UBBCode and BB Code θα αντιγράψεις ότι έχει εκεί και θα το βάλεις στην υπογραφή σου.Καλή επιτυχία.


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρες σε όλες τις κοπέλες με τις κοιλίτσες!

Skybeam πότε θα μάθεις αποτελέσματα;

Σ' ευχαριστώ μπουμπού μου για το ενδιαφέρον, στις 23 του μήνα θα πάρω τηλ. στο Χωρέμειο. Σε 13-14 μέρες δηλαδή. Ανυπομονώωωωωωωωωωωωωω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!!! Skybeam έχεις άγχος να υποθέσω;;; Άντε, όλα καλά να σου έρθουν.....

Ευχαριστώ! Άγχος? Δε φαντάζεσαι... Κάνω το βλάκα όμως και προσπαθώ να μην το σκέφτομαι:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Ηρεμία πάνω από όλα δεν χρειάζεται άγχος δεν είναι καλός συνοδοιπόρος μας.

Βέβαια όταν είσαι σε εγκυμοσύνη ηρεμείς πραγματικά μόνο την στιγμή που θα δεις το παιδί μπροστά σου καλά ακόμα και αν σου λένε όλα τέλεια..


PiB4p3.png y5drp3.png Z9IAp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Κοριτσια. οπως ανεφερα, αρχισε να μεγαλωνει η κοιλιτσα μου, αλλα δεν ειναι η κλασικη κοιλια εγγυου, σκληρη δηλαδη. Ειναι λιγο σαν να παχυνα, αλλα εχω παρει 1-2 κιλα μονο. Ετσι γινεται στην αρχη η επρεπε να ειναι σκληρη;:?

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια. οπως ανεφερα, αρχισε να μεγαλωνει η κοιλιτσα μου, αλλα δεν ειναι η κλασικη κοιλια εγγυου, σκληρη δηλαδη. Ειναι λιγο σαν να παχυνα, αλλα εχω παρει 1-2 κιλα μονο. Ετσι γινεται στην αρχη η επρεπε να ειναι σκληρη;:?

Έτσι έγινε και σε μένα, στην αρχή φαινόταν σαν να είχα απλώς παχύνει.

Link to comment
Share on other sites

Αχ ναι;;;; Ειπα μηπως χαιρομαι τζαμπα η γυναικα!!!!!! Αρχισε να φαινεται απο πιο νωρις εσενα ε;; Ξεκινησες πιο αδυνατη μαλλον, γι' αυτο. Εγω ξεκινησα 69 κιλα με 1,69 υψος...(:oops::oops:) Τωρα δηλαδη εσενα ειναι σκληρη η κοιλια σου;; Γιατι δεν εχουμε κ μεγαλη διαφορα στις μερες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Τι κάνετε οι παρούσες?

Γιώτα, νομίζω ότι μάλλον παίζει ρόλο και ο σωματότυπος. Στις αδυνατούλες φαίνεται νωρίτερα και πετάγεται το απολύτως απαραίτητο! Εγώ που πάντα είχα παραπανίσια κιλά και μάλιστα στην κοιλιά, μεγάλωσε πιο πλαδαρά και όχι απλώς άργησε να σκληρύνει, αλλά και να φανεί! Μέχρι τις αρχές του πέμπτου άνθρωποι που με βλέπανε κάθε μέρα δεν το είχαν πάρει χαμπάρι (ναι, άργησα κάπως να το πω). Στην αρχή κι εμένα ήταν όπως λες. Αλλά εδώ και κανά δυο βδομάδες έχει στρογγυλέψει και σκληρύνει, έχει πάρει σχήμα, καταλαβαίνεις ότι είναι κάτι συγεκριμένο που πιάνει χώρο εκεί μέσα! Επίσης έχει πεταχτεί έξω και το στομάχι μου, μάλλον από την εξάπλωση όλων των οργάνων και όχι από φαί, γιατί είναι τεντωμένο. Κάπου διάβασα ότι το πάνω μέρος της μήτρας στη βδομάδα που είμαι φτάνει περίπου τα 3 εκ. πάνω από τον αφαλό!

Να σου πω κάτι χαζό που κάνω για να καταλάβω πόση από την κοιλιά μου είναι εγκυμοσύνης και πόση φαγητού/πρηξίματος? Τη ρουφάω! :oops:

Και ό,τι δεν μπαίνει μέσα, είναι του μωρού!..


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...