Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 1 hour ago, Lila ki είπε:

      Εγώ πάντως κορίτσια έκανα ένα τεστ πριν καμία ώρα αλλά είχα πιει νερό βέβαια και δεν ήταν πολύ σκουρα τα  ουρα και βγήκε πιο αχνη από χθες η γραμμή … και τσάμπα τώρα μπηκα σε αυτή τη διαδικασία . Θα κάνω ένα τη Παρασκευή κ ας γίνει ότι θέλει π θεός γιατί βαρέθηκα κ κουράζω κ εσάς τσάμπα που έχει η κάθε μια τις σκέψεις και τις έννοιες της … 

      Αχ αυτά τα τεστ!Τζάμπα στεναχώρια πήρες τώρα ρε συ..μπορεί να είναι όλα καλά και απλά λόγω του ότι είναι βράδυ,να έδειξε πιο αχνό.. Πότε εχεις χοριακη?Εγώ το πήρα απόφαση πάντως,δεν θα ξανακάνω τεστ πριν τη χοριακη,είχα σαλταρει τελείως! 

      Και φυσικά δεν κουράζεις καμία από εμάς,πάλι καλά που υπάρχει το φορουμ και συζητάμε ο,τι μας προβληματίζει 

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Mariath μου ευτυχώς καλά με τα yutopar. Βέβαια παίρνω και μισό χάπι για την καρδιά πριν τα πάρω γιατί έκανα το πείραμα να τα πάρω μόνα τους και όντως κάνουν ταχυκαρδίες. Και φοβάμαι χωρίς το χάπι για την καρδιά γιατί δεν θέλω να την ζορίσω (έχω κάνα δυο άσχημα καρδιογραφήματα καθώς και σύσταση για τεστ κοπώσεως που δεν το έχω κάνει ως τώρα). Δυο yutopar μου έμειναν ακόμα κι εύχομαι να μην ξαναχρειαστεί!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα κ απο εμένα!!

Ηλιαννα καλώς ήρθες!!

Vivimix τέλεια..... Ετσι ακριβώς ειμαι κ εγω τώρα που ειμαι

στη 16 βδομάδα!

Skybeam πέρασαν οι μερες μπράβο! Ολα καλα!!!

Εγω εχω αγοράκι μικρούλη βέβαια, σχεδόν 11 μηνων...

γενικά ειναι ήρεμος και πολυ ήσυχος....τώρα που αρχίζει

να περπατάει ξεκίνησε να κανει λίγες ζημιές επειδη τραβάει κατω

οτι βρίσκει....


qLIep2.png

y2qkp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παλιά και νέα καλημέρα!!

Ηλιάννα με το καλό το τρίτο σου παιδάκι!

Κι εγώ για Απρίλιο με κόβω αφού μετά την β-επιπέδου

μου έδωσε ΠΗΤ 25/04.

Filaki νομίζω δεν έχουμε μιλήσει εμείς!

Η μικρή σου πότε είναι γεννημένη?

Εμένα 09/07/2008!Με το καλό το μπεμπέ σου?Έμαθες τί είναι?

Skybeam καλά αποτελέσματα κοπελάρα μου!!

Και με το καλό να ξεμουδιάσεις τώρα χεχεεχεχεχεχεχ!!!

Οι υπόλοιπες όλα καλά?Είχαμε κανένα γιατρό αυτές τις μέρες?

Πρέπει να ξεθάψω και τη λίστα από κάπου!:confused:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Mariath μου ευτυχώς καλά με τα yutopar. Βέβαια παίρνω και μισό χάπι για την καρδιά πριν τα πάρω γιατί έκανα το πείραμα να τα πάρω μόνα τους και όντως κάνουν ταχυκαρδίες. Και φοβάμαι χωρίς το χάπι για την καρδιά γιατί δεν θέλω να την ζορίσω (έχω κάνα δυο άσχημα καρδιογραφήματα καθώς και σύσταση για τεστ κοπώσεως που δεν το έχω κάνει ως τώρα). Δυο yutopar μου έμειναν ακόμα κι εύχομαι να μην ξαναχρειαστεί!

Δεν πειράζει, πάρε το χάπι για την καρδιά για να είσαι σίγουρη. Έτσι κι αλλιώς θα τα σταματήσεις κι όλα καλα!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια παλιά και νέα καλημέρα!!

Ηλιάννα με το καλό το τρίτο σου παιδάκι!

Κι εγώ για Απρίλιο με κόβω αφού μετά την β-επιπέδου

μου έδωσε ΠΗΤ 25/04.

Filaki νομίζω δεν έχουμε μιλήσει εμείς!

Η μικρή σου πότε είναι γεννημένη?

Εμένα 09/07/2008!Με το καλό το μπεμπέ σου?Έμαθες τί είναι?

Skybeam καλά αποτελέσματα κοπελάρα μου!!

Και με το καλό να ξεμουδιάσεις τώρα χεχεεχεχεχεχεχ!!!

Οι υπόλοιπες όλα καλά?Είχαμε κανένα γιατρό αυτές τις μέρες?

Πρέπει να ξεθάψω και τη λίστα από κάπου!:confused:

Αντε Εύα βγαλε τη λίστα γιατι σε περιμένει δουλεια, να περάσεις και τα καινούρια κοριτσακια!


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η μικρή σου πότε είναι γεννημένη?

Εμένα 09/07/2008!Με το καλό το μπεμπέ σου?Έμαθες τί είναι?

η δική μου στισ 12/7/2008!!! τώρα, έ)(ω αγοράκι και πάμε για μέσα ιούνη! εσύ;;;;;;;;

κορίτσια καλημέρααααα!!!!

λοιπόν, σίγουρα οι αγορομάνεσ εδώ θα βάλουν ένα )(εράκι και θα μασ δίνουν τα φώτα τουσ!!!

πολύ )(αίρομαι που σε αυτο το καφέ υπάρ)(ουν τόσεσ τριτομανούλεσ!!!!!!!!!!!!! μπράβο σασ κορίτσια!!!!!!!!!!!!!


EwHmpyO.jpgEwHmp2.png

czmdp2.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια τι κανετε?ηρθαν και αλλες μανουλες στην παρεα ειδα!εχω χαθει τελειως τωρα που γιναμε πολλες!τα αυγα και τα πασχαλια εχασα!

καπουμδιαβαζα την κουβεντουλα σας για τις μαιες!

εγω που θα γεννησω στο Αλεξανδρας τι να κανω?να ψαξο απο τωρα για μαια?πρεπει?και ξερετε για τα μαθηματα ανωδυνου?πρεπει να παω απο εκει?

Την Πεμπτη πρωτα ο Θεος παμε για β΄επιπεδου!

Η μικρουλα κλωτσαει πυκνα συχνα και σημερα πηραμε ρουχακια για το μαιευτηριο και μπερεδακι παρακαλω πολυ!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και από εμένα και καλώς σας βρήκα..Εγ΄ψ λοιπόν έχω πητ 4/4 και περιμένω κοριτσάκι αυτή τη φορά,και θα γεννήσω στο Ιασώ.

Έχω άλλα δυο αγοράκια 2ετών και 10μηνών

Link to comment
Share on other sites

1.RATAPLAN(Νίκη)............ Γαία-ΠΗΤ 01/05/2013- ΑΓΟΡΑΚΙ

2.My girl(Εύα)...................Βιοκλινική Θεσσαλονίκης-ΠΗΤ 02/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3.Mummytobe(Νάντια)........Αλεξάνδρας-ΠΗΤ 07/05/2013- ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

4.mariath(Μαρία)...............Βιοκλινική Θεσσαλονίκης-ΠΗΤ 08/05/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

5.Βίβιαν...........................Ιασώ-ΠΗΤ 10/05/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

6.pele (Πένυ)...................Ιασώ-ΠΗΤ 12/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

7.Evri79(Εύη)....................???-ΠΗΤ 16/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

8.milky(Βίκυ).....................Ιασώ-ΠΗΤ 20/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

9.Lila Pause.......................Mητέρα-ΠΗΤ 21/05/2013

10.vivimix..........................Ιασώ-ΠΗΤ 23/05/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

11.Mariapap82(Μαρία)..........Ιασώ-ΠΗΤ 28/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

12.Skybeam.......................Μητέρα-ΠΗΤ 02/06/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

13.xanp.............................Αλεξάνδρα-ΠΗΤ 14/06/2013

14.kittymaria(Mαρία)............Κρήτη-ΠΗΤ 23/06/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ???

15.Χριστιάνα........................Κύπρος-ΠΗΤ 28/06/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ ???

16.Wonderland(Ελένη)...........

__________________

Κορίτσια δεν βάζω χρώμα ακόμα για να το κάνω μία και καλή

με τις καινούργιες της παρέας!

Άντε μία μία που δεν βλέπει το όνομά της να μου γράφει και να την βάζω!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!!αντε να δουμε και τις υπολοιπες κοιλιτσες,βγαλτε καμια φωτο!!!vivian86,ναι δικο μου ειναι,το εχω μαζι με τον αντρα μου!!σου εστειλα αιτημα φιλιας!Τριτη εχω να παω στο γιατρο για να με δει και να μου πει ποτε θα κανω την β'επιπεδου!υπαρχει καποια απο σας που θα την κανει στον γιατρο της?????γιατι εμενα μου ειπε να την κανω σε αυτον οπως και την αυχενικη!


a>2eM3p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


ευχαριστω πολυ κοριτσια!!!!αντε να δουμε και τις υπολοιπες κοιλιτσες,βγαλτε καμια φωτο!!!vivian86,ναι δικο μου ειναι,το εχω μαζι με τον αντρα μου!!σου εστειλα αιτημα φιλιας!Τριτη εχω να παω στο γιατρο για να με δει και να μου πει ποτε θα κανω την β'επιπεδου!υπαρχει καποια απο σας που θα την κανει στον γιατρο της?????γιατι εμενα μου ειπε να την κανω σε αυτον οπως και την αυχενικη!

μηπως ο γιατρος σου ειναι πιστοποιημενος?

υπαρχουν νομιζω γυναικολογοι που ειναι πιστοποιημενοι και εκτος απο τους κλασσικους υπερηχους ισως κανουν και αυτους!

κοριτσια νομιζω εκανα βλακεια...

εχω ΠΗΤ 7 Μαιου αλλα ενταξει υπολογιζω τελος Απριλιου...πηρα φορμακι χειμωνιατικο βασικα για να την βγαλω απο το μαιευτηριο γιατι δεν ειναι και κατακαλοκαιρο για το παιδι.

Αλλα το πηρα 1-3 μηνων οχι 0-1...μηπως εκανα βλακεια και ειναι τελειως ξενο επανω του?

ειναι αλλαγη εποχης και δεν ξερω για εσας αλλαμεγω εχω μπερδευτει!

δεν ξερω αν πρεπει να παρω μακρυμανικα εσωρουχακια η κονοτομανικα...τα βελουτε για απ΄εξω μου φαινονται πολυ βαρυα..αλλα και για καλοκαιρινο δεν ειναι...για δωστε τα φωτα σας!

Βιβιαν σου εκανα αιτημα αλλα μαλλον δεν με καταλαβες!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mummytobe μην το σκεφτεσαι καν! Εννοειται χειμωνιατικο...Μια χαρα το πηρες και μη σου πω οτι αμα ειναι μεγαλο το μωρο θα φορεσει ελαχιστα το νουμερο 3!!

Μην παρεις τιποτα 0-1 παρε τα χειμωνιατικα 0-3 και μετα καλοκαιρινα 3-6 που θα βαλει πιο πολυ!

Καλως ηρθαν οι καινουριες μαζευομαστε πολλες μπραβο!

Skybeam παει τελειωσε κι αυτο καλα αποτελεσματα τωρα!

Αχ εμενα παλι με ειδε μια ξαδερφη μου σημερα και γουρλωσε τα ματια....

"Πως εχεις φουσκωσει ετσι?"

Και το κοντερ συνεχιζει στο +9....

Το μωρο κουνιεται συνεχεια μα συνεχεια δεν ξερω μηπως επειδη ειναι τριτη εγκυμοσυνη το νιωθω τοσο πολυ τι να πω. Οι μελλουσες τριτομανουλες ειστε στην ιδια φαση?


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

Mummytobe μην το σκεφτεσαι καν! Εννοειται χειμωνιατικο...Μια χαρα το πηρες και μη σου πω οτι αμα ειναι μεγαλο το μωρο θα φορεσει ελαχιστα το νουμερο 3!!

Μην παρεις τιποτα 0-1 παρε τα χειμωνιατικα 0-3 και μετα καλοκαιρινα 3-6 που θα βαλει πιο πολυ!

Καλως ηρθαν οι καινουριες μαζευομαστε πολλες μπραβο!

Skybeam παει τελειωσε κι αυτο καλα αποτελεσματα τωρα!

Αχ εμενα παλι με ειδε μια ξαδερφη μου σημερα και γουρλωσε τα ματια....

"Πως εχεις φουσκωσει ετσι?"

Και το κοντερ συνεχιζει στο +9....

Το μωρο κουνιεται συνεχεια μα συνεχεια δεν ξερω μηπως επειδη ειναι τριτη εγκυμοσυνη το νιωθω τοσο πολυ τι να πω. Οι μελλουσες τριτομανουλες ειστε στην ιδια φαση?

Πάει κι αυτό κορίτσια, να περάσει μια εβδομάδα ακόμη στο ρελαντί και μετά θα ηρεμήσω και θα επανέλθω στους ρυθμούς μου. Σηκώθηκα σήμερα απ' το κρεβάτι, το σπίτι είναι άστα να πάνε αλλά κάνω ότι δεν βλέπω προς το παρόν. Ούτε προβλέπεται να ξεστολίσω ακόμα, φοβάμαι τα πάνω κάτω.

Είσαι τυχερή που νιώθεις τόσο το μωράκι! :) Κι εγώ έχω φουσκώσει αρκετά, αλλά δεν το νιώθω ρε παιδιά τόσο συχνά, αραιά και πού από τα Χριστούγεννα το νιώθω, δηλ. περίπου μια φορά την εβδομάδα σαν να σκάει μια φούσκα μέσα στην κοιλιά μου και συνήθως αν φάω γλυκό... είναι φυσιολογικό που δεν το νιώθω? Μήπως φταίει που είναι το πρώτο? Τι να πω.

Μαράκι κι εγώ περίπου στα +8-9 είμαι, έχω πολύ καιρό να ζυγιστώ και βασικά δεν θέλω να ξέρω! Αλλά πρέπει να ζυγιστώ από βδομάδα, να ξέρω πού βρίσκομαι...

Όσο για τα ρούχα για δώστε συμβουλές για μέσα-τέλος Μαϊου οι έμπειρες οι μάνες! Κοντομάνικο ή μακρυμάνικο φορμάκι? Μάλλον κοντομάνικα εσώρουχα, ε? 0-1 ή 0-3? Έλεγα να πάρω κοντομάνικο φορμάκι ή μπλουζάκι-παντελονάκι καλοκαιρινά για να το βγάλω έξω κι ένα ζακετάκι λεπτό για από πάνω...

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Χρόνια πολλά!

Skybeam κι εγω στο πρώτο απο 21η βδομάδα άρχισα να το νιώθω τακτικά. Όπου να ναι θα δεις θα κάνει αισθητή την παρουσία του πιο έντονα!

Οσο για τα ρούχα, σίγουρα όχι μακριμανικα εσώρουχα. Κοντομάνικα για την αρχη και αμανικα-τιραντέ όταν πιάσουν οι ζεστες. Την προηγούμενη φορα που γεννησα αρχές Μαρτίου δεν πήρα καθόλου μακριμανικα εσώρουχα. Φορμάκια βελουτε χρησιμοποίησα μόνο για έξω, οπότε αν δεν εχει ζεστανει ο καιρός το πολύ 2 να χρειαστειτε. Μεσα στο σπίτι μακό μακριμανικα φορμακια είναι μια χαρα. Ζακετούλες θα συμπληρώνουν αν εχει κρύο. Τώρα το 0-1 είναι για λίγο καιρο, καλύτερα 0-3. Εκτός κι αν πρόκειται για πολυ μικροκαμωμενο μωρακι τι να πω... Γενικα μην πάρετε πολλά πολλά ρούχα κατευθείαν. Θέλουν όντως συνέχεια αλλαγμα στην αρχη αλλά καλύτερα να έχετε ενα άτομο που θα μπορει να σας ψωνίσει περισσότερα αφου δείτε μέγεθος μωρού και φυσικα τον καιρο. Ειδικά όσες γεννήσουν τέλος μαΐου το πολύ για κανένα μήνα να χρειαστειτε μακρι μανίκι, αν δεν ζεστάνει απο νωρίς τον Ιούνιο.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και Χρονια Πολλα!

Συμφωνω με τη mariath εστω για λιγο καιρο θα χρειαστουν μακρυμανικα φορμακια και αμανικα εσωρουχα. Για ρουχα εξοδου παρτε καλυτερα εσωρουχο και φορμακι μην παρετε κατι ιδιαιτερο ειναι πολυ μικρουλια και μαλακα τα μωρα δεν ειναι καθολου ευκολο να τα ντυσεις στην αρχη οποτε μην ταλαιπωρειστε με παντελονια και μπλουζες!!!!

Skybeam ειναι πολυ νορμαλ να το νιωθεις τοσο λιγο ετσι ημουν κι εγω στο 1ο. Οπως το λες μια φορα την εβδομαδα κι αν. Μαλλον επειδη ειναι τριτο το νιωθω πολυ δεν ξερω μηπως παλι ειναι και μεγαλουτσικο. Αντε περιμενω να παω αυριο γιατρο πως και πως!

Ειλικρινα θελω να πατησω ενα κουμπι και να εξαφανιστουν ολα τα Χριστουγεννιατικα....


ZVPwp2.png q0sgp2.pngQbD4p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...