Quantcast
Jump to content
Προσοχή σε SCAM μηνύματα! Μας ενημέρωσαν ότι εστάλει μήνυμα στα Αγγλικά, για αλλαγή κωδικού πρόσβασης. Δεν έχουμε στείλει κάτι τέτοιο. Τα μηνύματά μας, πάντα είναι μεταφρασμένα στα Ελληνικά & περιέχουν το λογότυπό μας. ×
➔ Parents.org.gr
  • Από την διαχείριση / Admin news

    • 3 ώρες πρίν, Blue Velvet είπε:

      Αχ ρε γμτ μόλις παρήγγειλα το q10 solgar(30mg 90καψουλες.) Σκέφτηκα να παίρνω μια ινοφερτ,ένα q10 και ένα μολερς τη μέρα και ο άντρας μου τα ίδια,απλά αντί για ινοφερτ,τις wellman. Για κάποιο λόγο αγχώθηκα τώρα,λες να έκανα βλακεία που παρήγγειλα αυτές τις βιταμίνες? Και σχετικά με το ιώδιο,οι ινοφερτ δεν έχουν μέσα απ' όσο είδα,βέβαια δεν έχω κάποιο θέμα με θυροειδή,παίζει ρόλο?

      Μόλις μίλησα με το γιατρό μου και μου είπε πως οι ινοφερτ είναι για γυναίκες με πολυκυστικες,όχι για μένα δλδ,αλλα.εφοσον τις παρήγγειλα να τις πάρω,δεν κάνουν κακό,απλά δεν θα δω και κάποια βελτίωση.Καλα τα κατάφερα πάλι,μπράβο μου 🤣 Το q10 όμως είπε ότι είναι καλό. Το φιλισιν θα το σταματήσω μόλις ξεκίνησω τις ινοφερτ,ακόμα και αν έχουν λίγο φυλλικό μέσα.Γενικα δεν έκανα και πολύ  καλες επιλογές δυστυχώς...

       Το Q10 είναι καλό αλλά θέλει μεγαλύτερη δόση από 30mg την ημέρα. Γενικα πριν πάρεις οτιδήποτε να ρωτάς πρώτα το γιατρό σου. Για το φολικο οξυ όντως θέλει προσοχή, και εμένα επειδή έπαιρνα και filicin και είχαν και οι βιταμίνες όταν έφτασε πάνω από κάποιο όριο έκοψα τις βιταμίνες, βέβαια ήμουν εγκυος και έκανα εξετάσεις για τα πάντα κάθε μήνα οπότε δε φοβόμουν για υπερδοσολογια κλπ.

Cafe MAΙΟΥ 2013


stroumfitaki

Recommended Posts

Συμφωνώ κι εγω οτι τα φορμακια είναι ευκολία! Παντελόνια, μπλούζες είναι πιο όμορφα ίσως αλλά όχι τόσο πρακτικά. Καλύτερα τα φορμακια να έχουν κουμπωμα απο μπροστα μέχρι κάτω για να αλλαζετε εύκολα πανες. Αν και συνήθως τα πιο μικρά νούμερα έχουν οντωσ μπροστα μέχρι κάτω στο ενα πόδι και μετά το άλλο βγαίνει εύκολα.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • Απαντήσεις 12,9k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Skybeam

    1649

  • mariapap82

    1369

  • skountoufla

    1119

  • xanp

    955

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα, δεν μπήκα καθόλου το σ/κ και έχασα επεισόδια!!!

Γιώτα που σκέφτεσαι να γεννήσεις? Πάντως νομίζω ότι οι μαίες των κλινικών είναι εμπειρες και δεν θα έχεις πρόβλημα. Από ότι έβλεπα στην πρώτη γέννα οι πιο νέες έκαναν και τις ανάλογες δουλειές, πχ δεν έβαζαν χέρι αυτές. Αυτές πίεση, καμιά άλλη εξυπηρέτηση, βοηθούσαν ουσιαστικά τις μεγαλύτερες. Επίσης σκέψου ότι ο γιατρός σου θα σου προτείνει μια κλινική που ξεγεννάει συνέχεια και φυσικά θα ξέρει όλες τις μαίες και θα πρέπει να τις εμπιστεύεται δεδομένου ότι όπως σου είπαν τα κορίτσια λογικά δεν θα είναι ο γιατρός συνέχεια μαζί σου. Φυσικά αν έχεις τη δυνατότητα να έχεις τη δική σου μαία μαζί δεν θα είναι και άσχημα. Εγώ πάντως κορίστια που έκανα 16 να γεννήσω δοκίμασα πολλές! χαχαχα τρεις βάρδιες άλλαξαν. Στις 8 το πρωι που πήγα στην κλινική ήταν η πρωινή βάρδια ήδη, το μεσημέρι άλλαξαν και το βράδυ στις 11 ξανά. Και 11:55 γέννησα και εγώ.... Αφού λέω η τελευταία τζάμπα πήρε το φιλοδώρημα από τις γιαγιάδες, την περισσότερη δουλειά την έκαναν οι προηγούμενες. όταν ανέλαβε αυτή η γιατρός μου έκανε ότι χρειάζονταν. Αλλά το χεράκι μια από κάθε βάρδια το έβαζε, όχι όλες!

Στο Γέννεσις θα γεννήσω, έχω ακούσει καλά λόγια γενικώς....Πέρσυ τέτοιον καιρό γέννησε η ξαδέρφη του άντρα μου και έμεινε πολυ ευχαριστημένη από τις μαίες, δεν είχε κανένα πρόβλημα...

γεια σας κοριτσια!!χρονια πολλα,με υγεια,ευτυχισμενο το νεο ετος που θα μας φερει τα υπεροχα μωρα μας!!!!!δουλευα βαρβατες ωρες και δεν μπορουσα να μπω καθολου στο cafe!!! ΓΙΩΤΑ και μενα ο γιατρος μου μου ειπε να παω στις 8/1 που θα ειμαι 20w6d για να με δει και μετα θα κανω την β'επιπεδου την οποια θα την κανω επισης στο γιατρο μου στις 22w!skybeam καλα αποτελεσματα!!!!vivian86 εχεις πολυ ωραια κοιλιτσα φτου φτου!!!σας στελνω και μια δικη μου! https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10151184098846775&set=t.616111774&type=3&theater

Εγώ το είπα από την αποψη ότι είναι κοντά οι ημερομηνίες, αλλά εντάξει, εγώ απ' ό, τι τα υπολόγισα, θα κάνω μήνα από την επίσκεψη στο γιατρό μου και την β' επιπέδου...

Link to comment
Share on other sites

1.RATAPLAN(Νίκη)............ Γαία-ΠΗΤ 01/05/2013- ΑΓΟΡΑΚΙ

2.My girl(Εύα)...................Βιοκλινική Θεσσαλονίκης-ΠΗΤ 02/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

3.Mummytobe(Νάντια)........Αλεξάνδρας-ΠΗΤ 07/05/2013- ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

4.mariath(Μαρία)...............Βιοκλινική Θεσσαλονίκης-ΠΗΤ 08/05/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

5.Βίβιαν...........................Ιασώ-ΠΗΤ 10/05/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

6.pele (Πένυ)...................Ιασώ-ΠΗΤ 12/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

7.Evri79(Εύη)....................???-ΠΗΤ 16/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

8.milky(Βίκυ).....................Ιασώ-ΠΗΤ 20/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

9.Lila Pause.......................Mητέρα-ΠΗΤ 21/05/2013

10.vivimix..........................Ιασώ-ΠΗΤ 23/05/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

11.Mariapap82(Μαρία)..........Ιασώ-ΠΗΤ 28/05/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

12.Skybeam.......................Μητέρα-ΠΗΤ 02/06/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ

13.giota-rr.........................Γεννεσις-ΠΗΤ 13/06/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ

14.xanp.............................Αλεξάνδρα-ΠΗΤ 14/06/2013

15.kittymaria(Mαρία)............Κρήτη-ΠΗΤ 23/06/2013-ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ???

16.Χριστιάνα........................Κύπρος-ΠΗΤ 28/06/2013-ΑΓΟΡΑΚΙ ???

17.Wonderland(Ελένη)...........

Υ.Γ. Γιωτάκι σε πρόσθεσα!! Προς το παρόν είμαστε 8-6


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα η μαμά μου κάτω από το δέντρο

μου έβαλε και δώρο για την μπεμπούλα μας!

Το σετάκι για την έξοδο από το μαιευτήριο!Αχ το χάζευα πόση ώρα!

Πόσο μικρούλικο θα είναι το μωράκι μου!!!

Είναι με κοντομάνικο εσώρουχα και φορμάκι εξόδου βελουτέ,

καλτσάκια,σκουφάκι ελαφρύ όχι χοντρό,σαλιάρα και

μία λεπτή κουβερτούλα σε περίπτωση που χρειαστεί!

Το λάτρεψα!!!


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εμένα η μαμά μου κάτω από το δέντρο

μου έβαλε και δώρο για την μπεμπούλα μας!

Το σετάκι για την έξοδο από το μαιευτήριο!Αχ το χάζευα πόση ώρα!

Πόσο μικρούλικο θα είναι το μωράκι μου!!!

Είναι με κοντομάνικο εσώρουχα και φορμάκι εξόδου βελουτέ,

καλτσάκια,σκουφάκι ελαφρύ όχι χοντρό,σαλιάρα και

μία λεπτή κουβερτούλα σε περίπτωση που χρειαστεί!

Το λάτρεψα!!!

Με γεια σας, με γεια σας...!!!:D:D:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια εμένα η μαμά μου κάτω από το δέντρο

μου έβαλε και δώρο για την μπεμπούλα μας!

Το σετάκι για την έξοδο από το μαιευτήριο!Αχ το χάζευα πόση ώρα!

Πόσο μικρούλικο θα είναι το μωράκι μου!!!

Είναι με κοντομάνικο εσώρουχα και φορμάκι εξόδου βελουτέ,

καλτσάκια,σκουφάκι ελαφρύ όχι χοντρό,σαλιάρα και

μία λεπτή κουβερτούλα σε περίπτωση που χρειαστεί!

Το λάτρεψα!!!

Tέλειο! Με γεια!:D

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Καλή και μωρουδιαστή χρονιά να έχουμε!

Σας έχω ανακαλύψει εδώ και λίγες μέρες και είπα, αντί να κατασκοπεύω μόνο, να σας πω μια καλημέρα και να συστηθώ!

Περιμένω κι εγώ το Μάιο το πρώτο μωράκι μου, με ΠΗΤ 12.5.

Το Σάββατο έκανα τη β' επιπέδου, η οποία πήγε, σε γενικές γραμμές, μια χαρά! Ο γιατρός που μας την έκανε μας επεσήμανε κανά-δυό πραγματάκια όχι πολύ ανησυχητικά, κατά τα λεγόμενά του. Βέβαια, τίποτα δεν είναι καλύτερο από το να σου λένε "όλα ο.κ., όλα τέλεια"! Την άλλη εβδομάδα θα πάω και στον γιατρό μου να τα δείξω κι ελπίζω να είναι κι αυτός το ίδιο καθησυχαστικός..!

Χαίρομαι που σας βρήκα, συνοδοιπόρισσες μέχρι τέλους, που θα πάρουμε αγκαλιά τα μπεμπάκια μας!


NuWHp2.png

InJWp3.png

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Καλή και μωρουδιαστή χρονιά να έχουμε!

Σας έχω ανακαλύψει εδώ και λίγες μέρες και είπα, αντί να κατασκοπεύω μόνο, να σας πω μια καλημέρα και να συστηθώ!

Περιμένω κι εγώ το Μάιο το πρώτο μωράκι μου, με ΠΗΤ 12.5.

Το Σάββατο έκανα τη β' επιπέδου, η οποία πήγε, σε γενικές γραμμές, μια χαρά! Ο γιατρός που μας την έκανε μας επεσήμανε κανά-δυό πραγματάκια όχι πολύ ανησυχητικά, κατά τα λεγόμενά του. Βέβαια, τίποτα δεν είναι καλύτερο από το να σου λένε "όλα ο.κ., όλα τέλεια"! Την άλλη εβδομάδα θα πάω και στον γιατρό μου να τα δείξω κι ελπίζω να είναι κι αυτός το ίδιο καθησυχαστικός..!

Χαίρομαι που σας βρήκα, συνοδοιπόρισσες μέχρι τέλους, που θα πάρουμε αγκαλιά τα μπεμπάκια μας!

Καλημέρα!!! Με το καλό το μωράκι σου!!! Γενικώς απ' ό, τι έχω καταλάβει, στον β' επιπέδου όλο κι από κάτι σου λένε...... Γι' αυτό κι εγώ τις τελευταίες μέρες έχω αγχωθεί μ' αυτόν τον υπέρηχο (έχω καιρό ακόμη βέβαια...), αν και ο γιατρός μου κάθε φορά τα βλέπει όλα τέλεια!!!

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας! Καλή και μωρουδιαστή χρονιά να έχουμε!

Σας έχω ανακαλύψει εδώ και λίγες μέρες και είπα, αντί να κατασκοπεύω μόνο, να σας πω μια καλημέρα και να συστηθώ!

Περιμένω κι εγώ το Μάιο το πρώτο μωράκι μου, με ΠΗΤ 12.5.

Το Σάββατο έκανα τη β' επιπέδου, η οποία πήγε, σε γενικές γραμμές, μια χαρά! Ο γιατρός που μας την έκανε μας επεσήμανε κανά-δυό πραγματάκια όχι πολύ ανησυχητικά, κατά τα λεγόμενά του. Βέβαια, τίποτα δεν είναι καλύτερο από το να σου λένε "όλα ο.κ., όλα τέλεια"! Την άλλη εβδομάδα θα πάω και στον γιατρό μου να τα δείξω κι ελπίζω να είναι κι αυτός το ίδιο καθησυχαστικός..!

Χαίρομαι που σας βρήκα, συνοδοιπόρισσες μέχρι τέλους, που θα πάρουμε αγκαλιά τα μπεμπάκια μας!

Καλώς ήρθες και με το καλό να γεννήσουμε όλες

υγειή και στρουμπουλά μωράκια!! :D

Εσύ ξέρεις τί είναι αγοράκι ή κοριτσάκι?:rolleyes:

Τί ακριβώς δηλαδή σου είπε ο γιατρός? :confused:

Εμένα στην β-επιπέδου (αυτό και για εσένα Γιωτάκι)

μου είπε όλα καλά το μωρό είναι πολύ καλά και

η ανάπτυξή του πολύ καλή.

Και κάθε φορά που έβλεπε ένα όργανο στις μετρήσεις μου έλεγε

όλα καλά με το έντερο,όλα καλά με τα νεφρά κ.τ.λ.

Οπότε μην ανησυχείς για την εξέταση όλα καλά θα είναι!

Εσένα σκουντούφλα σου είπε κάτι συγκεκριμένο για

το μωράκι σου και σε έβαλε σε σκέψεις?:confused:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


skountoufla καλως ηρθες!με το καλο το μικρουλι σου!

αγορακι η κοριτσακι ειναι?να δουμε και πως παει η λιστα μας!

παντως πλακα πλακα βλεπω μεγαλη κινηση κοριτσια στο θεματακι μας!πολλα μωρακια ερχονται φετος Μαιο Ιουνιο!

Εμεις β'επιπεδου εχουμε την Πεμπτη.Τι εννοειτε οτι ολο κατι βρισκουν?α μη μου το χαλασουν και δεν εχω ιχνος αγχους επανω μου!καλα το παμε μεχρι τωρα!

Ευακι καλοφορετα τα ρουχαλακια σας!

εμεις για εξοδου πηραμε παντελονακι μπλουζακι και μπερεδακι αλλα για καθημερινα σε φορμακια θα κινηθω σιγουρα!


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites

skountoufla καλως ηρθες!με το καλο το μικρουλι σου!

αγορακι η κοριτσακι ειναι?να δουμε και πως παει η λιστα μας!

παντως πλακα πλακα βλεπω μεγαλη κινηση κοριτσια στο θεματακι μας!πολλα μωρακια ερχονται φετος Μαιο Ιουνιο!

Εμεις β'επιπεδου εχουμε την Πεμπτη.Τι εννοειτε οτι ολο κατι βρισκουν?α μη μου το χαλασουν και δεν εχω ιχνος αγχους επανω μου!καλα το παμε μεχρι τωρα!

Ευακι καλοφορετα τα ρουχαλακια σας!

εμεις για εξοδου πηραμε παντελονακι μπλουζακι και μπερεδακι αλλα για καθημερινα σε φορμακια θα κινηθω σιγουρα!

Άντε καλέ που βρίσκουνε κάτι!

Αν είναι δυνατόν,μία χαρά θα είναι η εξέταση!

Αυτό πρώτη φορά το ακούω ότι κάτι βρίσκουνε πάντα

δεν ισχύει κάτι τέτοιο! :shock: :shock:

Μην ανησυχείς όλα θα είναι ΤΕΛΕΙΑ!

Ευχαριστούμε για τα ρουχαλάκια μας.

Εγώ και στην πρώτη μου σετάκι εξόδου είχα πάρει!

Τα πουλάνε σεταρισμένα ειδικά για την έξοδο από το μαιευτήριο!

Καλοφόρετα και τα δικά σας!

Με το καλό να τα βάλουνε τα γιαβράκια μας!

Μήπως σε δυσκολέψει το παντελόνι-μπλουζάκι?:rolleyes:

Νομίζω ένα φορμάκι πιο πολύ θα σε βόλευε.:rolleyes:


LnGzp2.pngYDvwp2.pngZGTup2.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγω να επιβεβαιωσω την Εύα οτι δεν βρίσκουν κάτι πάντα στη β' επιπέδου. Την έκανα κι εγω σήμερα και όλα μια χαρά. Το κάθε που έβλεπε ο γιατρός το σχολίαζε και έλεγε είναι οκ και όπου έπρεπε να μετρήσει μας έλεγε τα φύσιολογικα όρια είναι τόσο, το δικο σας είναι τόσο. Μην αγχωνεστε! Έτυχε να επισημάνουν δυο πράγματα στην νεοφερτη φίλη μας Σκουντουφλα αλλά αυτο δεν σημαίνει τίποτα. Καλώς ήρθες!

Αμφιβολία για το φύλο έτσι κι αλλιώς δεν είχαμε απο καιρο τώρα, αλλά είχε πλάκα, μόλις ακουμπαει ο γιατρός τον υπέρηχο πάνω μου λέει: για να δούμε, α να ενα μεγάλο αγόρι...630 γρ., σταθερά μια εβδομάδα μεγαλύτερος, 23+6 τον έβγαζε.


3e7afaa502.png

4e425f0baa.png

Link to comment
Share on other sites

Άντε καλέ που βρίσκουνε κάτι!

Αν είναι δυνατόν,μία χαρά θα είναι η εξέταση!

Αυτό πρώτη φορά το ακούω ότι κάτι βρίσκουνε πάντα

δεν ισχύει κάτι τέτοιο! :shock: :shock:

Μην ανησυχείς όλα θα είναι ΤΕΛΕΙΑ!

Ευχαριστούμε για τα ρουχαλάκια μας.

Εγώ και στην πρώτη μου σετάκι εξόδου είχα πάρει!

Τα πουλάνε σεταρισμένα ειδικά για την έξοδο από το μαιευτήριο!

Καλοφόρετα και τα δικά σας!

Με το καλό να τα βάλουνε τα γιαβράκια μας!

Μήπως σε δυσκολέψει το παντελόνι-μπλουζάκι?:rolleyes:

Νομίζω ένα φορμάκι πιο πολύ θα σε βόλευε.:rolleyes:

καλα οτι θα με δυσκολεψει ειναι σιγουρο!

μονο το γυμνο θα μου κατσει ευκολο!:rolleyes:

για αυτο θα φροντισω....αλλος θα το ντυσει...αλλος θα το γδυσει!

σπιτι θα.βαλουμε τα χαλαρα μας πια για να μπορει και η μαμα να κανει κατιτις....

απο κλωτσιτσες πως πας που ειχες αγχος?το ακουσες ?


aCtzp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
×
×
  • Δημιουργία νέου...